Uit Stad en Omgeving. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 19 Maart. Gemeentezaken, De gemeente en de openbare onderwijzers. In de Raadszitting van den lOden' Fe bruari 1910 werd door den heer Focke- ma Andreae naar aanleiding van de zoo genaamde neutraliteitsbeweging, bij het openbaar onderwijs en met het oog op den anti-monarchalen geest, die bij som mige leden van den Bond van Nederl. Onderwijzers heerscht, tot B. en W|. de vraag gesteld, of zij wanneer Zij den iRaad onderwijzers voor de openbare school voordragen, „dan niet alleen re kening houden met de bekwaamheid en hei: karakter van de onderwijzers, maar 100k hiermee, of zij behooren tot diege nen, die opiniën hebben, zooals wij die van sommigen hebben leeren kennen../' De eenigszins vage en onbepaalde in kleeding van de vraag maakt de beant woording daarvan niet zoo gemakkelijk, zeggen B. en W., in hun gisteravond ver schenen preadvies. Zij meenen dat de gestelde vraag ten slotte op deze andere neerkomt: of Burg. en Weth. van oor deel zijn, dat bij de beoordeeling of een persoon voor een benoeming bij het openbaar onderwijs geschikt kan wor den geacht, ook diens opvattingen om trent het koningschap en zijn al dan ..iet gehecht-zijn aan het regeerend vorsten huis van invloed moeten zijn, en dat du£ iemand van wien bekend is, dat hij geen eerbied heeft voor de overheid en niet gehecht is aan het Huis van Oranje, als niet-geschikt niet voor een benoeming in iaa:merking mag komen? En hun college zou dan die vraag als volgt willen beantwoorden. B. en W. hebben zich bij de beoor deeling der sollicitanten steeds de vraag gesteld en zullen dat ook in het vervolg (doe i, of er genoegzame zekerheid ten opzichte van den sollicitant bestaat, dat hij zijn onderwijs zal dienstbaar maken jniet slechts aan de ontwikkeling van de ve standelijke vermogens der kinderen, maar ook aan hunne opleiding tot alle christelijke en maatschappelijke deugden. En zij willen hier nog aan toevoegen, dat zij den onderwijzer, van wien men zou inogen verwachten dat hij in de school zou doen blijken, geen eerbied hebben voor de Koningin en geenerlei gehechtheid aan het Huis van Oranje, jniet in staat zouden achten die taak naar behooren te volbrengen. En evenmin zou den B. en W. daartoe in staat achten hem, die buiten de school op eenigs- zirs ostentatieve wijze van zijn anti-mo narchale gevoelens had doen blijken, waardoor aan anderen aanstoot werd ge geven. Ook zulk een man achten zij in de openbare school niet op zijn plaats. Alaar verder zouden B. en W. den ook niet willen gaan. Met name mee nen B. en W. zich verre te moeten houden van een irquisitoriaal onderzoek naar de staatkundige richting van den sollicitee- re -den onderwijzer. De vraag of iemand' een goed onderwijzer zal kunnen zijin, staat en valt bij ons niet met zijn po- 7it eke opvattingen. Geenszins achten'B. en W. het uitgesloten, dat iemand die in beginsel is een tegenstander der monar ch.e, niettemin eerbied koestert voor den drrger van het koninklijk gezag en zich beijvert om aan de door hem onderwezen leerlingen dienzelfden eerbied in te prep- ten dat hij zich dus ook in dit opzicht behoorlijk zal kwijten van de Verplich tingen, hem bij art. 35 "der Wet op het L. O. opgelegd. Overigens mogen B. en W. niet nala tten hier met een woord aan te stippen dat de Raad door het s'tellen der vraag zich wel eenigszins begeeft op het ge bied door den wetgever aan hun college toegewezen. Immers de wet draagt aan B. en W. en aan hen alleen pp om de voordracht voor een onderwijzersbe- noeming op te maken, dus bij hun college be ust allereerst de beslissing, met wel ke factoren daarbij behoort te worden jrekening gehouden. En bij de naleving dier verplichting laan B. en W. bij art. 29, 2e en 8e lid der Lager Onderwijswet opgelegd mag hun college zich geenerlei band, ook! niet door den Raad' laten