Uit Stad en Omgeving. Werd hij substituut-officier vail justitie bij 'de rechtbank te Amsterdam', welke betrekking hij vervulde tot December 1903, toen hij benoemd werd tot offi cie rvan justitie te Roermond., Om zich geheel aan 'bet Kahierlid- Inaatschap te kunnen' _wijden, vroeg en verkreeg hi vin 1905, eervol ontslag uit zijn betrekking en vestigde hij zich met terwoon te 's Gravenlhage. Mr. Regout is voorzitter van het Rijks wonin'gcoliege van art. 35 der Woning- 'ningwetlid van Hgt algemeen college van toezicht, bijstand en' advies voor 's Rijks tucht- en opvoedinjgswezen'. Ook was hij lid van de staatscommissie voor bedelarij en lanjdlooperij. Hjj is commis saris-generaal voor de Nederlandsche afdeeling op de Brusselsche tentoonstel- ling in 1910, lid der onlangs ingestel de Staatscommissie voor de herziening der strafvordering en heeft voorts zit- ting in; het bestuur van tal van vereeni- gingen en maatschappijen. Burgemeester van Delft. Een onzer medewerkers schrijft ons Naar wij uit zeer goede bron vernemen, is binnenkort de benoeming te verwachten van den heer A. C. A. van Vuuren, het bekende katholieke lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, tot burge meester van Delft als opvolger van wijlen den heer F. M. de Vries van Heyst. (Maasb.) Kurhaus ScLeveningen. Het seizoen ter badplaats Schevenïn- gen zal Woensdag 1 Juni a.s. geopend worden. Als naar gewoonte wordt dit ingeleid met het avondconcert van dien dag in de Kurzaal, te geven! door het Philharmonisch orkeèt uit J3erlijn, diri gent Dr. E. KunSvald, hetwelk dit zo merseizoen aldaar 25 jaar zal zijn' opge tredenEeni reeks solisten zoowel op imstrumlentaal als vokaal gebied zullen Wederom dit seizoen optreden1. Zoo ver geldt het program: als zangeressen' en zangers Mej; Boehm van'^Endert; Mej. Eva Gauthiiermevr. Bathorie Engel mevr. de HaanManifarges; mej. Tilia .Hill; mevr. Seret van Eijken, den heer iThom. Denijs, en den heer Jacques van Kempen. Als pianisten': Mej. Gusta Hoch en de heren' Alfred Cortot, Lucien Wurmse'r, Arthur de Greet, A. B. H. Verkeij, Julius Rönt gen en Percy Grainger. Als violisten: Miss Kathleen Pailow"Miss Elsie Playfair, Miss Beutwich en de heeren' Jacquis Thibaud en Max Mossel. Als Violoncellistende heer en mevr. Pablo Casals en de heeren Gerard Hek- king en Ch. van Isterdaël. Als Dirigenten': de heeren Willeinl Mengelberg en' Siegfried W.agn'er. Als Declamator: I I; De heer Albert Vogel. 1Als Koorwterken'I Bieethoven's 9e symphortieVor der KlostierforteKrieg. F.austsymphonie, Lirzt. De heeren Alfred Cortot, pianist, Jac ques Thibaud, violist, en Pablo Casals, violoncellist zullen niet slechts elk op Zichzelf als solist in de J<urzaal ver- schijnien1, maar ook jn het trio dat zij vormien en dat voor het eerst in pns land optreedt. Omtnent het 25 jarig jubileum vajn! hjet Phil harmonische orkest wordt me degedeeld dat de avond van 2 Juli a.s. tot huldigingsavonjd is Jtfestemd, b'itwel- ke gelegenheid Beethoven's 9e sympho- tniie met koor zal worden' uitgevoerd. In' 'dien Loop zal worden' uitgevoerd. In den loop van hlet seizoen' zal Willem Men gelberg met het orkest valn' het Concert gebouw te Amsterdam, in' de Kurzaal leen concert geven, waarbij de leden van h;et jubileerend orkest als gasten zullen Worden genoodigd. I Academienieuws. