Gemengd Nieuws. secretaris insgelijks hel vertrouwen van deze meerderheid ontzegde. Een talrijk aanwezig publiek gaf hierna door luid ruchtig applaus van zijn instemming met deze verklaringen blijk. Schoolvoeding. Op grappige wijze wordt in de „Tijd" ee^ loopje genomen met een der socialis tische idealen, n.l. de schoolvoeding. In Den Haag werd reeds het voorstel gedaan de schoolvoeding niet alleen 's winters maar ook 's zomers te houden. Dus gedurende het geheele jaar. Maar, alzoo roept de Haagsche corres pondent van die „Tijd" uit, dan zal het niet lang meer duren, of va can tie wordt een straf! Immers in de toekomst krijgen de kin deren op school hun dagelijksch bad, hun dagelijksch geneeskundig toe zie h t en hun dagelijksche in a a 11 ij d e n. Zij worden zoo van Staatswege ge- wasschen, gevoed en -verzorgd. Wat moet er dan in de v a c a n t i e te recht komen van de kinderen, wanneer zjj geheel aan de hoede worden overgelaten van de menschen, die zij gewoon zijn hun „vader" en „moeder" te noemen? Kunst en Wetenschappen. De komeet van Halley. Zooals men weet, werd 25 Maart de komeet rechts van de zon als morgen ster zichtbaar., ze bereikt 20 April in haar baan het punt dat op den kort- sten afstand van de zon is gelegen; de afstand tot de aarde is dan echter nog niet zoo klein mogelijk. Dit heeft eerst plaats op 19 Mei wanneer de komeet wederom in dezelfde richting als de zon staat, maar thans in beneden conjunc tie d. w. z. tusschen aarde en zon in. Aarde, komeet en zon staan nu in één lijn. De bewoners der aarde voor wie het dan dag is, zullen dan dus misschien het dichtste gedeelte der kern op de zon neschijf geprojecteerd zien, een verschijn sel dat nog nooit is waargenomen. De aardbewoners die het nacht hebben zul len als de staart lang genoeg is (langer dan 22 millioen K.M.), waarschijnlijk in dena vond van 19 Mei hiervoor eenige aanwijzing ontvangen in den vorm van lichtverschijnselen in i.e hoogere lucht lagen. Daar noch de lengte van den staart, noch zijne kromming lang van te voren aan te geven zijn, zijn precieze voor spellingen niet mogelijk. Na 19 Mei loopt de komeet snel links van de zon weg, daar de bewegingen van aarde en komeet in tegengestelde richtingen plaats hebben; bij de conjunc tie en dus bij den overgang der komeet over de zonneschijf passeeren de hemel lichten elkaar met eene betrekkelijke snel heid ongeveer 80 .M. per seconde! De komeet wordt nu weer avondster en zal dan tusschen 20 en 30 Mei waar schijnlijk nog goed zichtbaar zijn, waar bij helaas het maanlicht (24 Mei is het volle maan) storend werken zal. Het schouwspel zal dan bovendien voor ons van korten duur zijn, daar de komeet spoedig beter zichtbaar wordt voor waar nemers op het Zuidelijk halfrond en ze zich én van de zon en van de aarde ver wijdert, een afscheid van ongeveer 75 jaar. Voor hen, die zich de moeite wil getroosten de komeet van Halley tij dens hare grootste helderheid i n de ochtendschemering te bewonderen, mo ge het navolgende staatje van dienst zijn. Daaruit blijkt dat de duur der zicht baarheid steeds tusschen vrij enge gren zen begrepen is. Men zoeke de komeet tijdens de aangegeven uren in eene rich ting, drie van Oost weinig zal afwijken. Duur der Opkomst goede Datum. 