Uit Stad en Omgeving. amendement verworpen met 24 te gen 7 stemmen, waarna het artikel wordt goedgekeurd met 20 tegen 11 st. De geheele verordening wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 16o. Verordening, houdende wijziging der verordeining van 10 April 1902 (Ge meenteblad no. 8), voor de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen. B. en W. stellen voor de jaarwedde van den directeur te bepalen op 3200 gulden ,met ten hoogste 13 lesuren. De jaarwedde der overige leeraren met uitzondering van die voor het teekenen schoonschrijven en gymna stiek, bedraagt f75 per jaar per we- kelijksch lesuur. Voor zooveel deze lessen gegeven worden in de af dee ling B. stellen B. en \V. de bezoldi ging tweemaal telkens na vier jaren dienst met f 10 per wekelijksch les uur te verhoogen. Den leeraren in het Nederlandsch en Hoogduitsch, die in de natuurkunde, wiskunde, aardrijkskunde en geschie denis wordt voorgesteld bovendien een vaste bezoldiging van f 200 per jaar te geven tweemaal na vier jaar niet f 100 te verhoogen. De heer Z w i e r s vindt de tegenwoor dige regeling, die een maximum van 20 lesuren voor den directeur voorschrijft zoo zwaar nog niet. Dit thans op 13 te brengen, acht spr. voor de toekomst ïiiet noodzakelijk. Met de nu bestaan de verordening kan het aantal lesuren toch gebracht worden zoo laag men( wenscht. Mocht de heer Brouwer der .kweekschool eens ontvallen, dan behoeft voor een jongere kracht nog niet ten hoogste 13 lesuren voorgeschreven te zijn. Wethouder v. Hamel zegt, dat in het algemeen 20 lesuren veel te veel is. Op de gewone rijkskweekscholen heb ben de directeuren gemiddeld 13 a 14 lesuren. Behalve deze lessen, heeft de 'directeur nog verschillende administra tief en ander werk. Het belang van de kweekschool brengt dus mede, het aantal lesuren te verminderen. De heer Zwiers beroept zich op door hem geraadpleegde onderwijsauto- riteiten. De gemeente moet op 20 les uren kunnen rekenen. Het maximum be- hoeft niet altijd bereikt te worden doch bij toevallige omstandigheden, bij ziekte, enz. zou men met de verordening mach teloos staan tegenover de noodzakelijk heid. De heer P e r a gaat mede met den heer Zwiers. De heer Meulenian zegt, dat de directeur van een kweekschool ook wel ;wat meer dan zijn j>licht zal doen, als de noodzakelijkheid daartoe dwingt. De heer Vergouwen acht een ruim te tot 20 uren niet te veel. Kan de tegenwoordige directeur die uren niet vervullen, laat hij het dan met wat min der doen. Spr. steunt het idéé van den heer Zwiers. De heer Ca'rpentier Alting,hul de brengend aan den ijver van den di recteur, zou een event, vacature moeilijk te vervullen achten, als het aantal les- juren voor den directeur 20 bedroeg. De heer Fokk e r wil met het oog op 'den persoon ook de verordening niet wijzigen. Zoo noodig kan later de ver ordening nog gewijzigd worden. De heer Roem zegt, dat de direc teuren der Rijkskweekscholen ook dik wijls voor huisvesting van de leerlingen hebben te zorgen, waarmede veel tijd gemoeid gaat. De heer Fokker meent, dat dit toe- Zich zeer scher en tijdroovend is. Is boven dien het tal leerlingen niet grooter op de Rijkskweekscholen dan op de gemeente lijke, waardoor de administratie dier scho len omvangrijker is Wethouder v. Hamel betoogt, dat de werkkring van den directeur van niet geringe beteekems is, waarvoor spr. bet rapport der schoolcommissie