BUITENLAND. BINNENLAND. doeld hebben een onderzoek naar de paedagogische inzichten. Als men den onderwijzer beschouwt als iemand, .wiens roeping niet alleen is de kinderen eenige kundigheden bij te brengen, maar om het volk op te voeden, dan is het volkomen geoorloofd deze vraag te stel len. Spr. begrijpt echter dat B. en W. geen antwoord daarop hebben gegeven. In theorie zou de vraag heel makkelijk te beantwoorden zijn met eenige klinken de phrasen maar in de practijk is de toe passing moeilijk. Spr. maakt B. en W. geen grief van hun zwijgen verklaart al leen verbaasd te zijn over prof. Focke- ma Andreae's houding en dringt er bij hem op aan de g-vraag.ie #.inea t: sc rap pen. De heer Fockema Andreae repli ceert. Spr. erkent dat het in Leiden goed gaat en de rede, waarom hij deze zaak ter sprake bracht is, dat theorie blijve, wat op het oogenblik theorie is. Spr. heeft de vrijheid van gedachten niet aan gerand anders zou hij wel een onder zoek van de staatkundige richting van ,den sollicitant verlangd hebben, doch in die richting wenscht spr. niet te gaan. Spr. wenscht alleen niet in de openbare school een onderwijzer, die als zijn hoog ste roeping beschouwd te getuigen voor zijn repubhkeinsch beginsel en een twist appel tusschen de kinderen gooit. Met den heer Aalberse is spr. het niet eens. Op het punt van den godsdienst moet de Staat neutraal zijn niet echter wat (ie monarchie aangaat. Spr. is dan ook door het antwoord geheel bevredigd en zou zijn motie liefst onveranderd zien aangenomen. N.adat de heer Pera nog eenige be schouwingen ten beste heeft gegeven en de heer A a 1 b e r s e wegens het late uur klaarblijkelijk van het woord afzag, kwam in stemming een voorstel van den heer Fokker om in de motie van den heer Fockema Andreae te schrappen „instem mende mei de daarin uiteengezette begin selen." Dit amendement werd aange nomen met 19 tegen 5 st., die van de heeren Carpeniier Alting, Fockema Andreae, Hoogeboom, Reimeringer en de Vries. De vier wethouders bleven bui ten stemming. De aldus gewijzigde motie werd ver volgens zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Daarna sloot de Voorzitter de ver gadering. België. In de Belgische Kamer was Woens dag het regeeringsvoorstel aan de orde om een millioen uit te trekken voor sub sidies aan de vrije, scholen. Socialisten en liberalen kwamen hef tig op tegen het voorstel en s\telden voor de beiiajideling te verdagen. Toen 'de regeering dit niet wilde toestaan, verlieten alle leden van de linlcsche par tijen, op vijf na, de zaal en daarop werd het krediet toegestaan met 77 stemmen tegen 5. Frankrijk. Gevaarlijk gedierte Het zijn niet alleen uit de rekeningen van de liquidateurs der congregaties, dat zonderlinge posten aan het licht komen, wanneer men ze controleeren gaat. Con trole brengt ook elders wel vreemde din gen aan den dag. Wat zegt men bij voor beeld van het volgende strikt-historische staaltje? Een officier van administratie in een van de Fransche koloniën (had behalve vele andere zaken ook kanonnen en fles- schen wijn onder zijn beheer. Op een goe den dag komt er een controleur en con stateert dat er twee kanonnen ontbreken,' en dat een aantal flesschen leeg zijn. Hij brengt rapport uit, en de officier wordt uitgenoodigd zich aangaande zijn beheer te verantwoorden. Zonder blikken of blozen antwoordt hij in een dienstbrief; „De twee ontbrekende kanonnen zijn opgegeten door de witte mieren. Wat de flesschen betreft, die zijn leeggeloopen, doordat de ratten de kurken hebben stuk- geknaagd." De inspecteur der koloniën, die dit rap port ter verdere behandeling ontving, voorzag het van de volgende Kantteeke- ning: „Een zeldzaam geval, maar niet on mogelijk Het schijnt echter dat de betrok ken officiende beide categorieën van las tige dieren verwisseld heeft...." Daarbij bleef het, en de officier hoor de er verder