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de godgeleerdheid de heer Th. L. W. van Ravesteyn, geb. te Rotterdam, op proefschrift. De eenheid der eschatologi sche voorstellingen in het boek Jesaia. Bevorderd tot tandarts de heer H. G. Pitsch. Doet. Nederl. letteren, mej. H. J. W. Salomons (met iof) Doet. rechten de heer C. F. J. Gombault. AMSTERDAM. Aanvullings-examen vol gens art. 135 der wet op het H. O.: de heer G. van den Bergdocti. ex. genees kunde de heer Snapper. Bevorderd tot arts de heeren D. Doo remans, geb. te Dordrecht; J. K. W. Kehrer, geb. te GorinchemMej. E. H. Hengeveid, geb. te AlkmaarMej. L. W. Th. Schalkwijk, geb. te Hilversum. Geslaagd voor het 1ste gedeelte van het artsexamen de heerenC. E, J. Ver stoeien, E. A. Rodrigues Pereira, H. N. J. Arntz en C. T. Korstenhorst. De heer dr. P. F. Hubrecht heeft wegens vertrek naar Nederlandsch Indië een eervol ontslag aangevraagd uit zijne betrekking van assistent aan het minera- logisch laboratorium aan de Universiteit van Amsterdam. GRONINGEN. Doctoraal -examen rechts wetenschap de heer P. A. W. .Lykies. DELFT. Bij beschikking van den minis ter van binnenlandsche zaken, is, voor het tijdvak van 16 dezer tot en met 31 December, benoemd tot amanuensis bij de bibliotheek der Technische Hooge- school te Delft, J. Feitsma, te Alkmaar. Te Bern is gepromoveerd tot doctor medicinae veterinariae, op proefschrift Beitrage betreffende die Frage obSchwei- nepestbazillen in den Gedarmen gesun- der Schweine vorkommen, de „heer L. Stadhouder, veearts te 's-Gravenhage. Bij het aan de hoogeschooi te Bern gehouden pracfisch en theoretisch apo thekersexamen is geslaagd mej. Anna Klaassesz van Hengelo (O.) Gemeenteraad van üillegom. Voorzitter die heer Wentholt, burge meester. Aanwezig 10 leden. Afwezig met ken nisgeving de heer H. A. van Waveren. Onder de ingekomen stukken kwam voor het onderwijsverslag over 1909. De heer Bulvers verzoekt circulatie on der de Leden, waartoe hij toezegging ont ving. De heer C. Flentrop vroeg per schrij ven nadere inlichtingen omtrent het on derhoud van het schoolgebouw en onder wijzerswoning aan de Kerkstraat, welke gebouwen hij op een voorwaarde dooi den Raad in de vorige vergadering ge steld wil huren. De Raad besluit, dat met het onderhoud geen herstellingen tot vernieuwing van het gebouw, doch alleen het inzetten van riiiten, behangen e. d; bedoeld wordt. Op een desbetreffend adres van de Vereeniging „Middenstand" besluit de raad met algemeene stemmen aan den handelscursus dezer vereeniging te ver- leenen een subsidie van f40 en het ge bruik van een lokaal, verlicht en ver warmd, gedurende drie avonden per week Bij het punt subsidieering van het Mid delbaar Onderwijs aan Haarlem en Lei den werd na lange discussie besloten per kind f100 jaarlijks te subsidieeren, zoo dat f60 blijven ten laste der betrokken ouders en met de rijksvergoeding van f40, de door Haarlem geëischte f200 zul len verkregen zijn. De Raad besluit bo vendien in haar volgende vergadering .een verordening vast te stellen tot regeling der omstandigheden, dat de f 100 gemeen telijke subsidie geheel, gedeeltelijk of niet zal worden uitgekeerd. Hoewel niet op de agenda voorkomen de, behandelt de Raad een adres van Ba ron van Hardenbroek. Het adres bedoelt een aanvrage tot vergunning van een "straat ter breedte van 5 M. voor de te bouwen woningen op terreinen der kunst- zandsteenfabriek Amout. B. en W. adviseeren overeenkomstig