nüüB i '""I -Tiwsm De korporaal F\ van Ensbergen van het 4e Regiment-lnfanterie wordt bij be schikking van den Commandant der le Divisie overgeplaatst bij de oefenings- milraileurafdeeling te 's Gravenhage. Op Donderdag 17 dezer zal om half negen v.m. de in het Militair-Invalidenhuis overleden korporaal-invalide D. van Kam pen met militaire eer worden ter aarde besteld. Hierbij zal aanwezig zijn een detachement van het 4e Regiment-lnfanterie onder bevel van een officier. De korporaals A. W. Dohna, K. van der Endt, M. van der Wolk, H. Koenen en G. van Berkel van het 4e Reg.-Infanterie zijn door den Commandant van dat Regi ment bevorderd tot korperaal-fourier. HAZERSWOUDE. Op de gisteravond gehouden veiling der V. P. N. waren aangevoerd 807 eieren, besteed werd f4.80 tot f5.25 der 100 stuks. De kostelooze inenting en herinen- ting zal plaats hebben Dinsdag 1 Maart a.s., des voormiddags tusschen 910 uur. Belanghebbende kunnen zich hier voor ten huize der gemeentegeneeshee- ren aanmelden. Gistermorgen is het 6 jarig doch tertje van den arbeider J. de B. door een fiets overreden, waardoor het kind een vrij ernstige wónd aan het hoofd opliep, geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de bovenzaal van hotel de Roskam had Dinsdagavond de vergadering plaats der Ver. voor Bloembollencultuur voor Kat wijk en Omstreken. De voorzitter, de heer C. van Tol, opende de vergade ring. Aan den Secretaris werd verzocht de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Na voorlezing werd door den heer J. Kersten de opmerking gemaakt dat het door hem ingediende voorstel, n.l. om tot coöperatieve aankoop van bloembollendek over te gaan, aan 'de notulen ontbrak. Het bestuur stelde K. direct in het gelijk, en voegde het ontbrekende aan de notulen toe. Uit de rekening van den Penningmees ter bleek dat, tengevolge der gehouden bloemententoonstelling in het voorjaar van 1909, een leemte in de kas ontstaan was. Ontvangen was aan entreekaarten enz. f 93.75. Uitgegeven f206.69, na- deelig saldo f 112.94. De uitslag der rekening van het geheele jaar was dat er een nadeelig saldo was van f 20.73. De rekening, nagezien door de heeren lW. P. van Heter en en T. Noort, was vol gens die heeren in orde. Namens de ver gadering werd den penningmeester door den heer T. Noort, dank gezegd voor zijn uitstekend beheer. De voorzitter deed daarna mededee- ling dat na opening der vergadering door vier personen te presentielijst ge- teekend was. Drie daarvan waren we gens godsdienstoefeningen verhinderd eerder te teekenen ,de vierde zonder re den. Op de vraag van den voorzitter of iemand uit de vergadering er' tegen was dat die vierde persoon ook aan de ver loting zou mogen deelnemen, antwoord de niemand. Hij mocht dus meeloten. Voor een te houden groene veiling wer den te wéinig nummers opgegeven, om die te doen plaats hebben. Tot 20 Maart werd echter de gelegenheid nog open gesteld. Mocht er dan voldoende deel neming zijn, dan zal er direct een ver gadering van principalen plaats hebben. Voor het lidmaatschap gaven zich op E. Kuijt, en P. H. v. Paridon. Bij rond vraag deed de heer J. Kersten het voor stel, op kosten der vereeniging aan te schatten een pulverisator ter bestrij ding van de aardappelziekte, en hiervan de leden gratis gebruik te laten maken. Na eenigen tijd het voorstel in over- iweging te hebben genomen, antwoordde de voorzitter, dat het voorstel bij het bestuur geen instemming vond en wel om de volgende reden De besproeiing met Bordeauxsche pap helpt voor de