a had gestroopt met'behulp van een vaar tuig, f 3 of 6 dagen. Aanvaring. De AmsterdamscTie rechtbank heeft gi>s- ren in tiooger beroep tot twee geldboe ten ad f10 veroordeeld den kapitein van van de „Volharding VIII", wegens aan varing van een motorboot op den Amstel (onder Ouderkerk, op 1 Juni 1(09. De kan tonrechter had hem veroordeeld tot twee boeten van f50. De overtreding bestond jn lo. het niet geven van een :>ein dat de motor naar stuurboord moest uitwijken2o. het niet houden van bakboord, toen de kapitein den motor inliep. De aarde in deu nacht van 18 tot 19 Mei 1910. II. Waarschijnlijke verschijnselen. In Europa zal men in den nacht van 18 tot 19 Mei kunnen waarnemen hoe die staart der komeet van H alley over het uitspansel zich beweegt; de middendoor- tocht- over de baan der aarde heeft plaats rond 3 uur, Midden-Europeesche tijd, en Iduurt verscheidene uren. De nauwkeu rige duur tijd hangt af van de lengte en (de gestalte van de staart. Is de staart gekromd, dan doorsnijdt de aarde zijne middellijn iets later. Wat er van zij, rond 3 uur zal de gan- scfee aardbol omhuld zijn van de staart- imassa. Prof. Barnard zegt dat wij daar van „de gegronde hoop" mogen hebben. Professor Pickering houdt het niet voor onwaarschijnlijk, dat men op dit uur het ontstaan van vuurballen zal kunnen waar nemen, wat ook kan voorvallen op 6 Mei, als de aarde hei dichtst in de nabijheid Van de loopbaan der komeet zich bevindt. C. E. Guillaume maakt daarop 'op - merkzaam, dat bij den doortocht der aar de door den staart der komeet, hoe dun deze ook moge zijn, een en ander van zijn stof in het luchtruim der aarde zal blijven. Zijn er nu in die stof Cyanver- (bindingen, dan zijn die wegens hunne (dunheid volstrekt ongevaarlijk, maar het (ware niet onmogelij"k daan'an proeven te nemen. Daarom is voorgesteld luchtballons tot zeer groote hoogte te doen opstijgen, om (met zelfstandig werkende toestellen lucht Van de hcogte naar omlaag te brengen. Of dat mogelijk is, en of 't gevolgen zal Ihebben, kan men betwijfelen, maar ze ikerder is het, dat bij het doortrekken van den staart, over de kooge luchtlagen heen, zekere verwarming dtezer lagen zal iont-staan; maar die is misschien le ge ring om door de toestellen, waarover be schik f wordt, waargenomen te worden. Weerkundige storingen zijn niet on waarschijnlijk, maar moeilijk is op voor hand te voorspellen, van welken aard die Zullen zijn; enkelen meenen dat verwar ming der luchtruimte zal intreden, ande ren gele oven daarentegen aan verduiste ring der lucht en zco is het ook omtrent barometerstand en windsterkte. Men moet afwachten of iets daarvan bemerkbaar is. Magnetische storingen en noorderlich- ten worden dbor ervaren vorschers ook als nagenoeg zeker verwacht en vooral in het Hooge Noorden zijn aanstalten gemaakt om ze waar te nemen. Koude kan ook intreden, maar we zijn dan in (het seizoen der IJsheiligen ,en de ver konding der temperatuur kan wellicht met Idle komeet geen het minste verband heb- [ben. Nooit te voren waargenomen. Niet zonder belang is de vraag, of 'reeds vroeger een doorgang der aarde idoor den staart .eener komeet is waar genomen? Hier luidt het antwoord, dat jzutke waarneming nog nooit werd ge- jdaan. Alleen bij de komeet van 1861, die (twee staarten ontwikkelde, is het samen treffen der aarde met die nevens taart waar schijnlijk geweest, doch niet bewezen. De astronoom Hind heeft dien dag, 21 Juni, eene merkwaardige verlichting van den