Uit Stad en Omgeving. eele ontvangst fen sta-'huize plaats en om negen uur wordt door de vereeniging tot verfraaiing van Haarlem een. avond feest in den Sclioa .vbu.g aangeboden. Bezoek van H. M. de Koningin aan Haarlem. Van H. M. d eKoningin is bij de Ver- eeniging „Koninginnedag" bericht inge komen dat H. M. op 26 Mei gaarne de haar aangeboden eerewacht za' aanvaai- den. Als commandant daarvan treedt op de beer P. Quarlcs van Ufford. Op verzoek van den Burgemeester heeft de ver. „Koninginnedag" piannen voor d efeesielijke ontre "gst van H. M. de Koningin ontworpen. Deze plannen zullen den Burgemeester ter goedkeuring .worden overge'.egd. Van de reeds overgelegde plannen is o. m. goedgekeurd: onmiddellijk na aan komst, op de Groote Markt aubade ■waaraan 4000 kinderen zullen deelnamen. Aan "t Sta 'huis zal opgesteld staan een eerewacht van de vereeniging „Voor Va derland en Koning" met muziekkapel der Maziekveieeniging „Harmonie." Hei glanspunt van den dag zal zal zijn een bloemencorso. 'Dok zal e n korkcon- cerr worden gegeven. Voor 's avonds bestaan tai \..n. plan nen, o.a. zuücn verschillende concerten gegeven worden. Academienieuws. LEIDEN. Gisterenavond heeft prof. Lambprecht uit Leipzig voor de Litera rische Feculteit in het Academiegebouw gesproken over den inwendigen politie- ken toestand van het moderne Duitsch- land. Geslaagd voor het doctoraal ta rnen in de rechten de heer R. L. Hiemalda van Eysinga (Voorburg) propaedeutisch examen in de godgeleerdheid de heer K. F. Proost (Schoorl N. H.) AMSTERDAM. Candidaatsexamen klas sieke letteren: de heer A, Asscher. Gemeenteraad -van Leiden. Vergadering' van hedenmiddag. Voorzitter: de heer Jhr. mr. dr. N. de. Gijselaar, burgemeester. Aanwezig 29 leden. Afwezig met ken nisgeving üe heeren J. A. van Hamel we gens familieomstandigheden en Focke- ina Andreae wegens ambtsb'ezigheideni. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen van de vorige -vergade ring, die ter visie hebben gelegen, wor den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken Mededecling van de Heer G. P. Timp dat hij de benoeming tot lid van het bestuur der vereeniging tot instandhou ding van het Leidscn Muziekcorps aan neemt. Mededeeling van de Heer F. C. de Graaf dat hij de benoeming rot oridér- wijzer met verplichte hoofdakte aan 'de school 3e klasse No. 2 aanneemt. Mededeeling van de Heer J. C. A. Binnendijk dat hij de benoeming tot lid van het bestuur der Practische Am bachtsschool aanneemt. Mededeeling van de heer J. J. Eilders dat hij de benoeming tot anderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school 3e klasse No. 2 aanneemt. Missive van den Voorzitter van "Ged. Staten ten geleide van een extradt uit (het Kon. Besluit van 23 Maart j.l. hou dende goedkeuring van de verordening van 10 Februari 1910, tot wijziging der verordening, regelende de heffing van eene plaatselijke directe belasting. Mededeeling van Gedep. Staten dat krachtens de art. 1 tot en me:t 9 der "Wet van 24 Mei 1897 aan de gemeente over elk der eerste drie kwartalen van 1910 zal worden uitbetaald een bedrag van f31.134. Mededeeling 'van Be Min. v. Birinerïl. 