Gemengd Nieuws. hiermede verband houden. Teneinde nu de voor de oefeningen der landweer be- noodigde gelden niet als weggeworpen te beschouwen, wordt er veel geoefend en zijn de oefeningsprogramma's rijk aan afwisseling van en met den dag van op komst tot en met den dag van vertrek. Ér wordt in die zes dagen veel van het weer standsvermogen der landweermannen ge vraagd. Dit doelt nu juist niet op de groote vermoeienissen aan de oefeningen verbonden, doch meer speciaal op de om standigheid, dat hier mannen van 30 tot 35-jarigen leeftijd geroepen werden voor een dagelijkschen arbeid, waaraan zij in de laatste jaren min of meer ont wend waren. Land- en Tuinbouw. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. In „American-Hótel" werd gisteren de 84e (buitengewone) algemeene ver gadering gehouden-van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, oude - voor zitterschap van den heer C. P. Zaayer uit Rotterdam. In de openingsrede wijdde de voor zitter waardeerende woorden aan de na gedachtenis van den overleden oud-voor zitter der Maatschappij, de heer T. F. A. Bauduin. Vervolgens werd medegedeeld dat 44 afdeelingen vertegenwoordigd zijn, ter wijl elf leden der algemeene vergadering panwezig zijn. Bij de behandeling der punten van den beschrijvingsbrief, komt allereerst aan de orde een voorstel van het hoofd bestuur om het hoofdbestuur te mach tigen om zich namens de Maatschappij te wenden tot de Staten der provinciën Noord-Holland en Zuid-Holland om in ieder dier provinciën een provinciaal zuiveiconsulentschap in te stellen en te regelen en den tegenwoordigen zuivel- eonsulent der Hollandsche Maatschappij ,tot provinciaal zuivelconsulent te be noemen. Dit voorstel werd met algemeene Stemmen goedgekeurd. Vervolgens deed de heer F. E. Postu- ma, directeur der Centrale Landbouw- O. derlinge alhier, eenigj mededceLngen omtrent den stand van de Landbouw- tO id er i in ge O-gevalle.i-Ve zekering. De ze mededeelingen gaven tot een korte gedachtenwisseling aanleiding. Omtrent de prijsvraag door de Maat schappij uitgeschreven voor een verhan- deling over veredeling van zaaizaad, 'deelde het hoofdbestuur mede, dat één .antwoord, een zeer lijvig, is ingekomen. ;;Dit circuleert bij de jury, bestaande uit de heeren prof. Hugo de Vries, te Am- sterdam, L. Broekema, te Wageningen, J. van der Koogh te Middelharnis, G. Kru- seman te Houtrijk1 en Polanen en Herm. A. Nebbens Sterling te 'Dordrecht. De heer Memelink, hoofdambtenaar bij de Nederl. Heide-Maatsehappij, hield !voorts een voordracht over „Grondver betering docr drooglegging en drainage." Na de pauze werd medegedeeld, dat tot lid der financieele commissie, in |ide vacature ontstaan door het bedanken van den heer rar. P. Blussé van Oud- Alblas te Dordrecht, is voorzien door de verkiezing van den heer J. M. Vas Visser te 's-Gravenhage. De heer j. Kamphuijs Suermondt, uit ,lDen Haag, deed eenige mededeelingen jomtrent de Onderlinge Brandverzeke. ring, en wekte tot toetreding tot die verzekering op. Bij de rondvraag bracht de afgevaar digde van de afdeeling Zoetermeer- •Zegwaard de tuberculose-bestrijding onder het vee, meer in 't bijzonder de bezwaren, die voor de veehouders ver bonden zijn aan het overnemen van tu- berculoos vee door het Rijk. De heer Löhnis inspecteur van den Landbouw, herinnerde bij de beantwoor ding van den afgevaardigde van Zoeter- fmeer-Zegwaard, aan de Belgische tu berculose-bestrijding. In België vingl |pien een tiental jaren geleden aan met alle tuberculeuse dieren af te maken. ;Maar dat liep zoo in de millioenen, dat jnen die methode moest opgeven. Daar- 'jom moest Jnen noodgedwongen .aldaar gaan doen, wat ook hier geschiedt, nl. Rechts de clinisch zieke dieren koopen. j Men zal geheel anders moeten aan vangen. Het is n.l. gebleken dat de tu berculose reeds overvloedig wordt aan. 