mm. (i3) richten van een gebouwtje, bestemd to* magazijn. RIJNSBURG. In een door de afdeeling Rijnsburg der Alg. vereen, voor Bloem bollencultuur gehouden vergadering is be sloten, om, bij ontstentenis van geld niet in staat zijnde, volgens den wensch van het hoofdbestuur, tij te dragen aan de kosten voor de te houden rijtoer per auto vanaf Haarlem via KatwijkRijnsburg enz., dien dag het dorp met groen en bloemen te versieren en de ingezetenen te verzoeken, van hunne belangstelling te doen blijken door het uitsteken der vlaggen. Of echter, zonder in de kosten der rondreis te helpen bijdragen, aan het verlangen der kweekers alhier, n.l. dat de route door het dorp genomen wordt, zal worden voldaan, zal vooreerst nog wel een raadsel blijven. ROELOFARENDSVEEN. De verlof ganger der lichting 1909 dezer Gemeente E. Koek, zal worden opgeroepen om 11 Maart a. s. onder de wapenen te komen bij het 4e Reg. Vesting-artillerie te 's Gravenhage. SASSENHEIM. De uitslag der volks telling 1910 is als volgt: aantal mannen 1493, aantal vrouwen 1455, totaal 2948. 1 Jan. 1900 bedroeg het aantal inwoners 1957. 1 Jan. 1910 waren hier tijdelijk aanwezig 50 mannen en 51 vrouwen. Het aantal bewoonde huizen bedroeg 582, onbewoonde huizen 22, in aan bouw zijnde huizen 10, bewoonde schepen 4, onbewoonde gebouwen als kerken, schuren enz. 44, woonwagens 2. Woensdag 23 Februari aanstaande des avonds te acht uur zal door een of ficier van het 4e Reg. Inf. in „Concor dia" een lezing worden gehouden voor degenen, die aan 'de schietoefeningen Gvenschen deel te nemen. VOORSCHOTEN. Maandagavond ver gadert weder onze R. K. Jonge Garde, hoofdzakelijk voor het invullen der noodige kiezersformulieren en de verdeeling der andere werkzaamheden voor de z. g. kiezerskweek. VOORHOUT. In de gisteravond ge houden vergadering v. d. N. R. K. Volks bond, afdeeling Voorhout, welke met een kernachtige toespraak door den pas ge kozen voorzitter, den heer F. M. Ange- vaare geopend werd, bracht de secre taris een keurig jaarverslag uit en stip pen wij hier even aan dat de afdeeling in het afgeloopen jaar, heeft opgericht een Spaarkas, die getuige de vele inla- 'gen, in een behoefte voorziet, dat ook de afdeeling een werkzaam aandeel beeft gehad in de instandhouding van 'de bibliotheek, het ziekenfonds, het lief dewerk „Oud Papier", deelname aan de ijuliana-betooging, oprichting van een cursus in het boekhouden, oprichting van een land- en tuinbouwcursus enz. Het verslag van den penningmeester !oo-, pend over een inkomst en uitgaaf van circa f300, sloot met een batig saldo Van f 9. Het reglement der Spaarkas werd her zien en dusdanige wijzigingen aange bracht, dat de spaarders nog beter waar borgen krijgen voor het richtig be heer dezer instelling. Nog eenige huis houdelijke zaaken werden behandeld, .waarna deze gezellige vergadering ge floten werd, waarin weder 1 nieuw lid geinstalleerd en 1 geballoteerd werd. Van betrouwbare zijde werd mede gedeeld, dat de hier pas gevestigde dok ter tegen '1 Maart een 'fonds opzal rich ten. WARMOND. De gemeenteraad ver gadert morgen, Dinsdag, voormiddags 10 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken: a. Beredeneerd verslag Woningwet b. Goedgekeurde raadsbesluiten, c. Goedgekeurde rekening dienst 1908. d. Verslag Commissie tot Wering van Schoolverzuim, e. Uitwoning Burgemeester. 