Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Donderdag 14 April. BUITENLAND. Frankrijk. De staking te Marseille. Terwijl de Temps een 'telegram vajn, fcijn correspondent te Marseille open baar maakt, meldende, dat 'de stakinlgl jler „iiiscrits" tals geëindigd kan wor den beschouwd, heeft de door de syn dicale arbeidskamers uitgeschreven „al- jremeene staking", gisteren grooter uit breiding gekregen, dan men eerst dacht, jietgeen niet wegneemt, dat het een ge- teel fiasco blijft. In den middag hadden een zeker aan- lal winkelbedienden, trambeambten en tverklieden van verschillende handelsin- jichtfngen gehoor gegeven aan de stem fan het stakingscomité. Een gedeelte van den dag is het tramverkeer vrijwel ge staakt geweest, terwijl een paar botsin gen voorkwamen tusschen stakers en mi litairen, die de nog rijdende trams be veiligden, en alle winkeliers ïn de hoofd straten, de ijzeren ramen lieten zakken! uit vrees voor straatgevechten en de ge volgen daarvan. Ook te Duinkerken doet het bestuur tan de 'C. Q. T. ,nog een poging, om jtemming te maken zijn afgevaardigden Visten de „inscrits" aldaar er toe te krengen, zich bereid te verklaren tot sta ting, zoodra het sein hiertoe gegeven vordt. Intusschen doet de terugkeer van len secretaris-generaal Jouhaix uit Mar- ieille naar Parijs vermoeden, dat zelfs leze agitator geen kans ziet, nog iets jan de beweging terecht te brengen. De werklieden van het gas- en electri- (iteitsbedrijf te Marseille, alsmede de li- lonadeverkoopers hebben tot algemeene Staking besloten. De bakkers hebben be- lloten 24 uur te staken. De havenarbei- ters hebben het besluit genomen het Verk te hervatten. Verkiezingspractijken. De Parijsdie correspondent der N. C. dir.ij ft Parijs, en met de hoofdstad geheel frankrijk, verkeert in de kiesperiode. De aanplakbiljetten, de programma's der p.ndidaten inhoudende, versieren reëels ;e meeste beplakbare muren en de ver gaderingen waarin die programma's mondeling worden toegelicht, waarin de ciezers vragen stellen en vaak gelegen- ,ieid is tot een debat, 't welk contradicr toir heet, doch in de meeste gevallen op een uitfluiten en uitschelden van den tegenspreker uitloopt behooren in alle wijken tot de orde van den dag of lie ver van den avond. In Frankrijk toch he lstaat geen kiesvereeniging zelfs geen zooals Stellendijk er een Bezat waar ere" kiezers onderling van gedachten kun nen wisselen. De candidaatstellinfg is, feen geheel persoonlijke daad van hem tTie roeping gevoelt tot volksvertegen woordiger. Hij begint daartoe met zich In verbinding te stellen met eenige be vriende invloedrijke notabelen uit zijn' district of „circonscription." die zich tot een comité constitueeren, 't welk lang zamerhand adhesiën van stemgerechtigde foartijgangers verzamelt, die allen vaak pe affiches mede onderteekenen. De can didaat huurt in zijn wijk een lokaal, 4,permanence" geheeten, waar gedurende bet verkiezingstijdperk andere toetredin gen worden aangenomen, waar de can- jdidaat en zijn comité de te volgein tac tiek behandelen en de proclamatiën ad 'populum, benevens de verkiezingstrac- taatjes, die de wijkbewoners thuis ont vangen, redigeeren. De openbare verga deringen worden meestal gehouden op jde overdekte binnenplaatsen der stads scholen, die tot dat doel gratis ter be schikking van den candidaat gesteld wor, jden, of als er geen open is, in de feest- of danszaal van een 'of anjder Wijkcafé. Is dit