's nachts. zichtbaarheid. April 12 3u. 50m. v. 4u. Om. t.4u. 30 m April 16 3 u. 30 in. v. 4 u. 45 m. t4 u. 15 m April 20 31 v. 3 u. 30 m. t. 4 u. 10 m April 24 3 u. v. 3 u. 15 m. t. 4 u. Om April 28 2 u.45 in. v. 3u. Om. t. 3 u. 45 m 'Mei 2 2. u. 30 m. v. 2 u. 45 m. t. 3 u 30 m Mei 6 2 u. 20 in. v. 2 u. 35 m. t. 3 u. 20 m Mei 10 2u. 15m. v. 2u. 30m. t. 3 u. Om Mei 14 2 u. 30 m. v. 2 u. 45 m. t. 3 u.O m Mei 16 3 u. 0 m. Zeer kort. Mocht de komeet zóó lichtsterk worden Wat ze ook' i nde heldere schemering goed zichtbaar blijft dan zullen de tijdstippen uit de laatste rij iets later vallenin elk geval kan men zich teleurstellingen be sparen door niet naar de komeet te zoe ken voordat de dagbladen het goed zicht baar zijn voor het blootc oog vermeld hebben. Mars en de Maan. ïn de Zutph. Ct. schrijft H.: Woens dagavond. wordt Mars door de maan be dekt. De planeet verdwijnt een tiental "minuten voor elven achter den donkeren maanrand en komt een viertal minuten yoor half twaalf weer aan den lichten rand te voorschijn. De maan is dan vierdagen oud en gaat te middernacht onder. Zij staat te elf uur nog op een tiental graden hoogte. Jiet begin der bedekking althans, zal dus hij genoegzaam helderen hemel, onder .Vrij gunstige omstandigheden kunnen gorden waargenomen. Universala Esperanto Asocio. IV. 'Allerwegen, Voornamelijk in de woon plaatsen der Delegitoj of Subdclegitoj, vindt mep Esperanto-bure^ux, dat zjjn winkels ,waar men alles verkrijgen kan, waar men het middelpunt betreedt van alles, wat in een stad op Esperanto be trekking heeft. Daar kan nien vali alles koopen en ^bestellen, 'daar kan men ?ich op alle Esperantotijdschriften abonnee- ren, daar kan men alle nieuws en inlich tingen betreffende de Esperanto-bewe- ging verkrijgen, daar kan ook de reizi ger de noodige inlichtingen omtrent de stad bekomen, door een ter beschikking liggend gidsboekje te raadplegen. Een bijzondere en voorname atdeeling van U. .A. is gewijd aan Tiet meest belangrijk edeel van het internationale leven, aap handel en industrie. Alle fir ma's, vereenigingen, vennootschappen, corporaties, hotels, kantoren, enz. welke bij U. S. A. zijn aangesloten, hebben het recht, de volgende speciale diensten te vragen. Reclame en verspreiding 'van recla memiddelen. In alle groote plaatsen heb ben de Delegatoj of Subdelegatoj op zich genomen, onder de Esperantisten hnner woonplaats te doen verspreiden alle pro spectussen, retflamemiddelen., catalogus- £""i, prijscouranten, enz., welke hun voor doel worden toegezonden, op voor- irde, dat ze in het Esperanto zijn ge steld en afgezonden zijn door firma's, welke bij U. E. A. zijn aangesloten. Men zal onmiddellijk inzien, welk voordeel uit oogpunt van reclame van nu af ieder handelsman zal bereiken, die zijln recla memiddelen in het Esperamtostelt en. door U. E. A. allerwegen laat versprei den tot in de verst verwijderde plaatsen. Bemiddeling voor reclame enz. zoo cok behoeft een bij U. E. A. aange sloten firma, handelsman of particulier die reclame wenscht te maken, of een bediende le huren, zich slechts tot de Deligitoj of Subdeligitoj te wenden, die, zonder daarvoor iets extra's in rekening te brengen, de advertentie of het verzoek in de nationale taal ziillen overbrengen en doen afdrukken in de nieuwsbladen hunner woonplaats. v'erschaffing van informaties en en quêtes: Iedere firma, die bij U. E. A. is aangesloten, heelt het récht, aan alle Deligatoj of Subdeligatoj commercieele of industrieele informaties van niet-ver- trouwelijken aard te vragen en door hun ne bemiddeling enquêtes in te stellen op de meest betrouwbare en pauwgezétte wijze. Juridische inlichtingenDank aan