BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Onmiddellijk na de aankomst van het Noorsche koningspaar bracht raen hen baar de kamer van den doode, waar een korte dienst werd gehouden in tegen woordigheid van de Britsche vorstelijke familie. De oorzaak van den dood. Het toonaangevende geneeskundige blad „Lancet" schrijft: Met het oog op onjuiste onderstellingen, welke berusten op de aanwezigheid van een beroemden faryngologist aan het ziekbed van ko ning Eduard, achten wij het gewenscht erop te wijzen, dat de oorzaak \an den dood een gebrek was aan het hart, ten gevolge van bronchitis. De laatste le vensuren waren volstrekt vredig en pijn loos. Onder de regecrende vorsten, die bij 'de uitvaart van koning Eduard tegen woordig zullen zijn, noemt men behalve keizer Wilhelm en den koning van Noorwegen, Koning F rede rik van De- nem'arken, Koning Manuel van Por tugal, koning Ferdinand van Bulgarije, koning Altonso (vermoedelijk) en ko ning Victor Emanuel. In Denemarken zal een openbare in zameling voor een gouden krans op ko ning Eduard's lijkkist gehouden worden. De Times meldt, dat koning Eduard, naar men verwacht, te Windsor begra ven zal worden. De stoet zai door dc straten van Londen naar het Padding- tonstation trekken en dan weer door de straten van Windsor naar het kasteel. De lijkdienst zal in de St. Joriskapel ge houden worden. Indien het gaat als bij de begrafenis van koningin Victoria, zal de kist op een affuit vervoerd worden en zullen op de kist de koninklijke insignia, de kroon, de keizerlijke en koninklijke rijksappels, en de sceprer gelegd worden. Koning George zal te Londen vermoedelijk te paard achter de kist rijdr jrgezeld van de andere leden van h unkïïjke huis en de vreemde vorsten en prinsen. De koningin, de koningin-weduwe en de hofdames volgen in koetsen. Het is nog niet uitgemaakt, waar de koning te Windsor bijgezet zal worden. Voorloopig zal (Je kist wellicht in de Albert Memorial Chapel neergezet wor den. Koningin Victoria heeft nog twee dagen boven aarde gestaan, voor zij in her mausoleum van Frogmore werd bij gezet. Men vermoedt ,dat de kist een1 plaats zal krijgen in de tombe onder de Albert Memorial Chapel, waar zijn oud ste zoon, George III, George IV, Wil lem IV begraven liggen. De politieke toestand. De ministerieele Westminster Gazette erkent, dat de dood van koning Eduard den politieken toestand ingrijpend wij zigt. Asquith kan toch onmogelijk den hieuwen koning onmiddellijk vragen de waarborgen tegen het hoogerhuis te be willigen, om welke de eerste jninister zoo noodig aan koning Eduard had wil len verzoeken. Bovendien moeten eenige dringende zaken onmiddellijk worden geregeld, zooals de civiele lijst van ko ning George daaronder begrepen de voorziening in de jaarlijksche toelagen aan de Koningin en de kinderen des Ko- ïiings, zoomede het pensioen der konin gin-weduwe. Dan zal het ministerie heb ben tde overwegen of de indiening der begrooting voor 1910 te vermijden is, bijaldien cie afdoening der Heogerhuis- kwestie vooreerst moet worden opge schort. De Westminster G.azette is van oor deel, dat een algemeene verkiezing in Juli onder de nieuwe omstandigheden ondenkbaar is, toch zou deze moeten1 volgen op een weigering om de nieuwe begrooting in te dienen. De stand van zaken is derhalve allerin'gewikkelst. China. Aanslag op den