avondhemel waargenomen, maar voor de rest is de doortocht, indien die (werkelijk heeft plaats gehad, onbemerkt voorbijgegaan. Redhtstreekschie gegevens over die om standigheden van het verschijnsel, dat \vij in den- nacht van 18 tot 19 Mei zullen [waarnemen, bezitten wij dus niet en al leen veronderstellingen wijzen op de ver schijningen, hooger aangehaald. Ontmoeting 'met Venus vooraf. i Nog maakt de astronoom Archenhold (er opmerkzaamop, dat, vóór dat de aarde op 19 Mei door den staart der ko- tn eet wordt aangeraakt, de planeet Venus bp 1 Mei door dien staart heen moet en wel op eene plaats; dichter bij de kern 'gelegen, waar die staartstof dichter is dan op de plaats, waar onze planeet er op 19 Mei door moet. Archenhold betoogt dat het van groot (belang zal wezen rond dien tijd' Venus, «lie dan aan. den. morgenhemel staat, waar te nemen en te zien of misschien het door die zon bestraalde deel dier Venus-atm os- fee r eene verheldering toont en of het spectrum van Venus veranderingen aan wijst. Is dat liet geval, dan mag men beslui ten dat de doortocht van c!e aarde door (den staart niet volledig onbemerkt zal voorbijgaan. Maar waarneminegn van Ve nus zijn enkel mogelijk op ster re wachten, van machtige kijkers voorzien, wat vol strekt dient verkondigd te worden, wil men niet door onbevoegden alarmeeren- de tijdingen verspreid zien worden. Men hechte enkel geloof aan wat gioote ster- re wachten over den doortocht van Venna zullen bekend maken. Zichtbaarheid ten onzent. Waf de algemeene voorwaarden van zichtbaarheid der komeet aangaat, die zijn voor ons, Europeanen, in 't alge meen niet bijzonder gunstig. De komeet zal wel in redelijke licht sterkte rond einde April aan den mor genhemel opduiken, maar dan staat zij nog lang aan den gezichteinder en ver dwijnt begin Mei weder in de stralen der zon. Enkele dagen daarna heeft de door tocht door den staart plaats, doch reeds op 20 Mei is de komeet terug zichtbaar diitmaal aan den avondhemel, en nu als een glanzende verschijning. Deze zal echter niiet van langen duur zijn, want aarde en komeet verwijderen zi,cb snel van elkander, en die laatste verdwijnt meer en meer i.n de eindelooze verte van fh et heelal. Begin Juni is zij niet meer zichtbaar met liet bloote oog, en tot begin Juli 'zal men. haar met de kijkers kunnen volgen. Dan verdwijnt zij, en het zal 74 tot 76 jaren duren eer zij terug ijn het zicht der aarde komt. Slechts weinige der nu levende kin deren zullen, als zij tot hooge jaren kun nen komen, den kosmisch er doler terug zien, die sedert het begin der tijden eene zco verre reis rond de zon aflegt en slechts alle dr:.e kwart eeuws op zijn zelfde punt terugkeert, al reist hij ook met eene snelheid, die aan het fabel achtige grenst en waarvan de opsom ming ons het hoofd doet duizelen. Een Zeppelin vernield. Te 8 uur Zondagmorgen is de „Zeppe lin II" opgestegen, en na een heftigen strijd tegen een zuidwesterstorm te 2 uur nm bij Limbur.g aan de. Lahn geland. Het luchtschip werd daar verankerd. Volgens de „Nassauwer Boten" is de „Zeppelin II" even nadat een nieuwe gasvulling had plaats gehad, van zijn an kers losgeslagen. Het onbemande luchtschip dreef in N.W. richting af Om halftwee. is het bij Weilburg a.L. neeregkomen. Het is ge heel vernield. De Zeppelin II had reeds den heel en VGormiddag.op de landingsplaats bij Lim burg mei hevige windvlagen gekampt Kort voor éénen pakte een windstoot van 18 meter in de seconde het lucht schip