verzoek van adressanten. De heer Jhs. GuLdemond stelt afwijzende beschikking voor, daar de aanvraag in strijd is met het bepaalde bij de bouwverordening, waarbij een straatbreedte van 10 M. is voorge schreven. De heer Balvers wil ook niet gaarne door deze dispensatie een pre cedent stellen, daar alsdan het geheele uitbreidingsplan gevaar loopt. De raad besluit met 8 tegen 2 stemmen, die der wethouders, tot afwijzende beschikking en gaat over in comité-generaal tot be handeling der reclames Hoofd. Omslag, tot vaststelling der kohieren Schoolgeld L. O. 1910 en van den Hoofd. Omslag, dienst 1911. Land- en Tuinbouw. Besmettelijke veeziekte. Aan een staat van de gevallen van be smettelijke veeziekten in Nederland voor gekomen gedurende de maand April 1910 ontleenen wij de volgende opgave: mond en klauwzeer bij de herkauwende dieren en de varkens 1 schurft bij de eenhoe vige dieren en de schapen 151; rotkreu- pel der schapen 55; vlekziekte bij var kens 20: miltvuur bij alle vee 97houds- dolheid 2. Tuinbouwtentoonstelling te Boedapest. Uit de officieele lijst der bekroningen door de jury bekend gemaakt, blijkt dat aan de firma C. B. van Nes en Zonen te Boskoop behalve de groote gouden staatsmedaille voor Rhododendrons en de zilveren medaille voor Azalea's een tweede gouden staatsmedaille toegekend is voor vormbuxus, Chantecler. De te Boedapest aanwezige Nederland sche tuinbouwers hebben met den secre taris van den tuinbouwraad Bonthuis een studiereis door Hongarije gemaakt om den tuinbouw van nabij te bekijken, en te onderzoeken of export uit Nederland mogelijk is. De vooruitzichten daarvoor schijnen niet gunstig te zijn de tuinbouw heeft zich ook in Hongarije zeer uitge breid en ontwikkeld, zoodat het thans een der gevaarlijkste mededingers van Nederland op de Europeesche markt ge worden is. Edoch, Hongarije mist 't zachte zeeklimaat van Nederland, en van daar dat de allerfijnste ooftsoorten daar te lande moeilijk gekweekt kunnen wor den, en daarin zou dan ook alleen een uitvoer mogelijk zijn. Eveneens werd een studiereis door Oostenrijk en Boheme gemaakt. Faillissementen. Uitgesproken: H. éen Broems, koekfabrikant te Maassluis, zaak uitoefe nende te Rotterdam. Curator: mr. J. Win kel. A. van der Klugt, koffrehuishouder te Rotterdam. Curator: mr. A. van der Hoeven. P. J. Hofland, koopman in aardappelen te Rotterdam. Curator: mr. H. N. Kluijver. G. J. Snel, handels agent te 's-Gravenhage. Curator: mr. P. C. .baion van der Feit3. t= A* Lepine, te 's-Gravenhage. Curator: mr. H. J. Carstén. Opgeheven: .W. B. Berkemeier, te Leiden. Uitgesproken: De Neutrale Coöpera tieve Verbruiksvereeniging voor spoorwegper soneel „Het Vliegend Wiel", gevestigd te Utrecht. Curator mr. A. J. van Waveren. H. Zetstra, tuinman te Aalten. Curator mr. M. H. E. baron van der Borch van Verwolde, te Eefde. Opgeheven: J. J. van den Boogaart, tap per en slijter, te Utrecht. H. G. Lindeman, rijwielhandelaar te Baambrugge. P. van den Berg, koffiehuishoucJer, Amsterdam. J. de Jager, koopman, laatstelijk gewoond hebbende te Amsterdam, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats. Geëindigd: N. van Thijn, A. van Thijn en M. van Thijn, handelende onder de firma N. van Thijn <S Zonen, te Amsterdam. LEIDEN, 13 Mei. Katwijk-Leiderdorp. In d!en hedenmorgen gehouden be stuursvergadering der Centrale R. K. Kiesvereen. Katwijk-Leiderdorp kwam