BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren flofleveranciers. KantooV Bwgsteeg LErocN. (is) Moet dat nu zoo in de lucht blijven ftangen De heer Van Heeckeren heeft blijk baar gedoeld op het reeds lang bekende i<ian den Duitschen keizer toegeschreven dreigement, dat ons land door Duitsche troepen zou worden bezet indien het niet er voor zorgde, in behoorlijken staat van tegenweer te zijn tegen een inval van de zeezijde door Engelschen. Hij beeft die bedoeling, na herhaalde pres sie van de zijde der regeerihg wel ken baar gemaakt, maar toch' nog altijd in nevelen gehuld. Al waren dan die ne velen op 't laatste oogenblik vrij door zichtig geworden. Daartegenover verklaarde de Minis ter hiets anders dan dat Z.Exc. on danks ijverige studie er niet in is mo gen slagen op het departement van Bui- tenlandsche Zaken schriftelijke sporen te vinden van de werkzaamheid des hee- ren Van Heeckeren in eenige aangele genheid als door dezen bedoeld. Im mers: er wordt alleen in gezegd, dat geen schriftelijke sporen ontdekt zijn. Dus toch wel sporen Sporen, waar- Van De indruk dien men kreeg als die er vóór dezen nog niet was is deze dat de uitlatingen van den heer Van tHeeckeren op een fond van waarheid berusten..." „We gelooven dus dat er een fond Van waarheid is. Maar dat 't moeilijk] lijk zal zijn voor den heer v. Heeckeren om voor dat fond bewijzen te leveren. Hij heeft in elk geval het land dat bij gediend heeft en nog dient, geschaad Idoor zijn mededeeling, dat het zich in zijn buitenlandsche en in zijn defensie politiek gedraagt naar de aanwijzing van een machtige nabuur. Een mededeeling, idie hij wel niet bewezen heeft, ondanks de herhaalde sommatie mogen we >vel zeggen van de regeering, maar jdie juist door deze halfheid 't prach tigste voedsel is voor de meest ridicule praatjes over ons land met name in de buitenlandsche pers. Men zal maar eens zien, wat daar Jos komt. Dat de heer van Heeckeren een dwaas figuur maakte bij het zonderlinge slot, toen het incident op zijn zwijgen dood liep.... Men behoeft 't hier niet afzon derlijk te vermelden. 'n Woord van hulde aan de regeering Voor de cordate wijze waarop ze zitft verdedigde, is hier op zijn plaats". Een geheel andere toon klinkt uit het kameroverzicht van het Lib. „Vaderland** „De waarheid beeft gisteren aan de 'deur van de Eerste Kamer geklopt, toe- jgelaten is zij helaas niet en even duister als te voren schijnt de geschiedenis van bet telegram van den Duitschen Keizer." Het blad gaat dan het gesprokene uit voerig na om te beslisten 1 „Wij zullen ons met al die raadselen ]niet langer bezig houden. Bestaat het telegram, dan behoorde de Minister van Buitenlandsche Zaken het te kennen en kon hij, mocht hij niet spreken gelijk hij gisteren heeft gedaan. Want hij Bet duide lijk uitkomen, dat hij de historie kende en de macht bezat, de „groote macht*zelfs, om ze tot klaarheid te brengen. Doch jbestaat het telegram niet, dan is er inder tijd een intrigue gesponnen, niet door de pers, maar door hen die den heer Van (heeckeren over de dan gefingeerde dé pêche een advies hebben gevraagd. Het volle licht mag thans het volk niet Janger worden onthoudenhet is na heden poodiger dan ooit en het ligt op den Weg der Volksvertegenwoordiging door >een afdoende interpellatie die klaarheid .te geven. Want waarlijk, geen enkel ge rucht is gisteren de kop ingedrukt; inte gendeel een Pandoradoos met nieuwe ge ruchten is zoo door 's Ministers als door f% heeren Heeckeren's houding geopend. Zijne Excellentie wacht slechts een con crete vraag om te spreken....." Het „Handelsblad" is dezelfde mee ning toegedaan. „Wij erkennen dat zoowel de schroom van den heer v. Heeckeren als die van den Minister, ten aanzien van het noemen van den naam der Koningin begrijpelijk was, maar me enen toch dat, nu eenmaal A was gezegd, ook b had moeten vol gen. Nu bleef de zaak in nevel. De Minister scheen met een categori sche tegenspraak gereed. Hij sprak al thans van het „volkomen vernietigen** van de geruchten, dat hij zou doen zoodra de heer V. H. namen noemde. De Regeering en de Eerste Kamer hebben echter een schoone gelegenheid beid laten voorbijgaan om de natie in deze aan zekerheid te helpen.'