aardappelziekte hoege naamd niets, wanneer het toegepast is bij nat weer. Schijnt dus de zon dam izal ieder lid gaarne van het toestel ge bruik willen maken, wat natuurlijk niet 'gaat. En om meerdere exemplaren aan te schaffen, zou dat voorstel stuiten op financieele bezwaren. Eén pulverisator kost ongeveer f 22. J4a eenige discussie trekt de heer K. zijn yoorstel dan ook in. Het voorstel van IJ. Kersten, wat in een vorige verga dering al verworpen was, n.l. om alle tulpen der leden gezamenlijk aan H. H. exporteurs aan te bieden, en aan den hoogsten inschrijver te leveren, vond bij niemand bijval en deed Kersten den uit roep ontvallen„dank je wel heeren". Niemand meer het woord verlangen de werd overgegaan tot de verloting van dertig prijzen, waarna de vergadering die door ongeveer 100 leden was be zocht, door den voorzitter met een tyoord van dank werd gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Eenige partijen pekelharing kwamen hier in afslag. Voor volle pekelharing werd besteed f 17.15, f 17.35, f 17.55, voor ijle idem f 11.20 per kantje. LEIMUI DEN. Dinsdagmorgen hield •de St. Elizabeth-vereeniging, die tien maanden geleden in de parochie Lei- muiden en Rijnsaterswoude werd opge richt, ten huize van den Zeereerw. heer Pastoor hare jaarvergadering, waarin, idoor het Bestuur rekening en verant woording werd gegeven v.ap hare werk zaamheden, i De inkomsten aan contributie, col lecte en bijz. giften bedroegen f 490.58 De gedane nitgaven f 311.175 Batig slot f 179.406 In het verloop van haar nog kort be staan heeft de Vereeniging aan arme zieken uitgereikt 1193 liter melk, 670 eieren en 124 porties vleesch. Nadat de penningmeesteresse Mej. G. Wolken, van haar beheer rekening en verantwoording had afgelegd, werd de ze door de Presidente Mej. G. Noord man en de secretaresse Mej. G. Ber nard, onderteekend. Ondanks het zeer slechte weer, waren bijna alle werkende leden ter vergade ring aanwezig. De zeereerw. Pastoor betuigde dan ook aan de leden zijn bijzonderen dank haar aansporend met blijde opgewekt heid op den ingeslagen weg voort te gaan, om aldus in vele huisgezinnen; troost en hulp te brengen, in het volste vertrouwen, dat de Gever van alle ga ven in de leden der St. Elizabethveree- niging zou bewaarheiden„Wat gij den minste der Mijnen gedaan hebt, dat hebt gij aan Mij gedaan. L1SSE. Op de bovenachterzaal van het hotel v. Ruiten hield de R. K. Kies- vereeniging gisteravond een goed be zochte vergadering. Door den Voorzitter, den heer Pijnacker, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Medegedeeld werd, dat de heer De Wolf wegens ziekte verhinderd was te komen. In zijn plaats zal de heer Oostdam optreden. Na eenige bespreking werd besloten het voorstel der Centr. Katwijk—Leiderdorp, inzake reglements herziening, te steunen. In de vacature Pijnacker als afgevaardige naar Haar lemmermeer zal door het bestuur worden voorzien. Onder applaus betrad de heer Oostdam den katheder en hield een uit eenzetting over het huidige Ministerie in tegenstelling met het vorige Ministerie. Uit deze rede bleek duidelijk, dat ook aan mannen van de Veluwe en de Achter hoek de portefeuilles best zijn toever trouwd. In dezen korten bewindstijd is door hen al meer tot stand gebracht, dan in de vorige periode, toen de libe ralen aan het bewind waren. Verschil lende zaken en wetten zoowel als wets ontwerpen werden door spr. gememoreerd, welke door onze rechtsche mannen reeds waren tot stand gebracht. Laten wij trachten deze mannen aan het bewind te houden. Na de