o. m aan de. orde de verkiezing voor de Provincial^ Stated, district Leiderdorp. Biesloten werd de beide /aftredende le- d!en, de heeren mr. L. M. J. H. Kerstens, R. K. en J. J. van Hoeken A. R. opnieuw caindidaat t'e stellen1, behoudens het recht d:er locale vereenigin'ngen om naast deze hleeren andere candidate» aan de aange sloten Kiesvereenigingen voor te stellen. Geschiedt dit laatste niet binnen den in h|et reglement vastgestelden termijn, dan zijn de beide aftredenden de officieele candidaten van de R. K. Centrale, on- d'er deze reserve, voor zooverre het den A. R. Candida at b'e treft, dat de andere Christelijke kiesvereenigingen den ka tholiek wederkeerig steunen'. Hierom trent zijn tot dusverre nog geen onder handelingen gevoerd. Naar aanleiding v^n' de discussies op d:e vorige algemeene vergadering en de toen door een der bestuursleden aange nomen houding Werd van gedachten ge wisseld. Er bleek daarb'ij^een misver stand te bestaan' en' in net algemeen werd de wenschelijkheid geuit, dat het bestuur op de vergadering homogeen' zij, zoodat men hierin tot eene bevredi gende oplossing kwam. Gisterenmiddag 5 uur geraakte zekere H., werkzaam aan de Maatschappij Vol harding zoodanig met een zijner voeten bekneld tusschen den wal en een daar liggende boot dat de man niet meer loopen kon en per rijtuig naar zijn woning aan de verlengde Sophiastraat moest worden overgebracht, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. NOORDWIJKERHOUT. Aanstaanden Donderdagmorgen om 11 uur, zal de Raad dezer Gemeente in het openbaar bijeen komen. ZOETERMEER. Op da laatstgehouden vergadering van de Anti-Revolutionaire Ki.esvereeniging „Nederland en Oran je" alhier is een motie met algemeen'e stemmen aangenomen, voorgesteld door den heer H. Nieuwenhuyzen, waarin aan het Bestuur van de Centrale Anti-Rev. vereeniging voor het Statendistrict Zoe- termeer, verzocht wordt eene nieuwe ver gadering van de „Centrale" te beleggen, aangezien de vorige op 27 April onwet tig was volgens art. 9 van het reglement en de aldaar gehouden stemming voor een carididaat van de Prov. Staten even eens in strijd is geweest met art. 6 van het reglement der „Centrale". Gaat die vergadering door dan' is aan' den heer H. Nieuwenhuyzen als primus- afgevaardigde opgedragen de candida- tuur van den' aftredenden baron van Pallandt te bestrijden; en die van den heer J. Scheer te Zoetermeer te verdedi gen. Gemeentelijke Aankondigingen. Door A. van der Helm, alhier, is verzocht tot het uitbreiden van zijne inrichting voor houtbewerking in perceel Oranjegracht 40, door het plaatsen en in werking brengen van drie machines, gedreven door drie electromotoren resp. van 3, 3 en 1 p.k. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Zaterdag 28 Mei a.s. 's morgens 11 uur ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren ertegen in te brengen. In de Sted. Werkinr. zijn opgenomen. DATUM. DAQEN. Vol. Kin- deren. To taal. 8 Mei Zondag 46 9 55 9 Maandag. 