regent. Er is een aanslag gepleegd pp den regent, maar hierover mogen de Chinee- sche bladen niet spreken. Een soldaat die zich alleen aan den boord een er gracht had bevonden, kwam bij zijne kameraden vertellen, dat hem een'gtooT orrgèUiïóoverkomen, want hij had den geest van een doode onder de brug zien verschijnen. Die geest was niets anders dan een terrorist, die zij nen aanslag gereed maakte. De kamera den van den soldaat meenden echter dat zij met een en dief te doen hadden, die zich verborg. Zij gingen zien, om zich van zijnen buit meester te maken. Onder de brug gekomen, dank aan het zakken 'des waters, vonden zij niemand, maar zij bemerkten een metalen draad, die de plaats onthulde waar een helsche machi- be verborgen was. De terroristen, we tende, dat de weg waar de regent ge woonlijk langs ging, moest hersteld wor den, hadden hunnen aanslag voorbe reid op een weinig bewaakten weg, langs waar de regent zou gaan tijdens de her stellingswerken. De machine bestond uit een koffer, met veertig buizen in glas, vol van een geel poeier, waarvan de uitwerking bij de proefnemingen verrassend bleek. Men legde nu een hinderlaag aan de brug en men bemerkte twee mannen, die herhaaldelijk langs daar passeerden en aandachtig de plaats bekeken, waar de bom was neergelegd. Men volgde ze op en pam ze in hechtenis, in £en maga zijn van fotografie, waar de revoluti-Oi nairen bijeenkwamen. Zij bekenden op stellers te zijn .van het revolutionaire tijdschrift „Het Volk", te Tokio, en ple gers te zijn van den aanslag. Een mede plichtige werd kort daarna aangehou den. De twee eersten, Ouang en Wang, zijn tot levensdurenden dwangarbeid ver oordeeid, de derde, Low genaamd, tot tien jaar opsluiting. Koninklijke Besluiten. Zi/i'. benoemd: lo. tot hoofdcommissaris van het Ne- derlandsche Roede Kruis, de gepension- neerde luitenant-generaal van het wapen der artillerie J. de Waal; 2q. tot eerste commissaris van het Ne- dcr'.aiidsche Roode Kruis bij het veldle ger, dr. J. C. ensdetiaan, beiden üd van het hoofdcomité der vereeniging „liet Nederlaudsche Roode Kruis". Bij Kon. Besl. van 7 dezer is de of ficier van gezondheid 1ste klasse van het leger :n Ne !:riandsch-indië C. H. L. Bse'de, op z ;n verzoek, wegens volbrach ten diensttijd, eervol uit den militairen dienst ontslagen, onder toekenning van pensioen. Subsïdiën tot bestrijding der tuberculose. De Minister van Binnenlandsche Za ken noodrijgt de besturen van de vereni gingen, id ie zich bestrijding van de tu berculose ten doel stellen en die over 1910 in aanmerking wenschen te ko men voer toekenning van een Rijkssubsi die, uit hun daartoe strekkend op geze geld papier geschreven verzoek, vóór 1 Juni a.s. r zooverre zij dat niet reeds mochten ebben gedaan tot de Koningin te richten. De bestuicn van de vereen igiiigen, die niet reels o er 1909 een Rijkssibsidie hebben ge.: Ion, zullen in hun adres, on der bijvoeging van een exemplaar van de statuten, behoeven te vermelden, of de vereeniging hare werkzaamheden reeds heeft aangevangen. Koningin Emma te Londen. Zaterdag bracht H. M. de Koningin- Moeder bezoeken van rouwbeklag in Marlborough-House, aan den Koning en de Koningin, verder aan de Princess Royal, aan prinses Christiaan en aan de hertogin van Argyl. H. M. zond een brief van rouwbeklag aan de Koningin-weduwe Alexandra en namens H. M. legde