BUITENLAND. 1 ie zaal, waar zich binnen enkele weken Ide luister van Frederik Jiendrik's hof Jen van zijn hooge gasten ten toon Jzal spreiden. Daar zullen zeer vele, in den Ikrijg veroverde vlaggen van Castilië en Leon, van veroverde steden,- den roem Van den St-edenbedwinger verkondigen: (daar zullen zij, neerhangend van de bal- jken, gehavend en besmeurd, juist hier door u zeggen hoe de veroveraar van 'Den Bosch ook kende de groote gevaren, ihet harde leven en u hoeden voor de eenzijdige voorstelling, welke de schit tering van kleeding, het feestelijk ver keer in de lustrumweek wellicht u zou voer den geest roepen. Recht tegenover den hoofdingang zul len d>e hoofdpersonen hun plaats vinden in de loges, welke, gekroond door hun wapens, zich aan de lange achterzijde van de zaal bevinden. Vier blankijzeren kro nen, elk voorzien van 120 gloeilampjes, van 10 kaarsen lichtsterkte, zullen de geheele zaal, welke 50 X 24 M. opper vlakte heeft, verlichten. Binnen enkele weken zal men zich hier waarlijk wanen in een vorstelijk verblijf, men zal bin nenkomend door den ingang aan den zij kant, waar zich garderobes e. d. bevin den, voer zich zien de geheele, waardig lijk e inrichting, welke een grootschen in druk maakt; en van de galerij, aan weers zijden van den troon, door breede opgan gen te bereiken, zal men een overzicht kunnen krijgen van het geheel. Ook des avonds zal het geheele gebouw, electri-scb geïllumineerd, van het feestterrein af ge zien, zeker een onvergetelijken indruk maken. Het feestterrein zelf, wij zeiden reeds hoe 't rijk aan geboomte aan de cene zijde van den Singel, ruim en open aan de andere zijde is, wordt voor een deel dienstbaar gemaakt aan de .Woensdag middag en Vrijdagavond in de feestweek op te voeren Openluchtspelen. .Tribunes bezetten den oever van den Singel, het tooneel is uitgebouwd op het water aan de binnenzijde van de bocht. Nu is nog slechts bet geraamte te zien. Wonderen zullen 1:: r binnen korten tijd moeten ge daan, di uk is men aan het bouwen en het houwen, want enkele boomen zullen van hun schoonste takken moeten missen, enkele schilderachtige boschjes zijn ver wijderd moeten worden, om een ruimte te maken waar -het Huwelijksspel zal kunnen worden opgevoerd, waar Oud- Jiollandsche huisjes kunnen worden ge plaatst tusschen het groen. Ook de reünisten hebben dit jaar, dank zij ce medewerking van het collegium, voor hunne feestelijkheden beslag kun nen leggen op dit heerlijke terrein. Hef gebruikelijke concert en de gezellige bij eenkomst der reünisten op Maandag van de feestweek, die in vroeger jaren op Zomerzorg werden gehouden, zullen dit jaar op het feestterrein der studienten iplaats hebben. Ook voor het groote reu- nistendiner, waan-oor gewoonlijk een,, soms wel wat benauwde, zaal in de stad werd afgehuurd, zal van het feestgebouw kunnen gebruik gemaakt worden. Daartoe .wordt dan dit jaar het diner, waarvoor Vroeger de Woensdagmiddag werd uit gekozen, reeds op Maandag gehouden. Maaltijd en avondfeest vloeien zoo, ge leidelijk en gemoedelijk in elkaar; de feestelijke omgeving zal, voor zoover het noodÜg mocht zijn, tot de goede stem ming bijdragen; en de frissche ligging van den tuin zal meewerken, om de hoofden weer op te koelen van de vetera nen, die aan oude herinneringen hun hart komen ophalen, opnieuw voor enkele da gen meelevend in de onbezorgdheid der