citeert. kWat de huisvesting, waarvoor de Rijks- Viirecteuren moeten zorgen, betreft, dit kost zooveel tijd niet. Het aantal leer lingen is hier 300; te Middelburg, een (Rijksschool slechts 80. Inderdaad zijn 1de werkzaamheden van den directeur zoo omvangrijk, dat 20 lesuren veel te veel zijn? Het gymnastiekonderwijs moet in zijn handen blijvenals dat over ver schillende schijven moet loopen, gaat het biet goed. Spr. ontraadt ernstig aan- beming van het amendement Zwiers. De heeren Fokker en Pera repli- ceeren. Geen van beiden verklaren ook maar eenig bezwaar te hebben tegen vermindering van lesuren van den heer 'Brouwer. De heer Pera wijst er op, •dat de schoolcommissie verdeeld is. De heer Zwiers repliceert. Als voor den tegenwoordigen directeur 13 lesuren bog te veel zouaen zijn, zou spr. zelf op vermindering aandringen. In de ver ordening wenscht hij echter als maxi mum 20 lesuren te bepalen Het daartoe strekkend amendement yordt verworpen met 16 tegen 15 stemmen, waarna het voorstel zonder hoofd, stemming goedgekeurd. 17o. Verordening houdende wijziging der verordening van 19 April 1900 (Ge meenteblad no. 8) regelende de heffing van schoolgeld aan de gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers en On derwijzeressen. B. en W. stellen voor aan de afd. B, opleiding voor de hoofdacte, acte wiskunde en taalacten, van onderwij zers, die buiten de gèmeenfe werk zaam zijn, of niet aan een school zijn Verbonden, een schoolgeld heffen van f 5. 's jaars, per wekelijksch lesuur tot een maximum van f 35 voor de hoofd acte en f 25 voor de taalacte err acte wiskunde. De heer Vergouwen vraagt of op de kweekschool nog leerlingen van bui ten gratis lessen aan afd. B. volgen Spr. juicht het voorstel toezooals de toestand nu was, kon hij op den duur niet bestendigd worden. Leiden kan aan de onderwijzers van buitengemeenten! geen gratis les geven. Spr. acht het schoolgeld niet hoog, doch wil de wer king der verordening afwachten. Wethouder v. Hamel meent de eer ste vraag ontkennend te kunnen beant- worden. Het voorstel wordt daarna goedge keurd. 18o. Verordening, betreffende de sa menstelling en de bezoldiging van het personeel, verbonden aan het hoofdkan toor en aan Gé hulpkantoren van de Bank van Leening te Leiden. B. en W. stellen voor de salarissen als volgt te regelen: voor den controleur een aanvangs- wedde van f1900, met 5 tweejaar- lijksche verhoogingen van f50, bene vens vrije woning; voor den onderkassier een aan- vangswedde van j 1150, met 5 twee- jaarlijksche vmhoogingen van f 30 pl. 2 pCt van de genoten interessen, ge schat op pl.m. f 120 voer den boekhouder een aanvangs- wedde van f1000, met 5 tweejaar- lijksche verhoogingen van 'f 30, plus 2 pCt. van de interessen voor de twee hoofdambtenaren aan de hulpkantoren een aanvangswedde van f 650, met 5 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 30 plus 2 pCt. van de interessen benevens vrije woning voor de assistenten aan de hulpkan toren een aanvangswedde van f 450, met 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f 20, benevens 1 pCt. van de in teressen. voor den bediende een aanvangs wedde van f350, met 5 tweejaarlijk sche verhoogingen van f20j en voor een aan te stellen nieuwen be ambte een aanvangswedde van f 500, met 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f30. De heer Zwiers dankt Commissa rissen en B. en W. voor de inderdaad rationeele regeling, die zij hebben ont worpen. 