•Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 30 April. Uit de Pers, Een Ziekenfonds voorden Middenstand, Weet gij, wat het zeggen wil, wanneer ;ïn een gezin de verdiender op 't ziekbed ;ligt uitgestrekt en niet in staat is, te ivoorzien in de behoeften van zich en zijn jmeestal talrijk gezin. Weet gij, wat dat zeggen wil, ook in onenig middenstandsgezin. En zoudt gij den hemel niet danken; (pis gij in dergelijke critieke tjjderf ten minste verschoond waart van de finan- .cieele zorgen, die de ziekte van: den va der, de moeder, den verdiender met zich brengt. Welnu, er is een middel, om u inge val van ziekte van financieele zorgen te pntslaan1. Dat middel is de verzekering, het zie kenfonds. Van dat middel hebben reeds vele arbeiders in onS land gebruik ge maakt. En waarom zouden ook de middenstan ders het niet te baat nemen Katholieke middenstanders, gaat toch eens kijken' naar Uwe vakgenootein' in Duitschland. Daar heeft de .Katholieke Middetn'-i standsbond reeds voor 25 jaren een zie ken fonlds ten bate zijner leden opgericht. En 't is een' lust, na te gaan, hoe Uitstekend zich dat fonds in die 25 ja ren ontwikkeld heeft. Mag ik eens eenige cijfers noemen? In 'tjaar 1885 had het fonds 42 le idien met eene inkomste van M. 527.40 en eene uitgave van M. 238.49. In 1890 telde het fonds 482 leden, met M. 12.957.01 inkomsten en M. 8851.28 Uitgaven. In 1895 telde 't fonids 1475 leden met M. 34.245.45 inkomsten en M. 28.503.01 uitgaven. In 1900 2655 leden' met M. 64.341,10 inkomsten en M. 70.984,28 uitgaven. In 1905 was het 1 edentaf gestegejn tot 4797 met M.l 18.361,03 inkomsten' en M. 124.699,67 uitgaven; terwijl in .1907 5446 leden bij 't fonds wiaren •aangesloten met M. 137.801,49 inkom- 'sten M. 156.422,29 uitgaven'. Deze cijfers spreken voor zich zelf. Niettegenstaande in de laatste jaren Ide uitgaven over het algemeen! de in komsten overtroffen, beschikt dit prach tige fonds toch nog over een zuiver vermogen van M. 45.000. Maar deze stoffelijke voordeelen We gen in de verste verte niet op tegen, de zedelijke voordeelen, die er mede be haald zijn. Wat machtig veel goeds moet Zoo'ii fonds voor den Kath. Middenstand doen. Het is dan ook Van harte toe te jui chen, dat in onze Katholieke Midden- standsbeweging pogingen worden aange wend, tot de oprichting van een der gelijk fonds. En wel door de Hanze in 't Bisdom Haarlem, die op hare laatste centrale vergadering een commissie be noemd heeft tot oprichting van een „Dio cesaan Ziekenfonds". Wij twijfelen er niet aan, of deze commissie zal spoedig de resultaten van haren arbeid zien. En zoo zal dit zie kenfonds tot heil en zegen strekken van den Middenstand en zijn dierbaar gezin. (R. K. MiddenSt.) BUITENLAND. België. Vorstelijke bruiloft. De bruiloft van prinses Clementine van België met prins Victor Napoleon Bona parte zal niet te Brussel, maar te Farnbo- rough, waar de ex-keizerin Eugenie woont, gevierd worden. De plechtigheid zal plaats hebben in de kapel die staat op de bezittingen van keizerin Eugenie, in de nabijheid van Windsor; in deze kapel bevinden zich de graven van Napoleon III en den ongelukkiigen prins Louis, die tegen de Zoeloe's gesneuveld is. Bij het 'huwelijk zullen ongeveer alle nabestaan den der Bonaparte-famiilie aanwezig zijn. Het Italiaansche koningshuis zal vertegen woordigd worden door de hertogen van Aosta en dier Abruzzen. Prinses Stephanie en de graaf De Lonyan zijn eveneens uitgenoodigdniet echter prinses Louise van België. De merkwaardigste aller brui loftsgasten zal echter zijn prinses Clothil- de Bonaparte, de zuster van wijlen ko ning Humbert van Italië, die sedert den val van het Fransche keizerrijk op het slot Moncalieri. als barmhartige zuster leeft; bet slot is veranderd in een hospitaal. Turkije. Albanië. Toergoet pasja heeft de opstandelin gen, L*ie den zoo gewichtigen Katsja- .nikpas bezet