Uit Stad en Omgeving. ÉÉMB bleiter dat het bewijs vrij vast staat al ts [natuurlijk n5et be We Zen' wie de ver- Wonding heeft toegebracht. Hij meent dat hier wei noodweer aanwezig was en con- tluclieerde tot vrijspraak, subsidair tot ont slag van rechtsvervolging. Haagsche Rechtbank. Nog vorderde het O. M. bij de recht bank te 's Gravenihage heden1 tegen J. )de B., te Zoeterwoud e, die, iniaar hij beweerde, „om zijn arme ouders een's te goed te doen", bij den' boer bij wierf hij diende, eerf stuk spek, een paar ki- ïo's rijst en meel weg pjam f 6 boejte ;of 12 dagen, tegen P. H. P., te Leir die n, die aldaar den houder van een spaar en voorschotkas mishandeld had om- tiat men hem geen rijksdaalder geleend (had 10 dagen, tegen' N. W. uit Noord- iwijk wegens vernieling van een glas- iruit, de man beweerde dat hij op een( sinaasappel was uitgegleden en er door •gevallen was, f5 of 10 dagen'. Tegen $W. de W. te Leiden, die twee brug wachters aldaar had uitgescholden voor jluibakken en! nog wat „moois" f7 of 14 jdagen. Tegen' H. A. L. de B. te Leiden' :!die aldaar een agent van' politie had uit gescholden voor „vuilik" en „laffe vent" jf 7 of 14 dagen. Academienieuws. UTRECHT. Gisteren aanvaardde jdr. 'A. A. W. Hubrecht, het ambt van buiten gewoon hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit met een rede, getiteld „De plaats ;icler vergelijkende embryologie in! het ;Hooger Onderwijs". GRONINGEN. Candidaatsexamen wis- •en natuurkunde N. R. Pekelharing Azn. Naar d<e „N. Gron. Gt." verneemt (heeft de Senaat van h^t Studentenkorps „V. A. P." zijn ontslag genomen. Den laatsten tijd bestond er onder de leden van het korps over enkele dingen ver schil van inzicht. Dat verschil van in'zicht trad bij 1de laatstgehouden contrapartij en daarna 'ook meer naar voren' en heeft ten slot te tot bovenbedoelde ontslagaanvrage geleid. AMSTERDAM. Tot Senaat van' het Stud entenkorps N. D. D. D.-aan de Vrije Universiteit 19101911 zijn gekozen'de 'heeren J. Fernhout Hzn., rector, D. Sik kel, ab-actis R. Rensma, fiscus; A. Si- zoo, assessor I, H. Z. De Mildt, asses sor II. DELFT. Zij, die wenschen1 (deel te [nemen aan het ingenieurs-examen voor civiel-ingenieur, dat zal worden afge komen in Juni en Juli 1910, moeten 'zich hiervoor schriftelijk aanmelden bij den secretaris der afdeeling weg- en wa- bouwkundie, prof. G. H. de Vries, Broek- 'jnan, vóór 15 Mei 1910. 393e Staatsloterij. VIERDE KLASSE. 2e LIJST. Trekking van Dinsdag 3 Mei. Hooge Prijzen. f 5000, 5223 f 1000, 1912, 17221 19546 f 400, 12239 f 200, 3893 f 100, 4273, 12339, 14493, 17164 LEIDEN, 3 Mei. Jubilé J. H. H. Pommée. 'Zooals reeds medegedeeld werd he denmorgen het zilveren ambtsjubilé van jdezen algemeen' geachten jubilaris fee- telijk herdacht. Van de R. K. Parichiale School in de Haarlemmerstraat wapper- jde de driekleur en het schoollokaal, waar ide heer Pommée dagelijks zijn leerlingen onderricht, was smaakvol met groen en bloemen versierd. Hier vereenjgden zich )de leden van) het schoolbestuur, eerw. heeren geestelijken, het hoofd en de on derwijzers der school alsmede de leer lingen! der beide hoogste klassen. Om half elf werd de feesteling 'en! echtgerfoote per rijtuig van! 3/ijne Wo king gehaald eirf aan het schoolgebouw Verwelkomd door [den heer A. van1 der IMeer, die tnet de heeren J. H. J. Kuypers 1 ,en A. M. van' d^r Vring uit de onderwij zers een commissie hadden gevormd om den jubilaris een huldeblijk aan te bie den. Mejuffrouw Pommée werd een' fraai bouquet vereerd. Toen de jubilaris het Schoollokaal' bink'entrad klonk blijde uit de kinder- jmotrfden een