'getroffen bij de kalveren die gevoed ■worden met de oudermelk op ae wei *van de boterfabrieken. Wil men dus de kwaal bij den wortel aanvatten, dan moet een beroep worden gedaan op de fok kers, die de tuberculose kalveren moeten Fjdoen verwijderen De voorzitter, de beschouwingen van Hen heer Löhnis nader aanvullend, acht te aandringen bij de Regeering op bete- r re regeling onnoodig, waar de regeering zoo spoedig ijverig zoekt naar een meer afdoende methode van tuberculosebe strijding, een methode, waarbij de belan. 'gen van den landbouw en die van de schatkist zullen kunnen worden saam- gebracht. I De afgevaardigde voor de afdeeling 'Haarlemmermeer verzocht het ^hoofdbestuur bij de regeering aan te ^dringen de spoorwegmaatschappijen aan .te sporen tot maatregelen die het sneller ^vervoer van vee en paarden kuninen be vorderen. k Het Hoofdbestuur achtte een dergelij ke opdracht ongewenscht, daar reeds; fliee/TDalep requesten over die zaak: en ook over te weinige zorg bij het ver voer tot den Minister zijn gericht, zonder dat zulks tot positief resultaat leidde. Daarna weTd de vergadering gesloten. Bloemententoonstelling te Haarlem. Voor de eerste tijdelijke tentoonstel ling, die tegelijk met de opengrond-ten- toonsteiling in het hoofdgebouw wordt gehouden en eveneens op 23 dezer ge opend wordt, zijn nu reeds 200 vierk. Meter ruimte meer aangevraagd dan be schikbaar zijn, niettegenstaande het hoofdgebouw een oppervlakte biedt van 1000 v'e k. Meter Deze eerste tijdelijke tentoonstelling omvat uitsluitend geforceerde bol- en knolgewassen, hyacinten, seringen, enz. Een middenvak is gereserveerd voor de afdeeling Overveen, uitsluitend voor hy acinten. Op 22 dezer geeft het Bloembollen- kweekersgenootschap 's avonds een feest en op 23 dezer is er een officieele maal tijd van over de 100 couverts. Verschenen is het verslag van de rijks tuinbouwproefvelden in Z.-Gelderland en Utrecht gedurende 1900, uitgebracht door en kosteloos verkrijgbaar bij den rijkstuinbouwleeraar den heer N. Nobel, te Wadenoijen, bij Tiel. Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. HERMAN F. A. BAMEN ZOON. Wijnhandelaren ^Hofleveranciers Kantoèr Jwgsteeg IM)EN. (i3) STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag 9 Maart. De heer T reub, zijn rede vervolgend zette verder uiteen, dat in het tegenwoor dig systeem der ongevallenwet de particu liere risico-overdracht niet past. Dit neeint niet weg, dat er aan een systeem van on derlinge verzekering ook voordeelen zijn als scherpe controle, voorkoming van on gevallen, ontduiking van premies. Maar naar sprekeris overtuiging moet dan de geheele zaak der onderlinge verzekering heel op nieuw opgezet worden en moet de regeling rekening houden mee een behoor lijke decentralisatie en behoorlijk toezicht Wil voorts de sociale verzekering in prac- tijk iets beteekenen, dan dient zij geba seerd te zijn op 'n zoo eenvoudig mogelij ke regeling, waarvan spreker in groote trekken de hoofdzaken aangaf. Vervolgens constateerde spreker, daj, de ouderdoms- en invaliditeits-verzekering op cit oogen- blik geheel naar den achtergrond is ge drongen door dezen minister, die thans twee jaren aan het bewind is en vroeger Minister Veegens zoo verw eet geen spoed te maken met die zaak. Als de Minister zijn wijze van werken voortzet zal van invaliditeits- en ouderdoins-verzekering niets komen en daartegen uit spreker een een ernstig protest. Intusschen dient zoo lang de ouderdomsverzekering er nog niet is en in afwachting dat de menschen zelf de verzekering kunnen dragen, iets voor de ouden van dagen gedaan te worden en in dat verband prees spreker het Decn- sche stelsel aan, namelijk geen vaste uit- keering, doch uitkeering door gemeente besturen naar gelang der behoefte. Maar reeds bij voorbaat waarschuwde spreker eT tegen, dat een dergelijke armen- of ouderdomszorg niet tot verlies van kies recht mag leiden. De heer Duys constateerde, dat de 15 a 16 wijzigingen der ongevallenwet door de regeering tot dusver aangebracht slechts zeer weinig het belang der arbei ders, daarentegen wel het