Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. stemming gebracht wordt aangenomen met 6 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de tieeren Balvers en H. A. van Waveren. Hierna wordt inej. E. E. Groustra te .Haarlem met algemeene stemmen be noemd tot onderwijzeres aan de O. L. school uit de voordracht waarop als no. 2 en 3 voorkwamen de dames C. A. Jansen Heitmajer te Aalsmeer en C. H. J. Blooker te Haarlem. Voor de stemming en zoojnoodig her stemming voor de Prov. Staten worden de stembureaux samengesteld in distr. II voorzitter de heer D. Wentholt, bur gemeester, leden J. van Til Rz. en A. Sluis, plaatsverv. leden de heeren D. Lom- merse en H. V. v. Zanten; in district I voorzitter de heer G. Veldh. van Zanten, oudste wethouder, leden de heeren J. I.H. M. Balvers en A. Topper, plaatsverv. leden de heeren H. A. van Waveren en P. H. van Waveren. Bij de rondvraag vraagt de heer Bal vers of de voorzitter officieel ook iets 'bekend is van onderhandelingen tusschen de regeering en de gemeenten uit deze streek over de plaatsing der Rijkstuin- bouwschooL In een spoedeischende ver gadering der gemeente Lisse werd op grond van zulk overleg aan de regeering tegenover plaatsing der genoemde in richting grond en gebouw, op een ge - raamde waarde van ongeveer 40000 gul den aangeboden. De Voorzitter ant woordt dat hem officieel van eenig over leg niets bekend is. Hetzelfde raadslid informeert tevens naar den stand der werkzaamheden van de locale commissie uit den raad voor de waterleiding benoemd. Hij meent, dat een bepaald tijdstip tot definitieve be handeling dezer kwestie dient te worden genoemd, temeer daar ook reeds van de centrale commissie uit verschillende ge meenten in deze zaak blijkt. Tot antwoord door den Voorzitter uit- 'genoodigd, deelt de heer R. A. van der iSehoot mede, dat de werkzaamheden der waterleidangcommissie nog niet zoover gevorderd zijn, dat een bepaald tijdstip Voor het uitbrengen van een rapport kan "worden aangegeven. De heer Balvers vraagt of in het ver volg op de biljetten van aanslag voor den H. O. niet kan worden medegedeeld, dat bij eventueele reclames de reclaman ten moeten te kennen geven, dat zij op geroepen wenschen te werden voer de reclamecommissie, want tegen die ge woonte in heeft de commissie van recla me gebruik gemaakt van haar bevoegd heid en niet alle reclamanten opgeroepen. De Voorzitter zegt, dat hie nan nota zal worden genomen, en er geen bezwaar tegen bestaai De heer P. H. v. Waveren-Emendata wil in deze eerste raadsvergadering na de ingebruikneming der christelijke bur gerschool protesteeren tegen de door Ds. van den Ameide gebezigde woorden, dat de openbare school alhier een aanklacht js tegen het geloovig Hillegom. De hoer K. A. van der Schoot meent, dat deze woorden blijven voor rekening van den spreker, dat de Raad zich er niets van behoeft aan te trekken. De heer G. Veldh. van Zanten zegt, dat als het hier niet in den raad was, hij wel lust zou hebben Ds. v. d. Ameiden te verdedigen. De heer van Waveren- Emendata meent toch, dat Hillegom nog geen geld uitgeeft voor een instituut van ongeloof. Bij dit debat vraagt niemand meer het woord De Raad gaat hierna over in comité- generaal tot behandeling en vaststelling der kolderen van straat-, riool- en honden belasting dienstjaar 1910. Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. C. H. Th. van den Heuvel-Goorens en gez., Jonbertstraat 1 A. M. F. Taverne, Haarlemmerstraat 113, manu- lactnrier. G. Smits en gez., Maredijk 41a, houtbewerker. 1. Westerink, Pres. Steijnstraat 4, huisschilder. M. van Zijp, Morschweg 32, broodbakker. P. J. van Helden en gez., Nipponstraat 42, sigarenmaker. J. P. Hogendijk, Apothekersdijk 32. E. van Frank, Haarlemmerstraat 215a, winkel bediende. W. Vollenga, Morschstraat 44. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. H. A. Zonderop, Oegstgeest, bij van Velzen. H. v. Koolbergen, Den Haag, Willem Ouds- boorn straat 27. Mej. L. Kooman, Rotterdam, Oostervantstr. 52. M. du Prie, Zoeterwoude, Utr. jaagpad 255h. Mevr. Mulié, Oegstgeest, Rijnsburger weg. Vr. Eederhout geh. met Baars, Rotterdam, War moezier straat 1195. H. van Eijk, Nieuwveen, Joh. Stichting. Abr. Britteijn, Den Haag, Herzogstraat 5. Wed. Sypestein geb. v. Hattem, Oegstgeest, Morschweg 70 f. M. v. Achterberg, Den Haag, Raamstraat 3d. Mej. J. F. Sirks, Rotterdam, Avenue Concor dia 51b. Mej. 1. J. Busso, Rotterdam, Vrijenbansche- straat 9. Ant Fr. Moser, Den Haag, Loosd.kade 81. LEIDEN. Geboren: Jacoba Pieternella Johanna Elisabeth d. v. J. van Gelderen en H. Weykman. Cornelis z. v. C. Matheysen en G. Cerfontain. Jansje d. v. S. Laurier en J. Riethoven. Jeannette Johanna d. v. A. J. v. d. Zeeuw en J. R. van Heyningen. Neeltje d. v. G. J. van der Pol en H. Labordus. Marinus Jacobus z. v. J. Koet en J. Smittenaar. —Jacoba d. v. A. de Beer en E. van Ingen. CajM Frederik z. v. C. F. Schudel en E. G. M. Liotard. Cornelis z. v. P. Langezaal en A. Grifiioen. Helena d. v. J. H. Bleyie en v. E. v. Haarlem. Petrus z. v. H. v. d. Voort en van J. Ver hoogt. Elisabeth d. v. H. de Graaf en van S. 1 isseur. Maria d. van J. Zaalberg en van M. Ranselaar. Cristina d. van J. Sjardin en van E. Leget. Sara Maria d. van W. Sinteur en van M. Piket. Elizabeth Johanna Maria d. van H. Mieremet en van A. H. van Leeuwen. Emma Adrianad. van A.W.I. Kou- wenberg en van E. R. Zecgerman. Nicolaas Antonius Jozef z. van H. G. Kientjeh en van M. C. Slegtenhorst. Jannetje d. v. D. Schouten en M. Zaalberg Maria d. v. J. Rietkerken en E. M. de Vroede. Wilhelraina Catharina Frederika d. v. W. F. Bik en T, Smit. Overleden: T. W. Scheer, w. 83 j. J. F. Hulst, gebj de Jong, z. levenl. A. Leeflang geb. v. d. Hee, w. 89 j. M. de Meij geb. Overmeer, v. 41 j. W. Collet, m. 68 j. R, Verboog, w. 71 j. J. Verhoog, w. 77 j. A. van Duin m. 28 j. M. J. Franken, d. 23 j. C. Optendrees geb. Verkruissen, v. 74 j. L. C. Slingerland, w. 77 j. E. Selier geb. Benning, v, 67 j. H. Akkerman, z. 6 w. G. T. Root geb. Wanna, w. 74 j. E. J. Heijman geb. Warners, w. 73 j. H. Aniba, w. 80 j. ALKEMADE. Geboren: Cornelis Joseph, z. van H. G. Verbij en J. van den Akker. Hermanus Cornelis, z. van A. Wolvers en M. van Dijk. Alida Margaretha, d. van P. Th. Broekhuizen en W. Loramerse. Gijsbertus Adrianus, z. van Th. van der Meer en E. van 't Hart. Ondertrouwd: Willem Straathof, 29 j. en Wilhelraina Antonia van der Meer, 26 j. BODEGRAVEN. Geboren: Jan z. v. J. J. Heusdens en J. Loman. Cornelis Arie z. v. D. van Donk en K. Nap. Cornelis z. v. S. Keisbergen en P. van Dam. Maartje d. v. T. Zaai en