gastvrije jeugd. Hoe zich geheel Leiden opmaakt, om de feesten te vieren, op te luisteren door straatversiering, docr een Concours Hip- pique op Donderdagmiddag, dit alles zal spoedcg aan het licht komen; de voorbe reidingen binnenshuis en in werkplaatsen zijn nu in vollen gang. Op den Zuidsingel is gisteren een brik van den beer v. d. Bijl uit Ha- ierswoude te water gereden, door dien het dier schrok van een wegrollende melkton aan den weg. De voerman en het paard waren spoedig op het droge, doch eerst na verscheidene uren arbeid slaagde men erin de brik aan kant te brengen. Gisteren slaagde te .Haarlem voer het acte-examen lager onderwijs de hee- ren E. van Ingen Schenau en J. G. Veeris. Voor den Hoogen Raad werd gis teren beëdigd als advocaat en procoreur Mr. F, L. Dee van hier. ALFEN. De bedevaart naar de graven der H.H Marie.laren van Gorcum wordt dit jaar gehouden 16 Juni a.s. BODEGRAVEN. Tijdens het hevige onweder, dat hier Donderdag woedde, Werd een boom in de onmiddellijke na bijheid van de woning van den Heer B., door midden gespleten door den blik sem. Een paar kraaien, die er hun nest hadden gebouwd, werden gedood. HAZERSWOUDE. Tot armmee- ster aan het „Zwaantje" is benoemd A. Zuidwijk van Koudekerk. Woensdag 1 Juni des voormiddags van 9 tot 10 uur zal er gelegenheid be staan tot inenten ten huize van den ge meente geneesheeren. voor degenen die zich hiervoor hebben aangemeld. Tot tijdelijk onderwijzer is aan den Openbare School dorp benoemd met in gang van 24 Mei de heer N. Abspoel van Leiden. LISSE. Het Jaarlijksche Encycliek- feest zSj ig pnze .afdeeling van den ,Ned. R. K. Volksbond worden gevierd op Zon dag 29 Mei 's avonds te S uren'. De Hyacinthenvelden zijn door het heete broeierige weer der laatsten tijd sterk van kleur veranderd, en thans: reeds kan worden vastgesteld dat het opnemen minstens 14 dagen vroeger zal beginnen <ian verleden jaar. Het gewas zal waarschijnlijk heel wat minder zijn. Gisteravond vergaderde de Juliana- vereeniging, tevens vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer in Jiet Hotel „de Wiijte Zwaan". De voorzitter, de heer Abrisch, opende de vergadering met een inleidend woord, waarin hij in korte trekken weergaf wat de vereeniging in het jafgeloopen jaar had tot stand gebracht. Het ledental was stationair gebleven. Hi,erna werd door den penningmeester de heer CL van Parijs, rekening en ver antwoording gedaan van zijn financieel beheer. Hieruit bleek dat de inkomsten hadden bedragen f279.59 en de uitga ven f 126.22 Het saldo bedroeg .alzoo f 153.37. Deze rekening werd nagezien door de heeren J. C. Veldhuizen van Zanten en C. van Rijs, welke in orde werd bevon den en dus conform \verd vastgesteld. Daarna kwam aan de orde, de ver kiezing van drie leden voor het bestuur wegens ontslagname als zoodanig van de heeren C. van Parijs, G. Vreeburg en G. C. Tromp. Gekozen werden de hee ren J. C. Veldhuizen van Zanten, C. J. Som er en C. Langeveld. Bij de rondvraag besprak de heer Schrama het feit dat niet-leden dezer vereeniging niet in de gelegenheid wa ren gesteld tot de uitgifte van de plat tegrond van de Bloemenvelden, en zei, dat dit niet was in he£ belang van het vreemdelingenverkeer. De voorzitter antwoorde hierop dat het niet aanging om hen die absoluut geen lid wenschtcn te worden van deze vereeniging ook jn de gelegenheid te stellen jteze pla«te grond uit te geven. Het was nu eenmaal zoo bepaald dus kon men ook niet an ders doen. De heer de Vries deed hier bij nog opmerken dat zooals hij had vernomen had men wel lid willen wor den als men ook deze platte gronden had mogen uitgeven. Waarom werden zij dan niet eerst lid was het anivvoord van de voorzitter. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede, .dat er op 9 Juni a.s. een volks feest zal worden georganiseerd, waar voor reeds een programma was samen gesteld, indien men tenminste hiervoor de vereischte vergunning kan verkrijgen. Daarna werd de vergadering gesloten. NOORDWIJK. Door het vertrek van den Heer J. Zwarts en 't bedanken van den Heer H. Homan (beiden Katholiek) zijn er twee vacatures in den Gemeen teraad. Reeds terstond bij het ontsftaan der vacature-Zwarts, hebben belangheb benden pogingen in het werk gesteld, dezen zetel bezet te krijgen door iemand van de badplaats Noordwijk aan Zee, dat met Noordwijk-Binnen onder één Burgemeester staat. Die pogingen droe gen zulk een gematigd karakter, dat zij volkomen gebillijkt werden door de drie alhier bestaande kiesvereenigingenAn ti-revolutionaire: „Oranje en Neder land", Protestantsche„Gemeentebela- belang" en Roomsch-Katholieke „Kies recht is Kiesplicht." „Gemeentebelang", nog niet vergeten hebbende de les, haar verleden jaar bij de Raadsverkiezingen gegeven, deed het prijzenswaardige voorstel, met de R. K. Kiesvereeniging samen te werken bij het bezetten der twee vacante zetels. Laatstgenoemde Kiesvereeniging ging hierop in onder voorwaarde, dat ook de A. R. Kiesvereeniging zou uitgenoo- digd worden, hetgeen geschiedde. Wij merken in cfit verband nog even op, dat in 1911 de Raad met twee le den zal uitgebreid moeten worden blij kens de uitkomsten der Volkstelling. Ui,t de besturen der drie genoemde Kiesvereenigingen kwamen alstoen eeni- ge gedelegeerden samen, die met elkaar den toestand bespraken en tot de con clusie kwamen, dat 't billijk is, dat de badplaats ah zoodanig één of meer ver tegenwoordigers in den Raad heeft. Na deze besprekingen hebben alle drie de Kiesvereenigingen op denzelfden avond een ledenvergadering gehouden, waarin de gedane voorstellen aan de. leden wer den voorgelegd en door deze besproken. Namen van candidaten werden niet ge noemd. Deze week ju naar wij vernemen, Woensdagavond zijn dezelfde gedele geerden uit de drie besturen wederom bijeen geweest, om de besluiten enz. der gehouden ledenvergaderingen aan elkaar mede te deden. Als wij goed zijn ingelicht, is het voorstel der Katholieken door de ande re Kiesvereenigingen aanvaardde bei de vacante R. K. zetels door Roomsch Katholieken te bezettenéén van Noord- wijk-Binnen en één van Noordwijk aan Zee. Het volgend jaar, als de Raad Inet 2 nieuwe leden wordt uitgebreid, één zetel aan een Roomsch Katholiek en eén zetel aan een niet-Katholiek. Nu zullen de leden der kiesvereenigin gen hebben uit te maken, of zij met dit alles accoord kunnen gaan. NOORDW1JKERHOUT. De Raad dezer gemeente, die aanvankelijk Donderdag zou vergaderen, zal thans in het openbaar bijeenkomen tegen Dinsdag a.s. des mor gens ten 10 ure. Door het Gemeentebestuur van Noordwijkerhout is op daartoe gedaan verzoek aan het bestuur van het Retrai- tenhuis vergunning verleend tot het plaat sen van een benzinemotor en aan J. Gecrlings verlof tot den verkoop van al