2. Rekening Gemengd Armbestuur 1909, en Begrooting 1910. 3. Vaststelling kohier hondenbelasting dienst 1910. 4. Benoeming diverse com mission. 5. Af- en overschrijving dienst 1909. 6. Demping van een sloot achter de huizen, bewoond door P. P. Vreeken c.s., in het Westeinde, volgens advies van de Gezondheids-commissie. 7. Het geen verder ter tafel zal worden gebracht. Zaterdagmorgen hebben B. en W. dezer gemeente de verbouwing van hótel „De Zon" goedgekeurd, d. w. z. volgens het gewijzigde plan (3.50 M. uit het hart van den weg). Evenzoo hebben zij goedkeuring ver leend aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. W. F. Feupken te Den Haag, tot het bouwen van een schuitenhuis langs de Leede. Zaterdag heeft de nieuw-gewijde Missie-Bisschop, Z. D. H. Mgr. Sweens, van de Orde van Lavigerie, een bezoek gebracht aan het Seminarie alhier. Dinsdag 22 Febauari, 's morgens 10^ uur, zal de vergadering van Inge landen van den Zwanburgerpolder plaats hebben, in lokaal „De Stad Rome". WOUBRUGGE. De schoone „Hor weg'' alhier, die de „Oude Rijnsaters" met de „buurt der Ridders" (Floris V) verbindt, krijgt dezer dagen een droeve aanblik. Onheugelijke jaren was deze eenzame ;weg een natuurmonument, door de zware iepen die hem overschaduwden en nu is hij de verdwijning nabij. Eiken dag ziet men eenige van deze ^woudreuzen vallen, van zijn kruin be- roovep e» gaar de w;oudwebring vervoe ren, p. m. een honderdtal zijn al neerge veld. Niets bestendig hier beneden, trou wens deze Heerenweg getuigt in het bi zonder van het vergankelijke hier op aar de, eens lag daar een dorp met parochie kerk en kasteel en thans, de wandelaar bespiedt van dit alles niets, geen spoor is er meer van te vinden. En nu zal het vol gend jaar deze oude iepen wel door jonge worden vervangen, maar van dit natuur schoon zullen vele ouden van dagen niet meer genieten. Wie bij ervaring weet wat een levens genot de schoone tafercelen van bosch en boom den mensch geeft, bejammert het altijd wannéér hij deze ziet verdwijnen. Onze duinzoom kan daarvan getuigen, hoeveel boomen hebben daar plaats moe ten maken voor bloembollen. Nog altijd hopen wij dat de vereeniging die het vreemdelingenverkeer hier bevordert, 't plan ter hand moge nemen dat onze ach terweg met boomen wordt beplant, zoo mogelijk dit voorjaar nog, de boomen zijn thans goedkoop. Het kohier van de grondbelasting, kad. gemeente Woubrugge, is in totaal groot f 12629.77 en dat van de kad. ge meente Hoogmade f 1542.94, waaronder aan 40 opcenten op gebouwd eigendom Woubrugge i 733.04 en Hoogmade f 174.16, en resp. aan 10 opcenten voor onbebouwd eigendom voor Woubrugge f790.93 en van Hoogmade f70.36. ZOETERWOUDE. Van wege den Boe renbond zal op Maandag 21 Februari a.s. des voormiddags ten 10 uren, haar eerste veiling houden van nuchtere kalveren en dan vervolgens zal er geveild worden elke Maandag en Donderdag van elke week. De milicien-verlofganger H. J. v. d. Laaken, van het 4e Reg. Infanterie, is van af 14 Februari overgeplaatst bij de 4e Comp. 'Hospitaalsoldaten als zie kendrager. Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. HERMAN F. A. DMEN ZOON. Wijnhandelaren ^Hofleveranciers. Kantoor Bknjheeg Gemeentezaken. Werkliedenregternent. Door dén Bond van Gemeentewerk lieden, gevestigd te Rotterdam, is tot den Raad een verzoekschrift gericht om alsnog terug te komen op de afwijzende beschikking op de adressen der afdee ling Leiden van den Bond inzake wijzi ging van het werklicdenreglement en de pensioenverordening. In hun prae-advies herinneren B. en W. dat de Raad den 2en Dec. 1.1. met groote meerderheid (21 tegen 5 st.) het verzoek van den onmiddellijk 'belangd- hebbenden afwees en nu, nog geen 2 maanden laterwordt door een minder rechtstreeks belanghebbende, om herroe ping van dit besluit gevraagd. Is het te veel gezegd, merken B. en W. op, dat deze handelwijze van adressant niet van groote bescheidenheid blijk geeft? Mag men dan inderdaad verwachten, dat een lichaam als de Gemeenteraad van Leiden, enkele weken later, alsof er niets gebeurd was, op een na rijp over leg genomen besluit, zou terugkomen? B. en W. meenen, dat het te ver zou gaan andermaal de verschillende Raads commissies en met haar hun college deze zaak opnieuw te doen overwegen en het komt hun Voor, dat de bestuurscolleges van groote gemeenten in -den tegenwoor- digen tijd nog wel wat anders te doen hebben, dan zich telkens met dezelfde belangen derzelfde personen bezig fe houden. B. en W. achten zich dan ook volkomen gerechtigd zich van een na der prae-advies te onthouden en stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Zij deelen ten slotte nog mede, dat een voorstel om het gedeelte van het loon, dat tijdens het verblijf onder de wapenen wordt uitgekeerd, te verhoo- gen, spoedig kan worden tegemoet ge zien. Verhoogd pensioen. Door H. Fles, gepensioneerd metse laar van de Sted. Fabrieken voor Gas- en Electriciteit, is verzocht om verhoo ging van het hem toegekend pensioen, op grond dat hij genoodzaakt zou zijn pensioen aan te vragen tengevolge van gebreken in en door den dienst gekre gen, ook nog eenige andere argumenten worden door requestrant te berde ge bracht B. en W>. meenen evenwél dat er van een verhoogd pensioen geen sprake kan zijn omdat er van in en door den dienst verkregen gebreken niets is gebleken. Zij stellen daarom voor adressant te be richten, dat hem een zoodanig pensioen is toegekend als waarop hij naar de ver ordening aanspraak kan maken. Schoolmuseum. B. en W-. geven den Raad in overwe ging aan het Ned. Schoolmuseum te Am sterdam voor eene te houden tentoon stelling van het belangrijkste gedeelte der in dat museum aanwezige verzame ling op onderwijsgebied, gedurende 2 a 3 weken kosteloos de daarvoor frenop- digde ioealiteit der Stadsgehoorzaal ter ■beschikking te stellen. De Lakenhal. B. en W. stellen voor aan den heer dr. A. C. Hartevelt op zijn verzoek we gens a.s. vertrek uit de gemeente, eer vol ontslag te verleenen als lid der com missie voor het Stedelijk Museum „De Lakenhal", onder dankbetuiging voor de der gemeente bewezen diensten. Nieuwe straat. Een nieuw aangelegde straat, evenwij dig loopende met den Zijlsingel en uit- Joopende op de Waardstraat, stellen B. en \V. voor te noemen Munnihenstraat, naar de aangrenzende Munnikensloot. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 Boekhouder, 1 jongste kantoor bediende, 1 aankomend bouwkundig- opzichter, 1 technisch fabrieksopzichter, 10 timmerlieden, 1 behanger, 5 schilders, 1 aankomend schilder, 1 metselaar, 4opper- lieden, 1 wagenmaker, 2 stokers, 1 grof- bankwerker, 1 vuursmid, 1 smidsknecht, 1 metaaldraaier, 1 aankomend scheeps bouwer, 1 gas- en waterfitter, 1 loodgieter, 1 koekbakker-noodhulp, 2 bakkersknechten 1 2e bakkersknecht, 2 koetsiers, 4 grond werkers, 1 schippersknecht, 1 huisknecht, 1 Bollenjongen, 3 warmoeziers, 3 magazijn knechten, 1 zakkenstopper, 14 loopknech ten, 6 loopjongens, 1 ziekenoppasser, 1 incasseerder, 2 oppassers, 1 huisbewaarder, 25 losse werklieden, 7 werksters, 1 wasch- vrouw, 1 Boerenknecht. Gevraagd. 1 chef voor een cartonnagefabriek, 1 kleermaker inwonend, ongehuwd, 1 verstel- naaister 50 jaar oud, 1 dagmeisje, 2 aank. meubelmakers, 1 beeldhouwer' (figurist), 1 instrumentmaker (chirurgisch), 1 leerlooiersknecht. Het vergaan der „Général Chanzy". De „General Chanzy" van de Compag nie Generale Transailantique werd steeds gebuikt voor de vaarten op de Middelland- scne Zee tusschen Marseille en Algiers. De boot verliet Marseille Woensdagmid dag om een uur, en moest Donderdag avond te Algiers aankomen. Men maakte zich voorloopig in Algiers niet ongerust, daar het weer zeer slecht was en Uien ver wachtte dat het schip óf niet zou vertrok ken zijn óf te Palma een schuilplaats zou gezocht hehben. Op het oogenblik kan men nog slechts gissen, hoe het ongeluk geschied is, want de eenige geredde passa gier, die te Cuidadela op het eilandje 'Mi norca verpleegd wordt, is in zulk een toe stand van geestesoverspanning en uitput ting, dat inen hem nog niet heeft kunnen ondervragen. Dc telegrammen spreken van een ont ploffing, maar zoo deze al heeft plaats gehad, schijnt ze eerst gevolgd te zijn nadat het schip op de rotsen was-te pletter geslagen, zoodat de onmiddellijke oorzaak alleen in den storm en het noodweer kan gezocht worden. Het weer moet vreeselijk geweest zijn. Verscheidene kapiteins hebben verklaard, zeiden of nooit het zoo slim te hebben bij gewoond. De nacht was stikduister. De kapitein kon de boot niet onderscheiden. De ramp moet ongeveer midden in den nacht van Woensdag op Donderdag hebben plaats gehad. Een telegram van Spaansche zijde be vestigt deze lezing. Volgens dit bericht, uit Valencia, had de kapitein bevolen, dat geen enkele passagier aan dek mocht blij ven en de meesten waren naar hunne hut ten gegaan om de zware zeeën zooveel mogelijk te ontioopen. Het schip stamp te geweldig en zat eensklaps boven op een rots en brak compleet in tweeën toen het water weer terugliep. Toen het nieuws te Marseille bekend werd, heerschte de grootste opgewonden heid in de stad en in de haven. De ge bouwen der Compagnie Transatlantique waren in een oogenblik als het ware be legerd door een jammerende en opgewon den inenschenmassa, die omtrent het lot van familieleden en vrienden inlichtingen kwamen inwinnen. De Spaansche regeering heeft onmid dellijk besloten een vuurtoren te laten aan brengen op de N.-W. kust van Minorca'-en ofschoon dit er zeker toe zal bijdragen om de kans op zulke rampen in de toe komst weer te verminderen, is het toch een schrale troost vo r de ongelukkige achtergebleven vrouwen en kinderen, die hun ecbtjgern-oten en vaders verloren heb ben. Zelfs bij de laagste schatting vreest men tot het schrikkelijke aantal van 150 dooden te moeten komen. De bladert melden hartverscheurende tooneelen uit Algiers, waar een bruid haar bruide gom, een vader zijn zoon wachtte. On der de slachtoffers is ook de Spaansche consul te Oran. De omgekomen bemanning