BINNENLAND. Kath. Soc. Actie. Wegens vertrek uit deze gemeente heeft die heer P. J. Perquin ontslag ge nomen als voorzitter van het Plaatselijk Comité der Kath. Sociale Actie. In zijn plaats is gekozen de heer Dr. C. F. Th. J. Meuleman, die zich deze benoeming heeft laten welgevallen. De overige bestuursfuncties zijn thans als volgt verdeeld2e voorz. de heer A. iTepe; le secretaris de heer H. Th. v. d. Krogt; 2e secretaris de heer B. A. Resink en penningmeester de heer G. Molken- boer. Mathesis Scientiarum Genitrix. In de groote Stadszaal had gisteravond onder voorzitterschap van Prof. Dr. J. P. Keunen, de 125ste jaarvergadering plaats van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" welke als gebrui kelijk werd bijgewoond door o. m. den Burgemeester, Jhr. Mr. Dr. N. de Gijse- laer, de wethouders van onderwijs en fa bricage, vele plaatselijke autoriteiten, on derwijsmannen en verdere belangstellen den. Herkozen als bestuursleden werden de heeren P. Hoogenboom en J. v. Dam, Goedgekeurd werd de rekening en ver antwoording over 1909, in ontvangst: Af- deeling A (algemeen onderwijs) f 16.558. Afd. B. (Electrotechniek) f4013.— te za- men f 20.571.Uitgaven Afd. A. f15.906.Afd. B. f4.172.te zamen f20.078.algemeen batig saldo f493. Na afdoening van eenige verdere huis houdelijke bezigheden werden de leer lingen binnengeleid en betrad Prof. Dr. Keunen het spreekgestoelte. Deze heette de aanwezigen welkom en memoreerde in een belangrijke toespraak met welge vallen het feit dat Mathesis weldra haar vijfde zilveren periode zal hebben vol tooid, welk feit door vroegere en latere leerlingen in de maand September op luis terrijke wijze zal worden heracht. Verder werd erop gewezen dat zich op dit oogen- blik in ons land ten opzichte van het technisch onderwijs behoefte doet ge voelen aan verbetering en uitbreiding en dat het onvermijdelijk is dat in een derge lijke overgangs-periode eene bestaande inrichting van onderwijs als Mathesis niet meer de volle maat van populariteit bezit, die weleer haar trots en kracht uitmaakte. Maar, zegt spr,. indien Mathe sis op dit oogenblik niet aan alle mogelij ke eischen voldoet, er is niemand in het Genootschap, die niet weet, dat in ver schillende richting hervorming en uitbrei ding voor de deur staan. Spr. voor zich, wil, hoewel het moeilijk is te trachten de toekomstige ontwikkeling van het technisch onderwijs te voorspellen, wel zeggen, dat hij hartelijk hoopt dat het mogelijk zal blijken de gewenschte her vormingen te verkrijgen docr uitbreiding van het Genootschap zoo mogelijk zonder schepping van nieuwe, onafhankelijke in stellingen. Na vei volgens uitvoerig de wenschelijk- heid te hebben betoogd van de tot stand- koming van eene pensioenregeling voor het onderwijzend personeel worden coor spr. meer in het bijzonder nagegaan de feiten van het Genootschap in het af- geloopen jaar, waaraan het volgende wordt ontleend. Het aantal leden bleef stationair en be droeg als in 1908 een totaal van 325 t.w. buitengewone leden 17, gewone leden 308. Met weemoed werden herdacht de leden van verdienste en eereleden die het Genootschap door den dood ontvielen, in het bijzonder de heeren P. J. Groen, die dert 1878 in het bestuur zitting had, van 18891905 als secretaris fungeerde en in Maart jl. op 81-jarigen leeftijd over leed-; en Dr. W. F. Koppeschaar Jr. te ;sGravenhage, oud-leerling en vele jaren leeraar aan Muthesis Vervolgens worden gememoreerd de