Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. kregen. Het sociale leven bloeit er; de kath. vakbonden jiemen gestadig in leden tal toe; in iedere parochie zijn z.g. pa rochiale comité's van actie opgericht; de socialistische coöperatie .wordt met suc- «ses bestreden- in iedere porochie zijn propaganda-clubs in het leven geroepen; .wekelijks worden ontwikkelingscursus sen gehouden, de katholieke kiesvereeni- ging is eene krachtige organisatie, enz. De scheiding van geesten is scherper geworden er wordt aan de stembus zuiver principieel gestreden. Dit alles is, wij herhalen het, groo- tendeels te danken aan de wijze, waarop Von Vorst propaganda maakte voor het socialisme. Dezer dagen hield hij zijn afscheids rede in het socialistische Volkshuis, de vergadering was belegd door de afdeeling Maastricht (van „De Dageraad'/, gecre ëerd door Van Vorst. De S. D. A. P. wilde Van Vorst niet :r als bezoldigd propagandist hebben, o'.wijl hij niet „tactisch" genoeg te werk ging. Het redacteurschap van "den „Voor vechter" werd hem ontnomen. Doch dezelfde aifdeeling Maasticht ge doogt wel,dat de dageraad in haar „Volks huis" vergaderingen belegt. Leve de consequentie! Leger en Vloot. De legerplaats bij Harskamp zal van 4 tot 13 Augustus worden betrokken door corapagniën van het reg. grenadiers en jagers, het ;4e en het 10e reg. infanterie. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Zitting van gistermorgen). Waarnemend kantonrechter Mr. P. E. Briët. Voor heden stonden op de rol 80 zaken, voor openbare behandeling en 23 kinderzaken. Gerardus S., 32 jaar, koopman te L ei - den, heeft op 12 Maart met een boot der stoombootmaatschappij Carsjens een nuchter kalf, ontdaan van de ingewan den, in Leiden ingevoerd, niet voorzien van een biljet, vermeldend de afzender en de geadresseerde. Op aanmaning van den keurmeester weigerde hij het vleesch haar het openbaar slachthuis te brengen hij ging razen en tieren tegen dien be ambte en wilde hem van zijn kar weg duwen. De keurmeester Noë heeft het vleesch op kosten van bekl. naar het slachthuis laten vervoeren en daar is het voor de consumptie afgekeurd. Eisch 3 geldboeten van f 5 of 4 d. voor elke boete. Andries B., 46 j., loodgieter te Lei den heeft op 21 Maart den 13-jarigen- iWilIem H. in "de dakgoot van perceel Rapenburg 27 arbeid laten verrichten bestaande in het heeten van een sol deerbout in een pot met vuur, zoodat yoor dien jongen gevaar bestond vani een hoogte van meer dan 4 M. naar be neden te vallen, een en ander in strijd jnet de bepalingen van Jiet Kon. Besl. van 10 Aug. Bekl. zeide niet met het Kon. besluit in kwestie bekend te zijn. Eisch tweemaal f4 of 2maal 2d. Vier eigenaars van perceelen aan jde Gasthuislaan te Leiden zijn geverba liseerd wegens het na schouw en her- schouw niet ruimen en schoonmaken der kolken van het riool in die laan. Een hunner, n.l. Evert Hendrik v. d. B., 45 jaar, timmerman te Leiden, was ver schenen, die beweerde, dat de kolken geruimd waren, maar dat de ambtenaar die procesverbaal opmaakte, er niets van .wist. De zaak wordt 8 dagen uitgesteld, pm den gemeenteopzichter te hooren. Jan P. en Rein O., beiden te K a t wijk pan Zee, hebben ben drietal arbeids kaarten van ^jongens beneden 16 jaar, die uit hun dienst waren ontslagen, niet op de secretarie terug bezorgd. Eisch tweemaal f 3 of tweemaal 2 d., met vrij spraak van het meerdere ten laste ge legde. Thomas H., 36 jaar, reeder