De Slagboom. BUITENLAND. {Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Woensdag 18 Mei. De echtscheidings-novelle van Minister Nelissen en hare bestrijding. (Ingezonden.) II. Mr. L. W. van Gigch' te Am'sterda'm1, welke tegen dezen spreker jn debat vam, geeft in deze blijk niet zoozeer n die smetten vrij te zijn'. Scherp is zijn critiek waar hij zegt: ^Uit de memorie van Toelichting blijkt jdat eenige heer en1, die met 's lands tijd geen raad .weten, bij de Staatsb'egroo- ting hebben geklaagd over „den mis stand". Die aanleiding tot de uitvoe ring van' het ontwerp lijkt .een vergis sing, en de Werkwijze van' den Minister chijnt mij niet te vergelijken met een alf ei, maar een met een: Windei". „Van jaren her, naar oud-Ne)der- landseh' gebruik, ligt een' ontwerp ge- jreed tot herziening van' "het Burgerlijk Wetboek. Ons huwelijks-goéderentecht het huwelijk en zijne ontbinding vragen jdringend herziening, daar doet men niets han. Maar als een paar kitteloorige Kamerleden een aanmerking ventilee- |ren, bij de Staatsb'egrooting, dan moeit daarvoor een nbodwetje komen'. Ik heb hiet de minste bewondering voor dit' ^rutswetje en hoop dat heit m!iet in' behandeling zal komen." Het komt ons voor, dat deze Woor den hier niet zonder een woord van (protest kunin'en' worden gepasseerd, i De spreker noemt hier onze r^chtsche [Kamerleden, welke gewaakt hebben'voor jde belangen van het huwelijk, omdat zij [krachtens hun beginsel er van over tuigd zijn, dat wat God veree'nigt heeft, |de mensch niet kan scheiden, en cius 'de [echtscheiding zooveel^ mogelijk moet be moeilijkt worden, eenvoudig personen, die (met 's lands tijd geen raad weten' en kiiï- teloorige Kamerleden. Hij vergeet Hier bij echter, dat zijne politieke medesttarï- Iders onlangs, bij de stemming over de [voortzetting der verzekerinlgsdebajtten1, [getoond hebben' met 's lands t'ijd wel raad te weten, en! er niet tegen opzien, (deze ter wille van een j>aar op .volks gunst beluste sociaal-democraten1, tfe Ver dorsen Wij meenen, dat deze spreker, welke hier weer op allerduidelijkste wijze blijk geeft op welke losse schroeven de libe ralen het huwelijk willen' zetten', al is hij Jhet met het wetsontwerp niejt eens, wel piet wat meer. waardeering over het werk van dezen eminenten Minister had kun- jnen spreken, welke juist als gevolg van zijn stoere werkkracht en noeste vlijt Zijn ambt aan een ander heeft moeten .toevertrouwen. Is het geen schande, om die Kamer leden, welke op het tot sttan'd komen' .van dit wetje aandrongen, en daartoe getoond hebben voor hun principe te [durven uitkomen, als verknoeiers van ?s lands tijd en Jdtteloorige Kamerleden te qualificeeren Waarlijk ook van hem, als-tegenstan der, hadden wij een meer waardeerende critiek verwacht. Mr. C. M. W. Jellinghaus zegt: „De .politiek is hier de schuld. De politiek an het Burgerlijk Wetboek* in de Bur gerlijke' Rechtsvordering. Van de „hei- 'ligheid des huwelijks waar het Jhu- Iwelijken geldt met een' verhouding p.ls van kat en hond "doet de bestaan- )de practijk niet af. Want in zulke hu welijken is van geen „heiligheid" meer sprake, daar is het een aanfluiting ge- Iwordlen." Wij vragen dezen debater of Wanneer jde liberalen de gronden tot echtschei ding gaan verruimen en het huwelijk geheel op losse schroeven plaatsen^ zoo- als ook Mr. van Gigh' wil, of dajn' die FEUILLETON. (Vrijnaar het Fransch, van 'RENÉ BAZIN). 