Gemengd Nieuws. De Prins Willem II. De (te Paramaribo verschijnende) West geeft mededeelingen omtrent het zoeken door de Utrecht naar de Prins Willem 11. Daarbij werd van de veronderstelling uitgegaan, dat het eventueel ongeval aan machine of schroef, dat de boot beweging loos zou hebben gemaakt, heeft plaats gehad voorbij de Azoren, en de boot dus westelijk is afgedreven. De commandant van de Utrecht heeft nu op de kaai t uitgemeten waar de Prins Willem II bij normale reis, dag voor dag zich had moeten bevinden. Daar men niet weet op welken dag het ongeval heeft plaats gehad, is van elk punt afzonder lijk uitgerekend, hoever de boot kon zijn afgedreven, indien op dat punt het on geluk heeft plaats gehad. Zoo verkreeg jnen dus een reeks nieuwe punten, die door een lijn zijn verbonden. Deze lijn had de Utrecht zich als reisroute gesteld, voor de heenreis, waarbij aangenomen is dat de boot een halve mijl per uur is afgedreven. Voer de terugreis was een andere lijn opgemaakt waarbij uitgegaan is van de veronderstelling dat de boot een mijl per uur is afgedreven. In den voertop van het oorlogsschip bleef vocridurena een man op uitkijk, ge wapend met een binocle. Des nachts wérd èlk kwartier de hori zont afgezocht door middel van een zoek licht. Daarna werd het zoeklicht telkens «enigen tijd op een wolk gericht, om de aandacht te trekken van de Willem 11, welk schip clan doer vuurpijlen zou kun nen antwoorden. Een premie was uitgeloofd voor den- geen aan cocrd die het eerst het vermiste schip zou opmerken. Een bacoven-schip hetwelk 26 Febr. van hier naar New-York vertrok, zoomede de boot die de daarop volgende week van daar werd verwacht, zouden «en eenigs- zins gewijzigde route volgen, om de Willem II „op te vangen" indien het „om de West" mocht zijn afgedreven. Mgr. Giovannini. „De Tijd" deelt ,uit de beste bron me de, dat de voorstellingen, volgens den correspondent van de „N. Rott. Ct.," door mgr. Benigni gegeven, onder meer dan één opzicht onjuist zijn bepaalde lijk wat aangaat den indruk, welken het geval-Giovannmi in de meest gezagheb bende Vaticaanschen kringen heeft ge wekt. Een terugkeer van mgr. Giovannini naar 's-Gravenhage is ten gevolge van „het incident" volstrekt: buitengesloten. De Minister van Justitie. In verband met het aan den minister van Justitie verleend verlof tot herstel van gezondheid, is het gerucht in omloop gebracht, dat de minister wel niet op zijn post zou terugkeeren, maar een ander aanzienlijk ambt hem zou worden toever trouwd. Naar „Het Centrum" verneemt, ont breekt aan dit gerucht vasten grond. Juist in de verwachting, dat een langdurige rust hem in staat zal stellen zijn werk zaamheid als minister van Justitie te her vatten, is aan mr. Nelissen een langdurig verlof verleend. De geruchten over zijn aanstaand af treden zijn dus minstens voorbarig, jen hetzelfde geldt voor het noemen van een eventueelen opvolger. Reeds werd als zoodanig een lid van den Hoogen Raad' gedoodverfd, terwijl volgens anderen de oud-minister Loeff het meest jn aanmer king zou komen. Maar, zooals wij zeiden, dit alles mist vasten grond. Kunst en Wetenschappen. Kometen. Behalve de komeet van Halley die van Winnecke en die van Daniël zullen, vol gens de berekeningen, in 1910 nog zeven periodieke Kometen bunnen den gezichts kring van de aarde zijn of komen, wat niet zegt, dat ze alle gezien zullen worden. Zoo