te Kat wijk aan Zee, heeft voor een vrouw, werkzaam in zijn nettenboeterij, geen ar beidskaart aangevraagd en zeven meisjes piet op de arbeidslijst gezet, 't Was een veFzuim, door de hoofdvrouw begaan, voeraë*bekl. ter verdediging aan. Eisch pchtmaal f3 of achtmaal 2d. Pieter H., 60 jaar, reeder te K a t- •wijk pan Zee, 'heeft ook de arbeids wet overtreden ën wel door voor negen vrouwen geen arbeidskaart te Bezitten en dertien meisjes niet op de arbeids lijst te hebben bijgeschreven. Bekl. zei- de voor 3 meisjes een kaart te hebben; gehad en 2 meisjes waren met in zijn dienst, de anderen wel, doch deze wa ren nauwelijks in zijn dienst, toen de 'veldwachter kwam om te verbaliseeren en bekl. heeft onmogelijk voor de ar beidskaarten kunnen zorgen. Eisch zes geldboeten van "f 3 en dertien 'van 'f 2. met vrijspraak van het overige ten laste gelegde. De zaak wordt 8 d. uitgesteld om den verbaliseerenden veldwachter te hooren. Gijsbertus V., 23 jaar, mandenmaker te K at w ij kaan Zee heeft twee dertien jarige jongens in dienst gehad zonder jdaarvoor arbeidskaarten te bezitten oi 'deze op de arbeidslijst te hebben bijge schreven. Bekl. zeide ongesteld te zijn geweest en zijn vader had tijdelijk een zijner jongens in bekl.'s werkplaats la- tep werken. Eisch viermaal f 1.50 pf viermaal 2 d. De zaak wordt uitgesteld. Johannes H. 65 jaar, handejaar in hui den te Leiden heeft zonder vergunning van B. e,n' W. of de Koningin een dro gerij van "huiden en vellen gehad in een perceel aan de Wiel makers teeg. "Bekl. zeide slechts enkele velletjes te drogen, Mie wekelijks naar den Haag werden op gezonden. Eisch f4 of 4 d. Marinus *Joh. Franciscus M., 52 jaar, sigarenhandelaar te Leiden is gedag vaard wegens dezelfde overtreding als de voorgaande ten aanzien van een siga- rendrogerij in een perceel Ceciliastraat. Bekl. zeide, dat de drogerij bestaat in een' kasthij wist niet dat hij voor zulk 'ni kast vergunning moest worden gevraagd en zelfs de ambtenaar ter secretarie wist dit niet. Eisch f 3 of 2 d. Een drietal jeugdige Leidenaars heb ben op 16 Maart gevoetbald op den open baren weg aan het einde van de 'Was- straat. Eisch f0.50 boete of plaatsing in de tuchtschool. Ze Hebben daar al een paar jaar in het zand voetbal gespeeld en wisten niet, dat ze het niet mochten doen. Ook de 13 jarige Abraham O. heeft in de ^Jieuwstraat gevoetbald. Eene verma ning van den kantonrechter om het niet meer te doen was de straf voor den jon gen wetsovertreding. Jan Lodewijk T., 19 jaar, amanuensis te Voorschoten, heeft te Leiden in de Maarsmanssteeg op een Lets gereden. Bekl. had het bord niet gezien. "Eisch f 1 of 1 d. Jacobus K. 35 jaar te Noord|w'ij- k e r h o u t heeft als houder van eenlion- denkar zich niet laten inschrijven "in het daarvoor bestemde register. Eisch f 3 of 3 d. Bekl. is op de gemeente-secretarie geweest, toen was deze gesloten de wachter zou er voor zorgen en deze heeft het niet gedaan. Bernard van L., 26 jaar chef der fir ma Stokvis te Amsterdam heeft te Zoe- terwoude met een 'tweewielig motor rijtuig G. 615 gereden zonder nummer- of rijbewijs. Eisch tweemaal f 3 of twee maal 3 d. De Rijkspostspaarbank-fraude. Naar de „Tel." verneemt zal S., ambte naar ter Rijkspostspaarbank te Amsterdam, beschuldigd van het verduisteren van een aan den Staat toebehoorend stuk, dat hij als ambtenaar onder zijn berusting had, den 28en dezer aldaar terecht staan. Het door S. verduisterd