coholhoudenden anderen dan sterken drank in het perceel Ringenhoek, hoek Hoogeveenschen Duinweg. OEGSTGEEST. Door den Commissa ris der Koningin is benoemd tot zetter der directe belastingen voor deze gemeente de heer P. Kromhout, ter vervanging van het overleden lid den heer .H. van den Ameele. VOORHOUT. Het Encyckliekfeest des- af deeling van den Nederï. R. K. .Volks bond wordt gevierd op Zondag 29 en Maandag 30 Mei in Café „De Bonte Koe." Eerstgenoemden dag zal 'er in de parochiekerk, 's morgens half acht een H. Mis worden gelezen voor donateurs en leden waaronder algemeens H. Commu ne. Op beide avonden zal er door den Zeereerw. pater Pliilippus (Dominicaner Orde) twee lezingen worden gehouden; a. „Een reisbeschrijving door "t H. Land"; b. „Over de sierkunst in de Ar beiderswoning", een en an .L r v:rdui.de- lijkt docr phn. 140 lichtbeelden, en zbo mogelijk opgeluisterd door kinderkoren. Donateurs en leden hebben met één in troductie gratis toegang Niet leden der afd .kunnen toegang verkrijgen tegen een matigen entreéprijs. De eventueels baten komen ten voordeeïe van het Heken- fonds. WADDINXVEEN. rAan den heer S, C. Tuijmelaar, burgemeester dezer ge meente is mer ingang van 1 juni, als zoodanig eervol ontslag verleend. WASSENAAR. Gisteravond vergaderde de Coöp. Boerenleenbank. De vergadering werd geleid door den voorz. van den Raad van Toezicht Mr. R. baron van Zuylen van Nyevelt. Deze deelde mede, dat het Bestuur een voorstel zou doen om den rentevoet van spaar gelden te verlagen, iets wat in de vorige alg. verg. in het vooruitzicht was gesteld. De balans werd goedgekeurd. Uit die balans bleek, dat de Bank sterk vooruit gaat. Ingelegd werd f 132674.99 terug betaald f 112815,67. Aan nieuwe voorschot ten werd uitgeleend f 14505, terugbetaald f 17452,55. In loopende rekening werd uit geleend f 195762,92 terugbetaald f16059 f8,69. Het totaal der ontvangsten en uit gaven was meer dan een half millioen. De vergadering besloot de winst groot f 849 te voegen bij het reservefonds. Dit bedraagt thans f 1305,62 van de Centrale Bank te Utrecht werd betrokken f219427,11 en aan die Bank werd terugbetaald f211944,12. De heer Joh. Knijnenburg lid van 't bestuur en Mr. R. baron van Zuylen van Nyevelt voorz. van den Raad van Toezicht werd bij acclamatie herkozen. Beide namen de herbenoeming aan. Aan de Coöp. Ver. „Samenwerking" werd een crediet toegestaan van f4000. Het salaris van den Kassier werd met f 100 verhoogd. Bij de rondvraag dankte de heer S. v. d. Stoel, voorz. van „Samenwerking" het Bestuur en de leden voor het ver hoogde crediet. De veldwachter P. de Jong is be noemd tot teller voor 't grondgebruik en den veestapel. Het gemeentebestuur heeit het den landbouwers gemakkelijk gemaakt door aan ieder een gedrukt formulier te zenden dat ze kunnen invullen. 't Is te hopen, dat ze ziels die kleine moeite willen getroosten. Velen meenen, dat deze telling verband houdt met de belasting, niets is minder waar dan dat. WOUERUGGE. In de vergadering van ingelanden der Oudend ij iesche pol der werd met algemeene stemmen her benoemd tot Dijkgraaf de lieer A. J. Heenk. Uit de rekening over 1909 bleek een batig saldo van f 578.33, de inkomsten beliepen f 3691.38 en de uitgaven f 3113,05. De begrooting voor 1910 werd vast gesteld op f3722.77. Het contingent dat deze gemeente, behalve de landweer, aan de militie bij