Gemengd Nieuw/ Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 9 April. BUITENLAND. Duitschland Het spoorwegongeluk te Mühlheim. In het Pruisische Huis van Afgevaar digden heeft v. Breitenbach, de minister van spoorwegen, uitvoerige mededeelin- jgen over en naar aanleidin'g van het spoorwegongeluk van Mühlheim gedaan. iHet ongeluk had in de annalen van de geschiedenis van de Pruisische spoor wegen bijna geen wedergade, zei de mi nister; 19 dooden en 56 gekwetsten, van ;wie er intusschen 3 bezweken Zijn. Ge lukkig zijn de gewonden meerendeels licht gewond. Wat de oorzaak van het ongeluk betrof, weet de minister alle schuld aan den machinist van den) luxe- Trein, die zoowel door een onveilig voor- ■als hoofdsein gereden is. De seininrich- ting bij Mühlheim is de nieuwste en vol- •maakste, die er op de Pruisische staats spoorwegen bestaat. Drie seinen staan over korten afstand met elkander in' electrische gemeenschap, zoodat het teene sein niet op veilig gezet kan wor den, wanneer een van de andere op on veilig staat. Maar bij zulk een ernstig verzuim van den man, waarop alles aan komt, is het onheil niet te verhoeden geweest. De machinist had op het oogen- blik, dat het ongeluk gebeurde, 43/4 uur dienst gedaan en stond sedert ongeveer l3i/2 uuTiop de locomotief. Hij was goed thuis op het traject. Naar aanleiding van dit ernstige onge luk is de vraag gerezen, of de veilig heid van de treinen niet onafhankelijk gemaakt kan worden van de gebreken ep zwakheden van het individu. De ïïiinister moest echter bekennen, dat alle proef nemingen in die richting totnutoe on bevredigende uitkomsten hadden opge leverd. Het Pruisische spoorwegbeheer Iwil niet weten van een automatische! reminrichting aan een trein,1 die hem' "moet beletten een onveilig blok binpen te loopen, omdat men daar niet een ver- •tninde/ing, maar een vermeerdering van het gevaar In ziet. Men vreest, dat .de (automatische reminrichting, die onaf hankelijk van den wil van den machi nist werkt, ten gevolge zal hebben, dat Zijne aandacht verslapt. Datzelfde ge- Ivaar geldt voor andere zelfwerkende toe stellen. De ecnige veiligheidsinrichting, jdie overweging zou kunnen verdienen, Zou een geluidsein op de locomotief zijn, dat onafhankelijk van den wil van den machinist werkt. Daar worden dan ook proeven mee genomen. In elk geval zal het staatsspoorwegbeheer zich blijven toe leggen op de vorming van uitgelezen lo- comotiefpersoneel. Niet de 'wetenschap pelijke opleiding moet verdiept, maar er dient zoo scherp mogelijk op de zedelij ke hoedan/gheden van dat personeel ge let. te worden. De minister beloofde, |dat hij bij 'de beveiliging van het spoor wegbedrijf geene fiscale overwegingen fcüiï laten gelden. Turkije. Albanië. Het Turksche gezantschap te Berlijn geeft van de voorvallen in Ipek de vol gende lezing: Wegens wijziging der plaatselijke ta rieven verzamelden zich ongeveer duizend jnwoners van de streek bij Prisjtina en iWotsjitrin en bezetten de verschillende, 'daarheen leidende straten. Een commis sie, bestaande uit burgerlijke en militaire i Ambtenaren, werd er heen gezonden om de menschen te kalmeeren, en, zoo mo gelijk, hen tot rede te brengen. De be- toogèrs verklaarden echter uitdrukkelijk dat zij zich tegen elke belastingverhoo- ging zouden verzetten en de invoering van hervormingen niet zouden dulden. Den volgenden dag werden, gelijk be kend, de gouverneur van Ipek, Ismael ijiakki bei, alsmede de commandant van het 60ste infan'terie-regiment, Roesjdi bei, op den openbaren weg aangevallen, ter- Jwijl laatstgenoemde doodelijk werd ge- ,wond. Een ingesteld onderzoek bracht Aan het licht, dat deze aanslag door eeni- ge inwoners van Rika was op touw ge zet. De moordenaar, een reeus vroeger ■ter dood veroordeeld misdadiger, is nog steeds voortvluchtig. De gansche bewe ging is toe te schrijven aan de omstan