zijn voor de ontdekking der kometen Giacobini, Swift en Tempel de omstandig heden zeer ongunstig, de komeet van Az- zest daarentegen zal men met vrij groote waarschijnlijkheid tegen den zomer vin den, die van Spitaler zal evenals de ko meet van Faye in October goed waar genomen kunnen werden, terwij! eindelijk .Brooks' komeet aan het einde van den fcomer in het zicht zal komen. Het misbruik van zout. De nadeel en, die het gebruik van zout in onze spijzen oplevert, waren een on derwerp van bespreking op de verga dering der Royal Society of medicine van dit jaar, waar dr. Ackerley over salinewater en zoutgebruik £prak. Zoo wel bij dieren als bij kinderen had spre ker nimmer kunnen ^aritoonen1, clat er eene natuurlijke behoefte .aan zoutge bruik bestond. Het .totale keukenzout gehalte van het menschelijk lichaam be draagt i/2 procent, en terwijl het mee- rendeel der menschen ongeveer 20 G. zout per dag verbruikt, zou eene hoe veelheid van 2 G. zijns inziens voldoen de zijn. Deze geringe hoeveelheid komt (in liet voedsel voor, want melk beviat '1.8, kaas 15 a 25, eieren, 1.4 a 1.6,i vleesch 19 k 28, 'brood 4 a 7 G. perl kiló. Toevoeging van zout heeft geen invloed op de digestie, te veel zout ver traagt die. Al ,deze overmaat van zout verlaat door de nieren het lichaam en dit misbruik werkt op den durr nadeelig op deze organen. Bij zoutvrij dieet bevat de urine 3 tot 6 pro mille zout» onder jje, tegenwoordig algemeene voedingsvoor,- waarden 16 pro prille. Het zout, dat jn het lichaam achter blijft, heeft water noodig, en daardoor ontstaat gewrc'itsvermeerdcring cn daar om kan ook .oedeem een gevolg zijn van dit misbruik. Door wijziging van zijn zout gebruik kon de spreker in weinige dagen zijn lichaamsgewicht wijzigen. ,Het ge bruik van veel zout verhoogt den bloed druk, bij verschillende huidaandoeningen heeft verminderd zoutgebruik een gunsti- gen invloed. Bij het gebruik van salinewateren, had hij aangetoond dat eene hoeveelheid van 5 G. der bronzouten, in water opgelost een gunstigen invloed ,op de ontlasting had, terwijl groote hoeveelheden van 25 G. en meer geen gunstig effect veroor zaakten. (Ph. .Weekblad.) Rechtszaken. Eedsweigering: Docr het gerechtshof te Amsterdam werd heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den eedsweigeraar J. Hoogland, die voer de Haarlemsche rechtbank heeft te recht gestaan wegens het opzettelijk wei geren van het afleggen van den eed. toen hij als getuige in een strafzaak moest worden gehoord. Hij verklaarde Roomsch-Katholiek gedoopt te zijn, doch niet meer in God te gelooven, reden waar om hij verzocht van den eed te worden vrijgesteld. Het O. M. bij de Haarlemsche rechtbank had een dag gevangenisstraf geëischt maar zooals men zich herinneren zal, heeft de rechtbank J. H. ontslagen van rechtsvervolging. Tegen dit vonnis was het O. M. bij de Haarlemsche recht bank in appél gekomen en werd deze zaak voer het hof alhier behandeld. De adv. gen. mr. de Josselin de Jong eischte ver nietiging van het Haarlemsche vonnis en vorderde veroordeeüng van beklaagde tot 7 dagen gevangenisstraf. Het hof ontsloeg J. li. van alle rechts vervolging, verklarende dat, indien een getuige verklaart niet in een God te geloo ven hij met een belofte kan volstaan. Ingezonden Mededeelingen k 30 cent per regel. A..DAMEN ZOON. Wijnhande eij|= Ijofleveranciers ■gsteeg (13) Land- en Tuinbouw. De