bedrag wordt begroot op f 12.000. Hiervan is f 4000 terugbetaald. Een persdelict. Bij beschikking van de Rechtbank te Middelburg is verwezen naar de open bare terechtzitting de zaak tegen H. A. v. Dalsum, notaris en uitgever van het weekblad „De Volkswil" te Hulst, be klaagd van smaadschrift. Sport. Holland-Duitschland. Weer had Zondag ons Hollandsch elf tal een internationale wedstrijd te spelen die het ofschoon niet zco geflatteerd als de Belgische naar verdiente met 42 won. Gelijk bij de Haaiiemsche, zoo was ook bij de Arnhemsche wedstrijd een tal rijk belangstellend publiek opgekomen: 8000 toeschouwers waren hier aanwezig. De Duitschers wonnen den opgooi en drongen prachtig op, waarbij hun door de laksheid der onzen, menige mooie kans gegeven werd. .Toch mochten ze eerst na 23 minuten hard werken hun eerste doel punt boeken. Nu Duitschland de leiding heeft, komt er het oude vuur bij de onzen weer in, zwaar heeft de Duitsche verdediging het te verantwoorden, en binnen zes minu ten staat het spel gelijk. Weer verslapt het spel der onzenhet lijkt een „kat en muisspelletje", dat voert tot een vernieuwde leiding der tegen partij. Met 21 voor Duitschland gaat de pauze in. Een half uur na de pauze heeft Holland ook d-e Duitschers zijn vol vuur. Zwaar de onzen het gevaar van den toestand in. 'n Prachtig spel wordt ontwikkeld en na een overweldigenden aanval wordt de bal uit een hoekschop netjes ingekopt. Nu is de animo er voor goed in, maar ook die Duitschers zijn \o! van vuur. Zwa.r werk wordt aan beide kanten geleverd, tot eindelijk 3 minuten voor het einde, Holland de leiding krjjgt en spoedig daar op zijn vierde doelpunt maakt. Deze stand weet men in de paar minuten die voor het eindsignaal verloopen, te bewaren, zoodoende een geenszins geflatteerde overwinning behalend. Kunst en Wetenschappen. Een onderscheiding van Z. H. den Paus aan den schilder J. Toorop. Aan onzen gevierden landgenoot, den schilder Jan Toorop, thans te Nijmegen woonachtig, is door Z.H. den Paus een vereerende onderscheiding ten deel ge vallen. De schilder had namelijk door tusschenkomst van baronesse Theresia Pia Wasklewicz van Schilfgaarde te Rome een bijzondere reproductie aan Z. H. aangeboden van zijn Kerst-triptiek- teekening „Et verbum caro factum est". Hierbij ging de volgende beschrijving in het ltaliaansch: „De knielende herder in volle adoratie voor het Christuskind en in gebed is de geheel waarachtig en sterk geloovige.— De staande herder met opgeheven hand en naar boven wijzende in extase en brandende overtuiging, het gelaat hemel waarts gekeerd, wijst op de waarheid der profetiën. De middelste staande herder, die met moeite zijne, doorzwaren arbeid harde en stijve handen tracht te vormen om te bidden, is de werkman, die in weerwil van zijn groote „struggle of life" aan zijn geloof toch uiting wil geven. De staande herder rechts, ge heel in lompen gekleed, versjouwd en met versletene schoeisel, geslagen door haat, ziet plotseling, na eerst de maatschappij, dan het kapitalisme, dan weer de Kerk de schuld van zijn toestand te hebben gegeven, in zijn innerlijk en slaat dan de hand op zijn borst uitbrengend het „mea culpa" door mijne eigen schuld!" De Paus beschouwde de teekening met groote aandacht en las opmerkzaam de beschrijving om nog beter het kunst werk te kunnen waardeeren. Z. H. roemde het werk en prees de bedoeling van den kunstenaar. „Ik dank den schilder wel", zoo sprak