lijk hadden schuldig gemaakt aan het geen waarvoor zij terecht stonden. De subst.-officier van Justitie, Mr. Kleffens, ving zijn requisitoir aan met te betoogen, dat het hier z. i. een zeer ernstige zaak betreft, omdat daarbij op het spel staat de vrijheid 0111 te werken, 'zooals men verkiest. De beklaagden mo gen het recht hebben zich te vereenigen, dat is hun zaak. Maar ieder ander in Nederland moet vrij blijven zich daar jiaar ie voegen, ja of neen. 'tGaat niet 'aan iemand in deze te dwingen.- Al heb ben dus beklaagden volkomen het recht van verceniging, zij missen het recht om 'iemand te molesteeren als deze niet naar .hunne pijpen wil dansen. Z.Ed. Achtb. 'achtie daarom een gevoelige straf alles zins noodig, opdat beklaagden voortaan zouden weten dat zij de rechten van an deren hebben te eerbiedigen. De schuld van be klaagden bewezen achtende, vo derde het O. M. tegen elk hunner ter zake van openlijke geweld pleging in verceniging, een jaar gevan genisstraf. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 April 1910, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777.7 Homosand. Laagste barometerstand 760.2 Nice. Verwachting tot den avond van 2 April, meest matige noordoostelijke wind, half be wolkte lucht, droog weer, zelfde temperatuur, nachtvorst. Voor de Hengelaars. De Koninklijke Ned. verceniging voor hengelsportbeoefenaren heeft vcor de bei de Pinksterdagen grootc nationale wed strijden in het hengelen uitgeschreven, om geldprijzen rot een bedrag van 1100 gul den. De wedstrijden worden districtsgewij- ze gehouden in nader te bepalen vischwa- ter in elk district gelegen. Groote prijzen worden uitgeloofd voor le. het grootste aantal visschen 2e. het grootste gewicht visschen 3e. de grootste visch; 4e. de meest bijzondere visch, enz. Ieder hengelaar, ook niet bij den bond aangesloten, kan meedoen. Om verdere inlichtingen wende men zich tot het hoofdbestuur van bovenge noemde Koninkl. verceniging, of voor Leiden en omstreken tot hun correspon dent te Leiden, voor de afdeeling zoet- watervisschenj, Rapenburg 28. Uit Stad en Omgeving. LUIDEN, 1 April. Jubilé „De Goede Herder". Onder de vele feestelijkheden ter ge legenheid van het gouden jubilé van het gesticht „De Goede Herder" te Zoe- terwoude kwam ook voor een bioscoop voorstelling, die gisteravond de W.Eerw. heer van .de Laar, kapelaan der St. Pe trus kerk gaf en waarmede Z.Eerw. Zus ters en verpleegden eenige aangename uurtjes bezorgde. J.l. Zate dag vermeldde wij liet on geluk onder Oegsfgeest overkomen aan het zoontje van den lieer de W. Na het ziekenhuis vervoerd bleek hei ventje slee its een been gebroken te heb ben zoodat hij nu nadat het been ge zet is, weder naar zijn ouderlijken wo ning vervoerd is. VOORHOUT. Voor de tweede maal heeft het klooster eer Eerwaarde Zus ters Franciscanessen (Moederhuis Veg- hel) het geluk een der haren te mogen afstaan voer het Missiewerk in Borneo.. Was het vroeger de E. Zr. Genoveva, thans is het de E. Zr. Ildefonse. Vrijdag zal H. E. 11a de laaste maand In het Moederhuis vertoefd te hebben nog een kort bezoek brengen aan het klooster te Voorhout om Zaterdagmor gen in gezelschap der andere Zusters Missionarissen die eveneens hier denj laatsten dag doorbrengen, met den t am van 10 ure te vertrekken naar Amsier- 'dam, waar zij zich dienzelfden middag zal inschepen naar hare dierbare Mi:.