dorp gekomen en nu sterven de men1- schen als muizen weg." J3okter vroeg nooit meer. („Ned.") De „Gooi- en Eemlander" be richt, dat de vermiste jongen uit Zeist in Amerika bij zijn vader zou vertoeven, die hem moet hebben laten ontvoeren. Dit bericht wordt echter van verschil lende zijden afdoende tegengesproken. De vader woont niet in Amerika, maar in de beste eendracht met de moeder te Zeist. Een benoeming met hinder nissen. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad voor de gemeente Meer sen een nieuwen ontvanger heeft gekre gen. Nauwelijks was bekend geworden dat de voor enkele dagen overleden titu laris ernstig ziek was, en weldra het tjj- delijlke met het eeuwige zou verwisse len, of de raadsleden werden reeds door candidaten bestormd, om hen bij de be noeming genadig te zijn. Vorige week zou de raad tot de be noeming overgaan. Er bleek weinig animo bij de raads leden van de 11 mankeerden er 5 juist genoeg leden waren present om te kunnen vergaderen. Doch toen men na afdoening van en kele ondergeschikte punten zou overgaan tot stemmen, komt een bierbrouwers-, knecht den raadzaal binnenloopen, zijnen meester, een bierbrouwer-raadsüd toe roepende, dat de machine in de "brou werij defect was geraakt. Het bedoelde raadslid eclipseerde, en de benoeming kon niet doorgaan, we gens onvoltalligheid van den Raad. Men schen, die het weten kunnen, beweren, ,dat er een truc in het spel is geweest, één de- partijen Meerssen's raad heeft met bijna de meest.* Limburgsche ge meenteraden gemeen, dat hij in twee partijen is verdeeld, in verband met de locale toestanden had dadelijk ge schoten, dat haar candidaat in de contra mine zou blijven. Het eenigste wat er op zat was dus de vergadering door een of andere gebeurienis te doen schorsen. 'De defecte machine-ketel scheen daar toe eene gereede aanleiding te zijn. Den volgenden dag vorige week 'Zate dag opnieuw vergadering. 10 le den op het appèl. Men gaat stemmen: 5 stemmen voor het raadslid Limpens vijf voor den heer H. v. Aubel, van de partij der bierbrouwers, klerk van een ander raadslid. Men gaat herstemmen. Niet mogen meestemmen het raadslid Limpers, be nevens twee naam genoot en van den can didaat van Aubel, een oom en een neef. Resultaat: vier stemmen verkreeg de heer Limpens, welke dus tot de waar digheid van gemeenteontvanger werd ver heven. In de Nobelstraat te Utrecht reed Zaterdag een wielrijder een smids knecht, van deze straat de Cellebroeder- straat in op het oogenblik dat een vige- lante van den tegenovergestelden kant kwam gereden. Een botsing was onver mijdelijk; de wielrijder reed tegen het paard aan, dat steigerend achteruitsprong en daarna weer vooruittrok, met he: ge volg dat de wielrijder werd overreden en van het paard eenige slagen in het aan gezicht kreeg. De geheele linkerboven ka ak was verbrijzeld en de onderkaak uit het gewricht getrapt, zoodat zijn toe stand hoogst ernstig is. Slachtoffers der moderne techniek. De bovengrondsche kabel in de duinen tusschen Santpoort en 1 Jmui- den, welke dient tot geleiding van den in IJmuiden benoodigden electrischen, Stroom, is helaas de dood van 'véle vo gels. Den geheelen weg langs vindt men in den omtrek van dien kabel doode vo gels, vooral grootere soorten, houtdui ven, soms wel een wulp en dergelijke. De zeer hooge spanning van den ka bel doodt ze onmiddellijk en ft schijnt, dat de dieren nog niet 't gevaarlijke er van vermogen in te zien, ten minste, hoe wel vele makkers er reeds den dood von den, schromen zij niet den draad telkens opnieuw als zitplaats te gebruiken. Men bergijpt, dat nu in den