J. de Hoog. Abraham Josephus z. v. P. P. Verlaan en E. Nederhof. Gerrit z. v. C. Schinkel en E. Feunissen. Albertha Hendrika d. v. J. Reneman en A. den Boer. Ondertrouwd: D. de Graaf, 27 j. en C. van Duijvenboden, 21 j. Overleden: C. J. de Bruin lm. A. van den Nieuwendijk, wed. van J. Voorn 68 j. M. F. Koppeschaar 66 j. HAARLEMMERMEER. Bevallen: K. Joosten geb. van Steynen, z. J. Scheurs geb. Duwel, z. J. van Rijswijk geb. van Brakel, d. G. Cardoll geb. Boll, d. A. v. d. Walt geb. van Splunter, d. E. de Munnik geb. de Rijke, z. C. H. Stokman geb. Miltenburg, d. G.Zelden- thuis geb. Pecht, d. M. van Diemen geb. Mostert, z. H. C. M. v. Groeningen geb. Kappe, d. S. Beers geb. Smits, z., levenl. Ondertrouwd: J. Staphorst en A. van Schip. G. den Boer en M. G. Janssen. Getrouwd: C. van Til en A. HoefnageL F. van Rijswijk en M. J. de Jong. H. van Arkel en W. E. Breure. Overleden: P. Twigt, 42 j. C. M. G. Resoort, 5 j. J. v. d. Moren, 2 j. G. P. v. d. Veldt, 5 m. L. Broekhuizen, 6 d. L. Hazenberg, 32 j. HAZERSWOUDE. Geboren: Margje, d. van G. Zekveld en P. van Dorp. Petrus, z. van C. de Vogel en M. Wortman. Adrianus Wil helmus, z. van A. P. Straathof en J. den Blanken, Ondertrouwd: Johannes Bontekoe jm. 47 j. Ie Alphen en Hendrika Straver, jd. 28 j., te Hazerswoude, binnen de laatste 6 mnd. te Alfen. Adrianus v. d. Zon jm. 25 j. en Agatha Jacoba van Diest jd. 25 j., beiden te Hazerswoude. HILLEGOM. Bevallen: A. M. Versteege geb. Blom, d. M. de Jong geb. van derjagt, d. C. Hatter geb. van der Vis, d. Ondertrouwd: Th. Schouten en M. Ver- zijlenberg. N. Jansen en H. Bisschop. Getrouwd: A. Hageman en M. M. C. Roetel. LEIDERDORP. Geboren: Willem z. van N. J. Oosterom en M. van Egmond. Anna Christina d. van K. Berkhout en E. C. M. van der Reijden. Overleden: Neeltje de Haas 5 m. LISSE. Geboren: Anna Helena, d. van J. H. Suijkerland en A. C. Heemskerk. —Maartje, d. van D. Bol en G. Nagtegaal. Wilhelmus, z. van G. Duiveveld en M. Brouwer. Jacoba Johanna, d. van J. H. de Wilde en L. v. Duyn. Ondertrouwd: H. Hoogervorst en W. v. d. Meer. Overleden: Levenl. kind van J. van Hane- veld en S. M. Kanbier. C. Henneman geb. van Oosten, 71 j. NIEUWKOOP. Geboren: Jacob, z. van A. Vermeij en L. de Bruyn. Ondertrouwd: Th. Anth. Mesman, jm. 27 j. werkman wonende Ouder-Amstel en Hen drika Hoek, 23 j. alhier. Overleden: Th. van der Weijden, 35 j. echtgen. van L. Koperdraad' NIEUWVEEN. Geboren: Pieternella, d. van P. J. Geip en A. M. Rijneker. Ondertrouwd: M. Slootjes en A. de Lange, Overleden: Bendert v. Veen, ongeh. 65j. NOORDWIJK. Geboren: Cornelis Arie z. van D.-N. van Maessen en Z. Knook. Ondertrouwd: Nicolaas Petrus van Bohemen 39 jaar en Geertruida Helena Hoger- vorst 23 jaar. Wilhelmus Johannes van Dam 25 jaar en Helena Maria van der Reepen 20 jaar. Nicolaas Janson 33 jaar te Noordwijk en Hendrina Bisschop 35 jaar te Hillegom. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Cornelia Johanna, d. van P. J. van der Raadt en W. M. Heemskerk. Johannes Cornelis, z. van J. H. Pennings en M. van Leenwen. Ondertrouwd: Johannes Sprokkelenbnrg en Anna Barbara Mohr. OEGSTGEEST. Geboren: Michaël Chris- tiaan, z. van H. Gordijn en C. M. Ouwerkerk. Overleden: Lambertus Cornelis Lindhout 55 j. te 's-Gravenhage, echtg. van C. M. Reclaire Hendrina Mintjes, 64 j., wed. van H. Neer- voort. Adrianus van der Kruk, 19 j., te Loosduinen. Maria Elisabeth de Jong, 70., te Leiden, wed. van A. Starkenburg. Gijsbert van de Lagemaat. 