laatste: het .geval, "dan, Kvorden de kiezers aldaar veelal ,op kos ten van den candidaat onthaald. Deze jdoet bovendien in zijn wijk verschillen de ommegangen of tournees, na rendez vous genomen te hebben met leden van, gijn comité, die belangstellenden of wei felenden meebrengen om de electorale liianna, in den vorm zoowel van; belof ten, als van min of meer geestrijke dran- 'Jcen, in persoon van den doorluchtigen leider te ontvangen en in ruil daarvoor! toezegging van hun stem te doen. Al jdie operaties worden voortgezet tot den verkiezingsdag toe en het is te begrij pen, dat de laatste dagen "het zwaarste (wegen. De beloften ook wel onder- ïtandsche aan tegenstribbelaars en de iaperitieven en glazen punch nemen toe (naarmate de campagne haar einde nadert. Wiaiin.eer men den aard dier camjpag- jn.es uagaat, springen twee dingen ter- jstond in het oog, vooreerst de kotsten' idi.e ze voor een candidaat teweegbren- |gen. Altijd is deze genoodzaakt, een zeH tkere som te besteden, wil hij gekozejh worden. JHeeft hij' geen mededinger, of 'is hij een oud en va^t pp zijn! zeltei! Izittend député, dan is die som patuur;- jjijk minder dan wanneer hij tal van' con;- jcurrenten heeft of homo novus is. Iinl tiet eerste geval kan hij hij somis VoI|- tetaan met duizend 'francs, In het Jaat- jste moet hij duizenden (het.is zelfs gei- hwd d,at een yerjqe^ing 100.000 |rs. kostte, uit zijn brandkast nemen. Heeft hij geen brandkast, of is hij niet rijk, dan tracht hij op de een pf andere wijze zich de benoodigde som te ven- schaffen. in de hoop die later,, d.w.z1. gedurende de uitoefening van zijn man daat terug te geven. Vanzelf zal ,de dé puté die in dat geval verkeert, er du3 toe komen uit den invloed en de positie die hij a'Is volksvertegenwoordiger be zit, het materieele voordeel te trekken, dat de wet en de geëst der constitutie ten ©enenmale verbieden er uit te trek ken. En zie hier, eenvoudig reeds tenge volge van de voorbereiding der verkie zing, zooals de zeden die langzamer hand in zwang gebracht hebben, de func tie, ten behoeve van .welke de Groote Revolutie heeft plaats gehad, en stroo men bloeds ziin vergoten, gewijzigd on verminderd en ontaard. Een andere kwaal, eveneens gespro ten uit de bijzondere verhouding van' den candidaat tot hen, van wie bij zijn kiezers zoekt te maken, is het stelsel van overtreding, door welk middel ook, dat bij de Fransche verkiezingen de hoofdi- rol speelt. Het initiatief tot het werven van aanhangers en stemmen! is geheel en al aan den postulant pf .dienlst co mité-leden d.w.z. mandatarissen overge laten. Zijn in landen', waar kiesvereev- nigingen bestaan, de canldidaten als het ware reeds voor de verkiezing bit vrije aandrift uitverkoren door een zeer groot aantal van hen, die op hen zullen' sterm- men, in Frankrijk zullen in zeer veel ge vallen slechts enkele aanhangers die noodi- ge pressie uitoefenen tot het bereiken van een voldoend aantal stemmen. Het be hoeft niet nader uiteengezet dat die pres sie, zij ze ook van volkomen 'moree^ len aard, niet verkregen wordt dan 'ten koste van voorspiegelingen en beloften, welke men doorgaans niet kan houden. Amerika. Roosevelt weer president? De oude politieke bekoring schijnt toch weer over Roosevelt gekomen te zijn. Van geweldig jager voor den Heer schijnt hij weer geweldig politicus beginnen ie worden. Gisteren had de ex-president te Por to Mauritio ©en lang onderhoud met zijn vriend Pinch