Gemengd Nieuws. reizigers den 19en weer naar New-York terugkeeren. Hen daaropvolgenden dag schepen (te gers zich ie New-York op de „Rijn dam" van de Holland-Amerika lijn in en den 30en landt men vermoedelijk te Boulogne-sur-Mer of te Rotterdam. Het derde reisplan is tot den 13en September gelijk aan bet eerste; volgens dit plan vertrekt men den 14en Septem ber van Niagara Falls naar Chicago en vandaar naar Washington, waar men den 17en aankomt om van daar den 19en naar Phiadelphia te vertrekken. Den 20en arriveeren de reizigers te New-york, waar zij vier dagen blijven, om den 24en met de „Finland" van de Red Star Line naar Antwerpen te vertrekken, waar men ver moedelijk den 4en October zal aankomen. De prijzen zijn voor de eerste reis 25 Augustus27 September: Brussel Osten- de, Dover, Londen, Liverpool, Quebec Montreal, Niagarawaterval, New-York, Antwerpen): eerste klasse 1.750 francs, tweede klasse 1.330 francs; voor de twee de reis (25 Augustus30 September: Brussel, Ostende, Dover Londen, Liver pool, Quebec, Montreal, Niagara-waterva] New-York, Washington, Baltimore, Phia delphia, New-York, Boulogne-sur Mer of Rotterdam): eerste klasse 1.975 francs, tweede klasse 1.555 francs; en voor de derde «reis (25 Augustus4 October: Brussel, Ostende, Dover, Londen, Liver pool, Quebec, Montreal Niagara-waterval, Chicago, Washington, Baltimore, Phila delphia, New-York, Antwerpen): eerste klasse 1.975 francs, tweede klasse 1.555 francs. In de prijzen zijn begrepen de reis biljetten van booten en spoorwegen en het verblijf en het pension gerekend naar drie maaltijden per dag, in hotels van den allereersïen rang, de vrachten voer rij tuigen, automobielen en trams in Canada en i n de Vereenigde Staten, enz. Het onderscheid tusschen de reizigers eerste klasse en die der tweede klasse bestaat uitsluitend voor de reis Brussel- Quebec New-YorkEuropeesche lan- dingshavcü. Gedurende het geheele op onthoud in Canada en in de Vereenigde Staten reizen alle deelnemers eerste klasse. Het aantal beschikbare plaatsen is zeer beperkt; daarom worden belanghebben den verzocht, zich vóór 30 April te laten inschrijven. Voor nadere bijzonderheden wende men zich tot den heer Ernest Laane te Bergen-op-Zcom, of den heer Holl- man, Bouillonstraat, te Maastricht, bij wie men ook een programma met inschrij vingsformulier kan bekomen. Rechtszaken. Zaak Dieters. Gistere.. de behandeling der zaak voortgezet. De belangstelling was buitengewoon groot. Het woord was thans aan den officier van justitie, mr. baron van Lamsweerde. Vooraf werd nog door den directeur Van „Neerlandsch Grondbezit", den heer Van der Breggen, gezegd, dat hij in de vergadering van commissarissen te Arn hem uitgenoodigd is. Getuige: Wel uit- uitgenoodagd maar met toegelaten. Op eene vraag van den president ver klaarde de beklaagde, dat hij, behalve de f25.000, de andere gelden van Julius Oppenheim's Bank heeft laten weghalen door zijn boekhouder. Er werden nog eenige stukken betref fende de faillietverklaring en het verhoor voor den rechter-commissaris door den beklaagde voorgelezen. Bij cLe stukken was ook een brief, be ginnende met de woorden„Nu het ver trouwen van het publiek herhaaldelijk iwordt geschokt, zelfs door mannen van naam vraagt men: „Waar plaats ik mijn geld?" Daarom achtte schrijver (be klaagde) het wenschelijk, dat eene naam- looze vennootschap Neerlandsch Grond bezit opgericht