't Speet spr. alleen dat zij zoo laat is gekomen en daarom wenschte spr. de terugw erken de kracht iets ver der te doen strekken. De heer Bosch dankt eveneens B. en W, voor hun voorstel. Spr. vindt het geen goed denkbeeld voor het lossings- register een apart ambtenaar, van f500 aan te stellen. Spr. wenscht dat aan de andere ambtenaren op te drageneen afzonderlijk ambtenaar is niet noodig. De Voorzitter zegt, dat die amb tenaar wel wat anders mag uitvoeren. Commissarissen zullen geen ambtenaren vragen, die niet noodig zijn. De heer Bosch is een andere opinie toegedaan. Laat men beginnen met een register aan te leggen later kan men zien of een nieuwe ambtenaar noodig is. De Voorzitter verdedigt de aan stelling in het belang eener goede con trole. De heer Corts merkt op dat de be leende panden in de laatste jaren zeer zijn toegenomen. De ambtenaar is noo dig voor het gemak van commissarissen opdat zij beter controle kunnen uitoefe nen. Nadat de heeren Fokker en Sijts ma de aanstelling nog bestreden heb ben, worden de discussies gesloten. Een amendement-Bosch om niet tot aanstelling van den nieuwen ambtenaar over te gaan wordt aangenomen met 16 tegen 15 stemmen. Vóór stemden de heeren Aalb'erse, Bosch, Bots, Driessen, v. d. Eist, Fok ker, v. Hoeken, Meuleman, A. Mulder, Pera, Sijtsraa, Timp, v. Tol, Vergou-* wen, de Vries en Wildeboer. De heer Bosch stelt vervolgens voor aan de verordening terugwerkende kracht te verleen en tot 1 Juli 1909. Reeds zoo lang is de ambtenaren deze positie-verbe- tering in vooruitzicht gesteld. De heer Roem vraagt hoeveel hier mede gemoeid is en waaruit de onkos ten moeten worden bestreden. De Voorzitter gelooft dat het amen dement-Bosch een leelijk antecedent schept en oppert verschillende bezwaren van comptabelen aard. De heer Corts verdedigt met kfem de inwerkingtreding van de nieuwe sala rissen op 1 Juli IJ. Spr. meent dat er uit een oogpunt van billijkheid alles voor te ezggen is en alleen door een samenloop van omstandigheden is de regeling niet eerder bij den Raad aanhangig gemaakt. Het voorstel-Bosch-Corts in stemming gebracht, wordt met 21 tegen 10 st. ver worpen. Vóór stemden de heeren Bo6ch, Briet, Corts, Fokker, v. Hoeken, A. Mulder, P. J. Mulder, Pera, Reimeringer en Zwiers. De verordening .wordt daarna goed gekeurd. 19o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening van 14 October 1880 voor de Plaatselijke Schoolcommissie te Leiden. (Gemeenteblad no. 8.) B. en W. stellen voor het aantal le den van de Plaats, schoolcommissie uit te breiden van 12 tot 16. Door den heer S ij t s m a is voor gesteld, de commissie te doen bestaan uit 12 mannelijke en 4 vrouw, leden. In verband met het voorstel-Sijtsma wordt dit punt van de agenda afgevoerd en gerenvoyeerd snaar de Plaatselijke Schoolcommissie ter fine van. advies. De overige punten der agenda worden aangehouden tot de volgende vergadering, die zal' plaats hebben Donderdag a.s. De heer Fockema Andreae wijst bij de rondvraag op de neutraliteitsbewe- ging onder de onderwijzers en ofschoon den Bond en aï zijn leden niet aanspra kelijk stellend voor de uitlatingen van en kelen zeer geprononceerden onder hen, vestigt spr. toch de aandacht op de anti- monarchale denkbeelden, die wij hebben Ieeren kennen. Spr. vraagt of B. en W., als zij den Raad onderwijzers ter benoe ming voordragen, ook rekening