- sie. De Eerwaarde Zusier Ildefonse u bestemd voor de kustplaats Pontianak. ZOETERWOUDE. Gisteravond hield de vereeniging „Steunt Elkaar" hare ge wone ihalfjanrlijksche vergadering in het café „Ik leer nog." De voorzitter, de heer Jac. v. d. Hoe ven, opende met een woord van welkom de vergadering en vond liet niet g ver blijdend, dat van de 103 lede-, e. slechts 36 waren opgekomen. Hierna las de secretaris, de I. r J. fio- gervorst, de notulen voor, welke r- anderd onder dankzegging werden goed gekeurd. De penningmeester, dc heer D !e Munnik, bracht daarna verslag uit over ■het afgeloopen halfjaar, waaruit bltek, dat ontvangen was aan contributie 1516,163/2, uitgegeven aan ziekengeld: f433.19, alzoo 'n batig slot van f82.97i/2. Uit de leden werden de hrn. van Haas teren en Vlasveld .verzocht boeken en be scheiden te controle erenalles werd in orde bevonden en ook den penningmees ter werd dank gebracht voor het accura te beheer. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden de aftredende heeren D. de Mun nik, J. Vlasveld en P. Molenkamp her kozen. Het voorstel van he bestuur om art. 13 te veranderen, dat bij ziekte 25 dagen heel geld, 25 half geld, uitgekeerd wor den, daarna nog eens in hetzelfde jaar recht op 25 dagen uitkeering bestaat werd aangenomen. De heeren v. Mill en Vernieij zijn weer herbenoemd als bode. Bij de rondvraag dankt de heer F. Hoogervorst het bestuur en leden voor het genotene tijdens zijn langdurige ziek te. De Voorzitter brengt nog in het mid den dat ieder jaar een mindier batig sal do in kas blijft, wat wel te betreuren is voor een'zoo nuttige vereeniging. Met de hoop dat een ieder dit moge inzien en allen zooveel mogelijk volgens hunne krachten de vereeniging te steunen, en een woord van dank aan de leden en do nateurs, sloot de voorzitter de vergade ring. Gemeentelijke Aankondigingen. Afsluiting Scheepvaart Kort=Rapenburg. De scheepvaart door liet Kort-Rapenburg zal wegens de ovcrwulving van die gracht, vanaf Zaterdag 2 April a.s. zijn afgesloten. Een gedeelte van de Haverstraaf, gelegen tflsschen de Kraaierstraat en de Rijnstraat zal van Zaterdag 2 April a. s. tot nadere aankondi ging, voor het verkeer ook voor voetgangers zijn afgesloten. Bij de op 31 Maart j.l. plaats gehad heb bende uitloting van obligation: ten bedrage van 16,000 gulden, behoorende tot de 3 pCts. geld- lecning, aangegaan krachtens Raadsbesluit van 1 Februari 1896 zijn uitgeloot de nummers: 67, 106, 171, 208, 241, 275, 282, 302, 410, 518. 541, 737, 812, 887, 1035 en 1049; ten bedrage van 10,000 gulden, behoorende tot de 3}$ pCts. geldlcening, aangegaan krachtens Raadsbesluit van 10 December 1903 de nummers: 43, 212, 312, 336, 402, 410, 443, 458, 466 en 491; ten bedrage van 24,000 gulden, behoorende tot de 3K' pCts. geldlcening, aangegaan krachtens Raadsbesluit van 21 Juni 1906 de nummers: 20, 72, 80, 86, 184, 216, 231, 233, 475, 480, 483, 489, 526, 583, 644, 702, 745, 782, 793, 79-1, 805, 814 840 en 859, welke op den len Juli e.k. af losbaar zijn gesteld, op welk tijdstip die obli gatie» ophouden rente te dragen. Aan A. E. van der Voet, is vergunning verleend, tot het uitbreiden van de smederij in perceel Morschweg 21a, door het plaatsen en in werking stellen van 2 electromotoren, elk van 1 pk., tot het in