BUITENLAND. Gemengd Nieuws. A. J. Paulus, Swartbol, st. A. D. Fok ker, tijd niet opgenomen. 2e heat: D. M. Meertens, C. P. Gül- cher, s. W'. M. P. Overman, 5 m. 234/5 s. (O. v. Brakel, O. Riemstra, st. A. iC. Lagerwey, 5 m. 241/5 s. 3e heat: L. Vogler, E. Rombouts, st. J. Meiss 5 m. I81/5 s.De Bruyn, v. d. Stok, st. v. Reenen, 5 m. 122/5 s. (buiten mededinging). Beslissing: D. M. Meertens, C. P. Oücher, st. W. M. P. Overman, 5 ,m. I82/5 sec.; L. Vogler, E. Rombouts, st. J. Meiss, 5 m. 243/ö sec. Vooral de 2e heat gaf een spannende strijd te zien. Voor het nummer Sciffs waren 4 inschrijvingen. Het verloop der wedstrijden was als volgt: le heat: J. Brutel de la Rivière, 5 m. 503/s sec.A. C. Lagerwey, 5 m. 511/5 sec. 2e heat: A. D. Fokker, 5 m. 432/5 sec. Th. Joekes, geen tijd opgenomen. Beslissing: A. D. Fokker 5 min. 34 sec., J. Brutel de la Rivière 5 min 41 sec. In het nummer vierriems gieken had den twee ploegen ingeschreven nl. Th. Joekes, H. Fokker, A. B. Bommezijn en C. M. Henny, stuurman W. M. Paarde- kooper Overman en A. M. Joekes (slag), J. Koppenol, H. v. Reenen, A. C. Lager- meij en W. Aalsmeer stuurman. De laat ste ploeg wist met een tijd van 4 min. 342/5 sec. den prijs te veroveren. Zeer spannend waren ook de wed strijden der jongens van de Zeevaart school, wiens commandant aanwezig was mei zijn adjudant. Ze waren gesplitst in twee afdeelingen, één voor meer en één voor minder geoefenden. In elk waar van 3 ploegen elkaar den prijs betwist ten. De tijden waren in de eerste en tweede afdeeling voor de le en 2e aan komenden groep resp. 2 mi. SOVs s. en 2 m. 503/5 s. en 2 m. 534/5 s. Wel een Tewijs hoe fel de wedstrijden wj.ren. "Na afloop werden de prezen door den praeses der jury uitgereikt. De geheele wedstrijd had een zeer geanimeerd verloop en was, hoewel het weer niet zóó was als we de laatste da gen gewend waren, druk bezocht. Bij Kon. Besl. van 22 dezer is op haar verzoek eervol ontslag verleend aan mevr. de wed. J. G. A. Vreede ,geb. van Oosterzee, als lid van den Voogdijraad alhier. AARLANDERVEEN. Met „Staatscou rant" no. 70 zijn verzonden de Statu ten der afdeeling Aarlanderveen (dorp) van de Zuid-Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis". ALPHEN. Punt 1, voorstel van B. en [W. tot vaststelling van een plan toji' stel selmatige bebouwing, werd verworpen met 9 tegen 2 stemmen. Punt 2, aankoo_p huis, bewoond door N. den Dikken, zonder hoofdelijke stem ming verworpen, terwijl de heer Jb. v. Lokhorst, alhier, als gemeente-architect en directeur der waterleiding werd be noemd met 9 stemmen, terwijl op den heer Breukel, te 's Gravenhage 2 stem men werden uitgebracht. BODEGRAVEN. Op de alhier gehou den stierenkeuring waren aangevoerd 8 oude en 11 pinkstieren. Ter opluistering had de Fokvereeniging een 4-jarigen en een 3-jarigen stier, alsmede vier koeien ingezonden. Er werden de volgende prij zen toegekend: 4-jarige stier, genaamd Arrisson, van N. Plomp te Nieuwkoop f 100. 3-jarige stier, gen. Karei, van P. Brunt te Waarden, f150. 3-jarige stier, gen. Wilhelmina, van J. Langeslag te Nieuwkoop, f 100. 