De Slagboom. Uit Stad en Omgeving. Op den eersten Verjaardag ran H. K. H. Prinses Juliana. De Prinses verjaart voor 't eerst! Feestvreugd,' nieuwe geestdrift heerscht Over grens en stranden! Met een lieven kinderlach Groet zij op haar jubeldag 't Volk der Nederlanden 't Plantje opent reeds zijn knop, Wast gezond en welig op, i het zorgzaam lav eek en. Straks als na den dageraad1, 's Levenszon te middag staat Zal haar schoonheid spreken. Lief, innemend vorstenkind, Dat reeds alle harten wint Door uw minzaamheden, Telkens als gij weer verjaart „Wordt er grooter vreugd verklaard, Stijgen luider beden Hoop en Roem van 't Vaderlan Reik ons toe uw kinderhand, Die gij graag wilt geven. Trouwe liefde zweren wij - Op het eerste feestgetij Van uw dierbaar leven, In den ouden Eendrachtsband Mint u heet ons Vaderland r Bij den was der jaren. Leef, o Juliana, lang, y. Klink' in bede en gezang, Dat U Go g' sparen! SASSENh'EiM. Ter gemeente-secreta rie is bericht ontvangen, dat niet 5 Mei doch 12 Mei de schietoefeningen tot ver hooging van 's lands weerkracht zullen be ginnen. Deze schietoefeningen zullen v gehouden in 't gebouw „Concordia, TER AaR. Donderdag hield „de Ter Aarsche Augurkenveiling' 'haar 5e jaar vergadering. Hij heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den Heer Bur- gemeesi ere-voorzitter der Vereeni ging- Door den kassier-boekhouder, den heer ,W. J. v. d. Hoorn Az., werd daarna de jaarrekening voorgelezen, waaruit o.a. bleek, dat de totale opbrengst van' de 6598 halve H.L. ter veiling aangevoer de augurken f 34239,281/2 bedroeg, dat het totaal der inkomsten f 39036,78 en der uitgaven f38779,18 was. Dat tengevolge van den buitengewo nen kalm en gang der werkzaamheden' in de laatste campagne, de zeer geringe onderhoudskosten, enz. van de tuinders slchts 3 procent is ingehouden, en er ïiu toch nog een batig saldo is van f 257.60. De secretaris brengt vervolgend een uitgebreid verslag uit over het afgeloo- pen vereenigingsjaar, waarin hij o.a. me- r' elt dat het ledental in de vijf jaren 'iet bestaan der vereeniging is ge- s.egen van "65 tot 114. Hierna kwam aan de orde de Ver kiezing van twee bestuursleden en een lid van de commissie van controle en Werden met algemeene stemmen min één de drie aftredenden, de heeren A. v. 'd. Hoorn, B. J. Verhagen en J. Mank Az., herkozen, die op eene desbetreffen de vraag des voorzitters verklaarden hun hernieuwd mandaat te aanvaarden. De eind-commissie bracht vervolgenjs haar rapport uit bij monde van den heer Ant. van der Jagt. Kas en boeken zijn in volmaakte orde bevonden. Den kas sier-boekhouder wordt lof gebracht voor zijn accuraat werk en cjer vergadering voorgesteld de rekening goed te keu ren en den kassier te dechargeeren. De heer J. A. van Tol ontving daar na het woord en erop wijzend, dat de Uitbreiding der vereeniging en de ver meerdering der werkzaamheden het noo- FEUILLETON. (Vrij naar het Fransch, van RENÊ BAZIN). 18) Felicieft zag met zijn' blauwe oogen zijn moeder vast in het gelaat; hij was blêck. Kom, zei hij, wilt u naast mij ko men zitten1, ik heb uw hulp noodig. Ach, als kinderen groot zijn, be- teekenen ouders zoo weinig meer. Moet ik je helpen. Geloof je, dat ik je nog zou kunnen helpen Dat doet me waar lijk goed. Hij nam de hand zijner moeder en leidu de haar naar de canapé, die juist te genover het bureau van den heer Lime- rel geplaatst was. Toen zij naast hem gezeten was, boog Felicien zich voor over; op zijn gelaat stond verdriet te lezen. Zijn