beweging brengen van verschillende werktuigen. Aan J. J. Ramak, is vergunning verleend tot het oprichten van eenc blikslagerij, in perceel Morschstraat 18. Burgerlijke Stand. ALFEN. Bevallen: M. v. d. Vis geb. van Leeuwen, z. C. L. Kromhout geb. de Vos, d. M. Fase geb. Janmaat, z. M. J. v. d. Louw geb. van Houten, d. Overleden: J. M. Verkade, jd. 11 j. P. J. Horsman, jd. 1 mnd. C. v. d. Kuit, 91 j. BOSKOOP. Geboren: Laurens Pieter, z. van M. Hoogerdijk en J. N. van der Wal. Marinus Nicolaas, z. van J. Fase cn E. T. Tor ken. Wilhelmus Antomus, z. van D. H. Dor- restijn en G. M. de Frankrijker. Getrouwd: J. D. Wijsman 26 j. en P. E. van den Hoorn 27 j. HAARLEMMERMEER. Getrouwd: D. Ei lander en M. W. Honcoop. P. Markus en S. H. Bolt. Bevallen: L. Smit geb. Silvis, z. M. C. Bus geb. de Vlieger, z. J. H. Meetiwig geb. Den Hartog, d. K. Vuurens geb." Visbeen, z. S. 'Sonneveld geb. Van Gaaien, z. N. Aezemer geb. Bootsman, levenl. 2. A. Hoog land geb. Sprangers, z. Overleden: S. Verbruggen, 74 j. C. Mulder, 84 j. C. v. d. Berg, 79 j. L. Broekhuizen, 6 d. KATWIJK. Geboren: Maartje, d. van P. Vooijs en T. de Vreugd. Teun is, z. van B. lm thorn en J. Guyt. Arie, z. van L. Guyt en W. Vooijs. Samuel, z. van B. Star en M. Plekker. Pieter Cornelis, z. van D. Hus en C. Dubbclaar. IJsbrand, z. van IJ. van Dijk en T. v. d. Plas. Niesje, d. van Ch. Kornc- torffes en M. W. Dubbeldam. Sijtje, d. van J. D. de Roode en M. J. Haasnoot. Engelbert Paulus, z. van Jac. v. Beelen en J. M. Mugge. Overleden: C. Dubbelaar, h. van D. Hus. Jac. Parlevliet, echtg. van M. Verloop. Getrouwd: D. v. d. Plas cn G. Kraaijenoord. LEIDERDORP. Geboren: Cornelis, z. van L. Baars cn M. van de Pol. Jasper, z. van A. Rijnsburger en S. van der Ham. Hendrik Gijsbertus Laurcntius, z. van M. Courijn en C, C. Verver. OUDSHOORN. Bevallen: H. A. Breede- veld geb. van Egten, z. Gehuwd: M. Hogerbrug, wedn. en J. de Koe, wed. RIJNSBURG. Geboren: Willem, z. van A. Zandbergen en C. A. v. Klaveren. Cornelis, z. van H. Bouwman en N. de Bloies. Levcn- loozc z. van A. Zandbergen en C. A. v. Klaveren. Ondertrouwd: M. S. Klaasse jm. 24 j. en J. v. d. Meij jd. 22 j. A. Zandbergen jm. 27 j. cn D. v. d. Vijver jd. 22 j. Getrouwd: P. Ravensbergen 39 j., wedr. van G. v. Vliet, en J. S. Schoneveld jd. 31 j. STOMPWJJK. Ondertrouwd: N. L Dis- setdorp, jm.'24 j. en M. v. Driel jd. 26 j. Jac. van Maren jm. 25 j. en J. C. Luiten jd. 2Sj. Bevallen: M. H. Warmerdam geb. Mooij- ïnan's, z. C. Vogelaar geb. Opdam, z. -- van Es geb. De Hey, z. en levenlooze d. Overleden: W. Rocssen, m. 50 j. V001* dep Paus. Ieder jaar wordt in de Belgische bladen een inschrijving geopend voor „nieuw jaarsgiften aan den Paus", waarvoor de inteekening enkele weken blijft openge steld. Dit jaar is de inschrijving gisteren gesloten. Het totaal van de gelden dcor de Katholieken, arm en rijk, dit jaar bijeen gebracht bedraagt niet minder, dan 106.690.74 francs. Een dergelijk cijfer legt een prachtige getuigenis af van de aanhankelijkheid en de liefde der Belgische Katholieken ten opzichte van den vader der gc. vegen en van hun daadkrachtige offervaardig heid eri onuitputtelijken offerzin. alhier verkocht de schapen geweid ten voordeele van de R. K. Kerk en het St. Antoniusfonds. Voor het eerste doel wer den 21 stuks voor een bedrag van f 580, voor het tweede 