* Het blad meeni dat de Tweede Ka mer, minder bang om zich aan koud wa ter te branden dan de eerste, door een vraag den Minister een categorisch ant woord zal kunnen ontlokken, zonder zelfs den naam der koningin te noemen. „Indien deze, of een dergelijke vraag werd gesteld, dan zou daardoor, zelfs met vermijding van het noemen van den naam der Koningin, een Minister die werkelijk categorisch wil antwoorden en wij zijn er van overtuigd dat deze Minister dat wil de volle gelegenheid krijgen om dat te doen en om een eind te maken aan alle geruchten. Wellicht wordt, uit de Tweede Kamer, de laagste nevel nu nog weggeblazen." De „Nieuwe Courant" resu: leert haar oordeel aldus: „Erkend moet worden, dat de minister Van Swinderen nu alles heeft gedaan, wat zijnerzijds mogelijk was om het verhaal van den brief van den Duitschen Keizer door een besliste loochening uit de .we reld te helpen. Dat het er niet toe geko men is, was niet zijn schuld; dat het een onderwerp van discussie in binnen- en buitenlandsche pers zal blijven uitmaken, is de schuld van den Nederlandschen di plomaat-senator, die zijn aanspraken om als een ernstig man te worden aangehoord vandaag voor goed op nonactiviteit gezet heeft. Uit het Lcrste-Kamer-debat over de Noordzee-entente is ten slotte niets over gebleven. De heer 't Hooft kon zijn voor stel om een commissie te benoemen niet indienen, omdat hij dit alleen in comité generaal kon verdedigen! De heer Van Löben Seis, die de Keizer-geruchten een paar jaar geleden 't eerst verspreid heeft, zeide niets, nu hij had moeten voor den dag komen blijkbaar was hij tevreden met het succes zijner redevoering van eer gisteren. De Minister vroeg een en ander maal dat men hem de gelegenheid zou bieden voor een „antwoord dat aan de gewekte achterdocht, ik verzeker het u M. de Voorzitter, voorgoed een eind zou maken". Maar er was niemand van de ftuiste- raars die harop durfde spreken. Is dit ma nn en-werk? Een jacht op canards met gesloten deurenAls het raam open gaat, vliegen ze weg met het prestige van de jagers...." Uit het overzicht van de „Telegraaf' stippen we nog het volgende aan „Nu kwam hij (de heer Van Heecke ren) meedeelen, dat zijn prestige als gezant wél geleden had, maar niet, om dat h.ij zich met de Nood zee-entente had bemoeid, doch als gevolg van een klacht, door iemand hij den koning van Zweden tegen hem ingebracht. Kieke boe. „Door iemand". Door wien En waarom We hoorden het niet. Maar we mogen hier zeker wel herinneren aan het indertijd door ons blad vermelde feit, dat het H. M. de Koningin-Moeder in eigen persoon is geweest, die aldus tegen den gezant zou zijn opgetreden. Merkwaardig was dan ook het absolute stilzwijgen, dat de minister tegenover deze mededeeling van den heer Vajoi Heeckeren bewaarde." Het blad besluit: De minister maakte een beter, ste viger indruk, dan de heer v. Keil, maar wij vragen tochals er dan niets aan is van al die geruchten, wanneer ze louter op fantasie berusten, wanneer de regeering ze werkelijk „met wortel en tak wil uitroeien", waarom ze dan niet royaal, rondweg, flink, fier tegenge sproken? Waarom elke kiekeboe-stoot van den oud-gezant met een contra-kie- keboe-aanval beantwoord Waarom het niet door het la 'daverd dat alles onwaar is? Ande.-^-s kan men zichj si edits verbazen over het optreden van baron van Heeckeren, die juist datgene verzweeg, waar het op aankwam. Denkt men op die wijze de geruchten te doen verstommen Het is olie in het vuur in stede van op de golven. Een steek- spel-in-het-ijle was bet; een partij tus- schen twee schermers, die met breede gebaren tegenover elkander staan, doch telkens de degens in het luchtruim stoo- ten, vér boven des tegenstanders hoofd. Als dat diplomatie is, dan is ze waard op de kermis te worden vertoond. In de rustige Eerste Kamer veroorzaakte dit incident heel wat beweging gelijk ;n schoorsteenbrandje in het bovenhuisje waar een paar eerzame oude dames wo nen. Koninklijke Besluiten. Tot afgevaardigden der Nederlandsche Regeering op de in Frankrijk te houden internationale