jhr. Schimmelpen- nin'ck een krans in de sterfkamer van wijlen, Z. M. Koning Edward. Vereeniging van collecteurs der Neder- landsche Staatsloterij Gisteren werd op eene te Utrecht ge houden vergadering opgericht „De Ver eeniging van Collecteurs der Neder- landsche Staatsloterij". Het bestuur is als volgt samengesteldH. M. Hyraans van Veenendaal, voorzitter, RotterdamJ. Baekers. vice-voorzitter, 's-Hertogenbosch F. van Rom'burgh, secretaris, Leiden; N. C. Colijn, 2e secretaris, Leeuwarden R. Lopez de Leao Laguna, penningmeester, Amsterdam; E. van Praag, J. C. V. Mooyman, den Haag, P. Schaap, Maas tricht en J. Appel, Middelburg, leden. LEIDEN, 10 Mei. Overdracht grafkelder Dr. Schwartz. Op de vriendelijke, landelijke begraaf plaats aan het Groenekerkje te Oegst- geest had gisteren namiddag de over dracht plaats, aan de familie van' graf kelder en grafsteen, waarin en waaron der zal rusten het stoffelijk hulsel van wijlen Dr. K. G. P. Schwartz, in ieven oud-rector van het gymnasium te Doe- tinchem op 27 September 1909 op 61- jarigen leeftijd te Oegstgeest overleden. Na zijn overlijden had zich bij een aantal leerlingen en vrienden het plan gevormd de nagedachtenis van den door hen hpogvereerden doode blijvend in herinnering te houden en werd dit denk beeld belichaamd door bovenvermeld huldeblijk aan de familie aan te bieden. In iiêt wOOE van gpp r'dc* kerk hadden zich de familieleden een aantal vrienden en verdere belangstellenden dan ook ver- èenigd om van de plechtigheid getuigen te zijn. Het woord werd daarbij ge voerd door de heeren Ds. J. A. Gerth van Wijk, predikant te Een nebroek, prof. Dr. J. J. Hartman, van Leiden en Dr. ter Haar Romeny, conrector van het gymnasium re Haarlem. Zij allen' roem den de groote werkzaamheid, scherpzin nigheid en welwillendheid van den ont slapene en spraken met diepe veront waardiging over de verguizing en smaad welke den edelen geleerde in dc laatste jaren van zijn rectorschap onverdiend hadden getroffen. Ds. Gerth van Wijk deelde rn zijne rede tal van wetenswaar dige bijzonderheden mede uit den le vensloop van den ontslapene. Prof. Hart man, melding makende van 'a mans be scheidenheid, roemde hem .tevens als een der grootste, zoo niet de grootste, der Nedcrlandsche phi lol ogen, lei wijl Dr .Ter Haar Romeny hem meer in het bijzonder herdacht als oud-collega, als vriend en bovenal als leermeester. Een zoon van den overledene, Dr. H. Schwartz, van 's Gravenhage, dankte diep bewogen het Comité voor het huldeb'e- toog en verder belangstellenden voor de eer aan de nagedachtenis van zijn betreur den vader bewezen en verklaarde na mens de familie de gedenkhulde te aan vaarden. Na een daarop gevolgd bezoek aan den doodenakker werd de grafzerk, ver vaardigd door .onzen stadgenoot, den heer G. de Vink, bezichtigd en een lau werkrans op de lijkkist van Dr. S. neer gelegd. Hiermede vvas de .eenvoudige weemoedige plechtigheid ten einde ge bracht. De grafzerk bevat de volgende pp- schrifien,t \v.aan het hoofd K. G. P. SCHWARTZ, 6 September 1848—27 September 1909. ...Zoo worde wat op aard in ramp en rouw ons treft, een pijler die ons hart naar 't eeuwig Godshuis heft. Terwijl aan den voet is gebeiteld een cloor Prof. Hartman in Latijn gesteld onderschrift. Slotstrophe van een door Dr. S. vervaardigd gedicht, ;iaar aanleiding in een indertijd in de