BUITENLAND. Yolanda. BINNENLAND. L~ Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Woensdag 9 Maart. Frankrijk. Het nieuwe schandaal. .Hoe geheimzinnig die leiders van het londerzoek ook zijn geweest, weet de Ma- tin" toch te vertellen, dat de heer Sébille op het spoor is gekomen van weder een jtieuwe vertakking van de groot opgezette dieverij. Het volgende middeltje werd te baat genomen door leveranciers, die te laat waren met de aflevering van een bestel ling en dientengevolge boete opliepen. Zij kochten eenvoudig den betreffenden ambtenaar om, die een geantidateerd ont vangstbewijs afgaf. Voordat de stukken dan verzonden werden naar den betaal meester, werden de papieren, die ge vaar opleverden voor ontdekking van deze valschheid in geschrifte, eenvoudig uit het dossier gelicht en vernietigd. De politieambtenaar Bijard, die met dit gedeelte van het onderzoek belast is, hoopt, door vergelijking van de zakboek- 'jes der verschillende ploegbazen, door i wier handen het geleverde gegaan is, het bewijs te kunnen leveren van deze knoeie- rij, daar dit, door het verscheuren van die documenten, anders vrijwel onmoge lijk zal blijken. Intusschen heeft de heer Chéron be sloten tot de benoeming van fraude-com missies in elke oorlogshaven, die in den vervolge monsters zullen moeten onder zoeken van iedere levering, en de ge heele controle uitoefenen, waardoor het schriftelijke, ondeugdelijk gebleken, toe zicht grootendieels zal komen te verval len. Vriendelijke waarschuwing. Wij maakten melding van den dreig brief door Pataud geteekend, waarbij de burgerij wordt gewaarschuwd tegen het gebruik van de lift. Te Parijs deed •Zaterdag het gerucht de ronde, dat de secretaris van de vakvereeniging der electriciens hiervoor strafrechterlijk zou worden vervolgd. Uit is het, zooals te •doen gebruikelijk "met den moed van de groote woorden. Pataud verklaarde thans een verslaggeverMen vergist Jzich wannee,r men gelooft, dat ik met „sabotage" heb gedreigd. Ik wilde het publiek slechts waarschuwen tegen het gebruik van liften, welke niet goed wor den onderhouden. De „Univers" roept de Katholieken van Frankrijk op tot stichting van een Bond tot instandhouding der kerken in Frankrijk, en dit wel met het oog op de perfiede taktiek der regeering in overleg met ant:-clericale gemeentebesturen om duizenden kerken in Frankrijk, die be hoefte hebben aan zeer ernstige repa raties aan haar verval over te laten. Italië. - De politieke toestand. Steeds duidelijker wordt het, hóe on zeker en verward de politieke toestand is. De heerschende malaise in het parle mentaire leven uit zich op allerlei wijzen, hoofdzakelijk wel in het doffe, maar hard nekkige verzet in de afdeelingen tegen alle regeeringsontwerpen. Met groote moeite weet de regeering tot nog toe een meerderheid te krijgen, maar mees tentijds is dit een meerderheid van een stem. De volgelingen van Oiolitti beginnen zich te verzetten tegen de bevelen van hun leider, om Sonnino trouw te blij ven, en weigeren diens foorstellen, wel ke al hun plannen in duigen werpen, 'goed te keuren. De premier regeert feitelijk1 zonder meerderheid. Indien thans de premier aftreedt, en zijn voorganger weigert de teugels we- FEUILLETON. 26) Niet omdat ik bang voor je ben, want ik* geloof dat je handen zoo vastgebonden zijn als maar eenigszins mogelijk is, maar je hebt mij tot naden ken gebracht, beste jongen, en mij die pnbewuste maar zeer goede les gegeven, .jdat sterk gespannen snaren licht sprin gen kunnen. Allereerst dus: de Griek is verdwenen".' „Hoezoo? Afgereisd?" vroeg ik met I spanning. „Afgereisd naar de andere wereld", .antwoordde Michele, alsof hij vertelde •dat Don Giorgios naar Chioggia ge gaan was. Ik sloeg de handen in een. „God in iden Hemel!" zeide ik1 onwillekeurig zachter. „Waarom „Omdat dit bij mijne