28) Reginald bestudeerde de gelaatstrekken van deze Parijsche werklieden in het hartje der voorstad. En langzamerhand .werd zijn geheele aandacht in beslag ge nomen door een grooten jongen man, met {ibleeke wangen, met een kleinen,' korten .knevel en drooinerige oogen. Reginald I Voelde zich aangetrokken tot dezen on bekende, tot dezen vreemdeling,- van !,wien misschien •niemand hier den naam ,\vist, en dde ongetwijfeld voor den eersten :[keer want verwondering, strijd, ont roering wisselden zich af op zijn gelaat1— jWoorden hoorde, diie.de zielen haar adel :|en haar 'ellende doen inzien. Vanwaar zoudt ge komen? dacht hij. .Ge hebt den leeftijd, waarop de vrou- jjwen, diie voorbijgaan het hart doen beven. ;[Het leven houdt hem van de kerk verwij derd, legt beslag op hem. En die jonge (man heeft er zich van losgerukt, om hier politiek buiten het Burgerlijk Wdtbbek Wordt gehouden'? i Wat betreft de huwelijk'eh' m'eVr een'e Verhouding als van ]*at en' 'hond, twil led wij opmerkeni, dat ook' daar schei ding in strijd is mlet de heiligheid des huwlelijks en met de eischen' der mora liteit. In dit geval kan alleeh scheiding van tafiel en bed geoorloofd zijn'. {Wij mieenen uit het bovenstaande ge- inloégzaam te h'ebbeln: aangetoond, hoe van liberale zijde over het ontWerp-Ne- lissen in het bijzonder en over het hu welijk in Het algemeen wordt gedacht. Wij, die er echter van overtuigd zijn, dat, Wij zeiden het reeds wat God vféreehigt heeft, de mernsch niet kan' dien, laten wij de gegronde hoop uit spreken, dat dit ontwrp, als zijnde eene voortreffelijke proeve van .christelijke Wetgeving, door Minister Regout zal ge handhaafd worden en trots den tegen stand, welke het ook zeer zeker in' de Statén-Gendraal van liberale en soc.-de- mócratische zijde zal ondervinden', Spoe dig in "het Staatsblad zal verschijnenl Laten ook de bovenstaande feiten voor onïe christelijke kiezers em aan'sporing zijn', pm bij de a.s. verkiezibg van de Prov. Staten hun' .plicht doen'. I Uit de Pers. Vrijheid. We lezen in de „Standaard": Door het concept-program van de Li berale Unie zijn we dan nu leindelijk toch te weten gekomen, wat men onder onze Liberalen als het beginsel eert, waaruit hun politiek stelsel opkomt. Niet, alsof het zelfs ook maar twijfel achtig ware, uit welk beginsel f e i t e 1 ij k geheel hun politiek was voortgekomen maar 'thans is ons meegedeeld^ wat Ze zelve voor hun politiek beginsel houden en 'dit beginsel wordt ons kortweg aan gediend in het ééne woord Vrijheid. Nu groeit uit Vrijheid, zonder meer, niets. Vrijheid is het wegnemen van ban den, van beletselen, van hindernissen, van belemmeringen, idie den groei dier plant tegenhouden, maar nooit wordt daardoor de Vrijheid de wortel zelf van diie plant. Vrijheid is alleen een bij (die plant bijkomend iets, dat haar het groeien uit haar wortel en naar haar aard(mo-gelijk maakt. Maar met of zonder vrijheid, altoos blijft de wortel het beginsel, omdat de plant uiit haar wortel opwast. .Het geheele denkbeeld om in de V r ij- heid het beginsel onzer staatkunde te zien, is alzoo een onlogische gedachte. Tot op zekere hoogte zou tijdelijk het stellen van vrijheid' als beginsel er [nog mee door kunnen, zoo men onder/een be leid als van Abdul Hamid, optrad pis par tij, om een einde te maken laan (.een heer- schend despotisme. Maar zelfs dien zin kan het niet hebben in een land pis het onze, waarde Grondwet ons alle politieke vrijheden waarborgt, en geen Kabinet er ooit aan dacht, om aan deze Vrijheden te tornen. Misbruik sloop zeer zeker ook ten bn- zent in en jarenlang is juist |de Liberale .partij e? op uit geweest, om pp jhet ter rein van het Lager onderwijs de vrijheid der ouders in de beschikking over hun kroost, aan banden te leggeniets wat ons genoodzaakt heeft voor de Vrijheid van onderwijs een harden strijd te voe ren. Maar ook bij dien strijd' is bet nooit in ons opgekomen te zeggen, dat Vrijheid zonder meer het beginsel zelf van onze staatkunde was. Het Concept-program der Liberalen zelf toont dan ook, 'hoe geheel ten (onrechte de Vrijheid als het beginsel in dit program wordt geproclameerd. Ware dit toch het geval, dan zou bij elke paragraaf moeten zijn aangegeven, hoe het in die paragraaf gestelde uit de Vrijheid werd afgeleid. Niiet alleen nu dat dit niet geschiedt, maar hét kon ook niet geschieden, omdat vrijheiiü een tormeel begrip is, en [uit [een louter formeel begrip van negatieven aard in ets positiefs en essentieels af te leiden is. Het beginsel van het Liberalisme is en- blijft het individualisme, zich uitspre kend in den menschelijken wil en onder te komen. Hij is alleen binnengekomen; hij heeft naar niemand omgezien, hij js gaan zitten tusschen een soort vagebond en een dik opgeruimd man, een scort goedrjg dier, bereid om God te dienen evenals de os der Kribbe. Maar dii-e jongemanDat wezen van passie welke macht hooger dan die van genot, heeft hem gedreven'? Wat is d.at mooi! Heilige Johannes, vriend van het Goddelijk Hart, gij hadt die oogen, welke door de liefde geleid, zeer ver door dringen in de onzichtbare wereld." Muziek van violen en pistons deed zich hooien. Is dat nog altijd „Diana" van Grand- Montrouge? vroeg Reginald. Ja... En drie jonge man, daar in (de (vierde rij...,, dik heb hem aandachtig beschouwd Hij heeft alles begrepen; hij js ziek van ontroering; hij moet een gevoelige ziel hebben. IDat komt dikwijls voor bij de jonge menschen onzer voorsteden, zei de pries ter 'en Reginald zag dat zijn oogendoor tranen verduisterd waren ja, dat komt veel voor. Maar, dat hij zoo bleek is, komt omdat hij ook honger heeft. Daar slaat het tien uur. Heeft hij sinds yan jnidtfcg piet ge geten dictatuur van de menschelijke rede. Uit rede en wil nu is een Staatsgebouw op te trekken. Niet, dat dit bij (allen tot een zelfde resultaat zal leiden. Eer het tegen deel. Maar in rede met wil /zit /dan toch een positieve wortel, waaruit een staat kundig geheel groeien kan. De historie toont dan ook, hoe (het Li beralisme steeds uit dit beginsel zijn conclusies trok, en dat het de (Vrijheid daarbij slechts jin zooverre eerde, als het in zijn kraam té pas kwam, paar ook (die zelfde Vrijheid met voeten trad, zoo dik wijls het, alleen door anderen te binden, achtte zijn doel te kunnen bereiken. Engeland. De uitvaart van Koning Eduard. De ochtend van gister brak grijs be wolkt aan. Het Buckingham-paleis was i.nsomberheid gehuld. Door de dreigende luchten' niet afge schrikt, was de bevolking al vroeg in de weer. Uit de voorsteden brachten de trams duizenden na duizenden men schen aan, die het overbrengen van 's konings lijk naar de Westminster Half wilden bijwonen. Tusschen 6 em 8 u. was het in' de buurt van het paleis, de Mali en het Paleis plein vol menschen, die af- en aangin gen. Middelerwijl zetten garde-soldaten met krip om de vaandels en de trom men befloerst de straten af. Hun hel scharlaken uniformen staken scherp af tegen de zwarte massa van de rouwklee- ren der menigte. De roode lijnen strek ten zich' uit tot aan' het benedeneind van Whitehall, waar Jvet donkerblauw van,' duizend matrozen een overgang vormde tot het donkere uiterlijk der menigte. Alle verkeer per as was langs den weg én in de straten er toe leidende gestuit. De houding van de menigte, waarin tot de armsten in zwaren rouw waren, kenmerkte zich door een ernst die bij de plechtigheid hoorde. De koning droeg de admiraals-uniform zijn twee zoons, die achter hem gingen waren als adelborsten gekleed. De ko ning van Denemarken droeg de Engel- sche uniform', de koning van Noorwegen de marine-uniform. De andere vorste lijke personen waren in verschillende uniformen gekleed. Een Jange stoet grootwaardigheidsbekleeders van hof en staat volgden. Dan kwamen er negen gesloten koetsen', waarvan de paarden rouwtuigen droegen. De wrange wijzen van de bekende Schotsche treurzangen, gepijpt door de doedelzakblazers van de Schotsche garde, verbrak de stilte toen de stoet Marlborough House voorbijtrok. Later speelden de verschillende kapellen treurmarschen en juist Joen tie stoel door Whitehall gegaan was en de West minster Hall naderde klonk de treurmu ziek van Handel. Diepe ontroering vergezelde den in druk wekkend en stoet, waar hij langs de dichte rijen der toeschouwers voort schreed, die