BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. en dat indien de geproclameerde alge- meene staking van de Philadelphische werkers doorgaat, de beweging een nog veel scherper beteekenis zal aannemen. Aan een uitvoerig telegram van New-York aan een der groote Londensche bladen ontleenen wij nog het volgende over de gebeurtenissen in Philadelphia. Zondag werden daar 500 lieden in hech tenis genomen, wier vrijlating onder borg tocht niet werd toegestaan. 297 tramwa gens werden beschadigd (dus niet zooals wij reeds hebben meegedeeld alle verbrand) waarvan twee geheel en een derde gedeeltelijk verbrand. Het hoofdkantoor en de wagen remises van de Philadelphia Rapid Transit Co. werden aangevallen, toen in Philadelphia de aan komst was bekend geworden van 175 z.g. „stakingsbrekers", dat zijn lieden die er een beroep van maken om bij stakingen als de onderhavige, tegen hooge betaling in te springen. Bij deze onlusten wer den o.m. drie vrouwen door kogels ge raakt, en tal van lieden moesten met ver schillende kwetsuren naar het hospitaal .worden gebracht. Tegen den avond moest de tramdienst geheel worden gestaakt; de burgemeester liet 3000 personen in- zweren als buitengewoon politieagent en voorts liet hij den staat van beleg afkon digen. Volgens de stakers hadden dien Zondag 6200 van de 7000 tramweg-ambtenaren het werk neergelegd. Maar de directie beweerde dat 3000 man van het personeel geweigerd hadden te staken. Griekenland De politieke toestand. Er is geen twijfel meer aan, of de re- actionnaire beweging in Griekenland over Wier omvang nog niemand iets zeggen kan, veroorzaakt den poütieken leiders heel wat hoofdbrekens. Het volk is te leurgesteld. De verwachtingen, die het grondde op de werkzaamheid van den militairen bond, zijn niet vervuld. De eco nomische toestand is niet verbeterd; de lasten zijn door de eischen van de offi cieren, zoo voor zich zeiven als voor het leger, aanmerkelijk toegenomen. En de nationale vergadering, op wier werken nieuwe hoop werd gevestigd, zal eerst tegen het einde van het volgende jaar bijeenkomen. Door dit alles is de toestand zoo ver ward, de stemming zoo somber, dat aller lei geruchten door de lucht zweven. De Bond gaat voort uit de provincie troepen naar Athene te voeren, wat ook niet strekt om de gemoederen te doen bedaren. Toen kwamen de berichten van de bijeenroeping van een familieraad door den koning, en in verband daarmede over de mogelijkheid van 's konings aftreden. Reeds werd gemeld, dat de koning aan de verschillende Euroepesche hoven daar van kennis deed geven, maar dat is on juist. Zelfs het aftredingsplan wordt nu weer tegengesproken. Thans wordt 'ge meld, dat de koning het tegenovergestelde plan zal uitvoeren, met de trouw geble ven officieren den strijd tegen den mili tairen Bond zal aanvaarden, en dat hij voor dit doel zijn zonen naar Athene deed komen. Dat zou burgeroorlog beteeke- kenen, met zulke ongunstige kansen, dat de toestand daardoor eerst recht onmo gelijk worden zou. Volgens de inlichtingen van de Neue Freie Presse, is het nog onzeker of de meerderheid der Grieksche Kamer zich voor de bijeenroeping der Nationale Ver gadering zal uitspreken. Besluit de Ka mer daartegen, dan is er alle kans op ■een explosie. En dan is er ook kans, dat het volk zich tegen den officiersbond en voor de dynastie verklaart. Prins Nicolaas, zou volgens Peters- burgsche berichten, de verzekering ont vangen hebben, van den Tsaar, dat deze met de regeeringen der beschermende mogendheden zou blijven werken voor het behoud der Grieksche dynastie, wijl zij vreezen dat de verwijdering dier dynas tie voor Griekenland tot anarchie zou leiden. De kroonprins zal niet naar Grieken land komen; hij heeft in Brindisi zijne reis gestaakt. Van regeeringswege