ot, die hem van Washing ton uit tegemoet gereisd was en hem kwam spreken over den politiek en toe stand in Amerika tijdens zijne afwezig heid. Hem verklaarde Roosevelt, dat, als zijn vrienden het zouden wenschen, hij zich weer -candidaat zou stellen voor het pre sidentschap. Erg pleizierig voor Taft, die toch al onder de ongunstigheid der politieke om standigheden en het verkwijnen van zijn populariteit te zuchten heeft is deze aan kondiging van Roosevelt niet Die voor barige mededeeling moet onwillekeurig ©en ongezonde politieke verhouding in het leven roepen. Vooreerst moet echter Roosevelt zich nog ©enigen tijdi in Europa laten befeesten en blijft hij dus nog eenigen tijd van het terrein. Servië. Koning Peter weer naar huis. Koning Peter van Servië, is van den| berg Athos te Salo.niki teruggekeerd en heeft daar enkele bezienswaardigheden bekeken, onder levendige toejuichingen1 van het publiek. Gistermiddag heeft hij de terugreis naar Belgrado .aanvaard. BINNENLAND. De Kolenquaestie. Men schrijft aan „Het Centrum" Hoofdzaak voor den afzet der Lim- b'urgsche steenkolen is de prijs. Deze moet lager worden, omdat hij nu in ver houding tot de steenkolen in het Ruhrge- bied b.v., beslist te hoog is. Men vergete niet, diat de vrachten van uit Limburg voor Nederland betrekkelijk hoog zijn, en dat juist Duitschland door zijn uitste kende schee pvaar t-verbinding met ons land zeer gemakkelijk kan concurree- ren, zoodat de Duitsche kolen, zelfs bij hoogeren prijs dan de Hollandsche, toch voor Nederland goedkooper uitkomen, af gezien nog van mogelijk kwaliteitsverschil Geboorten en sterften. Blijkens die door het Centraal bureau voor Statistiek uitgegeven maandelijk- sche lijst van geboorten en sterften, be droeg in de maand Februari in het Rijk het aantal geboorten 14.047 tegen 14,089 in Februari 1909. Levenlobs aangegeven werden 594, te gen 591 het vorige jaar. Het totaal der overledenen zonder de levenloos a.angegevenen bedroeg ,7245, tegen 7288 in Februari 1909 De jongensstaking. De nageljongens op de werkplaatsen aan die Ned. Scheepsbouwmaatschappij! (directie Goedkoop) te Amsterdam, zijn gistermorgen allen weder aan het werk gegaan onder de oude voorwaarden. Bij wijze van straf ,Wordt hun twee dagen loon ingehouden, dat hun 'echter, wanneer zij eenigen tijd goed hebben opgepast, weder wordt uitbetaald. Van de mogelijk heid ©ener staking van het geheele perso neel iis geen sprake. Een tweede jongensstaking. 3? jabritrk vuil pykcmbaiiajjc der. firma wed. J. T. Numan, St. Jacobstraat te Rotterdam hebben gistermiddag een 30-tal jongens het werk neergelegd. Zij verlangen een loon van 5 en 10 cent per uur, terwijl dat nu bedraagt 4, ö1/^ en 7 ets. De twee jongens, die iii de staking een hoofdaandeel vervulden, zijn ontsla gen. De overigen mochten bij onmiddel lijke indiensttreding weer aan het werk. Als voorwaarde verlangden de jongens evenwel intrekking van het ontslag aan hun makkers. De directie weigerde hier aan gevolg te geven en gaf tevens te kennen,dat de jongens zich op het oogen blik als ontslagen kunnen rekenen. Staten-verkiezingen in N.-Holland. Het bestuur van den Prov. Bond van r.-lc. kiesverenigingen in Noord-Holland adviseert na een vergadering der christe lijke staatspartijen de volgende candidaten te steunen voor de Statenverkiezingen te Haarlem 1 kath., 1 anti-rev, en 1 chr.- hist.te Haarlemmermeer 1 christ.