algemeen rouwkleeren droe gen. Met eerbiedige sympathie werden de zoon en de kleinzoons yan den ge storven vorst begroet, die met gebogen hoofd vooraan gingen in 'de groep der doorluchtige rouwdragers. Om twaalf uur kwam de lijkstoet aan de Westmin ster Hall aan, waar een' dichte menigte hlein opwachtte. De finale van Handel's doodenmarsch weerklonk, uitgevoerd door 400 instru menten de aarde trilde vaii de roffels der trommen en het donderen van het geschut. Het parlementsplein was afge zet met matrozen en mariniers, terwijl de Coldstreani-garde in het midden van het paleis-plein met opgezette bajoné.t ;en met rouwkrip omfloerste vaanfdel? de eerewacht vormde. De affuit hield stil aan den ingang van de Westminster Hall. Het lijkkleed werd weggenomeni en een compagnie grenadiers droeg het lijk de hal binden. De Koninklijke lijkstoet was iets te laat vertrokken van het Buckinghampa- leis naar de Westminster-hall. De leng te van den' stoet was oorzaak van' eeni ge vertraging. Honderduizenden ston Neen, velen zijn met leege magen hier gekomen.... Ze hadden geen tijd nog naar huis te gaan... Ze zijn dadelijk van hun werkplaats naar de kerk gekomen.... Ik zou ze kunnen tellen naar debleeke[ge- zichten.... Dat is goed., mijnheer. U sticht veel goed. Ik weet, dat uw parochie nieuw is. De kerk is nog nieuw.... dertien zijn er reedis geopend sedert de schéidings-' wet... Zie, uw vriend gaat heen. De bleeke werkman had zich opge richt; een glimlach speelde om zijn lip pen; hij keek rond naar de menigte, die de kerk verliet, en die hem mee voort stuwde, en toch waren zijn hoofd en hart nog bij hoogere dingen. Bij (de deur, die de breede stroom volks uitgang verleende, hoorde men afscheids groeten en gelach. Men opende den mond om de frissche lucht in te ademen. Zeg, Leroux, ik heb honger, jk heb geen middageten gehad. Ik ook niet. r— Ga je met mij mee? Ik fceb keTs'en. Dat is niet genoeg. t— En dan nog wat vleesch. Ik tae je niet, waar ben je! I Hier. Jdet was donker en de {wind joeg stof wolken op. Binnen enkele minuten stond Reginald jflkjgQ top (den .drempel jder [kerk. den langs den weg geschaard en voor al langs de Mail en in het St. James park. Toen de plechtige, sombere stoet voorbij kwam, gedroeg de menigte zich volkomen ordelijk. Het weer begunstig de de plechtigheid op straat. De ko ning en de koninklijke prinsen reden om kwart voor elven van Marlborough Hou se naar BuCkingham-paleis, maar volg den te voet de door acht paarden ge trokken affuit, waarop 'de lijkkist van' den koning rustte. Maar de koningin nen en andere vrouwen van vorstelijke bloede volgden in negen gesloten koet sen. In den stoet, .die volgde ware vele schitterende uniformen, vooral militaire. De infanterie, die het geleide vormde, voor de kist van „den koning, liep piet de geweerloopen omlaag. De lijkdienst in de Westmnster-Hall, die begon toen het lijk van' den koning wierd binnengedragen en op de kata falk geplaatst, duurde slechts weinige minuten, maar was zeer indrukwek kend. De aartsbisschop van' Canterbury leidde den dienst, waarbij gebeden en koorzangen elkander afwisselden. De Hymne van' SpohrGezegend de heen gegane, werd zonder begeleiding ge zongen. De koning, de koningin, de ko ningin-moeder, stonden, omgeven door de overige leden yan het koninklijke huis en vorstelijke persomen', bij het hoofdeinde van de lijkkist. De leden' van Lager- en Hooger Huis, honder den ambtenaren en officieren vulden de hal. Zoodra Zaterdagmiddag in het Bucking ham-paleis garde-grenadiers het lijk naar de troonzaal hadden overgebracht het geschiedde in bijzijn van de koningin-moe der en andere leden van het koninklijke huis, maar zonder plechtigheid weiden vier man en een korporaal bij de lijkkist, rustende op een praalbed te wacht ge zet. Daar stonden vier man, aan de hoe ken, van de kist afgewend, het geweer met de tromp op den vloer en de handen over de