was ten zeerste verheugd, dat de Groot deze vergadering met zijn tegenwoordig heid wilde vereeren, omdat waar de Ko ningin de Groots 75 jarigen dienst zoo hoog op prijs toonde te stellen, de af deeling tegenover zulk een .trouw lid niet kon achterblijven. Uit naam dus van de afdeeling Wensch- te spr. den jubilaris hartelijk geluk met de hooge onderscheiding hem 1 Mei ten beurt gevallen en hoopte dat de Groot nog jaren zijn arbeid in dankbare herin nering mocht verrichten. Doch tevens zal het voor de afdeeling steeds .eetri! groote eer zijn, den Heer de Groot nog dikwijls op de vergaderingen te zien. Een dankbaar applaus bewees de in stemming met de woorden van den voor zitter. Hierna werden door den gerid derde, wien voor dezen avond een eere plaats was aangeboden, jde felicitaties in ontvangst genomen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten de plaatwerken van Florilegium Harlemense in te laten binden. Tevens werd aangenomen het voorstel om het prachtwerk, dat ter gelegenheid der ten toonstelling wordt uitgegeven vanwege de vereeniging aan te koopen. Een en ander wordt in het archief der vereeni ging bewaard en is beschikbaar voor de leden. Na nog eenige besprekingen werd de vergadering gesloten, waarna men over ging tot de gebruikelijke verloting. Als volontair ter Secretarie alhier is aangenomen de heer Nico Franken. ZEGVELD. De heer T. K. had dezer dagen een ham buiten te drogen gehan gen. Den volgenden morgen kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat de ham verdwenen was. Van de dader is tot nu toe nog geen. spoor ontdekt. ZOETERWOUDE. Het vermoeden be staat dat onder koppel runderen, vet weiders, loopende in den Barrepolder onder deze gemeente en toebehoorend aan den landbouwer A. Dorrepaal Hazers- woude (H. Rijndijk) mond- en klauwzeer is uitgebroken. Reeds door hem aangifte gedaan bij den Burgemeester. Een onder zoek zal volgen. Gemeenteraad van Oegstgeest. Vergadering vati gisteravond Voorzitter: de heer J. M. van Griet- huyzen, burg-emeester. Aanwezig acht leden. Afwezig del heeren Lubbe en Duivenvoorde. Er is een vacature. De Voorzitter opent de vergade ring en herdenkt in een toespraak pet overleden raadslid, den heer H. van den Ameele. Ongetwijfeld hebben de leden' met leedwezen van diens afsterven ken nis genomen. Met eere zal de -nagedach tenis van den heer Van den Ameele in herinnering blijven en zijn aangenamer}' toon bij de discussies ju deze vergade ring. Namens $en Raad is een schrij ven van rouwbeklag aan de weduwö gericht. Daarna worden de notulen gelezen en onveranderd gearresteerd. Ingekomen zijn de volgende stukken Mededeeling van den heer C. Duiven voorden, dat hij wegens vertrek uit de gemeente ontslag als raadslid neemt. Schrijver dankt daarin voor de go-ede samenwerking en zegt, dat hij in dezen raad de gemeentebelangen heeft hooren bepleiten in een harmonie, zooals die moet bestaan en die de gemeente ten goede moet komen. Hij spreekt den1 wensch uit, dat deze verstandhouding moge blijven bestaan en als oud-ingeze tene van Oegstgeest zal hij steeds met vreugde de gemeente in bloei zien toe namen. De Voorzitter zegt dat de le den ook dit bericht met leedwezen zullen vernemen. Was de heer Duivenvoorden hier aanwezig, dan zou spr. hem mon deling danken voor de diensten aan de gemeente bewezen. Thans stelt spr. voor hem een schriftelijke dankbetuiging te zenden. (Applaus.) Missives van Ged. Staten ten geleidde van de goedgekeurde raadsbesluiten der vorige vergadering. Mededeeh'ng van Ged. Staten, dat aan de gemeente