moeder luisterde ernstig toe. Bij sommige woorden sloeg zij de oog leden neer, alsof die woorden haar pijn 'deden. Soms draaide zij het hoofd om, om iets negatiefs te zeggen: „onmogelijk, te Iaat, dat is illusie". Mevrouw Limerel was bedroefd om het leed van naar zoou en het smartte dig maken dat het salaris van den voor zitter worde herzien, stelde spreker voor dat honorarium met f 50 te verhoogen. Met bijna algemeene stemmen werd daar toe besloten. Bij de rondvraag wekte de heer iW. de Bruijn de vergadering op, om zich aan te sluiten; bij den Ned. Tuinbduw- raad, ten einde na aanneming der On gevallenwet op den land- en tuinbouw het recht te hebben in verzekering te gaan bij de Tuinbouw-Onderlinge. Spre ker deelde mede, dat de kosten van het lidmaatschap hoogstens 10 cents per lid bedragen. Met algemeene stemmen werd tot aansluiting besloten. De secretaris deelde nog mede, dat de Vragenbus door hem ledig gevonden is. Niemand nog het woord vragend, sloot de voorzitter de vergadering te 10.15 uur. WADDINGS VEEN. De burgemeester dezer gemeente, de heer S. C. Tuymelaar, heeft om gezondheidsredenen tegen 1 Ju ni eervol ontslag aangevraagd. WASSENAAR. Maandagavond te 8 uur geeft het muziekgezelschap „Excelsior" een buitengewoon concert op 'i Plein. Dit concert is ter viering van den geboorte dag van H. K. H. Prinses Juliana. Het programma bevat een negenteLfraaie nummers waaronder drie geheel nieuwe. WOUBRUGGE. Dat wij nog niet te klagen hebben over de warmte, bemerkt men als men zoo nu en dan onze polders doorkruist; het vee staat veelal met een hooge rug, een teeken van koude, en eenige beesten zijn daardoor al bezweken. Gelukkig dat zoo'n schadepost thans niet zoo heel zwaar drukt, de boter en kaas zijn zeer prijzig en over het algemeen staat het grasgewas hier uitnemend. Mogen die goede jaren ons nog lang bij blijven, doch ook dat wisselt zoo menigmaal. ZOETERWOUDE B. en W. hebben aan de kinderen der .R. K. Par. Scholen in die Zuid/buurt, der openbare school op het Dorp, die alle klassen doorloopen hebben en nu de school verlaten, we gens vlijt, goedgedrag en getrouw school bezoek een prachtig getuigschrift uitge reikt. Gemeenteraad van Oudshoorn. Voorzitter: de heer W. C. ten Harm- sen van der Beek, burgemeester. Aanwezig 6 leden. Afwezig fnet kennis geving, die -heer J. W. v. Clant. De voorzitter opent de vergade ring, waarna die secretaris de Notulen der laatst gehouden vergadering voor leest, welke onveranderd werden goedge keurd. De geloofsbrieven voor het nieuwgeko- zen Raadslid, den Heer C. Hoogendijk, worden onderzocht en in orde be vonden, waarna tot zijne toelating, wordt besloten. Ingekomen zijn o. m. missives van Ged. Satten tot goedkeuring der Raads besluiten van de vorige vergadering, ken nisgeving der gemeente Aarl an derveen, dat tot leden der financieele commissie der Gasfabriek zijn benoemd de Hee ren J. W. van der Lee, J. H. Ruting en J. van den Boschproces-verbaal van kasopname bij den gemeenteontvanger goedgekeurd wordt de rekening der gas fabriek over 1909, welke door de financi eele commissie is nagezien en in orde bevonden. De rekening van het algemeen Am- bestuur 1909 wordt in handen gesteld van een Commissie bestaande uit de Hee ren Voorthuizen, v. d. Berg en de Rcoij. De suppletoire begrooting van het Al gemeen Armbestuur 1910, ragend en ontvangst en uitgave f2o 25, wordt zonder hoofd, stemming goedgekeurd. Voorts stellen B. en W. voor aan de naai- en verstelschool over 't jaar een suh" sidie