plannen' be hoort", was het koele antwoord. „En Donna Yolanda zal van nacht afreizen jen ihorgen zal heel Venetië weten, dat idie twee gevlucht zijn, en iedereen zal iiden armen Messer Michele Spada bekla gen, w,ien zulk een ongelyk .onverdiend der in handen te nemen, dan beteekend dat den grootsten warboel, daar het de mocratische bloc weer niet sterk genoeg is om de leiding over te nemen. Dat is de reden, waarom lederen dag weder het denkbeeld overwogen wordt en ingang vindt, de Kamer te ontbinden en door een beroep op het volk den chaos te or denen. Heeft het land zich uitgespro ken, dan weet men ten minste, welke richting men op moet. Oostenrijk-Hongarije. De zaak-Hofberichter. Het onderzoek in de zaak van den Oos- tenrijlcschen officier Hofrichter, die ver dacht wordt aan verscheidene officieren vergiftigde pillen te hebben gezonden, na dert haar einde. Men vermoedt dat hij voor den krijgsraad zal moeten terecht staan. Langzamerhand won de overtuiging veld, naar men zich herinneren zal, dat Hofrich- ter het slachtoffer was van de gebrekkige militaire rechtspraak in Oostenrijk. De oorspronkelijke aanwijzingen-zijn nu, vol gens berichten uit Weenen, versterkt door een onderzoek van drie maanden. De ge- neesheeren hebben geconstateerd dat Hof- richter geestelijk normaal maar simulant is. Hij trachtte herhaaldelijk met de bui tenwereld in aanraking te komen en be proefde brieven te verzenden. Toen hij pas gearresteerd was, beproef de hij een verzoek om gratie aan den keizer te zenden. In den aanvang kreeg hij zijn brieven bezorgd door een kellner, die hem eten uit een restaurant bracht. Toen hij daarop moest eten uit de keuken van het garnizoen begon hij een honger- kuur. Men heeft geconstateerd, dat hij den dag van zijn vertrek naar Weenen nog drie doozen kocht. Het onderzoek tegen Hofrichter werd vertraagd door nasporingen in de zaak Marienowitsj. De crimineele politie te Agram heeft n.I. die oplichtster Mimi Kewis, die fii eüjk Marianowitsj heet, gearresteerd, onder verdenking in Servisch en dienst als spion werkzaam te zijn geweest Bovendien moet de verdenking op haar rusten de zending der vergiftigde pillen aan de Oos- tenrijksche officieren te hebben op touw gezet. Zij heeft zich omstreeks dien tijd te Weenen en Linz opgehouden en zich in alle steden waar zij zich bevond in de kringen van officieren van den generale» staf bewogen. Ook is het bekend dat zij vervuld is van doodelijken haat tegen de Oostenrijksche militairen. Amerika. De algemeene werkstaking. De vergaderingen van Maandag geven den indruk dat die staking een grooteren omvang zal aannemen. Vooral de textiel arbeiders zijn druk in de weer voor de staking en steunen het trampersoneel ste vig. Behalve de 20.000 man uit de textiel-nij. verheid staken ook nog de arbeiders uit de automobiel-industrie. Alleen de groo te locomotievenfabriek van Baldwin werkt nog met volledig personeel. Een 7000 Duitsche arbeiders hebben zich bij de staking aangesloten. Het stakings-comité van 10 man heeft nu ook nog andere categoriën van arbei ders toegestaan te werken, zoo bijv. de bakkers, de melkboeren, de bierbrouwers en andere levensmiddelen-leveranciers. Dat men den toestand hoogst ernstig acht blijkt wel uit het opduiken van het gerucht, dat men er over zou denken het stakingscomité in hechtenis te nemen, iets dat zonder bepaalde aanleiding toch wel niet mogelijk zal zijn, of men komt in strijd met de wet en het recht. De regeering van de Unie heeft een regiment artillerie gezonden om de Munt en andere rijksgebouwen te beschermen. De bekende financier Jacob H. Schiff, heeft aan een feestmaal in de Repu blican Club te New-York, een opzien barende rede gehouden over het gele gevaar. Hij moet o.a. gezegd hebben: „Ik hoop dat mijn voorspelling niet be waarheid zal worden, daar