belang der werkgevers op het oog hadden. Spreker verklaarde het, dat in de 2 jaren van 's Ministers bewind deze nog niets gedaan heeft in het belang van den arbeider en dat in zijn beleid elke vaste lijn gemist wordt. In dat verband vroeg spreker of de Minister dan soms de regeerkunst niet verstaat en herinner de hij aan de woorden van den heer heer Stork, in de Eerste Kamer, dat wie de kunst niet verstaat, niet aan de groe ne tafel behoort plaats te nemen. Spreker gaf in den verderen loop van zijn rede den wensch te kennen, dat de drie takken van sociale vei zekering: de ongevallen-, ziekte- en invaliditeitsver zekering de ouderdomsverzekering liet hij er buiten, omdat de soc.dem'. op het standpunt van staatspensionnee- ring staan mochten vereenigd worden in één groot logisch verband. Spreker achtte Minister Talma's be leid tot op dit oogenblik een totale mis- mishikking en zijn dollen en sollen met de sociale wetgeving begint reeds ^af keuring te ondervinden in de kringen der Christelijke arbeiders. In breede kringen keurde spreker de methode van onze ongevallen-verzeke ring en Rijksverzekeringsbank af en be streed hij, sterker nog dan de heer Treub, het stelsel van risico-overdracht, dat z. i. tal van nadeelen bezit, waar van wel de voornaamste zijn dat dd rechtsongelijkheid schept tusschcn de arbeiders, den bestaanstoestand van ge huwden, ouden van dagen en invaHeden bemoeilijkt en vojstrekt njet is een sy steem dat ongevallen voorkomt. En dan de ongevallen-verzwijging "waarop de heer Treub reeds wees en die door de risico-overdracht zoo zeer bevorderd wordt. Heden 11 uur zal Spreker zijn rede voortzetten. Rechtszaken. Rotterdamsche Rechtbank. De rechtbank veroordeelde L. A. v. R. paardenhandelaarsknecht teStomp w ij k wegens bedreiging, tot een maand gevan genisstraf (bij verstek.) Van een fabrieksgeheim, een borrel en wederrechtelijke bevoordeeling. B. F. K. te Rotterdam, had een vak geheim, dat hij zocht te verkoopen voor 1000 francs, indien werd overeengeko men, dat hij het anderen niet mocht !ee- renvoer 100 francs indien deze bepa ling niet werd gemaakt. 't Ging echter niet gemakkelijk een kooper te vinden. Op 21 December land de hij aan bij A. Rietkerk, te Gouda, en omdat hij naar Brussel wilde, en daarvoor geld noodig had, zou hij dezen zijn ge heim, bestaande in een bijzondere wijze van vernikkelen, openbaren voor den prijs van f10, indien de proef tenminste goed uitviel. Den volgenden dag werd de prcef ge nomen, maar ze viel niet uit naar den zin van Rietkerk; ,,'t zat er wel vast op, maar 't was te dof". Niettemin had hij beklaagde een gulden gegeven, dien be klaagde in sterken drank omzette. In opgewonden, dronken toestand, zocht hij toen 's avonds omstreeks elf uur de wo ning van Rietberg weer op,onderweg den restant-koopprijs nader vaststellend op f4.50. Aangezien hem op zijn bellen niet werd opengedaan, had hij Rietkerk en zijn viouw, die achter de glazen deur ston den, toegeschreeuwd: „Ik mi et geld heb ben je gaat er allebei an," tegelijk een handbeweging achter zijn jas makend, als zocht hij daar een wapen. Uit angst had den ze toen beklaagde de f 4.50 toen maar gegeven. Het O. M. bij de Rotterdamsche recht bank, waargenomen door inr. Bouman, het wettig en overtuigend bewijs gele verd achtend, eischte een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Beklaagde deed het nu wel voorko men, dat hij zij het op een onbeschofte wijze zijn loon had geïncasseerd, maar dit verdiende geen geloof. De verdediger, mr. A. van der Spek, meende, dat de wederrechtelijke bevocr- deeling niet bewezen was, voornamelijk omdat niet aaniieemlijk was gemaakt be- klaagde's absolute onwetendheid, dat hij niets van Rietveld (e vorderen had.Zou Rietveld wel zoo gauw betaald hebben, indien een vreemde 's avonds aan zijn (ge sloten) deur herrie kwam maken Naar pleiter's meening niet. Met vertrouwen zag hij dan o^k beklaagde's vrijspraak tegemoet.' Deelneming aan samenscholing. Hel