BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. schoppen. De aartsabt van Beuro-n hield de feestpredikatie. Na het „Te DeunT' vc i:ten de Prui sische prins en prinses tie kerk aan den uitgang deelde prins Eitel Fried rich me de, dat de keizer hem had opgedragen talrijke ridderorden te schenken aan de voornaamste stichters van de Sionskerk. o.a. aan vorst Salin, wien hij de orde van den Rooden Adelaar overhandigde, wel ke orde kardinaal Fischer op hetzelfde oogenblik te Keulen ontving, aan de bis schoppen, die de kerk wijdden, aan de Duitsche vereeniging van het Heilige Land en aan de bouwmeesters van de kerk. In het ontvangstsalon van het k! osier ontving prins Eitel Friedrich vervolgens de Maltheserridders, bij welke gelegen heid hij aan den prior van het klooster het portret in natuurlijke groote van den keizer overhandigde, welk per;ret door tWilhelm'II bestemd is voor de eetzaal van het klooster. aan onze Koningin zou geschreven heb ben. Wellicht zal deze nota bij de Eer ste Kamer ingediend worden vóór haar eerstvolgende samenkomst, die begin, Mei kan verwacht worden. Hofbericht. Het bezoek van Z. K. H. Prins Hen drik aan de Friesche eilanden zal volgens onderstaand plan geschieden. Den 20sten April vertrek per auto van het Loo naar Leeuwarden, alwaar 'Z. K. H. zal overnachten ten huize van den Commissaris der Koningin in Fries land. Z. K. H. gaat 21 April vroegtijdig per auto van Leeuwarden naar Oostma- jiom om vandaar per motorboot naar Schiermonnikoog over te steken. Aldaar \vordt gelogeerd. Den. 22sten gaat de prins per boot van Schiermonnikoog naar Ameland. Aan komst aldaar ongeveer half 11. Z .K. H. blijft tot half 7 's nam. Op Ameland worden drie dorpen bezocht en bovendien de stations der Reddings maatschappij. 's Avonds half 1 terugkeer van Ameland naar Schiermonnikoog, al waar overnacht wordt. Den 23sten vroegtijdig vertrek van Schiermonnikoog per boot naar Rottum- meroog, welk eiland bezocht wordt. 's Middags 5 uur vertrek uit Rottum- meroog p«?r boot, rechtstreeks naar Noordpolderzijl (prov. Groningen). Daar staan auto's gereed om het gezelschap te brengen naar Leeuwarden. Aldaar zal •Z. K. H. van Zaterdag op Zondag over jachten, ten huize van den Commissaris der Koningin. Zondagmorgen 24 April terugkeer per auto van Leeuwarden naar het Loo. Koninklijke Besluiten. Benoemd zijn tot rechter in de arron dissementsrechtbank te Winschoten: Mr. H. Kuipers, thans griffier bij het kantongerecht te Bolsward. en mr. H. iW. J .Kloppenborg, "advocaat en pro- procureu rte Winschoten, "secre'taris van den voogdijraad en kantonrechterplaatsr vervanger, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit laatstgemelde be trekking. - Benoemd is tot kantonrechter ite Schoonhoven, Mr. A. Oudegeesi, thans griffier bij het kantongerecht aldaar. Benoemd zijn tot militie- 2e luit. bii het wapen "der infanterie: tiij het regiment grenadiers en 'jagers de sergeanten W. J. E. Dominik, M. J. Koch en A. L. A. Bolsius, allen van het korps bij het 4e regiment, de sergeant A. den Hoed, van het regiment grenadiers en jagers. Bij het 7e reg. de sergeanten F. J. A. Berding, Riphagen e7i *A. Bagnay, de eerstgenoemde van het regiment grena diers en jagers, beide laatstgenoemden van het korps bij het 8ste regiment de sergeanten H. Ketjen, H. A. Zwijnenburg, H. Meij- ling, B. R. L. Prins en C. D. H. den Hartog, allen van het