van de Chanzy laat te Marseille 14 weduwen en 102 weezen achter Op Minorca spoelde een verminkt lijk aan. Gisteren zag men 30 lijken drijven het was onmogelijk ze op te visschen. Het aantal lijken vermeerdert voortdu rend. Tot dusver gelukte het niet, de identiteit der lijken vast te stellen. De storm, er£t de liikep o£ de steile rot sen, waar ze verminkt aankomen. De „Figaro" laat zich als volgt over de oorzaken van den ramp uit: Daar kapitein Caillol bekend stond als zeer voorzichtig, is men geneigd aan averij van schroef of roer te gelooveni, waardoor het schip onbestuurbaar werd. De ramp zou in den nacht plaats gehad hebben terwijl het schip full speed voer Een andere onderstelling luidt nog, dat het schip door den storm van Woensdag nacht meegesleurd is, zijn koers ver loor en, zich in een der lichten van Mi norca vergissend, recht op de rotsen/ is afgevaren. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Februari 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 774.0 Horta. Laagste barometerstand 731.3 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 15 Februarimeest matige aanvankelijk zuid oostelijke wind, later westelijke tot zuid westelijke wind, toenemende bewolking, later waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Afscheid Mr. Kloppenburg. Alvorens zijn eerste requisitoir te ne men, heeft de heer mr. A. van der Eist, ambtenaar van het Openbaar Ministerie aan het Kantongerecht alhier, in de heden gehouden strafzitting, de laatste waarin de kantonrechter als zoodanig fungeerde, den heer mr. H. M. G. Kloppenburg geluk gewenscht met diens eervolle benoeming tot kantonrechter te Rotterdam, ook na mens den griffier. Eerbiedigende de ern stige redenen, welke hem tot dien stap ge bracht hebben, betreurde spreker het ver trek van inr. Kloppenburg, met wien spr. steeds op de meest aangename wijze heeft saamgewerkt. Spreker wenschte daarom hartelijk, dat het mr. Kloppenburg en zijn gezin in Rotterdam wel mege gaan en dat hij daar vele jaren een sieraad van de rechterlijke macht moge zijn. Voor heden stonden op de rol 87 zaken, waarvan 83 voor openbare behandeling. De volgende week zal er geen strafzit ting zijn. Johannes L. 60 j., huisknecht te Lei den, heeft op 21 December een mand je ongekeurde vleeschwaren vanaf het sta tion vervoerd, bestemd voor den heer W. F. V. van W. Bekl. zeide, dat'mevr. hem had opgedragen naar het slachthuis te gaan, maar hij had het verzuimd. Eisch f5 of 3 d. In de zaak van Jan van K., winkelier te Rijnsburg, bij wien vermengde na tuurboter vorradig was gevonden, werd heden gehoord de leverancier van de boter Hermanns. Vis, koopman te Katwijk aan Zee. Deze betrekt zijn waren wederom 1 van andere fabrieken of boterhandclaars en weet niets van vermenging der boter af. De ambtenaar meende dan ook, dat uit niets gebleken iSj dat de boter door Vis geleverd is en bij twijfel aamde deug delijkheid van de waar had bekl. zelf moe ten onderzoeken. Eisch f 10 of 4 d. Hendrik Petrus T., 52 j., tapper te L e i- den, heeft op 15 Januari 's avonds 11 uur, als vervanger van den vergunning houder ,den heer Keuls, toegelaten dat een zijner huisgencoten een fleschje bitter getapt heeft en deze in een traplf^caliteit aan mej. Lambooy heeft overhandigd, voor welke lokaliteit geene vergunning tot verkoop van sterken drank is