ingevolge de wet van 24 Mei 1897 over elk der drie eerste kwar talen van 1910 door het Rijk zal worden uitbetaald f1263. Ontvangstbericht van Ged. Staten van 4e verordening tot wijziging der alge- meene politieverordening. Verslag over den toestand der gemeen te in 1909, door B. en W. opgemaakt. t>e Voorzitter leest hieruit de voor- laamste gedeelten voor, terwijl het ver- llag overigens op de gemeente-secretarie ter visie zal worden gelegd. Verslag van de Gezondheidscommis sie te Katwijk over 1909. In dat jaar zwam en o.m. in deze gemeente 4 geval len van f eb ris typhoidea, 2 van rood vonk en 2 van dyphteritis voor. Missive van den Minister van Water staat, dat met ingang van 16 Mei a.s. 'Het hulp-post- en telegraafkantoor wordt veranderd in een Rijkspost en Telegraaf kantoor zoodat de gemeente mitsdien! van de zorgen daarvoor ontheven wordt. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Verzoek van den heer C. Duivenvoor den om ontslag als lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Wordt eervol verleend. Reclame van A. Kortekaas tegen zijn tanslag vergunningsrecht. Over dit adres gaat de Raad in Comité-Generaal. ,Na heropening stelt de Voorzitter na mens B. en W. voor afwijzennd te be schikken, waartoe met algemeene stem men wordt besloten. Door <fe Algemeene Telefoon Maat schappij voorheen Ribbink, van Bork Co. te Amsterdam is het verzoek gedaan om een telefoonpaal in het Wilhelmina- park te plaatsen of een toestel voor te lefoondraden op het Gemeentehuis. Te gen het laatste hebben B. en W. over wegende bezwaren en stellen zij daarom voor vergunning voor d-e plaatsing- van een paal verleenen, mits die Maatschappij voor behoorlijk onder houd zorg draagt. De heer Schuiten maker vraagt of geen ondergrondsche leidingen kunnen worden gelegd De Voorzitter antwoordt, dat de Maat schappij verklaard heeft deze paal be slist noodig te hebben anders zou zij geen nieuwe aansluitingen tot stand kun nen brengen en zou zij zelfs bestaande moeien verbreken. De gevraagde vergun ning wordt daarna verleend. Naar aanleiding van de besprekingen in de vorige raadszitting over verlaging van het abonnement voor de telefoon, hebben B. en W. gecorrespondeerd met de Telefoon Maatsch. Deze wil echter geen vaste verbintenis op zich nemen, maar wil wel proef nemen met een ver laagd tarief, als voldoende personen, b. v. een 20 tal, zich aansluiten. Vervolgens stellen B. en W. voor de Gemeente-Opzichter aan het telefoonnet te doen aansluiten op kosten der ge meente. Het komt vaak voor, dat B. en W. den opzichter direct noodig hebben en dan kan men hem vaak slechts inet veel tijdverlies bereiken. Ook als hoofd der brandweer achten B. en W. aanslui ting van den heer Voet alleszins ge- wenscht, afgescheiden van den prijs van het abonnement. Na eenige discussie wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Goedgekeurd worden eene af- en over schrijving dienst 1909 ten bedrage van f35,79 en eene, dienst 1910 ad f5. Daarna komt aan de orde: Aanbeste- steding Grindleverantie. B. en W. heb ben prijsopgaven gevraagd bij de twee tal leveranciers en noteert de heer C. v. d. Valk te Leiderdorp, die sinds jaren de leverancier der gemeente is, f2.60 per M3., de heer Samson te 's Bosch f 2.70 per M3. Wederom is de inschrij ving van den heer v. d. Valk 10 c.per M3 hooger dan verleden jaar, doch dit komt door de steeds stijgende grindprij- zen. Besloten wordt aan den heer v. d. Valk 'de grindleverantie onderhands op te dragen. Het bazalt zal geleverd wor den door de Maatsch. van 