3-jarige stier, gen. Jacobus, van C. S. de Bruin te Zwam- merdam (Reserve). Pinkstier Hendrik, van J. van Briemen alhier, f 100. Pinkstier Matador, van W. Kok alhier, f 100. Pink stier Harmen, van J. W. Wesseling te Woerden, f 50. Pinkstier Frederik, van Gebr. van Briemen alhier, f50. GOUDA. Door B. en W. is aanbesteed het maken van den bouvenbouw op de bestaande fundeeringen van de gemeente lijke electrische centrale. Ingekomen wa ren 10 biljetten. Laagste inschrijver J. J. Duijm alhier voor f27.776. HAARLEM. Bij de alhier gehouden verkiezing van drie hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder zijn gekozen de heeren C. Bos, Jhr. P. M. G. von Fisenne en Jhr. Mr. B. C. v. Merlen. HAARLEMMERMEER. Door de rijks politie is proces-verbaal opgemaakt te gen P. B., bakker alhier, wegens overtre ding der arbeidswet Een vijftienjarige knaap was 's nachts werkende in zijne bakkerij aangetroffen. Te Haarlem heeft plaats gehad een stemming ter verkiezing van drie Hoofd ingelanden van den Haarlemmermeerpol der, ten gevolge van de periodieke aftre ding van de heeren: C. Bos, jhr. P. M. G. von Fisenne en Jhr. mr. B. C. van Merlen. De aftredenden werden herkozen. De heer H. Eckhart, onderwijzer aan de o. 1. school te Nieuw-Vennep, is als zoodanig benoemd aan de o. 1. school te Assendelft. Mej. A. Metselaar, benoemd als onder wijzeres aan school 4 te Hoofddorp heeft voor die benoeming bedankt. KATWIJK AAN ZEE. Voor de visch, die hier werd aangebracht, besteedde men kl. griet 40 ct, middelsoort 90 et, tong 20, 50 en 85 ct, per 'stuk; schol f8.50, kl. keu f3.30, gr. idem f5.40, schar f3.75 per mand LEIMU1DEN. In de gisteravond ge houden bestuursvergadering der R.-K. Kiesvereeniging Leimuiden-Rijnsater- weude" zijn de functie's als volgt ver deeld: J. van Galen, le Voorzitier, H. Hoogeboom, 2e Voorzitter, C. Broek huizen, le Secretaris, J. P. J. Viddeleer, 2e Secretaris, Jac. van Haaster, Penning meester en Jac. de Jong, W. G. Kiebert, P. v. d. Meer en P. Zuidervoort, Com missarissen. NIEUWVEEN. Burgemeester en Wet houders dezer gemeente maken bekend dat op Donderdag 31 Maart a.s. over de slooten en vVateringen in deze ge meente schouw zal worden gehouden. A.s. Dinsdag 29 Maart zal de on- derhandsche aanbesteding plaats hebben van de verbouwing van het woonhuis van den heer B. Nout, arts, alhier. OUDSHOORN. Vo r het lidmaatschap van den gemeenieraad zijn candidaat ge steld de heeren C. den Hertog (lib)., en C. Hoogendijk (C.-H.). De stemming is bepaald op Donderdag 31 Maart a.s. SASSENHE1M. De kinderen van de Par. meisjesschool en van de school met den Bijbel stonden gisteren voor de scholen geschaard om Z. K. H. den Prins bij zijn doortoch door ons dorp eene' hartelijke ovatie te brengen. De kinderen stonden te wachten en te wachten ver scheidene auto's gingen door. Eindelijk begreep men dat de auto van den prins, reeds gepasseerd moest zijn, zonder dat men er erg in had gehad. Men kan begrijpen dat de kinderen dit zeer speet, zij waren zeer teleurgesteld. TER AAR. Toen de tuinder A. v. d;. J. te Langeraar dezer dagen bezig was zijn aardappe's om te zetten en van de scheuten te ontdoen vond hij te mid den der piepers een nest met 9 jonge rattei. Niets bijzonders, zal mei zeggen een rattennest tussc'nen de aardappels. Maar wat wel iets bijzonders isde oude ratten hadden haar nest gemaakt van de rouwmutsen van moeder de- vrouw, die ze hadden weten te vinden boven op het kabinet, waar ze netjes in een doos waren opgeborgen. Dinsdag 22 Maart was een feestdag voor de R. K. school te Lan geraar. 