35 j, echtg. van W.J.Jansen. RIJNSBURG. Overleden Jan Heemskerk. 51 j., echtgen. van A. Heemskerk. Gehuwd: C. van Delft jm. 26 j. en C. S, Kralt jd. 26 j. SASSENHEIM. Geboren: Antoon, z. van J. J. Haasnoot en W. Keijzer. Johannes, z van A. Jansen en M. M. van Ingen Schenau. Jurianus Petrus z van A. M. Rotteveel en C. W. van Moorsel Karei Michaël z van G. J. Huiskamp en Th M. Blom Marir Petronella d van H. J, van der Berk en P. M. Alkemade Jacobus Dirk z van V. van* der Sluis en F. We ij er s STOMPWiJK. Bevallen: P. de Koning geb. van der Burg z.M. M. Overdevest geb. van Leeuwen z. W. M. Bierhuis geb. Luk d. van Santen geb. van Dijk z. Overleden: A. W. van Boheemen d 4 m. VEUR. Bevallen: Th. van Leeuwen geb. Hage z. C. C. Hooijmans geb. Koot 2. z VOORHOUT. Geboren: Dirk Gerardus, z. van G. Jongeneel en C. Dubbis. Adrianus Johannes, z. van J. A. Diemei en M. G. van der Meer Maria Cecilia d van A. van der Slot en J. den Elzen Cornelia Josephina d van L, P. Zonneveld en A, M. Steenvoorden Suzanna Lena en Pieter Gillis tweeling van P. G. Kooij- man en A Noordzij. Overleden: Jacoba van Rooden, 68 j., cchtgenoote van C. van der Zon. WOUBRUGGE. Geboren: Dirk, z. van H. Kwakernaak en E. van Rijn. Overleden: N. C. van Dam, 52 j. echt genoot van W. van der Knaap. WARMOND Geboren: CorneliaBernardina d. van H. v. d. Voort en F. v. d. Ploeg. Ondertrouwd: G. J. Schoonderwoerd, te Warmond, en G. Kingma, te Leiden. G. Dongelmans en C. v. d. Ploeg. Overleden: A. Versteegh, wed. H. Pros- man, 90 jaar. ZOETERWOUDE. Ondertrouwd: Hugo lohan van Egmond 32 j. en Allda Christina Johanna van den Berg 32 j. wed. van Cornelis Zwetsloot. Overleden: Pietje van Meurs 73 jaren Jan van Schie 8 maanden. Doodslag. 'Op een stoep op de Leuvehaven W. Z. te Rotterdam, zat Maandagmorgen te 6 uur een man te slapen, zekere G. K., die pas uit Veen- huizen was ontslagen. Een clubje van vier personen in eemigs zins opgewonden stemming namen K. in de maling. Deze was dien nacht reeds eenmaal gemolesteerd. Plotseling vloog hij op en viel een zijner aanranders, den loodgieter L. Swaab, met een mes aan. Hij bracht hem een zoodanige ver wonding aan den hals toe, dat een slag ader werd doorgesneden. Naar het zie kenhuis getransporteerd, bleek hij bij aankomst aldaar reeds overleden. De da der werd gearresteerd. Gevaarlijke punten. Egards te genover dames, achting en eerbied voor het sterkere geslacht, in 't kort eenigs- zins begrip van goede vormen en manie ren, schijnt de kraaai nu eenmaal niet te bezitten. De deugd hoffelijkheid, die overal maar toch zeker in een Hofstad ver- eischt mag worden, is helaas bij den Haagschen kraai ver te zoeken. Ja erger, de kraaien in Den Haag zijn tegen over hun mede-Residentiebewoners be paald onfatsoenlijk. Ge zijt bijv. op weg om visites iaf te leggen. De beste spullen aan, met of zonder decoratiemaar in elk geval op 't hoofd een keurig afgeborstelde „cha- peau de haute forme". Zoo stapt ge heen voorzichtig, uitwijkend, uitkijkend, bang voor de glimmende lakschoenen laveert ge door de stad. En steekt hUti Plein over. Geen haar op 't hoofd we veronder stellen