aanleggen. Ge heel zelistandig behoort het te beslissen, jweike personen voor een benoeming be hooren te worden voorgedraegn. En in Zooverre zou dus ook een behandeling van deze aangelegenheid in den Raad geen rechtst'. eeksche resultaten kunnen opleveren. Wat hiervan echter zijn moge, al heb ben B. en W. gemeend met een enkél Woord van hun standpunt ook in dit; opzicht te moeten doen blijken, zoo heb- be i zij toch, gelijk uit het bovenmede- gedeelde gebleken is, niet geschroomd', ook omtrent de zaak zelve, waar het den heer Fockema Andreae om te doen was hun gevoelen te doen kennen. Plaatselijke Schoolcommissie. De Plaatselijke schoolcommissie, ge hoord omtrent het voorstel van den Heer Sijtsma om te bepalen, dat vier leden van de commissie vrouwen zullen moeten zijn, kan zich daarmede niet vereenigen. Zij heeft er geenerlei bezwaar tegen dat da mes in de commissie worden opgenomen; maar bepaaldelijk ih de verordening v;ojpi; te schrijven dat dames in die schoolcom missie moeten zitten en hoeveel, schijnt haar niet raadzaam. Alleen behoort de verordening de keuze van een vrouw tot lid der commissie niet uit te sluiten. Overigens merkt de commissie nog op dat de benoeming van dames in de school commissie niet slechts wenschelijk is met het oog op het onderwijs in de vrouwe lijke handwerken, maar evenzeer met het oog op het onderwijs in de behandeling van de wasch en de huishoud- en kook kunst, dat op de herhalingsschool voor meisjes gegeven wordt, alsmede meer in het bijzonder voor de scholen, die uitslui tend door meisjes worden bezocht Trouwens de verordening, zooals zij thans luidt, heeft aan die opneming nim mer in den weg gestaan en behoeft dus in dit opzicht geen wijziging. Wel acht de commissie het alsnog wenschelijk, dat nu het aantal leden tot 16 zal worden uitgebreid, de zittingsduur der leden van drie tot vier jaar zal worden verlengd'. B. en W. kunnen zich met het boven weergegeven advies der commissie, waar in zij trouwens ook hun eigen gevoelen hebben neergelegd!, zeer wel vereenigen. Waar echter behalve de door de commis sie voorgestelde nog eenige andere wij zigingen in de bestaande verordening zou den moeten worden aangébracht en deze bovendien reeds welhaast 30 jaar oud Is, verdient het aanbeveling de verordening door een geheel nieuuwe te vervangen en hebben zij het concept daarvoor den Raad ter goedkeuring aangeboden. Het idiotenge sticht. Door den Raad is indertijd besloten dat de stichtingskósten aan "de afdeeling voor jeugdige idioten nabij Endegeest niet meer dan f 220.000 mogen bedra gen. Nu de gunning van den eigenlijken bouw heeft plaats gehad, blijkt, dat met f 200.000 kan worden volstaan, waarbij dan echter op ga sverlichting en op stoombedrijf gerekend is. Waar inmid dels tot levering van electrischen stroom aan Noordwijk besloten is, verdient het aanbeveling om zoowel de verlichting als de beweegkracht van het idiotenge- sticht met electrischen stroom te bedie nen, waardoor de kosten echter met een som van f 10.000 stijgen, maar toch al tijd minder bedragen dan het maximum, door den Raad' toegestaan. B. en W. vragen daarom f 210.000 te hunner be schikking te stellen Directeur Kweekschool. B. en Wi. stellen voor aan den neer N. Brouwer met ingang van 1 Septem ber 1910 op de meest eervolle Iwijze ontslag te verleenen uit zijne betrekking van Directeur der Kweekschool voor On derwijzers en Onderwijzeressen alhier. Eervol ontslag. B. en W. stellen voor aan mej. M. Tillenia ingevolge haar verzoek om ge zondheidsredenen eervol ontslag te ver leenen als le onderwijzeres in de hand werken aan de openbare lagere school 3e klasse no. 6 (Paul Krugerstraat). Onderwijzend personeel. B. en W. bieden de volgende voor drachten aan ter benoeming van onder wijzeres met verplichte hoofdacte aan de navolgende openbare scholen School 3e kl. no. 2 (v. d. Werfstraat). lo. F. C. de Graaf; 