'Metselmate- rialen te Leiderdorp, die inschreef voor f 4.85 per M3. Waar het bazaltslag op de wegen zoo goed voldoet, zal er wat meer bazalt en wat minder grind wor den besteld. De heer Schuitemaker vindt het grind wat te fijn over 't alge meen. De Voorzitter zegt, dat mid delsoort besteld wordt. Hieruit wordt de fijne grind uitgehord en gebruikt voor die wegen en paden, die zich daar voor leenen, als b.v. het Wilhelmina- park, terwijl de grove op andere we gen wordt verwerkt. Op de voordradit aan den. Commis saris der koningin in Zuid-Holland voor de benoeming van een lid van het Col lege van Zetters (vacature H. van den Ameelen) worden geplaatst de heeren lo P. Kromhout en 2o. J. Schuitenmaker. In afwachting eener definitieve lee ning, welke B. en W. thans nog niet willen aangaan omdat het geld te duur is, wordt besloten een tijdelijke geld- leening aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste f 5000. B. pn W. zullen! zoo karig mogelijk geld opnemen. Bij de rondvraag informeert de heer Schuitemaker of al iets bekend is aangaande het uitbreidingsplan. De Voorzitter antwoordt, dat dri werk niet meevalt; het plan is in bewerking. De heer De Haan zegt, dat de toe stand van den Leiderweg al heel onge lukkig is. Spr. acht verbetering dringend noodig. De Voorzitter is Zondag j.l. langs dien weg gewandeld en heeft toen gezien, dat er een en ander aan gedaan moet worden. Hij zal er met den ge meenteopzichter over spreken. Daarna gaat de Raad in Comité-Gene raal ter behandeling van het primitief kohier hoofd. Omslag. Gemeenteraad van Noordwijk Vergadering van gistermiddag. Voorzitter: de heer Jhr. W. C. van Panhuijs, burgemeester. Aanwezig 9 .den. Afwezig de heer Homan er is een vacature. De Voorzitt er opent de vergade ring. De notulen van de vorige vergade ring worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken Mededeeling van den heer A. Homan, dat hij als raadslid en als lid van het college van Zetters ontslag neemt we gens hoogen leeftijd en steeds toenemen- Je ongesteldheid. Schrijver dankt zijn mederaadsleden voor de aangenamen sa menwerking. De Voorzitter herin nert er aan, dat de heer Homan dit jaar juist 25 jaar raadslid is geweest. Spr. zegt dat de heer Homan steeds in aan gename herinnering zal blijven en hoopt, dat hij nog lang van zijn rust zal profi teered Hij dankt den heer Homan voor hetgeen hij voor de gemeente deed (Ap plaus). Verslag van de Commissie tot onder zoek van de boeken en bescheiden der Spaarbank te Noordwijk. Deze cornmis- sie bestond uit. de heeren C. Alkeniade Sr. en H. Homan. Er werd in 1909 meer ingelegd dan terugbetaald f26.870,70; er is totaal 'n winst gemaakt van f5590.26 dat gevoegd bij de reserve, deze deed stijgen tot f50.188,68. De commissie brengt dank e i hulde aan dc commissa rissen voor hun beheer. Wethouder A I k e made heeft aan dit verslag een en ander toe te voegen, maar wenscht dit in besloten vergadering te doen, waartoe hem aan het einde der zitting gelegenheid zal worden gegeven. Verslag van de Commissie van To.e- zicht op het Lager Onderwijs over 1909. De toestand, .zoowel van het bijzonder en openbaar onderwijs, is over 't al gemeen bevredigend. De resultaten in alle scholen stelt de commissie op gelijk peil. Onder de opmerkingen is er een, aangaande de mindere vooruitgang van de jongens in vergelijking met de meisjes aan de openbare school te Noordwijk aan Zeede commissie meent jdit te moeten toeschrijven aan het rooken dei- jongens, waarop dan ook de ouders ge wezen is geworden. De commissie wijst