veranderingen welke plaats hadden in het personeel, van leeraren en beambten, Het aantal leerlingen bedraagt thans 380, te gen 150 in 1882. De jaarlijksche theore tische examens voor leerling-monteur en monteurs hadden plaats in September en October; aan het monteurs exam en na men 12 leerlingen deel, die alle slaagden, van de 17 candidaten voor 't leerlingmon- teursexamen werden er 15 toegelaten, 32 van die 37 leerlingen legden met gun stig gevolg af het eindexamen in de wis en natuurk., terwijl door 10 leerlingen het diploma voor beschrijvende meetkunde en perspecitef werd behaald. Met waardeering werd melding ge maakt van het herleving van het examen in de Bouwkunde dat jaren lang had ge sluimerd, waarvoor het aantal kandidaten werder tot 4 is gestegen, die allen slaag den. Tot dezen behoorden o.a.: voor het th eo retisch monteurs examen: S. Jansen en J. Laterveer, beiden uit Ledien; voor het theoretisch leerling monteurs-examen. ,T. van Duuren L. Ouwekerk, J. J. van Buuren, H. T. der Starre, J. P. J. Jansen, A. B. Bree- baart, P. D. .Holswiider, J. C .M. Camp- fens, C. van der Hoogt, allen uit Lei den en S. G. Parmentier uit Leiderdorp. voor het wis- en natuurkundig examen 5e kl. G. J. Coster, C. A. Maartense, W. F. van Tertholen, A. J. Lankhorst, B. Planjer, J. van Dissel, V. J. M. Apon, M. A. A. Leget, J. Splinter, J. C. van den Ende, A. J. M. Wagemans, C. F. J. Hollants, W. Zwart, W. F. K. Botermans, allen uit Leiden; J. van Rijn uit Katwijk aan Zee en L. C. van Meurs uit Voorschoten. Eind-diploma Beschrijvende Meetkundje en Peispec tjff Ft Fontein, H. J. Segaar, M. J Diek, J. W. Onstenk, J. W. de Goey, A. A. Barn- hoorn, allen uit Leiden, F. Musegaas uit Zoeterwoude en C. van der Wilden uit Warmond. Diploma voor Bouwkunde. J. D. Noest, A. J. Bavelaar, J. J. van Dorp en A. B. Kantebeen, allen uit Leiden. Ten opzichte van den uitslag der prijs vragen kon worden meegedeeld, dat wa ren uitgeschreven'2 vragen voor d;e bouw kunde, waarvoor aan 4 van de 7 mede dingers een med. kon worden toegekend: in het handteekenen was het aantal op gaven 3, waarvoor 12 leerlingen opkwa men en 2 bekroond werdenin het boet- seeren werd een prijsvraag uitgeschreven waaivoor 7 mededingende leerlingen op traden, van welke aan 2 een medaille ten deel viel. Die bekioningen vielen ten deel; voor Bouwkunde aan1 e prijs niet toegekend; 2e prijs J .D. Noest, Gr. bronzen medi. Handteek enen. le prijs W. F. Fontein, Gr. bronzen med. 2e. prijs J. J. van Weerlee kl. bonzen med. Boetseeren. le prijs J. Chiistiaanse Gr. bronzen med'. 2e prijs H. D. van Osnabrugge kl. bron zen med. Na de gebruikelijke toespraken tot Di recteur en leeraren wien dank werd ge zegd voor hun toewijding en plichtsbe trachting en tot de leerlingen, die tot ijver en inspanning werden aangesforrd werd overgegaan tot uitdecling van prijzen aan en opgave van eeivolle vermelding van de leerlingen, die zich deze onderschei dingen hadden waardig gemaakt., Daarna had de opening plaats van de tentoonstelling van teekeningen en werk stukken der leerlingen, waaronder zicb veel knap en fraai werk bevindt, welke tentoonstelling eenige dagen blijft geo pend, kosteloos is te bezichtigen en een bezoek alleszins waardig mag worden genoemd. Electrische tram Den HaagLeiden. De ingenieurs W. Huygens en F. A. Koch hebben tot den gemeenteraad van 's-Gravenhage een adres gericht, waarin zij mededeelen, dat zij aan den minister van Waterstaat concessie