18 stuks voor een be drag van 'f 523 verkocht. De netto winst draagt f 683. Kooper den heer W. Zwetsloot te Leiden. WOUBRUGGE. Donderdagmiddag wer den alhier verkocht de schapen, die ten bate der bijzondere school waren geweid. De inkoop der lammeren bedroeg f8.25 en de verkoop thans per schaap f 27. Alzoo heeft dit liefdewerk een aardige winst gegeven aan die school. Gemengd Nieuws. Afloop Verkoopingen. NIEUWVEEN. De gisteren publiek bliek verkochte kerkschapen hebben ge middeld circa f24.per stuk opgebracht. VOORHOUT. Gisteren werden aan de stallen van den heer P. van der Zo,^ Tramongeluk. Giste rmiddag heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Een oude dame wier naam bij het afdruk ken van dit blad nog niet bekend was, wilde de rails van lijn 3 oversteken, toen een tram naderde in de richting naar het Valkenbooschplein. De oude dame, die doof schijnt (in haar bezit werd althans een geluidshoorn gevonden), heeft de tram zeker niet gehoord. Zij werd door den wagen gegrepen en voor dood op genomen. Dr. van der Horst, die de eer ste hulp verleende, kon slechts den dood constateeren. Intusschen is het nog de vraag in hoe verre de aanrijding zelf de oorzaak van den dood is geweest. De wonde aan het hoofd moet 11.1. bij het eerste onderzoek niet van dien aard geweest zijn, dat uit gesloten is, dat de dame, die weliicht een hartkwaal had, door schrik overleden is. (Vad.) T e r w ij 1 te 's-G raven li age een inspecteur van politie op bezoek was bij een collega in dc Kepplerstraat, werd zijn rijwiel uit de gang gestolen. Een uitbreker. In den avond van den eersten Paasclidag werd uit ?en schuurtje staande aan het Jaagpad onder de gemeente Sloten een zestal konijnen gestolen. De verdenking der Slotensche politie viel op zekeren Hesta, wonende in de Dubbele Buurt te Amsterdam, en in zijn woning werd een onderzoek inge steld, met het gevolg, dat de konijnen levend en welonder den vloer wer den gevonden. Hesta werd meegenomen naar het arrestantenlokaal aan den Over toom orrder de gemeente Sloten; hij heeft echter kans gezien daaruit te ontsnap pen! Wegens de bedompte lucht in het arrestantenlokaal was de deur tusschen dit lokaal en het portaal opengelaten, zoo dat de eenige afsluiting gevormd werd door de buitendeur, die op slot was. Hes ta heeft des nachts kans gezien liet slot der buitendeur te force-eren en zichzelyen zoodoende in vrijheid gesteld. Aan de Amstcrdamsche politie werd zijn aanhou ding verzocht, tot heden echter zonder resultaat. Wel is Hesta na dien in Am sterdam gezien. („Hbl.") Te Schoten is uit de Schalk- burgerkade opgehaald her lijkje van den 7-jarigen N. van der K., die vermist werd. De vader, die zich den geheelen dag met dreggen had bezig gehouden, haalde zelf het lijkje op. Te Oekoerito, het tooneel van den vrecseli ken brand, waarover we uit- vcerig berichtten, heerscht nu doodsche stilte. Alle slachtoffers zijn begraven. Volgens opgaaf van den geestelijke zijn 286 lijken en veel lijkenresten geborgen. Van de 60 zwaargewonden zijn er tot nu toe 24 gestorven. Van de 36 overi gen zijn velen hopeloos. Acht huizen zijn van Regeeringswege verzegeld, omdat al de bewoners verbrand zijn. Men dregt nu cfe beken uit de buurt af, omdat verteld werd, dat tal van wan hopige» in het water gesprongen zijn. Gisternacht tegen 4 uur, zag een