58 9 67 10 Dinsdag 54 2 56 11 Woensdag 5b 4 60 12 Donderdag 58 4 62 13 Vrijdag 58 4 62 14 Zaterdag 57 4 61 De Tentoonstelling te Brussel. Een verlangen der Vlamingen. Onder het opschrift Nederlandsche af deeling in de tentoonstelling schrijft het „Handelsblad van Antwerpen" Dinsdag aanstaanden 17 Mei zal inde tentoonstelling van Brussel het paviljoen van Nederland officieel worden geopend. Naar wij alle reden hebben om het te vermoeden, zou men van Nederlandsche zijde zinnens zijn, uit beleefdheid voor de Belgen, de geheele plechtigheid in het Fransch te doen plaats hebben. Met den vereischten eerbied brengen wij het volgende in het midden Het uitsluitend gebruik der Fransche taal, in menige officieele plechtigheid in ons land, gebeurt uitsluitend om te be hagen aan personen die onze taal, ook die van Nederland, niet willen spreken, uitsluitend uit minachting voor die taal. Wij hadden dus reden om te hopen, dat, met den tijd, de Nederlanders ver standiger zouden worden en dat zij tot het begrip zouden gekomen zijn, dat het een zeer slechten indruk maakt op de groote meerderheid der Belgische bevolking, als zij, de Nederlanders zelf, het die vijanden van onze taal steeds naar den zin willen maken. Wij zijn van gevoelen dat de Nederlan ders op eene andere wijze kunnen optre den in een land, waar hunne taal- en stamgenooten ten koste van ongelooflijke moeite ook het Nederlandsch als offi cieele taal wisten te doen uitroepenen dat de beleefdheid geenszins zoo verre moet gaan, hunne eigen taal en die der Vlaamsche Belgen dood te zwijgen in een land, waar de Koning ook zijn eed in de Nederlandsche taal aflegde. Wij hopen dat de Noord-Nederlanders, die het goed meenen met onze beweging, de noodige stappen zullen aanwenden, opdat een dergelijke flater, waaraan de Nederlanders zich al te dikwijls hebben schuldig gemaakt, niet weder herhaald worde bij de opening van het Neder landsch paviljoen. Dat zij niet vergeten dat, om beleefd te willen schijnen tegenover een paar officieele personen, zij het tegendeel zouden plegen tegenover de Vlaamsche, ja zelfs de gansche Nederlandsche be volking. Dat men kieze tusschen beiden. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Vanwege Koning George van Groot- Brittannie zijn aan Z. K. H. den Prins der Nederlanden gedurende zijn aanwezigheid te Londen als vertegenwoordiger van Koningin Wilhelmina bij de begrafenis van Koning Eduard toegevoegdde veld maarschalk Sir Evelyn Wood en de Kolo nel Greville, beiden van het Engelsche leger. BORDEAUX, 13 M«i. De berichten, die heden uit de betrokken streek zijn gekomen, doen verwachten, dat de terug werking van het gure weder op den oogst zeer ernstig is. In Dordogne, Lotet--Ga- ronne, Lot, Charente en Corrière is de oogst verleren; door de overstrcomingen is het water in de huizen binnengedron gen. Te Bergerac staakten de fabrieken, molens en looierijen het werk. LONDEN, 13 Mei. Men is hedenmor gen begonnen met het opslaan van de stellages langs den weg, dien de lijkstoet Dinsdag zal volgen van het paleis tot aan Westminster Hall. De Koningin-Moeder Alexandra en de keizerin-moeder van Rusland zullen a.s. Dinsdag in den stoet mederijlden jiaar Westminster Hall, en eveneens op 20 Mei van Westminster Jiall naar Paddingsta- tion. Daar de kazernes te Londen geen ruim te genoeg bieden, om de vele troepen die voer de begrafenis naar Londen ko men te herbergen, zullen de soldaten jn Hydepark dat tot een reusachtig militair kamp wordt ingericht, ingekwartierd worden. De lijkkist zou Hedenavond na de aan komst van den hertog van' t^onnaught verzegeld worden. Op verlangen van' "koningin Alexan dra, is de verzegeling van; de doodkist, die hedenavond zou plaats hebben, uit gesteld. 