vee-tentoonstelling te Rotterdam. De jaarlijksche Paaschtentoonstelling van de afdeeling Rotterdam, Schiedam en omstreken der Hollandsche Maatschap pij van landbouw, die gister plaats had, wordt steeds meer een gebeurtenis in ons land. De belangstelling daarvoor blijft groeiende; en zoo groot pis de drommen bezoekers daar gister waren, zijn ze misschien wel nooit te voeren geweest. Want men ,weet, dat er nooit elders bijvoorbeeld een zoo uitgelezen verzameling gemest vee valt te bewon deren dat op geen andere tentoonstel ling de handel zóó levendig is als hier, waar er van de vette beesten zelfs maar weinig onverkocht plegen over te blijven. En als een klein bewijs van haar alge meene bekendheid diene, dat er bij de pu blieke inschrijving voer de twintig dui zend „loten van den landbouw" aanvra gen waren ingekomen tot een totaal van niet minder dan... vier en twintig mfllioen stuks Van 't jaar ongeveer 'tachtig nummers minder ingeschreven dan in het voorjaar van 1909. Een van de oorzaken bier- voor zal wel liggen in de enorme duurte van het hooi, de prijzigheid van spoeling en pulp, tengevolge waarvan er heel wat vee van de hand gedaan is, en minder gemest. De gevolgen van den natten zo mer doen zich gelden. Verscheiden boe ren hebben hun koeien 'met stroo ge voederd anderen gaven hun tarwe, hun boon en en erwten aan de beesten te eten, nu daar vanwege dien misoogst door de aanhoudende regens, toch aan de Rotterdamsche beurs moeilijk afzet voor is te vinden. En misschien ook heeft het ongunstige weer bij de tentoon stellingen van verleden jaar, vooral ook voor het teerdere goed, voor koeien, die pas gekalfd hebben, bijvoorbeeld, en kele boeren afgeschrikt; te meer om dat Paschen nu zoo vroeg valt. Het vette vee is op het oogenblik' goedkoop, het magere duur. Doch de ge meste dieren zijn hier verre in de meer derheid. En wat was d;an al aanstonds die eerste afdeeling van ossen, met hard' voer gemest, onverschillig van welken leeftijd een zeldzaam mooie collectie) zware, welgebouwde exerfrplaren. Doch de spoeling-ossen van dezelfde catego rie winnen het daarbij nog "door de fijn heid van hun vleesch. En om deze partij liepen de Belgische handelaren dan ook het gretigst rond. Maar over het alge- meen waren er bij de ossen weer pracht- dieren, monsters van zwaarte en tevens fijn gebouwd; tonnetjes-rond, dóch zoo breed en, zoo rechit, zoo zacht van huid als canapétjes. Onder de koeien, met hard voer ge mest» NP/A11. £X. zeifs_ aangev&erd uitdiep omtrek van Venlo, om van Zeeland te zwijgen. En al blijkt ter plaatse bij voorbeeld voor Limburg de concurrentie met Zuid-Holland misschien nog wat zwaar, wat hier geen prijs krjjgt vindt toch zeker koopers, die licht 'een centje meer per pond betalen. En de zorgzaamheid, die de boeren soms aan deze beesten besteden, blijkt bijvoor beeld, als ge den baas zelf gehurkt ziet zitten, om zijn koe, na de lange reis, uit de hand te voeren. Van de ingeschreven nummers waren er maar heel weinig thuis gebleven. Onder het niet gemeste vee waren, wederom heel wat zoogenaamde stroo- ossen. Die zijn bij de spoelingboeren in trek, om ze af te mesten, al is het ook een heele kunst om zoo'n „rouwe os" met zijn winterjakje nog aan vet en glad te maken. De dieren zelf ken nen dan hun weelde nietmaar met iede- ren Luilekkerlandschen dag naderen ze dichter.... de slachtbank. De melkgevende vaarkoeien