Genezen. 360 ACTIELE TUBERCULOSEBESTRIJDING OP PRINSESJESDAG: Naar Noorwegen's voorbeeld heeft men ook hier te lande een algemeenen weldadigheidsdag ingesleld door den verkoop van bloempjes ten bate der tuberculosebestrijding, en zeer gelukkig-gekozen was de dag van deze manifestatiede verjaardag van het Prinsesje. Op tal van plaatsen hebben twee jonge meisjes met onweerstaanbaren drang hun „Julianabloempjes'" verkocht en de opbrengst is overal zeer hoog geweest. Een der plaatsen waar met den meesten ijver is gewerkt, was Haarlem, en de gansche schare der jonge verkoopstertjes die de stad letterlijk overstroomden, heeft onze fotograaf hierboven gekiekt. CH, wat was het leven haar nog waard t nu ze haar lieveling, haar Marietje, had moeten afstaan 1 Het was nog maar zoo kort geleden dat ze het arme kind nog gezond en frisch aan haar borst ge drukt had, en nu rustte het al sinds dagen lang onder de groene zoden Ze kon er maar niet in berusten, ze kón geen troost vinden in de ge dachte: „de Heer heeft gegeven, de Heer heeft genomen," ach, het viel haar zelfs zoo moei lijk, niet in verzet te EEN GESCHENK! AAN ROOSEVELT: komen tegen de beproe- de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, ,v'n£ ^ie God haar over- vereerde den heer Roosevelt bij zijn bezoek aan de, zond. Bloemententoonstelling te Haarlem (onder den titelt En haar man, wat was dat hij toevallig de l(X).000ste bezoeker waal) een? hij er koud Qnd VQnd zilveren nabootsing van het bekende scheepje „De1 t j a halve Maan", waarmede Hudson en de eerste Hol-^ ze* Ja' eerste dagen landsche vóórtrekkers naar Amerika zijn gegaan en1 had hij ook geschreid en welks verschijning in natura bij de jongste Ge- niet kunnen eten van denkteesten in Amerika zulk een enthousiasme heeft ver(jrjet Maar nu SDrak gewekt. De heer Roosevelt was met het kostbaar geschenk (een prachtig kunststuk van de Zaanland- _J er a^ van, dat net sche zilversmederij, directeur de heer Schoorl te kind toch een engeltje Haarlem), ten zeerste ingenomen. in den Hemel was, dat ze niet zoo héél bitter bedroefd meer moest zijn, dat ze hèm toch nog had en de twee andere kinderen. Wat had de pastoor ook weer gezegd Dat zulk een wanhopige smart haar als christin niet paste, dat ze be rusten moest in wat God haar overzond en moest denken aan wat ze nog overhield. Ach, ze kón het niet. Die menschen meenden het allemaal wel goed, maar ze hadden geen moederhart en voelden de smart niet zooals zij l Uren lang had ze daar gelegen,zonder zich om echtgenoot of kinde deren te bekommeren Het was ook niet noodigde kleinen sliepen immers, het avondeten voor haar man stond klaar, en ge zelschap had men aan haar toch niet 1 Eindelijk stond ze op en ging naar beneden om te zien of er nog wat noodig was. Ze opende de deur van de huiskamer, verwachtende daar zooals iederen avond, haar echtgenoot alleen werk te vinden. Schets u haar verbazing toen ze hem daar zag zitten, met den kleinste op zijn schoot en de grootste naast zich op een stoel/druk bezig de arme kinderen, die blijkbaar in hun slaap gestoord waren, tot rust en kalmte te brengen. Hij keek op en met diepe beschaming zag ze zijn vriende lijken blik waarin zelfs niet het minste spoor van verwijt te lezen stond Eu toch had hij geen reden om haar het egoïstisch opgaan in hare smart te verwijten Ze trad op de tafel toe, maar opeens week ze achteruit Daar stond vlak J H. H. POMMÉE, een verdienstelijk Leidsch onder wijzer, die dezer dagen onder veel belangstelling zijn 25-jarig ambts- jubilé vierde. Al dien tijd is de heer Pommée aan de R. K Pa rochiale Jongensscholen (Haar lemmerstraat) te Leiden werk zaam geweest. ACTIEVE TUBERCULOSEBESTRIJDING OP PRINSESJESDAG: een aardig tooneeltje op de Groote Markt te Haarlem vóór het Raadhuis. HET „VERGAAN" VAN DE ZEPPELIN II: de groote ramp bij Echterdingen, toen verleden jaar Zeppelin's luchtschip door het vuur werd vernield na veel „pech" gehad te hebben op de groote reis naar Berlijn, is nu door een andere „luchtschipbreuk" ge volgd. De militaire ballon „Zeppelin IIu die bij Homburg goedgeslaagde oefeningen had gehouden, moest wegens storm bij Weilburg landen, brak door den orkaan van zijn ankers en sloeg tegen een berg te pletter, waarbij het luchtschip geheel vernield werd. Onze foto geeft een aardig kiekje van het „wrak" van 't trotsche, elegante luchtschip. vóór haar een bijna levensgroot portret van haar lieveling, met bloemen omkranst. „Vind je het mooi en goed ge lijkend," vroeg haar man glim lachend Dat was te veel. Terwijl zij boven in haar eenzaamheid zich in haar leed begraveu en aan man noch kinderen gedacht had, vond hij dien ze zoo verwaarloosde, nog zulke lieve verrassingen uit om haar te troosten en aan haar leed te ontrukken. Ze barstte in tranen uit en ver borg het hoofd aan de borst van haar echtgenoot. En terwijl deze haar en de kinderen in een innige omhelzing vereenigde, beloofde zij hem met een innigen kus en met dankbaarheid in stem en blik, dat ze voor de lieve doode niet langer de levenden vergeten zou. Ze was genezen 1

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 12