voorts op den onvoldoenden toestand ujt hygiënisch oogpunt van de openbare school te Ncordwijk-Binnen, terwijl zij bij ljaar winterbezoek de leerlokalen van alle scholen overvenvarmd vond. Dispositie van Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit tot aankoop van een terrein aan de .Voor straat van den heer A. van Dorsten voor f4500. Verslag van de Visscherij-school te Noordwijk aan Zee over 1909. Het leer jaar begon met 24 leeilinden,waarvan er 18 overbleven. Verschillende hiervan be haalden diploma-stuurman. De rekening sluit met een rtadeelig saldo van f 86^92. Verslag over 1909 ingevolge art. 52 der Woningdvet. Verslag over 1909 van de Gezond heidscommissie te Katwijk, waaronder Noordwijk ressorteert. In 't afgeloopen jaar kwam in deze gemeente 2 gevallen van febris typhoideaj 3 van roodvonk en 2 van diphtteritis voor. Mededeeling van den heer P. A. Al kemade Czn. dat hij zijne benoeming! tot Commissaris der Spaarbank aan neemt. Pro ces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. De ontvangsten be droegen f 83.066,65, de uitgaven f90,435,915, nadeelig saldo f7429,265, Voor de gasfabriek werd ontvangen f21.231,74, uitgegeven f 11.696,05, ba tig saldo f 9.534,69. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Adres van P. Vink jzn om badstoelen op het strand te mogen plaatsen. Zal behandeld worden bij het desbetreffend agendapunt. Op verzoek van Ged. Staten worden eenige wijzigingen van redactioneelen aard aangebracht in de strandverorde- ning, door den Raad in zijn laatste ver gadering vastgesteld. Een drietal reclames hoofd, omslag worden aangehouden tot dej^eheime ver gadering. Schrijven van Ged. Staten houdend mededeeling hunner beslissing op liet verzoek van 'jden heer L. J. L. van der Meer tot afvoering van het Boerenbur- gerlaantje van den legger van- wegen en voetpaden. Deze beslissing is reeds vroeger in extenso in ons blad opgeno men en mogen wij dus als bekend veronderstellen. Adres van den heer C. J. L. van der Meer, in verband met de beslissing van Ged. Staten, den Raad verzoekend te willen besluiten tot onderhoud van den door adressant aan te leggen weg ter vervanging van het Boerenburgerlaantje. Dit stuk wordt gesteld in handen van B. en W. ter fine van preadvies. Goedgekeurd worden de rekeningen over 1909 der beide Gasthuizen aller eerst de gemeenschappelijke rekening, bedragend in uitgaaf f 1674,2Qi/2, waar van door het gasthuis te Noordwijk aan Zee f814.511/2 «n te Noordwijk-Binnen f859.78 wordt bijgedragen; de rek. van 't gasthuis te Noordw. a. Z. in ontvangst op f 1756,28 met een bating slot van f813,345, en te Noordwijk-Binnen in uitgaaf op f 170 5,765 met een batig slot van f727.38!/2. De gasthuismeesters zijn de de heeren de Wit en de Niet (Noord wijk aan Zee), W. N. Alkemade en Cloos (Noordwijk-Binnen) worden voor hun beheer gedechargeerd. Goedgekeurd wordt eene af- en over schrijving dienst 1910 ten bedrage van f295.16 en eene verhooging derzelfde begrooting met f12,000. Met intrekking van het raadsbesluit van 28 Januari, waarin besloten werd tot het aangaan eener geldleening ad i 7000 tegen 4 pCt., welke leening niet geplaatst is kunnen worden, besluit de Raad thans f 12,000 bij de Spaarbank van Noordwijk te leenen tegen 41/4 pCt. rente en aflosbaar in 20 jaar. Tot lid van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim wordt benoemd de heer Klaas de Best met 5 van de 9 uitgebrachte stemmen, De heer H. Me- demblik, die ook op de aanbeveling' stond, kreeg 3 stemmen. Aan den heer J. Layendekker wordt onder