draagt is 42 man, daarvan moeten dit jaar 19 onder c!e wapenen komen of zijn reeds onder de wapenen geweest, de overigen moeteiChier den 2 Juni a.s. ten raadhuize inspectie maken. ZEGVELD. Alhier heeft zich ecne commissie van 12 leden gevormd voor de oprichting van eene boerenleenbank. Leger en Vloot. Bij onderhandsche inscTiijving heeft rei departement van Marine aan de Kon. schappij De Schelde te Viissngen opge dragen den bouw van een derde onder zeeboot, bestemd voor de defensie in Ne derland. De Komeet. Ook de staart is voorbijgegaan, en wij hebben er niets van bemerkt. Geer. gee- seling, geen streeling, geen kitteling, geen onnoozel, verdund cyankalidamp- je zelfs, en dus ook geen geur van amandelmelk en geen smaak van bitter koekjes. Wij zijn werkelijk niet behoorlijk be handeld, door iemand voor wien wij zóó veel reclajne hebbep gemaakt. Er zijn lezers van ons blad Uie „hem" hebben meenen te zien in alle hemel streken waarin, en op vele uren, waarop hij onmogelijk heeft kunnen zijn. Afgezien van deze observaties heeft hij zich aan niemand vertoond; alle be richten zijn eenstemmig in het negatie ve geen komeet en geen staart. De Weensche Keizerlijke Academie vari \Vetenschappen brengt een verbijt sterend bericht. Zij .ontving n.l. van het tjjdeljjk observatorium op den £onn- wendstein' in het Semermogebied dd. 19 Mei de volgende daar verrichtte waar nemingen „De afgeloopen nacht is met een groo te verrassing geëindigd. De V<>meet>- staart, door welken wij hedennacht zou den gaan (dc nacht van IS op 19 dus), lag tegen de morgen nog een belang rijk stuk buiten de aarde. De komeet heeft dus de sterrekun'digen voor ,_een nieuw raadsel geplaatst. Tegen twee uur werd (jet reeds lich ter en de maan was aan 't ondergaan'. Tegelijkertijd werd jn het westen een spitse lichtkegel zichtbaar, die echter weinig helder was en bijna precies de plaats innam, waar voor eenige dagen de, kóiweetstaart was gezien. Helaas nam' deze verschijning spoedig aan duidelijk heid af, maar toen bleek tevens, dat de lichtkegel niet het gevolg kon' geweest zijn van lichteffecten in de wolken. Is deze waarneming juist, dan kon de aar de nog niet door de staart zijn heen gegaan en hieruit volgt dan weder, dat de staart in het vlak van de komeet- baan naar achteren gekromd is, wat op tisch niet kon worden waargenomen, daar wij in de laatste dagen zoo te Zeg gen, ons zelf in het vlak der komeet bevonden". Of, deze qnderstelling, is eveneens mogelijk, heeft de komeet wiellichij meerdere staarten of bezit de staart iuist in die richting een bijzondergroote brdedte Dit zijn vragen', welke niet opgelost 'kunnen worden alleen door observatie van de komeet. Het meest waarschijnlijk is wel de on derstelling, dat de staart werkelijk naar achteren gekromd is, „zooals dit trou wens herhaaldelijk bij komeetstaarten is waargenomen. Maar dan zouookdedoorgang door den staart nog moeten plaatshebben. Observ t::s in de eerstvolgende nach ten zullen daaromtrent wel zekerheid! verschaffen. De verkiezingen. Mórgen, Zondag, is het in Belgic de dag der verkiezingen. De verkiezingsstrijd loopt zoo kalm af, dat men zonder gevaar zich te be driegen het behoud van den status-quo mag voorzien, zoo schrijft de Brussel- sche correspondent van het „Handelsbl. v. Antw.": „Nooit kwamen er wijzigingen voor in de samenstelling van de wetgevende ver gaderingen