dit aanwezig denkt aan nade rend gevaar, dat... echter juist nu meer, dan ooit dreigt. Het noodlot, uit den hoogè, dat dreigt en treft en de aanzien lijksten en hooggeplaatsten niet spaart, het loert vanuit eenige kunstvol gevorm de kraaiennesten, boven in de kruinen der hoogste boomen. Een bescheiden tikje.... en het is be slist. O zorgeloos voortstappend „jours"- aflooper, dat de reeks slachtoffers van kraaier.onfatsoen door u met één is ver meerderd. Langzamerhand dringt de ver schrikkelijke waarheid hiervan tot u door. Kijkt echter in 's hemelsnaam niet woest naar boven. En neem in geen ge val met grimmigheid uw hoofddeksel af om te zien wat er op is gevjallen. Blijf kalm en stap rustig door. Er zijn spot zieke en meedoogenlooze voorbijgangers vergeet dit vooral niet, gij deftige Ha genaar. Loop den eersten, den besten hoeden winkel binnen en bevredig daar de nieuwsgierigheid, opgewekt door den tik op uw hoed. Het ongelukje zal wfeli- dra verholpen zijn. En met een zuur lachend gezicht kunt ge dan de woor den van den hoedenleverancier beamen „de beesten kunnen het toch ook eigenj- lijk niet helpen". Tot geruststelling voor de vele vrou welijke en mannelijke slachtoffers, die inplaats van aan de beruchte inktwer pers nu blootgesteld zijbi aan andere onzichtbare bevuilers, kunnen we mede deel en, dat van gemeentewege cie ver schillende „gevaarlijke punten" in onze stad. door het verwijderen van kraaien nesten in het Bezuidenhout, op 't Plein', en op enkele plaatsen bij ;t Haagsche Bosch, nu weder ongevaarlijk gemaakt zijn. (N.C.) In brand geraakt. Werk zaam op het schip „Johanna Wilhelmina" liggende in de Leuvehaven te Rotterdam, was J. v. G., een 24-jarige schippers knecht bezig met het verplaatsen 'van flesschen spiritus. Toen hij er eenigen wegdroeg, viel hij, waardoor de flesschen ken en de inhoud zijn kleederen nkte. Om andere kleed e ren aan te trekken, had hij zich naar het vooron der van het schip begeven en daar de onvoorzichtigheid begaan een lucifer aan te steken, met het gevolg, dat zijn klee deren in brand vlogen. Hij snelde naar het dek en sprong te water, waarna hij weer spoedig werd gered. Met ernstige brandwonden is hij in het Ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Onder den trein. T e T e r- schuur bij Barneveld is Maandagmorgen de 21-jarige vrouw Van de Po; die fa milie wilde afhalen, door "en trein gegrepen en onmiddeV.jk gedood. Het ongeluk moet aan eigui onvoorzichtig heid worden toegeschreven. Nader meldt men: De overreden vrouw stond met haar man aan de halte den trein af te wach ten, die 9.14 voormiddags van Amers foort vertrekt, met welken trein haar zwager zou arriveeren. Toen dit familie lid was uitgestapt en de stoptrein reeds was weggereden, zag de vrouw de kin deren van haar zwager aan de over zijde der spoorbaan* Zich naar deze kinderen willende begeven, stak zij haas tig de lijn over, juist op het oogenblik, dat de sneltrein, die 8.57 uit Apeldoorn vertrekt, voorbijvloog. Voor de oogen van haar man werd de ongelukkige gegrepen en aan stukken gereden. jW ie 1 r ij d e ij voor, kinderen. t= Over het wielrijden voor kinderen, be richt het „Med. Weekbl." Nu de tijd nadert, waarop het rijwiel weer kilometers gaat vreten, verdient wel eens te worden gezegd, wat de ervaring