houden met de opvattingen, zooals wij die van sommigen hunner hebben leeren kennen en die spr. verderfelijk acht voor de open bare schoof. Als B. en W. dit punt over wegen, is het spr. voldoende: hij laat het hun over al' dan niet te antwoorden. De Voorzitter belooft deze zaak in het college van B. en W. ter sprake te zullen brengen. De heer S ij t s m a wenscht te gelege ner tijd, dat B. en W. hun denkbeelden hieromtrent zullen bekend maken. Daarna sluit de Voorzitter de ver gadering. LEIDEN, 11 Februari. De burgemeester heeft aan het collegium een schrijven doen toekomen, waarin hij meldt dat hij tot zijn groot leedwezen om verschillende redenen genoodzaakt is, te bedanken voor het door hem hoog op prijs gestelde aanbod van het Leidsch Studentenkorps om hem den dag van zijn intree met een eerewacht te begeleiden. De dames M. S. Moene en H. Piket, beiden alhier, zijn te 's-Gravenhage ge slaagd voor het examen nuttige hand werken. Tot praeses van het Leidsch Stu dentencorps is benoemd de heer E. F. M. J. Michiels van Verduinen. Benoemd tot tijdelijk amanuensis aan het Rijksbureau tot onderzoek van handelswaren alhier, A. C. den Hertog, te Nijmegen. Op de Donderdag te Rotterdam gehouden centraleRijkspremiekeuring voor Zuid-Holland werden de volgende premies toegekendf 650 aan Claus, 3 jaar, J. H. van der Forren Kzn., te Gouda; f 400 van C. Bakker, te Oegstgeest; en f 250 aan Oranje, 9 jaar, Gebr. Bos, te Zoetermeer. Door G. Brussee, melkverkooper alhier, is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van uit sluitend alcoholvrije drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Levendaal no. 63. ALKEMADE. De Nederlandsche Boe renbond afd. A emade houdt een open bare algemeens vergadering op Maandag 14 Februari 1910, des morgens 10 uur, in het Café Rustoord te Rijpwetering. Op de agenda staan de punten: 1 Ope ning door den Voorzitter. 2. Onderlinge Ongevallen-verzekering van Land- en Tuinbouw, binnen gemeentelijke grenzen. Inleider de heer A. van Leeuwen, land bouwer te Leiderdorp. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een zeld zaam geval heeft zich dezer dagen alhier voorgedaan. Een logé der familie K. te Katwijk a. d. Rijn, de heer B. L., student in de medicijnen aan de Uuniversiteit te Amsterdam, heeft als gewoon matroos, met gehuurd visscherscostuum, de eerste reis medegemaakt op de kantvisscherij en kwam Woensdag na eene reis van 8 dagen met een goede besomming weer binnen. Hij heeft in alle opzichten het leven van visscher, gedurende die 8 dagen meegemaakt, en wel tot wederzijds ge noegen van de beroepsvisschers en den amateur. Het was zelfs aardig om te zien, hoe de logé van de bom K.W. 34 door zijn gastheeren behandeld werd. De heer B. L. heeft zich dan ook met zijn schipper Willem van der Plas en matrozen laten photographeeren om aan dit zeldzaam feit een herinnering te hebben. De Vereeniging ter bevordering der Bloembollencu tuur voor Katwijk en Omstreken houdt Dinsdag 15 Febr., des avonds te 7 uur, een vergadering in hotel De Roskam. Punten van behandeling zijn rekening en verantwoording, opgeven nummers voor de veiling, opgave voor het lid maatschap, vragenbus, verloting. KATWIJK AAN ZEE. 76 loggers brach ten in het laatste haringseizoen 110,913 kantjes haring aan, of gemiddeld 1459 k. per logger en 57 bomschuiten 37,840 kantjes of 664 k. per bom. NOORDW1JK. De handel in „Covent Garden" Londen