hebben, van drie kanten 'ingesloten. Volgens de Saban was .aan de opstandelingen een termijn van 12 uren toegestaan om ziich over te ge geven, aan welken eisch blijkbaar door hen niet voldaan is, daar, gelijk gemeld, (besloten is hen heden te twaalf uur aan '|te vallen. Men verwachtte een uiterst bloedig gevecht. Het verkeer van posttreinen met Mitro- (wjtsa i,s sinds gisteren .ambtelijk gestaakt, hetgeen als voorbereidende maatregel voor het gevecht kan worden beschouwd. Het verluidt, dat de Albaneezen Dzja- wid pasja hebben doen weten, dat hij, als hij het opperbevel der Jurksche troe pen op zich mocht nemen, Salonikl niet le vend zal verlaten. De albaneesche afge vaardigden voor Ipek en Prizrend hebben telegrammen Ontvangen, waarin hun aan gezegd wordty dat zij, als zij de partij van eenheid en vooruitgang niet verlaten, als verraders van de Albaneesahe zaak zullen worden beschouwd. Een bedenkelijke omstandigheid is, dat er bij die opgeroepen reservisten weinig lust bestaat om de Arnauten te bevechten. De beweging in Alb,anië blijkt goed ge organiseerd te zijn. Ingevolge een besluit van den minister raad, ontving de opperbevelhebber de op dracht het défilé van Katsjnik ,te bezet ten en tot den aanval over te gaan. Het aantal' Albaneezen m het défilé wordt geschat op 8000 man, terwijl er voor Ipek 5000 gelegerd zijn. De opstand heeft zich thans uitgebreid over Alle dorpen in Opper-Albanië. BINNENLAND. Roosevelt in Holland. De trein waarin de heer Roosevelt uit Brussel gister te Roozendaal arriveerde, kwam eenige minuten voor den vastge- stelden tijd te Roosendaal binnen. Bij aankomst begaf de Amerikaansche ge zant, vergezeld va,n zijn secretaris, zich naar het salonrijtuig, waarbinnen de be groeting plaats vond Het perron was geheel afgezet, nie mand had toegang; alleen werd aan eeni ge photografen vergund eene opname te maken. Na de begroeting werd het sa lonrijtuig van dien Belgischen trein af gehaakt, en voorgereden naar het perron waar de extra trein naar Arnhem gereed stond. Het publiek dat in grooten getale aanwezig was werd toen in cle gelegen heid gesteld bij den trein te komen en hief donderende hoera's aan. Roosevelt die met zijn vrouw voor de ruiten stond, dankte mét eenige welwillende gebaren voor deze huldebetuiging. Verschillende photographische opnamen werden toen ge daan. Roosevelt bleef met den gezant, beiden staande voor de ramen, in ge sp rek, tot de trein te 10.6 vertrok. De trein bestond alleen uit het salon rijtuig, een wagen le klasse voor het ge volg cm een bagagewagen. Uit 's Hertogenbosdh wordt geseind Te elf uur kwam hier de trein binnen. Een groote menigte was op het perron verzameld die luid en geestdriftig Roose velt en zijn familie toejuichte. De ex- president begaf zich op het achterbalkon en wuifde de belangstellende Boschena ren met de hand toe. Op de vraag van een der dames tot hem in het Fransch gericht, of ook de dames niet op het balcon verschenen antwoordde Roosevelt: „Elles sont trop fatiguees. Daarop drukte hij in het En- gelsch zijn genoegen er over uit in Ne derland te zijn aangekomen het land dat hem zoo dierbaar was. omdat hij zelf van Nederlandsche afkomst is, zooals trou wens de geheele kern van het Noord- AmerLkaanscihe volk. Daverende toejuichingen volgden. Toen trok de oud-president zich in zijn salonwagen terug en vertrok de trein even later onder spontaan hoerageroep naar Arnhem. Uit Arnhem meldt men: President Roosevelt en familie arri veerden hier te 12.22 uit Rozendaal. Ter begroeting was aanwez'g baron Taets van Amerongen, kamerheer der Koningin, die per auto van Het Loo was gekomen. Op het perron waren aanwezig de waarne mend burgemeester, jhr. C. A. van Nis pen, de president, de procurer-r-generaaj en de advocaat-generaal bij het Gerechts hof, voorts eenige spoorwegautoriteiten, o. a. de heer Silvergieter Hoogstadt. Op het