paartijd de schade bedenkelijk zal blijken en 't Vooral verdrietelijk is, dat de reeds zoo spaarzaam voorkomende wulp er mede slachtoffer van wordt en dus zijn soort nog minder vertegenwoordigd. (O. H. C.) Z a t e r d ag j.l. moesten te Nij- megen eenige goederen van de Nijmceg sche boot gelost worden. Van H. nam daarvoor de noodige werkkrachten aan. Zekere N., een oude bekende der justi tie, werd zoo kwaad, dat hij niet werd aangenomen, dat hij v. H. te lijf ging en hem in den vinger beet. Ten bewijze dat hij dit lichaamsdeel goed vast had, kan blijken, dat eenige hamerslagen, die een collega van v. H., op den mond van N. toebracht, niet in staat waren om dezen te bewegen, den vinger los te laten. De gebetene moest heelkundige hulp inroepen. Te Nijmegen is gisteren een kind van 13 maanden, terwijl de moeder afwezig, was, in aanraking gekomen met een brandende kachel en verbrand. De moedervond bij haar thuiskomst een verkoold lijkje. Menschen eters. Uit Zuid- Amerika komen thans afschuwelijke bij zonderheden over menschen eters. Op het Argentijnsche gebied van Rio Negro had den zich Chileenen, die uit hun land wa ren gevlucht, vereenigd tot een roover- bende en de geheele streek door moord en brand schrik aangejaagd. Dén laatsten tijd overviel zij in 'hij bijzonder Armeniërs, die met hun armzalige have Zuid-Amerika doortrokken om brood en werk te vinden. Daar van deze ongelukkigen geen spoor werd gevonden, vermoedde men dat de arme lieden door de bandieten waren opgegeten. De overheid besloot tot een militaire zending tegen de roovers, en deze gelukte het den aanvoerder juan Cuyn en vier leden avn de bende in han den te krijgen. De mannen bekenden in derdaad zich te hebben schuldig gemaakt aan menscheneten. Vooral Juan Cuyn gaf cynisch toe, dat hij een groot liefhebber van „Turksche filets" was. De anderen verklaarden dat zij hun slachtoffers op aten, om den smaak van nienschenv!e:sch te leeren kennen. Het luchtbalongeluk bij Sass- niiz. Zondagochtend te tien uur bij prachtig lenteweer onder gejuich steeg te Stettin de ballon Pommeren op. Voor teek enen kunnen ook bedriegen, want men kent thans het droevig einde van deze vreugdevolle opstijging. De ballon viel te U/4 uur bij Herenbad in de Oost zee. In het bootje bevonden zich de Rijks dagafgevaardigde dr. i de koop man Hein, de financici v. u e'.hack en de architect Benduhn. Het woei sterk en het vertrek ging moeilijk. Onmiddel lijk na de opstijging geraakte de Pomme ren verward in telegraafdraden, om daar na heftig in botsing te komen met een fabrieksschoorsteen. Wel leed de bal lon ernstig schade, maar hij verwijder de zich met duizelingwekkende snelheid in noordwestelijke richting. Hij vertrok zonder ballast of levensmiddelen. Door ladders op te stellen tegen het huis waar tegen de ballon was gestooien, klom men op de daken en vond daar de petten der luchtreizigers, waaraan bloed. Men be sloot daaruit dat de wonden der reizi gers zjo ernstig waren, dat zij het be wustzijn hadden verloren. Te 1 uur merkte men bij Heringsdorf den ballon, waarvan het bootje slechts aan een zijde werd vastgehouden. Om halfc'rie zag men hem bij Sassnitz plot seling in zee storten. Booten begaven zich toen in zee en met moeite slaagde men er in het lijk van den heer Hein te vinden en den Jheer Semmelback te redden. Beiden werden vervoerd naar een hotel te Sassnitz, waar geneesheeren hulp gaven aan den gewon de, wiens zenuwen zoo waren geschokt, dat hij eerst tegen zes uur in staat was te spreken. Hij verhaalde dat de stoot te gen het gebouw ontzettend was. Dr. Delbriick, de leider van