gerechtshof te Amsterdam verniee- tigde het vonnis der Rechtbank te Am sterdam, waarbij een bewoner van Nieu- wer-Amstel ontslagen werd van rechts. veaolging, ter zake van het zichniet ver wijderen uit een volksverzameling na het derde door het bevoegd gezag gegeven be vel (ter gelegenheid van de relletjes vóór café Paardenburg, toen daar verleden zo mer het Tweede Kamerlid Hugenholtz met een politieke rede optrad.) Opnieuw rechtdoende werd beklaagde schuldig ver klaard aan deelneming aan een samenscho ling en veroordeeld tot een bóete van f20 of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter te Delft veroordeelde J .C. H., K. V. en M. A. H. ajlen te Zoete rmeer wegens overtreding der visscherijwet, in vereeniging gepleegd tot f2 boete of 2 dagen hechtenis ieder. W a te r e 11 e n d e". De „Gel d" schrijft: Gennep heeft niet over droogte te kla gen gehad: Maas en Niers deden het hare, om bet land om Gennep eens flink te „doopen". Dat het water de huizen binnendrong, is wel bekend, maar de kleine waterrampjes bleven 'loch lang onder den dekmanlel der vergetelheid. Zoo nu en dan lekt er een avontuurtje uit Wat overkwam nu een Gennepschen caféhouder? Het kwelwater drong onaan gemeld in zijn kelder door, zette daar den heelen boel overeind en liet de fusten Brabantsch bier geenszins met rust. De tonnen kregen het met 't water te kwaad en ruggelden en rolden zoo lang, dat ze van haar stellage aftuimelden, de kranen er af scholen en het Gennepsche gersten- nat vermengde zich met het vuile kwel water En de kastelein had verbierd water of te wei verwaterd bier in zijn keklcr. Bij den Genneppenaar L. was de mooie kamer met een f»aai levend meubel opge sierd, de geit was er in een hoek geplaatst en diende als wachter, terwijl in de keu ken een varken bij de kachel zijn spekzij- den liet wannen. Meerdere inwoners hadden hun vee in de huiskamer gestald. Een geluk, dat het water vallende is. Een baron. Dezer dagen werd Am sterdam verblijd met de Komst van £gn Berlijnschen baron, voornaam, maar nog jong. Hij stapte af aan een der grootste hotels en koos daarvan de! mooiste kamer. De portier kreeg 2000 Mark in bewaring en de baron was de grand seigneur. Doch na een paar da gen vertrok hij weer uit het hotel, even correct in alles als hij er gekomen was. Hij nam nu zijn intrek in een goed ho tel in de Warmoesstraat, waar de roem van zijn grootheid hem reeds vooruit was gegaan. Doch de eigenaar van het hotel liet zich niet overbluffen door de grootdoenerij en toen 'dan ook1 gister avond de gast hem even vroeg te spre ken en hem plompverloren mededeelde dat hij te Berlijn 5000 Mark had ver duisterd, was hij niet al te zeer ver wonderd. De baron zei zijn hooge af- komst te willen verloochenen en als stoker op een schip te willen gaan. Pa pieren had hij niet en duizenden mar ken had hij opgemaakt. He baron vertrok en terstond, tele, foneerde de hotelhouder de politie, niet het gevolg dat de baron gisteravond nog werd aangehouden en in verzeker de bewaring gesteld. De politie zal nu wel verder zijn doopceel lichten. Nog wordt aan de „Tel." medegedeeld dat de Berlijnsche pseudo-baron, die hier ter stede gearresteerd werd, ook pogingen heeft gedaan om in de „Joail- lerie Francaise" zijn slag te slaan. Hij kocht daar eenigen tijd geleden een gou den broche, die hij contant betaalde. Hij wast oen vergezeld van een Hollan der. Een week later kwam hij terug en informeerde of de firma bereid was den grooten zwarten brillant te verkoopen aan een diamanthandelaar te Keulen. Op een bevestigend antwoord, vroeg hij voorzichtig of de firma den diamant misschien naar het opgegeven adres wil de zenden. Daar ging men natuurlijk niet op in, tenzij er een waarborgsom bij een Ne derl. bankinstelling werd gedeponeerd. Na veel over en weer praten, zou dan ten slotte een der firmanten naar Keulen gaan, doch dan moest vooraf de som voor reis- en verblijfkosten ter hand worden gesteld. De baron zou