nabijheid van Zand poort plaats gehad hebbende schipbreuk, van welke ramp een aangespoelde mast in de kerk aldaar wordt bewaard. Zooals de directie in het verslag over 1909 van de Leidsche Hypotheekbank al hier meedeelt, werden ingevolge een be sluit van de commissarissen geen pand brieven geplaatst, nog hypotecaire lee ningen afgesloten, terwijl aan pandbrie ven werd ingekocht voor f4400, waar door f 107,400 bleef uitstaan, gedekt door de bij het Amsterdamsch Trustee's kan toor berustende grossen van het hypothe caire leeningen groot per resto f 129.700, benevens door liet obligo der aandeel houders ad f261,000. De winst- en ver liesrekening siuit met een voordeelig saldo van f 1053 (v. j. f 578;, welk bedrag wordt voorgesteld af te schrijven op het verlies 1907 per saldo groot f271, zoodat dit gedekt is, f505 af te schrijvén op de oprichtingskosten en het restant ad f 272, voor reverve te bestemmen. BODEGRAVEN ME1JE. Toen de heer J. V., gistermorgen van het mel ken huiswaarts keerde en op de stoep bij zijne woning zijn handen wilde was- schen, zag hij tot zijne groote ontstel tenis zijne vrouw in liet water drijven. Hoe spoeidg ook op het droge gebracht en welke middelen men ook aanwendde, om de levensgeesten weder bp te wek ken, het was reeds te laat; de in allerijl geroepen geneesheer kon slechts dep dood constateeren. De ongelukkige leed al jaren aan epilepsie. GOUDA. De plaatselijke R.-K. Kies- vereeniging vergaderde op een der boven zalen van de R.-K. Leesvereeniging. De waarnemende voorzitter deelde de ont slagname van enkele bestuursleden mede alsook dat de aangeblevenen hun man daat in handen der leden stelden en al- zoo een verkiezing voor een geheel be stuur moest plaats hebben. Uit een der tiental candidaten, waarbij vijf aftreden- den welke hadden verklaard eene eveniueele herbenoeming zich te laten welgevallen werden de aftredende leden herkozen en als nieuwe bestuurs leden gekozen de heerenv. Diemei, Zitwing en Koemans, zoodat het bestuur nu weer voltallig is- Voor zoover aan wezig verklaarden de heeren zich bereid tot zitting nemen. Daarna ging men over tot het stellen van candidaten voor de a.s. Statenverkiezing. De aftredende heeren 8run», v. ïdsinga y, Galcii «Heil resds door de Chr. Historischè en Antirevolu- tionnaire Kiesvereenigingen gesteld) wer den door de vergadering overgenomen en zullen met kracht worden gesteund. HAARLEMMERMEER. Dl keuringen van meniën, veulens en eenjarige heng sten vanwege die afd. N.-fio'.Iand der Ver eeniging „Het Nederl. Paardenstamboek" zal te Hoofddorp worden gehouden op Donderdag 30 juni, 's morgens 9 uur. Zekere K. raakte door de duisternis in de Hoofd vaart. Niemand kwam op zijn geroep opdagen. Gelukkig wist hij zich met moeite te redden, doch toen hij een maal op het droge stond, bleek het, dat het zich aan den overkant van de Hoofd vaart bevond. Met zijn natte pak moest hij nog een heele wandeling doen voor, hij Thuis was, uaar zijii wóriing iri de nabijheid stond van de plaats, waar hij te water geraakt was. HAZERSWOUDE. De gemeenteraad vergadert Woensdagmorgen 10 uur. De Agenda vermeldt: lo. Ingekomen stukken 2o. aanbieding gemeenteverslag over 1909; 3o. comptabiliteit4o. kohier hoofdei ijker, omslag 1910. H1LLEGOM. Eene vergadering van den gemeenteraad is uitgeschreven op Vrijdag 13 Mei a.s. 