is der Duitsche schoolartsen aangaande het fietsen. Trouwens, iedieTe arts weet ■dat de onmatig en onverstandig beoefende wielersport velerlei na deel en voor het li chaam, met name voor het hart, tenge volge hebben. Het hart is bij het wielrij. den het sterkst ingespannen orgaan, en het zijn dan ook hypertrophieën van rt linker hart, onregelmatigheden der hart. werking, versnelde pols en andere func- tioneele stoornissen, die als gevolgen van het fietsen door de schoolartsen in Saxen. Meiningen (waar men niet alleen staats schoolartsen heeft, maar het schoolartsen, stelsel zich ook uitstrekt tot reaalscholen en gymnasia) en elders veelvuldig ge signaleerd worden. Zoo heeft prof. Leu. buscher, te Meiningen, in het groote per. centage gymnasiasten, dat blijkens het sehoolgeneeskundig onderzoek aan de vo rengenoemde hartstoomissen lijdt, aanlei ding gevonden, om in de klassen op de gevaren van het overmatig wielrijden te wijzen en in de „Mitthólungen an die Eltern" op krachtige wijze er tegen te waarschuwen. Steeds luider en talrijker worden die stemmen, die zich tegen het wielrijden van knapen en meisjes beneden de 14 (ja, zelfs beneden de 17 en 18) jaar ver heffen, daar deze sport aan het zich nog in wasdom bevindende hart te hooge eisehen stelt. In dezen zin uit zich Sani. tatsrat Altschul te Praag; en dr. Reek te Braunschweig zegt op grend van een rijke ervaring als schoolarts, dat, zoo men al aan kinderen beneden de 16 jaar toestaat te fietsen, dit dient te geschieden onder voortdurend toezicht van een met de ge varen vertrouwd volw assene. Vooral dient er op gelet, dat groote tochten vermeden, en kleine alleen langzaam bij richtige ademhaling en in opgerichte houding on dernomen worden. Te Keulen is Maandagraid- dag bij het uitgaan van circus een ern stige paniek geweest. Toen 50oO men- schen door den hoofduitgang het paar denspel wilden verlaten, versperden dui zenden anderen, die kaarten voor de avondvoorstelling wilden nemen, hun den weg. Het gedrang werd zoo erg, dat vrouwen en kinderen onder den voet kwamen. Moeders hielden bewustelooze kinderen omhoog. Politieagenten en cir cus-beambten stonden hulpeloos in het menschenkluwen, tot ten laatste de brand weer met een dikken waterstraal de me nigte buiten den circus verdreef. Maar toen de menschen in den circus de brand weer aan het werk zagen, beving hem een nieuwe paniek, daar zij meenden, dat er brand was. Een sterke politie-afdee- ling, die met de brandweer samen het plein schoonveegde, wist eindelijk de orde te herstellen Honderden menschen, die hun nieuwe Paaschplunje aan hadden, dropen, na door de brandweer bespoten te zijn, met wanhopige gezichten af. Een drama in een trein. Een driedubbele tragedie ondier opzienbaren- die omstandigheden had eergisteravond plaats op een expres-trein tusschen Bal- timore en Wilmington. Yolm Bethea, een jong koopman uit Zuid-Caroüna, gek geworden door drin ken, doodde twee treinconducteurs en vocht daarna met de politie tot hij zelf werd doodgeschoten. Het treurspel begon toen de negerbe diende in den Pullmanwagen een lompe vraag van den Zuidelijke beantwoordde op niet bepaald beleefde wijze. Bethea trok zijn revolver en schoot der portier zonder omslag neer. De waggon, die vol mannen, vrouwen en kinderen was, liep in