verleend. Bekl. ontkende; hij staat van 's morgens 10 uur lot 's avonds 12 uur achter de toonbank; hij heeft niets gezien en weet van den verkoop van het fleschje bitter niets af. Juffr. Lambooy, als getuige gehoord, zegt op den bewusten avond van mej. fT? in het traplokaal een fleschje bitter te heb ben gekregen. Get. heeft zoowel bekl. als diens vrouw gezien. Get. Eskens zegt pp aanwijzing van derden zich verdekt te hebben opgesteld en gezien dat mej. L. zich uit de Hoef- straat verwijderde, iets verborgen houden de onder haar schort. Get. heeft toen jecn onderzoek ingesteld en proces-verbaal is gevolgd. De eigenaar der vergunning, de heer Keuls, verklaarde wel verlof voor tap pen, niet voor slijten te hebben. Van het geval zelf weet getuige niets af. Nog bor den twee brievenbestellers gehoord, die ook op 15 Januari in het lokaal aanwezig waren, maar hunne verklaringen brach ten geen nieuw licht. De ambtenaar achtte het ten laste geleg de overtuigend bewezen en eischte f30 of 10 d. Bekl. vroeg lichtere straf. Tegen Jacob K., 23 j., visscher te IK af wijk werd wegens rumoer maken en ver zet tegen de politie in den Nieuwajars- nacht f3 of 3 d. geëischt. Bekl. ontkende; door den kantonrechter gewezen op de verklaringen van de drie agenten, die hem gezien hebben, antwoordde hij brutaal weg: „Dan liegen ze." Gerrit van D., koopman te Katwijk, is geverbaliseerd wegens het rijden met een wagen mest door een straat aldaar, waardoor het vervoer met mest verboden is. Bekl. ontkende; hij had zand op zijn kar, geen mest, doch de veldwachter kon den inhoud van zijn wagen niet onder scheiden omdat hij wel op een .400 jM, afstand van hem .was. De veldwachter zeide evenwel op 20 M. afstand zeer, duidelijk gezien te hebben, dat van mest vervoerde, waarvan hij de overblijf selen op den weg zelf heefff opgeruimd/ Eisch f2 of 2 d. Willem Frederik H., 50 j., koopman]; te Leiden heeft met een handwagen)/ zonder licht gereden. Beid. zeide dat er: een geldkwestie tusschen zathij had althans dit begrepen wij uit zijn winder); duidelijk betoog geld aan een poli tieagent of aan een adjunct-inspecteur' geleend, n.l. f60, maar de kantonrech-, ter sneed 'smans woorden af met dé 'bemerking, dat hij met zulke fiaanciecle' verhoudingen niets te maken had. Toen" zeide getuige, dat hij de kar voor zijnj huis tusschen 2 boomen gereden had,i om ze op het land te kunnen brengen.; ki'j g1nê" door met beschuldigen van po litiedienaren en toonde o. m. een gul densbroche en een „ploertendooder", die hij van een agent, zeide gekocht te heb'-! ben. De zaak werd een week uitgesteld. Met een vergenoegd gelaat over zijn i „kranige" houding ging onze koopman af. Bastiaan M., 27 jaar, tuinier te V o o r- schoten, heeft op 19 Januari met hetj motorvaartuig „Margaretha" gevaren itf het additioneele kanaal van Rijnland on-| der Katwijk, zonder daartoe vergunning.' te hebben. Eisch f3 èf 2d1. Thomas Gerardus K., 24 j., kapper te Zoeterwoude, is op 25 Dec. in de' Nieuwsteeg te Leid en in Tcennelijken staat van dronkenschap aangetroffen. Eisch f2 of 2d. j! Uitspraak in alle afgehandelde zaken lieden over 8 dagen. Uitspraken van hedenmorgen. Drankwetsovertreding te Katwijk. De kantonrechter heeit uitspraak gé- daan in de zaak van M. G. G., te Kat-,, w ijk aan Zee, wien ten laste was) gelegd op 24 Dec. als hoofd eener lo- caliteit aan de Tramstraat 10 aldaar aan;) Klaas Ouwehand een glas jenever te hebben geschonken, zonder dat voor be-/ doeld perceel vergunning was verleendy terwijl ingevolge de bepalingen van del drankwet de bestaande vergunning i krachtens besluit van Ged. Staten met ingang van 1 October 1.1. vervallen was;; verklaard. Bekl. werd-vrijgesproken. Het O .M. had f 10 boete of 4 d.: hechtenis geëischt, terwijl als gemach-.' tigde was opgetreden Mr. Cosman, ad-' vocaat alhier. 