U. E. A. kan iedere aangesloten firma kos teloos inlichtingen eflangen omTrclit al- gemeene vragen, betreffende nationaal- of internationaal recht. Deze zeer gewichtige diensten worden verleend aan alle firma's, instituten, ver eenigingen, corporaties, enz., die z'ich bij Espcrantio aansluiten en een jaarlijksche contributie betalen van sïeuxts 2 spes- miloj, of f2.40. De namen van deze bij Esperaritio aangesloten ondernemingen, Esperantioj Entreprcnoj, worden a fge-' drukt in het officieele jaarboek en wor den aldus aan de solidariteit der Espe- rantianoj aanbevolen. L. R. Groenloopen. Prof. Dr. J. J. M. de Groot, te Leiden heeft een brochure tegen den „Groen tijd" geschreven, waaraan de „N. Rott. Ct." een briefwisseling ontleent die de redenen inhoudt waarom genoemde hoogleeraar het rectoraat der Leidsche Hoogeschool niet heeft bekleed. Aan elke universiteit wordt, voor den duur van ieder studiejaar, de rector- magnificus door de Koningin benoemd uit een voordracht van drie hoogleeraren door den senaat opgemaakt. Aldus de Wet op 'het Hooger Onderwijs, artikel 109. In Leiden nu heerscht sinds jaren de gewoonte, die voordracht op te makeyi volgens een rooster van anciënniteit. Toen nu de voordracht zou worden opgemaakt, waarop de naam van prof. de Groot zou verschijnen, als no. 2 schreef deze den senaat een brief, waarin! hij mededeelde, dat hij bij eventueele be noeming tot de rectorale waardigheid, niet met het Studentencorps op vriend- schappel ijken voet zou kunnen verkee- ren, indL.; i er dan nog liet instituut op zou nahoi' dat den naam draagt van groenloopen. Prof. De Groot motiveerde zijn mee ning als volgt: ,',Dit groenloopen is namelijk naar mijn overtuiging, iets van grot1 immoreelen aard, dat ze universiteit to<f in het buitenland tot schande strekt en bespot telijk maakt, en telken jare een groot aantal ouders, die zoons herwaarts zen den, ergert en verdriet. „Vóór een zeker aantal jaren werd het groenloopen door het corps verheven tot wettige corpsinstelling, en door voor schriften geregeld, zoodat dit lichaam alle kwaad, waartoe het groenen aanlei ding geeft en waarvoor het elk jaar de deuren wagenwijd open zet, de volle verantwoordelijkheid draagt. „Voel ik mij reeds als mensch verplicht mij om die reden van officieelen-en offi- cieusen omgang met het corps te ont houden, des te meer zal dit het gevjajl zijn, wanneer de wet mij, in hoedanig heid van rector, tot handhaving "van de discipline aan de hoogeschool verplicht. Tot dien pflicht reken ik zeker en stel lig het tegengaan met alle bruikbare middelen van die officieele, op groote schaal publiek en half-publiek uitgeoe- fende corpspractijk van plagen, sarren, treiteren, physiek ep gejleljik. mishande- leu van uiie.vaijeii jongeren, waarover men, de corpswet hanteerende, zijn over macht gc i-'w'gd heeft alles tot eigen vermaak en verpoozing. „De senaat stelt goede verstandhou ding met het studentencorps op boogen prijs. De rector is voor de handhaving dier verstandhouding zijn zaakgelastigde Wanneer ik rector ben, zal dus dit on derdeel van de rectorale plichten onrro- gelijk kunnen vervuld worden. Derhi... zie ik mij genoodzaakt u in Overweging te geven, of Hef niet beter is mijn naam niet op de voordracht te plaatsen. Ge dacht mag hier wel worden aan de om standigheid, dat het jaar van mijn recto raar ook dat van lustrum feesten zal zijn. „Gaarne zou ik zien, dat nevens uwe voordracht een, afschrift van dit