2o. J. J. Eilders te Meppel en 3o. D. C. de Bruijn te Lei derdorp. School 3e kl. no. 3 (Korte Mare): lo. J. J. Eilders te Meppel2o. D. C. de Bruijn te Leiderdorp en 3o. G. v. d'. Zan den, hoofd der O. L. School te Loenen (gem. Apeldoorn.) School 3e kl. no. 8 (Heerenstr.)lo. D. C. de Bruijn te Leiderdorp2o. O. v. d. Zanden, te Loenen en 3o. B. ten Wolde, hoofd der O. L. School te Kal- lenhote (Qem. Steenwijkerwold). Schoolbouw. Nu het bouwen van een nieuwe school 4e klasse no. 1 aan de Haverstraat aan den laagsten inschrijver voor f34.864 is g egund, kunnen de totaal hosten voor het werk worden berekend. Want behalve dlit bedrag zal voor het leggen van vloeren in gewapend beton, gasleiding en ver warmingstoestellen, schoolmeubelen enz. nog pl.m. f19.136 noodig, zoodat de totale kosten tot f54.000 zullen stijgen, waarvan f 11.450 door het Rijk zal wor den gedragen. B. en W. stellen voor d'eze som te hunner beschikking te stellen. Voorts stellen B. en W. voor het leg gen van beton en gewapend-betonvloe. ren in de nieuwe school ondershands op te dragen aan de Naaml. Venn. W^rninl/s Betonfabriek voor f3071. Werkltèdenreglemënt. Ingevolge de gedane toezegging heb ben B. en Wi. eene wijziging van jhet werkliedenreglement voorgesteld, waar door aan de gemeente-werklieden tijdens hun verblijf onder de wapenen, indien zij gehuwd ,of ongehuwd en kostwin ner voor anderen zijn, 80 pCt. en indien zij ongehuwd zijn en slechts voor rich zelf te zorgen hebben, 35 pCt. va^ Tiun loon ontvangen. Werkmanswoningen. Ingevolge de van B. en Wi. ontvangen' machtiging zijn door de Vereeniging tot bevordering van den Bouw van Werk manswoningen met de Electrische Spoor- wegmaatsch. en met de Ned. Herv. ge meente overeenkomsten aangegaan, be treffende hare terreinen aan „de Kooi" Wftar^iO^r resp. f.2500 e/a f 200QJP,(de der vereeniging is gevloeid. Met het oog pp de aanzienlijke balanswaarde van f79.816,95, waarvoor die terreinen nog te boek «taan, verzocht de vereeniging machtiging f4500 tot extra afschrijving te mogen bestemmen. Bij B. en W. bestaat tegen de bewilli ging van dit verzoek geen bezwaar, waar door bovendien d'e jaarlijksche rentega rantie der gemeente met f 157,50 zal verminderen. Zij adviseeren daarom de vereischte goedkeuring te verleenen. Een tweede verzoek der vereeniging strekt om te willen toestaan, de eigen- deelneming in de uitvoering van haar bouwplan op ,f 18000 te stellen, zijnde de som, die indertijd was begroot. Uit den aard d'er zaak hebben B. en Wi. geen bezwaren en stellen zij daarom voorf overeenkomstig het verzoek te besluiten. Stedelijk, 'Muziekkorps. Door de heer O. P, Timp den len Maart als bestuurslid van het Stedelijk Muziekkorps periodiek aftreedt, geven B. en Wi. den Raad in overweging tot de benoeming van een lid van den Raad1 tot lid van ;dat bestuur over te gaan. Verhuring gemeente-eigehdoninien. De huur van het benedenhuis NieuW- steeg 10A eindigt 1 April a.s. en de tegenwoordige huurster wenscht ze niet te continueeren. Uit de diverse aanbiedingen komt B. en W. het aannemelijkst voor die van Chr. J Wijnb.eek, kapper, alhier, aan wie B. en W. voorstellen dit pand voor den tijd van 5 jaar tegen f225 per jaar te verhuren. Practisehe Ambachtsschool. Ter benoeming van een bestuurslid valn bovenstaande vereeniging ter voorziening in de vacature door periodieke aftreding van den heer A. M. Touw (niet hierkies- baar) is door het bestuur der Raad de volgende aanbeveling aangeboden 1 lo. J. C. A. Binnendijk en 2o. R. Jj Verwijs. Demping van sloot en. Door J. N. Bogaards en door O. Splin ter en J. G. Brandt is vergunning ver zocht tot demping van gedeelten sloot aan den Maresingel resp. voor perceel no. 75 en perceelen 7274. B. en W. adviseeren de gevraagde ver gunning te verleenen onder de gewone voorwaarden. Ook stellen B. en W. voor aan W. J. de Haan vergunning te verleenen tot demping van een