niets meer van. Maar verbaast u nu nog eens, met het beeld van die, ratten voor oogen, over de gaten die in de Fransche budgetten van oorlog, marine en koloniën worden geknaagd Duitschland Verzekeringen in Duitschland. In Duitschland worden weder nieuwe sociale verzekeringswetten samengesteld, o. a. een ontwerp, betreffende uitbreiding van verplichte verzekering tegen ziekte tot veldarbeiders en boerenmeiden, en een betreffende de instelling van een verze kering ten bate van nagelaten betrekkin gen. Men erkent, dat dientengevolge in het Duitsche rijk elk jaar de volgende sommen voor sociale verzekeringen wor den bijgedragenziekteverzekeringen (nieuwe) 60 millioen, verzekering van na gelaten betrekkingen 67 millioen, verzeke ring tegen ziekte (tegenwoordige) 332 millioen, verzekering tegen ongelukken 172 millioen, verzekering tegen onge schiktheid 228 millioen, tezamen 859 mil lioen mk. Houdt men rekening met de toeneming van de bevolking, dan zulle11 deze jaarlijksche bijdragen welhaast tot een som van een milliard klimmen. (De bovengenoemde cijfers zijn van 1907). Sedert het in werking treden van de so ciaal-politieke wetten tot einde 1907 had den patroons, werklui en rijk tezamen ruim 8 milliard mk. voor de sociale ver zekeringen opgebracht. Italië. De Duitsche Rijkskanselier bij den Paus. Woensdag te half twaalf trad de Duit sche Rijkskanselier vergezeld van den Pruisischen gezant de ontvangkamers van het Vaticaan binnen. De rijkskanselier droeg het ministers-uniform en de orde van den Zwarten-Adelaar. Hij werd door de Pauselijke Kamerhce- ren baron Schönberg, baron Berckheim en commandeur Strack dadelijk naar de privé-bibliotheek van den Paus geleid. Het onderhoud tüssc'nen Z. ,H. en den Kanselier duurde twintig minuten, daarop volgde de voorstelling der beide andere heeren. Hierna had een bezoek plaats bij den Kardinaal-Staatssecretaris, dat een kwartier duurde. De 'Rijkskanselier dis penseerde clen Kardinaal-Staatssecretaris van een tegenbezoek, omdat hij hem bij het galadiner op Paasch-Zondag zou weerzien. Nog werd een kort bezoek aan den St. Pieter gebracht. Von Bethmann Hohveg was over de ontvangst in het Vaticaan en vooraf door den Paus hoogst voldaan. Een of andere bijzondere bespreking met den H. Vader en zijn staatssecretaris werd niet gehou den. In den middag ontving de rijkskanse lier den minister van Buitenlandsche Za ken Guicciardini met wien hij een onder houd had. Hoewel ervan vrijgesteld bracht Kar dinaal Merry del Val den rijkskanselier in de villa Bonaparta toch een tegenbezoek. De Etna. De lava stroomt steeds meer en be dreigt het dorp Rorello. De wijngaarden zijn verwoest en een aantal huizen in gestort. Een twaalftal kraters zijn heden ontstaan. De lavastroom, met een snelheid van 20 meter in het uur, ter breedte van 500 meter, zich voortbewegend, is den berg San Leo reeds voorbijgevloeid. Een sterke aardschok is te Milo ge voeld. De ontstelde bevolking heeft hare huizen verlaten. De openbare school en de „Neutraliteit". Men meldt uit Hengelo, d.d. 22 Maart: Maandagavond had alhier een Raads vergadering plaats, waarin de benoe ming eener onderwijzeres een geheel de bat uitlokte, inzake de „Neutraliteit". In de laatst gehouden vergadering op 14 Maart was de Raad, vóór tot deze benoeming over te gaan, in geheime zit ting gegaan. Uit het heden gehoorde, blijkt het volgende: Door B. ei W. was als 'rib. 1 op de voordracht geplaatst eene onderwijzeres, waarvan, nadat de voordracht was opgemaakt, aan B. en W. ter kennis kwam, dat die onderwij zeres een propagandiste van den Bond was. B. en W. achten het noodig den Raad hiermede in kennis te stellen. Ge volg was heden, dat door onze socialis tische raadsleden deze zaak tot in het uiterste werd gezift en veroordeeld, en natuurlijk de „clericalen" kregen de schuld van de geheele beweging in den lande. Hoewel