vormden een uitgelezen collectie, waaraan de jury haar moeite zal hebben gehad. Dan het aanfokvee. Guiste vaarzen wa ren er .dit keer zelfs meer dan het vori ge jaar. En de pink-kuiskalveren, die meekwamen, toonden in den vorm gun stig naar hun vaders te aarden. De klei ne collectie drie-jarige rijstiereh plei ten ook hier weer hun nut voor de fok kerij; het Rundvee-stamboek looft er te genwoordig trouwens prijzen voor uit naar men weet. En van de tweejarige rijstieren was de afdeeling, die er het vorig jaar elf telde, nu teruggeloopen tot vijf. De pinkstiertjes hier waren alle in her stamboek ingeschreven en dus ook van stamboekliouders afkomstig. Uit de inzending schapen bleek wel duidelijk de ongunstige invloed van het natte weer, vooral op deze dieren, die het zwaar te verantwoorden hebben ge had. Er zijn er bij menigte gestorven. Bovendien is de schapenteelt hier niet zoozeer in zwang, al worden nogal wjai lannne- es gekocht en in het land gezet, om ze klaar te maken voor export naar Engeland. Ook de varkensfokkerij is vooral voor dien uitvoer bestemd. Er waren monster dieren onder, die een heel hok breed vullen. De afdeeling van niet zwaarder dan zestig kilo gaf het type, dat de Londensche markt bij voorkeur om zijn fijnheid vraagt. Hier te lande worden deze kleinere exemplaren eerst nog af- gemest voor de slacht. En één zeug ver toonde er met haar twaalf kindertjes de idylle van moedergeluk. De eigenaar had de tig biggetjes gehad bij twee zeu gen Ten slotte de afdeeling paarden, in Nederland gefokt. De warmbloedige hengsten, die meer en meer aangehou den worden voor de fokkerijde zwaar dere koudbloedige, die, zoo anderhalf jaar oud, grif weggehaald worden door de handelaren, voor sleepwerk vooral, om er de zware bierbrouwerspaarden uit op te kweeken, en heel veel voor het buitenland, bij voorbeeld voor de Duit- che mijnen. De merries, hier aan "de lijn, waren bijna allemaal ingeschreven en de mer rie- en ruinpaarden (geboren in 1904 en 1905), toebehoorend aan handelaars, vormden wederom een luxe-afdeeling. Maar in het geheel waren er ongeveer vijf en twintig nummers minder dan den vorigen keer. De bekroningen op de veetentoonstel ling welke wij gisteren vermelden, kun- we nog aanvullen met de volgende: Melk en drachtig vee. No. 15. Voor de beste melkkoe (ge kalfd hebbende in 1910). Groningsch veeslag, witkop of blaarkop. Eerste prijs J. W. Clant, te Alphen a. d. Rijn; tweede prijs Jac. Verhoog, alhier. No. 17. Voor de beste melkschot (ge kalfd hebbende in 1910, geboren in 1907), groningsch veeslag, witkop of blaarkop. Eerste prijs Jac. Verhoog, al hier. No. 19. Voor de beste medevaars (ge kalfd hebbende in 1910, geboren in 1908), Groningsch veeslag, witkop of blaarkop. Eerste prijs niet toegekend tweede prijs Jac. Verhoog, alhier. No. 21. Voor de beste kalfdragendë koe, minstens 7 maanden drachtig. Gro ningsch veeslag, witkop of blaarkop. Eerste prijs stal Heeswijk te Voor burg; tweede prijs dezelfde. No. 23. Voor de beste kalfdragende schot, minstens 7 maanden drachtig (ge boren in 1907), Groningsch veeslag, wit kop of blaarkop. Eerste prijs E. van der Vring te Oudshoorn a. d. Rijn; tweede prijs dezelfde. No. 25. Voor de béste kalffdragende vaars, minstens 7 maanden drachtig (ge boren in 1903), Groningsch veeslag, wit kop of blaarkop. Eerste prijs M. C. Piek Czn. te Oudshoorri; tweede prijs J. W'. Clant te