kolf gekruist, het hoofd gebogen op een afstand, het gezicht naar het praal bed, stond de korporaal en in een hoek van het vertrek een officier. Roerloos moesten de vijf man bij de baar een uur lang staan. Volgens een Engelsch blad was het Zondag al een paar maal gebeurd, dat er een tusschentijds moest afgelost worden, omdat hij de bezwijming nabij was. Bij het aflossen van de wacht werd geen woord van commando geuit. ,Het ging alles als werktuigelijk. De eiken lijkkist was bedekt met een roomkleurig kleed, met gekleurd zijden en gouddraad bewerkt, dat al bij de be grafenis van koningin .Victoria heeft ge diend .Over het voeteneind was de Engel- sche vlag gelegd. Ouitschland. Roosevelt te Berlijn. Kolonel Roosevelt heeft Berlijn verlaten en is naar Londen vertrokken, waar hii o. m. de Vereenigde Staten officieel zal vertegenwoordigen bij de begrafenis van wijlen Koning Edward, Dan zal hij dus nog eens gelegenheid hebben, saam te zijn met zijn Berlijnschen gastheer, kei zer Wilhelm, van wien hij Zon'dag af scheid nam. De keizer gaf Zaterdag zijn gast nog een blijk van zijn vriendschap, door hem een kostbare porseleinen vaas te zenden, afkomstig uit de koninklijke porseleinfa briek; deze vaas is een meter hoog en vertoont het portret des keizers in de uniform der Gardes-du-corps benevens ge zichten op het slot en het slotpark. Bo vendien schonk de keizer hem vier schil derijen, tafereelen uit de Pruisische krijgs geschiedenis voorstellend, en een groote foto van de troepenmanoeuvre bij Döb- beritz, 'die Roosevelt als gast des keizers bijwoonde. Zaterdag bezocht Roosevelt de z. g. „Roosevelt-kamer" in de bouw-academie, een vertrek, dat ingericht is als studeerka mer voor de Roosevelt-professoren aan de Berlijnsche hoogeschool. .Op 18 Juli zal de kolonel, na ruim een jaar uit zijn land- weg te zijn geweest met het stoomschip „Auguste Victoria" Aan het Etoile-station stapte Reginald uit den spoorweg ending teyoet naarfcijn hotel in de avenue Antin. In 'zijn /ziel was dat ongekend maar schoone licht doorge drongen, dat hooge gedachten en groote voorbeelden er achterlaten. De schoon heid van Parijs, die hij wél Ikende, kwam hem voor als iets nieuws. Hijgenootfervan alleen te zijn in de beweging Van men schen ;en rjjtuigen. Jiij wenschte zich zelf geluk naar deze stad gekomen te zijn, en in zich zelf bestreed hij Verschil lenden van zijn kennissen, hetzij van het Indische leger, hetzij uit Londen, wierlbe- weringen en sarcasme hij nog hoorde over dat bedorven Parijs. „Gij hebt niet alles gezien, zei hij; er is cnog ieen ander leven in dat leven, en degenen, 'die niet zijn uitverkoren, om dat te zien, oordeelen onvolledig." Hij voelde de vreugde der jeugd in zijn borst bij elke ademhaling, als had hij de lucht der bergen inge ademd; de wandeling wekte hem op en vernieuwde zijn bloed. Het speet hem, toen hij de Champs Elysees moest verla ten om de rue Antin in te gaan. Daar bespeurde hij rechts op de derde étage die verlichte vensters van eenige appartementen. .Hij stond stil. Achter een dezer vensters was het jonge meisje, dat hij in Engeland had leeren kennen, het genig Fransche meisje, waarmee hij jan van de Hamburg-Amcrikalijn, te New- York- Sferugkeeren. In de Ameiikaansche ambassade te Ber lijn was Vrijdagavond een -^American- Night" georganiseerd, om de in Berlijn' aanwezige Amerikanen gelegenheid te ge ven, Roosevelt hun opwachting te rnahen. Voor jollen had de oudi-presiident eerf krachtigen handdruk en een vriendelijk woord', bij den defileercour, door den ge zant, mr. Hill, gearrangeerd. Een gerui- men tijd bleef Roosevelt met vrouw en kinderen nog onder de Amerikaanschei gasten van den gezant vertoeven. Spanje. Ernstige onlusten hadden plaats te Va lencia bij gelegenheid van de aankomst van den republiikeinschen afgevaardigde Soriano. De republikeinen wierpen stee- nen naar de gendarmes, die vuurden. Een