enkele seconden leeg, en de conduc teurs kwamen aanloopen om te zien wat er gebeurde. Een tweede schot en een tweede ongelukkige stortte, doodelijk ge troffen door een kogel uit Bethea's re volver neer. Toen vluchtte de moordenaar naar het W. C., waar hij zich opsloot, terwijl de sneltrein station bij station voorbijraasde. Een tweede conducteur wierp aan een der stations een bericht uit den treirf waarin om politie werd verzocht, die da delijk voor hetiiaaste stopstation werden opgebeld. Toen Wilmington dan ook be reikt werdi, stonden een 20-tal politie agenten op het perron gereed. Maar Bethea had het W. C. in een soort Fort Chabrol veranderd, en begon toen de trein stil stond, een hevig vuur door de kier van het raampje af te ge ven. Eenige politie-agenten klommen op den waggon en trachtten zoo den gek te be reiken, terwijl anderen zich verdekt op stelden en een salvo op het abordven- ster losten. De strijd duurde zoo ongeveer 70 mi nuten, toen de politie-kapitein op het idee kwam, de brandweer te halen. Er werd een dikke waterstraal op het venster ge richt en ïn minder dan twee minuten moest Bethea, die bang was te verdrin ken, de deur openen. Nu vlogen die kogels in alle richtingen. De gek schoot nog 48 patronen leeg, en wondde drie agenten. Toen trof een kogel hem midden in- het hart. Studenten wraak. In oen klein universiteitsstadje was er onlangs een strenge politie-luitenant, die het van de studenten niet moest hebben en reeds vélen tot kleine straffen had doen ver- oordeelen. Ook de studenten konden hem zien noch luchten en verzonnen een wraakplan. Zij gingen bij een timmerman, kocfi- ten er een zwaren balk en lieten zich een net verzorgd kwijtschrift geven, Als de zwarte nacht over het stadje hing, namen zes studenten den balk og hun schouders en doorkruisten de stra ten, die onder het toezicht van den ge- strengen luitenant waren. Natuurlijk hadden zij geen honderd pas sen op dezes grondgebied gezet, of reeds vroeg een pandoer ofte polizist „Hoe zijt ge aan dezen balk gekomen, heeren „Dat is onze balk." De man der orde vatte achterdocht,; trok een scheef gezicht en zei barsch: „Medie naar het politiebureel." Zonder een woordje te mopperen gin gen alle zes studenten natuurlijk mei den balk naar het bureel. De gestrenge heer luitenant streek zijn knevel in de hoogte, ondervroeg de Mu zenzonen, op plechtigen toon. Als hij eindelijk van recht, eigendom en straf spTak, toonde een der studenten hem de voldane rekening. Daarop mochten zij heen met hunnen balk en sloegen een andere straat in, die ook onder zijn beschermende hand stond. Een tweede politieman hield hen spoedig staande. „Wat wil dat beduiden met den balk?.'^ „Hem wegdragen." „Waar hebt ge dien gemoffeld?" „Dat is onze balk." Ook deze geloofde geen studenten woorden en nam hen mede naar de wacht Als de luitenant opnieuw gestoord werd en weder dezelfde gezichten zag, ondervroeg hij hen niet verder en moch-; ten zij weg. Weder gingen zij met den balk op den rug en sloegen een andere straat derzelf de omschrijving in. Ook hier maakten zij kennis met een nieuwen pandoer, die, fier over zijn aan slag, hen weder bij hun vriend den lui tenant bracht. Als nu de gestrenge heer overste de studenten voor de derde maal: in oogenschouw mocht nemen, lachte hij, hartelijk