door den heer A. v. d- Meer vervaardigd welkomstgedicht. Daarna kam de Z.Eerw. Dieken' P. L. Dessens, Voorzitter van het schoolbestuur het Woord. Het is mij een aangename plicht, al- jilus de eerw. spreker, U, Uwe echtge- Inioote en! kinderen namens het schoolbe stuur een gelukwenlsch en'huldebetuiging 'te mogen aanbieden. Verdient het altijd feestelijke herdenking als iemand 25 ja- ;resn zijn) levenstaak pp jeervolle Wijze heeft verricht en vooral als het geldt een) onderwijzer, die «en! gewichtig en h'eil- Vol ambt b'dkleedt, Zeker is hier een' 'feestelijke herdenking passend, als het Zilver kroont den'zelfden' onderwijzer, die Zijne opleiding op deze school genoot; jdrfbbel passiend en verdiend als hij al Idjen tijd zijn) zorgen en krachten aan diezelfde school heeft gegeven. Spr. Idarfkt daarom den jubilaris voor hetgeen' hij in d'e 25 jaar verrichte. Te meer be staat er reden voor dank, omdat het rfteerendeel van' die 25 jaren hebben be hoord tot het .dppjker tijdv,ak, waarin het bijzorfder onderwijs hef bitter hard te verantwoorden! had en' VeéT Vffers vroeg van alle katholieken', maar niet filet minst van de katholieke onderwijzers. Te be grijpen is het dat in' j}ie benarde jaren vele katholieken de staatsschool verko zen bovenl de bijzondere en voor een bord linzesoep hun eerstgeboorterecht prijsgaven. Met des te meer fierheid' mag de jubilaris op het verleden terug zien. Trouwe dienist is hier pen \yoord van rfobele be teekenis. Daarom nogmaals met des te meer warmte en jnkigheid gelukgewenscht. Moge het U gegeven: zijn nóg vele jaren hier werkzaam te we zen, U verheugend i,n den eerbied^ de ge negenheid, de vriendschap der orders om eenmaal in den Hemel het- loon voor den arbeid te ontvangen. Namens het Schoolbestuur bood Ide eerw. een geschenk in couvert aan. De heer Pommée dankte hartelijk voor de schoone woorden en het blijk van be langstelling en gaarne gaf spr. de ver zekering, dat hij, zoolang God hem kracht geeft, met dejizelfden ijver en liefde werkzaam zal zijn voor den1 Ijloei der school, om hare goeden naam hoog te houden. Namens het onderwijzend personeel sprak de heer J. H. J. Kuypers, hoofd dier school. Het zij mij vergund, ,aldus deze spr., ook uit naam van mijne mede-onderwij zers een enkel woord tot U te richten'. Ik doe dit met liefde en van' ganscher harte. Ik mag dan wel in gedachten me een reeks van jaren terugdenken. Het was in de maand Augustus van het jaar 1883, dat ik bij mijn entrée in ideze 'schooi! ook U vond ais een slank jongeling van 16 jaar, die, hoewel nog in Uw leer tijd, toen reeds in staat was correct het werk voor 'rf groote te doen'. Toen Ge in April van het jaar 1885 met succes uw examen ideedt voor Onder wijzer en kort daarop een; plaats van' Onderwijzer vacant kwam, aarzelde ik niet U bij het Bestuur der School jals Onderwijzer voor te dragen en traadt Ge 1 Mei daarop in de rij der Onderwij zers. Gij, die reeds als kind hier pp de schoolbanken zaat, hebt in dit gebouw dus de oudste brieven. Nu op dezen dag hebben: we dit tijd perk van 25 jaar samen in deze school doorgebracht en hebben velen zien ko men en gaan. Veel is veranderd, veel hebben we zien' veranderen, maar wat ook iiii U niet veranderd, dit is die liefde voor de school en .de kinderen'. Geachte Jubilaris, op dit Uw zilveren feest mag ik het wel zeggen, jdat ge U steeds onderscheiden hebt door trou we plichtsbetrachting. Het was maar zel den, dat ge me alleen liet en mocht dit als eens wezen, ik was er van overtuigd dat ge dit noodgedwongen deedt. Ook Uw degelijk onderwijs, werd door mij zeer op prijs gesteld. Dank