BINNENLAND. BUITENLAND. Yolanda. „Maar wat drommel deed' hij dan bij den aartsbisschop van Parijs?" De combinatie is duidelijk. De cam pagne tegen de Kerk is weer geopend. Zij is de schuld van het geheele schan daal, Zij is het, die het geld der Con gregaties op slinksche manier weer heeft weten machtig worden. Een soldaat van de instructie-werk. plaats te Chatellerault, Queffellec ge naamd, is gevangen genomen in verband met diefstallen in die werkplaats. Zijn superieuren, die een grooten aan leg voor mechanica bij hem opmerkten, stelden hem in de gelegenheid een cur sus te volgen, waarna hij bij de construc tiewerkplaats werd ingedeeld. Toen hij na zijn gevangenneming hoor de, dat zijn medeplichtige hem als een der daders had aangewezen, besloot hij om nu ook van zijn kant de anderen niet meer te sparen. Hij verklaarde bij zijn verhoor, dat al zijn kameraden bij den constructiewinkel geregeld wapens en onderdeelen van wa pens verduisterden. Zij verborgen de voorwerpen onder hun sjako en brach ten ze zoo uit de werkplaats. Eens had 'n Duitsch spion hem aan boden om eenige onderdeelen van wa pens waarvan de constructie geheim ge houden werd, te koopen; maar dit had hij met verontwaardiging van de hand gewezen. Al was hij een dief, dan wilde hij toch nog geen verrader worden. Engeland. Onder de mijnwerkers in Zuid-Enge- Iand is een beweging gaande, die met onrust wordt tegemoet gezien. Zondag zijn te Cardiff besprekingen gevoerd ten einde tot een nieuwe loons- overeenkomst te komen tusschen mijn eigenaars en arbeiders in Zuid-Wales. De onderhandelingen tusschen de werk gevers en "de arbeidersgedelegeerden' werden echter afgebroken, en daar geen afspraken werden gemaakt omtrent een nieuwe bijeenkomst van den verzoenings- raad, schijnt een staking onvermijdelijk, nu de arbeiders tegen 31 Maart de be staande contracten hebben opgezegd. On geveer 200,000 mijnwerkers van Zuid- Wales zullen bij de staking betrokken zijn, maar daarnevens zullen nog tal van spoorweg- en dokwerkers en anderen direct of indirect door de staking wor den getroffen. Italië. De naamdag van Z. H. den Paus. Z. H. Pius X heeft Zaterdagmorgen te half twaalf de kardinalen in zijn privee- bibliotheek ontvangen, welke ontvangst een volstrekt intiem karakter droeg. Geen enkele officieele toespraak werd gehou den. Nadat de Paus hen tot den handkus had toegelaten, bood elk der kardinalen persoonlijk zijn gelukwenscbeh aan. Na dat ze vervolgens hadden plaats genomen, dankte de Paus de kardinalen, ter zelf- der tijd hun dank brengend voor den steun, dien zij Hem bieden bij 't bestuur der Kerk, en den wensch uitsprekend, dat St. Joseph, beschermer der geheele H. Kerk, de kardinalen moge beloonen voor hun arbeid. Pi us X zette deze verrtouwelijke con versatie nog voort, door te spreken over de lift en de nieuwe deuren welke dien avond in den St. Riet er zouden worden in gebruik genomen. De Paus drukte daaroyer zijn levendige voldoening uit, zich daarbij bijzonder richtend tot de kar dinalen-leden der kerkfabriek van St. Pieter. De Paus maakte dan een toespeling op de verheugende berichten welke uit de missielanden kwamen, waaromtrent, op zijn verzoek kardinaal Gotti vervolgens belangrijke mededeelingen deed. Ten slotte gaf Pius X, op verzoek van kardinaal Vannutelli, den kardinalen Zijn zegep. Amerika. - Boter-Margarine. Er zijn te Chicago boterschandalen, op reusachtige schaal gepleegd, aan het licht gekomen. Eerste rang firma's van Chi cago hebben door als boter te verkoop en wat margarine was, het publiek opgelicht voor een ronde vijf en twintig millioen gulden; en ook de fiscus schijnt voor ettelijke millioenen (het ongeveer juiste bedrag wordt opgegeven als 5.475.000 dollars) te zijn benadeeld. Canada. Eucharistisch Congres te Montreal. De „Corriere d'Italia" meldt dat ook op dit Congres Zijne Eminentie Kardinaal Vincenzo Vannutelli eere-voorzitter en pauselijk legaat zal zijn. De kardinaal, die op 26 Augustus met zijn gevolg van Liverpool vertrekt, arriveert op 5 Septem ber te Montreal. In den nacht van 7 op 8 Sept. heeft te 12 uur een plechtige Hoogmis met genetale communie voor de mannen plaats in de Onze Lieve Vrou we Kathedraal; op den 9en een ponti ficale H. Mis in de open lucht in het Mance-park. Bij de processie, die van het Congres de slotplechtigheid vormt, zal het Allerheiligste wegens de ontzag lijke lengte van Idlen af te leggen weg worden medegedragen in een galarijtuig, getrokken door zes schimmels. De protes- tantsche lord Strathcona, commissaris der Britsche regeering, heeft tot bestrijding van de onkosten der plechtigheden op de inschiijvingslijst geteekend voor 12000 gulden en zijn paleis ter beschikking ge steld van de bisschoppen welk aanbod in dank is aanvaard. Er zullen prachtige triomfbogen worden opgericht, o.a. een uit wijnstokken en druiventrossen als sym bool van de H. Eecharistie. Griekenland. De toestand blijft onzeker en in vele kringen vraagt men zich met een be klemd hart af, waar het op uit moetloo- pen. Het verbond der politieke vereenigin- gen heeft besloten alle eischen van het militaire verbond te steunen en heeft stel ling genomen tegen de Kamer. Het is te gen de ontbinding van het militaire ver bond en wil integendeel, dat het militaire verbond desnoods de wetgevende macht aan zich zal trekken. Het militaire verbond moet besloten zijn het ontwerp nopens de verjonging van het personeel aan de universiteiten en de zuivering van het leger, zoo noodig, met geweld door te zetten. De partij-lei ders zijn het met het militaire verbond in zake de onderwijskwestie niet eens. In Thessalië heeft inmiddels, zooals gemeld hebben, het eerste bloed ge vloeid. Koninklijke Besluiten. Aan Mr. E. Star Busmann, is op zijn verzoek, met ingang van 1 September eervol ontslag verleend uit zijn betrek king van Raadsheer, in het Gerechts hof te Amsterdam, onder dankbetuiging voor in rechterlijke betrekkingen bewe zen diensten. Aan H. A. G. E. Kempers, is pp zijn verzoek met ingang van 1 April eervol ontslag verleend uit zijn betrek king van notaris te Amsterdam. Zijn benoemd: met ingang van 1 April, tot burgemeester der gemeente R ij n s b u r g R. v. Ham, secretaris dier gemeente; met ingang van 14 April, tot burgemeester der gemeente Kloosterbu ren, P. Leima met ingang van 13 April tot burgemeester der gemeente Bergen (Limburg) G. H. J. Peters. Met ingang van 16 Maart zijn be noemd bij de directie van de Rijkspost spaarbank, tot tweede klerk Mej. A. M. C. van Dijk en tot 2e assistent J. Hagen, thans tijdelijk ambtenares bij die in-t stelling. Met ingang van den len April is de opzichter bij 's Rijks kustverlichting te Goedereede I. van Eijk, in gelijke betrekking overgeplaatst naar Scheve- ningen en de gewezen directeur der werk plaatsen van en magazijnmeester bij het algemeen betonningsmagazijn te Enkhui zen J. van Loo, benoemd tot opzichter bij 's Rijks kustverlichting te Goede reede. R. Kath. Handelsreizigers. In een 1.1. Zondag te 's Hertogenbosch gehouden vergadering van R. K. Han- reizigers werd, op initiatief der 's Her- togenbossche Handels-reizigersvereeni- ging „Columbus" besloten een R. K. Ne- derl. Handelsreizigers-vereeniging op te richten. Staatscommissie Grondwets herziening. Naar wij vernemen, zal de Staatscom missie inzake de Grondwetsherziening voor een groot deel uit leden van de Staten-Generaal zijn samengesteld. Als le. den van die commissie worden ons ge- Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Dinsdag 22 Maart. Git de Pers. De Obstructie. Over de obstructie der sociaal-demo- JCraten