digheid dat een zeker aantal lieden, die 'onder het oude regeerstelsel alle moge lijke misdaden ongestraft konden plegen, zich door het herstel der Grondwet in hun kwade practijken bedreigd voelden. •De regcering heeft dadelijk den staat van beleg in Ipek afgekondigd. Zes bataljons van het derde legerkorps alsmede acht ■bataljons van de lijfwacht te Konstan- 'tinopel zijn naar Prisjtina en Prizzeret gezonden, om de rust je herstellen, de 'schuldigen te straffen en te zorgen voor 'de tenuitvoerlegging van de door den toestand vereischte maatregelen van orde. De Albaneezen handhaven hun stellin gen in de rotsen. De troepen vermijden •een rechtstreekscheii aanval en wachten pp de komst der aangekondigde strijd macht. Sjefket pasja heeft getracht de Albanee- £en er toe te brengen uiteen te gaan; hiaar zij hebben verklaard, dat zij slechts Izouden toegeven indien de regeerijig hun ne previleges eerbiedigt. Zuid-Amerika. Peru en Ecuador. iDe correspondent van de „Daily Mail" te Callao meent dat een oorlog tusschen Peru en Ecuador onvermijdelijk is. In Ecuador met name in Quito en Guaya quil, duren de anti-Peruaansche betoo gingen voort en de Peruanen hier ver- keeren in gevaar. Maar in Peru gaat het al niet beter. Te Callao is het com- sulaat van Ecuador door een vijandige menigte bestormd, de meubelen werden op straat gesleept en verbrand. Te Lima is een groote meeting ge houden, waaraan veertig duizend men schen deelnamen, die den oorlog met Ecuador eischten. De Regeering der Ver- eenigde Staten vreest dat een oorlog tusschen deze beide republieken geheel Zuid-Amerika in vuur en vlam zal zet ten. Chili en Columbia zijn op "de hand van Ecuador en men acht het te Was hington zeer waarschijnlijk dat deze bei de staten, breken de vijandelijkheden uit, ook metterdaad die sympathie zullen toonen. Kerknieuws. Gisteravond heeft de Z. Eerwaarde pa ter Dom. de Groot, rustend pastoor te Schiedam, de laatste H.H. Sacramenten ontvangen. Nationale Bloemententoonstelling. Tijdens de tweede tijdelijke tentoon stelling, welke geopend zal worden op Vrijdag 15 April en zal duren tot en met 24 April, is een reeks van feestelijlk- lieden georga :ise rd ter ge eg. hjid van de aanwezigheid de/ d^jutatiën van tuin- bouwvereenigen en der internationale jury. Deze deputatiën vertegenwoordigen1 den Nederlandschen Tuinbouwraad, de Royal Horticultural Society van Lon den, den Verband der Handelsgartner Deutschlands, de Société Nationale d'- Horticulture de France en de Société Royale d'Horticulture el de Botanique die Gand. Al d(eze vereenlgingen, welke de oud ste en aanzienlijkste corporaties op "het gebied van den tuinbouw zfyn in de lan den waar de cultuur het hoogst staat, hebben zich beijverd, zich op de Jubi leum-tentoonstelling harer zustervereni ging fce doen vertegenwoordigen door haar eerste voormannen. Zoo zendt de Ned. Tuinbouwraad aan het hoofd zijner deputatie zijn voorzitter d,en oud-minister mr.' J. C. de Marez Oyens die als zoodanig voorz. is dier in ternat. jury. Verder de heeren R. P. Bonthuis te 's G/avenhagc, secretaris, A. K,eessen, Jr. te Aalsmeer, G. Kruiff, te Sassenheim B. Ruijs, te Dedemsvaart en H. C. Valeton te Hees. L>te Royal Horticultural Soc'ety zal o.a. vertegenwoordigd zijn door sir Al- bert Rollit, vroeger voorzitter der Lon- densche Kamer van Koophandel, en een bekend man op politiek gebied, en te vens dioor den heer Harry Veitch den doyen der Engelsche tuinbouwers en éen der meest geachte persoonlijkheden op dit gebied. D,e deputatie van de Société Nationale d'Horticulture de France heeft aan haar hoofd den oud-minister van landbouw het tegenwoordig Fransch 'Senaatslid Vi- g.er, die vergezeld zal zijn van zijn par ticulieren secretaris, terwijl ook de be kende tuinbouwkundigen Chatenay en Philippe de Vilmorin o.a. van deze de putatie deel uitmaken. De afgevaardigden