'Zaken dat het raadsbesluit tOjt benoe ming van Dr. W. J. Beversen tot Rector van het Gymn. wordt goedgekeurd. ""Beschikking van den Commissaris der Koningin, houdende aanstelling van den iheer B. E. Spijker P.Hzn., tot lid van het college van zetters. Dispositie van Gedep. Staten ten ge leide van de goedgekeurde raadsbeslui ten tot verhuring van het benedenhuis Nieuwsteeg 7\o. 10a én tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van de Ordnjeboomstrat de Cathrijnestraat en een gedeelte van de Geerestraat en van het gedeelte van de Sophiastraat gelegen tusschen de Mare- singel en cle Buitenlaan. Dispositie van Gedep. Staten ten ge- lefle van de goedgekeurde raadsbeslui ten tot verhooging der begrooting, dienst 1910, ten behoeve van de koste van op en inrichting van het Idiotengesticht en van de school in de Haverstraat. Mededeeling van de heer D. C. de Bruyn dat hij de benoeming tot onder wijzer met verplichte hoofdakte aan de school 3e klasse no. 8 aanneemt. Een en ander aangenomen voor ken nisgeving. 'Worden overgelégd. Verzoek van W. de Setter c.a. om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot de stichting van een nieuwe school der le klasse voor meisjes. Verzoek van mr. H. M. G. Kloppenburg om ontslag als Regent van het Geref. Minne of arme oude mannen- en vrou wenhuis. Verzoek van Mr. W. H. A. Elink Schuurman, om voorwaardelijke toetre ding door de gemeente tot den Bond van Onderlinge Brand- en Inbraakverze kering. Verzoek van dr. A. H. Kroon om eer vol ontslag als lid der Plaatselijke School commissie. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Verzoek van C. Koordes om de Lob- selaan als straat te mogen gebruiken. Gesteld in handen van B. en W. ter af doening. Aanbeveling van de commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal" te benoeming van een lid dier commissie. Zal worden opgenomen onder de inge komen stukken. Verzoek van de Kon. Ned. Grofsme derij om niet aan te nemen het voorste! tot ondershandschc opdracht voor het ma ken van een rolbasculebrug aan de firma Penn en Bauduin en haar in de gelegen heid te stellen alsnog een aanbieding voor dit werk te doen. Adhaesiebetuiging van de Kamer van Koophandel en Fabrieken aan het ver zoek der Kon. Ned. Grofsmederij. Adhaesiebetuiging van den Chr. Me- taalbewerkersbond ,afd. Leiden, aan het verzoek der Kon. Ned. Grofsmederij. Een en ander te behandelen bij punt 85. Verzoek van J. C. d>e Munck om ver gunning tot 't bouwen van een houten kantoortje op den Nieuwen Rijn, tegen over de Beschuitsteeg. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Nog wordt medegedeeld dat aan de volgende personen pensioen verleend is: Aan A. J. Gerritse, eervol ontslagen gasmeester aan de Stedelijke fabriek van gas en electriciteit ad f985 'sjaars, met ingang van 1 April 1910; aan C. Niervaart, weduwe J. Laterveer, in leven laniaarnopsteker aan de Stedelij ke fabrieken van gas en electriciteit, ad f154 met ingang van 28 Mei .4 0: aan C. Crokaert, weduwe van M. A. Vléeschouwer in leven w erkzaam aan de Ammoniakfabriek der Sted. fabrieken van gas en electriciteit ad f262 met ingang van 19 Juni 1910. Dat als gevolg van de wijziging der verordening op de Kweekschool voor on derwijzers en onderwijzeressen opnieuw vaststelling van de pensioengrondslagen van eenige leeraren moet plaats hebben en wordt voorgesteld die grondslagen vast te stellen Voorden directeur van f3050 op f3200 Voor den leeraar H. Oberman van f2100 op f2400. Voor den leeraar Dr. H. J. Taverne van f1350 op f1750. Voor de leeraies mei. H. Pel van f400 op f600. Ten slotte is