officier van politie werd gedood door een dolkstoot .Er waren verscheidene gewon den en talrijke gekwetsten. |46 personen zijn gearresteerd Onderwijs. Examens M. O. en L. O. Dit jaar zullen de examens ter ver krijging van akten van bekwaamheid tof het geven van middelbaar onderwijs in' de Fransche taal, akte A, worden ge houden in de maand Augustus, en, zooi noodig, ook in het laatst van Juli a.s.' de examens voor lager onderwijs inj de Fransche taal zullen worden gehoudert in de maand Augustus, zoo noodig ook! in het laatst van Juli, in welke maandf tevens voor degenen, die voornemens' zijn zich aan het examen voor de akte[ B, middelbaar onderwijs voor Franschef taal en letterkunde, te onderwerpen, ge legenheid zal bestaan om, zoo zij dit wenschen, het taalkundig gedeelte van' dit examen aï te .leggen^ terwijl het letterkundig gedeelte op den gewonen tijd, nl. de maand December, bepaald' blijft. De examens voor de Enlgelsche enf Hoogduitsche talen, zoowel voor het la ger als voor het middelbaar onderwijs, akte A, zullen worden gehouden in de' maand Augustus, zoo nbodig aanvangen de in Het laatst van' Juli. De examens voor de Italiaahsche taal en le'tterkunde, middelbaar onderwijs, zullen worden gehouden in de maand. Augustus, zoo noodig ook iri het laatst van Juli die tot het geven van onderwijs in de gymnastiek, zoowel voor de akte la ger onderwijs (vak S), bedoeld in art 80 van de wet tot regeling van het la ger onderwijs, als voor het middelbaar onderwijs, zullen worden gehouden in de maand Augustus, zoo noodig ook in[ de eerste dagen van September; die tot het geven van lager en middel baar onderwijs in de land- en in de' tuinbouwkunde en voor middelbaar on derwijs in het houtteelt, zullen worden! gehouden in de maand Augustus en zoo' noodig in September die voor .middelbaar onderwijs inf;'. hand- en rechtlijnig teekenen en perspec tief en die voor boetseeren in de maand Augustus, en zoo noodig ook in het laatst van Juli die voor middelbaar onderwijs in de handelswetenschappen in de maand Augustus, zoo noodig ook in de laatstq helft vam Juli en de eerste dagen van, Septemberi Zij die zich aan deze examens wen'- sch'en te onderwerpen, moeten zich voor 1 Juni a.s. aan'm'elden bij schrijven op ongezegeld papier, met nauwkeurige en! duidelijke opgave van naam, voornamen! (voluit geschreven), woonplaats, adres' en begeerde akte, met overlegging van! geboorte-akte en, zooveel noodig, van' de reeds verkregen akte van bekwaam heid, waaruit de wettelijke bevoegdheid! om hjet examen af te leggen, of het recht op de bij de wet verleende vrij- stelling van eenig onderdeel van het eaxamen, moet blijken. De aangiften moeten worden gezon den voor 'zooVéel de examens in' de vreem'- de talen betreft, aan het Departement gen tijd had gepraat. Was zij daarom niet' iets meer voor hem? Ja, zij was |de eeni- ge vrouw, aan wie hij op een dag van! beklemming zijn geheim had toever-' trouwd. Zij had er trouwens nimmer op gezinspeeld sedert het onderhoud onder' de boomen van Redhall. Zij han zich het geschonken vertrouwen waardig getoond. Een plotselinge, zeer zuivere gedachte van teederheid vervulde zijn jonge hart Het was slechts een gedachte. Hij Ver- weet ze zich spoedig, niet alsof zij (een schuldige was, maar als een hinderpaal voor het hoogere onderzoek, dat geheel zijn wil moest beheerschen. Een zekere eerbied voor de onzeker heid, waarin hij nog verkeerde en het in zicht van den praktischen man, die geen twee zaken door elkaar wil mengen, de den hem zijn weg vervolgen. Hij streek de hand over zijn oogen, als om |een zoet visioen te verjagen. Een zinsnede der psalmen schoot hem in de gedachte, want hij jv\'as thuis in de Schrift. Spiritu principaïi confirm a me. Ja, dat heb ik noodig. En hij dacht weer aan wat hij (gezienf had, dien avond,, jn [de arme (kerk [van Bicêtre. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5