B. en W. in het geheel niet „clericaal" zijn, zette de Wethouder van onderwijs met nadruk uiteen, en ver klaarde hij ongeveer hetzelfde standpunt in te nemen als Dr. Bos, lid van ide Tweede Kamer. Ook de voorzitter, al hoewel hij verklaarde geen overleg met den wethouder gepleegd te hebben, nam hetzelfde standpunt in. Een motie van een der socialistische leden, beoogende dat de Raad in de voordrachten voor onderwijzers gekend zou worden, wfcrd verworpen met 10 tegen 4 stemmen. Als gevolg van een en ander zette het raadslid Kamp (Katholiek) zijn stand punt ook uiteen en toonde met cijfers aar, welke kosten de Katholieken zich voor het onderwijs getroosten. Spr. gaf den socialisten in overweging, indien zij scholen naar hun ideeën wehschten, ook geen kosten te ontzien en niet te eischen dat de openbare school voor hun ideeën wordt gebruikt. Slot was, dat de Wethouder van On derwijs verklaarde, dat voortaan bij de voordrachten rekening zou gehouden worden met de „Neutraliteit" en no. 1 slechts 4 stemmen kreeg, terwijl no. 2 der voordracht met 10 stemmen werci benoemd. Koninklijke Besluiten. Aan Dr. A. C. Hartevelt, lid van het College van Regenten over de Rijks- we kinriciting voor vrouwen te L e i den' is op zijn verzoek, als zoodanig eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen dien sten. Is benoemd tot lid ypp de/i Voor raad te Utrecht: A. C. Couvée, gepen sioneerd kapitein der infanterie te Amers foort. Is benoemd tot lid van het Col lege van Regenten over de Rijkswerk inrichting te Hoorn, Mr. J. Plet, kan tonrechter aldaar. Met ingang van 15 April is aan' iMr. H. M. G. Kloppenburg, lid van het College van Regenten over de Rijkswerk inrichting voor vrouwen te Leiden, op zijn verzoek als zood&nig eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de in die hoedanigheid bewezen diensten. Met ingang van 1 April is de ad junct-directeur bij den dienst der tele- graphie W. Octo, benoemd tot adjuncjt- inspecteur der posterijen én telegraphie in algemeencn dienst ter standplaats 's Gravenhage. Met ingang van 1 April zijn bij de directie van den Landbouw benoemd tot inspecteur van den Veeartsenijkun,- digen Dienst, dr. H. Reminelts, thans inspecteur in Algemeenen Dienstbe vorderd: a. tot referendaris J. Smid, thans hoofdcommiesb. tot commies 1. Mr. Dr. K. J. Frederiks, 2. C. Ipren- burg, beiden thans adjunct-commies. Is benoemd tot substituut-griffier bij de Arr.-Rechtbank te 's Gravenhage Mr. A. S. Rueb, thans adjunct-commies bij het Depart, van Justitie te 's Gra venhage. Is benoemd tot kantonrechter (te Dokkum, Mr. L. F. Britzei, thans grif fier bij het Kantongerecht te Almelo. Is benoemd tot kantonrechter te Zaandam, Mr. J. N. van der Ley, thans griffier bij het Kantongerecht aldaar. Is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Zutfen, ter 'standplaats de gemeente Zutfen, H. Capel, cand.- notaris te Brummen. Zijn benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Middelburg Mr. P. v. d. Eist, thans griffier bij het Kantonge recht te Gorinchein Mr. D. Pieck, thans kanton i ec ..ter-plaatsvervanger, advocaat en procureur aldaar, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit eerst- geamelde betrekking. Is benoemd tot plaatsvervangend voorziiier van den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) te Groningen Jhr. Mr. E. A. v. Beresieijn, doctor in de Staatswetenschap, hoofdcommies ter prov. griffie van Groningen te Gronin gen. Onder toekenning van pensioen is een eervol ontslag uit den militairen; dieast verleend: le. ter zake van langdurigen dienst op hun aanvrage a. met ingang van 1 Mei aan den ko lonel van den plaatselijken staf W. L. Brocx, plaatselijk commandant te Am sterdam aan den kapitein van den plaat se.ijken staf J. J. A. Epke, plaatselijk- adjudant te Utrecht, en aan den luM.