-hist. aftr.)te Velse® 1 antirev. (aftr.) Land- en Tuinbouw. Coöperatieve Centrale Boerenleen bank. In de gisteren te Eindhoven gehouden algemeene vergadering van de Coöpera tieve Centrale Boerenleenbank werd als bestuurslid herbenoemd Jhr F.. E M.. van Sasse van IJsselt, terwijl de aftredende leden van den Raad van Toezicht de hee- ren Henry Pijls, J. H. M. F. Stoot, F. C. van Rest, en j. C. Tucker eveneens werden herkozen. Verder werd in de va cature in den Raad van Toezicht ont staan door het overlijden van den heer H. D. J. M. Savéiberg, gekozen de heer Mr. Th. j. H. Aquarius te Haelen, ter wijl in de commissie van Advies in plaats van den heer J. Lauweryssen, die niet herkiesbaar was werd gekozen d© heer A. van den Wiel te Huiseling. De verdere voorstellen van het Bestuur oip de agenda vermeld, werden door de vergadering goedgekeurd en tevens beslo ten tot het bouwen van een nieuw kan toorgebouw te Eindhoven. In de vergadering der N. V. Boer en - Hypotheekbank werd het aftredende lid, Jhr. F. E. M. vi Sasse van Ysselt te Teteringen als bestuurslid herkozen, ter wijl als lid van den Raad van Commissa rissen werd herkozen, Jhr. Mr. Ch. J. M. Ru ijs de Beerenbrouck te Maastricht en als lid van de Commissie voor de Ba lans Controle werd gekozen, de heer A. van der Wiel te Huiseling in de plaats van den heer J. Lauweryssen die niet meer herkiesbaar was. Coöp. Centrale Raiffeisenbank. Op 31 December 1909 was bij de Coö peratieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht het totaal der gedeponeerde gel den (zonder aftrek der uitstaande voor schotten) f4.595.353. Op 31 Dec. 1908 bedroeg het saldo der gedeponeerde gel den f3,357, 414, terwijl daarentegen aan voorschotten uitstond een bedrag van f713.442. In den loop van het jaar ver meerderde de schuld der bank met f 13.392.670, zijnde f 13.272.829 aan gede poneerde gelden en geïncasseerde wis sels en f 119,842 voor bijgeschreven rente over de gedeponeerde gelden. Da ar en- gen verminderde de schuld der Bank met f 12,046,959 (door uitbetalingen per kassa, betalingen van accepten met f12,010, 204, bijgeschreven rente over de in voorschot verstrekte gelden f29.955 en ont vangen jaarlijksche bijdragen der aangesloten banken f6800). De rente in rekening-courant bedroeg gedurende het boekjaar 31/4 pet. voor voorschotten. De winst- en verliesrekening sluit met een bedrag van f6171, tegen f5424 in 1908, waarvan f 5705 zal gestort worden in het reservefonds, dat daardoor zal stijgen tot f32.323. Bij het einde van 1908 waren aange sloten 271 banken, in 1909 zijn toege treden 23, totaal dus 249. Uitgetreden zijn de locale banken van Limmen, Oude water, Vledider en "Zieuwent, dus op 31 Dec. 1909 bedroeg het aantal aangeslo ten vereenigingen 290. In den loop van 1909 hebbe bedankt de banken van An- veen en 'Heemskerk. Aan voorschoten werd verstrekt f2,779,779, daarvan werd terugbetaald f2,887,551 Aan deposito's werd ontvan gen f10,505,119, terugbetaald f9,267,180. I11 1908 telden de aangesloten banken 19,858 leden, tegen 15,372 in 1907. Bij de locale banken was aan spaargelden gedeponeerd f10,293,980, tegen f 7,21S,332 in 1907. Het totaal der voor schotten, door de aangesloten banken verstrekt, bedroeg f 5,632,256, tegen f4,963,032 ïn 1907. Behalve Coöperatieve Boerenleenbanken zijn ook bij de Cen trale Bank te Utrecht aangesloten de Coö peratieve Landbouwersbank en Handels- vereen iging te Steenwijkerwold en die van Barneveld Rechtszaken. 