schrijven aan heeren curatoren en Z. Excellentie den minister van Bintienlandsche Zaken werd overgelegd." De Senaat heeft na uitvoerige bespre kingen hierop aan prof. De Groot schrif tel ijle medegedeeld, dat hij de mogelijke gevolgen der door den heer De Groot in uitzicht gestelde gedragslijn ten op zichte van een aanzienlijk 'deel der stu denten gemeend heeft jrjiet te kunnen aanvaarden en toen met groote meerder heid op de voordracht geplaatst de na men der hoogleeraren Verdam, Kluyver 'en Blok. Prof. De Groot wendde zich daarop tot den Min. van Binn^nl. Zaken, om aan Z.Exc. medcdeeling te doen van de reden, waarom zijn naam niet was ge plaatst op de voordracht van het recto raat, waarop de Minister aan den senaat het verzoek deed te mogen vernëmen, „of de bezwaren door den heer De Groot tegen het groenen gekoesterd, onge grond zijn te achten". Dit verzoek van den Minister, door tusschenkomst van curatoren der univers- teit tot den Senaat gericht, is door dezen beantwoord met een schrijven aan het curatorium, waarin liet volgende wordt gezegd „Verscheidene leden zijn sterk tegen den groentijd gekant, en zouden dien hoe eer hoe liever wenschen afgeschaft te zienzij staan in dit opzicht op liet standpunt van den heer De Groot. An dere meenen, dat de bezwaren, tegen het novitiaat ingebracht worden overdreven, dat door afschaffing ervan die bezwaren slechts voor een klein deel zouden wor den opgeheven, en dat een groentijd zijn nut kan hebben, mfts ontdaan van de misbruiken, die zich in verschillende ja ren in meerdere of mindere mate daarbij hebben voorgedaan. Hierin zijn allen het eens, dat die misbruiken zonder eenig voorbehoud, ten strengste moeten wor den afgekeurd. „Doch in de twee volgende punten ver schilt de meerderheid van den sena.at in meening van cjen heer De Groot. Voor eerst hierin, dat het afgekeurd moet wor den dat het Studentencorps den groen tijd wettelijk heeft geregeld, waarSoor het van alle kwaad waartoe net groenen aanleiding geeft, de volle verantwoorde lijkheid draagt. De meerderheid van den senaat is daarentegen van ooft.eel, dat de groenwet, die in 1895 mede op aan drang van opvolgende rectoren, is inge steld, om aan de willekeur, waarmede de novitii' worden behandeld, paal en perk te stellen, nuttig werk#, daar zij de macht der studenten over de nieuw aankomen den o p allerlei wijzen beperkt, aan het collegium de bescherming der novitii opdraagt, en er de machtsmidde len aan toekent om onbetamejijke beje geningen van \le zijde der studenten te genover de groenen met vrucht te kun nen tegengaan. Doch vooral verschilt de meerderheid van den Senaat met de|n heer De Groot van gevoelen hierin, dat de bezwaren tegen het groenwezen een onvriendelijke houding tegen het studen tencorps van de zijde van den senaat zou rechtvaardigen, of zelfs voorschrijven. De heer De Groot verklaart in zijn brief dat het hem onmogelijk zal zijn de door den senaat op prijs gestelde goede ver standhouding met het Studentencorps te handhaven, en dat hij zich verplicht zal achten met alle bruikbare middelen de corpspractijk van het groenen tegën te gaan. Onder die bruikbare middelen re- Kent "cle senaat zeker niet het veroor zaken van een botsing, waardoor men zich voor langen tijd cfe gelegenheid zou benemen om door vriendschappelijketn raad en minnelijken drang op den geest van het Studentencorps invloed ten goe de lilt te oefenen. De Senaat is vast overtuigd ,dat indien men den weg