is in de laatste dagen zeer gedrukt geweest voor j het slechte weer en de groote toevoer uit binnen en buitenland. Narcissen zooals Golden Spur, Or- natus, Von Sion en Emperor zijn in eiken quantum verkrijgbaar, de prijzen varieeren van f 1.50 tot f3.60 per gros. Tulpen ook in degelijke qualiteit e»i veldoende voorraad aanwezig. Hiervan is wit wel het meest aangevoerd en bijgevolg 't goedkoopst. De prijzen varieeren van f 0.20 tot f 0.50 per bosje. OUDEWETERING. Door zijne Excel lentie den Minister van Oorlog is aan de moeder van den militieplichtige J. de V. alhier ingevolge art 113 bis der Militie- wet een vergoeding van f 0.60 per dag toe gekend, gedurende den tijd, welken ge noemde militieplichtige onder de .wapenei. zal doorbrengen. Door den gemeenteveldwachter P. d. P. is tegen C. H., alhier, B. M., A. V. en A. v. d. H. te Leimuiden, proces verbaal opgemaakt wegens vernieling aan verschillende eigendommen alhier. Ook onder Leimuiden hadden genoemde personen verscheidene hekken enz. zwaar beschadigd. ROELOFARENDSVEEN. Aan J. Stip- donk alhier is op zijn verzoek door Burge meester en Wethouders vergunning ver leend tot oprichting van een gebouwd, bestemd tot smederij en ijzerwinkel op het perceel, kadastraal bekend gemeente Alkemade Sectie C. no. 2732 en 2486 in verbinding met het woonhuis wijk B no. 122. SASSENHEIM. Maandag 14 Febr. a.8. namiddag 7H uur vergadert de gemeente raad. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Instructie gemeentearbeiders. 3. Vaststelling bouwverbod woningwet. 4. Herstel riooleering noordelijkdeel der gemeente. 5. Wijziging kohier hoofdelijk omslag 1909. 6. Comptabiliteit 1909 en het geen verder ter tafel zal worden gebracht. Een zoon van v. d. V., alhier zou zijn vader helpen een koe te slachten toen hij een trap van het beest tegen het hoofd kreeg, waardoor een diepe wonde bij het oog ontstond en men genoodzaakt was de hulp van Dr. Quant in te roepen. STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. De griffier leest de notulen voor der ge heime vergadering. Op de gereserveerde tribune wordt o.a. opgemerkt jhr. Van Geen, particulier se cretaris van H. M. de Koningin. De Minister van Buitenlandsche Zaken, de heer De Marees van Swinde- ren, vraagt het woord naar aanleiding van deze notulen. Had hij geweten, dat de woorden, door den heer v. Heeckeren in comité-generaal gesproken, publiek do mein zouden worden, dan had de Minister reeds gisteren een concreet antwoord ge geven. De heer v. Heeckeren van Keil sprak van een feit, dat een naburig Sou- verein (lees de Duitsche Keizer) een me- dedeeling zou hebben gedaan (lees: een brief aan de Koningin zou hebben ge schreven) enz. De Minister releveert het groote gewicht van deze woorden, een beschuldiging tegen het hoofd van een be vriende natie. Nu is het oogenblik meer dan gekomen om den achterdocht weg te nemen, door sommigen willens, door som migen onwillens gewekt Welnu, de Koningin heeft nooit ofte nimmer, nóch een brief, nóch een tele gram, nóch een nota, nóch eenig schrijven hoegenaamd van den Duitschen Keizer ontvangen betreffende onze landsverdedi ging in het algemeen of dit onderwerp in het bijzonder. Noch is de Koningin ooit benaderd door eenigen derden per soon, die in opdracht van den Duitschen Keizer had, hierover te spreken. De Minister verklaarde zich te verheu gen, dat hiermede de laatste schaduw van de