dankbetuiging voor de bewezen diensten eervol ontslag verleend als lid vam de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente en in zijn plaats benoemd de heer Th. Admi ral te Noordwijk aan ,Zee met ,8 st., tegen 1 st. op den heer L. J. de Groot. Op de voordracht van den Commis saris der Koningin in Zuid-Holland voor de benoeming van een lid van het col lege van Zetters (vacature Homan) wor den geplaatst de heeren W. N. Alkemade en C. Passchier. Daarna komen aan de orde het adres van neringdoenden omtrent verhuring van het terrein voor het plaatsen van tentjes aan den toegang tot het strand en het voorstel van de leden Kervel en W. N. Alkemade tot intrekking van het Raadsbesluit betreffende bovenbedoelde verhuring. De neringdoenden zeggen ter verde diging van hun request dat het maken des- tentjes tamelijk kostbaar Is en uit de winst van één jaar niet betaald kan wor den, dat de villabouw belemmerd wordt omdat de bewoners daarvan ongaarne zul ke tenjes zien, terwijl de ingezetenen van Noordwijk aan Zee niet wedeskeesing naar Noordwijk-Binnen kunnen komen en daar tentjes plaatsen. De heeren Kervel en Alkemade moti- veeren hun voorstel aldus: dat het raadsbesluit der vorige vergadering een proef bedoelde te zijn voor den tijd van één jaar. Nu schuilt er groot bezwaar in het maken der tentjes en zoo staat de Raad 't volgend jaar niet meer voor eene verdere beslissing. Daarom willen zij een proef in omgekeerde richting en eerst de tentjes te verbieden om daarvan het re sultaat af te wachten. De meerderehid van B. en W. meent, dat geen nieuwe gezichtspunten in deze quaestie zich hebben voorgedaan. Zij meent daaiom dat het adres der nering doenden ter zijde behoort te worden ge legd en het voorstel-Kervei moet wor den verworpen. De meerderheid van het college onthoudt zich van een bepaald advies. De heer Kervel verdedigt zijn voor stel, er op wijzend, dat de vorige maal het maken der tentjes niet besproken is. Dit is een aanzienlijke uitgave, die niet in één jaar gedekt kan worden, omdat de tentjes van bepaalden vorm naar ge noegen van B. en W. moeten zijn. Spr. meent dat de tentjes-kwestie in hoofdzaak is eene der praktijk. Het volgend jaar wordt het oordeel vertroebeld', als de proef thans doorgaat Ook de bewering dat de villabewoners ongaarne de tentjes zien, moet men niet licht tellen. Spr. meent dat wel dege lijk nieuwe gezichtpunten zijn ontvouwd. De heer Balkenende heeft er de vorige vergadering gestemd voor den proeftijd van één jaar; waar echter de bewoners van Noordwijk aan Z^e zoovele bezwaren hebben, zal spr. thans vóór in trekking stemmen. "De heer Barn- hoorn sluit zich hierbij'aan. De heer d e G r o o t komt op tegen de bewering, dat te Noorwijk-binnen geen tentjes ge plaatst, kunnen worden door de bewoners te Noordwijk aan Zee. Hoezeer spr. ook dde tentjes is, vindt hij dit argument geenszins standhoudend. De Voorzitter verdedigt het pre advies. Grijpt men in de vrijheid van be drijf zoo komt men tot allerlei moeilijk heden. ieder is b.v. vrij een depot te Noordwijk aan Zee te vestigenwaarom dan geen tenten. Van het reclprociteits- id'eé is nooit sprake geweest. Dit argu ment is van weinig belang, terwijl scha de voor de badplaats nimmer is geble ken. Men moet niet op negatieve gronden een besluit nemen. Den heer v. Limburg Stirum lijkt het niet goed op een eerstgenomen raads besluit terug te komen. Spr. vindt dat de raad alzoo een mal figuur slaat en wenscht eene andere volgorde in de stemming dan door den voorzitter voorgesteld. Tegen deze waardigheids