een ballon be kwam zware verwondingen aan 't hoofd en brak een been, de heer Benduhn had een arm- en beenbreuk, maar de beide andere luchtreizigers kwamen er nog het beste af, hoewel de heer Semmelhack zelf toch bewusteloos was van pijn. Het ergste was echter, dat reeds bij de ver warring in de telegraafdraden een deel ven het netwerk om den ballon was ver scheurd en deze dus nog s'echts vcor de helft omgaf; zcodat ieder oogenblik de ballon, van de hoogte van 1000 Meter, welke men had bereikt, kon neerstorten. Redding was alleen te zoeken in een landing. De bestuurder wilde daartoe aan het ventiel trekken, maar dat was on mogelijk, daar het touw brak, zoodat een landing op den vasten grond uitgesloten was. „Nu moesten wij zoo vertelde de eenige geredde verder ons geheel aan het lot overgeven. Wij vlogen over Swi- nemiinde, vandaar vlogen wij over de Oostzee en N. O. van het eiland Rü- gen. Wij besloten onze redding te zoe ken, door zoolang mogelijk te blijven vliegen, en ten slotte in Zweden te lan den. Het noodlot wilde het echter an ders. De ballon kwam in een wolkenlaag en werd tot 50 Meter boven de zee naar beneden gedrukt. De wind dreef den bal lon naar het eiland Riigen. Op ongeveer 500 Meter van de kust wilde de stuur man het laatste middel wagen. Met een verschrilckelijken stoot bereikten wij 't water, het gelukte ons alleen nog maar ons uit de mand te bevrijden, maar wij waren reeds te vermoeid. Ieder om de beurt zonk in de diepte. Ook mijn krach ten schoten tekort. Met mijn laatste krach ten trachtte ik zwemmend den ballon te bereikenik had het geluk, mij aan het net naar boven te kunnen werken en op den ballon de redders af te wachten. Ik hoorde nog kreten, toen verloor ik het bewustzijn." Ongeveer terzelfder tijd dat Zondag de Pommern in de Oostzee schipbreuk leed met verlies van drie dooden en een ge wonde. is ook in Silezië een luchtschip- per, prof. Ahegg, droevig omgekomen. Hij was Zondagochtend met den luchtbol Schlesien te Breslau opgestegen. Zijne vrouw, een ander vrouwelijk familie-lid van hem en een koopman waren zijn tochtgenooten. 's Middags landde de luchtbol goed en wel bij Latzig, in de provincie Pommeren. Drie der inzitten den klommen met de instrumenten uit het schuitje en alleen prof. Abegg was daar nog doende, toen een plotselinge rukwind den luchtbol losrukte en in noord-oostelijke richting wegvoerde. Bij Tessin in Pommeren landde de ballon in den namiddag voor de tweede maal. De luchtbol daalde zoo plotseling, dat het schuitje kantelde en prof. Abegg eruit werd geslingerd. Men vond hem later met een ernstige schedelbreuk op den grond liggen en bracht hem naar het zie kenhuis te Köslin, waar hij Zondagavond bezweken is. Abegg zou met October het professoraat in de scheikunde, aan de nieuwe Technische Hoogeschool te Bres lau hebben moeten aanvaarden. Een derde ongeluk, dat gelukkig beter afliep, is Zondagmiddag bij Krempe, in Holstein, gebeurd. Daar landde de lucht bol Braunschweig van de Brunswijksche luchtvaartvereeniging. Bij de landing brak een van de reizigers, de fabrikant Löb- becke, een been. Een ander kwam er met een lichte verstuiking af. Ook hier had een rukwind het ongeluk veroorzaakt. In het Spaansche dorp Bus- dongo, bij Leon, heeft een lawine een baanwachtershuis vernield, waarin zich man, vrouw en zes kinderen bevonden, De zes kinderen kwamen om het leven. De baanwachter en zijn vrouw wenden zwaar gewond uit het puin gehaald. Door geheel Spanje is veel sneeuw ge vallen en in vele streken beeft dat kwaad gedaan aan de boomgaarden, waar de vruchtboomen reeds begonnen te