aan de linkerzijde. De verankerde stalen trossen braken. Vergeefs probeer den de manschappen het luchtschip te houden. Het werd naar Weilburg voort gedreven en tegen een paviljoen op den bergtop geslingerd, waarbij het achter deel hangen bleef, en het voorste over hangende deel naar beneden afknapte. De bergingswerkzaamheden zijn ter stond begonnen; er zullen vijf dagen me de heengaan. De motoren zijn onbescha- .digd. Het voorval is eqkel te wijten aan een vergeefsclien strijd tegen de elemen ten. Er ontbrak niets aan de genomen voorzorgsmaatregelen. Er is niemand ge wond. Volgens een bericht in het Kreisblatt is liet luchtschip middendoor gebroken; het hangt in de boomen die op den We- versberg staan. Leerlingen der ondcroffi- ciersschool en de brandweer zetten het terrein af en trachten dien ballon te ver- Limburg met hu'pmanschapepn aangeko- ankeren. Zooeven is een extra-trein van men. Volgens een later bericht is het lucht schip Z. II in het midden geknakt. Men is van plan de nog onbesdiadiigde kleine ballonnen te Ieegen en het geraamte uit elkaar te hemen. Er is een enorme toe loop van nieuwsgierigen naar de plaats van het onheil. Uit Dielz zijn soldaten aangerukt, die nu zorgen voor de afslui ting van het terrein. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het can'di- daats-examen in de Nederlandsche let terkunde Mej. S. J. v. d. Berg (Hof vain Delft). Geslaagd voor het doctoraal exa men in de rechten de heer H. W. Kr«v n'eriberg (Devender). UTRECHT. De promotie van den heer F. Muller Jaczn. aan de Utrechtsche universiteit tot doctor in de klassieke letteren, geschiedde met lof. Prof. Mr. W. L. P. A. Molengraaff. Hei Utr. Dbl." schrijft: Den 17en April 1.1. was het 25 jaar geleden dat de hoogleeraar mr. W. L. P. A. Molengraaff hier ter stede zijn inaugurale re.'e hield. Ofschoon het aan zijn leerlingen en oucMeerlingen bekend was, dat Z.H.gel. dien dag liefst onop gemerkt wilde voorbij laten gaan, en den dag zedf buiten Utreaht zou doorbren gen, meenden deze toch deze gelegen heid te moeten aangrijpen om hun leer meester, zij het dan niet op den dag zelf, dan toch, onmiddellijk na zijn te rugkomst een blijk van belangstelling en waardeering zonder uiterlijk vertoon aan te bieden. Dc commissie, die zich daar toe vormde, bestond uit de 'heeren mrs. M. van Regteren Altena te Amsterdam, jhr. E. van Beresieijh te Groningen, H. J. H. baron van Boetzelaer te Utrecht, C. W. Star Busman te Almelo, Th. A. Fruiu te Rotterdam, M. L. van Goud oever, J. E. Millard, J. G. Brouwer Nij- hoff, jhr. D. G. Rengers Hora Sicca- ma, allen te Utrecht, en de heeren Ji. C. Hooft Hasselaar en J. A. W. Verzijl, resp. als praeses en ab actis der juri dische faculteit te Uti'echt. Gistermiddag werd deze commissie door Z.H.gel. te midden van zijn familie kring ontvangen, en hem bij monde van mr. M. J. van Goudoever namens een zeer groot aantal leerlingen en oud-leer lingen dank gebracht voor zijn hoogelijk gewaardeerd onderwijs gedurende de af- geloopen 25 jaren. Aan Z.H.gel. werd voorts medegedeeld, dat hem het door dien schilder G. Riieter vervaardigde por tret zijner echtgenoote zou worden aan geboden en hem verzocht ook zelf voor dien schilder te willen poseeren, opdat ook zijn portret hem als blijvend aanden ken zou kunnen worden aangeboden. Een album, waarin de handteekeningen der deelnemers, werd hem daarna over handigd. Z.H.gel. dankte voor de tot hem ge sproken woorden, die hem hadden ge schilderd