hebben gevraagd voor den aanleg en de exploitatie van een electrischen tramweg van Den Kaag over Wassenaar naar Leiden, welke voor- loopig zal aanvangen in de Boorlaan bij de brug over de Prinsessegracht, loopende verder tot het viaduct van de Zuid-Hol- landsche Spoorweg-mij. Na onder dit viaduct te zijn doorgeaaan, gaat de tram weg paralel aan den Leidschen straatweg verder tot Oud-Wassenaar om over de terreinen van dit landgoed en van Groot- Hasebroek naar het dorp Wassenaar te komen. Westelijk en noordelijk dit dorp omgaande, gaat de tramw-eg over parti culiere gronden, tot achter 't hotel „De Oude Deyl", om verder evenwijidig aan den Leidschen straatweg en door Ende geest Leiden bereiken. Adressanten ontvingen reeds de me deedeling, dat de minister zich met de voorgenomen richting kon vereenigen, terwijl de aangevangen onderhandelingen gegronde verwachting geven, zco voegen zij er aan toe, dat van de zijde van het bestuur van het staatsdomein geen be - zwaar zal bestaan tegen het volgen van de Boorlaan op de wijze als door hen werd voorgesteld. De gemeente Leiden heeft met het plan reeds instemming betuigd en het ka pitaal benoodigd vcor den aanleg, is reeds toegezegd. Derhalve richten adres santen thans tot den gemeenteraad van den Haag het verzoek, hun voor zoo veel die gemeente betreft concessie te willen verleenen voor den aanleg en ex ploitatie van den bovenbedoelden tram weg en meedeeiing te doen van de daar bij eventueel te stellen voorwaarden. Bij de firma G. Los, boekhande laar Hoogewoerd 65 is voor belangheb benden ten toongesteld de teekening van de versiering van de Hoogewoerd en Kraaierstraat, bij gelegenheid van dea.s. Lustrumfeesten. Gisteren werd aan den muzikant J. Kroon van het 4e regiment Infanterie alhier op de repetitiekamer der muziek door den kapitein-adjudant P. E. Pfeif fer, het onderscheidingsteeken voor 18 jarigen militairen dienst uitgereikt on der een hartelijke toespraak. —In het algemeen Politieblad wordt ge signaleerd Hendrik Jacobus Eiiers, ge boren te Amsterdam 25 Aug. 1858, direc teur van een chemisch laboratorium te Oegstgeest, thans verblijf houdende te Kleef, hotel Hof van Holland, bij vonnis der Arr.-Rechtbank te Alkmaar, dd. 28 Sept. 1909, op tegenspraak gewezen, ver oordeeld tot 2 maal 2 maanden hechtenis, wègens onbevoegde uitoefening der ge neeskunst. Cassattieberoep verworpen 20 Dec. 1909. Gratie- request afgewezen 8 Febr, 1910. Bij Kon. Besl. is de kapitein M. M. Eyssel van het 4e regiment infanterie in zijn rang overgeplaatst bij het regiment grenadiers en jagers. ALKEMADE. Door G. M. Bouwmees ter te Oudewetering is vergunning ge vraagd tot verkoop van sterken drank in h£i klein in het perceel wijk A no. 18. ALFEN AAN DEN RIJN. Was er eerst ernstig sprake, dat het verkeer over de brug over den Rijn, ten behoeve van daaraan uit te voeren werken, weder \<jpj &e,nigem, tijd z;o umoetefl worden afgesloten, gelukkig werd dezer dagen' van Ged. Staten dezer provincie bericht ontvan'gera, dat bij nader onderzoek ge bleken is, dat de werken' kunnen wor den uitgevoerd zonder dat het verkeer over de brug b'ehoeft te worden ge stremd. Deze tijding is voor Alfen en omlig gende plaatsen dubbel aangenaam, te meer met het oog op den bloei on*zer kaasmarkt, deze toch is zoowel van de zijde van een aanzienlijk deel van den handel als van die der boqren_ZQ.q, gun stig is ontvangen, dat wij de bekomst met vertrouwen te gemoet kunnen gaan. GOUDA. In