157 „Dus wist je dan dat ik aan jou dacht," vroeg Willem nog al onnoozel.^T - Carola glimlachte, maar ze gaf geen antwoord. PRINSESJESDAG OP FEYRNOOBD Door heel het land is opgewekt en met vreugde de blijde eerste geboortedag van het Prinsesje Zaterdag j.l. gevierd Hier en daar was veel werk gemaakt van optochten en omn\egangen, en o.m. hadden de bewoners van Feyenoord (Rotterdam) een werkelijk bezienswaar- digen optocht georganiseerd, waarvan „De Nederlandsche Maagd" in ons aardig kiekje hierboven gereproduceerd een der hoofdfiguren was. >En verdienen doe je wezenlijk genoeg! Menig jong meisje zou blij zijn zulk een flinken, knappen man te krijgen als jij bent. »Zou je zou je dat wezenlijk denken, Carola,vroeg hij iets minder verlegen, »of zeg je dat maar om mij wat moed in te spreken Misschien wel,® klonk het met een schelmsch lachje, smaar het is toch wel zoo óok. Heb je mogelijk het meisje van je keuze nog niet gevonden Ontzet keek de jonge man haar aan. »Nu, kijk maaf zoo vreeselijk niet,« lachte Carola, »dat zou toch best kunnen. En als het niet zoo is, welnuje kent al de meisjes hier in het stadje. Zeg me dan maar eens eer lijk, met wie zou je nu wel willen trouwen Nog eens keek Willem haar met groote oogen aan. Eén oogenblik aarzelde hij, en toen stiet hij het. uit, als was hij bang dat de woorden hem nog in de keel zouden blijven steken: »Met jou, Carola! Maar jij wil zeker niet, he!« „Natuurlijk wil ik, malle jongen," lachte het meisje met een paar tranen in de oogen, „maar je verdiende eigenlijk dat ik neen zei!" „Dus dus wil je wel?" En de oogen van den goeden jongen schitterden, terwijl hij, nu veel minder verlegen dan eerst, opstond en hoe durfde hij het! zijn Carola den eersten kus op de lippen drukte. „Ja papa, 't is in orde," sprak het jonge meisje, toen haar vader thuis kwam, „maar ik heb hem moeten veroveren, hoor. Als het aan hem alleen gelegen had, zou hij heel zijn leven lang in stilte naar mij verlangd hebben I En daar komen we toch n iet verder mee. Wat zij noodig hadden. Vrien den, sprak op een rumoerige volksvergadering een somber uitziend man, »ik geloof te we ten wat gij allen noodig hebt. Op de eerste plaats wenscht ge een land, waar iedereen door de wet gedwongen wordt z'ch goed te gedragen, en zijn evennaaste niet te hinderen, nietwaar?® »Ja, ja," riepen verschillende stemmen. £>»In dat land moet men zon der zorg aan voedsel en kleeding komen, en moet het geld niet bestaan, nietwaar?® Juist.® »Het moet een plaats zijn waar ieders arbe d door de wet geregeld wordt en waar de werk- verdeeling van staatswege plaats heeft ROOSEVELT IN HOLLAND: bij het bezoek aan de Haarlemsche bloemententoonstelling Zondag 11. was er nog een aardig incident. Toen de oud-president het Gulden Boek der hooge bezoekers had geteekend en ook de andere gasten het zouden teekenen, bleek het, dat de zoon en dochter van den populairen Amerikaan op eigen kosten de tentoonstelling aan het bekijken waren, en het gedrang, dat achter papa steeds aankwam, heel handig waren ontvlucht. Maar onze fotograaf kreeg van die escapade de lucht, en wist de beide kinderen van den oud president, in gezelschap van den minister van buitenlandsche zaken, vóór het hoofdgebouw handig te kieken! HET NIEUWE ZIJALTAAR DER O. L. VR. ROZENKRANSKERK AAN DEN PROVENIERS^ING L TE ROT TERDAM, verleden week Donderdag feestelijk in gebruik genomen. Het altaar, een kunstwerk uit de ateliers van den heer Margrij, is toegewijd aan den H. Petrus van Veronaeen goede gedachte van den kunstlievenden rector der Kerk, den ZeerEerw. Pater L. HL Perquin, ten einde de devotie tot dezen Heilige onder de geloovigen dezer parochie te verbreiden. „Uitstekend 1 Goed gezegd riepen allen. „Nu, zulk een plaats heb ik juist verlaten," ging de spre ker voort. »He, en waar komt ge dan vandaan,vroegen de voorsten. „Uit de gevangenis," was het korte antwoord. Verkeerd verstaan. Dok ter. „U ziet er niet best uit. Zit u veel Patient: Het gaat nog alden laatsten keer ben ik er met zes weken afgekomen." Z. K. H. PRINS HENDRIK OP AMELAND onze populaire prins Hendrik, die juist heden is uitgevaren, ten bezoek aan de hoven van Skandinavië, heeft inde vorige weken een bezwaarvollen maar uiterst interessanten tocht gemaakt naar de Noordzee-eilanden, ter inspec- teering van de reddingsmiddelen aldaar. Onze foto geeft den Prins op een boerenwagen zonder veeren, 't eenige vervoermiddel aldaar, voor het Hotel Hofker op Ameland, gereed om naar het strand te rijden. De fanfare van 't eiland blaast er duchtig op los.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 11