1 I De kantonrechter veroordeelde: Coi- nelis Arend O, 45 te Nieuw-Vennepj wegens het onbeheerd laten staan vart een trekdier, tot f1 of ld.; Gerrit T., 34 j., te Leiden, wegens Yisschen zonder vergunning, tot f2 of 2d.; Samuel Tu« 65 j., en Abraham T., 22 j., beiden te Leiden, dito tot f5 of 4d. ieder; Engel B. 49 j., te Noordwijk, wegens jageq in gesloten jachttijd, tot 110 of 4 d. Willem S., 27 j., te Noordwijkerhout, i dito tot f4 of 3d.; Jan H. Kzn., te; Noordwijk, 36 j., wegens konijnen del ven zonder vergunning, tot f 3 of 3d.;: Cornelis H. Jzn., 19 j., te Katwijk aart' Zee, dito, tot f3 of 2d.; Johanna Ca-, tharina van L., 25 j., te Hillegom, we gens ongemotiveerd trekken aan de nood rem f2 of 2d.; Pieter T., 25 j., te Lei den, wegens overtreding van de ijkwet tot f3 of 2d.Steven F., 49 j., te Lei-, den, wegens overtreding der drankwet, tot f5 of 3d.; Johannes Jacobus B.y- 32 j., te Leiden, dito tot viermaal f 2 of viermaal 1 d.Adrianus C., 24 j.,' te Sassenheim wegens overtreding derj: arbeidswet, tot f3 of 1 d.Cornelis H.y 38 j., te Katwijk aan Zee, wegens school verzuim, tot f 5 of 3 d.Leendert v,-, D., 39 te Leiden, wegens overtref ding der boterwet, tot f 10 of 4 d.J Jacobus Hendrik van R., 46 jaar tel 's Gravenhage, wegens het niet verlichten' van het autonummer tot 13 of 2d.; A,. D., 18 j., te Haarlem, wegens het rij den met een auto, zonder rijbewijs, tot' f4 of 2d.; Huig S., Mzn., 17 jaar», te Katwijk aan Zee, wegens het ver-i voeren van 14 tonnen haring op ver boden weg, tot f 1 of 1 week tueht-< I schoolWilhelmus K., 46 j., te War-^ mond, wegens het aangespannen hebberi) van een hond zonder muilkorf, tot f 1 of ld.; Aleida Elisabeth B., 38 j., tq Leiden, wegens het te laat hebben vanf. bezoekers in een kroeg tot f 3 of 2d. Jacobus Theodorus D., 41 j., te Leiden?* dito tot f 3 of 2 d. Voorts werden veroordeeld: Wegens het loopen op verboden grond) Cornelis H., 39 j., tc Katwijk aan Zee, tot f 0.50 of ld.; Jan van den E., 56, jaar, te Sassenheim, tot f 2 of 2d.; Jant van S., 29 j. ,te Voorhout, tot f 2 of 2 d.Cornelis van S., Ezn., 17 j., tef Noordwijkerhout, tot f 3 of 2 weken) tuchtschool; Willem P. Jzrt., 22 j., tef Noordwijk, tot f3 of 3d.; Gerrit van|| den B. Jzn., 21 j., en Cornelis K. 30) j., te Noordwijkerhout tot f 3 of 3 d. i Wilhelmus van der Z., 31 j., te^Noord-; wijkerhout tot f 4 of 3 d.Adrianus Vj d. B., 34 j., te Noordwijkerhout tot f51 of 3 d.Nicolaas D. ,40 j., ert Adria^ nus v. d. B., 34 j., te Noordwi^erhout) tot f 4 of 3d.; Jacob vair der P. Jzn.4 19 j., Dirk1 v. d. P. Jzn., 18 j., Nicolaas v. d. O., 19 j., allew Te KatH wijk aart Zee tot f 3 of 3 d. Wegens helm snijden in Rijnlands dim den Willem R. Jm. ,17 jaar ,1e Kali wijt aan Zee tot 13 o! 2 w. tuditechooM Cornelis P., 61 j-, <e MftPiflujW

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2