uwe kalmen aard heerschte er in uwe klasse steeds een volmaakte orde en! deze js een eerste vereischte, wil het onderwijs goede vruchten dragen'. De leerlingen die aan u waren toevertrouwd, waren steeds in veilige handen. Hoe velen hebt ge er zien vertrekken, ïvj reeds mannen rn de maatschappij, die u zeker op dezen! dag nog (dankbaar zullen zijn voor het degelijk onderwijs, dat ze van U mochten ontvangen. En dan1, hoe waart ge steeds bereid mij bij te staan, wanneer ik vaak uwe hulp noodig had. De uitgebreide admi nistratie van) zulk een groote schooli hielpt ge me steeds verlichten, door ijjs- ten of staten, die met een krul of staart moesten prijken, voor mij in orde te ma ken. Daarvoor op dezen! dag mijnen op rechten dank. Geachte Jubilaris, ik feliciteer U ook namenis mijne mede-onderwijzers, op de zen voor U zoo grooten! feestdag. Ook uwe wederhalft die van dit groote feest de blijde getuige is, bieden jwe on ze geluk wenlsch en Voor den bloei der school hopen we, dat God U nog lange, lange jaren ide gezondheid §cherfke om met even veel vrucht als tot heden te mogen! werkzaam zijn. Als bewijs van camaraderie hebben'de onderwijzers, in dicht- en Rekenkunst hun talenten dienstbaar gemaakt om daar door ook' van hun1 belangstelling te doen blijkórf. Die gezamenlijke onderwijzers bieden' U als een bewijs van hoogachting een souvenir aan, volgens wensch een hang lamp. Deze zal bij gelegenheid uwe ver trekken verlichten'. Moge ,dit licht het evenbeeld zijn, van het licht, dat hopen we, nóg langen' tijd pp uw levenspad zal ischijnen'. Dan zal het u, on'der Gods besten) zlegen .,nog langen tijd met vrouw fin kin'deren welgaan. Voor de fraaie gaskroon een; inder daad prachtig, maar tevens practisch ca deau, dankte de heer Pommée den ge vers en gaf daarbij uitirfg aan zijn hoop dat de banden van vriendschap tusschen hen allen steeds hechter zouden worden. Ten slotte trad een1 der leerlingen van de 6e klasse, de jongeheer H. Vorst naar voreri om met een schoon gedicht het cadeau der jongens aan te bieden, 't Bestond uit een beeld op statuette, symboliseerend het onderwijzersambt. Hartelijk waren de woordenl van' dank die de jubilaris tot zijn' leerlinjgen' richt te. Uit volle borst werd [nu door ,de jongenls een jubellied aangeheven, ter wijl de eerewijn werd aangeboden'. De ljee.rlipgeji werden onthaald op. li monade, taartjeis erf bruidsuikers ;en' als edn bewijs hoezeer zij varf hun' „meester" hielden, klonk telkens uit de kinder kei en „Lang zal de heer Pomrfiée leverf", pf hieven zij ter eere van! derf feesteling een krachtig hpera aan. Op de receptie van half 12 tot half 1 uur kwamen velen den heer Pommée de hand drukken, öm aldus blijk te ge- vaen van) hunne hoogachting en sympa thie voor den jubilaris wierf deze groo te belarfgstellin'g ongetwijfeld een aan gename voldoening heeft geschonken voor de velerlei moeite, die hij zich ge troosten moet om de kinderen' de nuttige en noodage kundigheden des levens eigeln te maken. Moge de verdien'stelijk'e Pnjderwijzer nog lange jaren met vreugde terugden ken aan! dezen jubeldag. Een merkwaardig Jubilé. Een bekend stadgenoote mocht heden een zeldzaam feest vieren. Mej. Johan na Ramak herdacht haar zilveren) jubi lé als dienstbode bij de dames Pes- kens aan den Stillen Rijn 10. Vijf en twin tig jaar heeft zij de familie trouw gediend en sterke banden van aanhankelijkheid hechten haar aan liet huis, waar zij a'.s jong meisje van 21 jaar in betrekking kwam. De jubilaresse is een Leidsche in merg en been zij genoot haar opleiding in het gesticht „De Voorzienigheid", aan de