- kolonel H. Meyboom, van het 7e reg. infanterie b. met ingang van 1 Juli aan den ma- joor-magezijrmeesier P. F. Peletier, van den staf der artillerie 2e. ter zake van lichaamsgebreken met ingang van 16 April aan den militair- apotheker der le kl. H. Boddé, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, alsmede aan den kapitein Jhr. B. L. van Spengler, van het reg. grenadiers en jagers; 3e. ter zake van 55-jarigen ouderdom «jp zijn aanvrage met ingang van 1 Mei aan den kapitein P. A. Seruée, van het le reg. infanterie; 4e. op zijn aanvrage met ingang van 1 Apr li aan den reserve-luit.-kol. C. A. Engelbregt, commandant in het Xlland- weerdistnet. Bij K. B. is op voordracht van den Min. van Binnen!. Zaken, tijdelijk voor zitter van den Ministerraad van 23 Maart 1910 no. 22 Kabinet besloten: le. een staatscommissie in te stellen tot onderzoek van de vraag, welke wij zigingen in de Grondwet behooren te worden aangebracht; 2e. aan deze commissie op te dragen aan de Koningin de voorstellen te doen welke zij dienaangaande noodig acht 3e. te bepalen, dat de commissie no pens alle zaken, waaromtrent zij niet eenparig oordeelt, bij meerderheid van stemmen zal beslissen, doch dat het aan de leden vrij staat hun gevoelen, van dat der meerderheid afwijkend, in een afzonderlijk advies tegelijk met dat der commissie aan de Koningin te doen ken nen 4e. te bepaien, dat de commissie hare zittingen zal houden te 7s Gravenhage ter plaatse door den voorziüer aan te wijzen 5e. te benoemen tot lid en voorzitter den Minister van Binnenl. Zaken tot lid en onder-voorzitter Jhr. Mr. J. Roëll, lid van Eerste Kamer der Sta ten-Generaal tot leden jhr. S. van Citters, Commis saris der Koningin in de Provincie Gel derland Jhr. Mr. W. Th. C. v. Doorn, iid van de Tweede Kamer der Staten- GeneraalMr. H. L. Drucker, lid van Tweede Kamer der Staten-Generaalmr. G. W. baron v. d. Feltz, lid van de Eerste Kamer der Staten-GeneraalMr. J. W. H. M. van Idsinga, lid van |d,e Tweede Kamer der Staten-Generaal dr. A. Kuyper, lid van de Tweede Kamer, der Staten-GeneraalMr. P. W. A. Cort van der Linden, lid van den Raad van State; Mr. J. A. Loeff, lid van de Twee de Kamer der Staten-GeneraalJhr. Mr. A. F. De Savornin Lohman, lid van de Tweede K,amer ,dtf Sta ten-<j en er aal; Mr. F. A. C. graaf van Lijnden v. San- denbiirg, lid van de Tweede Kamer der Stateh-GeneraalJhr. Mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, lid van (de) Tweede Kamer der Staten-Generaaldr. W. H. Nolens, lid van dc Tweede Ka mer der Staten-GeneraalMr. J. Oppen- heim, lid van den Raad van State; Mr. F. J. M. A. Reekers, lid van de Twee de Kamer der Staten-GeneraalMr. P. J. Troelstra, lid van de Tweede Kamer der Staten-GeneraalMr. M. Tydeman Jr., lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal Jhr. Mr. H. M. J. van Asch van Wijck, lid van dfe Eerste Ka mer der Staten-Generaal; tot secreta ris Mr. J. B. Kan, secretaris-generaal van het Departement van Binnenl. Za ken; en tot adjunct-secretaris Jhr. Mr. W. D. de Jonge, adjunct-commies aan het Departement van Binnenl. Zaken en Mr. J. R. Thorbecke, advocaat en procureur. 6e. te bepalen, dat voor reis- en ver blijfkosten de leden en de secretaris) vergoeding zullen genieten, volgens de le klasse van het tarief, vastgesteld bij Kon. Besluit van 5 Januari 1884 (Stbl. no. 119), terwijl de vergoeding van reis en verblijfkosten van de adjudant-secre taris volgens de tweede klasse van ge noemd tarief zal geschieden. Gevaar. Het volgende schrijven werd ontvan gen door De Tijd „Wat zelden gebeurd ik kwam gis teren op 't Amstelveld en zag ongeveer op de plaats van Kokadorus-emeritus; een boekverkooper, die lectuur genre Koster, H:\rtestraat en Nes aan den man bracht. „Zich rondwentelend in de modder al ler vuiligheden, stortte hij al schertsend dat venijn, dat de jeugd doet verwelken, en den dood in de harten steekt; venijn dat de