zooals hij als hoogleeraar had behooren te zijn, doch bij welk ideaal hij verre was achtergebleven. Hij had in derdaad den 17en April 1.1. liefst onop gemerkt voorbij willen laten gaan, doch meende voor zijn oud-leerlingen en leer lingen een uitzondering te moeten maken. Het toegezegde portret zijner echtgenoote werd dcor hem in dank aanvaard en gaarne verklaarde hij zich bereid ook voor zijn eigen portret te poseeren. Hiermede was deze eenvoudige plech tigheid, getuigende van de hartelijke ver standhouding tusschen leermeester en leerlingen, geëindigd. Aan de Technische Hoogenschool te Aken werd het cand.-examen als drein', ing. met gunstig gevolg afgelegd door den heer R. 5. Hendriksz uit Maastricht. Uit Stad en Omgeving. NOORDWIJK. Volgens de definitief vastgestelde kiezerslijst bedraagt het aantal k.ezers dezer gemeente 1004 voor de Tweede Kamer, 1002 voor de Prov. Staten en 796 voor den Gemeenteraad. VOORSCHOTEN. De natte, koude da gen maken de overgang van het vee uit de warme stal naar de weide zeer on aangenaam en zelfs schadelijk. Naar we vernemen, treedt daardoor de kopziekte hier en daar op en heeft reeds enkele slachtoffers geëischt. üemeentelijke Aankondigingen. Aan A. van 't- Riet is vergunning verleend tot liet oprichten van eene sigarenfabriek met droogkamer, in het perceel Uiterste gracht 168. Een gedeelte van de Uiterstegracht (Oostzijde;, gelegen tusschen den Nieuwe Rijn en de Uroenesteeg, zal vanaf heden tot nadere aankondiging, voor het verkeer- ook voor voet gangers zijn afgestoteiu Door Agatha E. Vink, wed. G. Onderwater, alhier is verlof verzocht voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatste van verkoop, in den winkel van het perceel Rijn- en Schiekade 45a. -- Aan de firma J. C. Zaalberg <Ji Zn., is ver gunning verleend tot hei uitbreiden van de woUendekenfabriek met een stoommachine, een stoomketel en goederenlift in de perceelen Vestestraat nos. 22 en I. Land- en Tuinbouw. Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. Aan het verslag Over 1909 wordt het volgende ontleend Het afgeloopen jaar kenmerkte zich door „ruim geld", en als gevolg daar van een lage rente voor prolongatie en een verhoogd koersniveau voor nagenoeg alle fondsen. De gemiddelde prolonga tierente (in 1907: 5.61 pCt., in 1908: 3.35 pCt.) bedroeg in 1909 slechts 2.37 pCt., zoodat er voor dit soort belegging voor het bedrijf der bank noodzakelijk niet voortdurend verlies te rekenen viel. De behaalde winst bedroeg ruim f 12.038, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat de pensioensbij drage ad f 507.54 ditmaal reeds in den, loop van hei boekjaar ten laste der ver lies- en winstrekening werd gebracht. Bovendien laat de verhoogde noteering der effecten toe, dat de rekening „Re serve Efi'ectenkoersvcrschillen wordt verhoogd. In den loop vani het jaar traden toe 27 Boerenleenbanken (tegen 21 in 1903) en waaronder er niet minder dan 19 op de provincie Limburg ie boeken vallen. Het aantal aangesloten Boerenleenban ken per 31 December 1909 bedraagt 263, verdeeld als volgt:: Noord-Brabant 99, Limburg 95, Gel- deHind 23, Overijssel 17, Zuid-Hol land 11, Zeeland 7, Noord-Holland 4, Drenthe 3, Utrecht 3, Groningen 1. De omzet in rekening-courant met de aangesloten Boerenleenbanken nam in 1909 belangrijk toe. In totaal werd ge stort f4.882.141 tegen f3.955.513, in 1908 en terugbetaald f3.930.702 tegen f 3.505.546 in 1908. De ouder het hoofd „diverse iristel lingen" voorkomende