korps. Al maar papier. In een der bladen lezen we, dat de enquêteur voor den Middenstand in een gemeente van even 30.000 zielen zijn ar beid voltooid heeft. Gejuicht wordt over "het omvangrij ke en het minitieuze van den arbeid des enquêteurs en een en ander met cij fers toegelicht. Aan het slot vernemen we, dat de ver slagen, vullende 226 vellen, „aan de re geering" zijn opgezonden. Gelukkig dat de „regeering" een eenigszins rekbaar begrip is. Want wie zal den moed hebben die tweehonderd en zooveel vellen in te zien, laat staan te lezen? Men vergete niet, dat die stapel vel len het resultaat zijn van 'den noesten jijvër en de onverdroten werkzaamheid van nog maar één enquêteur. En er zijn 1 er een heel leger. f We hebben eerbied voor $en arbeid, tnaar soms bekruipt ons toch wel eens 'de vraag, of men hiet practischer en 'vruchtbaarder werk zou leveren, indien 'men zich op deuite,o:e beknoptheid toe legde, en minder papier gebruikte. Het lijkt soms, of we hoe langer hoe. langer van stijl worden. (Hgz. Van Heeckeren—Kuyper, Uit Den Haag wordt aan de Tel. ge meld. dat het lid der Eerste Kamer Mr. C. baron vaai Heeckeren van Keil in' een, nota aan de Eerste Kamer nadere gege vens zal mededeelen betreffende dein, brief,. <ije,n de Duitsche Ktizej i& 1904 LEIDEN, 13 April. Vincentius-Tentoonstelling. Na een kortstondig, maar voordeelig en ongevvekt leven is gisteravond de Vin- centfus tentoonstelling begraven, of lie ver plechtig uitgelid want de toon was te vroolijk om begrafenis te kunnen denken. De commissie had besloten, dat het einde het werk moest kronen, en we ge- Iooven dat ze hierin uitnemend geslaagd is. Dezelfde voor de kunst warm voelen de dames en de vipol-virtuoos in den dop hadden wederom aangeboden te:n bate der armen te komen 'concerteeren, en ze deden het met zulk een gloed en jeugdige opgewektheid dat het in'dejiau- ze aan de dames en heeren die in de ten toonstellingszalen, zich beijveren zooveel' mogelijk „schatten" te verzamelen, wei nig moeite moet gekost hebben de beur zen uit de zakken te krijgen. Een opsomming van ai het genoiene met een 'loftuiting voor ieder stuk. mag overbodig heeten, genoeg toch zijn de executanten in Leiden bekend maar dank willen we brengen voor het ge- bodene niet niet het oog op het doel, daarvoor zorgde de Secretaris der com missie de heer Spendel die aan ieder der executanten een fraai boekwerk op mu ziekgebied ie: herinnen ig aanbood, maar afgezien zelfs van het doel. We heb ben genoten van het heerlijk zingen zoo in solo's .als duetten van de dames de Graaf en Bertels, van het harmonieuse samenklinken harer stemmen, haar wel verzorgde dikwijls zoo guitige voor dracht, van het prachtig pianospel, de heerlijk forsche den weer in de niet genoeg te prijzen begeleiding fluwee- ligzachte aanslag, en de schitterende nu anceering van mej. Jo Boekwijt en last not least, het keurige spel de krachtige streek van den jeugdige violist, die voor de toekomst belooft. In de pauze die in zeer .opgewekte stemming verliep werden weer verschei dene loten aan tien man gebracht^ maakte Japie met de Rikketik velen met een koek gelukkig en trachtte menigeen den, eleetrisclien stroom moedig te doorstaan om een prijsdragend vischje te bemach tigen. Na afloop van het concert had in een der benedenlokalen "5e prijsuitkreiking. plaats van kegel en sjoelbak-wedstrijd. Met pittige, dikwijls geestige toespraak jes overhandigde de heer Spendel de prijzen aan de volgende prijswinsters en winners. Sjoelbakwedstrijd voor clames en Vin- deren beneden 16 jaar. Ie PrijsGouden Dames Remontoir Mejuffrouw N. v. d. Meij. 2e PrijsDamestaschje, Mejuffrouw H. Kerstens. 