van den heer de Groot be wandelt, men eerder het tegendeel zal bereiken van hetgeen men beoogt, en dat men er in geen geval de afschaffing van den groentijd mede zal bevorderen, of zelfs het aanbrengen van gewenschte ver beteringen. Dit doel kan alléén bereikt worden wanneer ce betrekkingen van den senaat met het Studentencorps zijn van vriendsehappelijken aard. Reeds heeft de ervaring der laatste jaren bewezen, diat bet Studentencorps voor welwillend ge geven raad van onze zijde alleszins toe gankelijk is. En ook in den kring der stu denten zelf wordt het streven steeds krachtiger om het groenwezen van mis bruiken te zuiveren. Met ingenomenheid kan eraan worden herinnerd, dat drank- dwang en groenentafels, en dezer dagen ook zoogenaamde donderjolen zijn afge schaft; dat aan de novitii, die dit verlan gen, inderdaad de gelegenheid wordt ge geven om colleges te volgen, en dat bet collegium zijn uiterste best doet om ver- keer^bfidtü uitspattingen teggi te gaan. Onder ckze omstandigheden zou de senaat het dubbel betreuren indien de goede verstandhouding niet het studen tencorps werd verstoord." Nationale Bloemententoonstelling. Uit de Kunstzaal op 't terrein jdeir Bloemententoonstelling zijn verkocht: no. 16, n.l. „Viooltjes" idoor Mej. Henseni te Zeist en no. 9, m.l. „Tulpeji" doon den heer C. Bleckman te den 'Haag. Bij het bezoek van de Koningin-Moe der a.s. Vrijdag aan de nationale bloe mententoonstelling, zal de schilderijen zaal op het terrein als ontvangstsalon worden ingericht Aan het diner op dien dag, tyaarbij de ministers van Binnenlandsche Zaken, Landbouw, Buitenlandsche Zaken en Wa terstaat tegenwoordig zijn, zullen onge veer honderd gasten aanzitten. Het .aantal auto's dat Zaterdag a.s. met leden van buitenlandsche deputaties en van de jury voor de tweede tijdelijke tentoonstelling, 'n toer zal maken door een voornaam deel van de bollenstreek, bedraagt ongeveer 30. Een 2-jarig meisje, iin een wo ning aan de Jacob Catstraat in jDienHaagj, was Zaterdagavond te slapen gelegd. Terwijl de moeder in de keuken twas, ging het meisje het bed uit, nam de luci fers weg en stak in haar bed de klee- ren van haar popje in brand, waardoor ook het bed vlamvatte. Op het hulpge roep kwamen de moeder en eenige buren te hulp. Met ernstige brandwonden werd het kind naar het gemeenteziekenhuis gebracht, waar het na eenige uren is overleden. (Vad.) Maandagmorgen ontstond er in het gezin van den schilder Z. teHoo- geveen twist tusschen man en vrouw. De ruzie liep zoo hoog, dat de vrouw op sprong en haar man een steekwond toe bracht in ;c>en linkerarm met een vlijm scherp mes. 'De man vluchtte en vond een e-chuilplaats achter een scherm. De 18 jarige dochter, die .tussclienbeide kwam, kreeg van haar stiefmoeder een ernstige steekwond tusschen de schouder bladen. De vrouw is in hechtenis geno men. De toestand van het meisje, dat door bloedverlies zeer zwak is, was gis terenavond tamelijk wel. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft het in de Neder-Betuwe en Maas-en Waal sterk gevroren. Op een op het zuiden liggend1 plat der veranda lag om halfacht 's morgens nog eem plaat ijs van een gulden dikte. Men vreest, dat de iriog niet gezette vruchten als perziken, abrikozen en ge deeltelijk de Engelsche krozen weg zijn. De reis van een ooievaar. Welke enorme reizen de trekvogels doen en met welk een snelheid, zij de groot ste afstanden afleggen, toornen de on derzoekingen van den Deenschen geleer de, prof. Mertensen uit Wiborg, die se dert vele jaren de tochten der trekvo gels tot voorwerp zijner studiën gemaakt heeft. Jaarlijks pleegt prof. Mertensen een groot aantal verschil lende vogels van; herkenningsteekenen te voorzien. Verle den jaar doodde een Fransche jager van Mirande een eendvogel, die uit Wiborg afkomstig was, thans wordt door een Engelschen Afrikareiziger^mr. Long, een nog veel sterker geval me'degedeeld. In December werd door negers ten Zuiden van het Tangnykameer, in "het hartje van Afrika, een ooievaar gevan gen, die het herkenjiingsteekert van den Deenschen geleerde droeg. De ooievaar droeg het nummer 293, hij is in 1909 te Wissing bij Rajnders op Jutland ge boren, heeft dus een reis van 7000 kilo meters afgelegd. Op 25 Augustus werd de ooievaar het laatst in Denemarken ge zien. Wanneer men aanneemt, dat hij eerst op 25 Dec. aan het Tanganykameer arriveerde, dan heeft hij in dien tusschen- tijd dagelijks minstens 70 kilometer af gelegd. Een vreeselijke geschied enis wordt uit Witzingerreuth in Neder-Beie- ren gemeld. Langs den weg heeft men daar een doodelijk uitgehongerden m uitgeputten jongen van tien jaar gevon den, die, voor hij bezweek, vertelde, dat zijn vader geen werk had en zeven broer tjes en zusjes thuis honger leden. De jongen was gaan zwerven, om Paaschga- ven voor zijne familie langs de huizen te vragen. Hij was van de eene jilaats naar de andere gegaan en had geen el, geen stuk brood durven aanraken en oo"k geen geld, dat men hem hier en daar gaf, voor zichzelf willen gebruiken, om maar zooveel mogelijk thuis te kunnen brengen. Het kind was ten laatste uitge put van honger en koude in elkaar ge zakt. Medelijdende menschen wijdden hem hunne beste zorgen, een dokter deed al het mogelijke, maar de arme jon gen was niet meer te redden. Een huwelijk in een klooster. In het klooster der Carmelieten te Mariënthal heeft eene zeldzame plech tigheid plaats gehad. Een jong meisje van Spire, novice in het klooster, pam den sluier, terwijl hare zuster trouwde. De familie, verwand aan kardinaal Fer- rata, vroeg om de beide plechtigheden oj> 4éa &K klowtettop** te M- ten geschieden, wat toegestaan werd. Ni de plechtigheid hebben de twee zbsteri voor goed afscheid genomen van elkan der. Te Middelburg liep Zónda- avond de 20-jarige M., die door een al9j milicien ondergane straf, een hevigenj wrok had gekregen tegen den sergeant O., te wachten voor het huis van het meisje van laatstgenoemde in de Langej Geere. Toen O. naar de kazerne ging^ vroeg de vader van het meisje, de "3-1 jarige werkman R., die den sergeant uit liet, aan 'M. wat hij daar deed. M. ant woordde „het gaat je niets aan" en paK-j te tegelijkertijd R. beet. Een vechtpartij! ontstond en laatstgenoemde rolde in zijn;' woning terug, waarbij hij, zooals laterj bleek, een zijner 'duimen brak. M. wend de zich hierop tegen den serg. Deze trok echter zijn sabel en bracht hiermede M.j een paar vrij ernstige wonden op het. hoofd toe, die in het gasthuis werden' dichtgenaaid. Thomas Walsh, de mijn-konihg van Colorado, is te Washington overleden. Hij laat een vermogen van 50 millioen dollars na. Zijn dood moet, middellijk, het gevolg zijn van een zware verwonding, die hij vele jaren geleden heeft opgeloopen, toen de mijn-magnaat zelf nog in een kiel onder den grond werkte. De rechtbank van Brussel heeft zoo meldt het Handelsblad van Ant werpen, een allerbelangrijks vonnis uit gesproken. Een