werd. Uit de stukken bleek, dat ook voor Iden rechter-commissaris beklaagde veel schuld beeft bekend. Het voorlezen van de stukken duurde tot over elf uur. Uit de stukken bleek voorts nog, dat de beklaagde aan iemand uit Rotterdam,, die met hem in financieele relatie stond, geschreven had: „Ik (Dieters) ben milli- onnair." In zijn requisitoir herinnerde mr. ba ron van Lamsweerde, dat deze zaak in den lande veel opspraak heeft gewekt, als de zaak van iemand, die zulk 'n hcoge positie had ingenomen. Hij achtte beklaagde schuldig aan al die ten laste gelegde feiten, en vorderde diens veroordeeling tot twee jaar gevan genisstraf. De verdediger, mr. W. K. H. Mouthaau Jr., ontkende dat „Neerlandsch Grond bezit" bestond. Er kon alzoo geene ver duistering plaats hebben. De zaak met die effecten der -heeren ten Cate en Vis sering was eene ruiling. PI. achtte den beklaagde alzoo onschul dig en concludeerde tot vrijspraak. De Rotterdamsche Rechtbank veroor deelde M. A., boomkweeker te Gouda, Wegens mishandeling en vernieling tot drie maanden gevangenisstraf en J. S., Snelkverkooper te Waddinxveen, we gens het vervalschen vafl ;nelk, tot 7 dagen geyajigenjsstraf, Onzedelijke uitstallingen. Gisteren is voor het 3e kantongerecht te Amsterdam de behandeling hervat van de zaak tegen den boekhandelaar A. K. in de Hartenstraat aldaar, flie zich te verantwoorden had wegens overtreding der alg. politieverordening, verbiedende het tentoonstellen van afbeeldingen oT geschriften, geschikt om de zinnelijkheid der jeugd te prikkelen. Dit is de eerste vervolging op grond van dit sedert een jaar bestaand artikel ingesteld. Op 24 Maart werd door het O.M., waargenomen door mr. Jorissen, tegen K. een principale hechtenis geëischt van 5 dagen. Bij interlocutoir vonnis gelastte de kantonrechter evenwel, dat alsnog zou den worden gehoord als deskundigen de heeren prof. dr. J. K. H. Wertheim Salo- monson, buitengewoon hoogleeraar in de leer der zenuwziekten enz. aan de ge meentelijke universiteit en M. A. Ter wen, arrondissements-schoolopz'ener, beiden te Amsterdam. Deze deskundigen waren eenstemmig in hun verklaring, dat de in beslag ge nomen drukwerken in hooge mate prik kelend zijn voor de zinnelijke nieuwsgie righeid der jeugd. De beklaagde gaf als zi,n meening te kennen, dat een beeld op het gebouw van het departement van justitie te 's-Gravenhage dan ook de zin nelijkheid van jonge knapen eh meisjes moet prikkelen. De deskundigen \Oeg- den or echter aan toe dat, als de be wuste boeken ónder werkelijk weten schappelijke werken tentoongesteld had den gelegen, het minder bedenkelijk wa re geweest; evenmin als een geschilder de of gebeeldhouwde naaktfiguur, mid den tusschen andere s ?tvoorwerpen, sexuëele gedachten z- ekken. Het is hier vooral de de étala ge waarin de boeken werden aangetrof fen, die deze voor de jeugd gevaarlijk maakte. Het O. M. handhaafde daarop zijn eisch van 5 dagen principale hechtenis. Uitspraak 28 dezer. Kunst en Wetenschappen. Een astronoom over de komeet van Halley. De beroemde sterrekundige van liet Parijsche observatorium, Charles Nord- mann geeft eene interessante beschou wing over de aanstaande ontmoeting tus schen de komeet van Halley met de aar de. Wat we bovenal zouden willen weten, is, of het in het vooruitzicht gestelde rencontre van de komeet met de parde op den vroegen morgen van 'den 18en Mei tot oen ramp zal leiden. Zoo