ik een vriend van Japan ben. Maar tot mijn Ieedwe- treffen moest. Zie je Jacopo, mijn vriend, zoo kan op je dierbaren Michele zelfs niet een schaduw van verdenking vallen, wat toch zeker gebeurd zou zijn, als hij het ongeluk had gehad, zijne vrouw door eene beroerte of koorts te verliezen. Je weet, het is altijd mijn principe geweest, onnoodige drukte te vermijden. En sta nu op mijn jongen en volg mij, want ik wil je toestaan de afreis van Donna Yolanda bij te wo nen omdat je zooveel van haar houdt. Nu, Jacopo, op! Waarom aarzel je nog Ik beproefde een geluid uit mijn dro ge keel te voorschijn te brengen, maar er kwam niets dan een paar ongearticu leerde klanken, en ik voelde dat iedere droppel bloed uit mijn gelaat geweken was. Het monster, fiat ik tot nu toe vriend genoemd had, was opgestaan en stond voor mij met een glimlach, waar mee hij zich in mijn lijden verheugde, schoon als Lucifer, sterk als Mars, prach tig om aan te zien in zijn zwart fluwee- len buis, welks knoopen en gespen van robijnen fonkelden. Op zijn baret stak een adelaarsveer, bijeengehouden door een gesp, schtteirend van juweelen, en over de schouders had hij een prachtigen mantel geworpen, van zwart, gedamas- seerd fluweel, gevoerd met bloedrooden atlas, eii jomzpomd met het kostbare pais- zen moet ik verklaren, dat naar mijn meening, een groote oorlog dreigt uit te breken. Ik zelf heb Japan bij den jongsten oorlog financieel gesteund, maar Japan's overwinning brengt groot gevaar mee. Ik was zeer getroffen, toen ik dezer dagen las, dat Japan met Rus land tot een vergelijk is gekomen. Het is het doel van Rusland en Japan, Chi na's onafhankelijkheid aan te tasten. Het „Perfide Albion", dat zich als den grooten menschenvriend voordoet, is de derde in het verbond. Dit verge lijk tusschen Rusland, Japan en Enge land, zal de ernstigste bedreiging van den wereldvrede in de komende jaren zijn, indien wij niet op de juiste wijze optreden. Zeer spoedig zullen wij, Amerikanen, ons in de zaken van het verre Oosten verwikkeld vinden. Nauwkeurigheid. Onder dit opschrift schrijft „De Zeeuw" Dezer dagen heeft er in de „Staats courant" een Kon. besluit gestaan, waar bij aan de natie werd kond gedaan dat in zulk sinds 54 jaren bestaan Kon. besluit een kommapunt door een punt werd vervangende Koningin had de gelegenheid hierdoor een kolossale ver gissing door vvij'en haar vader gemaald, te herstellen. Blijkbaar is die fout toevalligerwijze door een ambtenaar dienstdoener aan een departement ontdekt Dat er nogal veel geschrijf over is geweest aan de ministrieele bureaux blijkt wel hieruit dat er een tijdsruimte Van drie weken verloopen is tusschen de ontdekking der „fout" en het corrigendum in de Staats courant. Ofschoon onze plaatsruimte 't bijna niet gedoogt, nemen wij, enkel voor de aardigheid, uit de Staatscourant, onder het hoofd „Wetten, Besluiten, Benoe mingen" enz. het bedoelde besluit over. Staatsblad no. 63. BESLUIT van den 12den Februari 1910, tot wij ziging van het Kon. besluit van 6 Oct. 1856 (Staatsblad 92) houdende vaststelling van een onderscheidingsteeken voor de Commissarissen van politie. Wij, WILHELMINA, bij de gratie Gods Koningin der Nederlanden, Prin ses van Oranje, enz. enz. enz. Op de voo:dracht van Onzen Minister van Justitie van den >0den Februari 1910, 2e afdeeling C no. 565; Gezien het Kon. Besluit van 6 Oct 1856 (Staatsblad no. 92), houden vast stelling van een onderscheidingsteeken voor de Commissarissen van Politie; Hebben goedgevonden en verstaan gemeld Kon .Besluit te wijzigen als volgt Aan het einde van het lid sub. 2 wordt in plaats van het teeken „komma punt" het „puntteeken" gesteld. Onze Min. van Justitie is belast met de uitvoering van dit besluit, hetwelk in het Staatsblad zal worden geplaatst en waarvan afschrift zal worden gezonden aan Onzen Minister van Binn. Zaken. 