A1 ph e n a. d. R ijn. No. 27. Voor de beste guiste vaars (geboren in 1908). Groningsch veeslag, Witkop of Blaarkop. Eerste en tweede prijs C. C. BreukUnk, te Vobrscho ten. No. 29. Voor het beste pink-kuiskalf (geboren in 1909). Groningsch Veeslag. Witkop of Blaarkop. Eerste prijs M. C. Piek Czn., te Oudshoorn; tweede prijs C .C. Breukink, te Voorscho ten. No. 32. Voor den besten rijstier (ge boren in 1909). Zwartbont Hollandsch veeslag, tweede prijs A. de Jong, te Hazerswoude. JNo. 33.. Vopr den besten njsticy (ge boren in 1909). Groningsch Veeslag, witkop of blaarkop. Eerste prijsM. C. Piek Czn., te Oudshoorn; tweede prijs: P. F. Verkleij te Leiderdorp. No. 35. Voor de beste Ooi, met twee of meer lammeren, tweede prijsJac. Bos Mzn., te Zoetermeeï. No. 36. Voor den besten springram (geboren in 1908}. Eerste prijs: Jaü. Bos Mzn., te Zoetermeer. No. 43. 'Merriepaarden (geboren in 1905). Eerste prijs J. Scheer, te Zoe termeer. No. 45. Merriepaarden (geboren in 1906). Tweede prijs J. H. van der Tor ren, te Gouda. Al te nieuwsgierig. Men schrijft aan Het Volk: Te Pieterzijl een klein dorp in de ge meente Grijpskerk. vermoedde men se dert geruimen tijd, dat brieven, ter ver zending in de aldaar geplaatste brieven bus geworpen, daaruit verdwenen, of ook wel, voorzien van een nieuw cou vert en adres, later werden verzonden. Vóóral scheen het gemunt te zijn op de briefwisseling tusschen vrijende paren met het gevolg, dat enkele vrijerijen af raakten, omdat men elkaar over en weer beschuldigde brieven van roerenden in houd onbeantwoord te hebben gelaten. De verdere aard der brieven was oor zaak, dat de betrokkenen deze onder schepping niet goed durfden openbaar maken. Totdat eindelijk iemand meer van de zaak wilde weten, en aan autoriiei- ten kon bewijzen, dat hier het briefge heim werd geschonden. De politie bemoeide zich er mee en kreeg de vermoedelijke daderes te pak ken: een 16-jarig meisje, dat met een sleutel van de secretarie geregeld de brievenbus opende en inspecteerde. Of er meer daders in het spel zijn dan één zal wel worden uitgemaakt In elk geval deze vrouwelijke nieuwsgierigheid zal haar wel duur komen te staan. De „p 1 a k k e n." „Plakken" noemt de volksmond te Amsterdam de 2^2 cent stukken, d.e tegenwoordig in zulke bui tengewone hoeveelheden vöor de munt gasmeters noodig zijn. Wilt ge er eens een typisch voorbeeld van. "n 1909 leverden de gasfabrieken al daar 30.959.854 kub. M. muntgas, waar voor ontvangen werden 92.879.562 twee en halve centstukken. 40 „plakken" te gen eikaar gelegd zijn 5 c.M. dik, zoo dat de geheele massa, op den kant tegen eikaar geplaatst, een lengte van ruim 116 Kilometer heeft, f25 „plakken" hebben een gewicht van 4 K.G. Het totaal ge wicht van de in 1909 gebruikte geld- tukken bedraagt dus 371.518 K.G., zijn de 37 wagons met een lading van elk 10.000 K.G. Het hoogste getal geïnde 2i/2 cent stukken per maand werd in Januari be kt met 9 947.000 siuks. Er waren da ge»! waarop meer 525.000 stuks ontvan gen werden. Met het ledigen van de muntmeters zijn dagelijks 30 opnemers bezig, die vergezeld worden van helpers om den zak met geld te dragen. Des ddags worden de geldstukken op het hoofdkantoor geteld en verantwoord1. Men doet de muntstukken dan in zakken van f25 en van f10, en past ze met vernuftige telmachines in rolletjes van f 1 af. Langs allerlei wegen worden de plakken weer