ab soluut zeker is het overigens heel niet, of deze aangekondigde ontmoeting wel plaats zal hebben. Eerst onlangs is be vonden, dat de staart een lengte van acht millioen kilometers heeft. Op den Kritieken Mei-dag zullen echter 24 mil lioen kilometers de aarde van den kern der komeet scheiden. Als wij nu toch met de staart van den kosmischeu tourist in aanraking zouden komen, moest de staart wel drie malen in lengte toenemen. Zulk eean aangloeien van de gevreesde staart is niet alleen mogelijk, maar zeer waar schijnlijk, want gewoonlijk neemt een komotenstaart in lengte toe, hoe jneer zij de zon naUert. Wat zal er dus gebeu ren? Ter kalmeering \>an bange men- schenkinderen zij gezegd, dat de aarde door de staart van de komeet van 1861 gegaan is, zonder eenig letsel. Maar dit argument doet niet geheel en al af. Zoo ver ik weet, heeft men toen niet de aanwezigheid van blauwstofgas in de staart geconstateerd, terwijl de staart van de komeet van Halley dit sterke vergift in grooie hoeveelheden bevat. En wan neer deze uit vergiftige gassen bestaan de staart onze planeet werkelijk omvat, staat het vast, dat de blauwzuurste f zich aan onze atmosfeer mededeelt. Natuur lijk rijst nu de vraag, of in een zoodanig vergiftigde lucht niet alle ademende we zens moeten stikken. Zal binnen weinige minuten al het bloeiende leven op onze aarde vernietigd worden Ik houd dat voor hoogst onwaarschijnlijk en wel om de volgende redenenMen heeft waar genomen, dat meerdere sterren, liie door de sluieraditige staart van 'de komeet van Halley zichtbaar worden, niet meer dan vier honderdsten van haar helderheid inboetten. Zoo transparant en ruim ver spreid is dus de haar toegevoegde ma terie. Aan de hand van dit feit kon ik ongeveer het totaal gewicht berekenen van de staartmassa. Ik vond zes- tot zevenhonderd kilogrammen, da: wil zeg gen, dat haar totaal gewicht ongeveer slechts een tienmillioenste van het to taalgewicht der aardatmosfeer bedraagt. Ieder mensch nu verbruikt in 24 uur circa 4 K.G. lucht Waaruit volgt, dat de hoe veelheid blauwstof, die ieder mensche- lijk wezen op tlien noodlottigen mor gen zal" moeten inademen, zelfs als de staart de aarde heelemaaf inhult, nau welijks het 24ste deel van een half milli gram per uur zal bedragen. Bovendien is blauwstof veel minder sterk vergif tig dan blauwzuur, waarvan elke liter kirsch zoowat 100 milligram bevat. Al dus zal de ontmoeting met de komeet ons zelfs in het ergste geval niet meer kwaad doen dan het dagelijksche genot van een enkel glaasje kirsch.... Faillissementen. Uitgesproken: E. van de Geest, bloemist te Ede. curator: mr. J. R. H. van Schaik. W. Kohl, smid, te Wahlwiller, gemeente Wittem. curator: mr. J, J. H. Klijnen. M. C. van Wageningen. winkelierster in suikerwerken te Amsterdam, curatormr. K. J. van Nieukerken. Th. van Stekelenborg, handelsreiziger te 's-Gravenhage, curatormr. A. Mesritz. Geëindigd: D. Kooreman Jr., te Leiden, H. A. Gras, bakker en winkelier, te Averees. P. G. van den Ham, zeeppoederfabrikantt vroeger te Delft, thans verblijfhoudende in Amerika. G. Kelderman jr., schilder te Renkum, thans te Rotterdam. IJ. G. de Vries rijwielhandelaar te Sneek. Stoomvaartberichten. Het s.s. Solo, arriveerde 19 April van Rotter dam te Batavia. Het s.s. O p h i r, van Java naar Rotterdam, arriveerde 19 April te Suez. Het s.s. Gro tius, van Batavia naar Amster dam, vertrok 18 