rekening-courant- houdiers hebben in 1909 gestort ruim f 1.279.647, tegen f2.416.531 in 1903; zij hebben teruggenomen f 1.199.711 te gen f2.379.120 in 1908. Op dit hoofd valt dus aanmerkelijke achteruitgang te consiateeren, welke enkel en alleen moet worden geweten aan de opheffing van den Coöpcratleaven Noord-Brabantschen Zuivelbond. Door deze vereeniging werd in 1909 gestort f331.468 en teruggeno men f343.769 tegen resp. f 1.381.466 en f 1.800.178 in 1908. De bruto-oakosten bedragen f 16.761 tegen f16.903 over 1908, zijnde f64 per aangesloten boerenleenbank, tegen f71 over 1908. Op 31 December 1908 was er tegen hypothecair onderpand i^tgeleen'cl (be legd) f505.912 en op 31 December 1909 f480.144. Prolonigatiën op 31 December 1908 stond uit f 574.000 en op 31 December 1909 f713.800. Van het winstsaldo ad f12.038 wordt bestemd voor afschrijvingen f 1229, voorts uitgekeerd 4 pCt. rente van het gestorte op de bewijzen van deelneming gedurende de volle .maanden,, .waarover we rddeelgenomen ter bijschrijving op die bewijzen volgens art. 49 2e der Sta tuten f224. De rest ad f 1,0.584 wordt gestort in het reservefonds, waardoor dit stijgt tot f43.012. De heer K. Blauwboer te Schagen» maakte dezer dagen voor een 1-jarigen stier de kapitale som van f 1400. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. H. M. de Koningin-Moeder zal Don derdag in den voormiddag Haar tweede bezoek aan de bloemententoonstelling te Haarlem brengen. H. M. zal dan tevens het St. Elisabeth Gasthuis aldaar bezoeken. DEN HAAG, 26 Maart 1910. Blij kens een uit Nederl.-Indië ontvangen telegram is het militaire exploratie-deta chement, dat ouder bevel van den kapi tein der Infanterie A. Franssen Herder schee het stroomgebied der Mamberamo- rivier op moord Nieuw-Guinea verkent, wegens plotselinge hevige berri-berri en malaria teruggeroepen naar Java. In de Sted. Werkinr. zïjn opgenomen. DATUM. DAGEN; Vol. pers. Kin deren. To taal. 17 April Zondag 49 7 56 18 Maandag. 53 7 60 19 Dinsdag - 56 8 64 20 Woensdag 5b 9 65 21 Donderdag 59 10 69 22 Vrijdag b3 10 73 23 Zaterdag bl 10 71 VERBETERING. In ons laatste Zondagsblad hebben wij een foto van de R.K. Modelschool voor M. U. L. O. te Scheveningen opgenomen. Door een abuis is in het onderschrift van een school te Amsterdam sprake. Voorts is gisteravond in het verslag van de Centrale Kiesvereeniging „Kat wijk—Leiderdorp"een allinea weggevallen, vermeldend dat de motie-~Noordwijk door dr. Kervel werd ingetrokken, waarna Noordwijkerhout zijn motie van vertrou wen voorstelde. Marktberichten. LEIDEN, 26 April. Vette varkensmarkt, aanvoer 145 st.; Vette 121, st. 58 a 55 ct. p. K. licht soort 24 st. 5t a 50 ct. p. K. Handel vlug. ROTTERDAM, 26 April 1910. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: 63 paarden; 1 veulen; 0 ezels; 2137 magere runderen790 vette runderen243 vetté kalveren1163 nuchtere kalveren; graskalveren; 3 schapen; 0 var ken; 249 biggen, 3 bokken. Prijzen per 4 kg.: koeien en ossen 31 a 38 c.; stieren 29 a 33 c.; Vette kalveren 50 a 624 c.schapen a c.varkens ac.export-varkens a Prijzen per stuk: melkkoeien f 140 a 290; kalfkoeien f155 a 315; stieren f 135 a 315; pinken f 40 a 120; graskalveren fa vaarzen f 65 a 155; werkpaarden f 60 a 180; slachtpaarden f 40 a 140; hitten f 65 a 240; biggen f 11.a f 18; nuchtere fokkalveren f 11,a f 20,—nuchtere slachtkalveren f 5.50 a f 10 biggen f 1,65 a 1,85 per week. Op de vette markt was de aanvoer redelijk, handel in de