3e prijsWaterstel Jan v. d. Laan. 4e prijs Beschuitbus Mejuffrouw Westdorp. 6e prijs: Fruitschaaltje Mejuffrouw W. Driessen. 6e prijsFlacon Rose-Illusion, Mejuf frouw J. v. d. Laan. Kegelwedstrijd voor Heeren le Prijs gouden remont. Horl. de heer Witters met 38 punten. 2e prijs Eiken Klok de heer ten Hoven met 38 punten. 3e prijs Tegeltableau de heer Gusten- hoven met 36 punten. 4e prijs Beeld (Meisje met duifjes) de heer Gerritsen met 36 punten. 5e prijs Klokje de heer R. Rippe met 35 punten. 6e prijs Bierpot met zilver deksel de heer Meeuwse met 35 punten. 7e prijs Koperen inktstel de heer Bul- ters met 34 punten. 8e prijs Beeld. (Kegelaar) de heer Cosier me't 34 punten. 9e prijs Koperen tabakspot de heer van Duyn mei 33 punten. 10e prijs Fichesdoos de heer Diepen- heim met 33 punten. 11e prijs Portretiijst de heer N. N. met 33 punten. 12e prijs Couranienhanger de heer B. Rippê met 32 punten. Consolatieprijs aangeboden door H. H. Kegelaar, 'de heer v. Duyn. Na het uitreiken der prijzen verzocht de heer Spendel, den presideni, de heer Creyghton op dat plechtige moment een woord tot slot te spreken, waarop deze zeide gaarne het woord te willen voeren om op plechtige wijze de tentoonstelling te sluiten, kunnende verzekeren dat, hoe wel de commissie vrijwel tevreden was, er toch nog een massa loten ondanks den ijver der dames onverkocht waren gebleven. Dat ieder zich dus haaste óm, daar de verloting reeds volgende week plaats heeft, nog eenige loten te ha len, waarvoor hij als adres Hooi.gradht 32 aanwees. Hiermede was de tentoonstelling die alleszins zo© geslaagd mag heeten ge sloten. We hopen dat weinig loten onver kocht zullen blijven opdat de commissie het bedrag moge bereiken wat ze ge raamd had. j ili Vreemdelingenverkeer. .Voorgezeten door dfin heer de Kosten had gisteravond in een der localen van liet Nutsgebouw de jaarvergadering plaats van de Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer. Uit de rekening en verantwoording van den Penningmeester bleek dat het aantal leden be'droeg 1067, dat der donateurs 37 inet eene gezamelijke contributie van f 1180.50. De ontvangsten bedroegen f2580.42, de uitgaven f2578.15, zoodat er is een batig saldo van f2.27. De reke ning werd goedgekeurd. Als bestuursleden weiden herkozen de heeren Mr. A. J. Fokker en G. H. Syt- hoff en is de plaats van den Luitenant de Koning, die de gemeente metterwoon had verlaten mr. J. Draayer. De vacature ont staan door het aftreden van den heer h'. W. Cohen, Secretaris, die zich niet meer als bestuurslid beschikbaar stelde, zal eerst later worden aangevuld, zoodra het bestuur er in mocht slagen de hand te leggen op een eventueel candidaat die ge neigd zru worden bevonden de functie van secretaris op zich te nemen. Onder groote dankbetuiging voer de vele en onvermoeide diensten door den heer Cohen sedert hare oprichting aan de gemeente bewezen trad deze als bestuurs lid af. Pogingen aangewend zoo van de zijde zijner medebestuurderen als uit den boezem der vergadering om den lieer C. te bewegen van zijn besluit tot wederleg ging van het secretariaat terug te komen mochten niet tot den