gedeelte sloot in de Medusastraat voor de perceelen 15 en 17. Tentoonstelling Mathesis B. en W. stellen den Raad voor aan het genootschap „Mathesis Scientiarium Ge- nitrix" kosteloos ten gebruike af te staan de benoodigde lokalen voor de tentoon stelling van door de leerlingen vervaar digde teekeningen en voor het houden der jaarlijksche algemeene vergadering gedurende de week van 917 Mei. Qebruik van Cement. Op een verzoek van de firma Rijse- wijk Co. te Zutfen om te bepa len dat voor „werken" uitgevoerd onder beheer van of namens de ge meente uitsluitend Nederlandsche ce ment zal worden verwerkt, indien nl. de prijs en de qualiteit daartoe geen beletsel blijkt te zijn" 6tellen B. en W. voor afwijzend te beschikken. Aldus gesteld heeft het verzoe'k eigen lijk weinig zin. Is het binnenlandsch fa brikaat even goed en niet duurder, zul len de aannemers het wel in hun eigert belang aanwenden. Kan het binnenlad- sche concurreeren, meenen B. en W. dat het niet op den weg der gemeente kan liggen de aannemers ,wat het te verwer ken materiaal betreft, aan banden te leg gen. Overname Sophiastraat. B. en W„ stellen voor naar aanleiding van een verzoek van de eigenaren dier straat, het gedeelte van de Sophiastraat gelegen tusschen de Maresingel en de Buitenlaan, in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen, (nadat door de d'rie adressanten, M. de Tombe, J. Th. Breedeveld en de Wed. A. van Donkelaar, voor het behoorlijk in orde maken van dat straatgedeelte een bedrag van f 250 in de gemeentekas zal [zijn gestort. LEIDEN, 19 Maart. Gemeenteraad. De Gemeenteraad houdt eene vergade ring op Donderdag 24 Maart 1910, des namiddags te 2 uur. Te behandelen onderwerpen: le. Voorstel om aan den Conservator van het Stedelijk Museum „De Laken hal" voor ten hoogste een jaar verlof te verleenen buiten bezwaar van de ge meentekas. 2e. Benoeming van een lid van "het be stuur der vereeniging „De Practische! Ambachtschool" 3e. Benoeming van een lid van het be stuur der vereeniging tot instandhouding van het Leidsch Muziekkorps. £e. Benoeming van een Rector Valn het Gymnasium. 5e. Benoeming van een plnderwljzer met verplichte hoofdacte aan <ie school der 3e klasse no. 2. öq, yga ggn wijder met verplichte hoofdacte aan de school der 3e klasse no. 3. 7e. Benoeming van een (onderwijzer met verplichte hoofdacte aan d« school 3e klasse no. 8. 8e. Voorstel om Prof. Dr. ,W. Martin voor den duur van het verlof Van den conservator te benoemen tot tijdelijk con servator van het Stedelijk Museum, op een salaris, berekend naar een wedde van f 600 per jaar. 9. Verzoek van Mej. M. Tillema (om eervol ontslag als le onderwijzeres in de handwerken aan d'e school der 3e kl. no .6. i I l 10e. Verzoek van N. Brouwer om eer vol ontslag als Directeur der Kweek school, voor onderwijzers en onderwijze* ressen. 11e. Verzoek van het bestuur van het genootschap „Mathesis Scientiarum Qe- nitrix" om het kosteloos gebruik van de Stadsgehoorzaal, ten behoeve van d'e tentoonstelling van teékeningen en voor 'het houden der algemeene vergadering. 12e. Verzoek van het bestuur der Ver. tot bevordering van den Bouw van Werk manswoningen, om goedkeuring tot ex tra afschrijving op de balanswaarde d'er terreinen in de Kooi. 13e. Verzoek van het bestuur der Ver. tot bevordering van den Bouw van Werk manswoningen om goedkeuring dat d'e eigen deelneming der Ver. in d'e uitvoe ring van het plan GeeregrachtLeven daalZijdgracht, wordt bepaald op f 18000. 14e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor den bouw van d'e nieu we school 4de klasse no. 1, pan de Ha verstraat. 15e. Voorstel tot beschikbaarstelling 5van gelden voor den bouw van een af deeling voor jeugdige idioten nabij het gesticht Endegeest. 16e. Voorstel tot k'ostelooze overna me in eigendom en onderhoud bij de gemeente van het gedeelte van de So phiastraat, gelegen tusschen den Mare singel en de Buitenlaan. 