voorplein van liet station was een dichte menschenmenigte verzameld, terwijl ook op het perron veel inenschen geschaard stonden. De politie had onder leiding van den commissaris, den heer Terlaak, alles afgezet. Toen president Roosevelt uitstapte, weerklonk een luid geroep: „Leve Roose- .velt!" waarop deze met het aflichten van den hoed en lachend hoofdknikken ant woordde. De oud-president droeg een eenvoudig reiscostuummevrouw Roo sevelt, in het zwart gekleed, droeg een grooten ruiker, terwijl! miss Roosevelt gekleed was met lichtgroenen mantel, waarop een paar rozen gestoken waren. Na begroeting door den heer Taets van Amerongen nam die heer Roosevelt met zijn echrtgenoote, den Amerikaan- schen gezant en den kamerheer plaats in die eerste auto; in de tweede volgden Roosevelt's zoon en dochter en de se cretaris. Een aantal Amerikaansche jour nalisten, die de reis van Brussel mee maakten, namen in een derde auto plaats. Onder luid gejuich der menigte, waar- tusschen men hier en daar een aan een p.arapluie gestoken Amerikaansoh vlag getje ontwaarde, werd ide tocht naar het Loo aanvaard. f Burgemeester Sweerts. Wij lezen in de Tel.: Naar luid van berichten!, die Wij lult Apeldoorn ontvingen, heeft de heer E. baron Sweerts de Lajidas Wyborgh, bur gemeester van 's Gravenhage, onder over legging van een certificaat van een ge neesheer, iv,a,ar,uit blijkt, dat £§n rysttij^ vain minstens zes maanden tot herstel van gezondheidstoestand dringend noodig is. H. M. de Koningin in overweging gege ven, hem voor een eventueele herbenoe ming, die den 15den Juli a.s. zou plaats moeten hebben, niet in aanmerking te doen komen. Deze overweging moet ook hierop ge grond zijn', dat het voor een groote ge meente als Den' Haag niet wenschelijk is fe achten, haar gedurende zoo langen tijd „waarnemend" te laten besturen. Hieraan kunnen Wij nog toevoegen, dat informaties ter be^oegder 'plaatse inge- monnen, als resultaat gaven, dat men de juistheid dezer mededeeling ontken nen, noch bevestigen wilde. Prinses Juliana. Over kleine meisjes, drie haar eersten Verjaardag vieren, laat zich niet veel ver tellen. Zelfs een dagbladschrijver, die niet gauw" verlegen is, krabt zich in zoo'n geval achter het oor. Ja, zelfs als dat één jarig meisje een prinsesje is, Prinses van zijn land! Doch het wordt ons gemakkelijk ge maakt! In het Amerikaansche kindertijdschrift Youth's Companion lezen wij zoo juist een stukje, waarboven dit veelbeteeke- nendie opschrift stan*: „The little i es Juliana, Ziehier de vertaiiug ervan, waar aan, iieder, die wil, voor zich zelf zijn commentaar mag toevoegen. Er bestaat geen gevaar dat Juliana ge stolen zal worden. Integendeel, de gehee le natie van ouders, die zich zelf als zoo danig beschouwen, kijkt scherp toe, dat dit niet kan gebeuren. Haar dagelijksch leven wordt even stipt vastgesteld, ge'ijk dat van een West Point Kadert. Zij mag niet met vacantie naar Denemarken gaan, waar de doorluchtig- iheden van een half dozijn naties bijeen komen, Nederland daaronder begrepen, teneinde een gewoon, natuurlijk en kalm uitstapje te genieten. Natuurlijk moet zij leeren breien, ten minste indien zij niet alle vrouwen van Holland wil beleedigen. Van haar moeder wordt beweerd, dat zij de rijkste vrouw is in Europa, hetgeen beteekent, dat Juliana een boel zal heb ben weg te schenken aan de armen, doch slechts weinig voor zich zelf zal hebben uit -.te geven, indrien zij het voorbeeld volgt van Wilhelmina. Haar vader is Duilscher, haar groot moeder is Russin, doch zij is geheel Hol- landsch voor de Hollanders. Dezen heb ben haar zoo gemaakt door de wet en •door hun trouw. In haar kijken en haar manieren zien zij weerspiegelen hun eigen vaderlandsohe eigenschappen. Zelfs vin den sommigen een gelijkenis met Willem den Zwijger, hetgeen niet een compliment is voor haar schoonheid. Kunst en Wetenschappen. B. van