pauze besprak spr. meer de Katholieke Kiesvereeniging en meer in 't bijzonder de vereeniging te Lisse. Laten wij trachten de zoo hoog noodige eenheid te bewaren. Hierin zit onze kracht. Laten er meeningsverschillen zijn, maar na het genomen besluit, ook dat besluit helpen uitvoeren. Een dank baar applaus loonde spr. Na de rond vraag sloot de Voorzitter onder dank zegging deze vergadering. NOORDWIJK-BINNEN. Een ongeluk ligt op een klein plaatsje. Gistermorgen begaf zich de 19-jarigen zoon van den vleeschhouwer Zandvoort al fluitende naar de slachtplaats om een s'tuk vet te halen hetgeen hij aldaar uit moest snij den. Vermoedelijk door het geven van een verkeerde wending aan het stuk1 vleesch, waaraan hij werkzaam was, is hij getroffen boven het oog door een zware hangenden ijzeren rol, waaraan de geslachte koeien worden opgehan gen. Haevig bloedende begaf hij zich naar den dokter, alwaar de wond moest worden genaaid. WARMOND. „Kiesrecht is Kiesplicht" de R. K. kiesvereeniging hier ter plaatse, hield Maandagavond haar algemeene ver gadering. Even vóór de opening werd de voorzit ter, dr. Walenkamp, elders ontboden, zoo dat de vice-president in zijn plaats fun geerde. Hij opende de bijeenkomst met een welkomstwoord en memoreerde o.a. de schoone overwinning der verkiezingen van dezen zomer, zoowel voor de Kamer als voor Gemeenteraad. Daarna verzocht spreker den secretaris de notulen voor te lezen, aan welk verzoek werd voldaan. Ze werden goedgekeurd en vastgesteld. Bij rekening en verantwoording van den penningmeester werd medegedeeld, dat het batig saldo slechts f4.71 groot was; als oorzaak van dit klein bedrag noemde de penningmeester de kosten bij de verkiezingen gemaakt. Vervolgens wer den de ingekomen stukken voorgelezen a. een reglementswijziging, voorgesteld door kiesdistrict Katwijk-Leiderdorp, b. een voorstel van Voorhout. Dit laatste voorstel is al gepubliceerd in „De Leid- sche Courant", we behoeven dus niet verder hierover uit te weiden. Warmond heeft over dit punt advies ingewonnen bij een zeer bekend specialiteit op dit gebied, maar de afwezige dr. Walenkamp had deze motie bij zich. Men hield dit punt dus aan tot eventueele terugkomst van den voorzitter, en ging over tot de verkiezing van het bestuur, dat periodiek aftredend was. Als nieuw gekozen lid werd in het bestuur opgenomen de heer Th. Zwetsloot. Bij de verkiezing van afgevaardigden ter vergadering van den Prov. Bond stel de de heer v. Stein voor, zuinigheidshalve, slechts één afgevaardigde te kiezen, daar de kosten dikwijls nogal hoog zijn, vooral wanneer, zooals dit jaar, de vergadering te Rotterdam plaats heefft. De heer Paar- dekooper is van een andere meening, want zoo zegt hij, 't is slechts een enkele mpal, dat d,e, biiqeflk,o,mst zoo ver weg ge- hoifdexi Wordt. Als b.v. Leiden de aan gewezen plaats is, is de reis bijna zonder kosten. Vóór men echter overging tot de verkie zing van een of twee gedelegeerden, wil de de heer C. Papót, met het oog op hei!;iezen, wel eens hooren, hoe de vo rige afgevaardigden hun taak hebben vol bracht. De delegatie bestond uit de heeren A. J. Piët en W. Heemskerk. De heer Piët deelde nu mede, dat hij zelf het ver slag niet gemaakt had, maar dat hij het had overgenomen uit „De Leidsche Cou rant." Spr. had echter een „voorwoord" er aan toegevoegd, wat hij den vergader den zou voorlezen. Dit voorwoord werd echter halverwege onderbroken door den heer C. v. Stein, die den afgev. verzocht bij het punt der agenda te blijven en geen zaken aan te roeren die