beste soorten vrij goed, ia de mindere soorten traag, enkele beste runderen werden 1 c. boven noteering verkocht. Vette kalveren behoorlijk aangevoerd, ook hierna waren de beste soorten goed gewild, in de mindere qualiteiten was de belangstelling niet groot. Op de magere markt was de aanvoer wat te groot voor de behoefte. In melk- en kalfkoeien was dè handel kalmvoor liet buitenland werd langzaam gekocht. In stieren en jong vee was niet veel kooplust. Nuchtere fok- en slachtkal veren tamelijk aangevoerd met goeden vraag, vooral voor fokkalveren. Biggen met tragen handel. Paarden met minder kooplust dan de vorige week. ROTTERDAM, 26 April. Op de boter markt werden aangevoerd 133 achtste en 54 zestiende vaten en 240 stukken van een half K.G. Prijzen le kw. f 55, 2e kw. f53, 3e kw. f 49. Per half K.G. 724 a 774 ct. Eieren. Aangevoerd 112441 stuks. Kippen eieren f 2.70 a f 4.30, eendeneieren f4.00 a 4,15 ganzeneieren f 9.50 a flO, Kalkoeneieren f7 a 9. VOORSCHOTEN. 25 April. Op de kalveren veiling waren aangevoerd 4 kalveren, waarvan de prijs beliep van f 6,00 a 9,25, 2 geiten a f0.35, een huid f 1.95. ROTTERDAM, 25 April. Vlas.^Heden be droeg de aanvoer: 9745 steen blauw Hollandsch 2200 steen geel Hollandsch, 2131 steen wit Zeeuwsch. Voor blauw Hol), bestond tot de verlaagde prijzen tamelijk goede vraag. De ge schikte partijtjes vonden dan ook nemers en de aanvoer ruimde grootendeels op. Voor geel Hollandsch en Zeeuwsch bestond niet veel animo, waardoor geel Hollandsch slechts ge deeltelijk geplaatst werd en Zeeuwsch onver kocht bleef. L ij n z a a d. Seizoen afgeloopen. ROTTERDAM, 25 April. Buitenland se he granen op de conditiën van de Rot- terdamsche Graanbeurs, gezond, boordvrij, twee- maands bij minstens 5 last. Stemming zeer stil. Rogge per 2100 kilos. 75 kg. Bulgaar, f 192, 9 Pud 30 Nicolajeff, uit zeeboot, f 157; 74/75 kg. Helena, stoomend f 160. Gerst per 2000 kilos. 63/64 en 60/61 kg. Zwarte Zee. f 130; 63/64 kg. dito dagel. ge wacht f 132; 68/69 kg. dito, stoomend, f 134; 60/61 kg. dito, Sept.-Dec. afl. f 130 k f 131. Haver per 100 kg., 50/51 kg. Libau f 6.65. M a i s per 2000 kilos. Amerik. Mixed f 127, dito uit zeeboot f 125, Servische Mixed oude oogst f 144, Donau oude oogst f 143, grove Donau uit zeeboot n./kwal. f 1414, f 140, 'Galfox stoomend f 1404- ROTTERDAM, 25 April. Zaad. Karvvij- f15, per 50 kg. netto inclusief baal. AMSTERDAM, 25 April. Binnenlandsche Granen. Tarwe, nieuwe, per 80 kg. f6.75 a i 935. Rogge per 75 kg. f 4.90 a f 5.10. Haver per 100 kg. f 6.— a f 7.—. Paardeboonen per 80 kg. f 6 a f 6.50. Bruineboonen per hectoliter f 9 a f 134- Vale erwten per hectoliter f 10 a f Karwij- per 50 kg. f 15,25. AMSTERDAM,25 April. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Amster- damsehe Korenbeurs). Mais. Amerik. disp, f 129, stoomende f 130, April f 130.— La Plata disp. f 150,— id. April/Mei tot Juli/Aug. f 140, witte Indische disp. f 136, id. April/Mei f 136. Mixed Indische, disp. f 136, Maart-April-Mei f 136; Odessa stoo mende 143, April f 143. AMSTERDAM, 25 April. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes Porton). Raapolie per 6/w. f32—; vliegend f31— per hectoliter. Lijnolie per 6/w. f414; vliegend f394 per hectoliter. AMSTERDAM, 25 April. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker blauwe f 1.40 k 1.60. Frresche blauwe f 1,40 k 2.10, borgers fl.80 k 2.—. IJpolder blauwe fO.OO a 0.00. Geldersche blauwe fl.60 2.20, bonte f 2.