hij, „dat hij mij een zoo mooi geschenk aanbiedt." Z. H. wilde het echter bij deze betuiging in woorden niet laten; hij wilde den Nederlandschen kunstenaar een stoffelijk bewijs geven van zijne in genomenheid. Hij kreeg daarom eigen handig uit een kast een witte étui met prachtige zilveren medaille waarop een mooi scherp borstbeeld van Z. H. aan de eene, en de wapens van den Paus en van Venetië aan de andere zijde. Z.H. verzocht aan mevrouw W. v. S. dit geschenk namens hem als blijk zijner erkentelijkheid den schilder aan te bieden. Buiten vemntwoordclijkJie d der Rtd.ctie Mijnheer de Redacteur. Te Roelofarendsveen roepen eenige tuinbouwers hunne collega's bij circulai re op tot het oprichten eener plaatselijke onderlinge verzekering van het perso neel tegen Ongelukken en Wettelijke Aansprakelijkheid. Blijkbaar is men daar dus reeds ver geten hoezeer vele op land- enn tuin bouwgebied bekende personen, ais b.v. de oud-Directeur Generaal Lovink steeds waarschuwden tegen die kleine plaatse lijke fondsen, die slechts een schijn baar voordeel, geen "WERKELIJKE ZEKERHEID geven. De allereerste wet toch bij verzekering is verdeeling der risico's over een groot mogelijk getal deelnemers, en dit wordt bij zulk een kleine plaatselijke organisatie geheel in den wind geslagen. Daarmede is dit systeem veroordeeld. Naar wij vernemen zal een voorschot- premïe worden geheven van 10 gulden per duizend gulden arbeidsloon. Aanne mende dat een "bedrag van 150000 (hon derd vijftig duizend) gulden loon verze kerd wordt hetgeen toch zeker wel het maximum is komt dus een bedrag van f 1500 beschikbaar. 'Treft nu een "35 jarigen arbeider een ongeluk, hetwelk levenslange invaliditeit ten gevolge heeft, en wordt ingevnlge artikel 1638x der wet qp het Arbeids contract de patroon veroordeeld tot een wekeliiksche uirkeering van slechts f 4, dan hebben de deelnemers voor d i t eene geval reeds bij te dragen f 23. (De koopsom voor een dergelijke lijfren te bedraagt pl.m. f 3500). Buitendie.i ko men natuurlijk nog de noodige ongeval len voor die tijdelijke vergoeding vra gen, benevens sterfgevallen. De landbouwers die dus meenen een besparing te verkrijgen, door aan deze plaatselijke organisatie de voorkeur te geven boven een "der reeds bestaande verzekeringinsïêllingen, loopen veél^ kans bedrogen uit te "komen. Laten zij oppassen dat de zuinigheid de wijsheid niet bedriegtw U dankend, mijnheer de Redacteur voor de verleende plaatsruimte teekenen wij Hoogachtend, De Directie der Hollandsche Alge- meeme Verzekerirtgs Bank te Schiedam. Droevig ongeluk. Zaterdag is een tweejarig kind in de Neerlands Tuinstraat te Arnhem uit de wieg geval len. Noodlottigerwijze viel de kleine met het hoofd omlaag in een pot met warm waler, welke naast de wieg stond. Hoe wel terstond geneeskundige hulp werd verleend, gelukte het niet de levensgees ten op te wekken. Het kind was gestikt. Slechte marktdag. Gister- morgen vroeg had de landbouwer J. v. Manen uit Huissen zich op weg naar de Arnhemsche markt begeven met zijn tweewieligen, met een paard'bespannen wagen. Op den wagen was geladen een vrij aanzienlijke hoeveelheid eieren en melk in gesloten kannen. Op den Wester- voortschen dijk gekomen brak plotseling waarschijnlijk door de zwaarte van de melkkannen, de ligriem van het paard. De wagen wipte achterover en de be stuurder rolde op den grond, Ook de inhoud van den wagen kwam op den grond terecht met het