wordt verklaard, dat het volstrekt niet als een verontrustend verschijnsel is aan te mer ken, dat de kroonprins zijn reis heeft on derbroken. De toestand is normaal. Dat is mogelijk, maar men zal wel niet ver van de waarheid zijn, wanneer men het aan den invloed van den militairen bond toe schrijft, dat de kroonprins zijne reis niet heeft kunnen voortzetten. De koning, die zijn oudste zoon had ontboden, heeft zich ook op dit punt moeten schikken naar den militairen bond. Het geheele bestuur van het onder pro protectoraat van de Koningin staande Atheensche ziekenhuis Evangelismos heeft aan de beschermvrouw medegedeeld, dat het zijn ontslag neemt. Ook de Koningin krijgt haar deel van de onaangename be jegeningen, waaraan de koninklijke fa milie blootstaat. China. De Dalai Lama. r Naar de Times dato 22 dezer uit Cal- 1 tutta verneemt, is de Dalai Lama de opper priester der Boedhisten met verscheiden Thibetaansche notabelen uit Thibet de Britsch-Indische grens overgevlucht Dit is een gevolg van het binnentrek ken in Tibet door Chineesche troepen, die de kloosters plunderden. Rusland. De tsaar is niet langer een gevangene schrijft de Petersburgsche correspon dent van de „Daily Mail" bijna eiken dag zien zijn onderdanen hem nu zonder geleide door de straten rijden, en de ge bruikelijke voorzorgen voor zijn veilig heid blijven achterwege. Dezer dagen wandelde hij op de Newakade, vroolijk pratende met een officier. Later is hij uit winkelen gegaan zonder dat men hem herkende. 't Bericht klinkt wel een beetje onge looflijk. Japan, Dinsdag werd uit Tokio aan de „New York Herald" geseind, dat volgens oogenschijnlijk officieuze berichten in de Japansche bladen de inlijving van Korea elk oogenblik verwacht kan worden. Koninklijke Besluiten. Met ingang van 1 April is benoemd tot lid van den Raad. van State, Jhr. Mr. J. H. J. Quarles van Ufford, administrateur bij het Departement van Binnenlandsche Zaken, met toekenning van eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking. A. J. W. Monnik is benoemd tot burgemeester der gemeente Aalten. Met ingang van 16 Maart is benoemd tot burgemeester der gemeente Avereest W. P. Cavaljé, burgemeester der gemeen te De Wijk. Met ingang van 1 Maart is benoemd tot schoolopziener in het arrondissement 's-Hertogenbosch, dr. L. J. Sicking te 's-Hertogenbosch, schoolopziener in het arrondissement Veghel. Met ingang van 16 Maart is de re- serve-eerste-luit. A. Roozendaal, van het 8e reg. inf., onder toekenning van een eervol ontslag uit den militairen dienst, op het daartoe door hem gedaan verzoek, voor den tijd van ten minste vijf jaren, benoemd tot reserve-off. van gezondheid der 2e kl. bij het reservepersoneel der landmacht, bij het personeel van den ge neeskundigen dienst, op den voet bij het bepaalde bij art. 31 van het Koninklijk besluit van 20 Sept. 1905 no. 75. Met ingang van 1 Maart is bevor derd tot hoofdcommies der telegrafie C. F. Jibben, thans commies der telegra fie 1ste klasse. De kapitein ter zee W. T. de Boog is met ingang van 7 Maart eervol onthe ven van de betrekking van inspecteur van den Marine-torpedodienst en deze be trekking met ingang van dien datum opge dragen aan den kapitein ter zee F. Pin- ke. De kapitein ter zee G. P. van Hec- king Colenbrander is eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. pantserdekschip Utrecht, in West-Indië, met den datum waarop hij het aan zijn opvolger zal over geven en met dien datum het bevel over genoemden bodem opgedragen aan den kapitein ter zee W. T. de Booij. Geruchten. De Haagsche correspondent van de „Temps" maakt teiegraf.sch melding van geruenten, die in officieuze Nederland- sche kringen zouden loopen, over'rede nen die den prins-Gemaal zouden heb ben doen afzien van een reis naar Pa