'tWas de blijde dag der prijs- uitdeeling. Tegen hali twee trok de lie ve jeugd in Zondagspak en met stralen de gezichtjes naar de school, waar om 2 uur de Zeereerw. 'Heer Pastoor en Kapelaan met Kerk- en Armbestuur ver scheen. Eerst deden deze heeren de ron de door de zes klassen en de ZeerEerw. Pastoor nam klas voor klas een soort examen af, om zich te overtuigen van de vorderingen zijner leerlingen. Om vier uur werd toegang verleend aan het talrijke belangstellende publiek. Dan wierden door de leerlingen eenige aardige voordrachten gehouden en lie deren gezongen, waarna door den Zeer- EeiW. Heer Pastoor de prijzen werden uitgereikt. Voo: eerst aan elk kind een prijs voor gedrag, vlijt en vorderingen. Daarna prij zen voor trouw schoolbezoek aan 158 kinderen, die gedurende het laatste schooljaar geen enkelen schooltijd had den veizuimd. En eindelijk nog een ex tra prijs aan 9 kinderen, die de school gaan verlaten en gedurende zes achter eenvolgende leerjaren niet éénmaal ver zuimden. Eene leerlinge der hoogste klas hield vervolgens eene toespraak, waarin zij hulde en dank bracht aan het schoolbestuur en bijzonder aan den Zeer Ee.w. Heer Pastoor. Deze voegde daar aan toe eene opwekking tot dankbaar heid aan de scholieren, die ze moeten toonen door ijver en volgzaamheid, en een woord van dank en lof aan het hoofd der school, den onderwijzer en de vier onderwijzeressen. Zijn Eerw. beval de school en het onderwijs in de voort durende waardeering en belangstelling der ouders, en verzocht daarna over te gaan tot het onthalen der jeugd op cho colademelk en krentenbrood, waartce eenige jonge meisjes welwillend hare medewerking verleenden. Na nog een recht vroolijk uurtje genoten te hebben trokken de gelukkige kinderen met hun ne mooie prijzen huiswaarts, om daar nog velen deelgenooten te maken van hunne vreugde. 'tls wel met recht, dat niet alleen de kinderen zulk een dag een heerlijke, een schoone feestadg noemen VOORHOUT. Door Nicolaas van Steijn Pzn. zijn gisteren op de landerijen van zijn vader de eerste twee kievitseieren onder deze gemeente gevonden, 't Is vroeg. Door den gemeente secretaris werden deze eitjes gekocht tegen den prijs van een gulden per stuk. VOORBURG. Een meisje, dat op een ladder staande, er afviel, bekwam een ernstige hoofdwond. De grootmoeder van het kind, die met haar naar den dokter ging, werd bij haar thuiskomst, waar schijnlijk tengevolge van den schrik, plot seling onwel, moest naar het Ziekenhuis in Den Haag vervoerd worden en over leed daar nog denzelfden nachi. WARMOND. Het aantal kiezers yoor deze gemeente is heden vastgesteld n.l. voor de Tweede Kamer 317, voor de Staten 316 en voor den Gemeenteraad 303. WOUBRUGGE. Dinsdagmiddag zou het zoontje van de wed v. R., alhier, een boodschap doen. Onderweg vond hij een half afgebrande sigaar, stak dien om4at hij geen vyvur zag, jn Op den terugtocht was de sigaar, die niet uit bleek te zijn, oorzaak dat de kleedeien van de.i kleine in brand raak ten. Spoedig schoot hulp toe, doch een brandwonde was reeds veroorzaakt, en moest geneeskundige hu!p worden inge roepen. ZOETERWOUDE. Een schoon be gonnen zaak. Het R. K. liefdewerk „Oud Papier" is alhier op het dorp op het oogenblik in vollen gang. Dagelijks ziet men de schooljeugd der R. K. parochiale Jongensschool met vrachten oud papier schoolw,aarts gaan, ajwaar het in een bergplaats tijdelijk wordt opgeborgen en va.11 waar het dan door bereidwilligheid van derden elders zij 1 bestemming vind. Kerknieuws. De Sumatra Post verneemt uit Batavia: De Bisschop van Batavia, titulair bis schop van Orope, apostolisch vicaris en pastoor E. G. Luypen, zal in den aan staanden zomer Nederland bezoeken. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Maart 1910, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.5 Holyhead. Laagste barometerstand 749.1 Haparanda. Verwachting tot den avond van 25 Maart, zwakke tot matige noordwestelijke tot westelijke wind meest zwaarbewolkte lucht, waarschijnlijk droog weer zachter. Stoom vaartberichten Het s.s. S i n d o r 0, van Rotterdam naar Java arrïveere 23 Maart te Marseille. Het s.s. Tern ate, van Rotterdam naar Java, arriveerde 22 Maart te Port-Said. Het s.s. S t a t e n d a m, van Rotterdam naar Palestina, passeerde 23 Maart Ouessant. Het s.s. Z ij 1 d ij k, van Boston van Philadelphia naar Rotterdam, passeerde 22 Maart Lizard. Het s.s. K o 11 i n g W i 11 e in I, van Amster dam naar Baiavia, passeerde 23 Maart Ouessant. Het s.s. Prins M a u r i t s arriveerde 22 Maart van Amsterdam te Paramaribo. Het s.s. Prins Frederik Hendrik vertrok 23 Maart van Paramaribo naar Amster dam. ^et s.s. Kediri, van Rotterdam naar Java, passeerde 23 Maart Ouessant. Het s.s. Delfland, van Amsterdam naar Buenos Ayres. passeerde 23 Maart Ouessant. Het s.s. Zaanland, van Buenos Ayres naar Amsterdam, vertrok 22 Maart naar Santos. Het s.s. F r i s i a, van Buenos Ayres naar Am sterdam, vertrok 22 Maart van Santos. Het s.s. B u 1 0 w, van Rotterdam naar Jaijon, arriveerde 22 Maart te Genua. Het s.s. Z ij 1 d ij k, van Philadelphia naar Rot terdam, passeerde 23 Maart,'s avonds 8 u. 30 m., Dover. Het s.s. Lombok, van Batavia naar Amster dam, passeerde 23 Maart Gibraltar. Het s.s. Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 23 Maart van Suez. v Het s.s. van Waerwijk, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 23 Maart van Suez. Het s.s. Koningin Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 23 Maart van Algiers. Het s.s. H o 11 a n d i a vertrok 23 Maart van Amsterdam naar Buenes Ayres. Faillissementen. Uitgesproken: A. van Ginneken, onder wijzer, te Heerlen. Curator jhr. mr. E, Alting von Geusau. E. Kok, zich noemende en schrijvende E. B. Kok, ko pman, en winkelier in prentbriefkaarten en kantoorbehoeften, te Amsterdam. Curator mr. B. M. Cohen. -- J. Fischer, koffiehuishoudster, te Amsterdam. Curator mr. E. Meijer J. Czn. H. Kok, fruithandelaar te Schiedam. Curator mr. G. van Baren. L. Rijke, zonder beroep, te Vlaardingen. Curator P. C. W. baron van der Feltz. N. L. Wessels, winkelier en koopman in manufac turen, te Zuidland. Curaior mr. H. P. Hermans. G. van Dijk, bouwondernemer, te Rotterdam. Curator mr. J. C. Brons. Opgeheven: Meijer Jzn., koopman in koek en banket, te Maassluis Geëindigd: J. A.M. Zey, kleermaker, te 's-Gravenhage. S. Scheffer, vroeger koopman thans fabrieksarbeider. wijlen D. M. van Zuiden, in leven koopman te Groningen. W. D. C. van Biankensteyn,•kleermaker, te Haarlem. D. Mulder, boekhandelaar te Zaandam. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 reiziger, 2 kantoorbedienden, 1 timmerman, 1 aankomend timmerman, 1 opperman, 1 wagen maker, 1 stoker, 1 vuursmid, 2 machine-bank werkers, 1 noodhulp stoker-machinist, 1 smid- bankwerker, 1 grof-bankwerker, 1 voorslaander, 1 aankomend boekbinder, 1 koekbakker-nood hulp, 1 eerste bakkersknecht, 1 bakkersknecht, 1 schippersknecht, 1 huisknecht, 1 koetsier, 2 magazijnknechten, 1 zakkenstopper, 1U loop knechten, 4 loopjongens, 2 kruideniersbedienden, 1 nachtwaker, 1 zieken-oppasser, 1 incasseerder, 2 oppassers, 8 losse werklieden, 8 werksters, 2 waschvrouwen. 1 dienstbode, 2 verstelnaai- sters, 1 portier. Gevraagd. 1 bekwaam timmerman, 1 halfwas schilder, 1 wagenmaker, 1 mandenmaker, 1 kleermaker (inwonend ongehuwd) 1 voorman (modelmakerij) 1 metaalslijper. Prins Hendrik bij prof. Bosscha. Tijdens zijn verblijf te Haar'em heeft Z. K. H. Prins Hendrik gistermiddag daar een bezoek gebracht aan professor Bos scha. Hij was daarbij vergezeld van mi nister Taltna, de commissarissen der Ko ningin van Nocid-Holland, Zuid-Holland en Zeeland, de burgemeesters van Haar lem en Heemstede en zijn adjudant. De •ontvangst had plaats in de zoogenaamde koepelkamer en was allerhartelijkst. In de volgende week worden hier ver wacht de Commandant van het Pruisi sche Infanterie-Regement te Mainz, waar aan door den Duilschen Keizer de naam verleend js,van „Oijyuen Kolonel jVL Bothe. zoomede de kapitein Wilhelmi van hetzelfde korps ter overhandiging aan H. M. de Koningin naar een door laatstge- melden officier geschreven boekwerk be vattende de geschiedenis van het regiment waarin tevens het verleden van het Oran jehuis in herinnering wordt gebracht. H. M. de Koningin zal beide officieren Woensdag 30 Maart in de gelegenheid stellen het geschenk aan te bieden in eene des avonds 7 uur te verleenen audi ëntie, na afloop waarvan zij aan de Ko ninklijke tafel worden genoodigd. Academienieuws. LEIDEN. De geneeskundige Staats commissie bevorderde heden tot semi- arts den heer M. V. van Aardenne (Dord recht). Aan het technikum te Bingeu zijn ge slaagd voo rcand. werkiuigk. ingenieur de heeren C. G. Blooker, Pangkalam Be ar,dan E. Dirix, Heerlen S. Menso- nides, BolswardH. Hermans, Hoorn. Voor cand. ex. techn. ingenieur de hee ren R. v. Erpecum, Den HaagA. C. v. d. Byllaardt, Den Haag; A. Verschu- re, AmsterdamChr. Weiland, Den Haag; J. Rodi, Bingen a.d. R.N. C. Ver steeg, Neder-Hardinxveld1J. Kruseinan, Amsterdam en Th. E. v. Sloten, Hen gelo (O.) Dr. J. Schrijnen. Dr. Jos. Schrijnen, de nieuwbenoem de lector aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, vanwege de St. Radboudstich- ting, znl onderwijs geven in de kuituur geschiedenis der Christelijke oudheid. Mei voldoening schrijft „De Tijd" zal deze benoeming vernomen worden door allen, die met den wetenschappelijken arbeid van dr. Schrijnen bekend zijn. Dr. J. C. F. H. Schrijnen werd in 1S69 te Venlo geborenin 1891 pro moveerde hij te Leuven summa cum lau- de tot doctor in de klassieke letteren op het proefschrift: „Le phériomène de I's mobile dans les langues classiques" In dit proefschrift werd de door hem gevonden theorie der indogermaansche praeformanten uietengezet-; deze theorie, later in verschillende tijdschriften door hem o.ntw.kkeld en aangevuld, wordt na eene bestrijding gedurende enkele jaren, thans zoo goed als algemeen door de linguïsten aanvaard. Van de hand van Dr. Schrijnen ver schenen behalve verschillende brochu res, eene „Inleiding tot de studie der vergelijkende Indogermaansche Taalwe