hersenen bedwelmt, onbekwaam maakt tot edel denken, neerbuigt tot het lage. „Hij vertelde den inhoud van een der boekjes in 't openbaar. „Ik ergerde me. „De boekjes lagen overal op de tafel uitgespreid, dus konden door iedereen worden ingezien. En ik zag een kind met belangstelling de plaatjes bestudeeren. „Wordt het nu waarachtig geen tijd, dat de Staatsbezem met één flinken zwaai al die modder van 't Amstelveld en van geheel Nederland opruipnt? De baanveger moet daarna aan de grens van ons land post vatten met een flinken dichten bezem. „Goed, de bezem wordt gemaakt, maar kan voorloopig de politie geen paal en perk stellen Waar de politie, óndanks de veror dening op den vuilhandel, niet beter schijnt te kunnen optreden, dient te eer der op dergelijke feiten opmerkzaam; gemaakt, ter waarschuwing voor het pu bliek om de kinderen daarvan verwij derd te houden. Nationale Industrie. Het lid van den Haagschen Gemeente raad, de heer Vegtel, heeft onlangs in eene vergadering van industriëelen en handelaren gepleit voor wat hij noemde „gemeentelijke protectie." Hij bedoelde daarmede dat de gemeente, wanneer zij werken uit te voeren heeft, in de eerste plaats zal trachten te bevorderen, dat aan de Nederlandsche industrie wordt opge dragen, datgene wat zij evengoed als het buitenland vervaardigen en leveren kan. Wij gaan volkomen met dit pleidooi accoord. „Ook „de Nederlander" is van hetzelfde oordeel en schrijft: „De bij vele Nederlandérs tot een hebbe lijkheid geworden zucht om het buiten land, en wat uit het buitenland komt, hoog te verheffen boven het eigen land en het inlandsch product, moet van hoogerhand niet worden aangemoedigd. Nu het Dag. Bestuur van 's Graven hage onze stad gelukkig wil maken met een electrischen klokkedienst, en aan het desbetreffend voorstel tevens den naam der zeer goed bekende, maar buiten landsche firma Siemens en Halske ver bond, komen andere gegadigden daar tegen in verzet. En daaronder zijn Neder landsche firma's, die op dit gebied hun sporen hebben verdiend. Het komt ons dan ook voor, dat het op den weg van onzen Gemeenteraad ligt, te kennen te geven, dat hij wenscht, dat met de belangen der nationale in dustrie zal worden gerekend, en dus B. en W. uit te noodigen de mededinging zoo vrij mogelijk te maken, met verstrek king aan de Nederlandsche gegadigden van alle gegevens, die zij noodig heeft om op voet van gelijkheid tegenover buitenlandsche firma's haar aanbiedingen te kunnen doen."» De staatscommissie voor de grond wetsherziening. De vroeg aangekondigde, lang ver wachte staatscommissie, die de vraag zal hebben te onderzoeken „welke wijzigin gen in de grondwet behooren te worden aangebracht", is er. Gelijk in 1883, is ook thans de minis ter van biiwienlan'dsche zaken tot lid en voorzitter der commissie benoemd. Toen Heemskerk Sr., nu Heemskerk Jr. On dervoorzitter was in 1883 de hooglee raar Buys, thans jhr. mr. J. Roell, de oud-voorzitter van de Tweede Kamer, op het oogenblik lid van de Eerste Ka mer; sefle Keuze, dje zonder twij fel, ook ditmaal door een ieder een ge lukkige zal worden genpemd'. j Een reeks hoogst bekwame mannen is in de commissie ondergebracht, en daar mee is het voornaamste deel bereikt* Zondert men mr. Goeman Borgesius uit, in wiens plaats blijkbaar de heer van: Doorn heeft zitting gekregen, dan zijn de leiders van alle in de Tweede Kamer vertegenwoordigde politieke partijen in de commissie opgenomen. "Ook uit dej Eerste Kamer heeft elk der 'daar ver tegenwoordigde partijen haar represen tant. j De commissie bestaat dezen keer in' hoofdzaak uit Kamerleden. Slechts een drietal (twee staatsraden, en een com missaris der Koningin) is buiten het par lement gekozen. In de commissie van 1883 hadden zitting één schout-bij-nacht, en één generaal-majoor, als 'vertegen!