f75 geven, doch moest dan even zijn „vertrouwensman" in Haar lem, raadplegen, die de som zou zenden per postwissel. De firma teekende een schrijven, waar in ze zich verbond, na de ontvangst van f75 met den zwarten diamant naar Keu- te gaan. Toen de baron echter in den loop van het gesprek vernam, dat misschien twee heeren zich naar Keulen zouden be geven, scheen hij dat minder geschikt te vinden. Men zag hem tenminste niet terug en ontving evenmin een postwissel. Toen de directie van de „Joaillerie Francaise" in het hotel- naar den man deed informeeren, bleek hij juist gear resteerd. Hij had de firma opgegeven Rolf Bar- thels te heeten. Wie weet wat hij in zijn schild voer de, toen hij iemand met een brillant ter waarde van f12000 naar Keulen wilde lokken. Voorts verneemt het blad nog, dat hij verdacht wordt van het stelen van een groote som gelds van zijn familie. Erin geloopen. Dinsdag is te Enschede een liefhebber van antiquitei ten er leelijk ingeloopen. Bij een achtenswaardig ingezetene al daar vervoegde zich iemand, voorgevende een staker van Glanerbrug te zijn, nu uit nood was gedwongen een paar antieke vaasjes te moeten verkoopen, welke hij was machtig geworden door een erfenis en een waarde van f200 vertegenwoor digde. Na lang praten werd overeengekomen, een van beide vaasjes te behouden, om dat te laten waardeeren en voorloopig een bedrag van f50 te betalen. Bij onderzoek bleek echter, dat de vaasjes absoluut geen waarde hadden en bovendien de man een valschen naam had opgegeven. Hij heeft zich dan ook niet weer laten zien. Een streng onderzoek wordt Ingesteld. De Meerval. Dezer dagen vermeld den wij als een bijzonderheid, dat oni- der Aalsmeer een meerval was gevangen, en deelden het een en ander aangaande deze hier te lande naar men meende uit gestorven vischsoort mede. Merkwaardig is nog wel het volgende dat aan de Nederlandsche uitgave van Brehm is ontleend In het midden der vorige eeuw k\va_ men meervallen veelvuldig voor in het Haarlemmermeer en de daarmede in ge meenschap staande wateren, doch reeds een halve eeuw voor de droogmaking waren zij minder algemeen. In de ring vaart van 'den Haarlemmenneerpolder, in het Kagermeer en In den Amstelveen- schen poel zijn ze later nog waarge nomen (o. a. in 1864 en- 1865, exem plaren van 1.2 en 1.5 M lengte). Ook in het Uddelermeer zijn meervallen ge vangen, waarschijnlijk nakomelingen van de exemplaren die stadhouder Willem V in dat meer liet poten. Brehm vermeldt voorts dat in den Do- nau niet zelden exemplaren van 3 M. lengte en 200 en 250 K.G. gewicht ge vangen worden. Hun dikste deel kan door 2 mannen ternauwernood omspan nen Worden. Een schrijver over visschen verzekert gezien te hebben, dat een groote aan den haak" gevangen' meerval- door het slaan met zijn staart een boot deed kantelen. Het te Aalsmeer gevan gen, dier ytoog. „slechts" 25. K-fi- Brehm het volgende te verhalen. Hij Omtrent zijn roofzuchtigen aard weet verslindt visschen, schaaldieren, lrikvor- schen en watervogels. In de maag va* een bij Presburg gevangen meerval voirt| men de overblijfselen van een jongen,- in een andere die vair een poedel, inj; een derde exemplaar ganzen, die door! dezen visch onder water getrokken erf1 daarna verslonden waren. Het is te begrijpen, dat van \fcsschen van deze groote afmetingen, die boven dien beschreven worden als stil, in het riet verborgen, op hun prooi te loeren, allerlei griezelige verhalen in omloopi zijn die hem gevreesd maakten. Een gevel omgereden. Vrij- dagavond toen de van het station komen de tram Hulst binnenstoomde, kwam uit een straat, welke door de tramlijn wordt gesneden, een bierkar uit St. Jansteen, gevoerd door een knecht, aan. Waar schijnlijk heeft de knecht door het ge stommel der ledige biervaten, welke op de kar lagen, de tram niet gehoord, want eensklaps werd het voertuig door de locomotief van de tram aangereden en met zooveel kracht tegen den voorgevel van een daar staand huis geslingerd, dat deze instortte. De knecht, die op de kar zat, raakte bekneld en kon met moeite weggehaald worden. Hij werd in een herberg binnengedragen en klaagde over pijn in de beenen. Later in den avond is hij naar het R.