inspecteur van den Partic. Nacht veiligheidsdienst, dat .er met licht geloo- pen werd in het pakhuis van de glas firma H. Dijkstra, N.Z. Voorburgwal 23 te Amsterdam. Oiraacl vermoedende, waarschuwde h j eenige nachtwakers en politieagenten. Deze posteerden zich nu rondom hel h—a en het aangrenzende in aanbouw zi.nde perceel. Daar sprong een man over dc schutting cn deze werd gegrepen i iijl bleek inderdaad een in breker te zijn, die in het kantoor en u het magazijn, van de firma Dijkstra les had onderzocht, zonder wat v- gading te vinden. De brandk; weerstand aan zijn pogingen. I ker had op een stuk papier, op den kast geplakt vond, gc „Ik heb alle respect voor deze er vier uiir aan gewerkt, ben er vlugger over te doen". Alleen worden wat postzegels vermi Op den aangehoudene werden ^eenige g> reedschappen gevonden. Hij ontkent dief stal te hebben willen plegen. De u i tb a rstiïigjvan d e-E t n a is in hevigheid toegenomen. De lavastroom richt zich naar de streek van Cisserna Regina. Gisteravond 8 uur is opnieuw een Aardschok waargenomen. Er is geen schade aangericht. De snelheid van den lavastroom is een weinig verminderd. De Amerikaansche geleerde Perret, dié op den Etna het dichtst bij de kraters is geweest, noemt de uitbarsting van wetenschappelijk standpunt normaal. Het zou geen wonder zijn, meent hij, indien de uitbarsting nog zes maanden aanhield. Intusschen heelt de lavasttoom grootes toffelijke schade aangericht. Een groot aantal kleine boeren is tot den bedelstaf gebracht. Wat de lava-spaart, wordt door een heirleger van {nieuws gierigen vertreden. Een trein vertrokken uit Triest naar Parenzo, werd door den storm in een afgrond geworpen, dicht bij het sta tion Muggia. Vier reizigers werden ge dood, 18 gewond. De ter dood veroordeelde Ne derlander. Naar men meldt, is te gen het vonnis in het proces S. J., uit Noordwolde, die, zooals men weet, ir« Duitschland wegens moord ter dood ver oordeeld is, ook het O. M. in beroep gekomen. Bovendien moet J. een ver zoek gericht hebben tot onze Koningin, om bij den Duitscheri Keizer voor liern te vragen, zijn straf in tuchthuisstraf te veranderen. Het O. M. eischte schuldigverklaring aan tweevoudigen moord, de Rechtbank nam slechts eenmaal moord bij eenmaal doodslag zonder overleg aan. Als de gronden van het beroep zijn ingekomen worden de akten ter beslissing gezonden aan het Rijksgerechtshof te Leipzig. Wordt het vonnis der Rechtbank bekrach tigd en de zaak niet tot vernieuwde be handeling naar de Rechtbank terug ver wezen, dan kan de terechtstelling eerst plaats hebben wanneer de Keizer ver klaard heeft van zijn recht tot begenadi ging geen gebruik te zullen maken. (Leeuw. Ct.) Eenige dagen geleden deel- den wij mede, dat te Nice de sterrekun- dige Charlois op geheimzinnige wijzever- moord was. De politie is toen onmiddel lijk aan het werk getogen om den dader op te sporen en het resultaat van haar onderzoek is geweest, dat zij dr. Breti- gues, een zwager van den vermoorde, in hechtenis heeft genomen als verdacht van den moord. Bij een huiszoeking in de woning van den geneesheer vond men in een der zakken van zijn overjas een revolver, waaruit een kogel was afgeschoten en bo vendien papier van dezelfde soort als die, waarop het gefingeerde telegram was ge schreven. Brengues houdt vol, dat hij on schuldig