van f50.toe te kennen. De heer de Rooij is hiertegen; er zijn dit jaar toch reedts vele uitgaven te doen ge weest en spreker is bevreesd dat het percentage van dien 'hoofd, omslag weer haar, dat ze niet vrij was om hem te troosten. Moeder, ik ben erg ongelukkig. Wat heb je dan, jongen We zijn maar met z'n drieën. ,U hannonieert zelden met vader.... Wie zegt je dat? Je vergist je, Felicien, ik.... Ik ben het in een zeer ernstige zaak niet eens met hem, en ik weet niet of u me in het gelijk zult stellen. Zeg, je bedoelt dat huwelijksplan? Als de dochter van baron Tourette je niet bevalt, zullen wij wel een ander m eis je voor je vinden.. Dai is al gevonden1. Hemel wie is het dan? Ze heeft .altijd met ons omgegaan. Marie? Ja, ze is altijd zoo lief voor u ge weest. Dat is waar. En ze heeft u altijd verdedigd. Zou u een betere kunnen vinden dan haar? Ze hoeft niet eens meer te leeren lief- te hebben. Als u me nu zoudt willen helpen.... Neen, Feliciën, niet zoo snel, dat is onmogelijk. Waarom onmogelijk? Hij keek haar op dit oogenblik aanj, maar zij dorst zijn blik niet te ontmoeten. Ze sprak Je carrière en ook ons fortuin nood zaken je tpt een ander Jiuwelijk.... verhoogd moet worden. De heer Van der KI o o t-M ij b u r g zou het zeer be - treuren wanneer die f50 niet toegestaan werden, wijl het een inrichting geldt, die druk bezocht wordt 'en nuttig werkt. De heer van den Berg vraagt of er alleen gebruik gemaakt wordt door leerlingen van Oudshocrn of ook uit andere gemeen ten? De heer van der Kloot Meij- burg zegt dat ook uit andere ge meenten leerlingen komen, maar deze be talen schoolgeld. De heer v. d. Berg zegt, dat er nog zoo'n inrichting is, dus zou die ook subsidie moeten hebben. De heer van der Kloot Meijburg antwoordt, dat van die andere school geen aanvrage is ontvangen. En zou die we! komen, dan zou spr. er niet op tegen zijn ook subsidie te verleen en. Het voorstel van B. en W. wordt daar na aangenomen met 3 tegen 2 stemmen. Bij de rondvraag vraagt de heer van Voorthuizen naar de plaatsen waar de dreggen worden bewaard, waarop de Voorzitter antwoordt, dat ze zijn geplaatst aan die brug te 's Molenaars, aan 't raad huis en bij H. de Roos. Tevens merkte de heer van Voort- huizen op, dat hij het zeer aangenaam zou vinden, wanneer er een klok aanwe zig was in de raadszaal. De Voorzit ter dankte voor dien wenk en kan wel haast toezegging doen dat deze zal ko men. Daarna wordt de openbare verga dering gesloten eifcgaat.over tot behande ling van het kohier Hoofd, Omsk dienst 1910. Academienieuws. UTRECHT. Bevorderd tot tandarts de heer J. J. van Apeldoorn. Doet. rechtende heer D. J. vajil Schaardenburgtweede gedeelte cand. theologie de lieer J. van Dorp. AMSTERDAM. Bevorderd tot semi- arts de heeren: J. W. Hoxel en; C. L. P. M. Rive. Aan de Vrije Universiteit is bevor derd tot doctor in de theologie de heer W. P. Steenkamp op proefschrift: Ag nosticisme van Herbert Spencer. Examens voor den Neder land s-Indischen admini stratieven dienst. De commissie belast met de afneming der voormelde examens in Nederland in 1910, maakt bekend: lo. dat hare eerste zitting aanvangt op Zaterdag 28 Mei, op welken dag het schriftelijk gedeelte zal worden afgeno men zoowel van het grootambtenaars examen als van het eindexamen en het voorbereidend examen voor den gemel- den dienst 2o. dat het mondeling gedeelte van het grootambtenaarsexamen zal worden afgenomen op Maandag 30 Mei; 3o. dat zullen aanvangen de eindexa mens (mondeling