17o. Verzoeken van J. N. Boogaards en van G. Splinter en J. Brandt om ver gunning tot demping van gedeelten sloot langs den Maresingel. 18o. Verzoek van W* J. de Haan om vergunning tot demping van een gedeel te sloot in de Medusatraat. 19o. Voorstel tot verhuring van het benedenhuis in de Nieuwsteeg no. 10a, aan Chr. J. Wijnbeek. 20o. Voorstel tot onderhan'dsche op dracht van het leggen van beton- en ge- wapend-betonvloeren in de te bouwen school aan de Haverstraat aan de Naaml. Vennootschap „Wemink's Betonfa briek." 21o. Voorstel tot wijziging van art. 19 van het „Reglement voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden." 22o. Verzoek van de firma Rijseudjk en Co. te Zutphen, om te besluiten dat voor werken, uitgevoerd onder beheer van of namens de gemeente Leiden, uit sluitend Nederlandsche cement zal wor den verwerkt. 23o. Verordening regelende d'e samen stelling en inrichting van de Plaatselijke Schoolcommissie te Leiden. De stukken liggen ter lezing voor de leden in de Leeskamer. De dames M. E. van Zo est, J. E. van Bremen, A. de Vries A. A. Ouwee- Ieen, allen alhier slaagden te 's-Graven- hade voor het examen nuttige handwer ken. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd aan de Rijks-Universiteit alhier lo. tot lector in de faculteit der letteren en wijs begeerte, om onderwijs te geven in de aegyptologie, dr. P. A. A. Boeser, on der-directeur bij 's Rijks Museum van Oudhedenen 2o. tot lector in de facul teit der letteren en wijsbegeerte aan die Universiteit, om onderwjjs te geven fn de praehistorische en Romeinsche Archeo logie, dr. J. H. Holwerda, onder-direc teur bij 's Rijks Museum van Oudheden. Aan den Sergeant-majoor-instructeur B. G. J. Deutekom van het 4e Regiment- Infanterie is bij Koninklijk Besluit van 14 Maart 1910 No. 22 op zijne aanvrage een voortdurend jaarlijks pensioen toege kend tot een bedrag f351, met over gang bij hüt Reservepersoneel van de Landmacht. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den reserve 2e Luitenant H. T. van de Velde van het 4e Regiment- Infanterie toestemming verleend om zich in Nederlandsch-OosLIndië op te houden met vrijstelling van opkomst onder de wapenen tot 1 April 1911. ALFEN AAN DEN RIJN. De gemeen teraad vergadert Woensdag 23 Maart a.s., 's morgens 10 uur. 'Punten van behandeling: 1. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een plan voor stelselmatige bebouwing. 2. Aankoop van het huis bewoond door N. den Dikken, tot vergrooting van het Marktplein en tot verruiming van den ingang Schoolstraat. 3. Voorstel van B. en W. met betrek king tot de oprichting van een openbaar slachthuis. 4. Benoeming van een gemeente-archi tect, tevens Directeur der waterleiding. 5 Benoe.ming van stembureaux voor de verkiezingen van leden (d'er Kamers van Arbeid. BOSKOOP. Bij het eindexamen ,aan de Rijkstuinbouwwintersschool te Bos kap, op 15 en. 16 Ma,art jl., slaagden de heerenO. J. Alberts, BoskoopWk H. Allert, Alfen A. G. Bosgra, Bergum f W. H. J. Breijl, Den Haag; W> J. ft, Godding, Nijmegen; WI M. De Haan* Utrecht; J. JHoofdman, Boskoop; J. Kraaijenbrink, SoestdijkR. C. Kuiper* von Lande, Gouda; JVl T. Lemkes, Al-* fenO. J. Loggers, UtrechtM. v. Mei, KnijpeK. J. Perk, Hilversum J. Schaap, Deventer. HAZERSWOUDE. De onlangs bij het 4ö Regiment-Infanterie te Leiden inge. deelde milicien A. van Gorkum is weder met verlof vertrokken in afwichting va4 herkeuring, voor Gedeputeerde Staten. HILLEGOM. De loonstrijd te Hillegonf reikt verder dan deze gemeente. In het heele bollendistrict heeft omdef de bloemjstwerklieden de gedachte posf gevat, die hun Hillegomsche medewerkt Weden tot actief optreden heeft aangen spoord. Zoowel te Heemstede als te Lissq hebben de georganiseerde katholieke bloe mistarbeiders daarvan reeds laten blijketf terwijl het .Hoofdbestuur van hun alge- meen en bond in dezen ook