'smogens 9l/4 uur. De agenda luidt: 1 Ingekomen stukken. 2 Af- en Overschrijvingen. 3 Ver huring school en onderwijzerswoning aan de Kerkstraat. 4 Subsidie Handels cursus van de Vereeniging „Middenstand" te Hillegom. 5 Subsidie Middelbaar Onderwijs Haarlem en Leiden. 6 Re clames Hoofd. O. Suppletoir kohier, dienst 1909. 7 Vaststelling kohier Schoolgeld L. O. 1910. 8. Vaststelling kohier Hoofdelijken Omslag, dienst 1910. Door den heer C. Verkoren, architect alhier, is aanbesteed het bouwen van twee woonhuizen met een, winkel aan de Leidsche straat. Daarop is ingeschreven door J. v. d. Jagt te Hillegom voor f8970; door W. A. Philippo en Zonen te Hille gom voor f 8896; door J. Breyer te Leiden voor f8848; F. W. Fijma te Hillegom voor f8177; door S. den Boer en A. Dedel te Hillegom voor f8100; door J. H. Suykerland te Lisse voor f7995. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op de gisteren gehouden veiling van tulpen en narcissen was de stand der gewassen voor het grootste gedeelte slechts ma tig. Voor de best te velde staande was de kooplust flink en dc prijs zeer goed. Minderwaardige kwaliteit werd tegen la gen prijs verkocht. Voor best gewas en afloopende par tijen werden per bed van 50 regels de volgende prijzen besteed, te verhoogen met 10 pCt. opgeld. Evt. La Reine f2.25. Evt. Scarlet due f5.50. Evt. Gele Prins f2.25. Evt. Thomas Moore f2. D.F. Murillo f5. D. T. Salvator Rose f 6. Evt. Proserpine f 8. Evt. Prins van Oostenrijk f5.50. Evt. Rose luisante f 7.50. Evt. Rose Gris de lin f2.75. Evt. Grand due f4. Evt. Koningin der Nederlanden f7.50. Evt. Ve.mitton E.illant f 11.50. D. T. Cou- ronne d'or f 7. Evt. Mon Trésor ï5.50. a f 6. Evt. Cramoisie Brillant f7. Evt. Roi cramoisie f4. -Evt. La Precieuse f2.50. Evt. Vesuvius f5.50. E.N. Poë- ticus Ornatus f 2.50. De tulpen der R. K. kerk, welke in het gewas beneden het middelmatige ston den, brachten op f 200. Door onachtzaamheid geraakte gis teren den heer H. van Katwijk a. Zee op het bekende gevaarlijke kruispunt, hoek Groote steeg, met zijn fiets onder een wagen, waardoor deze erg bescha digd werd. H. kwam met de schrik vrij. A.s-. Vrijdag valt velen onzer inge zetenen de „eer" te beurt, een of meer onzer landsverdedigers als „logé" te krijgen. Een en ander als gevolg der te houden manoeuvres der landweer. LANGERAAR. Een wielrijder werd op den Langeraarschen weg omvergereden door het hem achterop komende rijtuig van v. Smoorenburg. Het paard werd gelukkig gegrepen, zoodat de fietser met een gebroken rijwiel, gescheurde broek en eenige schrammen en builen vrijkwam. Men verzoekt ons mede te dee- eln, dat door den heer J. C. van Rodenrijs, veehouder alhier, in de Goudsche loterij, de hoogste prijs is ge wonnen, n.l. een paard met brik. Een butienkansje, dat voorzeker een geluk- wensch waard is. LISSE. Aan het op Donderdag 28 Juli te houden concours zal door onze mu ziekvereniging „Eensgezind" worden deelgenomen in de 3e afdeeling Harmo nie. De heer A. C. Maas, onderwijzer van bijstand aan de R. K. Jongensschool alhier, is benoemd tot directeur der zangvereeniging „St. Gregorius", onder- afdeeling van den R. K. Volksbond, en wel in de plaats van den Z.Eerw. Heer P. M. de Vetten, die thans Pastoor te Hoek van Holland is. Gisteren had de derde en laatste veiling plaats bij de heeren Segers Co. in 1 quidatie, ditmaal in de Lisserbroek en