April van Algiers. Het s.s. Vondel, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 19 April te Port Said. Het s.s.Prinz Oskar (CanadaLijn)vertrok 19 April van Rotterdam naar Quebec en Montreal. Het s.s. Prinz Eitel Friedrich, van Rotterdam naar Japan, vertrok 17 April van Algiers. Het s.s. P o s t d a m, van Rotterdam naar New-York, bevond zich 18 April op ongeveer 225 mijl ten Westen van Lizard. Het s.s. Rotterdam, vertrok 19 April van New-York naar Rotterdam. Het s.s. D j o c j a, van Java naar Rotterdam, vertrok 19 April van Padang. Het s.s. Statendam, van Palestina naar Rotterdam, vertrok 18 April van Piraeus. Het s.s. Koningin Wilhelm ina van Amsterdam naar Batavia, vertrok 19 April van Southampton. Het s.s. Sloterdijk arriveerde 19 April van Baltimore en Philadelphia te Rotterdam. Naar aanleiding van het ge- val dac een dame op de straatweg Den Haag—Leiden een taschje met geld werd ontrukt door een troepje wielrijdende kaartspelers-kwartjesvinders, vraag een inzender in „De Auto", die zich op dien weg meermalen ergerde dat als regel zoo n stelletje klaveraas-heeren daar on gestoord werkzaam is, of de automobi listen de politie, die natuurlijk niet over al tegelijk kan zijn, niet een handje zou den kunnen helpen tegen dit en andere verkeerdheden langs den openbaren weg. Hij geeft in overweging dat personen die zich ergeren, dat er vele dingen op den weg gebeuren, (ook hinderlijk voor den automobilist) die tfe politie dien;t te weten, hun nummer aan de Rijks politie opgeven, met de machtiging om op een teeken der politie den wagen te doen stoppen en deze rijksambtenaren mede te laten rijden, naast den chauffeur om ongemerkt en vlug den weg te be veiligen. Zondagavond had zekere S., van Den Dungen (N.-Br.) liet ongeluk tusschen Raamsdonkveer en Geertruiden- berg met zijn rijwiel tusschen de tram rails te komen, waardoor hij van zijn fiets viel en zoodanig met zijn hoofd op de tramrails terecht kwam, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Hij werd per rijtuig naar het gast huis te Raamsdonkveer vervoerd en is niet buiten levensgevaar. Zaterdag is te Heteren ge arresteerd zekere E. H. M., die daar de laatste weken herhaaldelijk brand had ge sticht. De tegen M. gerezen vermoedens leidden Zaterdag tot zijn inhechtenis ne ming. De officier van justitie te A nhero door den burgemeester gewaarschuwd, stelde een onderzoek in loco in, terwijl M. inmiddels verhoord werd-. Aanvan kelijk ontkende hij ten stelligste, maar toen hij zou worden opgesloten om naar Arnhem te worden gebracht, kwam hij tot bekentenis. Hij verklaarde steeds te hebben gehan deld onder den invloed van sterken drank, terwijl hij leed aan een manie voor brandstichten. Aan de justitie bekende hij: lo. op Paaschmaandag brand te hebben ge sticht in de schuur van mej. M., zijn tan te, bij wie hij in huis woont. Behalve de schuur verbrandde de aangrenzende boerderij van Arnoldussen2o. op Zon dag 10 April had hij 's middags om 12 uur in een kwartiertje tijds tweemaal getracht den timmermanswinkel van Van Stralen in brand te steken. Den tweeden keer had hij vrouw v. S. en de meid nog helpen blusschen3o. op Dinsdag 12 April had hij 's avonds om 10 uur bij Jac. v. Dely den hooiberg in brand gestoken. Eerst had hij de schuur willen doen afbranden, maar de wind woei de lucifers uit; 4o. op Donderdagavond 15 April had hij brand willen sti-chten bij iemand