onder het publiek ge bracht. Men betaalt er een gedeelte der. arbeidersloonen mede uit (de aébeiders jdistribueeren ze weer onder hun buren, doen er dezen een pleizier mede) voorts zijn zij te verkrijgen aan de klachtenkan toren, postkantoren, bij sommige win keliers, enz. De gebruiker van muntgas kan na tuurlijk wel direct bij het ledigen van den meter, de 21/2 centstukken inwisse len, en deed men dit algemeen dan zou het vraagstuk der distributie niet zoo veel zorgen baren. Maargewoonlijk wordt slechts voor een bagatel aan „plak ken", bijv. voor een dubbeltje, terug genomen. Een bedrag tegelijk van eeni- ge beteekenis, kunnen blijkbaar de mees te gebruikers niet missen. Trouwens het systeem van den muntgasmeter berust op contanten koop telkens van kleine hoevee'heden gas tegelijk, waardoor het gebruik aan den kleinen man mogelijk gemaakt is. Het gebeurt zelfs wel, dat een kind aan een kantoor één „plak" voor moeder komt vragen, maar dit zijn gevallen, die armoede kunnen 'doen ver onderstellen. In verhouding tot het totaal wordt een zeer gering bedrag" aan 21/2 cent stukken dadelijk teruggenomen. Dit wis selt weer in de verschillende wijken en elke economische depressie (staking, werkloosheid, slapte), blijkt daarbij al tijd duidelijk. Op 31 December 1909 waren te Am sterdam 59.868 muntgasmeters in ge bruik. In het vorige jaar zijn er ruim 5600 bijgeplaatst en voortdurend komen nieuwe aanvragen "in, Brand te Zaandam, Menschijft uit Zaandam aan het Hbl. Weer heeft hier ter stede een groote brand gewoed, waarbij een belangrijk ka pitaal aan gebouwen en goederen teniet js gegaan. Van de groote vóór bijna 6 jaar nieuw gebouwde oliepakhuizen van den heer A. W. Sabel, staande achter diens wponhuis dei Zaaii jn de ^es_tzijd_e3 ftv/r d.e „BuIJekerk", waarin ook het bedrijf vaii drijfriemen-maken werd uitgeoefend, i$ niets meer over dan eenige brokken mu-/ ren, terwijl de groote voorraad oliën vaiL allerlei soort, machinekamerbehoeften, lak, terpentijn, enz. mede geheel een proo}( der vlammen is geworden. 1 Toen de meesterknecht Scholtz op de gewone wijze, op een binnenplaats,snel-i drogende lijnolie bezig was te warmen# om deze op een bepaalde temperatuur tei'i brengen, zag hij plotseling den met olie gevulden grooten steenen bak in brand! vliegen. Zijn pogingen om het behulp van zakken krijt de vlammen te overmeesteren#/ leden schipbreuk en hij was ten slotte genoodzaakt tot eigen lijfsbehoud te vluch-' ten. Dat de olie zou zijn overgekookt,;' is niet waarschijnlijk, omdat deze olie'? slechts verwarmd, niet gekookt wordt. De' mogelijkheid bestaat, dat zich een verbor-' gen lek in den bak bevond, waardoor; de olie in het -yuur terecht kwam. Zeker heid dienaangaande wist de knecht niet te geven. De groote voorraad brandbare stoffen voedde het vuur dermate, dat binnen kor-, ten tijd het kleinste pakhuis van onder tot boven brandde. i Spoedig sloegen oo"k "de vlammen over naar het tweede, drie verdiepingen hooge' pakhuis aan de Zaan. Hier bovenden zich o. m\ 8 groote bakken gevuld met olie, die opnieuw het vuur van voedsel voorza-' gen. Gelukkig was de wind in de richting' van de Zaan, zoodat de belendende per-, ceelen, die bovendien door de brandweer flink werden bespoten, tamelijk veilig wa ren. Behalve de boeken .en de inhoud van de brandkast kon niets gered worden. Eerst te 6 uur de brand was om 3 uur uitgebroken kon het gevaar als ge weken beschouwd worden. Alles was op beurspolis verzekerd. Maandagmiddagsloeg te Arn hem een paard van de Rijdende Artil-' lerie, dat zich op de binnenplaats van dei Willemskazerne bevond, op hol. 