argumentatie komt de heer Ke r v e 1 op, die meent, dat het meest waardige en eerlijke standpunt is terug te komen op een besluit, dat bij nadere overweging toch niet een goed besluit besluit blijkt te zijn. Na nog eenige discus sie van ondergeschikt belang wordt het voorstel Kervel-AIkemade aangeno men met 8 tegen 1 stem, die van wethou der Alkemade. Deze vond het eerst bela chelijk om over te stemmen, maar bij eenig nadenken stemde hij tegen. Hiermede was tevens een beslissing in gunstigen zin genomen op het adres der neringdoenden en zijn dus, althans voor dit jaar, de tentjes op het strand verboden In verband met de discussie ter vorige vergadering en om moeilijkheden en na ijver te voorkomen, stellen B. en W. voor in navolging van een naburige badplaats (Zandvoort) het strand in het openbaar te verpachten. Het daartoe strekkend ont- werp-raadsbesluit heeft ter visie van de leden gelegen. De heer de Groot vraagt naar het resultaat van het onderzoek, dat B. en W. als uitvloeisel van de laatste besprekingen zouden instellen om, op het deel van het strand, voor den ingang van het dorp, badkoetsen te verbieden. De voorzit ter meent, dat B. en W. geen opdracht daartoe ontvingen. Het bedoelde strand- gedeelte is in de verpachting begrepen, maar men kan het uit de voorwaarden wegnemen. De heer de Groot meent, dat er wel van een vei zoek sprake is, en wordt in deze gesteund door den heer Kervel, die overigens dit voorstel van B. en W. met geno.gen en sympathie heeft begroet. In het hart van Noordwijk aan Zee be- hooren, naar spr, meent, geen badkoetsen te staan; voor bewoners noch bezoekers is dit aangenaam. De uitoefening van het badbedrijf zal niet belemmerd worden en er is gelegenheid 's avonds de badkoetsen op de o^de plaa ts op te berge 11. De voorzitter zegt, dat het B. en W. genoegen doet, dat de Raad het met hen eens is. Er bestaat bij hen geen be - zwaar, een deel van het dorp uit de ver pachting te sluiten; slechts deze reserve maakt spr., dat het badbedrijf geen nadeel ondervindt. Bij het verdere debat wordt goedgevonden het strandgedeelte vanaf den Ouden Zeeweg tot aan den Zuidgevel van het hotel Knijnenburg zijnde pl.m. 80 M. lang, van de verpachting uit te sluiten. Wethouder A 1 k e m a d e vraagt of ook! badstoelen op dat gedeelte verboden Wor den De heer Kervel zegt, dat het al leen in zijn bedoeling ligt badkoetsen te weren. De heer Barn hoorn vindt 80 M. nog te veel. De voorzitter meent dat het niet minder kan. De heer Kervel vraagt het woord. De voorzitter meent, dat men aldus niet opschiet en brengt dr. Kei-vel 't regle ment van orde onder het oog. De heer Kervel ziet van het woord af. Daarna worden de artikelen gelezen, bij de behandeling waarvan zich een 1 n ciden t voordoet tusschen de beide wethouders.; De v 0 o r z i 11 e r las voor, dat de pachter van e en strook grond vergund zal zijn ge deelten daarvan aan derden te verhuren voor het plaatsen van familietentjes e. d.j doch tegen hoogstens f2.50 per M. Wet houder v. d. Meer merkte op, dat in de vergadering van B. en W. was besloten dit bedrag op f 1.50 te bepalen, omdat thans in de meeste gevallen f 1 betaald wordt en spr .wenschte daarom, dat de voorzitter alsnog deze wijziging aanbracht. Wethouder Alkemade: Dat is zeker uit eigenbelang. Wethouder v. d. Meer: .Wij zijn hier om de gemeentebelangen te dienen en van u verwacht ik zulke beleedigingen niet. Spr. verdedigde daarna zijne zienswijze, terwijl de voorzitter, meenend, dat f2.50 maximum gewenscht was, aan zijn zienswijze vasthield. ,Ten