gedeelte) op Zaterdag 11 Juni. De candidaat-ambteniaren die het ein dexamen hebben af te leggen en (exa men wenschen te doen èn in Javaansch èn in Maieisch, worden uitgenoodigd vóór 1 Mei daarvan mededeeling te doen aan den secretaris der commissie, den heer J. H. Carpentier Altïng. De candidaat-ambtenaren die het voor bereidend examen hebben „af te leggen worden uitgenoodigd vóór 15 Mei aan den secretaris fier commissie mede te deel en of zij, na in het examen geslaagd te zijn, voorloopig bestemd wenschen te worden voor den dienst op Java en Madoera dan wel voor dien; in de Bui tenbezittingen. Land- en Tuinbouw. Raiff eisen-Bank. In de algemeene vergadering der leden van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- bank, te Utrecht, op 7 Mei aldaar te houden, zullen o.a. behapdeld worden een voorstel van de Boerenleenbank te Nij- broek, om de bezwaren aan de huidige regeling der statutenwijziging verbonden, Arme moeder, u hebt vader al ge sproken. U spreekt precies als hij. Zij durfde niet ontkennen. Ik weet niet of vader in de toe komst van oordeel zal veranderen. Mis schien. Maar je moet geduld hebben. U wilt dus ook, dat ik zal wachten Ja. Ik zal wachten tot ik er zeker van ben, dat Marie van me houdt. Dat moet ik eerst weten. En binnen een uur zal ik het weten. Ik zal het haar gaan vra gen. jij? Oogenblikkelijk. Heb je er haar dan nooit over ge sproken Neen eerst wilde ik mijn examen aehier den rpg hebben. En toch heb je toegestemd in' 1de ontmoeting met freule Tourette Óm een argument meer te hebbenj om tot vader te kunnen zeggen„ik heb haar beiden gezien en ik houd maar van eene: Marie. Maar het is onmogelijk men1 vraagt een meisje niet in een opgewonden oogenblik. AI jaren heb ik haar liefgehad. En zonder dat je ouders.... Dsaar u toch beiden tegen mij bent, kan ik alleen met mezelf overleggen.... ik zal naar Marie gaan'.... maar zou ze willen Mevrouw Limerel schudde haar blond te verminderen, een voorstel omtrent de uitgave van een eigen orgaan, een voor stel omtrent de aanstelling van een rechts geleerd ambtenaar en een voorstel, reeds in het vorige jaar gedaan, om de bezol diging der bestuursleden vast te stellen op een minimum van f2000 per jaar. Het bestuur acht intrekking van dit laatste voorstel gewenscht. Beurs van Amsterdam. 30 April 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3/0 Cert. dito 2% dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland. 4J-2% Obl. 1909Ned.Ree. 4% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 37o Gec- B- Schuld Venezuela 370Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3c/o Leiden 1896. Aand. N. West. ócPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew. aand. „Ketahoen"Mijnb. Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake <£Ohio Cert. v. aand. Denv. 6c Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 470 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4J/27o Cert. v. aand. Miss. Kans. <S T. 47o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario 6c Western Cert. v. gew aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Klr. 47o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Antwerpen 1887 47o Hongaarsche Hypb. 1884 Theiss. Regblir. Ges. 1880 5 7o Staatsl. Oostenrijk 1860 3w/0 Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 6 Vorige 47% 54% 101% 87 90 70^ 59% 68% 52 m 249% 102% 394-i 97% 42% 42% 119% 25.