-* woordigers van het militaire element. Thans schijnt voorlichting van militairen! onnoodig te zijn geacht. In het geheel' bestaat de commissie uit 19 leden, waar van 12 tof de rechterzijde, en 8 to»t de linkerzijde behooren, dat is ongeveer de zelfde verhouding, waarin rechts en links' in de Tweede Kamer aanwezig zijn. Ver der is ook blijkbaar de getalsterkte der verschillende partijen in de Tweede Ka mer niet in aanmerking genomen. De heeren! iRöell en de Savornin Loh man hebben reeds zitting gehad in dö commissie van 1883. Staatsraad Oppen- heim maakte deel uit van de commissie van enkele jaren geleden, wier zeer be perkte taak was, na te gaan, welke an dere wijzigingen nog in de Grondwet moesten worden gebracht in verband met de toen door de regeering in het vooruitzicht gestelde invoering van „blanco-artikelen." De commissie van 1883 werd benoemd op 11 Mei, en bracht ruim 8 maanden daarna, 25 Januari 1SS4 haar verslag uit. De commissie van 1905, op 23 October benoemd, was ruim een jaar later, 20 December 1906, met haar werk gereed. Naar de N. Ct.met zekerheid .ver neemt zal het lid der Prov. Staten van Zuid-Holland de heer P. C. Evers zich bij de periodieke verkiezingen voor die Staten op 10 Mei e.k. niet meer ver kiesbaar stellen. Zijn hooge leeftijd de heer Evears hoopt 11 Juli e.k. 80 jaar te worden en verzwakte gezond heidstoestand nopen hem zijn mandaat neer te leggen. De heer Evers was gedurende 18 ja ren lid van de Staten. Nationale Bloemententoonstelling. Hoog bezoek. H. M. de Koningin-Moeder stelt zich' voor half April de tentoonstelling te be zoeken. De .Tentoonstelling zal Zaterdag en Zondag voormiddag voor de werklieden en leden van de Alg. Vereeniging gratis toegankelijk zijn. Het aantal bezoekers op den openings dag bedroeg 2506. Een internationaal Congres Het Congres voor intern, economische belangen voor den tuinbouw werd in 1908 te Eisenach en in 1909 te Orléans gehouden. Op beide congressen had de Ned. Tuinbouwraad zitting in 't Cen traal bestuur dezer federatie. De Nat. Bloemententoonstelling alhier was voor verschillende iTuinbouwveree- nigingen een aanleiding voor te stellet het Congres van 1910 te Haarlem te hou den. Deze uitnoodiging is aangenomen en het tijdstip van samenkomst bepaald op Vrijdag 15 April, des voormiddags 9 uur in Hotel Roozen. Aan deze besprekingen kunnen alleen de gedelegeerden der Tuinbouwvereeni- gingen van verschillende landen deelne men. De led-en der aangesloten vereeni- gingen kunnen de beraadslagingen als toehoorders bijwonen. De buitenlandsche gedelegeerden zijrt door het hoofdbestuur van Bloembollen cultuur als led-en der Jury uitgenoodigd zoodat zij in de aan deze te bereiden! feestelijkheden deelnemen. Bekroningen. Behalve de reeds .vermelde werd-en nog de volgende bekroningen toegekend: 60 potten Amaryllis (Hippeastrum) irt 60 verscheidenheden, W. Warm-enhoven en Zonen, te Hiliegom, verg. zilv. med.; een verzameling potten Astilbe (Spiraea) in soorten, van Meerbeek -en Co. te Hil iegom, verg. zilv. med.; 15 potten rose- bloeiende Astilbe (Spiraea) in een of meer verscheidenheden, G. van Wavcretf en Kruijff te Sassenheim, verg. zilv. med. 50 potten Cyclamen persicum giganteum in verscheidenheden, D. Spaargaren Mz. en Zn., te Aalsmeer; verg. zilv. med.; 25 potten Cyclamen persicum giganteum van één verscheidenheid, A. Maarse Cz. te Aalsmeer, verg. zilv. medaille bij ver hooging op voorstel der jurypannen of potten van een nieuw bol-, knol- of wor telgewas, met uitzondering van hyacin then tulpen, narcissen en crocussen, C< G. van Tubergen Jr. te Haarlem, zes ge tuigschriften; 12 Rhodendrons White Pearl, C. B. van Nes en Zonen, te Bos koop, verg. zilv. med.; 1 of meer Rhodo dendrons, nog niet in den handel, C< B. van Nes en Zonen, te Boskoop, gouden, med.; een groep Syringa vulgaris, M< Harm sen, te Aalsmeier, yerg. 2Üv. mfioa

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2