zonder dat er ten minste eene beweging van opinie in het kiezers- korps merkbaar is. Welnu, er is geen beweging. Te Brussel zou men, ondanks de overvloedige uitdeelingen van geu- zenbladen en het vermorsen van plak kaarten, niet eens zeggen dat men aan den vooravond van eene verkiezing staat. Slechts met één ding houdt men zich bezig: tc weten of de tentoonstelling weldra gereed zal zijn. Er is geen haar meer aan te twijfelen or de katholieke lijst komt uit' de stem-' bus met hare tien zetels. i e EL, pen Jen ten hebben een manifest uitgegeven, verschillend met dat van de katholieke vereeniging, in welke zij na melijk het verplicht onderwijs eischen. Dat rechtvaardigt voldoende den strijd met voorkeurstemmen, onderno men ten voordeeïe van den heer Colfs. Het is eeu ,,ryig" tusschen de indepen- d en ten en de katholieken. Al de persoon lijke stemmen van deze en gene ver- hoogen het kiescijfer van den bondslijst, maar de evenredigheid der voorkeur stemmen zal voorstellen, aan wien in de toekomst het prioriteitsrecht zal oeko- men. Alles schijnt toe te laten op 130 en 135 duizend stemmen te rekenen voor onze vrienden. Dat zijn zeker tien zeiels. De elfde blijft te betwisjten tusschen den independent Goffin den Br... Cocq en den citroyen Bertrand. Van den anderen kant zijn de tijdingen uit het overige des land geruststellend en het is veel waarschijnlijker dat de meerderheid van 8 tot 10 stemmen zal klimmen, dan dat zij op 6 zal daten. EraéeüarscJ. Begrafenis van Koning Eduard. Nog eenige bijzonderheden over de be grafenis van koning Eduard: Koning George volgde onmiddellijk achter de baar; hij geleidde de konin- gLn-tnoeder, terwijl daarachter de Duit- sche keizer met koningin Mary kwam De twee koninginnen waren de eenige dames in den stoet; de andere dames hadden plaats genomen in de Koninklijke bank. Gedurende den dienst steunden de Ko ppig e,n een ordonnans d;e Koningin-Moer der, die in stil gebed voor de kist vaif haar gemaal neerknielde. \t De overige leden van het Koninklijk'^ Huis stonden vereenigd achter den vooiy naamsten rouwdrager. De Duitsche Keizer stond links van" koning George naast" den hertog van' Connaught, terwijl de koningen Alfonsq en Manuel vlak naast elkaar ter zijde van koningin Mary stonden. De dienst werd door den aartsbisschop! van Canterbury gesloten met een voor-' lezing uit het gebedenboek, terwijl hef, lijk aan de aarde werd toevertrouwd^ langzaam verdween de kist in het graf.' Op dit allerplechtigste oogenbli-k hoor de men het gesnik der aanwezige vrou wen, koningin Alexandra verborg haar. gezicht in haar handen, de Koning lief zijn tranen den vrijen loop. Daarop sprak de aartsbisschop den ze gen uit, waarbij allen knielden. De Koning geleidde zijn Móeder naar, het graf, Moeder en zoon wierpen een laatsten blik op de kist. Vervolgens gingen zij naar het kastee.1 door de overige vorstelijke pesronen ge-' volgd. Even voordat de kist werd neergelaten,- trad de Koning vooruit en legde zijns va ders vlag van de grenadi,ersgarde op de', kist, óm mede begraven te worden. Na afloop van den dienst gingen alle Vorstelijke personen, behalve koningin A- lexandra, door de Noorsche poort over. hei vierkante plein naar de eetzaal, waar de leden der koninklijke familie en de' andere vorstelijke personen, ten getalej van 70, het noenmaal hebben gebruikt./ De andere gasten zaten