tenschap", eene „Schets der Romeinsche publieke antiquiteiten", waarvan de der de druk ter perse is en onlangs nog „Es says en studiën in vergelijkende gods dienstgeschiedenis mythologie en folk lore". Vast medewerker is Dr. Schrijnen van hei „Tijdschrift van Nederl. Taal en Let terkunde", „Het Museum", „Zeitschrift für vergleiehende Sprachforschung", „Volkskunde „Katholiek", en „Lim burgs Jaarboek Daarenboven leverde hij bijdragen in „Album-Kern", „Leuven scr.e Bijdragen" en in het Annuarium van R. K. Studenten en van 'de Apologetische Vereeniging, in welke vereeniging Dr. Schrijnen lid van het Hoofdebstuur is. Voorts is dr. Schrijnen lid van de Maatschappij van Nederlandsche Letter kunde, Société de linguistique (Parijs), Utrechtsche Genootschap van^Kunst en Wetenschappen, enz. Na zijn promotie te Leuven volbracht dr Scnr.ijnen zijn theologische studiën te Roermond, waar hij in 1894 tot pries ter werd gewijd. In 1893 werd1 hij be noemd tot leeraar van het Bisschoppe lijk College te Roermond, waar hij een ruim deel had aan de opleiding 'tot de eind-examens van het Gymnasium, door welker ongemeen welslagen het Roer- mondsch eco'.lege in geheel Nederland steeds meer bekend werd. Italië. Den Duitschen Rijkskanselier, die op het oogenblik te Rome vertoeft, is door den koning van Italië de Annunciata-orde verleend. Deze hooge orde, die over het algemeen slechts aan regeerende vorsten, ofbuitengewoon verdienstelijke Italiaansche staatslieden wordt geschonken, geeft den bezitter recht op den titel „neef des kontngs". De koning heeft dus blijkbaar door Me buitengewone onderscheiding te kennen willen geven hoe uitstekend de verstandhouding is tusschen Italië en Duitschland. Zuid-Amerika. Chili en Peru. De republiek Peru heeft haren gezant te Santiago teruggeroepen. Men weet wat het naar huis roepen van een diplomaat beteekent't is eene onvriendelijke houding tegenover een na- burigen Staat en het kan leiden tot af breken van betrekkingen en dus tot ern stige verwikkelingen, Aanleiding tot het besluit vond Peru, naar men zegt, in het feit dat Chili uit de provinciën Tacna en Arica. Peruaan- sche priesters had verjaagd, die er be weert Chili, in stee van Gods woord te onderwijzen, de bevolking tegen Chili aanhitsten. Aan den bisschop der noordelijke aangrenzende Peruaansche provincie Arequipa liet bovendien de regeering van Chili weten, dat zij de kerken in de sedert den oorlog bezette provincie Paena zou sluiten, indien hij de Peruaansche priesters niet door Chileensche vervangen zou. Het geval brengt de jaren lange spanning in het geheugen die tusschen de twee Zuid-Amerikaansche republieken bestaan heeft. Boterwet. Tengevolge van de verscherpte bepa lingen der gewijzigde Boterwet, zijn de potjes, waarin tot dusver gerechtelijke botermonsters verzonden worden, voor dat doel niet meer bruikbaar, omdat zij niet zoodanig af te sluiten zijn, dat het monster geacht kan worden aan water gehalte volkomen gelijk te zijn gebleven. Met het oog hierop zijn door den zui- verinspectiedienst flesschen met schroef- sluitingen in gebruik genomen. Bij het verzenden der botermonsters behooren de Rijks- en Gemeente-Politie in het vervolg slechts gebruik te maken van bovenbedoelde flesschen. Automobielongeluk. Een automobielongeluk heeft plaats gehad bij Fortmyer in Virginia. Majoor Herbert1 Slocum werd