Meurs 18351910. Een vijftal jaren geleden hebben \vij met groote verheugens in onze dagbla den en tijdschriften den 70sten verjaar dag van onzen vroolijksten en levenslus- tigsten Roomschen dichter en schrijver gevierd. Uit alle kriingen is een eere-saluut ge bracht aan dezen krachtigen veteraan;, wel ontelbaren veel goeds te danken hebben. Weer is een lustrum van zjjn levens tijd verstreken en God dank nog is de vriend van allen in ons midden. Heden 30 April als het Neder landsche volk opgewekt en blijde de le verjaardag van de Koninklijke spes pa triae viert, wordt Pater van Meurs 75 jaar. Er zullen wel geen vereerders van den dichter zijn, die dien dag zonder een misschien-stillen groet uit de verte laten voorbijgaan. Want „tien jaor wachten duurt wa lang", heeft hij eens Nicolaas Beets toegedicht en al wen/schen wij hem nog menig lus trum toe, bij het bereiken van dez!en gelukkigen leeftijd, nu zijn leven het vierde deel eener eeuw begint; zal pa ter van Meurs on's wel met een geluk- wensch voor "de volgende jaren willen ontvangen. Rechtszaken. Kantongerecht te Alfen. A. H., bankwerker te Boskoop heeft in zijn perceel geen goede drinkwater voorziening. Eisch f8 of 4 d. Voor hetzelfde feit stonden terecht ,T. V. >d. B., A. H. en O. B. pJlen te Bos koop; tegen dien eersten beklaagde werd f8 of 4 d. geëisdht; tegen de beide an dieren f 4 of 2 d. J. C. S. te Nieuw veen heeft zijn zoon verscheidene malen de school laten verzuimen; eisöh f4 of 2 d. De .graanhandelaar Z. te Hazers- woude, heeft op 12 April 1.1. met een voertuig, bespannen met een paard, half spoor gereden op den Stationsweg onder die genreen te. Bekl. was niet verschenen na het hooren van twee getuigen wierd bij verstek geëischt f 4 of 2 d. Een ander overtreder der gemeente- ver ordening was de landbouwer N. v. Z. te Hazers wou de; deze bekl had zijn perceel' niet voorzien van goed drinkwa ter hij verklaarde ook thans niet van plan te zijn aan de waterleiding aan te sluiten, daar hij water in overvloed heeft en het ngcjgkfcec legeqfeekj. ^grdf8 of 4 d. geëischt, waarna de kanlcnrechter er hem nog op wees dat bij niet aanslui ting de boete tot f150 kan stijgen. P. S. en I S., beiden wonende te Lei den, hadden samen gereden op een hon denkar. Eisch tegen den eersten bekl. f 3 of 3 di, terwijl de tweede er met een be risping afkwam. Voor liet niet verlichten van een schut ting aan den openbaren weg hoorde L. G.,. timmerman te Oudshoorn, f3 of 2 dagen tegen zich eisch en. O. J. B., visscher te Gouda, was in verzet gekomen tegen een vonnis, waarbij hij veroordeeld was tot 4 dagen principa le hechtenis; hij vroeg of hij er ditmaal niet met een geldboete af kon komen. De Ambtenaar elschte evenwel beves tiging. Verduistering. Voor het Haagsche gerechtshof had zich te verantwoorden de 54-jarige koop man J. v. O., thans te Haarlem, die in (uni 1909 te Gouda verduistering had gepleegd van hem door de firma J. G. Koenen en Zonen te Deventer voor welke firma hij provisiereiziger was toegezonden koek 'en suikerwerken voor de firma Stheeman en de Ruijter en voor zekeren van Leeuwen te Oudewater en deswege door de rechtbank te Rotter dam was veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf. Bekl. hield vol, de goederen voor eigen rekening te hebben gekocht, ofschoon de president, Mr. Sterck, hem uitdrukkelijk er op wees, dat de firma te Deventer hem had medegedeeld, geen bestellingen meer voor zijn rekening te zullen uitvoe ren. Advocaat-generaal Mr. Van Hangest baron d'Yvoy, requireerde bevestiging. Ee\u geheime distilleerderij. Voor het Gerechthof te Arnhem werd behandeld de zaak tegen W. Janssen, grossier in gedistilleerd te Nijmegen; vroeger te Arnhem wonende. Hij had voor de Arnhemsche rechtbank terecht gestaan, wegens het hebben van een ge heime distilleerderij in het sousterrein van zijn woning in de Parkstraat te Arn