lestina. Volgens een gerucht zou de re den zijn dat de minister van marine geen schip ter beschikking van den Prins had kunnen stellen. Volgens een ander ge rucht zou de Koningin zich uitdrukkelijk tegen het plan verzet hebben. Volgens een derde gerucht zouden er fnoeilijk- heden van voorrang tussc'nen den Prins- Gemaal en Prins Eitel zijn. Ik maak u hier melding van, zegt de Parijsche correspondent van de „N.R. Crt." als merkwaardig staaltje van het aan geruchten hechten en opblazen daar van. Onze neutraliteit. Wij hebben het „Matin"-bericht afge drukt, waarin gezegd werd dat aan onze gezanten was opgedragen te klaren, dat nooit eenige buitenlandse.!e interventie heeft plaats gehad, noch bij de regeering, noch bij de Koningin af de Koningin-Moeder, ten aanzien der in ternationale overeenkomsten betreffen de de Noordzee. Zijn wij welingelicht, dan moet de juistheid van dat bericht tot het vol gende worden gereduceerd. Ten einde inlichtingen te kunnen ge ven over 's Ministers woorden, ten aan zien van den Duitschen Keizer in de Eerste Kamer gesproken, ontvingen de gezanten een afdruk van 's Ministers rede met begeleidend schrijven, mel dende dat hun de Handelingen werden toegezonden, opdat zij bij eventueele be spreking der zaak officieel op de hoogte zouden zijn. Van een diplomatieke instructie moet geen sprake zijn. (Hbl.) Hoe zit dat nu? Bebel is 70 jaar geworden erï na tuurlijk wijdt „Het Volk" een "hioog»- dravend artikel aan den Duitschen so- ciaai-üemocratischen leider. In dat artikel vinden we Je volgende hoogst merkwaardige verklaring „Recht vo<iruit ging het bij hem im mer op het doel af en hij heeft nim mer een enkel middel versmaad, mits het slechts tot het doel leiden k o n." Lezen .we wel g.:ed, hebben we ftps zelf afgevraagd, doch iets verder werd nogmaals betoogd geen nog zoo hardnek kig str ij dmiddeï heeft hij ooit afgewezen, mits dat alles maar heil beloofde te brengen voor de o p s t u wing der arbeiders klasse naar omhoog. 1 Hoe zit dat nu? Is dat de leer „het doel heiligt de middelen" ja of neen? Bebel versmaadde geen enkel mid del, hoort ge: geen enkel, indien het maar „tot het doel le'iden kon." En dat te hooren uit den mond der „Volk"-redactie, die o zoo aandoenlijk femelen kan over de slechtheid der Ka tholieke Kerk, wier Jesuïten de leer zouden prediken van „het doel heiligt de middelen/' Aan zoo'n lasterpraatje wordt dan gewoonlijk een heel betoog vastgemaakt over de boosheid der Room- schen en de ongereptheid der sociaal-de mocratie. En dan, in een bewonderend artikel over Bebel, 'bovenstaande verklaring te lezen Hoe rijmt zich dat te zamen „Tijd." De neutraliteit. De gemeenteraad van Naarden besloot gistermorgen de oproeping voor de benoe ming van een onderwijzer vergezeld te doen gaan van vragen aangaande de po litieke richting, den eerbied en de liefde voor de Koningin enz. Dit besluit, voor gesteld door de heeren Van Wettum en Van der Veer werd aangenomen ,na een langdurige discussie, met 6 stemmen voor en 5 tegen. (Hbl.) Raad van State. Bij Koninklijk Besluit is Jhr. Mr. J. H. J. Quarles van Ufford, administrateur bij het Dep. van Binnenlandsche Zaken, met ingang van 1 April 1910 benoemd tot lid van den Raad van State, met toe kenning van eervol ontslag uit eerstge - noemde betrekking. Mgr. Giovannini. „De Tijd" verneemt uit Den Haag, dat het vertrek van den zaakgelastigde van den H. Stoel, mgr. Giovannini, door „De Maasbode" gemeld, geen verband houdt met „gezondheidsredenen" en de finitief zal zijn. De Prins Willem 11. De directie der Kon. West-Ind. Mail dienst deelt mede, dat tot heden nog geen berichten ingekomen zijn omtrent de Prins Willem II. Bakkers arbeid. Naar wij vernemen ontmoeten de ont werpen inzake den bakkers-arbeid in de Kamer veel