bloeien. stampte houtskool, in het gelaat, zoodat het hem in oogen, neus en mond drong; De aanvaller stootte hem In een en hoek,.; rukte hem die kleeren open, en greep ziju'i portefeuille met 2000 mark. Wolf was nog in dichte stofwolk gek huid, toen een zijner bedienden uit heb magazijn kwam en zijn meester in dien toestand op de trap vond. De aanvaller was i ntusschcn naar beneden gesneld en' in het menschengewoel verdwenen. De aangevallene werd in het magazijn ge-i bracht en daar verzorgd. Hij heeft den dader nauwelijks gezien en kan hem zelfs; niet ten naastenbij beschrijven; hij meent dat het nog een jonge man was, die een hoogen hoed droeg. De trap van dit, huis is gewoonlijk druk beloopen, maar juist op dat oogenblik was er niemand.' Daar er in heel 't huis niemand iets ge hoord heeft, is het onderzoek der po litie uiterst moeilijk. Bra 11 din eenkorenpakhuis.—* Zaterdagnacht geraakte op de Odessa- werf bij Rotherhite, Londen, een reus achtig korenpakhuis van de firma John' Dudin Sons, dat meer dan 20.000; ton bevatte in brand. Van twee uur 's' nachts tot zes uur in den morgen vanj Zondag streed een geheele brigade! brandwachts met 40 stoombrandspuiteni' tegen de vlammenzee, die het geheele' dok dreigde aan te steken. Het depót: brandde tot op de muren na geheel uit, maar het gelukte de brandweer, na bo- venmenschelijke inspanning, den brand' tot het pakhuis zelf te beperken. De schade bedraagt 62.500 pond sterling. Spoediger dan de geheime om-, standigheden, waaronder de moord op den natuurkundige Charlois te Nice heeftj plaats gehad, het deden vermoeden, heeft de politie de hand gelegd op den dader, dr. Brengues, die reeds bekend heeft/ Waarschijnlijk is een erfenisquaestie de, aanleiding tot het drama geweest. De eerste echtgenoote van den heer Charlois had, vóór haar huwelijk, haar' zuster, mevrouw Brengues, benoemd tot! eenige. erfgename, welk testament bij haar huwelijk met den vermoorde veran-1 derd werd ten gunste van dezen. Na den, doo<j van mevrouw Charlois is oneenig- heid ontstaan tusschen dr. Brengues en i zijn later slachtoffer, tusschen wiens pa pieren verschillende brieven weiden ge vonden van den dokter, alle in meer of minder dreigende bewoordingen vervat, Vermoed wordt, dat hierin de oplossing* van het geheim gezocht moet worden. Uit Mauzanetes in Portugal, wordt geseind dat bij een feestmaaltijd, van politici veertien deelnemers onder, vergiftigingsverschijnselen ziek zijn ge worden. Vijf zijn er reeds overleden. De toestand van den b ij Velp met zijn paard gevallen luitenant der rij-: dende artillerie jhr. Calkoen is iets vcor- uitgaande. Het hoofd wordt steeds hel- derder. De ruggegraat is evenwel gebroken en ten dezen aanzien blijft de toestand onver-' anderd dezelfde. Faillissementen, Uitgesproken: R. van Veen, schilder, te Rotterdam, curator mr. G. j. C. Schilthuis. L. H. Buijs, koopman en lederfabrikant, hande lende onder de firma L. H. Buijs en Co., te Rotterdam, curator rnr. J. H. Welcker. J. H. van Rotten, kok, te Rotterdam, curator mr, A. Sikkel. C. L. H. van der Steen, directeur van het Circus Variété, te Rotterdam, curator mr. O. R. Beaujon. Ph. B. Schram, aannemer en metselaar, fe Wijk aan Zee, curator mr. P. Tjeenk Willink. L. J. van de Kimmenade, timmerman, te Mierlo, curator P. Richelle. J. Krab, winkelier, te Amsterdam, curator mr. Jan Doets. Opgeheven: E. Kok, zich noemende enj schrijvende E. B. Kok, koopman en winkelier' in prentbriefkaarten en huishoudelijke artikelen, 1 te Amsterdam. M. van Kwawege, metselaars baas, te Rotterdam. M. Jacobson, koopman,' tc