gevolg, dat onge veer 200 eieren en 200 liter melk ver loren gingen. Van M. bekwam geen let sel, het paard eenige kwetsuren aan de achterbeenen. Ookeeneedsweigeraar. De schim van een eedsweigering bracht, volgens het „U. D." gisteren de elfde zaak voor het kantongerecht te Utrecht. Als getuige in een zaakje van niet tij dig inzenden van de kiezerslijst voor de Kamer van Arbeid had hij den eed af te leggen. Hij zou dat liever niet doen. Is u dan doopsgezind Neen, ongeloovig. Dan zal u het toch moeten doen. Wilt u maar de twee voorste vingers van de rechterhand opsteken traag en half onwillig ging de hand omhoog en mij nazeggen de man wist, waar de pers zat, daaaide zich er naar toe, en fixeerde de verslaggevers, zijn veelzeggende houding te noteereneen hand in den broekzak, zijn andere arm als een hangend pootje boven z'n hoofd, heen en weer bengelend van slappig- heid, terwijl de twee voorste vingers zoo'n beetje achter de andere aanslierde"- Met nonchalance, arrogantie, weerzin e" zooiets van „enfin, in vredesnaam dan maar" zeide hij toen na: zoo waarlijk helpe mij God almachtig. Vooral dat laatste kwam er schamper uit. Maar dat was dan toch bereikthij had gezworen. Hij was, naar eisch van de wet, onder eede gebracht. Toen hij de zaal uitging, vroegen zijn blikken den omstanders, of ze hem geen heelen Piet vonden. Zoo'n eedsaflegging ziet men niet eiken dag! Daar behoort lef toe, om zoo ondubbelzinnig te laten zien, dat je een eed aan je laars lapt. Van een hond en een rat. Een drama met bloedigen afloop had plaats Vrijdagmiddag om 4 uur op een weiland achter de fabriek van Spoor en Wijnvoort te 's-Gravenhage. Een hond zat een rat na. De ontmoeting volgde. Van beide zijden werd met verwoedde kracht gebeten. Zoolang duurde de strijd tot ze beide hun vechtlust met den dood moesten bekoopen. (L. en V.) K o m e t e n-v rees. In verband met de verschillende beschouwingen in den laatsten tijd, naar aanleiding van de komeet van Halley gepubliceerd over de kans van botsing met een komeet en de gevolgen daarvan, deelt een lezer van de N. R. Ct. mede, wat Halley zelf over deze quaestie gezegd heeft: In zijn cometographia (niet in de eerste editie van 1705, maar in een herdruk in de tusschen 1717 en 1719 door hem ge redigeerde, doch eerst na zijn dood ge publiceerde tabulae astronomicae) komt de volgende zin voor: „Collisionem vero vel contactum tan- torum corporum ac tanta vi motorum (quod quidem manifestum est minime impossibile esse) avortat Deus O. M., ne pereat funditus pulcherrimus hic rerum ordo et in chaos antiquum redigatur" d. i. „Moge de goede groote God de botsing en de aanraking van zulke groote lichamen, die zich met zulk een kracht bewegen (welke sc. (botsing) natuurlijk volstrekt niet onmogelijk is) voorkomen, opdat niet deze zoo in-schoone geor dende wereld vernietigd en tot den ouden chaos teruggebracht worde." Prof. Nijland, te Utrecht, die Vrijdag morgen de komeet waarnam, deelt mede dat zij in de morgenschemering nog alles behalve gemakkelijk te zien was. De Nederrijnsche Vereeniging voor de luchtvaart, heeft besloten in den nacht van den 18n op den 19n Mei een aantal ballontochten te doen plaats vinden met het oog op het doen verrichten van wetenschappelijke waarnemingen tijdens den doorgang van de aarde door den staart van de komeet van Halley. De held van den plicht De Times heeft den tekst van het rapport van luitenant Tsoehoma Sahoema, die de Japansche