Hoogewoerd en npg steeds gaat zij groot o^ de goede leiding der Eerw. Zusters. Dat zij bij de familie Peskens in hooge eere staat, bewezen wel de harte lijke woorden, waarmede haar hédear- morgen een geschenk in couvert werd aangeboden, en dat haar in staat stelt haar liefstan wensch, een reis naar O. L. van Lourdes, te verwezenlijken, Maar ook buiten den familiekring is mej. Ra- mak een goedie vriendin. Vele fraaie bloemstukken en andere kostbare cadeaux gewerden haar en me nigeen, waaronder ook eerw. geestelij ken, kwamen haar persoonlij!: felicitee- ren. Des morgens was in de Hartebrugs- kerk eerr H. Mis van dankbaarheid ter harer intentie opgedragen, en heden middag hield zij van 24 uur receptie. Vanavond zal een huiselijk feestje de zen schoorfen Teestdag besluiten. Hedenmorgen om zes uur geraak te zekere H. V., in de sloot ,aari de Witte Laan. De buren waarschuwden' een aldaar woonachtig agent van jpoli- tie, die den drenkeling spoedig op het droge had en er in slaagde de levens geesten op te wekken. Hij werd naar zijn woning in dezelfde laan vervoerd, waar Dr. Kruimel voor de verdere ge neeskundige behandeling zore droeg. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Gisteren vierde te Utrecht de heer P. L. Ahsmaïin* lioofd der Leoschool aldaar, onder overtalrijke blijken van be- Laingstelliug zijn gouden jubilé als on derwijzer, waarvan hij eerf 7-tal jaren te Leiden doorbracht. Z. H. de Paus begiftigde hem met het eerekruis„Pro ecclesia et Pontifice", terwijl H. M. de Konirfgin hem tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau benoemde. De politie heeft wederom feenige personen aangehouden, die in het al gemeen politieblad gesignaleerd ston den, wegenis het ondergaan van hech- tenisstraf. Men verzoekt ons nog mede te dee- len, dat aan het mode-paleis van den "heer J. H. Zurloh aan de Breestraat, dat gis teravond terecht algemeen bewondering trok, de heer van Noort het schilderwerk bezorgde, het glaswerk geleverd werd door den heer de Jong, firma van Dam, het ijzerwerk door den heer den Os en de meubileering en stoffeering door de hee ren Hasselman en Pander. Heden opende de heer W. van Ros- sum du Chattel, goud-en zilversmid, zijn nieuw magazijn aan de Breestraat 95 We gens plaatsgebrek moeten wij heden met deez medeeling volstaanmorgen komen wij op deze magnifiuqe zaak nader terug LISSE. Gisteravond gaf de muziekver- eeniging „Eensgezind" tevens ook ter herdenking van de eerste verjaardag van ons Prinsesje, haar eerste buitenconcert jn de tent. De heer J. W. Smit, Centraal voor zitter van den Ned. R.K. Volksbond, zal bij de viering van het EncycJiekfeest in onze afdeeling, de feestrede komen houden. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan KI. Blans is vergunning verleend tot het oprichten van eene smederij, gedreven door drie electromotoren, in een gebouw op het ter rein van de fabriek aan het Utrechtsche Jaagpad. Door M. Koeman, alhier is verlof verzocht voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaaise van verkoop, in het benedenvooriokaal van het perceel Korte Mare 34. Door M. J. F. Meiners, is vergunning ver zocht tot het oprichten van een kast voor het drogen van sigaren in perceel Cceciliastraat 57^ Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Dinsdag 17 Mei a.s, ten Raadhuize gelegenheid zal be staan, bezwaren ertegen in te brengen Aan den Directeur de'r Kon, Ned. Grof smederij is vergunning verleend tot het uit breiden van Co ijzergieterij, gelegen aan den Zijlsingel door net plaatsen en in werking stellen van een electromotor van 15 pk. tot het aan drijven