zijn mee,,in# heeft kenbaar gemaakt. In het Maartnummer van het orgaatf het Ned. R. K. Tuinbouwblad onder re dactie van den Zeereerw. ,Heer L. van; den Berg, Rector te Haarlem, publiceert ceert het genoemde hoofdbestuur de voN gen de motie: „Het bestuur van den Ned. R. K. Bloe mist- en Tuinliedenbond, „St Deus.Der dit", vergaderd op Zondag 13 Maart tq Haarlem, brengt hulde aan de Federatiq van Bloemistwerkliedenvereenigkigen tq Hillegom in zake de loonactie, aldaar ge voerd, en verzoekt alle afdeelingen met alle geoorloofde middelen een dergelijk* loonactie i jnhet leven te roepen en gaat over tot de orde van den dag." Donderdag 28 April a.s. zullen alhlef 45 meisjes en 42 jongens hun Eerste Hf Communie doen. LISSE. Terwijl eenige kinderen giste- teren aan den Engelbrug te dicht aai* den waterkant speelden viel het vier jarig zoontje van P. v. d. Aart in het „Mallegat" Op het geschreeuw der kin deren kwamen eenige vrouwen toegesneld waaronder ook de moeder van den dren keling. Deze mocht er spoedig in slagen haar zoontje op het droge te brengen. Bij de meeste bollenkweekers alhief zijn ide hyacinthen schoon en is men reeds begonnen met 't „dagvaarden" wat bij een temperatuur als gisteren geen benijdens waardig baantje is. NOORDWIJKRHOUT. De milicien Kors, die 15 Maart vertrok, om inge deeld te worden, is wegens doofheid af gekeurd, zoodat in zijn plaats C. Bouw meester bij de Militie zal worden inge lijfd. f; Naar wij vernemen heeft onze ka pelaan, de Wieleerw. Heer Mulder, het adviseurschap van de in d'e Zilk opge richte tooneelvereeniging aanvaard. Woensdagnacht brak er, vermoe delijk door de kachel, brand uit bij de Wed. A. Verdegaal, welke nog vrij goe<| is afgeloopen. De vrouw des huizes* wakker wordend, meende eenig gerom mel te hooren. Denkend aan inbrekers waarschuwde zij de meid1, die onveH saagd iii de kamer ging kijken. Toen' zij de deur opende, sloegen rook en' vlammen haar in het gelaat. Evenwel be zat zij de tegenwoordigheid van geest de deur weer d'icht te trekken waardoor voorkomen werd dat de geheele behui zing in vlammen opging. Zij wekte toen,' de zoon des huizes en de buren, die! toen met emmers water den brand bluscft ten. Van het meubilair is nagenoeg alles verbrand of beschadigd, hetgeen door verzekering gedekt wordt. De vrachtrijder N. Duivenvoorde kwam met een zwaar beladen wagen hout langs de Leidsche vaart. Bij de brug aan het station Piet Gijzenbrug weigerden de paarden, zoodat de wagen achteruit liep en bij den heer Jac. War merdam in de ruiten terecht kwam. De vrouw des huizes raakte met haar hand' tusschen de balken en 'de muur zood'at (haar hand zwaar gekneusd werd' en gej- neeskundige hulp moest worden inge?- roepen. "ROELOFARENDSVEEN. Op de alge meene ledenvergadering der Coöperatie ve Vereeniging „Qroentenveilmg" war ren aanwezig alle bestuursleden met 36 gewone leden, waaronder 5 ^gevolmach* tigden. De Voorzitter, de heer H. Bakker, opende de vergadering, waarna de nor tulen van de voorgaande vergadering! worden gelezen en goedgekeurd'. De Penningmeester geeft vervolgens verslag van de inkomsten en uitgaven over het 'afgeloopen dienstjaar. Aange voerd werden 10.558 H.L. augurken* waarvoor ontvangen werd f 68.824,34. Aan de tuinders werd uitbetaald na af trek van 5 pCt. de somma vai< f65.152,56. Aan bestuurskosten, arbeids loon, manden en zakken en diverse reke ningen f2752,19, totaal f 67.904,75, zoo dat er een batig slot is van f919,59. Van het vorige jaar was nog in kas f 80,88 en nog ontvangen een achterstal lige schulden f330.15, zoodat er eentl gezamelijk saldo is van f 1330,62. Dq aanwezige goederen der Vereeniging werden geschat op ongeveer f700. De Commissie, belast met het nariep der boeken, en bestaande uit de Heerem Th. Wagenaar, Jac. Bakker en P. def Jong, verldaar4 bij m&ndfl V.afl &erstgq«

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 7