van den „Verband der Handelsgartner Deutschlands" zijn eveneens 'bekende kweekers, terwijl uit Duitschland ook nog verwaents wordt de bekende voorzitter der „Deutsche dendrologische Gesellschaft" Fritz, Graf von Schwerin. De Gentsche Tuinbouwvereeniging zal vertegenwoordigd zijui door een drie tal harer bestuursleden, terwijl ook de lieer Arthur 'de Smet, voorzitter van 'den Conseil superieur de F Horticulture en van de Cliambresyndicale des horticul- teurs beiges, tot de gasten der tentoon stelling zal behooren. Al deze heeren nemen tevens deel .aan de werkzaamheden der jury. Geen wonder dan ook, dat de feest vierende Vereeniging voor Bloembollen cultuur :er ditmaal bijzondere waarde aan heeft gehecht haar gasten op gepaste wijze te ontvangen. Zij wist zich daar voor de medewerking te verzekeren van de Vereen, tot bevordering van 't Vreem delingenverkeer te Haarlem, tan Ifen1 Bond van Bloembollenhandelaren en v4n een groot aantal plaatselijke afdeelingen, die, zooals uit onderstaande opgave blijkt, zich alle beijverd hebben om den buitenlandsche gasten hun verblijf inj Haarlem zoo aangenaam mogelijk te ma ken. I Woensdag 13 April Worden'de reeds aanwezige gedelegeerden, juryleden en vertegenwoordigers der tuinbouwpersi door het hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur! gerecipieerd in de zalen van Café Brink- mann te Haarlem. Donderdag 14 April komt de jury bij een in de raadzaal van het Museum van Kunstnijverheid, om haar werkzaamhe den te beginnen. De Algemeene Vereeni ging biedt haar een noenmaal aam. Des avonds worden ,de deputatiën van tuinbouwvereenigingen en de leden der internationale jury ,door Jiet genieeinte- bestuur teil stadhuize officieel ontvan gen, waarna de Vereeniging tot verfraai ing van Haarlem en tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in jden| Schouwburg een feestavond (spectacle coupé) aanbiedt. Vrijdag 15 April houdt het Interna tionaal Tuinbouwcongres in hotel Roo- zen zijn bijeenkomst; daarna wordt de tweede tijdelijke tentoonstelling ge opend. Des middags om 2\J2 uur zal het be zoek van H. M. de Koningini-moeder plaats hebben. Des avonds biedt die Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur een feestmaaltijd aan aan de 'deputatiën van tuinbouwvereenigingen en aan de inter nationale jury in Grand Hotel Funck- ler. Zaterdag 16 April des morgens om 91/2 uur wordt een groote automobiel- tcc it gehouden, waaraan 'de buitenland sche gasten deelnemen, aangeboden door de afdeelingen Haarlem, Overveen Bloemendaal, Heemstede, Bennebroek1 Vogelenzang, Hillegom, Lisse, Sassen- heim, Voorhout, Noordwijik, Noordwij- kerhout, Katwijk, Rijnsburg, Oegstgeest en omstreken en Warmond der Algemee ne Vereeniging voor Bloembollencultuur, waarbij op '"t programma staat officieele ontvangst ten raadhuize te Heemstede en noenmaal te Noordwijk. Omstreeks 5 uur keert men weer in Haarlem terug. Des avonds raóut, aangeboden door den Bond van "Bloembollenhandelaren. Naar wij vernemen bieden de burge meester van Haarlem, voorzitter van het eerecomité, ei mevrouw Boreel van Ho- gelanden, des avonds aan een aantal butienlauidsche en tentoonstellings-aujto- riteiten te hunnen huize een maaltijd aan. Universala Esperanto-Asocio. III. Van een groot belang is U. E. A. voor personen, die een reis willen ma ken door landen, waarvan zij de taal niet machtig zijn. De reiziger behoeft slechts bij zich te hebben het officieele Jaarboek en de gidsbladen van U. E. A., wlelke de meest noodige inlichtingen be treffende de voornaamste plaatsen, be vatten (Esperantistische firma's, en ho tels, consuls, bezienswaardigheden, enz.) Om nadere en uitvoeriger inlichtingen kan die reiziger zich wenden tot iden Delegito of Subdelegito, die hem des- giewenscht in kennis zal brengen met de Konsuloj en de plaatselijke Es- perantianoj, en op alle mogelijke wijze