van een ventilateur. Aan J. J. Bulters is vergunning verleend tot het oprichten van schietbanen in de graan- beurs, Burgsteeg 14. De verkoop van het Juliana-bloempje te Haarleim heeft opgebracht f 4003.385. De opbrengst le Amsterdam bedraagt f ,4962.52. Er zijn omstreeks 33.000 stuks verkocht. Tegen loodhoudende verven. Door het Bestuur der sociaal-technische Vereeniging van democratische ingenieurs en architekten is aan een groot aantal gemeenteraden en aan de Provinciale Staten der provinciën, voor zooveel deze colleges nog niet tot algeheel verbod van loodhoudende verfstoffen hebben besloten, een adres met toelichting ge zonden, houdende verzoek thans, naar aanleiding van het eindrapport der Loodwit-Commissie te willen besluiten tot zoodanig verbod bij aanbestedingen of werken in eigen beheer, behoudens strikt noodzakelijke uitzonderingsgevallen. Aan alle gezondheidscommissies in den lande is een afdruk van dit adres en zijne toelichting verzonden met verzoek om steun in den strijd tegen de lood houdende verven. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) UTRECHT, 3 Mei. De Provinciale Staten van Utrecht kozen heden tot Eerste Kamerlid G. C. D. d' Aumale Baron van Hardenbroek, met 27 van 38 uitgebrachte stemmen. De heer van Har denbroek, lid dier Staten, is burgemeester van Driebergen. 's GRAVENHAGE, 3 Mei. Naar aan leiding van verschillende en tegenstrij dige berichten en geruchten omtrent een voorgenomen aftreden van Baron Sweerts als Burgemeester van 's Gra- venhage, wordt in uitnemend ingelich te kringen met beslistheid verzekerd, dat het verkeerd is aan eerf heengaan van den heer Sweerts als hoofd der ge meente te gelooven. Wel wordt het als vaststaande geacht dat zeer binnenkort zal blijken van een den Burgemeester der Residentie op zijn verlangen te verleenen langdurig ver lof om gezondheidsredenen, een ver loftijd welke stellig nog niet verstre ken zal zijn op het tijdstip, waarop, in gewone omstandigheden, omtrent zijne herbenoeming eene beslissing zou moe ten worden genomen. Marktberichten. De Julia na-bloempjes. De bruto-opbrengst van den verkoop der Jurfanabloempjes te Rotterdam rfe- .dro?ü f6755.35. .L_ LEIDEN, 3 Mei. Vette varkensmarkt. Aanvoer 103 st. Vette soort 80 st. 59 a 58 ct., lichts 23 st. 52 a 50 ct. per K.G. Handel vlug. Op de vette markt was de handel in run deren vlug. Puike spoelingsbeesten werden 1 ct. boven noteering verhandeld. Vette kalveren met redelijken aanvoer en willigen handel in de beste soortenmindere aualiteiten traagenkele puike beesten werden 2cent boven noteering verhandeld. Op de magere markt was de aanvoer weer veel te groot voor de behoefte. In melk- en kalf koeien was de handel langzaamstieren redelijkin jong vee was hoegenaamd geen kooplust. Nuchtere fok- en slachtkalveren tame lijk aangevoerd; handel aanvankelijk goed; bij afloop trager. Biggen met matigen handel. Paar den duur en vlug. LEIDEN, 3 Mei. Vette varkensmarkt, aanvoer 145 st.; Vette 121, st. 58 a 55 ct. p. K# licht soort 24 st. 51 a 50 ct. p. K. Handel vlug] ROTTERDAM, 3 Mei 1910. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: 45 paarden; 0 veulen; 0 ezels; 1777 magere runderen; 793 vette runderen222 vette kalveren1066 nuchtere kalveren; graskalveren; 4 schapen;var ken; 178 biggen, 1 bokken. Prijzen per kg.: koeien en ossen 31 a 38 c.; stieren 25 a 32% c.; Vette kalveren 50 a 60— c.schapen a c.varkensac.export-varkens a Prijzen per stuk: melkkoeien f132 a 290; kalfkoeien f145 a 300; stieren f 125 a 305pinken f 45 a 125graskalveren f a vaarzen f 60 a 160; werkpaarden f 60 a 200; slachtpaarden f 50 a 170; hitten f 70 a 250; biggen f 12.a f 20; nuchtere fokkalveren f 12,a f20,nuchtere slachtkalveren f 5.