nog ingekomen een ver zoek van de Z. H. vereeniging „Het Groene Kruis" en de Leidsche vereeni ging tot bestrijding der tuberculose, om de kleine Stadszaal gedurende 14 dagen kosteloos ten gebruike af te staan voor het houden der t entoonstelling, die gra tis zal te bezichtigen zijn. Dit verzoek komt dadelijk in behande ling en overeenkomstig het preadvies van B. en W. wordt het zonder beraadsla ging toegestaan. le. Verzoek van Mej. I. M. Oort, om eervol ontslag als tijdelijke leerares in het Hoogduitsch aan de H. B. S. voor Jongens. B. en W. stellen voor het ontslag eervol te verleenen met ingang van 15 April. Conform besloten. 2e. Benoeming van een tijdelijke leerares in het Hoogduitsch aan de H. B. S. voor Jongens; Voorgedragen worden: le. Mej. I. A. Thomèse, leerares in het Hoog duitsch aan de H. B .S. voor Meisj- jes te Leiden en 2e. Mej. E. A. W. Broes van Dordt te Rotterdam. Benoemd wordt met algemeene stem men mej. I. A. Thomèse te Leiden. 3e. Benoeming van ecu onderwijzer (es) aan de school der 3e kl. no. 1. (Binnenvestgracht.) Voorgedragen worden: le. A. van Wam el en, 2e. Mej. A. v. d. tGraaf en 3e. Mej. C. H. J. Bijl eve ld, allen te Leiden. Benoemd wordt met algemeene stem men de Uiteer A. van Wamelen. 4e. Benoeming van twee Regentessen van liet H. G. of Arme Wees- en Kin derhuis. Door Regenten der instelling wor den aanbevolen a. le. Mevr. W*d. J. G. A. Vieede van Oosterzee en 2e. Mevr. Th. H. J. Josselin de Jong-Wetsels. b. le. Mevr. A. C. Montagne-van d. Lee en 2e. Mevr. M. E. Timmer- mans-v. d. Goes. Benoemd worden Mevr. de wed. J. G. A. Vreede-van Oosterzee en mevr. A. C. Montagne-van de Lee. 5e. Rekening, dienst 1909, van !de vereeniging tot instandhouding van het Leidsch Muziekcorps. 6e. Rekening, dienst 1909, vai. ie Ge zondheidscommissie. 7e. Rekening, dienst 1909, van de PI. Schoolcommissie. De Commissie van Financiën advi seert tot onveranderde goedkeuring dezer rekeningen. Conform besloten. Bij de beraadslagingen over deze pun ten veriaten c:e bestuursleden der betrok ken insi:!Iingtn de rgadetzaai. 8e. Voorstel tot ..Nv.jzigiiig. van de be grooting, dienst 1910, ten behoeve van de kosten van het onderwijs aan spraak- gebrekkige kinderen. Ter r .voering van het vroeger ge nomen raadsbesluit verzoeken B. en W. ten behoeve van het onderwijs van spraa'kgebrekkige kinderen f 6Ü0 te hunner beschikking te stellen. Conform besloten. 9e. Verzoek van mej. P. H. van Lok horst, om het gebruik vjyi het gymnas tieklokaal der H ,B. S. voor Meisjes. B. en W. stellen voor aan ,Mcj. v- Lokhorst voor liet geven van gymna- okonderwijs tot wederopzeggens toe 'ming te verleenen om het gym- 'eklokaal der H. B. S. voor Meis jes te gebruiken des Donderdagsmid dags van '4—5 uur, tegen f 10 ,per jaar. Conform besloten. 10e. Verzoek van het bestuur van het genootschap „Mathesis Seientiarum Ge- nitrix" om het kosteloos gébruik van de ■Stadsgehoorzaal, ten behoeve van de feestviering ter gelegenheid van het 125 jarig bestaan. B. en W. stellen voor aan het Ge nootschap „M. S. G." kosteloos de groote zaal dér Si* 1 noorzaal af te staan op 19, 20 e.i 2i en zoo noodig ook op 22 September a.s. Conform besloten. 11e. Voorstel tot bestendiging van de huur van het perceel Oude Singel 34. 12e. Voorstel tot bestendiging van de huur van het winkelhuis Nieuwe'Rijn 21. 13e. Voorstel tot bestendiging van de huur van het perceel Lokhorststraat 22. 