is. Aprilmoppen. Wij vernemen, op het oogenblik van het ter perse te gaan, dat dr. Cook, de zoogenaamde ontdekker van de Noord pool, in ,onze stad is aangekomen. Morgen begeeft hij zich naar het vlieg veld van baron de Caters te 's Graven wezel en zal als passagier, met hem verscheidene vluchten doen. Talrijke sportliefhebbers zullen deze sensatiewekkende vlucht bijwonen. (H. v. Antvv.) In de vergadering van den Haagschen Gemeenteraad op Maandag 4 April ko men nog taan de orde: 41e. het voorstel om in beginsel te besluiten tot den bouw van een nieuw Raadhuis op een terrein aan de Verl. Koningskade, en in verband daarmede 42e. het voorstel tot aankoop van 18.340 vierk. Meter grond, tusschen den Raam- weg en de buitenplaats Oostduin van de Maatschappij „Koningskade", (Bijla gen nos. 233 en 284). 43e. het voorstel om het verhoogde grindpad aan de i Vijverberg te asphal- ieeren en tc 'temmen voor rolschaat- senbaan. (Ph - •10. 285). („Vad.") Sinds vannacht bergt Amsterdam den grooten luchtschipper graaf Zeppelin binnen haar muren. Zijn bestuurbaar luchtschip is er veiliggeland. Hij is tot ons gekomen, als een vreem de vogel, in den donkeren nacht. Maar zijn verblijf is slechts van korten duur als dezen courant onzen lezers onder de oogen komt, maakt de grijze aeronaut zijn luchtschip al weer zeilklaar om te vertrekken. Naar alle waarschijnlijkheid zal de opstijging van de "on r vóór 12 uur plaats v: 1 wij thans eerst een van de feiten, zoo avond en vannacht Iv Gistermiddag, al de beurs, teit het g zijn J15 H ki te gep Zaterdag op Zo. afgelegd. Marktbt LEIDEN, 1 April. Veemarkt. Ter marki waren aangevoerd: 0 Veulens f 000 aOCO. Paard f 108 af000 9 Stieren f 140 a f210; 783 Kalf- en Melkkoeien f 164a f320 213 Vare koeien f108 a f230 227 Vette Ossen en Koeien f183 a f315, per kg. 60 a 72 c.; Graskal veren f 00 a 00; 36 Kalveren (vette) f74 a f120, per kg. 110 a 120 c.277 Kalveren (magere) f5 a f 11774 Schapen (vette) f 19 a f 32, per kg. 51 a 66 c.Schapen (weide) f00 a f00; 788 Varkens (magere) f 18 a f 50, per kg. 46 a 48 c.526 Vc. ons (Biggen) f Sy, a f 15 per K.G. - a -- c. 6 Bokken of geiten f 4 i 9, Ter markt aangevoerd: 1232 runderen, 313 kalveren, 774 schapen. Kaas. Aangevoerd 12 partijen. Besteed werd voor: Goudsche kaas van f 20 f 30.— Derby kaas f Leidsche kaas de kg. van f tot f Aan de Stadswaag gewogen: 12 Partijen, 456 stuks kaas, wegende §004 kg. LEEUWARDEN, 1 April. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 81 stieren f75 a 260; 36 ossen f 180 a 190; 304 vette koeien, f 165 a 270; 27 c. a 34 c. per half kilo; 1657 melk- en kalfkoeien f 150 a 260 51 pinken a 40 a 60; 147 vette kalveren f 25 a 50; 38 c. a 46 c. per half kilo; 00 graskalveren f00 a 00; 303 nuchtere kalveren f7 a 12; 309 vette schapen f 25 a 30; 199 weide schapen f 16 a 23; 10 lammeren f 3 a 5; 181 vette varkens f 60a75; 24 c. a 26 c. per half kilo; 200 magere varkens f 35 a 40; 309 vette biggen f 25 a 45, voor Londen 23 c. a 25 c. per half kilo; 343 kleine biggen f 4a 9; 9 paarden f 75 a 100. Handel in rundvee voor Belgie gunstig; veel belgen ter markt, wolvee meer kooplust, varkens voor export goed gewild, in de meeste vee soorten voordeelig handel. 1 April. Pluimvee. 