in de Tweede Kamer, schreef het y,Handelsblad" De obstructie, die gisteren en heden Voor 't eerst in ons parlement is versche llen, is dus nu achter den rug. Wij blij ven van oordeel dat zulk een obstructie zonder za k ei ij k doel nooit goed te keu ren is al hebben wij vernomen dat Zelfs enkele leden van rechts (niet de heer De Jong, schoon deze gisteren blij- kelijk opzettelijk is heengegaan bij de stemming over het voorstel Borgesius) de obstructie van den heer Schaper ver dedigbaar achtten, van zijn standpunt be schouwd. Wij hopen in elk geval dat de ze eerste obstructie tevens de laatste mo ge zijn, die wij in de Kamer beleven. Maar ook dat we machtsoefeningen Van meerderheden, als die van gisteren, niet meer zullen bijwonen. „De Nieuwe Crt." oordeelde: Een triomf voor de sociaal-democra. ten is deze ochtend met dat al niet ge weest. De eerste de beste sarrende kwa jongen kan de grootste plechtigheid ver storen. Het eenige verschil is, dat men hem bij zulk optreden ras verwijdert. Dat ging hier niet. Zelfs een wijziging van het Reglement van Orde zou tegen het thans toegepaste sociaal-democratische jobstructiemiddel niet baten. De Grondwet (art. 106 vierde lid) sanctioneert het! De „Telegraaf" En zoo behoort dan deze eerste, be sliste uiting van parlementaire obstruc tie in ons land weer tot het verleden. Het was, dit zij hier opgemerkt, toch nog 'n Zwakke uiting. Hadden de sociaal-de mocraten, in plaars van twintig keer te stemmen, even zoovele malen het woord gevraagd, er zouden geen twee, maar tien uren mede gemoeid zijn geweest. Ook was het een eigenaardige vorm van obstructie. Deze toch dient gewoon lijk om een ontwerp, een voorstel, dat men als gevaarlijk beschouwt, tegen te houden. Dat was hier niet het geval. Het ging tegen de houding der rechterzijde, tegen een reeds gevallen beslissing. In z'ii boek over parlementen zegt de Duit- sche schrijver von Gerlach„Obstructie is steeds gerechtvaardigd, waar ze als werktuig dient ter verwezenlijking der de mocratische idee." In hoeverre dat hier geschied is, beslisse ieder voor zichzelf en naar den aard van z'n politieke gevoelens. Intusschen, we hebben thans kennis gemaakt met wat in de literatuur genoemd wordt de technische obstructie, maar we hopen, dat de „ph'ysische ob - structie": het rumoer verwekken, gooien met inktpotten, concerteeren met lesse naars, uitgillen van allerlei melodieuse toonladders nimmer haar intrede in ons parlement zal doen. Laat daar de Oos tenrijkers en de Italianen maar trotsch op blijven. Frankrijk. Het liquidateur-schandaal. Door de schuld te geven aan de katho lieken, kan men vooral in Frankrijk de grootste schelmen en boosdoeners van schuld vrijpleiten. Deze weten het en maken er gretig gebruik van. "Dat de „Lanterne" de Congregaties van me de diefstal beschuldigde, deelden we re ds mede en andere bladen ontzien zich niet denzelfden laster te versprei den. Zoo bijv. het beruchte blad de „Pe tit Bleu", dat onder den romantischen schen titel vain „de geheimzinnige reizen van een journalist" niet meer of minder mededeelt d'an het volgeide bericht van een zijner Parijsche correspondenten „Ik kan u verzekeren, zonder vrees voor tegenspraak, dat een jong katho liek journalist uit Brussel meermalen te Parijs is gekomen, waar hij niet lang bleef en dat hij op elk van zjjln reizen in zijn zakken een aanzienlijke som van ongeveer een millioen francs aan papier van waarde meenam. Ik kan er aan toe voegen, dat de journalist telkens aan het paleis van den aartsbisschap van Parijs .werd ontvangen." iin besluit het blad: „Was dat de spaarpot van Duez die hij naar België bracht? FEUILLETON. 