hem. Daar is een onderzode ingesteld door de commiezen, die er beslag leg den op een distilleerketel van 170 Liter inhoud, gevuld met geg;:- g ondstoffen geschikt om door distillatie een geestrijk vocht op te leveren. Bovendien werd jn beslag genomen een koelvat, met den distilleerketel in verbinding staande, en een decaliter van metaal, met 5 liter gedistilleerd. Voorts stonden in het sousterrein 2 zinken beslagbakken van resp. 470 en 250 L. inhoud en waren aanwezig gisten de grondstoffen en verdere ingrediënten noodig voor een distilleerderij. Voorts werd in een andere bergplaats gevonden een hoeveelheid gedistilleerd, n.l. boerenjongens, advocaat, citroenje never, brandewijn, eau de cologne, li keur, enz. Door bekl. werd voor de Rechtbank beweerd, dat hij onschuldig was. Hij had het sousterrein verhuurd aan zijn zoon, die handel in gedistilleerd drijft. Bekl. werd door de rechtbank te Arn hem veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf, een geldboete van f 1000 en een van f276.20. De rijksadvocaat mr. C. de Kempenaer concludeerde tot veroordeeling van be klaagde, terwijl de advocaat-generaal re quireerde 6 maanden gevangenisstraf, een geldboete yan' f1000 en een van' f 276.20, de geldboeten subs, te ver vangen door resp. 1 maand en 10 dagen hechtenis. Frrr -'c dén de Rijkspostspaarbanki. In het laatst van September van het vorige jaar werd aan het hoofdbureau van de Rijkspostspaarbank aan de Van Baerlestraat te Amsterdam, een belang rijke fraude ontdekt, Belangrijk alreeds, wijl zij bleek gepleegd te zijn door een ambtenaar, bekleedende n rang van commies, die reeds 27 jaar diensttijd achter zich had, en fungeerde als pn- derchef van de afdeeling Successie. Ten gevolge van nieuw ingevoerde maatregelen van controle wilde het ge val, dat een der hoofdambtenaren ieen stuk in handen kreeg, dat betrekking had op een boekje, ten name van den commies, van welk boekje de rekening- courant (het gebruikelijke losse carton) werd gemist. Dadelijk werd een scherp verhoor in gesteld, met het gevolg dat verdachte bekende met twee van zijn boekjes ge knoeid te hebben. Door verwijdering van blaadjes uit het eene en inlassching vam blaadjes uit an'dere boekjes (oud model) had hij zich meer laten uitbeta len, dan waarop hij aanspraak had. Zijn overwicht op personeel van lageren rang misbruikende, gelukte het hem stukken op zijn fraude betrekking hebbende, te vernietigen. Voorts wist jiij door het stellen van verkeerde aanwijzingen op de verantwoordingsstaten der kantoren zijn knoeierijen te verbloemen en de boe ken controleurs te verschalken. Tot zoover wat in hoofdzaak was uit gelekt. Gisteren stond de verdachte S., 41 jaar, voor de vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank terecht, be klaagd van het als ambtenaar opzettelijk vernielen van een register, dat hij in zijn bediening onder zich Jiad. Tot zijn malversaties bekende hij ge leid te zijn door financieele moeilijkhe den, reeds kort na zijn huwelijk in 1892. Hii hiejd daarmee toen zjju toestand verbeterde. Van de onrechtmatig geinde bedragen heeft hij reeds veel aangezui verd omtrent de rest is hij met de di rectie in onderhandeling. Uiteraard liep het verhoor uitvoerig omtrent de administratieve orde van dei Bank. Daarover .liep ook het verhoor van deri getuige, den heer P. J. J. Deterding, commies der Bank, als deskundige ge hoord 1 Omtrent bekl. laat getuige zich aller gunstig uit. Hij was aangenaam in om gang en stond als een actief en accu raat ambtenaar bekend, zoodat te ver klaren was dat het geheele onderge schikte personeel zich naar hem voeg de. j De subst.