hoegenaamd met bedogld verslag niets te maken hadden. Er ontstonden daarna eenige woorden en gedachtenwisselingen, 'die oorzaak wa ren, dat de vergadering in een tamelijk opgewonden stemming kwam. De voor zitter. die inmiddels was teruggekeerd, maande aan, toch niet in vitterij te verval len, doch het groote doel, de zaak zelve, in het oog te blijven houden. Men ging in stemming voer afgevaardigden, waarbij de heer W. Heemskerk de meeste stem men had en daarna de heer Jan Zwet sloot Hzn. De heer Heemskerk bedankt, daar hij, als eollega-afgev. van den heer Piët, z. i. ook deelde in de afkeuringen van zoo even. De voorzitter en verschillen de andere personen zeggen, dat dit geens zins het geval is, desalniettemin blijft de heer H. onwrikbaar. Wederom wordt ge stemd, waardoor de heeren Jan Zwetsloot Hzn. en J. Kouwenhoven tot gedelegeer- edn worden aangesteld, ter vergadering van den Prov. Bond. Ven'olgens deelt de voorzitter mede, dat een brief is ingekomen, wijziging ver zoekende in art. 16 van het reglement van Kiesrecht en Kiesplicht. Na eenige over en weer bespreking wordt besloten dit artikel in dien zin te wijzigen dat verplichte can- didaatstelling voor iedere vacature niet noodig is. De verplichting, om een niet- Katholiek tot candidaat te stellen, vervalt. Ten slotte maakte de voorzitter de mo tie bekend, waarvan we hierboven mel ding maakten. De persoon, die door K. i. K. was ge adviseerd, stelde n.l. voer, om noch mede te gaan met het voorstel Voorhout, noch met het voorstel Katwijk-Leiderdorp, maar deze motie aan te nemen: „Een voorstel eenmaal aangenomen of niet aangeno men oj> een vergadering van de centrale kiesvereeniging blijft ook aangenomen of niet aangenomen in de Prov. Bonds vergadering. Dit zou een einde maken aan den bestaanden wantoestand." De heer Jan Zwetsloot achtte het beter mede te gaan met het Katwiik-Leiderdorp- voorstel. De motie Katwijk-Leiderdorp werd ech ter niet in stemming gebracht. Boven staande geadviseerde motie werd wel in stemming gebracht en docr de meerder heid aangenomen. De voorzitter sloot de vergadering. Menigeen had zich reeds, óm het ver gevorderde uur, huiswaarts begeven. WOUBRUGGE. Als blijk van een zach te» winter kan dienen, dat de landbouwer E. Visser alhier, heden uit zijn tuin nieu we aardappelen heeft gegeten. Nabij een mestvaalt, onder eenige ruigte en stroo, was een aardappelenplant in de grond gebleven, deze was daar ontkiemd en waarlijk een klein maaltje kon van deze staaf gerooid worden. Kerknieuws. Hulde aan Pastoor Verbraak. Een paar dagen geleden verzamelden zich ongeveer 40 gepensionneerde officie ren van het Ned.-Ind. leger, allen woon achtig te Nijmegen, om daar een groep van hen te doen opnemen, bestemd om te worden aangeboden aan den door zijne liefdewerken voor het leger in Atjeh, in hooge mate gewaardeerde» pastoor Ver braak, ter gelegenheid van zijn 75en ver jaardag op 24 Maart a.s. Onder hen die zich gedrongen acht ten, mede te doen aan dit huldebetoon, bevonden zich oud-officieren van het Ned. Ind. leger van allerlei rangen, o.a. oud- gouv.