1 'Etyu zonderlinge geschiedenis. Binnenkort zal de Amsterdamse!, e rechtbank een zaakje ter behandeling krij gen,' dat zeker niet alledaagsch is te noe men. j,De Tijd" weet daarover het vol gende mede te deelen Een echtpaar was niet met kinderen ge- gegqnjd £a .bovendien Qpk, nigt met d,eg zoo hoog noodigen huiselijken vrede. De oude liefde was reeds lang tot beneden het vriespunt gedaald en men peinsde bei derzijds op middelen om elkaar zooveel mogelijk te benadeelen, tot zelfs aan gene zijde van het graf. Geen hunner zou na den dood van den andere ook maar een cent hebben. Zoo was beslist. Nu werd de man ziek en de vrouw zag hem gaandeweg inzinken. Vragen of hij ten haren gunste een testament zou maken, was naar haar oordeel overbodig; de man zou het toch weigeren. Toen haalde ze een kruier en nu vangt de his torie aan. De kruier, die dacht, dat hij mijnheer moest komen afleggen, was weldra in een zeer vertrouwelijk gesprek met de verscb gepromoveerde weduwe gewikkeld, een gesprek, waarbij zijn slimme oogen glins terden van geest en zijn kruiershart bons de van vroolijke opgewektheid. In wei nige minuten was de doode door beider vereenigde pogingen van het bed geno men en in een ander deel van de woning gedeponeerd. Dit geschied zijnde, ont deed de kruier zich van zijn uiterlijke kenteekencn van het kruiersschap en ging welgemutst in het bed liggen, nogmaals de lessen bij zich zelf repeteerend, die de jonge weduwe hem van buiten had doen leerqn kennen en die hij overigens ook met zijn gezond verstand wel gesnapt had. Hij had zoo eenigen tijd van beraad en overleg ge/iad, toen de deur van de sterfkamer openging en een deftig heer verscheen, n.l. denotaris Deze was door de weduwe in grooten haast ontbo den, wijl het geen uitstel lijden kon. De man der wet begreep na een paar korte inlichtingen van de vrouw en ooTc van den stervende, die erg kreunde, wat er gaande was en hij zette zich neder om het testament te schrijven. Met aan dacht luisterde de vrouw naar het dictée van haar stervenden ega en een glans van genoegen kwam over haar weduwlijk aan schijn, toen het hooge woord van den lijder, met moeite er uit gebracht, op het notarieel -papier stond: al wat haar man zijn eigendom mocht noemen was haar! Nu had evenwel de stervende nog een bijzonder verzoek en hij vroeg den notaris of hij hein niet even alleen kon spreken. En ja, d,at kon natuurlijk. De vrouw werd dus beleefd verzocht even het vertrek te willen verlaten, wat zij meende dat. geheel en al in de rol paste en bij de plechtigheid hoorde. Nauwelijks echter was de vrouw weg, of de stervende wenkte den notaris wat naderbij te komen en toen, verklaarde hij hem, met grooten nadruk, dat hij van den zooeven gedicteerden uitersten wil hoege naamd niets gemeend had en hij er slechts toe was overgegaan om van het lastig aandringen van zijn vrouw af te komen, die hem het sterven zoo moeilijk maakte! De notaris vond ook deze verklaring niet ongeloof el ijk en zeide nauwkeurig zijn plicht te zullen vervullen. Welnu, dan moest het zoo even gedicteerde vernietigd worden en moest in het testament wor den gesohreven, dat het geheele vermo gen „door ondergeteekende, mij, Notaris, bekend," moest worden uitgekeerd aan den kruier, genaamd zoo en zoo, en nu volgde, precies aangewezen, de persoon van den man, die in het bed lag! De notaris had niet het minste bezwaar. Hoe kon hij dat ook, begrijpende hoe vele menschen een oud zwak hebben voor