de gister gehouden Raads zitting was ingekomen een voorstel van B. en W. strekkende om in verband met de vacature voor directeur der lichtfa brieken, ontstaan door het overlijden van den heer Prins van Doesburgh, zoowel het bedrijf der gasfabriek als dat der electrische centrale te stellen onder het beheer van afzonderlijke directeuren tot directeur van het electrische bedrijf te benoemen den heer F. J. Swartwout de Hoog, thans adjunct-directeur der lichtfabrieken, op een jaarwedde van f 2500 met twee jaarlijksche verhoogingen van f 250 en voor betrekking van direc teur der gasfabriek, op gelijke jaarwedde, eene oproeping van sollicitanten te doen. Voorts was ingekomen een verzoek van de Nat. Chr. Geheelonthouders-Vereeni- ging en van het Kruisverbond, om voor den Nieuwsjaarsdag dezelfde bepalinhen voor het sluiten der koffiehuizen te ma ken als zulks voor de dagen, waarop de loting voor de nationale militie plaats heeft, voor die inrichtingen is geschied. Tot onderwijzeres aan de Eerste Bur gerschool voor meisjes werd benoemd inej. G. C. Spruijt alhier en tot regent der beide gasthuizen de heer J. C. van der Torren. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. om ter verbetering van den toe gangsweg naar het Van Bergen Ijzen- doornpark een stuk grond van de Maat schappij tot Expl. van Staatsspoorwegen in huur te nemen. Voorts besloot de Raad in verband met den bouw der electrische centrale tot het aangaan van eene geldleening met het pensioenfonds voor weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren tot een be drag van nominaal f275.000 tegen een jaarlijksche rente van 31/2 pet. en tegen een koers van 97 pet, welke leening in uiterlijk 38 jaren zal worden afgelost. HAARLEMMERMEER. Door den heer D. Eggink alhier is met ingang van 1 Juli a.s. eervoi ontslag aangevraagd als secretaris-penningmeester van het Bur gerlijk Armbestuur alhier. Tengevolge van de kolossale ter- reinophooging voor den spooraanleg te Vijfhuizen heeft men een gedeelte van den Vijfhuizerweg, voor het verkeer af gesloten. Door den landbouwer M. K. aan den IJweg werden vijf 14-weeks biggen verkocht voor f 102.50 of wel f20.50 per stuk, deze prijs is iets zeldzaams, den ouderdom in acht genomen en zelfs buitengewoon hoog Kort geleden vertrok de timmerman C. H. van Vijfhuizen naar Amerika, ter wijl twee zoons hier achterbleven. De jongste was in dienst. Zij maakten plan beiden ook te emigreeren tiaar Amerika. De jongste zou dan deserteeren. Dit lekte uit en de politie te Rotterdam werd gewaarschuwd. Deze hield een oogje in 't zeil en toen de beide broers zich zouden inschepen werd de oudste aange houden. Wel verklaarde hij niet de de serteur te zijn, doch de politie meenlde van wel en voerde hem naar het garni zoen te Den Helder, waar men tot de ontdekking kwam, dat de gevatte niet de deserteur was. Deze bevond zich reeds op den wijden plas en zal nui spoedig door zijn ouderen broeder ge volgd worden. HAZERSWOUDE. De werkman P. Kerseboom, wonende aan den Rijndijk, had bij het houthakken het ongeluk een zijner vingers bijna gehèel af te hakken, zoodat geneeskundige hulp hoogst nood zakelijk bleek en verleend werd. Het bestuur van de Hazerswoud- sche droogmakerij zal 1,7 Mei a.s. met de respectieve Kroos-Heemraden, schou wen alle slooten, Lamieten, 7vlolenboe- zems, Barmsloot langs den voorweg en Barmsloot lands de zijde naast A. C. de Leede. KATWIJK AAN DEN RIJN. Drukte heerschte er