Rotterdam. D. Moll, commissionnair, te' Rotterdam. H, Kok, fruithandelaar, te Schie-j dam. F. van Rooy, koopman, te Zesgehuchten. Geëindigd: E. L. G. F. Prins zu Bentheim und Steinfurt, destijds te Wassenaar. E. Cohen en C. van Offeren, te Amsterdam, aldaar te zamen gehandeld hebbende onder de firma C. van Offe-, ren Co. F. A. Schröter, slagersknecht, te Lunteren. Stoomvaartberichten. Het s.s. Boger, van Rotterdam naar Java, vertrok 6 April van Antwerpen, en passeerde Vlissingen. Het s.s. Vondel, van Amsterdam naar Batavia, is 6 April Ouessant gepasseerd. Het s.s. Koning Willem 1, van Amster dam naar Batavia, vertrok 6 April van Suez. Het s.s. S1 o t e r d ij k, van Boston naar Rotterdam, vertrok 5 April van Philadelphia, Het s.s. Ternate, van Rotterdam naar Java, passeerde 5 April Point de Galle. Het s.s. T a b a n a n, van Rotterdam naar Java arriveerde 5 April te Marseille. Het s.s. Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 6 April te Sabang. Het s.s. Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 5 April van Algiers.; Het s,s. Banda, van Batavia naar Amsterdam passeerde 6 April Ouessant. Het s.s. Amstelland, vertrok 6 April van, Amsterdam naar Buenos Ayres. TURKSCHE SPOORWEGLOTEN a fr. 400 v. 1870. Trekking 1 April Betaalbaar 1 Mei. No. 914832 fr. 400,000; No. 1481093 fr. 30,000;! Nos. 670876 en 1083036 elk fr. 10,000; Nos. 190415,* 226052, 834811, 867024, 1186974 en 1867901 elk fr. 2500. De volgende Nos. elk fr. 2000. 410 22466 182781 191810 315429 1066478 1124654 1152795 1254975 1788603 1841137 1851187 De volgende Nos. elk fr. 1000. 31148 65069 132861 136773 241565 315433 347980 405691 468396 751309 813958 861563 1081198 1224619 1230879 1388834 1415110 1422182 7463913 1586230 1670440 1707935 1763643 1794485 1813449 1862917 1863049 1914476 Schipbreuk. In ons vorig num mer hebben we den ondergang vermeld van het Engelsche schip „Kate Thomas" dat op weg van Antwerpen naar Port Talbot schipbreuk leed, waarbij de ge heele bemanning op één na het leven ve loor. Die eenige geredde, de scheeps jongen, is thans te Falmouth aangeko men. Hij vertelde dat hij 's nachts te 4 uur door een hevigen schok uit zijn kooi werd geslingerd. Hij snelde naar het dek en zag hoe een groot stoomschip, dat met den boeg in de „Kate Thoi- mas" was gedrongen, zich trachtte te bevrijden, hetgeen dan ook na enkele oogenblikken gelukte. De stoomboot stoomde achteruit en was weldra uit het gezicht verdwenen. Nelson, de scheepsjongen, ijlde nu naar de brug, waar hij den kapitein en den eersten of ficier met hunne beide jonge vrouwen geheel gekleed aanwezig vond. Van de 18 koppen tellende bemanning was ook de meerderheid reeds aan dek. De „Kate Thomas" werd door de kleine sleepboot vJohn Buil" gesleept, maar deze deed, evenmin als het stoomschip, dat de ramp had veroorzaakt, eenige moeite om het zinkende schip te hulp te komen. De vrouw van den kapitein riep met een doordringenden stem om hulp, terwijl de zeer jonge vrouw van den eersten of ficier bijzonder kalm bleef. Nelson weet niet, waarom geen poging werd gedaan, om de reddingsboot neer te laten. Hij herinnert zich alleen, dat het schip plot seling kapsijsde, waarop het water met geweld het gapende lek binnen stroomde Toen greep Nelson een reddingsgordel en sp. ong van het schip, zorg dragende buiten den kolk te blijven door het zin kende schip veroorzaakt. Binnen enkele oogenblikken was de „Kate Thomas" geheel verdwenen. Nelson zwom naar de sleepboot, die op ongeveer een halve kilometer afstand rustig dobberde. Plot seling zag hij naast zich den 3den stuur man St angmanii. Deze zwom met