hun kruiers, die vaak lief en 'leed met hen deelen, en trouwer en vriendelijker zijn dan de naaste nabestaanden. Enfin, het testament kwam gereed en nu had de stervende nog slechts te tee kenen, bij welke ceremonie de vrouw wel weer tegenwoordig mocht wezen. En toen nam de notaris zijn ambtsgeheim mee naar huis, het ainbtsgeheim=van den uiter sten wil van.... „mij Notaris bekend!" Toen dit ministerie was afge'.oopen, kwam de kruier het bed uit en hielp de weduwe hei lijk van haar man weer voor den dag halen en op de stervenssponde deponeeren en nu moest hij dadelijk weg om den dokter te halen^ die zoo spoedig mogelijk kwam, om te constateeren^ dat de overledene werkelijk dood was. De ontknooping kwam bij de ontze geling van het testament. Hoeveel ver baasde gezichten werden daarbij getrok ken Toen de streek van den kruier aan den 'diag kwam, kon de weduwe zich niet in houden en ze verklapte alles wat ze ge daan had. Plichtsverzuim vein een genees her: Voor de arr.-rechtbank te Zutphen, stond gasteren terecht de heer J. ,B.,. arts te Loenen, gemeente Apeldoorn. De dagvaarding legt hem ten laste, dat hij als gemeentegeneesheer, belast met de genees-,'heel-, en verloskundige hulp bij de behoeftigen in de buurtschap Hoen- derlo zoo roekeloos, nalatig en plicht verzakend is geweest om niet aanstonds1 althans zo ospoedig mogelijk zich tot eene zieke te begeven voor het verleenen van genees- of heelkundige hulp, zoodat de zieke in den morgen van 10 Maart is overleden. Op 8 Maart j.l. en de daar op volgenden nacht was hem, n.l. ©eni boodschap gezonden om te komen ten huize van de in de buurtschap Hoen- derlo wonende behoeftige echteltieden J. van Veldhuizen en G. Barten, aangezien de vrouw ernstig ongesteld was. De dokter had telkens den boodschap per een drankje voor de zieke, meege- gevean en was in den fiamïddag van 9 Maart naar de patiënte gegaan, die toen zjjn ftdyies n^ar liet zidcqnhuis te Apel doorn werd vervoerd, waar zij den voD genden morgen is overledetj. R Eenige inwoners van Loenen, waaron der ook de dominé en 6e pastoor, Ala getuigen a décharge gehoord, kenden be-» klaagde als een ernstig consciencieus ge neesheer, die veel zorg beeft voor zijnj zieken ook voor de armenpatiënten. Het O. M. heeft wegens het, in de uitoefe ning van zijn ambt, den! dood van eeni ander door schuld veroorzaakt te hebbenj vèroordeeling van bekl. tot een ernsti ge doch niet te zware straf ©m ontzejfe- ting van bekl. van het recht toit uitoefet- ning van het beroep van geneesheer ger- durende een door de rechtbank te hei palen tijd. |j. De verdediger Jhr. Mr. B. de Jong,; pleitte vrijspraak van beklaagde. De uit- SDraak is bepaald op a.s. Woensdag.R Gemeenteraad van Lisse. f Voorzitter: de heer Jhr. P. F. A. von Bönninghausen tot Herinchave, bur gemeester. L Aanwezig 9 leden. Afwezig de heer M^ van der Veld). Er is een vacature. De Voorzitter opent de vergade ring. De lezing van de notulen der vori ge vergadering wordt uitgesteld tot eed volgende. In behandeling komt een aanbod vaa den heer M. Guldemond om een stroop grond aan de Kapelsteeg aan de gemeen te af te staan voor f 4000. Uit de toelich ting van dein Voorzitter blijkt, dat de gemeenteraad ju zijn Jaatste vergade ring in comité-generaal beraadslaagd - heeft over hetzelfde onderwerp. Toen id aan den heer M. Guldemond f10 per vierk. M. geboden voor pl.m. 280 vierkv - M. grond, benoodigd om de Kapelsteeg op pl.m. 6 Meter