zal 'trachten hem het oponthoud of ver- Dlijï te veraangenamen. "Feitelijk zal de rleiziger daar dus geen vreemde zijin, doch hij zal in het buitenland dezelfde gemakken vinden als in zijn vader land, dank aan den geest van so lidariteit welke de leden van TJ. E. A. vereenigd. Men kent de moeielijkheden, die de vrouwen ondervinden, als zij door lan den reizen, waarvan zij de taal niet of ntet voldoende kennen. Dank aan dei U. E. A. worden deze moeilijkhedeinl goeddeels weggenomen. De reizigster behoeft slechts vooraf het uur van aan komst te melden aan den Delegito of Subdelegito, die een vrouwelijke Kon sulo naar h/et station zal zenden, om haar af te halen en haar de noodige hulp en raadgevingen te verstrekken. Den student, die de studievoorwaar- aan een buitenlandsche onderwijsinrich ting wenscht te kennen, heejt zich een voudig te wenden tot den Konsulo voor de jeugd in de betreffende plaats. Bo vendien trekken vele jongelieden naar het buitenland, hetzij om zich op de hoogte te stellen van commercieele of industrieele methodes, hetzij om een be trekking te zoeken of iets dergelijks. Voor hen zal de Konsulo voor de jeugd van onberekenbaar nut zijn hij zal hen van al het noodige op de hoogte stellen, met de plaatselijke Esperantianoj van hun leeftijd, alles In Eet werk stellen om hun zooveel mogelijk van dienst te zijn, opdat zij met hun vertrek de aan genaamste herinneringen medevoeren, te gelijk met de nauwkeurigste bekendheid het de bezochte plaats. L. R. Rechtszaken. Gerechtshof te 's-Gravenhage. Diefstal te Gouda. Voor het .Haagsche gerechtshof is be handeld de zaak van J. v. d. M., scheeps- jager, en R. P., sjouwer, beiden uit Gou da, de eerste door de rechtbank te Rot terdam veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf, de tweede vrijgesproken, ter zake van diefstal van een zak met vischy welke voor een pakhuis te Gou da lag op den openbaren weg en daar was nedergelegd door den besteller van de visoh, die twee dieuren verder bij' den eigenaar van h 11 pakhuis aanbelde. De eerste beklaagde beweerde, niet gestolen teih ebb en. Hij had de zak gevon den en was in „beschonken" toestand. De visoh had h ij niet verkocht, doch dit was gedaan door zijn medebeklaagde, die het geld er voor had aangenomen. Dit werd echter door den tweeden beklaagde ontkend. Ook deze was in beschonken toestand" geweest. Intusschen erkenden de beklaagden, dat zij de visch. voor f3 verkocht hebben en ieder fl.50 hebben aangenomen. Advocaat-generaaj rn^ yan üangest baron d'Yvoy, was van oordeel, dat het ten laste gelegde ten aanzien van den eersten beklaagde is bewezen, en dat ook vaststaat dat de tweede beklaagde heeft deelgenomen aan den diefstal, doch dat valt niet te bewijzen de dezen ten laste gelegde afspraak met den eersten be klaagde om den diefstal te plegen, zoo dat in de te zijnen aanzien gegeven vrij spraak moet worden berust. Hij hoopte echter, dat dit voor den tweeden beklaag de een ernstige waarschuwing moge zijn om zich niet weer te begeven in slecht gezelschap en wees er dezen voorts op, dat indien hij thans werd vrijgesproken dit niet geschiedde omdat hij geen schuld had, maar dat, indien de tenlastelegging eenigszins anders had geluid, hij even eens zou zijn veroordeeld. Gastolen fox-terrier. Een juffrouw te Amsterdam is sedert 31/24 jaar, onafgebroken eigenares van een fox-terrier, en het was met haar vol komen toestemming, dat een mannelijk huisgenoot op 11 Januari met het dier uit wandelen ging. „Fox" liep als ge woonlijk los mee, maar op het Damrak ging de man een minuut of tien bij fond- sennoteeringen staan kijken en verloor op die wijze den hond uit het oog. Toen hij zijn weg vervolgde, bleek „Fox" ver dwenen te zijn. 