critiek. (Centr.) De burgemeester van Schiedam. De correspondent van de „N.C." te Schiedam meldt: Het bericht in sommige bladen1 dat onze burgemeester, dr. M. A. Brants, ontslag zou nemen, mist allen grond. Binnenlandsch Bestuur. Bij bescn. van den Min. van Binne.il. Zaken is bepaalddat met ing. van April de afd. „Binnenlandsch Bestuur" zal worden gesplitst in eene afd. „Binnen landsch Bestuur" (B. B.) en eene afd. „Volksgezondheid en Armwezen" (V. M Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON- Wijnhandelarep loïeveranciers Kantoo^/Jtglteeg LEIDEN. os) LEIDEN, 24 Februari. Dames zangvereeniging „St.-Caecilia". Gisterenavond hield de op 10 Januari j.k opgerichte Dames-Zangvereeniging „St. Caecilia" hare tweede verga ring op een der bovenzalen van den 1. R. K. Volksbond. Om half negen opende de Presidente, deze vergadering met den christelijken groet, heette de aanwezigen allen van harte welkom sprak het genoegen uit dat er zoovele Dames aan de roepstem van het comité hadden gehoor gegeven, merkte op dat nu op de tweede verga dering het ledental van 14 op 38 is ge stegen, brengt haar dank1 aan de hee ren Goddijn en Lombert voor de moei te en het werk die zij zich hebben' ge troost in het belang onzer vereeniging en spreekt den wensch uit, dat de be sprekingen' en besluiten tot [heil en bloei der vereenigi.ig zullen strekken, waarna zij het woord gaf aan den heer D. Lom- bert die verslag zou uitbrengen van de werkzaamheden en besprekingen. Spre ker gaf te kennen dat het hem genoe gen deed dat zooveel dames den wensch hadden te kennen gegeven lid dezer jeugdige vereeniging te willen worden maa achtte zich verplicht hen. in te lichten op welke standpunt de vereeni ging staat. Zij is opgericht om zoodra de punten zijn vastgesteld de regeling van W togiggK ym tombm®. rtw R. K. Volksbond betreffende, om dan in zijn geheel te worden eene onder- afdeeling van dien genoemden bond en hij ging verder na de verhouding van deze vereeniging tegenover die der man nen en deelde mede dat bij uitvoeringen deze twee vereenigingen federatief sa menwerken. Na nog eenige zaken te hebben toegelicht wordt de voorloopi- ge contributie-regeling met alg'emeene stemmen aangenomen. De presidente instaleert hierna 20 da mes, hen feliciteerende met hun geno men besluit om mede te werken voor het beoefenen der schoone zangkunst onder R. K. Meisjes van werklieden. Zij deelt mede dat elk lid recht be zit om 2 lesavonden een ander meisje te introduceerenworden er geen be zwaren ingebracht dan kan deze toetre den als lid indien zij de 16 jaar ge passeerd is. Na eenige bespreking over de direc tie waarbij ook gesproken werd over het benoemen van een directrice in plaats van een directeur wat ingang bij de le den kon vinden werd met algemeene stemmen tot directeur benoemd de Heer Beiersbergeii van Henegouwen ook di recteur van het Mannenkoor „St. Cae- éilia". De presidente sprak den wensch uit dat de leden vele jaren met hem mogen werken, dat zij van zijn nieuwe leerlin gen veel genoegen en succes mag be leven. Genoemde heer bedankte de dames voor het in hein gesteld vertrouwen en gaf te kennen alles in het werk te stel len om deze dam es-zangver eeniging tot groei te helpen brengen. Na nog eenige zaken van huishoude- lijken aard te hebben afgedaan, dankte de presidente allen voor "de medewer king en hoopte a.s. Woensdag om "half negen allen weder tegenwoordig te zien op de repetitie en sloot deze vergade ring op de gebruikelijke wijze. De kapitein W. Laatsman van den staf der bereden artillerie, adj. van den inspecteur der bereden art., te 's-Graven- hage, is overgeplaatst bij de tweede afdee- ling, 2e reg. veld-art. Bij beschikking van den inspecteur der inf., is de korporaal P. G. Schmidt, van het 4e reg. inf., overgeplaatst bij het alg. depot van discipline te Vlissingen. Door den heer architect Jac. van der Heijden werd gisteren namens zijn principaal den heer G. W. Zandvoort, aanbesteed „Het vergrooten van 'den vleeschhou- werswinkel aan de Hooglandsche Kerk- gracht, no. 9." De uitslag der inschrijving was de volgende, t.