's Gravenhage, den 12en Febr. 1910. (get. WILHELMINA. De Minister van Binnenl. Zaken tijdelijk belast met het beheer van het Departement van Justitie, (get.) HEEMSKERK. Uitgegeven den 24sten Febr. 1910. De Minister van Binnenl. Zaken tijdelijk belast met het beheer van het Departement van Justitie, (get.) HEEMSKERK. Het is te begrijpen dat in menig dag blad een loopje genomen wordt met dat staaltje van bureaucratische nauwgezet heid. Een staaltje: ...Groote consternatie dezer dagen op het departement van Justitie. Een klerk, die juist zijn ochtendblad uit had en „Nick Carter onder de Parijsche Apa chen" 68ste aflevering wilde opslaan, werk van den blauwvos. „Als je mij genoeg bewonderd hebt, Jacopo, mijn vriend, sta dan op en volg mij", zeide hij hoonend, mijnen op hem gerichten blik ontmoetend. „Of", voegde hij er plotseling dreigend bij. „of ik zal je beenen leeren maken Toen kreeg ik mijn spraak terug. „Doe met mij wat je wilt", riep ik, „dood mij, klaag mij aan bij den Raad van Drie maar laat mij niet zien hoe gij dit lam wurgt, je hand met het bloed van dit reine kind bevlekt!" „Jacopo, je wordt poëtisch," spotte Michele. „En maak nu dat je mij volgt, ik raad het je. Of denk je dat ik mij -dooriemand een hymne op mijne vrouw laat voorzin gen, zooals jij dat van morgen vroeg goed vond te doen, zonder dat ik den brutalen lummel daarvoor straf! Een ander had ik met mijn degen kennis laten maken, maar omdat jij het bent, die mij daarop ge- tracteerd hebt zal je haar zien afrei zen." Ik kreunde van lichamelijke en moreele 'ellende en was vast besloten, mij liever in stukken te laten scheuren dan hein te volgen, toen echter de gedachte in mij opkwamMisschien kan je haar nog red den, al was het ten koste van je eigen ie^nj Of d,oor gene .d,aad van geweld ontdekte eensklaps, dat in 't Kon. be sluit van 6 Oct. 1856 (Staatsblad no.. 92) houdend vaststelling van een onder scheidingsteeken voor de commissaris sen van politie ergens een kommapunt stond in plaats van een puntteeken. Ont daan stond-ie op en schreed naar zijn hoofdcommies die juist bezig was zijn nagels te vijlen. Deelde hem zijn ont dekking mede. De hoofdcommies werd bleek om zijn neus, fcette zijn lorgnet op en waarlijk1, "hij zag de kommapunt Bevend en met waardigheid, die een re- geeringsambtenaar zelfs in het meest hachelijke oogenblik niet verlaat, be woog hij zich naar zijn referendaris, die juist bezig was in zijn hemdsmouwen met een Sandows physical exerciser zijn biceps te ontwikkelen. Deelde hem de ontzettende tijding mede. De referenda ris wankelde, werd zijn aandoening mees ter, trok zijn gekleede jas aan en trip pelde naar zijn secretarisgeneraal, die juist druk bezig was uit te rusten van een genoeglijken fuif van den vorigen avond. Bracht hem op de hoogte. Spra keloos staarden beide 'ambtenaren el kaar aan. En iti dien trant gaat het voort. De burgemeester van Arnhem. Er is medegedeeld, dat Mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, substituut-officier van justitie te Maastricht, benoemd zou worden tot burgemeester van Arnhem. Naar we vernemen heeft Mr. van Heem stra gevraagd het burgemeesterschap te aanvaarden, verzocht voor een eventuee- le benoeming niet in aanmerking te ko men, daar hij zijn rechterlijke loopbaan niet wenscht te verlaten. Als ernstige candidaat voor het burge meesterschap van Arnhem wordt ge noemd Jhr. Mr. Hooft Graafland, school opziener in het arrond. Zutphen. (Hbl.) Land- en Tuinbouw. Uitvoer van varkens naar het Zuiden. In het begin van 1907 werd hier door Franscne handelaars een proef genomen met het opkoopen van varkens. Deze proef slaagde uitstekend. Het vleesch der Nederlandsche varkens was in Frank rijk zoo gewild, dat weldra ook Zwit- sersche kooplieden Ned. varkens kwa men