dien hij niet kende, waarin hij verhinderd was geworden. M. is naar Arnhem overgebracht en in het Huis van Bewaring opgesloten. Met de ontdekking van den brandstich ter is de rust in Heteren teruggekeerd. Te Krommenie heeft gist eir- nacht een groote brand gewoed. Drie per ceelen het Heerenlogement van S. Waag meester, het woonhuis van J. B. Schots Jr. en het woon- en winkelhuis van Bra kenhof werden in asch gelegd. Het is gebeurd. Een flink uit de kluiten geschoten knaap van .een jaar of 14 kan 's morgens z'n schoenen niet vindenhoe hij ook rondsnuffelt, ze blij ven zöek. Aan diefstal kan onmogelijk gedacht worden en de dekselsche kwa jongen brengt de heele huishouding in rep ejn rper en Ipppt per va& k'ening nog een pak slaag ,op om z'n slordigheid, Welke de huismoeder jzoo duur te sta,aii komt. Intusschen is de geprikkelde heer des huizes eveneens uit z'n humeur geraakt en uit verwenschingen aan 't adres van z'n schoenmaker, die stellig verzekerd heeft, dat de laatste bestelling schoenen geen haar zou krimpen omdat de schoe nen nu toch weer te vast om de voeften! sluiten en de eksteroogen beginnen te jeuken. Er hangt een onaangename atmosfeer in huis en als men, 't zoeken en lamen- teeren moe mekaar zit aan te kijken, schreeuwt plots de „slordige" jongen Pa, pa, mijn schoenen hebt U aan. Tableau. De brievengaarder H., in de Lutte, bij Oldenzaal, is op eigen aangifte, gearresteerd, wegens verduistering van een bedrag van ongeveer f 1400 van; spaarbankboekjes en verdere onregelma tigheden Maandagavond heeft t-e Velp (Geld.) in de Schoolstraat, de 69-jarige G. v. D., uit Arnhem, zijn meef v. D., met een revolver trachten te dood en. De bedreigde wist te ontkomen vermoede lijk richtte de oude man toen hcH» wa pen op zich zelf; hij werd opgenomen met een schotwond in het hoofd en naar het ziekenhuis vervoerd, waar de dokter vaststelde, dat de kogel in het hoofd was blijven zitten. De oorzaak van den twist .was een 'familiekwestie. In heft in beslag genomen wapen zaten nog vier scherpe patronen. Aan boordvanhetNed. Stoom schip Ellewoutsdijk is gisternnacht ter hoogte van Hoek van Holland een sto ker door het overmatig gébruik van ster ken drank gestikt. De laatste berichten over het ongeluk met den luchtbol Delitzsch lui den, dat men ten slotte aanneemt, dat de bol niet door den bliksem getroffen is, hoewel hij in een onweer is geweest. Er is ballast uitgeworpen, blijkbaar om boven het onweer uit te komen. De bol is, vermoedt men, gesprongen onder den sterken luchtdruk. Op een vergadering van het bestuur der luchtvaartvereenlging te Bitterfeld waaraan de luchtbol toebehoorde, zijn er, naar 't heet, harde woorden gevallen. Men had den luchtbol eerst onlangs aan gekocht, zeer tegen dien zin van enkelen. Moderne dameshoeden. 't Is werkelijk gebeurd, wat we hier gaan ver tellen, gisteravond! in een drukbeklante hoedenzaak alhier. Een dame komt binnen, ietwat zenuw achtig en wendt zich tot den chef van de zaak. Ik heb vanmiddag mijn nieuwen hoed gekregen, maar u moet hem rui len. Zoo, mevrouw, is de hoed niet naar uw zin? Van den hoed wil ik niets zeggen, maar wel van de doos. Ik kan haar mijn huis niet in krijgen. De doos is zoo groot, dat zij amper de deur in kan, maar op de trap blijft ze hokken, we hebben alles geprobeerd, en de muren wel gehavend maar haar niet naar boven kunnen krij gen. Ik kan toch moeilijk den kruier met een hijschblok laten komen om de doos naar mijn bovenwoning op te hij- schen. Ik heb de doos gedeponeerd bij de melkinrichting op den hoek. Doe me plezier met den hoed te ruilen. Hoe de geschiedenis verder geloopen is, doet niets ter zake, maar voor bouw en woningtoezicht ligt er een vingerwij zing in, om de minimum breedte van trappen en gangen voor nieuw te bou wen huizen ie verhoogen in verband met den onrustbarend toenemenden om vang van hoedendoozen.... en haar in houd. (N. v. N.