-K. liefdehuis vervoerd. Aan de machine van de tram was eenige schade en het voorval gaf voor de tram ongeveer drie kwartier vertraging. (Midd. Crt.) Het nut vandenpolitiehond. Donderdagavond half zes miste de heer G. J. H. Hofstede te Almelo zijn 9-jarig zoontje. Na den geheelen avond gezocht te hebben, wendde de ongeruste vader zich tot mr. P. S. Gerlings aldaar, met de bedoeling de hulp in te roepen van diens politiehond Max. De heer G. was echter niet thuis, waarop de politieagent Oly op zich nam de opsporing van het knaapje te beproeven, 't Jongentje was het laatst gezien bij de kiosk nabij het station. Daar liet men Max ruiken aan een kieltje, dat de jongen 's morgens had aangehad, en de hond vond dra het spoor, volgde dit over de spoorlijn tot de woning van den kastelein Niemeijer, waar hij eenige malen om het huis snuf felde, zonder resultaat Later bleek, dat de jongen daar wel degelijk geweest was. Max liep terug naar den overweg, maar werd daar, zeker door de drukke passa ge, het spoor bijster. Men heeft toen verder de stad doorzocht en kwam tegen circa half vier in den morgen bij de fa briek der firma H. ten Cafe Hzn. en Co., aan het Kanaal, waar gewoonlijk eenige ledige wagens van den grossier Polak staan. Deze wagens waren reeds te voren zonder succes onderzocht. Nauwelijks kwam Max met zijn bege leider bij de voertuigen of de hond sprong er direct tegen op en na nauwkeurige in speette werd het knaapje, goed ver borgen onder een hoop ledige zakken en gerust slapende gevonden. Vorstel ij ke verloving. Uit Londen wordt gemeld dat de verloving van koning Manuel van Portugal met prinses Victoria Patricia van Connaught, tweede dochter van den hertog Arthur van Connaught, binnenkort officieel zal worden bekend gemaakt. M. en Mad. D. J. Bulger, 286, Princesfreet, te Flushing, nabij Brooklyn, hebben heden hunnen 22en telg verwei-; komd. De ouders zijn trots op hun tal-, rijk kroost, het talrijkste van geheel1 Amerika van één zelfde stel ouders. Kolonel Roosevelt, de voormalige pre sident, die ijverig pleitte voor groote ge zinnen, zal hen waarschijnlijk, zoodra hij de tijding verneemt, een geschenk zenden. Velen hebben dit reeds thans gedaan. Twee loodgieters, die bezig waren met het soldeeren van zinken va ten, hebben in een opslagplaats van ben zine te Genève brand gemaakt. De fa-; briekswerklui brachten in aller ijl een aan-; tal vaten met benzine en olie in veiligheid, maar moesten, toen de vlammen zich uit-' breidden, dit werk opgeven. Ongeveer tiei> waggons olie raakten in brand en spoe-j dig hing er een dikke rook boven de heele' stad, zoodat-de zon verduisterd werd-, tij Naast de opslagplaatsen iiggen tweej tanks, beide met 15.000 liters benzine ge-1 vuld, en twee petroleumtanks met 20.000; liters elk. Met gevaar voor hun leven,! slaagden de brandweermannen erin, een! wal op te werpen, die de van alle kanten' aanstroomende brandende olie en benzine keerde. Een groote volksmenigte stond naar den brand te kijken, toen plotseling geweldige; ontploffingen gehoord en stukken ijzer in"; alle richtingen weggeslingerd werden. De; menschen namen in wilde paniek de wijKrj Door de Frontenexstraat stroomde een; beek van brandende petroleum en benzine^ die slechts met de grootste moeite van een opslagplaats van hout kon afgeleid wor-; den. Bij den brand hebben geen menscheq; het leven gelaten. j Te Rumpt (België) is een ge"-: heimzinnige moord gebeurd. Daar is een(j vrouw met afgesneden keel gevonden;! in een veld op 500 meters afstand ha-j rer woning. Men verdenkt haar tweede*- man, met wien zij steeds in onminf t leefde, van de misdaad ofschoon allej bewijs ontbreekt tfi. hij zijn jOjflB Kta*; aantoon en.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6