gisteravond in geheel ons dorp. Per bulletin was aan de landweer mannen, alhier ingekwartierd, bekend gemaakt, dat Zuidland aan Nederland den oorlog had verklaard. Zes schepen waren in 't zicht, stoomende in zuidelijke richting. Dat was echter niet alles wat ide ongewone drukte veroorzaakte. Als bewijs van genegenheid aan hunne com pagniescommandant, kapitein Verhulst, hadden de manschappen besloten, om daarvan te doen blijken door het bren gen van een sèrenade. De harmonie- „Katwijk", was flirect bereid aan hun' verlangen te voldoen. Te 8.15 waren alle manschappen aangetreden op het kerk plein om in optocht ,met muziek voorop, te begeven naar het kwartier van hun commandant in Hotel „de Roskam". Na het blazen vart ft et „Wien Neerlands bloed" werden de manschappen op har telijke wijze toegesproken door hun ka pitein en verzocht een' driewerf hoera uit te roepen voor onze koningin Wilhel- jni.na, waa/p.a een kftrte. omgang ,dopr de Voorstraat, voorbij de hoofdwacht ge maakt werd, om daarna voor hjuti com mandant te defileeren. Door de harmo nie werd de avond verder aangevuld door het geven van eenige nummers in de muziektent op de Turfmarkt, waar tij dens het concert een feestelijke stem ming heerschte, niet alleen onder de man- sch,appeti, doch pok onder de burgers, Te kwart voor tien begaven allen zich naar hunne kwartieren om hedenmorgen de oefeningen te hervatten. LEIMUIDEN. In cle .plaats van den h'cer W. Timmers, die wegens gezond heidsredenen heeft bedankt, is gekozen tot Voorzitter vain den Grooten Heiligen Oecstpolder de Heer J. van J_eeuwem, en in' diens plaats tot Bestuurslid de heer C. Kooy, beiden alhier. LISSE. In den laatsten tijd zijn èr bij zeer vele kweekers jn den Lisserbroek vuurplekken gekomen in de crocussenvel- denniet alleen in de zand- maar ook in de gele crocussen. Wat hiervan de oor zaak is, weet men niet, maar hoogstwaar schijnlijk is dit nog een gevolg van het vele water van dezen winter. Naar aan leiding hiervan is het zoo goed als zeker, dat een slecht gewas crocussen te wach ten is. Ook in de tuljsen doen zich al meer de nadieelige gevolgen van 't water gevoelen, want ook daarin komt op zeer vele plaat sen zeer veel vuur. Ook hiervan is geen al te best gewas in het verschiet. Het besutur der Bloem en werk- liedenvereeniging „St. Isidorus" heeft tegen Woensdag 18 Mei des avonds 8 uur een vergadering uitgeschreven ter bespreking der loonactie. HOOGMADE. Voor de vacante be- betrekking van hoofd der openb'. school alhier (9 leerlingen) hebben zich aange meld zes sollicitanten. - Maandag 23 Mei des avonds te 7 uur, vergadert de Doespoldcr. Behal ve de gewone werkzaamheden, zal als dan ook de verkiezing plaats hebben van een bestuurslid. Op 25 Mei zal de ver gadering van ^en Voorofschen polder plaats hebben, waar ook dezelfde werk zaamheden zullen geschieden. NOORDW1JK-BINNEN. In de afgeloo- pen nacht zijn bij eenige bewoners, die hun vlag niet hadden ingehaald, de wim pels van den stok afgetrokken. OUDSHOORN. Met Staatscourant no. Ill zijn verzonden de koninklijk goed gekeurde statuten van de Oudshoornsche Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiks- vereeniging „Helpt Elkander", alhier. VOORSCHOTEN. Voor rekening van den heer A. Hogendoorn te Wassenaar is aanbesteed het bouwen van eene boeren hofstede met stallen en schuren aan den Saapweg alhier. Ingeschreven werd door B. Bos voor f9600; Halkerhorn f 10.330, Verhoef f9885, J. S. Gijsman