rondgestrooide geruchten is .weg geveegd. De heer Van Heeckeren verantwoordde zich, hoe hij is geconsaiteerd kunnen wor den over een brief, die nimmer bestaan heeit. De Regeering uit haar groote vol doening over de ongestoord vriend schappelijke betrekkingen met Duitsch- land en geeft den maentigen nabuur de verzekering van haar diepgewortelde genegenheid voor den Duitschen Keizer die menigmaal op zoo ondubbelzinnige wijze van zijn oprechte genegenheid yoor ons land blijk heeft gegeven. Luide Bravo's. De heer v. Heeckeren, meende spr. had zich rekenschap moegen geven van de waarde, die aan het woord van een oud-gezant in deze aangelegnheid zou gehecht worden. Men zdu hem geloo- ven, zooals de oude Romeinen den land bouwer (volgens het spreekwoord) ge loofden, als hij over koeien sprak, maar bij dien landbouwer was de intensieve waarde van de waarheid evengroot als die der koeien, (gelach). (De minister sprak zijn rede onder gespannen aandacht uit, terwijl de tri bunes vooral de gereserveerde, dicht be zet waren) De heer v. Löben Seis spreekt er zijn bevreemding over uit, dat de heer van Heeckeren niet gewaarschuwd is, dat de Regeering een verklaring zou afleggen. De Voorzitter interrumpeertIk heb hedenochtend medegedeeld dat aan het eind van deze vergadering de no tulen zouden worden vastgesteld. De heer v. Löben Seis: Maar niet dat de Regeering een verklaring zou afleggen. Spr. zelf hoorde er eerst een half uur geleden van. Ook in den geest van den heer van 't Hooft sprekende, doet spr. uitkomen dat het hem alleen te doen is en was om misverstand weg te nemen, niet om oppositie tegen de Regeenng te voeren. Hij verzoekt de Regeering bij nadere gelegenheid te wiU len mededeclen, waarom in 1904 indfei*, er dan toch géén gevaar voor plotse-' linge vreemde inmenging bestond, ter Den Helder clandestiene maatregelent' zijn genomen, die spr. op 18 Febr. 19Ot in deze Kamer formuleerde. Geheim houding was toen vereischt De beman* ning bleef toen 14 dagen bij de stuk ken. Ook al is er geen sprake geweest van vreemde inmenging, dan heeft dit debat nóg het nut opgeleverd, dat men; nu weet, hoe voortaan zulk een inmen ging zal worden opgenomen. Dit bleek} duidelijk uit den indruk ,dien de looc pende geruchten gemaakt hebben. Hoewel instemmende met de bravo's op den Duits chen Keizer uitgebracht^ waarschuwt spr. ten slotte voor één,-1 zijdige sympathie. Daar nu niemand meer het woord ver langde, werden de notulen goedgekeurd.' De Minister van Buitenl. Zaken werd door vele leden der Kamer gefukge- i wenscht, waarna de vergadering wordf gesloten. Land- en Tuinbouw. Bloembollencultuur. Op Woensdag 14 Februari a.s., n.m., 2 uur, zal voor de léden der Algemeene Vereeniging van Bloembollencultuur een belangrijke lezing worden gehouden te Alkmaar in „Het Wapen van Heems kerk", Breedstraat. Als spreker zal optreden: de beer Prof. Dr. Ritsema Bos, directeur van het Instituut voor Phytopathologie te Wage- ningen, met het onderwerpDe ziekte' der bolgewassen, in 't bijzonder die der tulpen. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Eerste Kamer. In de heden gehouden vergadering der Eerste Kamer verkreeg de heer van Heekeren Van Keil het woord voor. een persoonlijk feit, en deelde mede dat' hij een nota aan de Kamer zal overleggen naar aanleiding van de geheel onverwachte verklaring van den Minister van Buiten landsche Zaken in de zitting van gisteren, en welke nota zal strekken ter beant woording dier verklaring en ter recht vaardiging van zijn persoon. Een kind van den heer R. M., In De Wilp (Gr.), dat de vorige week* in een pot met heete brij viel en zich- ernstig brandde, is Maandagavond aan de gevolgen ervan overleden. Uit Romont, in Zwitserland, wordt gemeld, dat het hof van assizen in het kanton Freiburg Jules Maitlard, een boer uit Fuarmarens, ter dood ver-; oordeeld, die zijne eerste en tweede vrouw, onderscheidenlijk in 1903 en 1909, met rattenkruit vergeven had. Mallard' heeft zijn misdrijf gepleegd, terwijl de twee vrouwen, beiden van hun vierde' kind op het kraambed lagen. Een jonge dienstbode, die van medeplichtigheid' was beschuldigd, is vrijgesproken. Tengevolge van overstroo- raing is er te West Wylam bij New castle aan den oever der Tyne een aard verschuiving geweest, waardoor drie, huizen instortten en drie vrouwen wer den gedood. Marktberichten. LEIDEN, 11 Februari. Veemarkt Ter. markt waren aangevoerd: Veulens f a 1 Paard f 105 a f 13 Stieren f 145a 1247; 93 Kalf- en Melkkoeien f 154 a f 282192 Vare koeien f108 a f254; 215 Vette Ossen en Koeien f 174 a f 283, per kg. 60 a 70 c.Graskal veren f 00 a 00; 34 Kalveren (vette) 158af 114, per kg. 95 a 105 c.; 64 Kalveren (magere) f4 a fll; 443 Schapen (vette) f 16 a f29, per kg. 50 a 64 c.; Schapen (weide) fOOa f00: 572 Varkens (magere) f 17 a f 46, per kg. 42 a 44 c.211 Varkens (Biggen) f 6 af 13perK.G. c. 6 Bokken of geiten f 3 8. Ter markt aangevoerd: 573 Runderen, 98 Kalveren, 443 Schapen. Kaas. Aangevoerd 26 partijen. Besteed werd voor: Goudsche kaas van f 26 k 132J0 Derby kaas f—Leidsche kaas de 150 kg. van ftot f Aan de Stadswaag gewogen: 19 Partijen, 818 stuks kaas, wegende 4594 kg. LEEUWARDEN, 11 Februari. - Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 79 stieren f70 a 240; 28 ossen f 170 a 190; 271 vette koeien- f 160 a ^80; 27 c. a 33 c. per half kilo; 1147 melk- en kalfkoe/en f 140 a 250; 48 pinken f 40 a 70; 116 vette kalveren f 25 a 45; 36 c. a 46 c. per half kilo; 00 graskalveren f00 a 005 137 nuchtere kalveren f 6a 12; 235 vette schapen f 22 a 24; 132 weide schapen f 12 a 14; 000 lammeren f 00 a 00; 268 vette varkens f 65 a 80; 23 c. a 45 c. per half kilo; 118 magere varkens f 35 a 55; 501 vette biggen f 25 a 35, vooé Londen 22 c. a 23M c. per half kik); 341 kleine biggen f 4 a 7; 17 paarden f 75 a 150. Aanvoer van rundvee belangrijk; handel naai België gunstig; melk- en vette koeien voor Hol land stadig; vette schapen gewild; varkens vuotf export vlug. Veel Belgen ter markt welke veel vee uitvoeren. 11 Febr. Pluimvee. 300 slacbtkippen 70 c. a 105 c.; 400 jonge hanen 70 c. a 110 c.; 160 piep kuikens 85 c. a 105 c. 11 Februari. Boerenboter f—Aanvoer 5/4, 1/8 en 1/16 vaten. Fabrieksboter f 61.— a f61.50. Aanvoer 6/1 7/6 en 0/00 vaten. Noteering van de commissie 1 61.50. Noteer/ng van de vereeniging van boter- el kaashandelaren in Friesland f 61.—. Nagelkaas: Fabrieks f 35.a 48 Boeren f i Aanvoer 22,793 K.G. Handel 2ecr vlug. UTRECHT 11 Februari. Op de kaasmarlfl waren heden aangevoerd 2 wagens met 291 kilo kaas. De prijzen beliepen voor le qual f29,—a f30,- 2equal. f 26,— a f 29,00, per» kilo. Handel EDAM, 10 FebruarL Ter botermarkt warei aangevoerd 121 partijen. Hoogste prijs 87 c. pa H Kilo. Kipeieren f 5.25 5.50 per 100 atuk(

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3