gewenschten uitslag leiden. Tot leden der commissie van Controle voor 1910 werden benoemd de heeren A. L. Reinieringer, A. H. Dros, en S. J. le Poole. Aan het slot der vergadering deelde de Voorzitter mede dat blijkens besluit van de Holl. Ijzeren Spoorwegmij. de rijwielloods op het Stationsplein moest worden opgeruimd onidatde Maaatschap- pij voor hare electrische tractie het ge- •heele terrein van bedoeld plein voor eigen eigen gebruik moest bestemmen. Echter zou 't hoofdbestuur zich beijveten 'n ge schikt ierrein aan te wijzen tot plaatsing eener nieuwe rijwielbergplaats. De Egyptologie en hare samenhang met andere wetenschappen. Dr. P. A. A. Boeser aanvaardde hedèn het lectoraat in de Egyptologie aan de Rijks Universiteit te Leiden met een open bare les, ten onderwerp hebbende: „De Egyptologie en haar samenhang met an dere wetenschappen." Onder de volken der wereld, aldus spr., die ten allen tijde de hoogste belangstel ling hebben gewekt, mogen ook de be woners van het Nijldal worden gerekend. De talrijke overblijfselen van de bescha ving van dit volk, die men nog heden ten dage kan aanscnouwen, maken de aan trekkingskracht, die het steeds heeft ge oefend, ten volle verklaarbaar. Men den- ke aan de indrukwekkende pyramiden van Gizeh, de groote sfinx en het majestueus tempelcomplex in Karnak. Nu de staat de Egyptologie door de oprichting van een lectoraat een plaats heeft verzekerd aan deze universiteit, is 'het stellig niet ongepast, in het kort te wijzen op het hooge belang van dit stu dievak en de bouwstoffen, die het te zij ner beschikking heeft. Onder de bouwstoffen vormen de tcm- p els,de graven en de papyrussen een zeer belangrijke rol. Spr. gaat hierbij na liet belang dat de bouwwerken hebben, me de om de opschriften en voorstellingen, die zij op hunne wanden verioonen. Af gezien van datgene, wat tempels en gra ven ons leeren over de geschiedenis en beschaving van Egypte zelve, zijn zij niet minder belangrijk voor de kennis der om liggende landen, Syrië, de Grieksche we reld en de Negerlanden. Een cn ander wordt in dit verband meer in het bijzon der nagegaan, alsmede het verband tus- schen Egypte en liet volk van Israël. Verder wijst spreker op het gewicht van Egypte! voor hein, die zich bezighoudt met de studie der Myceensohe bescha ving en daarmee samenhangend de ou dere beschaving van Creta. Dit wordt bewezen door de opgravingen van Flin ders Petrie en Evans. Niet alleen op zich zelf is de Egypto logie belangrijk, maar cok als hulpwe tenschap voor meer andere studies van het hoogste gewicht. Spr. wijst hier op het dilettantisme, dat 30 a 40 jaar geleden op dit gebied hoogtij vierde en docrr zijn onzinnige beweringen, de Egyptologie noodzakelijk in discrediet bracht. Enkele sprekende voorbeelden lichten dit toe. Wat de onderzoekingen op oudheid kundig terrein aangaan, wijst spr. op de verdiensten van den staf van geleerden, die Napoleon naar Egypte zond, op Lep- sius en Mariëtte en in den lateren tijd van de „Mission arciheofogique Fian^aise a Caire" van Flinders Petrie en van do „Egypt Exploration Fund"' en anderen. Vervolgens "geeft hij een overzicht van de studie der taal, de uitgave en inter pretatie der teksten, waardoor wordt aan getoond, dat de gewone bewering als zou het Egyptisch een arme taal zijn, ten •©enenmale onjuist is. Spr. geeft hierbij 'n kort overzicht van dc kennis van hei al leroudst