f 11.890, H. L. Leien f9640, Hartveld f8695, W. P. Ankel f7542, H. Schroder, f7680, P. Ieperlaan f 8940, A. van der Helm f 9587, Turkenbug f7850, H. Kattée f8685, A. de Graaf f 8922, Turion f 8992, H. Kers- wijn f 11.250, P. Brieer f 11.310 B. v. Tol f 10,330 A. Bik, f9019 en J. Hersman f9000. VOORSCHOTEN. Mejuffr. Chr. Meijer, alhier, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het acte-examen lager onderwijs. WASSENAAR. Mej. G. E. Klomp, al hier, is te 's Gravenhage geslaagd voor het acte examen lager onderwijs. Z. K. H. de Prins der Nederlan den dineerde gisteren bij den Burge meester dezer gemeente, Mr. R. baron! van Zuijlen van Nijevelt. 'Gisteren werd door de Landweer nog wat levendigheid in 't dorp te weeg gebracht. Om gereed te zijn voor den -nachtdienst, werden de soldaten in gekwartierd in de openbare school. Ze vermaakten zich in hun ledigen tijd best en waren hoogst te vreden over de wijze waarop ze hier ontvangen werden. De spijskokerij bewees goeden dienst. In den nacht trokken ze af tot het houden eener manoeuvre pn begaven zich ver volgens tiaar hun garnizoensplaats. WOUBRUGGE. Onlangs werd in' de bladen melding gemaakt d atZ.Ex. Ide commissaris der Koningin', de Smole- lenaarsweg op Woubrugschpad in! oo- genschouw had genomen. Daardoor kwam te rsprake hoe komt het, dat die weg, die geheel onder de gemeente .Oudshoorn ligt, door Wou- brugge moet onderhouden worden. Een kort overzicht der historie is thans daar om -niet misplaatst. Oudtijds had Woubrugge geen jart- deren uitweg dan het Kerkpad naar Ja- cobswoude en van daar Jangs de Hee- renweg naar den Rijn. In het midden der 17e -eeuw zocht men een looppad langs den oostelijken oever der Heimanswetering over de slo ten werden smalle bruggetjes gelegd, (een teekening is daarvan nog bewaard), later toen de Kalkovenschepolder met een kade werd omringd, gebruikte men die kade tot pad. In 1735 besloten am bachtbewaarders van Woubrugge van die kade een rijweg te maken yde statenl van Holland verleenden 11 Januari 1736 daartoe octrooi en twee jaren later 14 Jun dl738 gaf RijnJand eindelijk consent tot het leggen van „de nieuwe rijweg. „Het oude smalle bruggetje aan de Rijn zou vernieuwd en verbreed worden de teteefl jdcr pawiebakkerij vei pj.a&tst zoodat er rijtuigen konden passeeren".- De kosten' van' dien' weg, imet inbegrip» van een brgu over de oude sluis aanji de Heuvel, bedroeg 7419 gulden 6 stui-' vers en 2 duiten'. tj Een tol werd op dien» weg geplaatst,- die verpacht werd tot in 't laatst derj vorige eeuwthans is die weg eert schaa l depost voor Woubruggiel will735 b'egonP een strijd tusschen de poldermeesters van den kalkovenschen polder en Arn-i bachtb'ewoon'ders vart Woubrtlgge om-j trent het onderhoud de r vvaterkeerin'gi; langs dien weg, Die strijd duurde tot: het jaar 1771, toen toch deed het be-| stuur van Rijnland uitspraak, dat del' Om bach tsb'ewa a rders van Woubrugge; die waterkeering moesten' onderhouden; den en sinds heeft dit aan WoubruggeT duizenden' gekost vooral thans nu er' jaarlijks meer dan 10.000 stoom- en'ttio-; torbooten daar passeerert. |j (In 1888 passerde "hier 23.300 Jboo-i ten of schepen'. WOERDEN. Voor een druk bezochte vergadering der R.