onder directie van de heeren H. Bader en A. de Mooij 'Jr. Er was wederom veel belangstelling. Wij noteerden als volgt: Witte Valk f 11 af 14, Thomas Moore f 5,25, Herman Schlegel f 12 af 16, Mon Tresor f 8 a f 9.50, Witte Zwaan f 5 a f 6, Gesn. Spathulata f 2 a f 3, Picotè f 3 a f 4, Prins van Oostenrijk t 8,50 a f 9.50, Rose Gris de Lin, slecht gewas, f 3 a f 4, Couleur Cardinal f 9,50. Deze soorten zijn berekend per bed van 3 Roeden. Golden Spur, eenjarig import, f 4,50. Or natus, tweejarige f 5 a 6, Glorie of Lisse f 28. Deze soorten per bed van 2H Roeden, Mad. de Graaff 15 regels f 17. Alle prijzen moete worden verhoogd met 10% kosten. NOORDEN. Tot machinist van het stoomgemaal van den Meijepolder is be noemd de heer C. Schakel van Nieuwer- bi'ug. NOORDWIJK. De bloembollenveiling ten bate van de R. K. school wordt Woensdag gehouden. Er worden 80 num mers geveild. Mede worden voor het St. Jerocnsgesticht 65 nummers in koop ge bracht. Het nieuwe schooljaar alhier is be gonnen met 1013 leerlingen, volgender wijs verdeeld over de vijf scholen der ge meente: openbare school te Noordwijk - Binnen 178 leerlingen, openbare school te Noordwijk-aan-Zee 170, school met den Bijbel 177; R- K Par Meisjesschool 240, en R. K. Par. Jongensschool 248 leer lingen. NOORDWIJK-B1NNEN. Door de afd. Noordwijk en Omstreken van den „Bond tot Bescherming van den Trekhond in Nederland", Beschermheer de Hooggeb. Heer L. Graaf van Limburg Stirum Noordwijk, zal haar le concours te Noord- wijk houden op 19 Mei a.s. ten 1 uur op een terrein van „Huize Offem" hetgeen welwillend is beschikbaar gesteld. Als curiositeit dient vermelding dat door de firma W. N. Alkemade Co., eene tulpenbloem (murillo variëteit) is ter bezichtiging gesteld, welke den enor- men omvang heeft van 40 centimeter. TER AAR. De vereeniging tot jOn'- derlinge verzekering tegen brandschade zal op Zaterdag 21 Mei des voormiddags om 9 uur hare eerste jaarvergadering houden in' „het Wapen van Ter Aar'M te Langeraar. Behalve de punten, diep volgens het reglement £p de agenda moeten staan, is aan de orde de ver-c kiezing van een bestuurslid ter voorzie ning in de vacature, die is ontstaan doorf het overlijden van jlen heer B. Hoog werf f Kroon. j1 WARMOND. Woensdagavond ten 8 uren vergadert in het lokaal „De Zon" de afd. Warmond der Algem, Vereeni ging voor Bloembollen cultuur ter be spreking van enkele huishoudelijke aan gelegenheden, waarna verloting. ZOETERWOUDE. Heden is bij den' landbouwer D. v. B., in de Weipoort onder deze gemeente, onder een zestal runderen het mond en klauwzeer uitge broken. De aangetaste dieren zijn van uit de weide met een vaartuig naar den' stal op liet erf van den' eigenaar terug gebracht. Het ergste yan de zaak is'j zoo men zegt, dat vair denzelfden eige naar onder latndere een partij in de wei de loopende runderen, lijdende zijn ge weest aan mond- en klauwzeer, doch' thans aan de beterende hand zijn en' waarvan geen aangifte is gedaan ten plaatse waar zulks behoort. De streng ste maatregelen zullen ongetwijfeld in toepassing worden gebracht om de zoo zeer gevreesde ziekte te bestrijden. Reeds zijn een viertal rijksveldwach ters ter plaatse aangekomen. j Gemeentezaken, Gemeente- Werklieden. De besturen der gemeentewerklieden- vereenigingen „Recht en Plicht" en „St. Antonius van Padua" alhier hebben een adres