slotte deed de heer de Groot een bemiddelingsvoor - stel en werd het maximum op f2 bepaald. De pachtvoorwaarden worden daarna vastgesteld. De heer Kervel vraagt of, B. en W. een minimum pachtsom heb ben vastgesteld. De voorzitter ant woordt, dat B. en W. voorstellen deze te bepalen op f 1 per strekkeilden Meter,- terwijl B. en W. de bevoegdheid .wordt gelaten, waar noodig, op f2 in te zetten. De heer Kervel vraagt of een uniform tarief niet beter is. Wethouder v. d. Meer, sprak zich ook daarvoor uit. Ieder een weet wel wat de mooiste plaatsen zijn en daarvoor wordt toch hooger geboden. Laat men overal op hetzelfde bedrag inzet ten. Goedgevonden wordt ten laatste, d-e minimum-pachtsom te bepalen op f 1 per strekkenden Meter, terwijl het aan het be- ledi van B. en W. wordt overgelaten, waan noodig, hooger in te zetten. De heer v. L i m b u r g S t i r u m infor - meert of door deze voorwaarde niet de mogelijkheid bestaat, dat het geheeiq strand in één hand komt. Het scheppen van zoo'n monopolie zou spr. verkeerd achten. De voorzitter meent, dat men daarvoor niet behoeft te vreezen. Op voor stel van wethouder Alkemade .wordt aan de pachtcondities nog een bepaling toegevoegd, dat de gunning blijft aan en W., waarin een afdoende waarborg te gen het scheppen van een monopolie ligt. Om te voldoen aan een wensch van Ged. Staten, wordt de verordening, rege lende de jaarwedden van het onderwij zend personeel aangevuld met bepalin gen omtrent salaris-uitkeering bij ziekte en militieplichten. In 't eerste geval krijgt de functionaris zes maanden salaris, de volgende maanden wordt van zijn wedde afgetrokken, wat voor zijn plaatsvervan ger noodig is, echter tot hoogstens de helft der jaarwedde. Bij müitieplicht wordt de wedde een geheel jaar ten volle uitbetaald; bij landweer-opkomst .wordt houden. het salaris van den plaatsvervanger afge - Eveneens in verband met een door Ged.: Staten uitgesproken verlangen wordt de instructie van den gemeente-ontvanger aangevuld met eene bepaling, dat zoodra het aanwezige kasgeld het bedrag der borgtocht eenigszins belangrijk over - schrijdt, het meerdere belegd moet wor den op de spaa.rbank van Noordwijk. Hiermede is de agenda voor de open bare vergadering afgehandeld. De Voorzitter heeft evenwel nogi niets in het openbaar te zeggen. Hij her innert eraan, dat het heden 35 jaar ge-- leden is, dat de h eer de Groot foC Gemeente-secretaris werd benoemd. Irij den tijd, die steeds voortgaat, is het goed1 even stil te staan en al is een 35 jarig! ambtsvervulling geen gebruikelijk jubte leum, toch is het een 91 j f er yan beteeke-i nis als men een blik werpt op voorheen' en thans en nagaat hoeveel er in dif tijdsverloop veranderd en .uitgebreid is. De heer de Groot bekleedt zijn ambt niet als administratief ambt in de zui' vere beteékenis, neen hij leeft voor zijn' werk en zijn werk leeft voor hem. Daar^ aan is die opgewektheid en blijmoedig* heid toe te schrijven, waarmede hij zijn taak vervult. Moge de belangstelling ir zijn ambt dezelfde blijven en wij steeds in den heer de Groot een ijverig secretaj ris blijven waarceeren. (Applaus.) De heer de Groot, secretaris, dankf voor deze vriendelijke woorden en hoopi' steeds voort te gaan op den tot nu to* gevelgden weg. De heer Kervel heeft nog iets vool die rondvraag te behandelen. Allereera herinnert hij aan de overdracht der duih gronden van graaf van Stirum van Ani| sterdam, onlangs een feit geworden, el herinnert aan de gevaren, waarmede £9

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2