-gen. Laging Tobias, en den oud- luit. Luske; de laatste welbekend, 25 jaar geleden, wegens zijn vele en belangrijke verwondingen in den strijd op Atjeh be komen. Van harte hopen wij, dat de waardige pastoor Verbraak, wien dit bewijs van hulde uitsluitend persoonlijk geldt, nog in het volle bezie van zijne gezondheid deze foto zal mogen ontvangen, opdat die alom geprezen en nooit te vergeten dienaar der menschheid nog met eigen oogen zal mogen aanschouwen, de, zij het ook van velen reeds verouderde, aange zichten van hen, die Z.Eerw. van zoo na bij in zoovele moeilijke en hachelijke oogenblikken op het oorlogsveld te At jeh gekend heeft, en dat onze waardige pastoor Verbraak met groote zelfvoldoe ning moge terugdenken aan het verleden, dat zijne vrienden niét hebben vergeten. Moge deze foto hem de overtuiging ge ven, dat zijne oude vrienden nog in leng te van dagen hem zullen blijven veree ren £n huldigen als een van Neerlands grootste zonen, die door zijne daden te velde steeds de waarheid van het devies „Virtus nobilitat" bewezen heeft." Jubilé Kap. v. Baareo. Gisteren vierde de WelEerw. Heer H. G. J. van Baaren, kapelaan te Alfen la d. Rijn zijn 12-jarig prjjgteifc&L je gens den H. Vastentijd werd het feest in allen eenvoud gevierd, om later op een lder eerstvolgende Zondagen na Paschen op plechtiger wijze in de parochiekerk herdacht te worden. Des morgens om half 9 droeg Zijn Eerw. in de parochiekerk eene gezongen H. Mis tot dankbaarheid aan God op^ De broeder van den jubilaris, de WelEerw. Heer C. van Baaren, kapelaan te Rotter dam, aan den Crooswijfcscben weg, was daarbij tegenwoordig. Van 10 tot 12 uur was er in depastorie gelegenheid, om den jubilaris te felicitee- ren, waarvan door de parochianen druk gebruik werd gemaakt. Een comité van jonge dames bood den jubilaris namens de parochie een rijk geschenk in tafelzil ver aan. Ook het bestuur der St. Jozefs- vereeniging, de tooneelclub, waarvan de jubilaris de onvermoeide directeur is, en de misdienaars deden door schoone ge schenken van hun belangstelling blijken. De Symphonic vereerde den jubilaris een zware, expres vervaardigden, zilve ren inktkoker met inscriptie. Van elders, vooral van de parochie Lan- gendijk, waar Z.Eerw. vele jaren kape laan was, liet men zich alsmede niet on betuigd. Dezen dag zal door den jubilaris niet spoedig vergeten worden, daar de parochianen van Alfen a. d. Rijn door hunne belangstelling, getoond hebbben de werkzaamheid van den jubilaris zeer op prijs te stellen. Den 23sten Maart zal ook de WelEerw. Pater Julianus Joosten O. E. M. te Woer den zijn zilveren priesterjubilé vieren. Zoo iemand, dan mag zeker Pater Joos ten met voldoening op 25 jaar van zijn Priesterschap terugzien, want het zijn ja ren geweest van arbeid. Wie zal ze optel len de H. Missie's en Triduum's, die hij in steden en dorpen der verschillende provin cies heeft gegeven? En heeft gegeven met den grootsten ijver en de grootste toewijding. Zeker zal hij op den Jubeldag de hartelijkste deelneming ondervinden. Kunst en Wetenschappen. Lucas van Leyden. In de vergadering van het Kon. Oud heidkundig Genootschap heeft mr. Nico- laas Beets Jr. een voordracht gehou den over Holland's belangwekkendsten kunstenaar van de 16de eeuw: Lucas van Leyden. Hij deed dit aan de hand van een door hem geschreven boek, dat te Brussel zal verschijnen. Lucas van Leyden werd in 1494 te Leiden gebo ren en bracht daar het grootste gedeelte van zijn leven door, een twintigtal schil derijen kan met zekerheid aan hem wor den toegeschreven en ook zijn prent kunst is van beteekenis. Het belangrijkst schilderstuk dateert uit de jaren 15201530: het in 1526 of 1527 geschilderde Laatste Oordeel, dat bekend is van de Leidsche Laeken- hal. Spr. teekende voor zijne hoorders den meester in zijn kunst, en hij omli^ide het beeld door het rondgeven van een kleine, chronologisch gerangschikte ver zameling reproducties van eenige van Lucas van Leyden's prenten en teeke ngen en