14e. Voorstel tot bestendiging van de huur van het perceel Lokhorststraat 18. 15e. Voorstel tot bestendiging van 'de huur van "de bovenwoning van het per ceel Breestraat 119. B. en W. stellen voor de huur van bovenstaande vijf gemeente-eigendom men volgens de bestaande voorwaar den te bestendigen aan de tegenwoor dige huurders. Conform besloten. 16e. Voorstel om Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van gas en elec triciteit te machtigen om het gesticht „Duinzicht", onder Oegstgeest, aan de gasleiding aan te sluiten. Conform besloten. 17e. Voorstel tot kostelooze overna me in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een gedeelte van de Prins Hendrikstraat en van den Maresingel. B. en W. stellen voor aan J- W. de Haan kosteloos in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen een deel van de Prins Hendrik straat en Maresingel, nadat vooraf een bedrag van f 58,83 door jie betrok kene in de gemeentekas zal zijn ge stort voor het in orde Ynaken der stra ten. Conform besloten. 18e. Voorstel om aan H. M. de Ko ningin voor te stellen B. en W. te mach tigen aan L. Penning vergunning te ver leenen tot verkoop van sterken drank in het klein in het feestgebouw aan het Zoeterwoudschen Singel, bij gelegenheid van de a.s. Lustrumfeesten. Conform besloten. 19e. Preadvies op "het verzoek van het Bestuur van de Vereeniging van lood- witfabrikanten in zake het gebruik van loodwit ten behoeve van gemeentewer ken. B. en W. zeggen daarin, dat de Raad krachtens een vroegere beslis sing staat op het standpunt der adres- seerende vereeniging en besloten heeft een afwachtende houding waarin'het gebruik van loodwit aan te nemen, tot dat van Regeeringswege maatregelen zijn voorgeschreven. In dien zin steil zij voor adressante te berichten. Het praeadvies wordt goedgekeurd. 20S4. Vaststelling van de verorde ningen, houdende verbod tot bouw of herbouw op bepaalde in die verorde ningen genoemde gronden. B. en W. stellen voor een bouwver- bod te leggen op een 65-tal percee- Ien grond in deze gemeente, volgens de beginselen, vroeger door den Raad vastgesteld. Bij de algemeene beschouwingen vraagt de heer van der Eist of het bedoeling is, elke verordening afzonder lijk te publicecren, zooals de gemeente wet voorschrijft. De Voorzitt er ant woordt bevestigend. De algemeene be schouwingen worden daarna gesloten en alle verordeningen ongewijzigd vastge steld. Bij énkele verordeningen blijven, sommige raadsleden oiuier hilariteit bui ten stemming, omdat of hun familiele den eigenaars zijn van de betrokken' grond of zij als commissaris eener Maat schappij bij het terrein ziin betrokken. Toen alle 65 verordeningen waren aT- gehamerd weerklonk krachtig applaus. 85c. Voorstel tot onderhandsche op dracht van den bouw van een rolbas- culebrug met electrische bewegings- en opzetinrichtingen, ter vervanging van de Blauwpoortsbrug, aan de firma Penn en Bauduin te Dordrecht. Hierbij komen in behandeling de adressen der lconinkl. Nederl. Grofsme derij en 'der firma van Egmond Co., alsmede de adhesie betuigingen van de Kamer van Koophandel en cle afd. Leiden der Chr. Metaalbewerkersvereeuigi g. De heer Vergouwen vraagt eene geheime vergadering; spr. gevoelt daar aan niet behoefte, maar meende, dat en kele leden daarop hadden aangedrongen. De Voorzitter merkt op, 'dat de