moei, te, daar hij zware waterlaarzen droeag. Nelson trachtte die hem vuit te trekken, maar te vergeefs. Strangmann, die reeds meermalen schikbreuk leed, verklaarde echter, zich wel boven water te zullen houden. Hij vroeg Nelson Vooruit te zwemmen naar de sleepboot en daar hulp te halen. Toen de scheepsjongen echter de sleepboot had bereikt, was hij zoo uitgeput, dat hij op het dek in zwijm viel. De kapitein van de sleepboot, die even eens te Falmouth aankwam, beweert, dat hij langen tijd op de plaats van de ramp heeft gekruist, maar niemand heeft ge zien. Hij acht het onbegrijpelijk dat de aanvaring kon plaats hebben, daar de lichten van de „Kate Thomas" helder brandden. Het schip was zoo snel ge zonken, dat men op cfe sleepboot nau welijks tijd had de touwen te kappen. Men vermoedt dat de stoomboot, die heft ongeluk veroorzaakte, de India" is, die met sterk beschadigde boeg te Peuzance aankwam, en volgens verklaring van den gezagvoerder met een lichtschip in aan varing was geweest. Ook een pechvogel. Dezer dagen* kwam een jonge Amerikaan op het politiebureau te Rennes om een vrij brief je voor nachtverblijf vragen. „Wie zijt gij?" vroeg de commissaris. En de jongeman antwoordde: „Ik ben Edward LAmerikaansch burger, tand arts. Ik voer van Havre naar Parijs op mijn jacht, toen „Op uw jacht?" interrumpeerde de commissaris hem verbaasd. „Ja zeker, op mijn jacht. Maar in de nabijheid van Quilleboeul liet ik mijn portefeuille, waarin heel mijn fortuin school, overboord vallen. Ik ben toen naar Havre teruggekeerd en de Amerikaansehe consul heeft mij toen hulp Verstrekt, maar meteen mijn jacht ais waarborg geconfis- keerd. Ik heb de reis verder maar te voet gemaakt, en van huis tot huis mijn brood gebedeld. Het relaas bleek volkomen waar. Wilhelm V o i g t. d e beroemde schoenmaker uit Rixdorf, meer bekend onder den naam van den kapitein van Köepnick,is eindelijk een geposeerd "man gewordien. Een reis, door hem in Amerika en Engeland gemaakt, heeft hem netto 16.000 mark opgebracht; voor deze som heeft hij thans een café gekocht waarin hij zelf zijn bezoekers zal bedienen. De grootste rotatiepers der wereld. De grootste rotatiepers der "we reld is d'ezer dagen te Parijs voltooid en zal van uit Bordeaux door een bijzon der gebouwde vrachtboot naar Buenos- Ay res worden verscheept. Deze pers die dienen moet voor een der grootste Argentinische kranten is veertig meter lang, drie meter breed en vijf meter hoog. Zij bestaat uit twee af zonderlijk werkende machines, waarvan elk in staat is een krant van 64 bladzijden te drukken. Deze machine kan in één uur 15.000 exemplaren van 'n 64 bladzij den groote krant afleveren, of wel 100.000 exemplaren van een achtzijclige of 200.000 eener vier bladzijden groote krant in het zelfde uuiytijds. Een prachtig werk Te Hamburg is er een bewonderenswaardig werk van moderne techniek voltrokken. Men heeft namelijk^ een dubbele tunnel onder de Elb^ gegraven, die de oude Hanzastad met hare wijken ten zuiden der Elbe verbindt. Het werk is begonnen op 22 Juli 19o7 met het boren van gebetonneerde putten op de zuidelijken oever en in Februari van verleden jaar kon men men met de boring van de tunnels beginnen. Men be diende zich hierbij van stalen schilden, wegende 120,000 kil., die vooruitgescho ven werden door twaalf hydraulische dommekrachten, van 2,800 ton vermogen. Op 24 Juni laatst gebeurde er een on geluk, 'dat de heele onderneming bijna deed mislukken. Door eene verkeerde beweging vermeerderde de luchtdrukking in een der caissons en plotseling barst het bed van den stroom met groot ge weld. De