1 Ze was wat doof. In 1807 sprong te Leiden een met buskruit ge laden schip, waardoor een groot deel van de stad verwoest werd. De knal, door de ontploffing veroorzaakt, was zoo hevig, dat men hem te Den Helder en Genemui- den kon hooren. Bij die ontzettende ramp ontbrak ook niet het komische element; zoo vertelt prof. Knappert in zijn boek, honderd jaar na het onheil geschreven, dat een doove professorsvrouw, nadat die vreeselijke Ontploffing had plaatsge had, opkeek een aan haar man vroeg: „Zei je wat, man?" Inde Manchester Guardian van gisteren staat een lang artikel van R. S. over Mevrouw van Tromp's bezem.d. w. z. over de groote schoon maak in ons land. De schrijver of schrijfster is er paf van, zooals er hier wordt geschrobd, geboend, gedweild, geplast, gespoten, gepoetst, geschuurd, gewreven, geraagd, geborsteld, gewit, geverfd, de huizen, de boerderijen, de stallen, de schuren, van binnen en van buiten, van kelder tot nok, wel twee maanden lang. De bezem is het ware embleem van Nederland, zegt de schrijver; de oude Tromp voerde hem in den mast en mevrouw van Tromp de Nederlandsche vrouw, keert er alles mee ondersteboven. En wat den vreem deling verbaasd die groote schoonmaak brengt de zenuwen van den Hollander niet van streek, de mannen blijven er even leuk bij. Maar hier vergist de schrijver of schrijfster zich. Gedu rende de groote plaag worden er in ons vaderland vele mannelijke vuisten gebald, zij het in den zak. Marktberichten. LEIDEN 14 Mei. Boter, aangevoerd 12000 K.G. per H vat, 1st qual. 1 52 k 56, 2de qual. f 46 k 50. 1ste qual. per K.G. f 1.30 a 1.40 2de qual. per K.G. f 1.15 a 1.25. Turf. baardbr. 1ste soort -- stuks. Turl f rauwe) stuks. Lange Zwarte 270000 stuks 3.75 a f 4.00 per 1000 stuks. LEIDEN 14 Mei. Eierenveiling. De eieren zijn gestempeld L.E.V. Aanvoer 6160 stuks. Prijzen waren f 3,20 a f 4.50 p. 100 stuks Eende eieren f4,05 a f 4.10 per 100 stuks. Handel vlug. LEIDEN, 14 Mei 1910. Tarwe, in ruime mate aangeboden kon slechts tot eenige prijs verlaging reflectanten vinden. Men besteedde van 7.90 tot 12.25 p. 100 Kilo. Rogge flauw. Voersoorten van f 4.50 tot f 5.— te koop. bakkwaliteit daarboven. Chevalier door benoodigden naar kwa liteit met f 7 tot f 8 per 100 kilo. betaald. Haver wegens voortdurende goedkoopte der buitenlandsche, maar luttel in trek, tenzij mooie kwaliteit naar hoedanigheid van f 6.50 tot 7.50 per 100 Kilo. Groene Erwten, puik van kook, en gaaf blijven goed plaatsing vinden. De prijzen, die men er voor uitlegt loopen van f 11 tot f12.25 mindere naar verhouding. Paardeboonen maar weinig gevraagd, en ook in geringe mate aangeboden. Te no neeren van f 6.10 tot f 6.70 per 80 kilo. Duiveboonen worden met f 10,75, soms meer per 85 kg. betaald, indien mopi van stuk en hard. Afwijkende soorten daaronder. In kool-, kanarie-, en hennep-zaad ging te weinig om, om te noteeren. AMSTERDAM, 13 Mei. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker blauwe f 0.80 k 1.00. Friescbe blauwe f 1.70 a 2.20, borgers fl.8G k 2.20. Ilpolder blauwe fO.OO a 0.00. Geldersche blauwe f 1.60 k 2.25, bonte f 2.— k 2.70. Zeeuwsche bonte f 2.00 2.90, blauwe f 2.40 k 2.80, eigenheimers f 2.10 a 2.60; bravo'i f2.90 a 3.20. Malta 5 k 14 c. per kilo. Aanvoer 7 ladingen. AMSTERDAM. 13 Mei. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes Porton). Raapolie per 6/w. f 293-i, vliegend f 28.^ p. heet. Lijnolie per 6/w. f37vliegend f36p. heet. MAASSLUIS, 13 Mei. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 25 stapels kaas, wegende 6148 kilo. Prijs 38 45 c. per kilo. UTRECHT, 14 Mei. Op de weekmarkt waren heden 600 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 160 a 280, voor vaarzen f 130 3 190, voor pinken f 100 a 165, voor melk koeien f 160 a 235, voor kalfkoeien f 200 a 295, voor vaarskoeien f 155 a 215, voor vette koeien f 170 A 250, voor nuchtere kalveren f 6 k 22 voor magere kalveren f a voor magere varkens f 53 k 90, voor biggen f 11 a 22. SCHIEDAM, 13 Mei. Noteering van de BeurscQmmissie. Moutwijn f 10 per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn willig. Spoeling per ketel f K40. Graan-Spiritus f 14H aMelasse-Spiritui f 12— 12V2, ruwe Spiritus f 6)4 7- ALKMAAR, 13 Mei. Aangevoerd 250 stapels kaas, wegende 150.000 kilo. Prijs voor kleine f 32.—, commissie f 32,middelbare f 32. Handel vlug. ZWOLLE, 13 Mei. Aangevoerd ter Veemarkt. 2373 stuks, als: 779 runderen, 150 kalveren, 381 Schapen en lammeren, 107 varkens 920 biggen. Alles duur. Men besteedde voor neurende en versch ge- kalfde koeien f 110 a 230, dito vaarzen en schot ten f 100 a 210, guste koeien voor de vetweide f 85 a 180, dito vaarzen f 100 a 210, voorjaar-, kalvende koeien f 100 a 190, ossen voor de vets- weide f 100 a 190lH-jarige springstieren f 55a 120, lj^-jarige pinken f 45 a 95, jarige fok- kalveren f 30 75nuchtere kalveren f7 a 17. vette koeien en ossen aan bouten 64 a 76 c. dito stieren 55 a 68 c., dito kalveren 78A98c., dito schapen 40 k 70 c. per kilo, lammeren f 8 a f18 1 6-weeksche biggen f 8 A 13, 10-weeksche dito f 14 a 20, drachtige varkens f 45 a 65, magere dito f 45 k 65 per stuk; vette dito 55 k 56 c., dito voor Londen 50 <1 51 c., per kilo. Aardappelen f 2.a f2.50 per H.L. Boter. Aanvoer 16490 KG. prijs f 1.10 a 1.25 per kilo, per vat van 20 kilo, prima f 25.a 26. afwijkende f 24.00 a 25.50 2de soort f 23.50 a 24.— per Ma vat van 10 ki,° f 11,75 a l2,5°' naar qual. Handel tamelijk vlug. Kipeieren f 2,75 a 3.25 per 100 stuks. WASSENAAR. Veiling van 13 Mei. Raapstelen per 100 bos f 0.50 k 0.60. Kropsla p. 100 f 5.00 k 0.Spinazie per ben f 0.16 a f 0.22. Aardappelen per kin f150af 0..Eieren per 100 f 4.40 k 5.10. Boter p. kilo f 1,25 a f0,—.Radijs per 100 f 0.36, Rabarber per 100 f2,— k f2^0\ Pieterselie per 100 f4.—, Zuring per ben f0.12,- Komkommers per stuk f 0.10. ADVERTENTIEN. Den 26sten Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders WILHELMUS v. d. BURG en MARIA v. d. BERG hun 40-JARIGE ECHTVER- EEN1G1NG te herdenken. (3332) Hunne dankbare Kinderen. Voorhout, 14 Mei 1910. Voor de vele bewijzen van be langstelling ondervonden bij onze Vijf-en-Twintig-jarige Echtver- eeniging, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. DE GROOT JR. M. C. DE GROOT- (3329) Faase. Noordwtjk, 14 Mei 1910. Hiermede betuig ik mijn har telijken dank aan allen, die mij den 10dt" Mei j.l. tot een feest dag gemaakt hebben. (3334) L. J. O. W1LUNCK, Arts. Rijpwetering, 14 Mei 1910. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefde Echtgenoot en Vader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. A. QOEMANS en kinderen. Koudekerk, 14 Mei 1910. ss!8 Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij onze 25-Jarige Echtvereeniging onder vonden. J. A. STIGTER (3312) EN ECHTOENOOTB.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3