gemeeniejvetjycybiedt in geheime veiga,- dering over ondershandsche aanbestedin gen te beraadslagen. De heer Vergouwen stelt voor dit punt van de agenda af te voeren en eene openbare aanbesteding van de rolbascu- le-brug te houden. Het ligt toch aller eerst op den weg de Leidsche industrie te bevorderen, vooral daar de Koninlcl. Nederl. Grofsmederij in staat mag wor den geacht dit werk uit te voeren. Spr. betreurt, dat de Leidsche inrichting is gepasseerd. Al is de som van aaiioe- oteding genocmü, dit acht spr. geen over wegend bezwaar. Kunst en Wetenschappen. [Recital Hans Kindier. I11 allen eenvoud, zoder aanstellerij, verschijnt daar deze jonge violoncellist. En bij den eersten streek van den met de meeste beslistheid gevoerden stok, komt men dadelijk onder den indruk van het wondervolle spel en blijft daar tot het einde toe naar luisteren, gevangen als men is (door den schitterenden toon en de meest volkomen voordracht, die het schoone; program als dooraderen. Met ongeevenaarde grandioosheid klinken de melodieën, zangerig in hooge mate en met bruuske stoutmoedigheid echter altijd muzikaal, weldoordacht. De fijnheden in de weeke, 'cle kloek heid in ide meer hartstochtelijke passages, ze zijn immer heerlijk gedacht £ti Vnet warmen, edelen zin voor het schoone, speelt Kindier stijlvol en met veel sen timent, zijn program a'f. Het baarde verwondering dat op het program alleen nummers stonden, die bij vele artisten dienst doen als bravour- stukjes. Zou het meer klassieke, door dezen artist gespeeld niet nog meer ge not hebben verschaft? We vertrouwen dat een volgenden keer ook de klassieken een beurt krij gen. Onnoodig achten wij het in bijzonder heden het program te ontleden, 'doch stippen slechts aan „Am Springbrunnen" van Davidoff, waarin JKindler gelegen heid had, zijn veelzijdige begaafdheid tot volle recht te brengen. Zijn techniek is meesterlijk, zijn toon- trekken orgelachtig en de klanken pracht die het oor toestroomde, was wel in staatè .om hei meest koude hart te onjtroeren en te verwarmen. Heerlijk waren dan ook de anderhalf uur in de kunsttempel doorgebracht en noode scheidden wij. Mevr. Mossel-Belinfunti, die de be geleiding verzorgde aan den schoon klin kenden vieugel, deed dit zeer verdienste lijk en met muzlkalen smaak. Het publiek was uiterst warm ge stemd en huldigde den jongen virtuoos naar verdienste. S. NIEUWKOOP. Door eenige handel drijvende Ingezetenen is aan de Raad der Gemeente alhier hulp en bijstand ver zocht tot het verkrijgen van een telefo nische verbinding waarvan een ieder tegen betaling gebruik maken kan. De beslissing op dit verzoek is door de Raad aangehonden tot een volgende vergadering. Inmiddels zullen Burgemees ter en Wethouders zich op de hoogte stellen van de voorwaarden niet het Rijk, de kosten van een spreekcel, van de bediening, enz., teneinde de Raad van voorlichting te dienen. NIEUW-VENNEP. Bij openbare aan besteding voor het bouwen van 33 woon huizen te Heemstede was M. van Dam, Mr. Aannemer alhier en C. Leenheer te Koudekerk, de laagste inschrijvers, zijnde voor f 48750. OUDSHOORN. De brigadier-titulairC. op den Brouw te Molenaarsbrug (gemeente Oudshoorn) is in den rang van brigadier der rij ksveld wacht overgeplaats naar Maassluis. WARMOND. Gisteren slaagde voor h.et examen van candidaat-Gemeente- Secretaris de heer M. J. Spaargaren, 2e ambtenaar ter Secretarie, alhier. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. H. M. de Koningin-Moeder is voor nemens zich in het begin van de maand Mei te begeven naar Engeland tot het brengen van een bezoek aan H. K. H. de Hertogin van Albany en aan H. M. de Koning - '-Weduwe van Zweden, die dcii vlmer ui Engeland heeft doorgebracht. Hare Majestei) de Koningin-Moeder zal omstreeks drie weken in Engeland ver blijven. H. M de Koningin en Z. K. H. de Prins zijn hedenavond bij H. M. de Koning 1 eder op afscheidsdiner vóór den terugkeer morgen naar Het Loo. 'S GRAVENHAGE, 14 April. Heden werd hier op plechtige wijze het huwelijk voltrokken van W. A. J. baron Gevers, onzen gezant te Berlijn en jkvr. G. J. A. A. van den Bosch, dochter van Jhr. van den Bosch, kamerheer van de Koningin, secretaris der Hofcommissie. Een dichte groep van dames en heeren was in de gangen van het Stadhuis ge schaard om het bruidspaar te begroeten. Een rijtuig uit de Koninklijke stallen was als trouwkoets beschikbaar gesteld. Onder de trouwgetuigen was Minister de Marees van Swinderen. Marktberichten. DELFT, 14 April. Graanmarkt. Wesllandsclie rogge f 6.— a 6.50, Zeeuwsche rogge f 6.25 h 6.75, Westlandsche tarwe f 7.50 5 8,00, Zeeuw sche tarwe f 8.— a 10.25, Cbevaliergerst'f 6.75 a 7.25, Westl. zomergerst f 6.— a 6.60, korte haver f 4.h 4.50, duivenboonen 7.25 ii 8.—, paardenboonen f 6.25 a 7.—, bruine boonen f 8.— if 13.—, groene erwten 9.—i 12.00, kool zaad f aa mixed mais f 6.a 0.—, lange haver f 3.50 a 4.—. Boter f 54 a 62 per vat van 40 Kg. Aan voer 407/8, 85/16, wegende samen 8990 Kg. Lijnolie vliegend f42,— lijnkoeken f 13.M3.50. 14 April. Veemarkt, vette koeien lè !<w. f 200 i 280, 2e kw. f 140 a 200, kalf koeien le kw. f 190 a 260, 2e kw. f 140 a 180, vaarkoeien f 140 i 240, 2e kw. f 90 a 130, vette kalveren f 80 A l 10, 2e kw. f 50 a 80, vette schapen le kw. f a vette lammeren le kw. f a magere varkens le kw. f 16 a 40, Biggen t 5i 14, nuchtere kalveren le kw. f G <x 24, paarden 40 i 140, weilammeren f8 a 11. Rundvleesch per Kilo f 0.78 a 0.70 a 0.62, vet kalfsvleesch per kilo f 1.15 a 1.05 ii u.95, Aanvoer 618 runderen, 8 paarden, 21 vette kalveren, 421 magere kalveren, 828 schapen of lammeren, 456 varkens, 725 biggen, 23 geiten ofbokken. GOUDA, 14 April. Kaas. Aangevoerd <50 partijen; handel vlug; le qual. f 30.— a 81.50 2e qual. f 26.— i 29,—. Boter. Aangevoerd 1167* kg. handel v iug; goeboter f 1.35 ii 140; weiboter f 1.20 a 1.30. Veemarkt. Melkvee goeden aanvoer. Handel en prijzen f minder dan de vorige week, vette varkens redelijken aanvoer, handel vlug; 25 a 28 c. per kilo. Biggen voor Engeland redelijken aanvoer, handel vlug f 23.— a f 25.—. Magere biggen goeden aanvoer. Handel vlug f 6.50 10, Vette Schapen weinig aanvoer, handel redelijk f 20.— a f 26.—Nuchtere kalveren goeden aanvoer, handel vlug f 7 a f 11. FokkaJveren goeden aanvoer, handel vlug f 10 a f 18. ZOETERWOUDE, 14 April. Heden ter Kaiverenveiling, aangevoerd 9 stuks, welke verkocht werden aan f 2.50 a f 2.75., f 4.50 a 5.25., f 6.00 a f 6.25., f 6.50 a f7.00 en 9.50. Gisteravond waren ter veiling aangevoerd 679 Kippeneieren en verkocht van f 3.20 a f 3.60 per 100 stuks. VOORSCHOTEN. Veiling van 13 April. 'sMorgens: 4 kalveren f 7.00 a f 10.50. 