en zegde: „Heeren, uw wraak is gelukt; nu verzoek ik u huiswaarts te' gaan." En de aanvoerder der balkendragers antwoordde: „Heel gaarne, heer luitenant, doch veroorloof ons, dat wij UEd. dezen balk mogen ten geschenke hier laten tot aandenken van den aangenamen avond.' Zij lieten den balk bij den luitenant en, keerden huiswaarts; hun doel was be reikt. (H. v. A.) Faillissementen. Uitgesproken: J. Fels, koopman, te Delftzijl. Curator mr. A. T. Vos te Appin.ce dam. L. Sclioltens, koopman, te Farsum. Curator als voren. K. G. Pritschauw, koop man in fourage artikelen te Warfura. Curator mr. W. J. Koppius. A. van der Zegen de Beer, schipper, wonende i Hoofdplaat Curator mr. C. L. Gratama. De handelsvennootschap onder de firma Gebroeders Bom, gevestigd te Nijmegen, en hare individueele leden P. J. A.' Bom en J. Bom, handelende in laarzen, en schoenmakers te Nijmegen. Curator mr. J. Sant man, te Nijmegen. E. F. Beij, sigarenwinke lier, Den Haag. Curator mr. J. P. Coops. M. Couverier Jr., Den Haag. Curator mr. A. A. Dijkhoff. P. J. van Drunen, Den Haag. Cura tor mr. J. H. Boudewijnse. C. Hemmekam Sr., huisschilder, te 's Gravenhage. Curator mr. E.' Hymans. A. Klaassen Jr., winkelier en koop man, te Terneuzen. Curator mr. Joh. Adriaanse. F. F. Bronders Jr., winkelier en koopman in sigaren, te Rotterdam. Curator mr. Th. Maassen. G. Rhee Sr, kieerbleeker, te Heemstede. N. J. Tijburg, brood- en banketbakker, te Sant poort. F. P. Reichert, winkelier in heeren modeartikelen, te Haarlem, Anegang. Geëindigd: W. Zoutewelle, bakker, te Wageningen. J. van Rutten, timmerman en bouwondernemer, te 's Gravenhage. P. B. M. Maseland, te Amsterdam. H. Tönis J.Lz., grossier, expediteur, te Enschede. J. J, God- dijn, meubelmaker, te Leiden. A. H. Hoekstra, bouwkundige, te Nijmegen. G. B. Beerents, winkelier in mode-artikelen, te Leeuwarden. A. W. Hollander, vroeger behanger te Haarlem. De naamlooze vennootschap Friesche Suiker werk-, Pepermunt- en Chocoladefabriek voor heen Wielinga en Albers, gevestigd te Sneek, in liquidatie. Opgeheven: W. de Winter, metselaar, te Rotterdam. A. J. Maas, schoenmaker te Velsen. Afloop Verkoopingen. HILLEGOM. Notaris Langeveld al-| hier heeft verkocht de voormalige Hilleg, stoomwasch- en strijkinrichting aan dej Kerkstraat. Het woonhuis met de daaraan verbonden gehouwen bracht f4300 op^ het woonhuis aan de.Kerkstraat f 1300. LEIMU1DEN. Bij de gisteren alhier; gehouden verkooping van een burger; woonhuis met vierroeden gesloten hook berg, grond en erf aan het Molenpaq en Leidsche Vaart te Rijnsatervvoude( groot 6.21 are, werd het perceel het hoogst in bod gebracht door C. A. Blaa- zer te Rijnsaterwoude voor f410.Bij de daar opvolgende afslag werd het ges mijnd door J. F. Plat te Leimuiden ojj f411.De koop werd toegewezen. NOORDWIJKERHOUT. Gisterei; werd op het Kerkplein alhier de jaar< lijksche schapenveiling gehouden. Ver, kocht werden 41 schapen voor den prijt van f 1067.00. Kooper was d,e heer Ji de Graaf. SASSENHEIM. Op de. gehouden vert kooping van schapen van de R. K. Kcrt en het R. K. Parochiaal Armbestuur wer, den 25 schapen van de Kerk en 20 var het Armbestuur verkocht, de eerste brach; ten gemiddeld f25.60 en de la.atsten f 25, per stuk op.j

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6