38) Maar dit getuigschrift kan ik mij Zelf geven als eene leeuwin heb ik voor de door mij uitgezochte schoon dochter gestreden, maar als twee leeu wen streed hij voor die, die hij had ge kozen en daarbij beweerde hij nog, dat hem die zaak meer aanging dan mij dat hij dus den doorslag gaf. Er was nooit iets aan te vangen met dezen man, als hij zich eenmaal iets in het hoofd had gezet, en mijne dochter, die altijd met hem tegen mij samenspant zeide: ik moest inaar toegeven, zij had dadelijk .wel gedacht dad de pret met de Dujtsche juffrouw van gezelschap niet van lan gen duur zou zijn en ten slotte wilden zij mij alle twee bewijzen dat onder kei zer Karei de Groote een della Spada de schoenen van een Geroldsau gepoetst had! Maar zoo gemakkelijk wilde ik mij mijn prinsesje niet laten ontglippen, dus zeide ik: Goed maar ik wil deze Ruth toch eerst zien en als zij mij bevalt maar zij zal mij niet bevallen! En toen maakte ik mijn plan en heb het arme wurm daarmee bijna gedood. En zie mij nu eens aan met je lieve oogen, Ruth en vertel mij oprecht: „Hoe bevalt je je schoonmoeder?" Maar nu is mijne geschiedenis werke lijk ten einde en ik kan van den geduldi- gen lezer afscheid nemen als meesteres van het Palazzo Spada. Wat ik in deze bladzijden verteld heb, zal velen te won derbaar voorkomen, om geloofd te wor- dqii pu, dat lean $en ledger .dqen, zog als hij wil, het feit blijft daarmede toch, en wie mij eene eenigermate aan nemelijke verklaring er voor geven kan, dien zal ik gaarne gehoor geven. De Casa Spada, waar mijn man en ik het grootste deel van het jaar doorbren gen, heeft zijn roep als spookhuis geheel verloren en verkwikt in zjjne vroolijke pracht, menig lieven gast aan onzen haard zelfs voor mijn schoonmoeder heeft hij allen schrik verloren, en zij komt maar al te graag om mij daar als meesteres te zien lieerschen en vertroetelt mij won der boven wonder als geluk aanbren gend element voor haar zoon en om het hardst met de oude Assunta Danieli als bevrijdster van Donna Yolanda. Ik moet toestemmen, dat wij allen deze bepaald vereeren. De kamer met haar portret Is in een soort heiligdom veran derd, waar als reliquien het eenvoudige ftouteg bankje gii ligt zwaard ,van Dop noemd jhr. mr. J. Röell, jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, mr. H. L. Druc- ker, jhr. mr. Van Doorn, mr. Loeff, dr. H. Nolens, dr. A. Kuyper en mr. Troel stra. Mr. J. B. Kan, secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche za ken, zal, naar men ons mededeelt, als secretaris der commissie optreden. (Vad.) Sport. Schaken. Te Gouda werd gisteren een matsch gehouden tusschen „Inter Nos" van Bos koop en „Messemaker" van Gouda. De uitslag was: Gouda 17; Boskoop 3. Ei- werden interessante partijen gespeeld. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Gisteren stonden op de rol 111 za ken voor openbare behandeling en drie kinderzaken. Kantonrechter mr. P. E. Briët. Wegens het niet-naleven van de bepa lingen der veiligheidswet, hun voorge schreven door den inspecteur van arbeid 2e klasse, 4e district, moesten zich heden verantwoorden Pieter Wilh. V., Christi- aan Willem S., Willem Ant. H., Th. van M. en Bernardus Gradus van die met hun vijven voor gezamenlijke rekening drijven een fabriek van landbouwwerktui gen aan den Hoogen Rijndijk te L e i d e n. Zij hebben in hun inrichting een cirkel zaag en een vlakbank niet beveiligd. De inspecteur van ajrbeid, A. H. Straatman, deelde mede, dat genoemde machinerieën zeer gevaarlijk zijn er er veel ongeluk ken bij voorkomen, die minder in aan tal en minder ernstig zijn als beveiligings instellingen zijn aangebracht. Van de 6 beklaagden was alleen B. G. van S. verschenen, die zeide de werk tuigen in huis te hebben, in de fabriek moesten zulke hooge en dikke stukken ge zaagd worden, dat de beveiliging niet kon worden aangebracht. Hij weet dat de vlak bank niet zeer gevaarlijk is, maar men moet