breedte te brengen. De> eigenaar is echter niet bereid voor diep prijs den grond af te staan en vraagt f4000. Volgens nadere opmeting van den, gemeente-opzichter zou de gemeente voor deze som 265 a 270 vierk. M. grond in eigendom bekomen, waardoor de breedte van den weg aan de Gracht 5.75 M. en aan den Broekweg 6 M. werd. De heer Guldemond houdt dan nog een strook grond van 4,90 M. diepte over, die ge schikt is voor bouwterrein. Voor rekening der gemeente zou in den nieuwen ver keersweg de rioleering gemaakt moeten worden alsmede de straataanleg en een afscheiding van de terreinen van den heer Guldemond. De heer Lef eb er meende, dat een weg van 6 M. breedte niet voldoende is en zou liever een 9 M. breeden weg wenschen. De Voorzitter wijst erop,- dat zulks op het oogenblik slechts kan met afwijking van het uitbreidingsplan en wijziging daarvan is geenszins gemakke lijk. De heer Tromp is voor het voor stel. De Kapelsteeg zal een drukke com municatie-weg worden en de toesta- op het oogenblik onhoudbaar. De Leer Prins kan zich niet met den aankoop vereenigen. De heer Guldemond bood de grond aan en hij is deze dus gaarne kwijt. We krijgen toch geen goeden toe stand en ook voor Guldemond geldt het uitbreidingsplan, dat de Kapelsteeg pro jecteerde op 9 M. breedte. Als hieraan vastgehouden wordt, kan Guldemond op den grond in quaestie niet bouwen. Zou hij bovendien bij een ander meer geld voor zijn terrein kunnen krijgen, dan kwam hij niet bij de gemeente met /"n aanbod. De heer v. d. M e ij merkt dat de Raad geen bouwverbod op dezen grond gelegd heeft en mitsdien kan Gul demond bouwen zooals hij wil. Het uit breidingsplan is een wassen neus; de daarop aangegeven straatbreedten houden' het bouwen op gep^o'ecteerde -'raten niet tegen. De Vouu, op Gulde mond zijn huis ;aan den ingang der Steeg) moet afbreken dft zal altijd in den wegj blijven staan. De heer van Graven meende, dat een bod van f 2800 al hoog) genoeg is. De gemeente draagt de kos ten van rioleering en aataanleg, waar door Guldemond's bouwterrein in waar de stijgt. Hij heeft groot belang bij de! verbreeding der Steeg. De Voorzitter, zegt, dat B. en "W. bij de gevoerde be-( sprekingen deze argumenten ook te ber de brachtenGuldemond persisteerde echter bij zijn eisch van f 1000. De heeil P ij n a c k e r, vooropstellend het gemeen tebelang, dat een goeden verbreedings- weg vordert, wil door verdere onder handeling tot eene schikking komen. Del heer L e f eb e r wil ook met andere eige naren van grond aan de Ka; on derhandelen, want de toe, jals| die zal worden na aankoop vau v_ijide- mond's terrein, acht spr. geen afoende verbetering. De heer Veldhuyzen' v a 11 Zanten heeft een voorstel, dat hij in Comité-gieneraal ter sprake zou wili len brengen. Ook de heer Té fe bier betwijfelt of het wel "raadzaam ;S de; discussies In de openbare vergadering, voort te zetten. Beslopen wordt de deu ren te sluiten en te beraadsk^gen over! een nieuw aanbod, aan Guldemonjd te doen, teneinde tot eene voor alle par- tgijen gewenschte oplossing te komen. Voor sluiting der openbare vergade ring, waarin de discussie af en toe nog al heftig waren, vroeg de heer Pjjin- acker of de Voorzitter de rondvraag aan de orde wilde stellen. De V o o r zï t- ter antwoordde op event, vragen niet geprepareerd te zijn en zag liever, dat die leden hunne vragen uitstelden;. Paartoe wordt besloten.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5