\v., voor Timmerwerk. A. Bedier f985, J. M. Nielden f 855, W. F. Marselis f703, P. J. Gijsman f 638. Metselwerk. H. Smittenaar f 443, P. L. Neuteboom f419, fa. Barthen en Oudshoorn f366, J. de Cler f356. Metselwerk met betonwerk. W. Splinter f587. Betonwerk. J. van der Kaaij f 203. Steenhouwwerk. P. Loeber f 425, G. de Vink" f410, F. Soupart f365. Stucadoorswerk. J. van den Berg f155, J. Verhoef f87.50, J. C. W. Blankwaardt f 80. L o o d- e n Z i n k w e r k. A. Rietmeijer f75, J. van der Heijden f74.80, L. Beek man f 66. Schilderwerk. E. M. Petit f374, Meijer f370, J. H. Heus f338. M. Ziegelaar f 373, S. Hoope f 370, J. S m i d s w e r k. G. Brummelkampf 176 P. Mooten f145. Het werk in massa W. F. Mar selis f2114. Bedrag der i n s c h r ij vingen in vakken f2191. Alle inschrijvers zijn ingezetenen der gemeente Leiden. De gunning is aangehouden. De voorbereidende maatregelen voor de viering van de lustrumfeesten dezen zomer zijn reeds in vollen gang. Vanwe ge de gemeente is men druk bezig met het in orde maken van het feestterrein aan den Zo - rwoudschen singel, waarin vijvers worden gegraven en dat verder wordt opgehoogd en van wandelpaden voorzien üok is men reeds begonnen met den bouw van de feesttent. Uit de besturen der af deelingen Leiden van de Vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingenverkeer en de Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, heeft zich een versieringseommissie gevormd, bestaande uit de heeren W. C. Mulder, architect, W. van Rossem du Chattel, in dustrieel, E. J. F. Thierens, adj.-dirccteur der Stedelijke electriciteitsfabriek en E. Th. Witte, welke een prijsvraag zal uit schrijven voor een ontwerp van straatver siering, die zooveel mogelijk voor overdag als voor avond zal kunnen dienen. Men heeft de stad in zes straattyepn verdeeld, waarvoor afzonderlijke ontwerpen zullen worden gevraagd. Voor elk bekroond, ont werp wordt f40 uitgeloofd, en voor het ontwerp, dat alleen of gecombineerd zal worden gebruikt, zal f60 worden be taald terwijl zoo mogelijk de ontwerpers ook met de uitvoering zullen worden be last. Het is het voornemen, dat later buurt- commissiën zullen benoemd worden om zich met de uitvoering in de verschillende wijken te belasten t-. Met „Staatscourant" bo. 46 Werden verzonden de gewijzigde statuten vaA Yereeniglng „Bethesda", alhier, H1LLEGOM. Bij den Haarlemmermeer- schen Rnigdijk in den omtrek van Hille- gom, is na een twist een vrouw, C. Spreeuw, met een tabaksdoos zoodanig op het hoofd geslagen, dat zij bewuste loos neerviel. De dader is aangehouden^ LISSE. Bij den bloembollenkweeker Dames, aan den Engelbrug, is men reed$' begonnen met het schoonmaken der Hy- achinten. Daar de bollen tengevolge van den kouden zomer van het vorige jaar,- laat zijn, is dit zeer vroeg. Vanwege den R. K. Volksbond zal Donderdag 3 Maart des avonds te half acht de laatste ontwikkelingsavond in dit seizoen worden gehouden. Het Kruisverbond „St. Johannes de Dooper" hield gisterenavond zijn goed be-' zochte jaarvergadering. Na het gebed opende de voorzitter de; vergadering en gaf na eenige goed geko zen woorden zijn leedwezen te kennen over de weinige vruchten welke de ge houden propaganda tot nog toe had mo gen inoogsten. Volgens hem moesten ver-, schillende menschen, die boven anderen geplaatst zijn, als onderwijzers, patroons enz., zich scharen onder de Kruisbanier. De notulen werden onveranderd vastge steld. Hierna bracht de