( Overreden. Zaterdag middag had te Besoyen een verschrikkelijk ongeluk plaats. Een vierjarig zoontje van den schoen maker v. R. greep naar den achtersten wrgen van de tram. Door een ongeluk kig toeval kwam hij te vallen met het ge volg dat een der wielen zijn beentje af reed Het. knaapje pakte zelf nog het af gereden voetje en kroop zoo op een stoep alwaar het werd opgenomen en naar het R. K. Ziekenhuis te Waalwijk gebracht werd, alwaar later het beentje werd af gezet. De toestand van het ventje, dat zeer veel bloed heeft verloren, is naar om standigheden goed te noemen. Waar papier zooal voor kan dienen. Het is bekends hoe in den laat- sten tijd het papier is gebruikt tot het vervaardigen van allerlei voorwerpen, on- derd-eelen van spoorwegmateriaal bijv., bij groote hardheid geringe uitzetbaarheid bij verwarming van die stof vereischen. Het tijdschrift „Umschau" vestigt nu die aandacht op nog andere toepassingen van het papier door gebruik te maken van een te zeer verwaarloosde eigenschap, zoolang het niet gelijmd is, zijn bewonde renswaardig ops'.crpingsverrr.ogen name lijk. Vloeipapier kent iedereenhet werd in Engeland bij toeval uitgevonden. Een papier fabrikant wist niet wat te beginnen met een „papsei", dat een werkman had vergeten te „lijmen" daarvoor joeg hij hem dan ook weg en ontdekte toen bij toeval de eigenscl^ip, welke iedereen, die een vlek op zijn schrijven krijgt, zich ten nutte maakt. Maar papier slorpt jijqf aJJéejl yjofjsjojfen op het absor beert ook vaste stoffen en gassen, daaruit volgt, dat het tal van diensten kan be wijzen aan allerlei takken van nijverheid',- diie... er niet aan denken er gebruik van te maken. Zoo zou het vaak het door zijn groote ontvlambaarheid gevaarlijke celluloid kunnen Vervangen. Sedert jaren zoeken honderden scheikundigen een lichaam, dat in plaats van celluloid kan worden ge bruikt; ze hebben het dure celliet ge vonden. En men gaat voort de films der kinematograaf er van te maken (men zou evengoed schietkatoen kunnen ne men) en werpt er machtige bundels licht en warmtestralen op en zulks in vele gevallen in overvolle en onpractische lo kalen. Men heeft op verschillende wijzen ge tracht het gevaar dier films te vermin deren. En men heeft er niet aan gedacht,- ze eenvoudig te vervangen door on wel reeds jaren geleden een Duitscher een brevet genomen heeft voor de vervaardiging van papieren glazen voor tooverlantaarns, een procédé, dat gemak kelijk zou kunnen worden toegepast op de bereiding van films voor kinemato grafen. Het doorschijnend papier, zelfs wan neer het niet onbrandbaar was, zou op verre na niet zoo gevaarlijk zijn als cel luloid, maar het is mogelijk het onaan tastbaar te maken voor het vuur met behulp eener dunne laag silikaat. Een ander voorbeeld. De meeste fil ters zijn in hoofdzaak gemaakt van zeer fijn gemalen houtskool, dat de vaste deel tjes, welke de te filtreeren vloeistof be