van al zijn schilderstukken op één na Tevens vergat hij niet er op te wijzen, welke voortreffelijke proeven van het oeuvre het Rijksprentenkabinet bezit. Van geen Noord-Nederlandsen mees ter vóór Rembrandtaldus spreker's sa menvatting en besluit, is het ons moge lijk, de stijlontwikkeling van zoo nabij te volgen als van Lucas van Leyden. Van geen meester is daarbij die ontwikkeling voor de kennis van onze vroegere kunst van zoo algemeen belang als juist bij hem. Lucas toch neemt in onze beel dende kunst een positie in, die men het best zou kunnen vergelijken met de hou ding, die wij Erasmus in het geestesle ven dierzelfde dagen zien innemen. Het is de houding van een fijne geest, die een geweldige geestelijke revolutie op stille wijze meemaakt. Zonder twijfel is het een bewijs van groeikracht van dit talent, dat het, in de Hollandsche stad Leiden vroeg zich oefenend en tot mees terschap gekomen, cultuurverschijnselen als Dürer, als de Italiaansche renaissan ce onmiddellijk waardeerde en op zich liet inwerken. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Dinsdag 15 Februari. Ingekomen is een missive van dr. Kuy- per, berichtende, dat hij zich aan de werkzaamheden der Kamer zal onttrek ken, zoolang het enquête-voorstel aan hangig is. Besloten wordt een adres van majoor Kley, waarin de Kamer beschuldigd wordt van schending der Grondwet en sommige Kamerleden1 uitgemaakt wor den voor krankzinnige misdadigers, als beleedigend ter zijde te leggen. Toegelaten wordt het nieuwgekoZeint lid voor Wijk bij Duurstede Baron van Wyckerslooth. Hierna wordt overgegaan tot het trekken der afdeelingen, waartoe de openbare vergadering wordt ge schorst. Na heropening der zitting deelde de Voorzatter mede, dat door de af deelingen zijn benoemd tot voorzitters de heerert Loeff» Nolens, Drucker, Loh- man, en Dedem, en tot ondervoorzit ters de heeren De Visser, V^n Wasse- naer van Catwijck, Rink, vah Nispen (Nijmegen) en van Vlijmen. mprge# 11 pur ^fdeelipgspp- zoek van verschillende ontwerpen. J Aan den heer Marchant wordt vet\ lof verleend op een nader te bepalen^ dag de Regeering te interpelleeren overj; eenige maatregelen genomen door de HU IJ. S. M. ten aanzien van het pensioen-; fonds van haar personeel. Hierop werd de vergaderin-g geslotefil- Land- en Tuinbouw. Nationale Bloemententoonstelling. Bij het hoofdbestuur der Alg. Vereeni ging voor Bloembollencultuur is bericht ingekomen, dat H. M. de Koningin-Moe-1 der voornemens is in den loop van Aprilj de tentoonstelling te Haarlem te bezoe ken. Rechtszaken. Kantongrecht te Alfen. De kantonrechter veroordeelde: N. H. H. te Hazerswoude, bouw-veiV ord. Hazerswoude, 5 maal, 5 m. 3 d. of f5; A. E. te Hazerswoude, veiligheids wet, 2 m. f30 of 2 m. 10 d.; C. v. d. W.y te Gouda, pol.-verord. brug Alphen—Aar- landerveen, f5 of 4 d.L. H. te Gouda/ visschen zonder verg., 's nachts, 4 hecht.; H. V. te Aarlanderveen, visschen zonder verg., 4 m., 1 m. 's nachts, le* 2e, 4e feit 3 m. f8 3 m. 2d., 3e feif 5 d.H. V. te Aarlanderveen, visschen zs verg., 2 m., 1 m. 's nachts, le feit 4 d.j' 2e feit f 10 of 2 d.; M. J. W. K.te Wou- brugge, visschen z. verg., f 10 of 4 d.; V. te Aarlanderveen, visschen z. verg.f f5 of 2 d.D. V. te Alphen, visschen z, akte, f3 of 2d.; J. K. S., te Alpben, visschen z. akte, f2 o fl w. t.N. v. B./ te Boskooop, pol.-verord. Boskoop, f3. of ld.; P. S. te Gouda, pol.