% 177 >'8 100% 19J-2 108% 1.90 83 96% 122 162% 174% 71% 52% f47.40 71.50 °/n. heden 89% 89% 74 94% 94% 96% 66% 933* 87% 100% 47% 54% 101% 19034 71 57% 117% 128% 175% 234% 940 115% 194% 5% 17% 91 103% 484% 12% 39% 163% 108% 43 43% 119,% 26% 179% 100 18% LEIDEN, 30 April. Prinsessedag. Met blijde opgewektheid wordt ook hier ter stede heden de eerste geboortedag van Prinses Juliana herdacht. Wie herinnert zich niet de geestdrift, waarmede een jaar geleden het blijde nieuws van Juliaantje's geboorte werd vernomen? Wie denkt heden niet terug aan dat spontaan gejubel, die feestvreug de, die toen dagen aanhield? Thans zijn twaalf maanden voorbij.... en 't is weer feest op ons Prinsesjes ver jaardag. Niet minder hartelijk, niet minder wel gemeend jubelen alle goede vaderlanders ter eere van onze Juliana, al ontbreekt dan ook die groote uitgelatenheid, die ten vorige ja re na lange en bange weken van wachten en van spanning noodwendig moest volgen! hoofd en lachte niettegenstaande Jiaar verwarring. - Hoe kun je daaraan twijfelenEen meisje, dat je kent! Neen, u weet niet.... u begrijipt sommige dingen niet zooals ik.... Marie heeft een hoog karakter. En jij dan, Feliciën De moeder sloeg den arm pm Ideinl schouder van haar zoon! en trok hem naar zich toe Ik ben zwak, sprak ze, terwijl ze hem omhelsde. Ik moest je niet doen1 gelooven, dat ik je vergeef. Ik keur je plan niet goed. Ik ben van dezelfde mee ning als je vader.... Je kunt niet begrij pen, hoe ik teleurgesteld .ben. Op het oogenblik, dat onze laatste wensch voor je in vervulling zou gaan, breek je alles af. We hebben zoo gelukkig samen ge leefd Zonder ooit ons te verklaren over iets esseutiëels, arme moeder. Ik yrees, dat onze vrede slechts be taan heeft uit wederzijdsche lafheid. Helaas zou het zoo 'niet kunfnen bli|- ven i U ziet wel van neen. En wat moet ik nu aan vader zeg gen Dat ik naar Marie ben gegaan. Hij stond op, en verliet het huis, ter wijl zijn moeder, op de canapé gezeten, in stilte tranen stortte, waarvan zij de porzpak niet zou kunpen verkl.aien, al Wéér schalt de vreugde door de stra- ten.... wéér bolt de voorjaarswind de zon*'» bestraalde vlaggen... Wéér siert Oranje 1 onze borst. Juliaantje verjaart! ij Juliana, ons lieve prinsesje, dat in liet' i eerste jaartje van haar leven zoo braaf) gegroeid is. Blij jubelen de kelen, en uit de harten rijst de stille bede om 's Hemels zegenj voor de kleine jarige, oogappel van Moe-J der en Vader, en van heel Nederland. Om half negen begon de muzikale wan deling van het Leidsch Muziekkorps door de stad. Een regenbuitje had de strateg en grachten van stof gevrijwaard en toen de eersteitonen der muziek uit de koperen instrumenten weerklonken, brak 'FOran je-zonnetje door, dat op de verjaardagen' 'j van onze Koningin bijna altijd zoo lief ge schenen heeft en thans 90k den verjaar dag van ons Prinsesje gaat verhoogen door zijn heerlijken glans. Nadat het oude Wilhelmus was gebla zen, zette de stoet zich in beweging om langs den aangegeven weg door de stad te trekken. Massa's menschen, voorname lijk gerecruteerd uit de jeugd, die heden op alle openbare en bijzondere scholen vrijaf had, volgden van voren en van ach- ter en ter zijde de muzikanten, hossend op de maat der muziek en aangroeiend,- naarmate men verder trekt. En tusschen dit alles een rijtuig met vier studenten- van top tot teen in 't Oranje, ais kleu rige afwisseling. Om half elf stond men voor het raad huis op de Breestraat, het einde van de marsch. Wilhelmus en Wien Neerlandsch Bloed weerklonken en hiermede was deze tocht afgeloopen. De groote