's Anderendaags werd het dier terug gevonden bij den hondenhandelaar van Meel in de Spuistraat. Deze verklaarde het bezit van den hond op de volgende wijze: Er was op 11 Januari een man in den winkel gekomen, die zijn broer vroeg of hij den hond, die geen halsband of penning droeg, wilde koopen. „Jam mer dat het een reu is", had de broer gezegd en hij had er op laten volgen: „gij kunt er een gulden voor krijgen als ik hem kan verkoopenkom morgen te rug". Toen de man den volgenden dag terugkwam, werd hem beduid', dat men den hond niet had kunnen kwijt raken, en daarop had de man gezegd, dat hij hem dan cadeau gaf. De man, die bij de gebroeders Van Meel bekend als iemand die vroeger in het bezit was geweest van een dergelij- ken fox-terrier, stond Donderdag voor de Amstcrdamsche rechtbank terecht, be klaagd van diefstal. Hij verklaarde den hond niet gestolen te hebben. 23/4 jaar geleden had hij het dier gekocht, maar na hem zes weken in zijn bezit te hebben gehad; liep de hond weg: mannelijke fox-terriers zijn ontrou we beesten. Na verloop van anderhalf jaar kwam het dier weer terug. 14 dagen bleef het bij hem, liep toen weer weg, was daarna weer een dag in zijn bezit en wederom weggeloopen, totdat het dier op 11 Januari bij de Oudebrugsteeg op het Damrak weer tegen hem kwam op springen. Hij joeg hem weg, maar het dier wilde niet weg gaan. Daarop heeft hij hem willen verkoopen, doch ten slotte heeft hij hem cadeau gedaan. De juffrouw had t,Fox" tegen betaling van f 1.75 als vergoeding van het voeder dat hij van den heer Van Meel genoot, weer in haar bezit gekregen. Zij had het dier ter terechtzitting medegebracht, en op verzoek van den president, mr. Mei- nesz, werd het losgelaten, om te zien of het eenige aanhankelijkheid jegens den beklaagde vertoonde. Inderdaad sprong het dier meermalen kwispelstaartend op den bekl. toe, maar veel grootere blijd schap vertoonde het jegens den huisge noot van de juffrouw, toen deze in de rechtszaal verscheen, terwijl hij ook voor de juffrouw zelf iets uitbundiger in zijn genegenheidsbetoon was. Bij het weg gaan uit de rechtszaal liep hij dadelijk de juffrouw en den kostganger na. Het O. M., mr. Bruyn, nam gaarne aan, dat beklaagde in het bezit van een fox-terrier is geweest, maar niet van de zen fox-terrier. Eischdrie maanden gevangenisstraf. Brutale inbrékefs. De rechtbank te Breda veroordeelde wegens diefstal met inbraak in de R. K. kerk te Woensdrecht en in een huis te Ossendrecht, Th. de L., herbergier te Ant werpen, tot 1 jaar gevangenisstraf, A. C. M., hardlooper te Bergen op Zoom, tot 2 jaar gevangenisstraf, en zijn broer Th. M., wildstrooper ite Bergen op Zoom, tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De eisch was resp. acht maanden, 2 jaar en 1 jaar en 6 maanden. Vervolgens werden zij wegens diefstal met geweldpleging gepleegd te Heerle, gemeente Wouw, veroordeeld achtereen volgens tot 1 jaar en 6 maanden, 3 jaar en 2 jaar, de geboeders M. volgens den eisch, terwijl de eisch voor Th. de L. 1 jaar was. Dji vos, die een hond was. Voor de rechtbank te Zutphen is een geruchtmakende zaak behandeld betref fende het doodschieten van een nond van den veldwachter van der Meulen te Eefde, door een gezelschap heeren, die op de jacht waren. Beklaagde was een bewo ner van een buitenplaats te Eefde, de heer A. J. W. v. D., gep. ritmeester der huzaren. Uit de getuigenverhooren bleek, dat de hond iets van een vos weg had, en dat er in die streek nu en dan wel eens een vos gezien wordt, zoodat bekl. hem wer kelijk voor een vos had kunnen houden. Aan den anderen kant kwam echter aan het licht, dat de hond wel eens op eigen gelegenheid op de jacht ging, en toen hij geschoten werd, een konijn achterna zat. Vports kwamen yerschillende voorbeel den aan den dag, hoe jagers zich kunnen vergissen, wanneer zij iets in het hout zien bewegen. Een verdachte omstandigheid was, dat de hond in het geheim door de jagers begraven is, en dat tijdens en na de jacht niemand der Nimrods