koopen. Daardoor nam onze uitvoer iedere maand toe. In de maand Dec. van het jaar 1907 verzonden wij reeds 58999 varkens. In het geheele jaar bedroeg onze uitvoer 454.764 stuks tegen 4986 in 1906 en 1561 in 1905. In den loop van het jaar 1908 ging deze uitvoer echter belangrijk achter uit. Fi de maand Maart verbood Frank rijk den invoer van varkens beneden 50 kilogram uit Nederland en sinds nam de uitvoer iedere maand afzoodat in het jaar 1903 onze geheele uitvoer van var kens naar Frankrijk en Zwitserland be droeg 272.704 stuks. In het vorige jaar verminderde iedere maand onze uitvoer. Onderstaande staat geeft een overzicht van den maandelijkschen uitvoer van le vende varkens over de Belgische grens bestemd voor Frankrijk en Zwitserland in de jaren 1907, 1908 en 1909. 1907 190S 1909 Januari 17.930 52.281 5871 Februari 25.369 50.952 3587 Maart 31.S08 25.441 3044 April 23.4S1 17.879 1734 Mei 32.200 13.356 312 Juni 30.670 11.396 103 Juli 41.741 14.421 141 Augustus 46.116 24.014 512 September 47.845 20.491 736 October 44.452 19.341 348 November 53.524 12.235' 85 December 58.999 9.457 3 In de tweede helft van de maand Jan. van dit jaar is er eenige verbetering? ingetreden in onzen varkenshandel met het buitenland. Deze verbetering heeft zich in de vorige maand staande gehou den en deskundigen beweren, dat er alle kans bestaat, dat onze handel in leven de varkens weer zal herleven, zoodra op de buitenlandsche markten de var- kensprijs wat meer in evenredigheid is met dien van het rundvee. tegen Michele zelf! Of, als alles mislukt kan je haar bijstaan en steunen! „Ik lees al je gedachten op je gezicht als in een boek", zeide Michele langzaam. „Laat die dolk achter je op tafel liggen en laat je degen hier! Je moogtgeen wa pen meenemen en je doet beter geen aan val op mij te wagen, want ik ben goed gewapend, en ook sterker dan jij, zooals je weet! Kom!" En ik volgde hem, gehoorzamend aan de geheimzinnige macht, die hij van kind af op mij uitgeoefend had, eene macht die zijn invloed alleen dan miste, wanneer ik mij niet onder zijn kouden fascinee- renden blik bevond. In het palazzo was alles lang in rust, wij ontmoetten geen sterveling, toen wij onhoorbaar en zwijgend den vrceselijksten tocht ondernamen, dien ik ooit in mijn leven gedaan heb. Michele voerde mij zonder dat ik het bemerkte langs een bij zonderen weg, namelijk in het archief, waar hij een geheime deur, die ik nooit gekend had opende en daardoor toegang gaf tot een trap die zoowel naar boven als naar beneden ging. Hij beval mij naar boven te gaan en de kaars te dragen die ons tot nu toe bijgelicht had. Niet zon der verbazing besteeg ik den trap, die juist breed genoeg was, dat men zonder zioh te stotoen tusschen de wanden door kon gaan. Na ettelijke treden mondde de Nederl. Mij. voor Tuinbouw ea Plantkunde. Te Utrecht is gisterochtend een bïu« tengewone bijeenkomst gehouden van de; Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde ter verkiezing van een li(( van het hoofdbestuur. Daar de heer S. R. von Franck, te Bergen op Zoom, reeds! bij candidaatsstelling de volstrekte meer derheid van het door de gezamenlijke af* deelingen uit te brengen aantal stem* men heeft verkregen, werd deze verko zen verklaard. Daarna werd de winterbijeenkomst ge opend. Door den heer K. Weselburg uit Baarn werd eene inleiding gehouden om' te betoogen, dat het wenschelijk is dej maande), plantenkeuringen te Utrecht, inj het midden van ons land gevestigd, te5 blijven houden. Als resultaat van de be* sprekingen, welke hierover volgden, deelde de voorzitter, G. baron de Grancy; de Senarclens, mede, dat het hoofdbe stuur, in overleg met de commissie voor, de keuringen, besloten heeft de beslis sing over de plaats, waar de keuringen zullen worden gehouden, uit te stellen tot de eerstvolgende