's A v o n d s4500 eieren f 4,00 a f 4.50, kippen f 0.60 a f 1.20, konijnen f 0,60 a f 1.25, duiven 50 c. per paar. DELFT, 13 April. Op dc vette varkens- markt waren aangevoerd 128 stuks. Prijs per kg. le soort 58 c., 2e soort 52 c. WOERDEN, 13 April. Op de heden gehouden vee- cn varkens markt besteedde men voor vette koeien f a vaarzen f a kalveren f a schapen f 20 a lamineren f 7 a 0 jonge dito f a varkens f 22 a .25, biggen f 10 a 15, zeugen f a per stuk. WASSENAAR, 13 April. Kal veren v e 1 i ng. Aangevoerd werden 12 stuks. Prijzen ""3.50 a f 10.50, 1 geit f-8.— De handel was vlug. HAZERSWOUDE, 13 April. Op de heden avond gehouden veiling der V. P. N. waren aan geroerd 1829 eieren besteed werd f2,94 tot 3,70 de 100 stuks. Broedeieren f 5,02 de 100 stuks. SCHIEDAM, 13 April. Noteering va.i de Beurscommissie. Moutwijn f l1 j per Ned. vat zonder fust cn zonder de belasting. Moutwijn willig. Spoeling per ketel f 1.30. Graan-Spiritus f 14a 14.UMe'.asse-Spivitus 12Y a I2*4t ruwe Spiritus fü}-:> a 00. Beurs van Amsterdam. 14 April 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3"';0 Cert. dito 2Jr2 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5 Obl. April-Oct. Dito 4/c jan-Juli. Portugal 4J-'o Obl.Tabaksmon. 3*Vo Obi. le serie Rusland. 4^-2 7o Obl. l909Ned.Rec. 4h o dito Obl. 1909 4 üiio bij Hope ei Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 Obl. 1895 Mexico 4 Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 "/0 Gee. B. Schuld Venezuela 3 /0 Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. Aand. N. West. Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge ei Moormann (liq.) Aiast. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ncd. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew. aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebuiig Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobais Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. uiio. dito. Aand. Amsterdam Lieli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asaiian Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aanu. Peruv.Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand.. Mij. t. Expi. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxlel-Wesel 1875-80 Aand. Warsehau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake «SOhio Cert. v, aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. /0 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. MexicJhtern.PirorLïenObl.4J4% Cert. v. aand. Miss. Kans. K T. 4 '/o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. ITnion Pac.Rir. -j Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Yz Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 470 Tlieiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staats). Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-knaal loten Prolongatie rente Vorige Koers Koers. ïeden 90,' j 90* 894, 89 ji 75 7 4Ji 9tP-it 957 w 999» 97 H 97 'a 66J 94 H; 94 94 és 87 87% 87* 81}, 96*4 102; s 47*4 55 H 102 Ys 102 87 190 74 75* 644 63* 77'7 75* 84 Ji 87* U8>8 120 130JG 130* 17934 179% 164*4 165 187 '16 188* 248 248 968 970 123 121* 531 -V 539 252V-5 249 200 193% 0* 19>2 19% 585 590 104*4 105* 474 490* 93 92* 480 5 X 5* 121-4 12% 39*4 39* m-2 9Ö?8 129*4 113J-4 112*. 86>é 41*19 41* 29*k 30*' 74 74 36 37 101H 40 H 42 994 99 44% 45* 46H 48* 124 124% 27 7« 28* 184% 187* \0OH 100* 108^9 1.90 82 97% 123M lGOJé 176 71 52* n 47. 72.—

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3