aan den gemeenteraad gericht, houdende het verzoek de loonen der ge meente-werklieden minstens met een gulden per week te verhoogen. Volgens de meening der adr. zijn de vaste loonen van deze werklieden niet meer in over eenstemming met de tijdsomstandigheden. Gemeenteraad van Zoeterwoude. (Vergadering van hedenmorgen). Vocizitter: de'heer A. A. van Gils, burgemeester. Aanwezig 9 leden. Afwezig de hee ren van Leeuwen en Konijnenburg. De voorzitter opende de vergade- ring. De nu luien der vorige vergadering', worden uitgesteld. Alvorens de werkzaamheden aan te vangen stelt de voorzitter aan de' orde de beëediging en installatie van het; nieuw-benoemde raadslid, dc heer J. D. Rotteveel, Deze wordt door de heeren Dorrepaal en van der Poel binnjenge-1 leid en legt in handen van den voorzitter, de bij de wet voorgeschreven eeden af. De heer Rotteveel, het woord ver-I krijgend, zegt niet zonder aarzeling een; candidatuur te hebben aanvaard. In Was»! seriaar, waar spr. eveneens het raadslid maatschap bekleedde, was spr. volko-j men op de hoogte van personen en toe-! standen, hier is spr. evenwel vreemde1-' ling; hij beveelt zich daarom in de wel-' willendheid van den Burgemeester en zij1-! ne mederaadsleden aan, als hij voorlich ting noodig heeft. Spr. hoopt, dat God| hem kracht geve om de belangen der gem. te behartigen en haar bloei te ver- meerderen. De Voorzitter roept den heer Rot teveel het welkom toe. Gaarne zullenf Spr. en ue bèïu-c Vvctnouders nèm voor- lichten, waar hij het Zal vragen. Spr. wenscht den nieuwbenoemde toe dat hij i onder Gods zegen in bjeste gezondheid1 den bloei van Zoeterwoude zal bevor deren. j, Ingekomen zijn de volgende stukken:' Dankbetuiging van den Boerenbond1,-1 voor de toegekende subsidie. Mededee- ling van den heer C. P. Paardekooper, i dat hij zijne benoeming tot lid van den' Raad aanneemt. Missive van Ged. Staten houdend mededeeling dat aan de ge- meente door het Rijk over elk der eer ste drie kwartalen van 1,910 zal worden)' uitbetaald f2809; rekening van de Ge zondheidscommissie te'Alfen, voer 1909, sltiitend in ontvangst f 1872.04, ju uit-! gaaf op f 1261,541/2, betig saldo de som!' van f 610,49i/overslag van de Com!-! missie tot wering van Schoolverzuim, dat; betrekkelijk „blanco" ie. De commissie! was slechts werkzaam tot wering van het betrekkelijk schoolverzuim volstrekt schoolverzuim komt niet voor. Van dej 10 opgeroepen ouders verschenen' eii; slechts drie voor de commissie, de ove-; rigen werden schriftelijk gewaarschuwd'/ Schrijven van Ged. Staten ten geleide aan de goedgekeurde raadsbesluiten vara, comptabelen aard der vorige yergade- ring, alsmede een uittreksel van het kon.1 Besl. tot herziening van de wedden der! ambtenaren van den Burgel. Stand. Del wedde van den bezoldigden ambtenaary belast met alle werkzaamheden, werd ge bracht op f135, terwijl aan de onbezoldig de ambtenaren voor liet voltrekken van) ieder huwelijk f 2 zal worden betaald. Voorts deelde de Voorzitter de uit- slag der aanbesteding van gemeentewer- ken op 5 April en de gunning daarvan; mede,, indertijd reeds in x>ns blad mee- j gedeeld. Ij Deze stukken werden' voor kerinisge;-* ving aaugenómen. Van B. en W. van' Leiden is1 een schrijven ingekomen, inzake het school-»' geld van leerlingen der Qémeentelijkjcj

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2