werkman werd gekwetst door het rijtuig van mevrouw W. Hij bleef lang in behandeling en moest eene operatie onderstaan,die mislukte. De. dokters stelden vast dat een tweede opratie noodig was, na welke de werk man zou genezen. Doch het slachtoffer weigerde, zich eraan te pnderwerpen.. Dan vroeg 'mevrouw., dat hem alle scha devergoeding zou ontzegd worden. De rechtbank was niet van dit gedacht Zij besloot dat de persoonlijke vrijheid van den werkman moest geëerbiedigd' worden en deze zich niet aan de opera tie hoefde te onderwerpen zoo hij hierin eenig gevaar zag. Mevrouw W. werd dan ook tot het betalen van 12,000 fr schadeloosstelling veroordeeld. Te Novite in Texas werd bij een spoorwegaanleg, tengevolge van het verkeerd verstaan der seinen, eai mijnf, ontstoken, voordat de ploeg, die haar; geboord had, van de plek was heenge gaan. Veertien werklieden werden bij de ontploffing gedood. Op een feest van vrouwelijke studenten te Philadelphia is een treurig] ongeluk gebeurd. 'f Daar werd door een aantal meisjes' een zoogenaamde „geestendans" uitge voerd, waarbij de meisjes in witte lakens gehuld dansen bij het phania-j stisch-schijnsel van brandenden alcohol met zout. i* De jonge Susan Lustgarten was be-1 last met de zorg voor het vuur en toen) de vlammen verflauwden, goot zij we der alcohol op het zout. Daarbij vatten haar kleederen vlam en in een oog- wenk stond zij in lichtelaaie. Er ontstond een paniek. Allen waren het hoofd kwijt en onder de zestig aan-, wezige meisjes hadden slechts twee 'de tegenwoordigheid van geest te beproe-' ven het arme meisje de brandende klee-, deren van het lijf te rukken. Zij beiden en nog verscheidene anlde- ren bekwamen ernstige brandwonden en de ongelukkige Susan stierf in b^t zie*- henhuis. Verscheidene mannelijke studenten^ die boven een feest vierden, hielpen b>ij het blusschen van de kleederen der meisjesf' die in brand geraakt waren. Gewetenloozeprofessoren. er= De professoren der universiteit van Chi cago beginnen de gewetenloosheid jeug-. dige weezen uit een weeshuis dier stad? te gebruiken voor proeven met een nieuw, serum. Men moet hei den geleerdien hee ren toegeven, dat de genomen proeven een afdoend resultaat gaven, want van de weeskinderen zijn vijf en negentig pro cent, na toediening, gestorven. Jiet se-j rum bleek dus beslist schadelijk te zijn. Faillissementen. Uitgesp oken: H. G. Sweere, handels- agent te Roosendaal. Curator mr. A. W. Rassers, te Roosendaal. H. van den Brink, slager te Hilversum. Curator mr. C. 1. Heemskerk, te' Hilversum. J. F. H. Wahfen, veehouder en landbouwer, te Ouder-Amstel. Curator mr. I U. Polman. Nalatenschap van M. D. van Dui- venbode de Vlugt, den Haag. Curator mr. A. S. Oppenheim. R. Palstra, huisknecht, den Haag. Curator mr. A. A. Dijkhof. Opgeheven: Mej. J. B. Gerritsen, winke lierster, te Teteringen. G. Wt?iBreman, koop- man in gasartikelen, te Zwolle. Mej. K. Brosa- mann, Den Haag. Geëindigd: P. H. Thijssen, koopman, te Vierlingsbeek, aldaar gehandeld hebbende onder» de firma wed. A. Bouman-Vos. H. Klant,; rijwielhandelaar, te Beverwijk. G. veehandelaar, te Purmerend (Purmerlana). M. Steins, schoenmaker, te Vijlen-Vaals. C.; Vrij Azn., boomkweeker te Nieuwenhoorn. A. Behrens. Boekhandelaar te Amsterdam.— E. Belt, winkelier in koloniale ware»^ te St, Jansklooster (Ambt-Vollenhove). A. Vov groentenhandelaar te Elburg. J. W. de Nier»; te Dordrecht.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6