— a 2.50. Zeeuwsche bonte f 1.25 a 2.70, blauwe f 1.25 a 2.60, eigenheimers f 2.40 a 2.80. Aanvoer 6 ladingen. SCHIEDAM, 25 April. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 94 per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn flauw. Spoeling per ketel f 0.80. Graan-Spiritus f 1414 a 00, Melasse-Spiritus f 124 a 13—, ruwe Spiritus f 6}$ a 7. LONDON, 25 April. Veemarkt. Noteering Aanvoer 1200 Runderen 3/0 a 5/4 7000 Schapen 3/6 6/0 5 Kalveren 0/0 0/0 OUDEWATER, 25 April. Op de lieden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 58 par tijen, 2930 stuks, wegende pl.m. 14650 kilogr. Prijzen waren voor le soort van f 30.— tot f 32.50, zwaardere f voor 2e soort van f 27.tot f 29.—. Handel vlug. KAMPEN, 25 April Aan de botermarkt bedroeg de aanvoer 298 achtste en 52 zestiende vn. De prijzen waren als volgt bij het consortium van boterhandelaren p. 1 i vat f 25,4 a 27, p. 4"rt vat'f 12.4 a 134» per kilo 60 a 64 ct. BODEGRAVEN, 26 April. Aangevoerd 180 partijen kaas; Goudsche, le kw. 129—af 31— 2e kw. f 26 af 274; Derby le kw. f a f Edammer le kw. f 29. zwaardere Goud sche f 32 Handel matig. ANTWERPEN, 25 April. Veemarkt. Betaalde prijzen p. kg. Verkocht 32 ossen, le qual. fr. 1.— 2e qual. 0.Ö0 3e qual. 0.80, verkocht 132 koeien, 45 vaarzen le qual. fr. 0.9o 2e qual. 0.86 3e qual. 0.76, verkocht 37 stieren le qual. fr. 0.84, 2e qual. 0.74 3e qual. 0.64, 39 kalveren le qual. fr. 1.40, 2e qual. 1.30, 3e qual. 1.20 a 1.10, ALKMAAR, 25 April. Vee. Ter markt waren aangevoerd: vette kalveren f40—126, id per K,G. f 0.90—1.10; nuchtere kalveren f 8 a f 20; schapen f 20 a 30; vette varkens per K.G. 52 a 55 ets.' magere dito f 18 a f 22. Beurs van Amsterdam. 26 April 1910. Nederland. Obi. Ned. Werk. Schuld Cert. dito 24 d«to Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Ju li. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 44% Obl. 1909Ned.Rec. 44 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4%, Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3u/o Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 37o Leiden 1896. Aand. N. West. <&Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew. aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij .aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N.'M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake dOhio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.44% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 470 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario <6 Western Cert. v. gew aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 7oGoud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 7o Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 7o Staatsl. Oostenrijk 1860 3 70 Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 54 Vorige. Koers Koers, heden 894 90 89*16 8y.4 73Ji 73*i 95J8 95 4s 99? i8 94*4 944 964 66alti 93*46 934 944 864 874B 87 82Me 82 964 103 1024 47.4 474 544 55 1014 1014 87 193 193 734 73 624 69 614 684' 82.4, 814« 118*4 129*4 1284 1764 1764 155 1544 187 187 2484 248 954 950 120*4 1194 5244 534 2434 2474 192 197*8 6 iH e 64- 194 19 595 1074 104 4824 484 984 99 476 54 124e 124 394 394 824 824' 874' 874 96*4 1444 1494 11 Ua 1104 87 41 Ke 414 28%, 28}£ 74 74 35% 344 1024 414 404 984 434e 43 4546 444 124 1234 264 26 I82*4e 1804 1004 '21*18 1004 204 1084 108>w 1.90 83 97 Ke 122 1624 1744 1744 724 52 f47.40 71.50 5*4

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3