Roosevelt in Rolland. 7ATFRDAG 7 MEI 1910 nominaal geen adel bezit, dat men afstamt van een „Hollandsch" geslacht, d.w.z. van een dier oude voortrekkers van Hollandsche afkomst, die „Nieuw Amsterdam" stichtten, waar later New-York is gebouwd, en wier namen nu nog voortleven in de allervoor naamste geslachten van Amerika, als de van der Bilt's, de Roosevelt's, enz Roosevelt, de oud president en de merkwaardigste wereldreiziger van onzen tijd, heeft dan ook zijn voldoening, dat hij nu geweest is onder ons Hollandsche volk, dat volk dat evenals hij afstamt van dezelfde voorvaderen! niet onder stoelen of banken gestoken. VAN DE BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING: Koning Albert schrijft zijn naam in het „Gouden boek" der bezoekers van de tentoonstelling. ROOSEVELT IN HOLLAND de populaire Amerikaan vóór het Haagsche „Hotel des lndes" terwijl hij in het hofrijtuig stapt waarmee hij naar het paleis van H. M. de Koningin- Moeder zou rijden, om ter audiëntie te gaan. En evenmin heeft het den grooten, sympathieken, Holland U bedoelt toch zeker: in Nederland Nu, goed Maar 't is toch niet geheel en al mis zegd in HollandWant vooreerst is de sympathieke, populaire Amerikaan geble ven in het centrum van ons land en het landsdeel dat dan toch in ieder geval im mer het gewichtigste en belangrijkste is van al 't hartje van Holland I En tvveedensoch, kom toch geen Amerikaan vooral aan met die deftige benaming: Nederlaud I Hij verstaat ze kwalijk, en kent ze niet. Maar „Holland", dat kent hij 1 Want is niet de Holland Society" in 'New- York de meest aristocrati sche club van heel die wereldstad, en is niet de hoogste eeretitel in deze republiek van Amerika, die ROOSEVELT IN HOLLAND op de Bloemententoonstelling te Haarlem: de ontvangst door het bestuur der Ver- eeniging voor Bloembollencultuur en de Commissie der Tentoonstelling. Van links naar rechts ziet men op den voorgrond Mr. Beaupré, de Amerikaansche gezant, de heer Roosevelt, de heer E. N. Krelage, en op den achtergrond de heer van Waveren, voorzitter van het tentoonstellingscomité. Hollandsche volk zijn sympathie voor ieder voor-zich-innemenden Amerikaan verborgen. Roosevelt is hier ontvan gen als een Koning, maar zonder de etiquette van het protocolhij is toegejuicht als een populaire held, met al de warme sympathie die het volk zelf kan toonen vooreen zijner lievelingen,die het volkshart heeft veroverd. En van zijn bezoek aan „Holland" zal Roosevelt zeker geen minder gunstigen indruk hebben meegenomen dan zijn optreden en zijn jovialiteit zelve hebben ge maakt op ons volk. Ons volk, dat hem dan ook op Amerikaansch-en- thousiaste manier heeft toe gejuicht. Voor een stijf Hollandsch publiek, en een vreemdeling, wil dat wat zeggen 1 En dat toont tevens, hoe bijzonder die populariteit is die een man als Roosevelt zoo ge lukkig is te bezitten 1

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 9