werklieden konden vluchten, maar de tunnel werd door het water overweldigd. Men moest nu het gat stop pen met cement, dan den tunnel uit pompen. Dit ongeluk kostte meer dan een millioen fr. De tunnels zulien in het geheel dertien millioen hebben gekost. De werken zijn zoo goed bestuurd, dat de boring slechts eene afwijking van 12 millimeters van de aangeduide richting vertoonde en dat op eene lengte van 400 meters. Van de soldaten, die bij höt spoorwegongeluk te Mülheim gekwetst werden, zijn er nog twee bezweken, zoo dat tot dusverre 22 soldaten slachtoffers van de ramp zijn geworden. Nog drie andere militairen, die te Mülheim verpleegd worden, verkeeren in levensgevaar. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heerschte in Triest en omstre ken een hevige bora, Mie te elf uur 's avonds woei met een snelheid van 100 K.M. De trein naar Parenzo, die te helf vier van het station vertrok, kreeg bij een sterke kromming op 350 M. afstands van het station Muggia door een bevigen windstoot zóó'n schok, dat de eerste wa gon, die op den postwagen volgde, om geworpen en geheel en al vernield werd. De volgende wagon geraakte uit het spoor. De locomotief reed nog eenige meters door, en kon toen eerst tot staan worden gebracht. Uit den vernielden wagon klonken lui de kreten. De passagiers in de andere wagons werden door een hevige paniek aangegrepen. Velen sprongen liit hun compartimenten en snelden naar den: eersten wagen, waarin twaalf personen hadden gezeten. Van deze waren er drie gedood, 1de anderen allen meer of minder zwaar ge- wonu. Er werd onmiddellijk naar Triëst om hulp geseind en de uit Capo d'Istria komende trein werd aangehouden enl stoomde terug met de gedooden, ter wijl de gewonden naar Muggia werden gebracht. Zoo hevig woedde de storm te Triëst, dat van den vroegen ochtend af de red dingsmaatschappij voortdurend hul ij moest verleenen aan personen, die door den wind tegen den grond waren ge- geslagen. i Het werk aan de haven lag geheel en al stil. Door een hevigen windstoot werd de dikke steenen zuil gebroken, waar aan de touwen van het stoomscliipp „Ba ron Call" vastgemaakt waren. Het schip dreef de zee in. Te MüJhausen. in den Elzas controleerde gisteren een monteur de gemeentelijke electrische sterkstroomlei ding. Bij zijn rondgang zag hij op een der^ opstijgmasten een sergeant van het infanterie-regiment van Mülhausen. die zich den paal als observatiepost had ge kozen. De monteur verzocht den sergeant naar omlaag te komen. Toen deze wei gerde, klom de monteur zelf in den ijze ren mast, om den tegenstrevende met geweld naar beneden te halen. Bij den strijd die nu op het kleine platform boven in den mast ontstond, werd de monteur tegen de electrische draden' met 6000 voet spanning gedrukt, en zoodoende op slag gedood. De sergeant bevindt zich in arrest. Te Chicago is Vrijdag 1.1. brand uitgebroken in een groot gebouw, toebe- hoorende aan een vischhandel. Bij deze ramp verloren 15 menschen het leven, terwijl bovendien tusschen de 30 en 40 personen gewond werden. Stout moed ige r 00 ver. In vol len dag is te Berlijn de koopman Wolf, eigenaar van een pelshandiel, aangevallen en beroofd. Hij was Zaterdag naar een bank Unter den Linden eene som gelds gaan ontvangen en keerde toen te voet naar do Linkstrasse terug. ,Toen hij de trap naar zijne magazijnen op de eerste verdieping opging, werd hij gevolgd door een vreemden man, dien hij niet bemerkt bad. Op den tamelijk donkeren draai van de trap greep deze hem vast en wierp hem een 2;wart. poeier^ denkelijk ge

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6