ook niet een ongeoefend schutter voor een schijf plaatsen. Eisch f 5 of 2 d. tegen eiken beklaagde. Daarna moesten achtereenvolgens een viertal melkleveranciers terecht staan, die allen te Leiden melk hadden afgeleverd, die bezinksel vertoonde, bestaande uit haren, vuil en plantaardige stoffen. Ger- rit D. en J. M. V. waren niet versche nen, Cornelis de G. te Leiderdorp speet het, dat de idtoor hem afgeleverde melk bezinksel vertoonde; wellicht heeft de knecht niet zorgvuldig genoeg de melk gezeefd; Dirk Maarten V. beweerde, dat zijn melk zoo goed als geen bezinksel had. Eisch in al deze zaken f10 of 5 d. Gerardus L., arbeider te Leiden, staat bekend als een overtreder van de vissche- rijwet. Zoo heeft hij op 13 Februari in een molentocht met een aalschaar ge- vischt, terwijl het water met ijs bedekt wes. Beklaagde, die ditmaal verschenen was, ontkende; de rijksveldwachter, die hem had geverbaliseerd, verklaarde ech ter onder eede, dat hij beklaagde zeer goed herkend heeft evenals andere per sonen te Leiderdorp hem hebben gezien. „Ik zeg, dat ik er niet geweest ben", decreteerde beklaagde. Eisch tweemaal f 3 of tweemaal 2 d. ,,'t Kan me niet veel schelen, een paar dagen meer", zeide bekl. Hendrik B., koper en blikslager te Leiden, heeft voor zijn inrichting geen vergunning aangevraagd bij B. en W. Be klaagde zeide, dat de koper- en bliksla gerij reeds 15 jaar in hetzelfde pand aan de Haven gedreven werd; toen hij de zaak overnam, heeft hij in de veronderstelling geleefd dat de vergunning bestond en hij dus geen nieuwe behoefde aan te vragen. Eisch f 3 of 3 dagen. Gcrrit H., winkelier te Leiden, heeft op 12 Februari, 's avonds half tien, een 13-jarige jongen twee kistjes suikerwerk laten bezorgen. Eisch f4 of 3d. Dirk Theodoras D., visscher te Lei den, heeft gevischt in de Roomburgerwe tering. Bekl. was niet verschenen. De eigenaar van het vischwater P. J. Rama ker te Leiderdorp, verklaarde aan D. volstrekt geen toestemming tot visschen te hebben verleend. Eisch bij recidive 2 hechtenisstraffen van 4 d. ieder. Bevestiging van het vonnis werd ge- Michele bewaard worden. De geheime deur in de Stanza "d'Oro is gesloten, maar daarentegen is de toegang van uit het archief geopend en van het onderaard- sche, of liever het onder water gelegen vertrek waar Donna Yolanda den dood vond en meer dan vier honderd jaar on begraven lag, is eene rijk versierde kapel gemaakt, waarin een eeuwig licht brandt en waar jaarlijks eene zielmis gelezen wordt ter harer gedachtenis, en voor de eeuwige rust van Don Michele en Jacopo Nani. Ik bezit alles wat mijn hart begeert aan aardsche goederen en de liefde van mijn echtgenoot zou beproeven mij de maan te verschaffen, als het mij mocht invallen die te begeeren; maar mijn liefste sieraad onder alle juweelen die ik bezit is toch de spang, die uit Donna Yolanda's goud blond haar viel en beneden door Marino geyO)nden werd hij heeft ha,ar voor pnj vraagd tegen H. van B. visscher te Lei-» den, die op 1 October met stekken ge vischt had in de Vrouwenvaart ond'er1 Zoeterwoude, nadat veldwachter van der! Stel de verklaringen van het proces-ver-, baal had bevestigd. Willem van den B. Azn. arbeider tel N o o r d wij k e h o u t is volgens het pror. ces-verbaal op 15 Februari te Noord* wijk aan Zee aangetroffen, bezig zijndej met het ophalen van veldstrikken, terr wijl hij op 13 Februari wildstrikken ge* steld heeft in de rijkszeeduinen te Noordf- wijk. Bekl ontkende beide feiten. Als eerste getuige werd gehoord dé Jachtopziener A. W. Haasnoot te Noord-, wijk, die op 15 Februari in het jacht-t veld van den heer Cremers een man heeft aangetroffen, die zich vermomd had met; een slaapmuts en een roode zakdoek, zoodat slechts zijn beide oogen én zijn, neus zichtbaar waren. Thans zeide ver