onderzeesche boot nr. 6 aan voerde, toen deze zonk bij menoeuvres in de baai van Hiroshima Tragisch is het daarin te lezen, hoe deze held van den plicht, tot zijn laatste oogenblik verslag gaf van hetgeen op zijn vaartuig gebeurde, zoodat men het om standig verhaal kreeg van het zinken van het schip, en de maatregelen door den aanvoerder en de bemanning genomen om het te behouden, terwijl zij alle ge gevens misten om te controleeren, voor hoever hun pogen succes had en zij bijna niet meer ademen konden door het gas dat zich in de ruimte verspreidde. Met de uren erbij is opgeteekend de strijd tegen het vernielingswerk van het water. Geen oogenblik gaf men het op en de laatste zinsnede luidt: „Ik kan niet voort gaan 12.40... Daarbij geeft de com mandant zichzelf de schuld van de ramp en smeekt hij zijn vorst vergiffenis voor zijn fout en verzoekt slechts diens steun voor de gezinnen van de mannen, die met hem omkomen in het zinkende schip Hij roemt zijn manschappen, die tot het einde toe met moed en bedaardheid werkten. Zichzelf roemt hij niet, maar het verslag van werken om de boot te redden is lof genoeg voor den man, die zich zelf zoo hardvalt, waar hij bij zijn moe digen strijd, om de oppervlakte te berei ken, met allerlei noodlottige ongevallen had te doen, welke hem de overwinning onmogelijk maken. ALKEMADE. Geboren: Barbara, d. van C. Langhout en B. Schouten. Cornells Johannes, z. van C. van Zanten en J. van der Wereld. Helena Apolonia, d. van S. Strijk en A. Hoo- genboom. Petronella Wilhelmina, d. van J. van der Meer en E. Pauw. Francisca Cor nelia, d. van J. van Seggelen en M. Zwetsloot. Johanna Catharina Maria, d. van N. Bakker en M. Huigsloot. Ondertrouwd: Johannes Rutte 25 j., te Haarlemraerliede en Spaanwoude, en Anna Captein, 30 j., alhier. Getrouwd: Willem Straathof 29 j., te Leimuiden en Wilhelmina Antonia van der Meer, 26 j., alhier. Theodorus van der Meer, 24 j., alhier, en Cornelia Bakker, 24 j., te Woubrugge. Adrianus Oudshoorn, 22 j. en Maria Hogen- dorp, 26 j. Klaas Koning, 25 j. en Marijtje Bergman, wed. van J. W. Lemmerzaal, 32 j. Overleden: Pieter Spruyt, 73 j. en Adria nus Kortekaas, 61 j. BODEGRAVEN. Geboren: Teunis z. van J. P. Slingerland en E. C. van Dam. Sientje d. van J. van der Valk en J. van Achtèrberg. Wilhelmina Johannes Jacoba d. van W. Karsscn en J. J. van Leeuwen. Ondertrouwd: A. Kaptein 20 j, en M. Lammers 19 j. P. Humme 23 j. en A. van Wijngaarden 23 j. A. van der Zaan 26 j. en H. Verweij 24 j. Getrouwd: j. van Beijeren 43 j. en A. J, Verduijn 35 j. Overleden: E. Boer gehuwd met N. Hogendoorn 49 j. B. de Heer 22 dagen. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: C Vreugdenhil en E. Molenaar. J. Ferdolage cn C. Harding. W. Roodenburg en E. Rip. G. T. Struik en R. Woudstra. Getrouwd: A. Volkerts en J. W. Brüak. - J. Dijt en A. de Vlieger. G. Gortzak en A. Gladpootjes. B. de Ruyte en S. M. Zeestraten. A. Meeldijk en T. van der Heyden P. Verhoog en C. C. Mastenbroek. G. W. van Klaveren en G. Koningen. Overleden: G. Griekspoor 7 w. A. de Ruyter, 81 j. J. Onos, 38 j. HAARLEMMERMEER. Bevallen: C. J. Eigeman-Satter, d. C. van Stijn-v. Ruiven, d.