150 slachtkippcn 95 c. a 125 c.; jonge hanen c.a—0 c.; 100 piep kuikens 75 c. a 150 c. 1 April. Boerenboter f Aanvoer 4/4, 4/8 en 1/16 vaten. Fabrieksboter f 54,50, a 56. Aanvoer 0/3, 3716, 0/12 vaten. Not. Com. f 57. Not. Ver. f 57. Nagelkaas f 39 a 60 Boeren. Aanvoer 17,061 Kg Handel vlug. UTRECHT 1 April. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 3 wagens kaas, te zamen wegende 487 kilo Prijs le qual. f 28, 2e qua', f 25 per 50 kilo. AMSTERDAM, 31 Maart Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker blauwe f 2.-- k 2.30. Friesche blauwe f2.10 a 2.60, borgers f2.20 a 2.40. IJpolder blauwe f2.— k 2.75. Geldersche blauwe f 2.-- a 2.40, bonte f 2.30 a 2.75. Zeeuwsche bonte f 1.90 2.80, blauwe f 2.50 k 2.80, eigenheimers f 2.40 3. Aanvoer 8 ladingen. EDAM, 31 Maart. Ter botermarkt waren aangevoerd 140 partijen. Hoogste prijs 70 e. per J2 Kilo. Kipeieren f 3.50 a 3.7a per 100 stuks. MEPPEL, 31 Maart. Aan de markt van heden was de aanvoer van boter 1200 kiio: le soort per H vat f 27.50. a f 2e soort f 26.50 a f 3e soort f 25.50 a f stukken van VA kilo f2.05 a f2.30. HOORN, 31 Maart. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 40 stapels kaas, wegende 20,800 kg. Hoogste marktprijs voor kleine f 34.50, com missie f 31.middelbare fabricks- f 34.50 per 50 K.G. LONDEN, 30 Maart. Geslacht vee. De aan voer ter Central Meat Market bestond heden uit 50 ton Schotsche runderen, 126 zijden uit Liverpqol, 400 achter- en 400 vooi bouten uit Amerika, alsmede 3400 achter- en voorbouten uit Argentinië. De handel, was tamelijk traag voor runderen en dc prijzen waren flauwer. Schapen traag. Varkens schaarsch en duur. Kalveren stil. Men noteert voor ruudcren 2/6 4/8 naar qual., Engelsche kalveren 3/8 a 5/-., Holl. dito 3/8 a 51-., Eng. varkens 4/6 a 5/2, Holl. dito 4/6 a 51-, Eng. Schapen 4/6 a 51-. SCHIEDAM, 31 Maart. Noteering van de Beurscommissïe. Moutwijn f 9— per Ned. vat zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn vast. Spoeling per ketel f 1.80. Graan-Spiritus f 14a 14)2, Melasse-Spiritus f 12J4 k 13, ruwe Spiritus f 6%& 0. VOORSCHOTEN. 31 Maart. Op de kalveren veiling waren aangevoerd 11 kalveren, waarvan de prijs beliep van f 2,50 a 11,25. Maandag 4 April te halftwaalf uur zal wederom een vei ling van kalveren plaats hebben. Beurs van Amsterdam. 1 April 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2)-> dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 4s/ó Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4)4% Obl. 1909Ned.Rec. 4h o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope <5 Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4 - 0 Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4c/o Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. Aand. N. r r>' W-' Amalg. F Cert. v. Cert.v.g. Cert. v. p. Aand. Barg Ar,st. Catt. 1 Bank lsm-" Vorige Koers Koers. heden 90H 90'] fa 90',e 90 75r,j(; 15X 95's 99^a 99 X 95 3 s 95^ 97'8 97" fa 60] 4 66'w 94; s 94*ó 87] 4 88' 8 S7Js 80'u; 80] 4 96*4 103» 8 48»& 4813 f® 55 56'ja 103 87 '81 Leeningen Ahisttruam a 1 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Vo Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. R»4 4 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-knaal loten Prolongatie rente 4% ..i a l2\'U I0958 2,- 81 81 9715 ie 97'-f. \23h 122)4 161 34 176ai 176 72H 53? a f46,80 68.10

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3