-K. Kiesvereenigingl alhier, trad Donderdagavond de heer' Moerel uit Oudewater op met het onder werp „Waarom rechts houden?" In eene schoone, goed doorwrochte rede. zette spr. uiteen, waarom in de politiek rechts gehouden moet worden. Daarna' ging spreker de liberale en christelijke ministeries na, wat zij beloofd en wat zij gedaan hebbenhoe de werkman vooral, met wien dr. Kuyper het zoo goed voor had, door zijn liberale opvolgers met schijnbeloften is gepaaid, waarvan de onmogelijke vervulling door spreker duidelijk werd uiteengezet. Vervolgens.- betoogde de heer Moerel het goed recht der samenwerking met de anti-revolutio nairen en Christ.- hist, en hoe die samen-, werking zich niet uitsluitend behoeft te' bepalen tot Kamer of Statenverkiezing,1 doch dat op vele plaatsen het samen gaan voor den gemeenteraad ook uit stekend werkt. De spreker werd her haaldelijk door applaus onderbroken. De Eerw. pater v. d. Beste was zeker wel de tolk der aanwezigen, toen hij in een schoone toespraak den spreker dankte' voor zijn schitterend pleidooi, dat ons; allen, echt Katholieke kiezers, zoo goed gedaan en tot een nieuw versterkt poli tiek leven had opgewekt. ZOETERWOUDE. Ten nadeele van de hr de Boorder alhier zijn in een der laatste' nachten 38 kippen ontvreemd, welke hun liok hadden in een schuur staande in den Gasthuispolder, de afsluiting werd ver broken. Dader(s) zijn tot heden onbekend, doch de politie is steeds zoekende. Stoomvaartberichten. Het s.s. Sindoro, van Java naar Rot terdam, vertrok 12 Mei van Batavia. Het s.s. Djocja, van Java naar Rot-; terdam, passeerde 12 Mei Kaap del Ar- mi. Het s.s. Rhipeus, van Amsterdam' naar Java, arriveerde 12 Mei te Port Said. Het s.s. Maartensdijk (Neptune Lijn), van Rotterdam naar Newport News arriveerde 13 Mei te Baltimore. Het s.s. Zij ld ijk arriveerde 13 Mei v.m. van Boston en Philadelphia te Rot terdam. Het s.s. Prinz Ei tel Fri ediri cli, van Rotterdam naar Japan, arriveerde 12 Mei te Singapore. Het s.s. Prins Willem V arriveerde 13 Mei van Paramaribo te Amsterdam. Het s.s. Amstelland arriveerde 12 Mei Amsterdam te Buenos Ayres. Het s.s. Solo, van Java naar Rotter dam, vertrok 13 Mei van Padang. Het s.s. Rembrandt, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 13 Mei van Co lombo. Het s.s. Hollandia, van Buenos- Ayres naar Amsterdam, vertrok van VigO. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Mei 1910, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.6 Seydisfjord. Laagste barometerstand 1552 Coruna. Verwachting tot den avond van 15 Mei, zwakke tot matige winden uit oostelijke rich tingen, veranderlijke bewolking, mogelijk on weersverschijnselen, zelfde temperatuur. De minister van justitie. Het Haagsche Corresportdentieb'ureatï inleidt De benoeming van bet lid der Twéeh de Kamer voor Helmond. Mr. Regout, tot Minister vara Justitie, ter vervanging van Mr. Nelisseni, is, nu hij zich yoor dit ambt beschikbaar heeft gesteld, met ingang eerst van' 7 Juni a.s. te verwach!-, ten en zulks in verband met de .werkje zaamheden, die de heer Regout nog ale. commissaris generaal ter Brusselsche tentoonstelling heeft te vervullen. |i Omtrent de loopbaan van den a.s. ML nister van Justitie is het volgende be- kiemd: L' Mr. Edmond Robert Hubert Regout werd geboren te Maastricht den 4den| Juni 1863 enj is een broeder van den' Minister van Waterstaat. Den' JJlsten; Mei 1886 promoveerde hij tot doctor in| de recht wetenschap op een' dissertatie over het faillissement en werd in'Juni 1888 benoemd tot ambtenaar van' net| Openbaar Ministerie bij de Kantong0«j rechten te Ro.eyjnopjd,. lp Üoy.ejab.eE JMÖj

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2