vat, tegenhoudt. Maar het is dikwijls hoogst moeilijk houtskool in een toe stand van fijne verdeeiing te verkrijgen. Pieracci van Pisa heeft daarin voor zien, door het papierdeeg te doordringen met houtskool. Men verkrijgt zoo filtreer- papier, dat de voordeelen bezit der kool- filters en bestand is tegen de vloeistof fen, die het gewone papier aantasten. Dit koolpapier is een goede geleid'er voor de •electriciteit, wat het geschikt maakt om gebruikt te worden voor de vervaardiging van electrische toestellen. Kan van papier een goede stroomge- leider worden gemaakt, wanneer het wordt geïmpregneerd met kool, men kan eveneens die eigenschap van geleidend te zijn er aan ontnemen, door het te doen doortrekken niet andere geschikte zelfstandigheden. Zulks maakt het kostbaar voor de elec- trotechniek. Hackethal b.v. heeft een iso leerend papier samengesteld voor electri sche kabels, dat ten volle bestand is tegen alle weersveranderingen en zeer weinig door zuren wordt aangetast. Met hars, olie, teer verzadigd papier is geheel en al waterdicht. Daarom dan ook begint men geteerd papier te gebrui ken om de naden der schepen te stoppen en zelfs te bekleeden. Het is niet meer noodig den geheel en romp te teren en het resultaat is beter: want wanneer men met den kwast teert, is het moeilijk het vormen van blaren te voorkomen, die later barsten en het hout bloot leggen. Om kort te gaan, indien men in den grond het absorbeerend vermogen van het papier bestudeerde tegenover verschil lende zelfstandigheden en de verschillen- de eigenschappen, welke door absorp tie worden verkregen, dan zou men zon d-er twijfel tal van nieuwe en belang rijke eigenschappen van het papier, ont-' dekken.... dat reeds op zoo verlerlei wij zen wordt gebruikt. Vuile lieden te Londen zullen in het vervolg tot zindelijkheid gedwon gen kunnen worden. De Londensche County Council is n.I. bezig met de voorbereiding van maatrege len tot uitvoering van een ongeveer drie jaren geleden genomen besluit, Volgens dit besluit heeft de geneeskundige ambte-, tenaar of ieder ander,' die door dezerf daartoe gemachtigd wordt, de bevoegd-; heid, huizen, waar een aantal gezinnen, bijeenwonen, binnen te treden en te on derzoeken of de bewoners gehoorüjk ge- wasschen zijn en of hun lijfgoed- wel zin delijk is. Is dit niet het geval dan kan hij gelasten, dat die personen zichzelf en hun kleeding binnen 24 uur aan een waschkuur zullen onderwerpen. Vooreenigetijdwerdenbij detf bouw van de Koninklijke stallen twee? groote steenen beelden te voorschijn ge-1 bracht, welke sinds langen tijd verbor gen waren en van welk bestaan "de oud sten in dienst bij het Koninklijk parki geen flauw begrip meer hadden. Ze zul len nu, na geheel te zijn gerestaureerd,; weder in het Koninklijk park geplaatst worden. Tot de verfraaiing van het parlq z^J zeker door dezen maatregel veel bij-> gedraegn worden. (A. D.) Deopmerkingwordtgemaakf zegt de „N.Ct." dat onze huismoc ders dit voorjaar over 't algemeen zeet> traag zijn met het schoonmaken. Ool^ dit brengt men in verband met de komeet^ Wij hoorden van de week juffrouw Piet je tot juffrouw Naatje zeggen „Niet dat ik bang ben, dat de wereR zal vergaan, maar ik wacht maar mej schoonmaken tot die 18e Mei voorbij is? Je kunt nooit waten, of zoo'tni komeej misschien geen vullen boel geeft....'* (Historisch.)

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6