Egyptisch, vertegenwoordigd in de Py rami dénteksten, de taal van het Middelrijk, de klassieke periode voor den lateren Egyptenaar, hei latere Egyptisch of Demotisch, waarin vooral d-e verdien sten van Brugsch mogen genoemd en de jongste en best bekende tak van het Egyptisch, het Koptisch waarvan de ken nis een belangrijk hulpmiddel is ge - wecst om de teksten van het hiërogl)- ya# h£t Koptisch is mede zeer belangrijk voor den theoloog, aangezien zijn letterkunde hoofdzakelijk van kerkelijk en aard is. De verschillende dialecten van liet Koptisch worden hierbij in het kort nagegaan. Spr. hoopt in zijn overzicht te hebben bewezen dat de Egyptologie niet alleen als geheel evenboortige zuster nevens an dere wetenschappen staat, maar dat de hooge beteekenis die het oude Egypte voor dc beschavingsgeschiedenis der menschheid heeft, met tal van andere stu diën in onverbrekelijk verband samen - hangt. Na dankbetuiging aan allen, die tot tot zijne benoeming lebben bijgedragen, eindigt spreker met de verzekering, dat hij er bij voortduring ernstig naar streven zal dat groote doel te bevorderen en hoopt er iets-tóe te mogen bijdragen, dat dc groote schatten, welke het Rijks museum van Oudheden herbergt, voor de studie aan de universiteit ineer nut zullen afwerpen, dan tot nu toe het geval is geweest. Middenstandseuquëte. De heer Kellenaers, redacteur van de R. K. Middenstander, alhier, heeft op verzoek der commissie zitting genomen i'u de hier ter stede gevormde plaatse lijke commissie voor de Middenstands- enquête. De commissie bestaat thans uit de hee ren Mr. Briët, Roodenburg, Brcebaert, mr. Draaijer, van Rossum du Chattel, de Vlieger., Cahen en Kellenaers, allen te Leiden. Naar wij vernemen, is 't middenstands- onderzoek hier ter stede in vollen gang. Volkstelling. Volgens de uitkomsten van de 9e tien- jaarlijksche Volkstelling bedroeg de be volking dezer gemeente op 1 Januari 1.1. 27,811 mannen, 30,437 vrouwen, totaal 58,248 zielen. De cijfers der statistiek op het be volkingsbureau te dezer stede verschillen slechts zéér weinig met deze uitkomsten. Volgens de registers van den Burgelijken Stand telde onze gemeente op 1 Januari 27.732 mannen, 30.409 vrouwen, totaal 58.221 zielen. Gisteravond omstreeks fialftien was- men op het emplacement der Staats spoor bezig een veetrein te lossen; ver moedelijk door verkeerden wisselstand liep een ledige personentrein bij het ran geeren op de veetrein. Door den schok werd deze een eind voortgestuwd. Ge lukkig kwamen persoonlijke ongelukken niet voor, terwijl ook de materieele schade van geen beteekenis is. - Door den heer P. Buitendijk, arts alhier is aan 's Rijks Museum van Na tuurlijke Historie weder een aanzienlijke collectie diervormen ten geschenke gege ven bestaande uit: 38. slangen eu 1 hagedis van Poeloe Well 109 visschen uit de Java Zee, een collec tie Crustacea van Java's Noordkust en Poeloe Weh, 7 sepiola's en 5 loligo's uit de Java Zee, 5 buizen met aardwormen van Tandjong Priok, Malang en Madoera 6 buisjes met hydromedusen en salpen van de reede van Semarang, een flesch scyphomedusen uit de baai van Batavia en 14 fieschjes plankton uit den lndi- schen Oceaan, Straat Malakka, Oolf van Aden, Roode Zee, Golf van Suez en Middelandsche Zee. Den schenker is daarvoor de dank der regeering betuigd. De firma Burgersdijk en Niermans alhier zal van 20 tot 25 April een veiling houden van