-off. mr. Bruijn, tot zijn re quisitoir gekomen, wijst er op, dat bekL heeft bekend o.a. de rekening-courant van spaarbankboekje no. 8385 te hebben, vernietigd. Dat die rekening-courant be staan heeft, is bewezen, dank zij het onderzoek, dank zij de voorlichting yan den commies Deterding. Jarenlang is door bekl. gefraudeerd. Hij is begonnen met tegenover den heer Deterding te bekennen. Maar verschool' zich achter zijn borgstelling. Intusschen staat vast, dat hij jarenlang misbruik ge maakt heeft van het in hem gesteldje vertrouwen. Het is een ernstig feit, ial is het ja ren geleden. BekL gehuwd en vader, heeft zich niet ontzien, zijn manipulatiën voort te zetten om de Rijkspostspaarbank te bestelen. Het ten laste gelegde staat vastbeklaagde heeft opzettelijk de re kening-courant vernietigd. Spreker eindigde met tegen hem 21/2' jaar gevangenisstraf te vorderen. Uitspraak 12 Mei. Gemeenteraad v. Haarlemmermeer, In de raadsvergadering werd mededee ling gedaan, dat Ged. Staten afwijzend hebben beschikt op de reclame tegen den aanslag hoofd omslag van B. Bierhaus en J. J. Kofoed. Omtrent een verzoek om verlichting van een gedeelte van! Hoofddorp, meende de Raad niet be voegd te zijn eene beslissing te nemen. Ter visie zal worden gelegd het gemeen teverslag en dat van de volkshuisvesting. Het verzoek van de Wed. Lantzendorf- fer om pensioen wordt gerenvoyeerd naar de financieele commissie. Op de re clame vergunningsrecht van M. v. Wie- ringen wordt goedgunstig beschikt. Aan den heer H. Eckhart wordt inge volge zijn verzoek eervol ontslag ver leend als onderwijzer aan de school te Nieuw-Vennep. Benoemd wordt tot on derwijzeres te Hoofddorp Mej. J. E. C. Rappold te Winterswijk. Saamgesteld worden de stembureaux voor de verkie zingen der Px-ov. Staten, overeenkomstig de voordracht van B. en W. HG ge meente-subsidie aan ket Burg. Armbe stuur wordt meat f 1230 verhoogd. Tot betaling van de koopsom van het naast het Raadhuis gelegen perceel zal eene 4 pCt. geldleening, groot f 6000, wor den aangegaan. Aan den heer D de Rui ter c.s., wordt voor de verlichting vani Burgerveen een subsidie van f 60 per jaar en per lantaarn toegekend. Het verzoek van den heer J. Berrevoets om' twee lokalen der openbare scholen voor het houden van een taalcursus gratis :e mogen gebruiken, wordt aangehouden. In verband met het adres van den/ lieer D. van Geel c.s. nabij Oudewete- ring, betreffende medewerking tot het verkrijgen van een loop en rijbrug over de ringvaart, wordt de financieele com missie aangewezen als commissie van onderzoek, in samenwerking met die, door den Gemeenteraad van Alkemade benoemd. Goedgekeurd wordt het bestek van een nieuwe onderwijzers woning bij school no. 9. B. en W. deelen verder mede op de vraag van den heer Knaap, naar de ge dragslijn van B en. W. bij benoemingen van onderwijzend personeel, dat de Os- sendorpiaansche opvattingen hier ge keerd en geweerd zullen worden. Het onderzoek naar de sollicitanten zal op de gewone wijze plaats vinden. Van de ..erwijzers zullen geëischt worden dat zij zullen aankweeken eerbied voor wet en overheid en liefde voor het Huis van Oranje. De heer Knaap wenschte een scher pere omlijning en ook zou spr. graag weten, wat gedaan zoude worden te gen onderwijzers die buiten de school uren strijd voeren tegen constitutie en Vorstenhuis. De Voorzitter antwoordde, dat ieder geval apart zou beoordeeld worden. In hoofdzaak zijn B. en W. en de heer Knaap het eens. De heeren Evelein en De Breuk brach ten B. en W. voor hun verklaring een sa luut. Na het aanhooren van een zeer breed voerige memorie van toelichting op een adres aan H. M. de Koningin om verla ging van het maximum vergunningen van 63 op 40 en een langdurige geheime zitting, werd besloten die verlaging van het maximum aan te vragen. Bij de rondvraag komt de heer Knaap terug op zijn opmerking van vroeger over den desolaten toestand van enkele! koopgraven op de begraafplaats tel ging der verordening poodig zjjn. Hoofddorp. Den eigenaars is aangeschreven, zegt 4e .Voorzitter, doch wellicht z,al ,wijzi-

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5