in die St. George- zaal aan Na de lunch bezichtigden de vorstelijke personen de kransen, en reden kort daar-, op in gesloten of ópen rijtuigen naar het station. Alle overige vorstelijke gasten en di plomaten en bizondere afgezanten ver- trokken vroeger in een aantal extra-trei nen De vorstelijke gasten kwamen om "5.50 te Londen terug van Windsor, en reden, in gesloten rijtuigen naar hunne ver- schillende woningen. Gedurende den ganschen duur der be grafenisplechtigheid was het ontzettend warm. Honderden In de menschenmassa vielen flauw; er hébben zich veel ge vallen van zonnesteek voorgedaan. De ambulances waren aanhoudend aan het werk. Ook de troepen hebben veel te lijden gehad. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten de heer J. P. Ser- vatius (Deventer)voorber. kerkelijk ex. de heer O. W. C. van der Veen (Leiden.)' AMSTERDAM. Mej B. M. van der Stempel, die gisteren is bevorderd tot. doctor in de Nederlandsche Letteren, ver kreeg daarbij het praedïcaat cum laude. UTRECHT. Bevorderd tot arts de heeren M. R. J. H. Dahmen, J. de JongH1 ein J. E. Wesenhagen. Tot semi-arts de heeren H. A. J. La-; ret en J. M. de Morrée. Amsterdamsch Studentencorps. De voortdurende óneenigheden tus schen mannelijke en vrouwelijke studen ten hadden; zoo schrijft men' aan het „Hbl." de laatste jaren doen zien', dat de fusie, in 1903 den' sprong te groot had genomen' en dat waar mannelijke; en vrouwelijke studenten wat betreft; 't gezelligheidsleven, groentijd en en so-' cietijd geen enkel punt gemeen hebben; volledige samenwerking in' een corps' ontnogelijk was. 1' JReeds de Senaat Vening Meinesz deed eeu poging in die richting en de Senaat Kortenhorst zag een motie aangenomen,- waarbij de wenschelijkheid werd uitge-i sproken, „dat het corps ïri die richting! geleid zou worden, dat een gedeeltelijke! diffusie tot stand komtf tusschen man-, nelijke en vrouwelijke leden', met be houd van gemeenschappelijke faculteiten!; en corpsgezelschappen. De hiertoe benoemde commissie'Mi 4 mannelijke en 3 vrouwelijke leden Mi bracht een tractaat tot 6tand dat tus - schen het mannelijk A. S. C. en eetfj eventueel te vormen vrouwelijk A. S. CL zou worden gesloten, waardoor pp alle)| punten, waar samenwerking bestond (dej) corpsgezelschappoi. faculteiten! enz.)'; deze zou blijven bestaan en de corpsed] te zamen een Federatieve Unie zöuderf] vormen. De tegenwoordige Senaat nu' stelde: voor door een demonstratief artikel li te bepalen, dat het A. S. C. de b'elan'geïifj zou behartigen van de mannelijke stUS denten, maar ten einde ieder wantroü-ij wen in zijn bedoelingen te voorkomen'/j werd bepaald, dat eerst 't tractaat iirt; stemming zou worden gebracht De leid-l sters der meisjes verklaarden evenwel; volkomen vertrouwen in dezen Senaat! te hebben en de rector keurde daarom; goed, de behandeling van het tr.actaatfj na eventueele aanneming der Wetswij-i ziging te behandelen, indien deze motiej met algemeene stemmen werd aangenO^l men„De algemeene vergaderin'gl spreekt haaf volle vertrouwen uij, dat deze 1. S. S. A. te allen tijde bereid het tractaat met een evenltoeel te vóïtf men vrouwelijk corps te sluiten;." i Na ampele besprekingen op iWoens*, dagavond gehouden vergadering, Waarft bij de argumenten der minderheid purtl voor puftt werden, weerlegd, hap^.haatj

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2