-verord. Boskoop, fl of ld.; P. S., te Aarlan derveen, leerplichtwet, 2 maal 10.50 of 2 maal ld.; S. S. te Woubrugge, leer plichtwet; H. H. te Alphen, leerplichtw.; f3 of 3d.; C. d. B., te Boskoop, leer-, plichtw. f 2o f2 d.; G. v. d. W., te Al phen, Drankwet; A. S. te Waddingsveen/ rijwiel z. licht, f2 of 1 d.A. V. te Bos koop, rijwiel z. licht, f4 of 2 d.; G. R. B. te Boskoop, rijw. z. licht, f2 of 1 d. j C. G. v. d. W., te Boskoop, rijw. zt licht, f4 of 2d.; W. J. A. 6. te Bos- koóp, rijw. z. licht, f2 of 1 d.T. v. L.,- te Aarlanderveen, rijw. z. licht, f4 of 2 d. D. V. te Oudshobrn, rijw. z. licht, f4 of 2d.; P. v. D., te Oudshoorn, prov. regh op de w. en v., f2 of ld.; A. A. P.,- te Hazerswoude, rijw. z. licht, f4 of 2 d. G. V. te Hazerswoude, ijkwet, 4 maal f2 of 4 m. 1 d.J. V. zonder bek. Nvonn- pl., art. 453 en 435 S. R., f5 of 3 d.- en f25 o f10 d.; F. N., z. bek. wooppl. art. 453 S. R., f5 of 3d.; W. v. A. z, bek. woonpl., art. 453 S. R., f5 of 3 d.J. J. V., te Boskoop, art 453 S. f3 of 2d.; B. d. W., te Koudekerk, art. 453 S. R., f 3 o 12 d.K. v. O., te Bos koop, art. 453 S. R., f3 of 2 d.J. v. N, te Hazerswoude, art. 453 S. R., 13 of 2 d.F. V., zonder bek. woonpl., art. 453 S. R., f 3 of 2 d. Faillissementen. Uitgesproken: Ch. L. de Wilde, aan nemer van grondwerken, te Amersfoort, curator: mr. J. F. F. Claringbould. F. Cederhout, winkelier, te Leiden, curator H. M. A. Coebergh. Geëindigd: G. A. Sundermann, vroeger wonende te Katwijk aan Zee, thans te Leiden. H. Vosveld, behanger en Stoffeerder te Gouda. Gehomologeerd: Het accoord van f*. Stuurman, kruidenier te Zaandam en van H. Bos, winkelier in dames-modeartikelen te Pur- merend. Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. G. Schoeman, Lange Agnietenstr. 9, werkman, Wed. de Lange, Nieuwe Beestenmarkt 3. P. Theunisse, R. K. Parochiaal Weeshuls, Hooigracht, kloosterling. J. H. Klosters, Musschenbroeksfr. 13a, bouwh teekenaar, j. H. van Baak, Hooge Rijndijk 122. G. A. Muschter, Pres. Steijnstraat 9, efectricien, en gezin. J. Boonstra, Nassaustraat J, bode. T. Both, Lammermarkt 36, Officier Leger des Heils. Wed. Ermers, Hooigracht 31. W. A. Affourtit, Rijn- en Schiekade 117, Architect bij gasfabrieken. A. A. E. van Oijen, Bijleveidshol 1. G. Brussee en gezin, Levendaal 63, melk- verkooper. j. A. J. Haselhoff, H6pita) Wallon, pleegzuster. E. Koper, Hooigracht 11, dienstbode. P. de Graaff, Poelgeeststraat 4, metselaar. H. j. Audriessen, Pieterskerkhof 18, behanger. A. vao Ginhoven, Hoogewoerd 179, dienstbod* P. Truijers en gezin, Prins Frederikstraat kleermaker. M. van Apeldoorn, Hooigracht 4a. B. H. Hulskramer, Steenstraat 37. A. Gerritsen en gezin, Maredijk 105, loodgieter V/. M. de Leen, Plantsoen 25, dienstbode A van Veizen, Hoogewoerd 136, dienstbod* H. E. Bakhuis, Oude Vest 137. j. M. van Beek, Bloemmarkt 11, dienstbod*i Wed. Bekooy en gezin, Huigstraat 2. Opgave van personen, die wit Leiderf zijn vertrokken. Mej. H. Tollen, Oegstgeest, Sanatorium Wf**1 peest. Mej. M. R. H. Walker, Rotterdam, Beurep». Mej. A. J. Ebbers, den Haag, v. Kersbergenet* Joh9. de Koning, den Haag, Johs. Brouwer, Nieuwe Niedorp, arts. Mej. van der Blij—Alers, den Haag, DagueP- restraat 39. W. den Hertog, AlbJasserdara, Kinderdijk. A. H. de Koning, Willemstad, kapt. der Artilkrto. G. Aalbersberg, den Haag, A. M. v. d. Ven, Utrecht, Kanaalstraat 209. Wed. v. d. Akker—v. Veen, den Haag, Z. O. Buitensingel 97. Mej. H. Aarts, Amsterdam, Amsteldijk 105, Mej. van der Ham, Wassenaar, J. van Puften, Amsterdam, Kuiperstraat 07, le étage. G. G. Kranip, Schiedam, L. H. H. Beekman, Roermond, stoffeerder.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2