't Dier, rende over het Willemsplein naar de Bo- venbeeksiraat, alwaar het een 13-jarig meisje en een 7-jarigen jongen omver liep; Het meisje werd aan armen en rechter schouder verwond, terwijl het klaagde over inwendige pijn in de borst. De jon gen kwam er met eenige lichte ontvellin-' gen af. Het paard liep verder de Bene-, denbeekstraat af, en kwam aldaar te val-, len, waardoor het gemakkelijk te grijpen was en verder geen ongelukken veroor zaakte. Barba a rsche handeling. Te gen den landbouwer v. B. in den Bies-' bosch is proces-verbaal opgemaakt we gens dierenmishandeling. Door v. B. weiri van 32 lammeren,; van drie weken oud, de staart nagenoeg* geheel afgehakt, en daarna de wond met bruine teer bestreken, wat natuurlijk den, diertjes een hevige smart veroorzaakte. Daar dit soort schapen, zijnde van En-' gelsch ras, een langen staart krijgt, schijnt dit meer gedaan te worden, ter bevorde ring van de zindelijkheid. Op het terrein der Steenko len Handelsvereniging aan de Maasha ven te Katendrecht is de wacht C. Hop man tusschen de buffers van twee spoor wagens bekneld geraakt en doodgedrukt.;' Uit den plas de Grooten Wie- len, bij Leeuwarden, is Maandagmiddag het lijk opgehaald van ds. J. L. M., pre-, dikant te Nijega en Opeinde, gem. Smaf- lingerland, die eenige dagen geleden per rijwiel zijn woonplaats had verlaten. 1 n 't j a a r 1 91 0. r- De heer V. Wij- ma te Delfstrahuizen (Fr.), heeft eervol ontslag aangevraagd als hoofd der school en alsgemeentelijke klokluider! Men seint uit New-York aan de Daily Mail: De millionair Langhlim, stiefbroer vani Mevr. Taft, heeft zich, in gevolge van! een en twist met zijne vrouw, door cen(J revolverschot van het leven beroofd. -i De held van Köpenick. De Londensche correspondent van de „TeUL schrijft: j Donderdagmiddag zaten hier in een Duitsch restaurant van Soho twee vreem-' delingen vreedzaam te smullen aan een schotel Sauerkraut mit Schweinefleisch. 1 Plotseling kwam een der aanwezige stam-j gasten op den oudsten van het tweetaf, tal toeloopen, sloeg parmantig aan en zei:! „Entsc'nuldige, aber sind Sie nicht Herr.- Wilhelm .Voigt, Hauptmann von Köpe-, nick?" De aangesprokene verslikte zich bijn#, aan een hap zuurkool, sprong overeind#- streek met een vork zijn mes af, boog zijn, rechterarm achteruit, hield het mes tegen zijn schouder aan cn antwoordde: „Ja# das bin ich Und was wollen Sie? De stamgast maakte zich snel uit de, voeten en weldra weerklonk het uit eenige! kelen door de zaal: „Es lebe Voigt von Köpenick Deze zeide tot zijn makker: „Donner-j wetter, wie ein famöser Mann bin ich!,J Daarop betaalden zij snel hun rekening erf gingen heen. Maar op straat wachtte henti een andere demonstratie, want als eei^ loopend vuurtje ging de mare door dq buurt, dat de geslepen schoenlapper da( war. Voigt is hier op een doorreis na«r Amey. rika, alwaar hij voor een aanzienlijke sonj zijn levensgeschiedenis aan een dagblaq van New-York gaat vertellen. Hij schijnf reeds een goed voorschot te hebben ooi, vangen. Want hij logeert op grooten voe( in een bekend hotel van het ^Xéestqad rijdt h.ier ju een auto rojid.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6