gedood, generaal-majoor J.' Franklin Bell werd ernstig gewond, zijn toestand is hopeloos. Ook een broodwinning. Eeni- gen tijd gelede.i kwam in één der Ame rikaanse', e bladen de volgende zonder linge advertentie voor: „Iemand met een kaal hoofd, is be reid dit te laten beschilderen en als zoodanig als reclame te fungeeren voor den meestbiedende. Bureau van dit blad no...." Werkelijk zag men eenigen tijd later dezen man met gebogen hoofd lang zaam door de straten van Toledo, een stad in dei staat Ohio, loopen. Zijn kale schedel was beschilderd. Men las daar op „Smits chocolate is the best". M. Veynand, leeraar aan de handelsschool te Longueville, bij Metz, deed een wandeling met zijn 10-j. zoon. Spelend liep de knaap op den spoorweg, langsheen de baan, toen er eensklaps eeni sneltrein verscheen. Het kind poogde te vluchten, maar viel en werd onder de oogen des verschrikten vaders verplet terd. Een stoomboot gemagneti seerd. Door het maandelijksch bulletin van den „Kring der Belgische Zeemachi nisten" te Antwerpen gevestigd, verne men we een uitermate zeldzaam geval in de zeevaart, dat overkomen is aan de stoomboot Trafalgar, kapitein Davies, liggende voor 't oogenblik in de haven van Falmouth. Tijdens de reis van Port Talbot naar Bastia, had het schip te worstelen meit hooge zeeën en sneeuwstormen. Op de hoogte van Wolf Rock, werd gansch de bemanning opgeschrikt door een gewel digen slag, gelijkende aan eene ontplof fing. Een blauwachtige vlam overliep gansch het schip, waarbij al wat metaal was, begon te schitteren, een blauwach tige schijn weergevende, alsof het van phosfor was doortrokken. Kapitein Davies, die zich op de brug bevond, zag meteen een vuurbol die in zee viel met een luid gesis en die eene hoos schuim deed opstijgen. De machine kamer werd ineens gansch verlicht door duizenden gensters. De 3e officier werd' met een schok neergeslagen, door eene ijzeren staaf, die hij in de hand hield gelukkig kon men hem nog tot het leven terugroepen. Van dit oogenblik af waren al de kom passen aan boord gedemagnetiseerd en de kapitein had alle moeite der wereld om zonder ongelukken Falmouth te be reiken. Experten werden aan boord geroepen en alle kompassen die op de Trafalgar gebracht werden, draaiden „zot" en we zen alleen het Nordenveer aan, wan neer men ze terug aan wal bracht. Naar het schijnt is dit buitengewoon geval eenig. Men hoopt nu dat het ge magnetiseerde schip zeer langzaam zich zal demagnetiseeren en dat het na lan gen tijd het weer zijn normalen stand zal nemen. I In alle geval, is het voor 't oogen blik totaal onmogelijk het schip te ge bruiken. Gemeenteraad van Leiden. Vergadering van hedenmiddag. Voorzitter de heer Jhr. mr. N. C. de Gijselaar, burgemeester. Aanwezig bij opening 29 leden. Afwezig met kennisgeving de heer G. P. Timp wegens uitstedigheid en mr. Aalberse. Op de publieke tribune worden meer personen opgemerkt dan gewoonlijk, waarschijnlijk in verband met de neutra- liteits bespreking. Voorzitter opent de vergadering. De notulen van de vorige vergadering vergadering hebben ter visie gelegen en worden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken Dispositie van Ged. Staten ten gelei de van de goedgekeurde Raadsbeslui ten tot wijzgng der begrootingen, diepst 1909 ep, 1910, ter vooiziejiiingj

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2