— D. Kroon-v. d. Steen, z. HAZERSWOUDE. Geboren: Leonardus Marie, z. van J. de Boer en A. van Beijere Berge Henegouw. Cornelis, z. van C. van den Bosch en A. Oppelaar. Neeltje, d. van C. Peters en F. van Holst. Getrouwd: Wilhelmus Adrianus de Groot jm. 32 j. en Maria Stolwijk jd. 27 j. Overleden: Hendrik Kompier, eerder wedr. An Anna Achteraf daarna van Cornelia v. d. Meer, 81 j. LISSE. Geboren: Simon Leonardus z. van H. P. Noorderweer. en M.J. Hooij mans Heitje, d. van H. den Butten en C. Vooijs, Elisabeth Catharina d. van H. Möller en H. J. Brand. Overleden: Th. Blok, 68 j. - G. Segers, 72 j. N1EUWVEEN. Ondertrouwd: J. Boon en G. C. Bosman. Getrouwd: D. de Wit en C. Verburg. NOORDWIJK. Geboren: Anna Maria, d. van W. P. de Vreede en F. M. Verdegaal. Cornelia Alida Maria, d. van E. A. van der Plas en M. P. van Hensberge». Godefnedus Christianus Marie, z. van P. H. v. d. Voort en E. Vertegaal. Ondertrouwd: Petrus Johannes Schoone 24 j., te Lisse en Elisabeth Steenvoorden 23 te Noordwijk, Getrouwd: Jacobus Looijestein 29 te Katwijk en Cath. Maria van Rhijn 31 j., te Noordwijk. Martinus Zandwijk, 41 j. weduw naar van M. Edelaar, en Catharina Hoogduin, 30 j. Overleden: Adrianus Zuidhoek. 41 j. gehuwd met W. van Rijn. - Engehna Alida Grimbergen, 1 j., d. van J. Grimbergen en W. Schelvis. t NIEUWKOOP. Geboren: Elizabeth Sebilla d van W. Nieuwenhuizen en A. van Kooten. Cornelis. z. van H. de Rijk en W. Wansinck. Petrus Ger. Corn., z. van W. J. Groenendijk en W. C. v. d. Weijden. Getrouwd: Corn, de Wit, 33 i. en Eliza beth Middelkoop, 23 j. - Petrus Verlaan, 39 en Klasina v. Beminden, 31 j. OverledenMaarten Rademaker, 5 m. - Pieter van Leeuwen, 76 j. Gijsb. Weerden- burg, 70 j., echtg. van Johanna Kraaijenbnnk. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Jacobus, v. W. Duivenvoorde en E. C. Bergman. Ondertrouwd: Uittenbogaard en M, M. Reijneveld. Getrouwd: A. Meiland en C. Kors. A. N. den Hollander en M. C. van den Bosch. J. Z. Broekhof en A. M. van der Voet. U. van den Elukamp en M. Ram. Overleden: Leonardus van der Togt, 7 m. VOORHOUT. Overleden: Cornelia Maria Lemmers, 8 mnd., d. v. P. Lemmers en C. C. D°es. Getrouwd: F. L. G. Boks, jm. 24 j., te Delft en Chr, H. van den Berg, 24 j., van Voor hout. Wilh. Langeveld, jm., 28 p, te N°ord- wijkerhout en Petr. Kortekaas, ld. 24). van Voorh. VOORSCHOTEN, G e b o r e nMaria van Os. Gregoria Anna van der Krogt. Engelbertha Daalmeyer. Adriana Vonk. Petronella Maria Francisca Jacoba van Koppen. Overleden: Maria van Os. ZOETERWOUDE. G e b o r e n .Cornelia, d. van A. Monna en A. de Boer, Martinus Hen- drikus, z. van J. L. Overmeer en J. Karremans, Ondertrouwd: Nicolaas van Diemen, 24 j. en Maria Hendrika van Rijn, 33 Getrouwd: Theodorus Stevers, 31 j. en en Maria Brons, 28 j. - Jacobus van Wienngen, 29 i. en Cornelia van Leeuwen, 23 J. Wllotlnge!-.. LOTEN KANTON FREIBURG h fr. 15 van 1860. Serietrekking 15 April. - Premietrekking 15 Mei- Serieën 265 305 525 555 735 799 3989 4015 4303 4530 3 32 33 76 178 245 310 328 350 420 509 523 575 860 589 606 648 649 681 958 1076 1139 1171 1223 1307 1331 1395 1410 1411 1434 1567 1597 1623 1631 1677 1735 2350 2458 2475 2508 2540 2553 2605 2988 2721 2738 2749 2768 2825 2994 3019 3100 3102 3108 3291 3389 3400 3412 3423 3466 3699 3763 3797 3806 3810 3876 4046 4112 4139 4183 4271 4283 4580 4610 4788 4806 4808 4886 5359 5126 5138 5203 5340 5347 5403 5418 5443 5461 5510 5518 5718 5738 5804 5876 5880 5902 5956 5974 5998 6016 6033 6083 6378 6247 6252 6289 6297 6333 6526 6598 6611 6692 6822 6832 6934 7005 7082 7098 7154 7182 7230 7250 7255 7278 7296 7304 7395 7403 7554 7613 7687 7711 "7751 7882 7900 7937

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6