—a f 11 biggen f 1,60 a 1,90 per week. ROTTERDAM, 3 Mei. Op de boter markt werden aangevoerd 124 achtste en 51 zestiende vaten en 234 stukken van een half K.G. Prijzen le kw. f 54, 2e kw. f51, 3e kw. f 48. Per half K.G. 72^ a 77^ ct. Eieren. Aangevoerd 105944 stuks. Kippen eieren f 2.75 a f 4.30, eendeneieren f4.10 a 4,35 ganzeneieren f 10.50 a f0, Kalkoeneieren f 9.50. ROTTERDAM, 2 Mei. Binnenlandsche granen. Tarwe blijft ruim aangevoerd voor de be hoefte en moest vooral in de mindere soorten lager worden afgegeven. Per 100 kg. van f7.50 tot f9.50. Uitgezochte partijen daarboven betaald. Haver weinig getoond, flauw onveranderd, per 100 kg. van f 6.50 tot f 7.25; blanke iets daarboven betaald. Bruineboonen. Enkele uitgezochte partijtjes brachten vorige prijzen op. Overigens moest lager worden afgegeven en was niet alles op te ruimen. Per hectogr. van f 7.50 tot f 12; Zaai daarboven. Erwten. In de puikste soorten gezocht en wederom iets hooger oetaald, overige soorten minder gevraagd en niet op te ruimen. Per hectogr. van f 9 tot f 12.50. AMSTERDAM, 2 Mei. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Amster- damsche Korenbeurs). Mais. Amerik. disp. f 132, stoomende f 131, f 130, April f 132. Mei f 135. Juli/Oct. 150. La Plata disp. f 150, April/Mei tot Juli/Aug. f 142, witte Indische stooinend f 136, April/Mei f 136. Mixed Indische stoomende f 134, Maart-April-Mei f 134. Odessa disp. 142, April f 143. ROTTERDAM, 2 Mei. Ter veemarkt aangevoerd480 vette runderen, 492 vette kal veren, 361 schapen of lammeren, 607 varkens, bok, nuchter kalf, Prijzen per H Kg., Koeien en ossen 31—38 c. Vette kalveren 42^— 57c., Schapen 24—29 c. Lammeren. Varkens 27J-2—29M c. Export-varkens 26H—28 c. Runderen tamelijk aangevoerd, handel willig. Vette kalveren flink aangevoerd, le kwaliteiten werden vrij goed verkocht, extra puike gingen 2Yi c. boven noteering; export-kalveren, die veel aangevoerd waren, werden langzaam op geruimd, Wolvee met meer aanvoer dan vorige weken, omzet iets beter. Zuiglammeren werden van f 8 tot f 14 verkocht. Varkens met tame- lijken aanvoer en goede vraag; enkele hokken puike varkens werden tot 30 c. per H kg- verkocht. ROTTERDAM, 2 Mei. Zaad. Karwii f 15 per 50 kg. neUo inclusief baal. ROTTERDAM, 2 Mei. Vlas. De aanvoer bedroeg heden9398 steen blauw Holl., 5500 steen Groningsch, 1400 steen geel Holl., 1900 steen uit Zeeuwsch. Het aangevoerde blauwe vlas werd voor 't grootste gedeelte opgeruimd tot de bestaande prijzen. Voor Groningsch en geel Hollandsch bestond weinig vraag. De aan voer werd ook slechts voor een gedeelte ver kocht. Zeeuwsch vlas bleef onverkocht. ALFEN a/d RIJN, 2 Mei. Ter kaasmarkt wer den aangevoerd 40 wagens, tezamen met 7960 kg. Goudsche en 250 kg. Leidsche kaas. Prij zen Goudsche van f 26 tot f 31 per 50 kg. Leidsche f 72 per schippond (150 kg.) LEEUWARDEN, 3 Mei. Op de heden ge houden tweede Voorjaars-Paardenmarkt-werden aangevoerd 96 tuigpaarden 146 werkpaarden en veulens varieerend van f400 a f500 en van f150 a f250. Handel flauw, de beste spoedig verkocht, anders weinig kooplust. LONDON, 2 Mei. Veemarkt. Noteering Aanvoer 1300 Runderen 3ZO a 5Z0 8000 Schapen 3Z4 6/0 5 Kalveren 0/0 0/0 KAMPEN, 2 Mei. Aan de botermarkt bedroeg de aanvoer 295 achtste en 60 zestiende vn. De prijzen waren als volgt bij het consortium van boterhandelaren p Mi vat f 24H a 26, p. vat f 12Yi a 13, per Mi kilo 57^ a 62Mi ct. OUDEWATER, 2 Mei. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 92 par tijen, 4625 stuks, wegende pl.m. 23125 kilogr. Prijzen waren voor le soort van f 30.tot f 32.50, zwaardere f voor 2e soort van f 27.— tot f 29.—. Handel vlug. AMSTERDAM, 2 Mei. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes Porton). Raapolie per 6/w. f31J<£; vliegend f30J^ per hectoliter. Lijnolie per 6/w. f39La; vliegend 138>fc per hectoliter. PURMEREND, 2 Mei. Op de heden gehouden voorjaars-veemarkt waren aangevoerd 2957 run deren. De prijzen waren als volgt: melkkoeien f 170 a 320, geldekoeien f 160 a 260, pinken f 50 a 120. Stemming prijshoudend. Handel matig. ALKMAAR, 2 Mei. Vee. Ter markt waren aangevoerdvette kalveren f 40—122, id per K.G. f 0.55—1.20, nuchtere kalveren f 8 a f 20, schapen f 20 a 30, vette varkens per K.G. 52 a- 59 ets, magere dito f 18 a f 32. ROTTERDAM, 2 Mei. Buitenlandsche granen op de conditiën van de Rotterdam- sche Graanbeurs, gezond boordvrij tweemands bij minstens 5 last. Stemmingzeer stil. Rogge per 2100 kg. 9 Pud 15/20 Taganrog stoomend f 153; 75/76 kg. Bulgaar lad./geladen f 164. Gerst per 2000 kg. 69/70 kg. Zwarte Zee, stoomend f131; 65/66 kg. dito dito f 129, f 131; 60/61 kg. dito dito f 127^, f 128; 60/61 kg. Zwarte Zee Mei/Juli afl. 127; 60/61 dito Sept.- Dec. afl. f 128. Haver per 100 kg., 54/55 kg. Stettiner f 7.50; 50/51 kg. Libau Mei afiading f 6.70. China Boonen per 80 kg. f 5,80C h i n a Erwten per 80 kg. f 6. Mais per 2000 kg. Amerik. Mixed n/kwaliteil f 131, f 127; dito uit zeeboot f 126, grove Donau f 141; Servische Mixed f 136; Servische Mixed oude oogst f 145, f 144; Odessa n/aankomsttijd f 141, f 140. BODEGRAVEN, 3 Mei. Aangevoerd 220 partijen kaas; Goudsche, le kw. f29af31 2e kw. t 26 af 27J^Derby le kw. f 31 a f Edammer le kw. f zwaardere Goud sche f 31 Handel matig. Beurs van Amsterdam. 3 Mei 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3/0 Cert. dito 'lYi dito Hongarije. Goudl. 470. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal Obl.Tabaksmon. 3% Obl. ïe serie Rusland. 4>-a 4>2 dito 4 dito bij Hope <S Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Oec- B. Schuld Venezuela 3 70Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. Aand. N. West. ciPac.Hyp. B. C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car <Sc Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge <S Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Koi. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"MijnbJVlij. Redjang Lebong Mijnb. Mij^and. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Arasterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lira. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake &Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.4J^% Cert. v. aand. Miss. Kans. 6l T. 4% Ie Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Af gest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2J^ Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5rf/0 Staatsl. Oostenrijk 1860 37o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Vorige Koers Koers. heden 89% 89% 89% 89% 74Me 74% 94)8 98% 94% 94% 96% 66% 66% 93% 93% 94 94 86% 86% 86% 82% 101% 1U3 47% 47% 55 54% 101% 87 190% 67% 67% 59% 57% 68% 67% 79% 79% 117% 116 128% 129%: 176 175% 154 160 187% 186% 230 222 940 942 115% 527% 525 249 250% 197 195%' 5% 5%! 17% 17% 488 98 470 5X 39 He S2H 87H 964* 162 ïi* 108%, 85 40% 26 X 73 33^ 102^ 39H 98 41H 42 H \21X 24% 177% 100% 20 107% 96% 121 160% 174% 71% 52% (f 46 71.50 95% 5%' 12 39%. 82 i 87%: 160% JUK 8i%: 38 275i 72H| 32 X. 39«< 41 «I 42 M 1KW 74£ Prolongatie rente 6%.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3