zich beroemd had op het schieten van zulk een ongewoon stuk wild als een vos. De eigenaar had het cadaver laten op graven en laten openen, waarna hij on der getuigen had geconstateerd, dat het dier hagelkorrelwonden in hart en longen had. Een der geheimzinnigheden van het geval was, dat de hond, behalve de klei ne wondjes der hagelkorrels ook nog een wond ter grootte van een vingerdikte in de borst had, een omstandigheid, waar van de advocaat van bekl., mr. v. Hans- wijk Penning, handig gebruik maakte, om de veronderstelling te lanceeren, dat er nog een derde schot op den hond gelost was. Na het langdurige getuigenverhoor vor- derde het O. M. vrijspraak, daar slechts vaststaat, dat bekl. geschoten heeft op een dier, dat volgens hem leek op een vos< Het opzet op het dooden van den hond van v. d. M. staat niet vast; het staat ook niet vast, dat het doodelijk schot, door be klaagde is gelost. Wedergroet uit Roelofarendsveen AAN DEN ZeerEerw. Heer W. HERSCHEIT, Pastoor, op zijn reis naar 'X HEILIG LAND. (Van een Veender). Beminde Pastoor! Gegrcet van uw Parochianen Gegroet van Roelofarendsveen, Langs werelden en oceanen! Spoedt gij Pastoor ter beevaart heen. Het achterblijvend Alkemade Slaat u op reis denkbeeldig gade En volgt U op de „Statendam" Gij hebt uw schaapstal niet vergeten Maar liet uw goeden welstand weten Door een Marconi-Telegram. Gij hebt van herderliefde blakend Uit volle zee, uit vol gemoed Wel ver gescheiden, maar steeds wakend. Verblijd ons met een afscheidsgroet. Niet tellend het gevaar voor stroomen Den pelgrimsstaf flink opgenomen, Gij vreest noch draaikolk, storm noch klip Als waar' het lustig rondlaveeren Op Brasemer- en Kagermeeren Zoo dacht gij over zee en schip. En mochten w' al met afschrik noemeu De scheepsramp der „Prins Willem II", Gij bleeft kordaat u steeds beroemen Geen vrees te hebben voor de zee. Hoe durft gij zoo 't gevaar trotseeren En alle onrust van u keeren? O 'twas u vooruit reeds bekend, Die perken stelt aan zee en winden Zou zich bij u aan boord bevinden, In zijn aanbidd'lijk Sacrament. Met Hem begon uw tocht tevreden En richtig werd de koers bestierd, Gij hebt de schoone plechtigheden Der Goede Week zelfs meegevierd! Wat troost! te midden van de vloeden U met het Hemelsch Brood te vueden Dat ook Elias krachten schonk, Toen hem een lange reis nog wantte Eer 't einddoel hem blij iegcnlachte, Den Horeb, waar Gods grootheid bluiik. Vaarwel 0 Pelgrim! reis voorspoedig! Geluk aan boord, de wind steeds mee Uw wakk're kiel doorkliev' blijmoedig Het schuim der oude wereldzee Zie, Palestina komt genaken Werp dankbaar uit de gnkerhak^-i In Jaffa's haven, waar gij landt, Welaan! met moed dien wal beire^®-»-. Verdurend last en zwarigheden Van zonnegloed vallei - en zaï Maar als het landschap U zal drapaa Waar eens ons Heil is opgegaan. Dat ons herroept de oude dagen Van Sion, Thabor en Jordaan, Als werklijk voor uw oog km' t Jeruzalem en zijn ver'edP'i Gedenk ons dan bij Je*: s' gr&l, Laat innig daar de smeekbeê hoorev Dat niemand onzer ga verloren Die God U ter bewaking gaf. Gegroet van uw Parochianen, Een wedergroet brengt U de Vee Gods Engel zal den weg U banen, Gij zijt Pastoor, dus nooit alteen. Wij- zullen bij uw wederkeeren Uw Herderschap te meer W3*.r*eeren En luist'ren naar uw Vade//*-.i Die ons met wijsheid zv vprrm.nen Hoe wij den heilweg veil'g ban- Naar 'themelsche Jeruza'<~ Een felle brand woedde gis- ternacht in een pakhuis, gevormd wor dende door 2 panden, waarin spiritus leege flesschen, hulzen, enz. lagen ge borgen, toebehoorende aan de firma H. Jansen en Co., staande aan de Lange Haven nabij de Koemarktbrug te Sc**" dam. De brand was zoo fel, als men itf langen tijd niet gezien had, hemelhoog stegen de vlammen, doch ook naar rechts en links sloegen zij uit. Zelfs tegen ee^

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5