balisant, dat Willem van den B. het niet geweest wasdit klopte met het pror ces-verbaal, merkte de kantonrechter opy en toen verb, zeide dat liet een abuiai in zijn verbaal was, ontving hij daarover een scherpe terechtwijziging van den kan* tonrechter. Cornelis Houwaert, eveneens jachtopziener, die op 13 Febr. bekeurde] zeide bekl. zeer goed te herkennen, ter* wfij! uit de mededeelingen van den ge* tuige a decharge Jacob Zwaan het alibi van bekl. niet bleek. Bekl. beweerde in dq Kerk geweest te zijn. Voor de eerste overtreding werd vrij spraak geëischt; voor de tweede eene veroordeeling van f 3 of 3 d. Wegens het niet terugbezorgen van! een arbeidskaart ter gemeente-Secretarié werd tegen Gerardus Johannes P. banr ketbakker te Leiden f3 of 2 d. gej- eischt. f Aan eenzelfde overtreding had zich' schuldig gemaakt Marinus Antonius W* kleermaker te Leiden zich schuldig ges maakt. Eisch f3 of 2 d. Teunis Jacob Z., chauffeur te Le i d e n' heeft met een auto gereden in de Peli kaanstraat. ïisch f3 of 2 d. Wegens het gooien met sneeuwbollen werd tegen Teunis van D., Huib B. eri Pieter D. allen te Katwijk aan Zeej f 3 of 3 d. geëischt. Willem Zacharias v. d. M., bakker te Leiden, heeft zijn bakkerij laten dwei len door zijn 17-jarige dienstbode, ter wijl zulks moest geschieden door een man van minstens 23 jaar. Bekl. zeide de bepalingen van het laatste Kon. be sluit niet te kennen. Eisch f 2 of 2 d. Leendert K., arbeider te R ij n s b u r g. heeft gevischt met een snoekstrik, zonder, vergunning. Bekl. ontkende. Eisch f 3 of 2 d. Arie G., bloembollenkweeker te Lis- s e, heeft in Januari te Noor dw ijk e r- h o u t langs den openbaren weg (Goo- weg) prikkeldraad laten spannen, op korter afstand dan 1 M. uit de berm van den weg, zonder daartoe vergunning te hebben. Bekl., die in persoon was versche nen, zeide, dat hem op allerlei wijze zijne ontginning te Noordwijkerhout belem merd werd. Hij heeft ter Secretarie den legger van wegen en voetpaden opge vraagd en bleek daaruit dat de weg 4 M. breed moest zijn. De kantonrechter vroeg of bekl. bin nen 1 M. het draad had gespannen. Bekl. kon deze vraag niet gedecideerd' ontkennend beantwoorden. Als get. werd gehoord de gemeente veldwachter Franken, van Noordwijker hout, die zeide dat de heer G. hier wel met een „suikerzacht" gezicht verklarin gen aflegde, maar dat de zaak niet in orde was. Eisch f6 of 3d. Bekl. vroeg of de kantonrechter hem inlichtingen kon geven... De kantonrechter viel hem -in de rede met de bemerking: „Wij zitten hier niet om inlichtingen te geven, maar om recht te spreken". Corn. v. D., te Noord wijk stond' reeds de vorige week terecht wegens het loopeii op verboden grond en het; opgeven van een valschen naam. Het eer-: ste ontkende hij. Op het terrein, waar-' op hij "had geloopen, stonden geen bor den met het bekende opschrift. Na het hooi en van twee getuigen, waarvan één a decharge, eisehte het O. M. f 1 of 1 d. en f 8 of 8 d. De kantonrechter te Delft veroordeelde J. v. d. K. en Th. J. R. te L ei d sch en- als broche laten maken en haar mij als eerste verlovingsgeschenk gegeven en zoo dikwijls ik het licht gebogen voorwerp van rood goud, dicht bezet met mooi ge slepen smaragden en diamanten, bekijk,-, zie ik in gedachte de roerende gestalte, voor mij, en zou ik bijna wensch en haar weer te zien, die zoo rustig slaapt in den grafkelder der kerk San Polo onder de rozen en andere bloemen, die wij nooit vergeten op haren geïmproviseerden sar- cophaag te vernieuwen, zoodra zij ver welkt zijn. En hiermede eindigt, wat ik' van de ge schiedenis van het Palazzo Spada te ver tellen had. Kan men 't niet waarlijk „eene tragedie uit het oude en een mysterie uit het moderne Venetië te noemen? E i n de

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5