parade, gevolgd door een militaire promenade door de stad, die om twaalf uur zou plaats hebben, is we gens onbruikbaarheid van het Scuthters- veld niet doorgaan. Bij gelegenheid van den Julianadag werd aan de soldaten alhier in garnizoen van het 4e regiment infanterie een extra maaltijd verschaft, waarbij taart, bier en sigaren. De Juliana-bloempjes zijn voor het da mes-comité een groot succes geworden. De 10.000 exemplaren, door het Leid- sche comité aangeschaft, waren in een mi nimum van tijd verkocht door de ionge dames en meisjes, die in oranje-mandjes de wit-oranjeb!oempjes ten koop aanbo den. En niet steeds werden zij met den vastgesteld/en prijs betaald, neen, sommi gen hadden een gulden en meer voor het bloempje en de goede zaak over. Het Co mité heeft niet stil gezeten en toen het geen kans meer zag om nog bloempjes te krijgen, heeft het in navol ging van Rotterdam en Amsterdam een ander middel gevonden om van de geest- driftige stemming van het publiek voor het schoone doel te profiteeren. Voor de winkels toch kcyn men heden het volgend „Telegram" lezen: „Daar de j ulianabloem reeds Vrij dagavond gebleken is uitverkocht te zijn, heeft het Comité besloten, om èn publiek èn verkoopsters niet teleur te stellen, Oranjeknoopen ten voordee- le van de „Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose" aan te bieden, alleen door meisjes, die voorzien zijn van een band met opschrift: „Leidsche Vereeni ging tot bestrijding der Tuberculose" en beveelt ook deze insignes ten, zeerste bij het zoo milddadig gebleken publiek aan." Door de zo f gen van den heer B. van den Akker kooht het Comité bij de Leid sche winkeliers knoopen en lintjes op en de 5000 exemplaren, die het wist te ver zamelen, zelfs beneden inkoopsprijs, gin gen even grif van de hand als de bloem pjes. Zulk 'n hartelijke medewerking en steun had het Leidsche comité niet ver- wacht, ofschoon haar verwachtingen van de sympathie der Leidenaars hoog wa- j ren gespannen. En het is dan ook zeer dankbaar over de resultaten van haar ar- beid, dankbaar ook jegens allen, aan wie voelde zij een diepe smart. j De afstand tusschen het huis van Vic tor Limerel en de woning van mevrouw! Louis Limerel en haar dochter in de ave nue Autin was kort. Feliciën stapte snel door, gekweld door verschillende gedach ten, die hem tegelijk bestormden. Hij overwoog wat hij zou zeggen, en aan het mogelijke antwoord; hij verdedigde zich I innerlijk tegen de tegenwerpingen zijnsJ vaders ,hij herinnerde zich heel 't verleden j dat hem met Marie vereenigde: hij zag Marie terug als kind pp het strand van) Saint-Lumaire, waar de twee families 'S zomers eenigen' tijd doorbrachtenhi| zag haar terug in de korte japon op den! onzekeren leeftijd, toen de lach van Tv\a-J rie veranderd was, Marie wier blikkend iemand op een; afstand wisten te hou-' den, Marie in haar maagdelijke fierheid, hij hield nu van haar met een vreesachti-i ge, ijverzuchtige liefde; hij wist, dat zij. heel anders was dan de meeste jongeI meisejs, die hij op bals ontmoette. Hij zag haar terug die nicht, die zoo goed! onderlegd was, al bezat zij geen di- j ploma, die mooie vrouw, toch zoo een;-; voudig, die Parisiënme, opgroeid in hoo-J gere kringen, de zeer godsdienstige Ma-j 4-ie, die met beslistheid haar meening] wist te zeggen en met ipnge maar juiste' gestrengheid jvist te oordeelen en hij zag het verschil tusschen beide families! nog duidelijker in. {Wordt vervolgd)^

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2