hoofdbestuursver gadering. Intusschen zullen de keuringen ditmaal te Utrecht worden gehouden. Daarna sprak de heer A. J. van Laren', uit Amsterdam, over: „het n ut van! tuinbouwonderwijs op de lage re scholen en over den invloed, die daarvan op de jeugd verwacht mag wor den voor een betere waardeering onzer openbare parken en plantsoenen. Spreker betoogde dat vaif het tuin bouwonderwijs een veredelenden invloed op de jeugd kan uitgaan en drong er daarom op stichting van schooltuinen aai^ niet in den geest zooals die hier en daar, bestaan, maar schooltuinen met vrucht- boomen, groenten en bloemen met broei bakken, aardsoorten, harken, schoffels* enz., waar den kinderen het zaaien en| stekken, spitten, gieten en bemesten practisch kan onderwezen worden, waar ze de gereedschappen leeren hanteeren en den grond bewerken. De schooltuinen kunnen een grooten invloed ten goede hebben, vooral ten opzichte van de ontvolking van het plat teland. om terugkeer uit de steden naar het land te vergemakkelijken en te be vorderen. Op het platteland is de zaak betrek kelijk eenvoudig en gemakkelijk uitvoer; baar. Vooral kon den kleinen man dan dit onderricht tot groot nut zijn. In de groote steden met hare dicht bevolkte scholen is de zaak moeielijker Er is daar voor schooltuinen dikwijls weinig geschikte ruimte en de oplossing zal hier moeten zijn één groote een - trale schooltuin of een aantal kleinere op verschillende plaatsen in of buiten de stad. Het onderwijs zal zich daar meer moe ten bepalen tot het leeren kennen van de voornaamste planten, boomen en bloem gewassen, het leeren kweeken van ka merplanten enz; toch moet ook aandacht geschonken worden aan het verzorgen van bloemtuintjes, het kweeken van vruch ten en groenten Spr. gaf voorts verschillende practische wenken, hoe dit onderwijs te bevorderen om vervolgens de vraag te beantwoorden, wie zal dat onderwijs geven? Waar steeds meer onderwijzers de tuin- bouwacte trachten te verkrijgen, schijnt de oplossing dezer vraag niet zoo heel ver te zoeken, ofschoon de meeste onderwijzers zich met plantencultuur nog maar weinig bemoeid hebben. Voor de bevoegdheid tot het geven van tuinbouwonderwijs op de lagere scholen zouden trouwens ook een voudiger eischen gesteld kunnen worden dan thans voor de tuinbouwakte het geval is. Spr. gaf den iaad te stichten een ver- eeniging voor tuinbouwonderwijs op de scholen en voor schooltuinen, en aldus de zaak aan te pakken. Ook over deze inleiding werd door vele aanwezigen van gedachten vermeld en werd ten laatste besloten een verslag van de vergadering betreffende dit punt met begeleidend schrijven te zenden aan de trap in een kleinen gang, en deze eindigde op eene smalle houten deur, waaraan; een mechanisch werk zichtbaar was, en daarom aan den anderen kant zeker eene verborgen geheimdeur was. Michele liet het mechanisme werken en die deur schoof geluidloos in den wand terug. Hoe schrok ik echter, toen ik, door Mi chele voofuitgeduwd mij met hem in Donna Yolanda's slaapkamer bevond! Zij zelf lag sluimerend in haar met goud kleurige zijden stof omhangen bed, in de rechter handi, die naar beneden gevallen was hield zij een kleinen spiegel van ge polijst-zilver, waarin zij zeker gekeken had om de kostbare haarspangen van smaragd en diamant te bewonderen, die de koningin van Cyprus haar gisteren als verjaarsgeschenk gezonden had. Zich als een kind over haar nieuw sieraad ver heugend, had zij het, nadat zij reeds naar bed gegaan was, nog eens in haar gou den haar gestoken en bij dit onschuldig spel was zij waarschijnlijk ingeslapen. Toen ik, door Michele geduwd, als een beschonkene dit heiligdom binnenstrom- pelde, werd zij wakker. „Wat is er gebeurd?" riep zij zich op richtend. „Jij? Michele? Gij, Jacopo? Droom ik? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5