secretaris een goed uitgewerkt jaarverslag uit. Dit getuigde van opgewekt leven. Het Dr. Ariëns-Co- mité vat hare taak gewichtig op. Uit de! rekening van den penningmeester bleek,' dat er aan ontvangsten viel te boeken een som van f87.89i/2 en dat de Uitgaven be dragen hadden f 76.661/2» zoodat de ba lans een voordeelig saldo aanwees van f 11.23. Als verificateurs werden aange wezen de leden A. Bon en C. van Leeu wen. Wederom werden een viertal leden geïnstalleerd en door den voorzitter geluk' gewenscht. De bestuursverkiezing had lot. uitslag, dat de aftredende leden, de hee-, ren C. A. van Leeuwen, L. Schoorl en S. Langelaar werden herkozen. De voor zitter deelde mede, dat de afdeeling Lrsse van den N. R. K. Volksbond adhaesie had betuigd voor een vervroegd sluitings uur. Door het vertrek van den heer Clemens was er in het bestuur een vaca ture ontstaan. In zijn plaats werd geko zen de heer S. F. Barnhoorn. Na de rond-' vraag werd de vergadering op de gebrui kelijke wijze gesloten. NIEUWKOOP. De jongelieden dezer gemeente, die aan hun militieplicht moe ten voldoen, één van de lichting 1909 en drie van de lichting 1910, zijn opgeroe pen om den len Maart a.s., des morgens ten negen uur, te Gouda voor den Militie- Commissaris te verschijnen om te worden ingedeeld. De viermaanders .worden voor; dat doel tusschen 1 en 15 Maart opgeroe pen. SASSEN HEI M. Woensdagavond ver gaderde de afdeeling Sassenlheim etf Omstreken van den Ned. R. K. Volks bond. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der vo rige algemeene vergadering en die der beide feestavonden werden gelezen en goedgekeurd. Hierna werden eenige leden geïnstal leerd en een vijftal nieuwe leden wer den voorgesteld. De voorzitter deelde mee, dat tot 10 Maart a.s. gelegenheid bestond om can- didateiiïijsten voor de verkiezing van be stuursleden in te leveren. Ook deelde hij mee, dat 5 Maart de tentoonstelling van bloeiende knol- en bolgewassen, vanwe ge de onderafdeeling „Land en Tuin-' bouwknechts zal worden geopend. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. Gistermiddag 12 uur wilde het 4 jarig zoontje van den heer G. Krosschelt op de treeplank springen van de in be weging zijnde bierwagen van "de firma P. J. Weijermans te Leiden, met bet noodlottig gevolg, dat hij misstapte en; viel, zoodat een wiel der wagen over, zijn lichaam ging, zoodat hij zwaar ge kwetst weref en de hulp van "Dr. P. Ie Grand moest worTlen ingeroepen. TER AAR. Het schijnt, dat de paarden tegenwoordig zeer schrikachtig zijn. Gis teren meldden we het ongeluk van A.' Heins, die met zijn libury in den Rijm: geraakte, zoodat het paard verdronk enf de inzittenden slechts met moeite gered werden. ThanS moeten we meedeel-et^ dat de varkens slachter Mulder van Kor-, teraar met zijn karretje rijdend langs dd Aar, nabij de Vijfgatenbrug te water raakte. Mulder sprong tijdig van het- rijtuig; zijn mede-inzittende zoon deed1 den sprong te laat en viel te watery doch kon alleen aan den kant komen. Met de hulp van spoedig toegeschoten^' omwonenden werden ook paard en rij tuig op het drooge gebraeht. De hit bracht het er hier levend af. Toch ben rokkende zij haar meester vrij wat scha de, omdat bij het redden het tuig geheel' moest stuk gesneden worden. VOORHOUT. De lijst van de personen; die voor plaatsing op de kiezerslijst van 1910/1911 in aanmerking kunnen komen* en niet voorkomen op de van kracht zijnde kiezerslijst, bevat 30 namen. WARMOND. Het Stsbl. na 66Vv*t «en Kon. Besl. van den 14den dezer, to$ vernietiging van bepalingen, voorkomende in de artikelen 5 en 6 van de politievel ordening dezer gemeente van 23 Augu&4 tus 1904, zooals die artikelen luiden n4 de wijzigingsverordepjftg vaA 5 her 1205.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2