boeken en tijdschriften over geneeskunde, natuurwetenschappen, tech nologie, voor een deel afkomstig uit de boekerijen van wijlen dr. Bourneville te Parijs, dr. Boddaert teJJGeuhen, dr. Jan sen te Schiedam, deu ingenieur F. A. Holleman en dr. Bremer, leeraar te Rotterdam. De sergeant J. Pieterse van hel 4e Regiment Infanterie alhier is door dien Kolonel Commandant van (ten Regiment bevorderd tot sergeant le klasse. HAZERSWOUDE. Bij het te Arnhem gehouden vergelijkend examen voor kom mies der Dir. belasting invoerrechte- en accijnzen, slaagde de heer C. van Rijn, alhier leerling van den Heer "Steenw'in- kel, hoofd eener school te Lisse. KORTERAAR. Toen Dinsdagmiddag de landbouwer Maarten Angenent alhier bezig was met mestrijden in bet weiland, sloeg zijn paard met een driewielige kar op hol en ontliep den bestuurder. Een meisje van vijf jaar zat hulpeloos jn de kar. Aan het einde van het land keerde het hollende paard plotseling om, met het gevolg, dat het tuig brak en de kar onderstboven in een moddersloot werd geslingerd. Wonder boven wonder werd het kind ongedeerd, ofschoon van top tot teen bemodderd, van onder de kar te voorschijn gehaald. LE1MUIDEN. Ter gemeentesecretarie ligt ter inzage een ingekomen verzoek- schrift met overgelegde bewijsstukken van Hermanus Boer, ter verbetering van de voorloopige kiezerslijst 1910—1911. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is herbenoemd tot kerkmeester de heer J. Rijkelijkhuizen en tot arm- meester der parochie St. Jan Baptist Geboorte de heer J. H. Wolken,. NIEUWKOOP. Door B. en W. wordt Vrijdag 15 April a.s. des middags om 12 uur in de openbare school gelegen heid gegeven tot kostelooze inenting. ROELOFARENDSVEEN. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem zijn her benoemd tot Kerkmeester van de Parochie „St. Petrus' Banden" alhier de heer Th Castelein en lot lid van het R. K. Par* Armbestuur de heer Nic. Hoogenbooui. R1JPWETER1NG. De ZeerEerw. heer B. Schijf hoopt den eersten Zondag in Mei den dag te herdenken, waarop hij 121/2 jaar hier als pastoor gestaan heeft. De Parochianen zullen den feesteling] dien dag een geschenk aanbieden dat ©p| verzoek alleen kerkelijk zal gevierd wor den. In den Iaatsten tijd is alhier eein' flinke vooruitgang te bespeuren in deze gemeente. Men begint alhier een goed begin te ma-iien in-ei uen nieuwen Spoorweg. Odv is hier een begin 'gemaakt met den aanbouw van een vleeschhouwerij voor den Heer J. Meiman, dat alhier ze- ker wel in eene behoefte zal voorzien/ daar dit nu geheel van andere Gemeen ten moest aangebracht worden. Gemeenteraad van Alkemade. (Vervolg). Het voorstel tot het verleenen van subsidie aan de muziekvereeniging „Liefde voor Harmonie" wordt na eenige beraad slaging aangehouden. Benoemd worden tot leden der stem- bureaux le district: Voorzitter de burgemees ter, leden de heeren H. Bakker en C. van Rijzen, controleerend lid de heer J. J. van der Meer. 2e district: Voorzitier de heer P. van der Geest Wzn., leden de heeren C. Straathof Jzn. en W. Kokshoorn, contro leerend lid de heer A. Los. De bezwaarschriften van C. v. Dale man te Rijpvvetering en L. Turk Czn. te Roelofarendsveen tegen de aanslagen schoolgeld en vergunningsrecht worden tot de volgende vergadering aangehouden. Besloten wordt alsnog eene rekening van Grandadam ad f 163,10 voor verlich ting van de Haven uit te betalen. De heer B o n d a vraagt naar het aan tal vergunningen in deze gemeente. De Voorzitter belooft 'in de volgende vergadering de juiste cijfers op te geven. De heeren Straathof en Kokshu< »n drongen er op aan, de lantaarns langer le doen branden en wijzen op de.wensehe- lijkheid de aanbesteding der straatverlich ting opnieuw aan te besteden. Hierna werd de vergadering gesloten. Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. R. M. van der Weide, Hoogewoerd 49a, win keljuffrouw. L. J. Cli. C. Romancsko, Rijnkade 6. W. F. van Gendt, Breestraat 11, banketbakker- J. Scliellingerhoudt, Havenkadc 17, dienstbode H. Poot-Lobs en gez., Leuvenstraat 20. A. G. A. M. Zanino, Haarlemmerstraat 274. Th. Houthoff, Kooilaan 1, arbeider. I. Thijssen-Brinkman en gez., Oude Vest 215. Th. J. H. Steur, Papengracht 24 le Luitenant Artillerie. M. A. F. van der Stok, Breestraat 149. j. P. Derr, Haarlemmerstr. 188, kruideniersbe diende. W, A. Roeters, Morschweg 32, kok. A. F. Haider iet, Garen markt 6. J. Adriaansen en gez., Lange Mare 56. P. L. van Genderen en gez., Zoeterw. Singel 52, Administrateur van het Rijksmuseum, van Oudheden. S. M. van Hulte, Vrouwsteeg 9. J. J. van der Post, Lange Agnietenstr. 9, sigarenmaker. Ph. M. F. Boting, Boerhaavestr. 17. G. A. Hermans, Zonneveldstraat 17, plateel bakker. H. M. van Vuuren, Kloksteeg 6. P. Duijvelaar en gez., Heerenstraat 91, ma chine-bankwerker. P. J. de Bruyckere, Doezastraat 19, bakket- b akker. Wed: Vuyk-Stigter, Boerhaavestr. 5. C. Tyssen en gez., Utr. jaagpad 77, scheeps timmerman. A. Meijer en gez., Vrouwensteeg 4, kapper. Ch. Hoogkamer, Breestraat 149, dienstbode. G, Holst, Rapenburg 17, student. N. Karremans en gez., v. d. Helmstr. 23, kapper. G. van Es en gez., Oude Vest 209, vlecsch- houwer. L Ch. van Schaik, Garenmarkt 19. M. Jansen en gez., Uiterstegracht 265, bank- M. A. Loen-Bocrewinkel en gez., Haar- emmerweg 61. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. - Mej. v. d. Holm geb. v. Es, Ned. Indië. Mej. M, Bloemendaal Zwijndrecty, bij de wed. L. v. d. Vugtcren. C. J. Lcendertz, Oosterbeek, Villa Stella. Mej. E. A. v. Dijk, Bussum, Villa Gorilust. Mej! A. Kleijn, Delft, St. Joris Gasthuis. H. Rutten, Delft, Kromstraatsteeg. Mej. A. C. v. Hartrop, den Haag, v. Parklaan 10. Mej. J. L. Droste, den Haag. v. Parklaan 10. J. v. d. Zaaken, den Haag, Groenesteinst. 52. L. Leopold, den Haag, Columbusstr. 13. C. Dorsman, Ocgstgeest, Lage Voortwegijl. M. L. Chr. d'Haene, den Haag, Columbusstr. 13. L. Spierenburg, Oegstgeest. W. J. Paddenburg, Amsterdam, Overtoom 277. J. Edel, Nijmegen, Schoolstr. 34. P. H. Smit, den Haag, Wilhelminastr. 93. Wed. Vreeburg-Lemmerzaal, Zoeterwoude. C. Vos, Amsterdam, Sarphatiepark 127. C. A. J. Jacobs, Rotterdam, Jacob Catsstr. 63. M. C. Scholtze, 's Bosch, Westwal 10. H. F. Cuper, Oegstgeest, Johannastraat 170. Mej. de Wit Beukers, Nijmegen, Bethesda. Stoomvaartberichten Het s.s. G o e n t o e r, van Java naar Rotter dam, vertrok 11 April van Tanger, Het s.s. T a b a n a n, van Rotterdam naar Java, arriveerde 12 April tc Port-Said. Het s.s. Me dan, van Java naar Rotterdam, passeerde 12 April Perim. Het s.s. T erna te, van Rotterdam naar Java, 'arriveerde 11 April te Padang. Het s.s. Madura, van Amsterdam naar Ba tavia, vertrok 11 April van Suez. Het s.s. Van Waerwvck arrivWftk 11 April van Amsterdam te Batavia.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2