conferentie voor de lucht scheepvaart zijn benoemd: Z. E. de Minister van Staat mr. T. M. C. Asser, lid van den Raad van State, de heer mr. J. P. A. Laman de Vries, hoofddirecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen en de kapitein der genie P. J. P. van der Steur. Benoemd tot kantonrechter te Til burg jhr. A. J. M. G. de la Court, thans griffier bij het kantongerecht aldaar. Benoemd tot griffier bij het kanton gerecht te Tilburg: mr. J. C. A. M. van de Mortel, advocaat, procureur en kanton- rechter-plaatsvervanger aldaar. Met ingang van 16 Febr. is be noemd totschoolopziener in het arron dissement Bolsward A. Norel Rzn. te Wons, gemeente Wonsradeel. Met ingang van 16 Febr. is be noemd tot leeraar bij de Rijksnormaal school voor teekenonderwijs en bij de Rijksschool voor kunstnijverheid te Am sterdam, D. Postma, thans tijdelijk leeraar aan de R. A. B.-Scbool te Alkmaar. Met ingang van 1 Maart is be noemd tot burgemeester der gemeente Valburg, H. Hattink, met toekenning van getijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Dinxperlo. Benoemd tot onderwijzer bij den cursus tot opleiding van gymnastiek- onderwijzers, verbonden aan de R.- Kweekschool voor Onderwijzers te Nij megen, V/. H. Peters, onderwijzer bij die R.-Kweekschool, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Met ingang van 16 Maart is be noemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Deurne, A. van den Eelaart, thans commies der posterijen en telegrafie 2e klasse. Vergadering der Eerste Kamer met gesloten deuren. Gelijk uit het verslag blijkt^ heeft de Voorzitter na heropening der openbare vergadering medegedeeld, dat beslotei. was het geheim niet op te leggen om trent hetgeen verhandeld is in de ver gadering met gesloten deuren over de vraag of de discussie over de Noordzee- entente en wat daaraan vast is, in comi té generaal zou worden voortgezet. De „Nieuwe Courant" is in staat om trent het in die besloten vergadering be sprokene het volgende mede te deelen. In de eerste plaats voerde het woord de heer Roëll, die zich tegen de behan deling van deze aangelegenheid in co mité-generaal verklaarde. Men moest met het li ouden van comité-generaal zeer voorzichtig zijn (dikwijls werden daar door zaken in een onnoodig waas van geheimzinnigheid gehuld) en zeer spaar zaam tevens, in overeenstemming met den geest der Grondwet. De heer Roëll be toogde dan dat geen der gronden waar om geheime zitting wenschelijk kon zijn, hier aanwezig was. Bij deze meening sloten zich in den verderen loop der beraadslaging de hee ren Van den Biesen en Vermeulen aan. De heer 't Hooft zeide (wat hij na heropening der vergadering in 't kort herhaalde) dat hij, afgescheiden van de persoonlijke quaestie Van Heeckeren, had willen voorstellen de Noordzee-entente in handen te stellen van een commissie uit de Kamer. De gronden voor dit voorstel kon hij slechts in comité-generaal nader ontwikkelen. Vrij uitvoerig zeide hij in- tusschen reeds thans, dat het hem geens zins te doen was in dezen tegen de Re geering oppositie te voeren, daar vooral een kleine natie eensgezind moest zijn ten aanzien van haar buitenlandsche po litiek. Uit zijn woorden viel verder op te maken, dat hij de vraag onderzocht wilde zien, of Nederland zich de Noordzee-ver- klaring had laten opdringen als een soort van afbetaling van verschillende grieven welke het tegen het buitenland (met na me Duitschland) had; was dit het geval geweest, dan had men méér kunnen be dingen, meende hij, dan deze entente, aan welke niet veel waarde te hechten viel. De heer Reekers sloot zich bij den heer 't Hooft aan. Ook de heer Van Heeckeren voerde nog liet woord en noemde nu de n a m e n die hij vervolgens, na de heropening der vergadering, weder door vage aanduidin gen verving. Hij zeide niet voor zijn per soon te spreken, maar slechts een comi té-generaal te wenschen ter bespreking van de vraag, of het waar was dat de Duitsche keizer inde.tijd (vermoe delijk 1904) aan H. M. de Koningin een brief had geschreven, waarin van bezetting van ons grondgebied sprake was, indien niet zekere maatregelen met de landsverdediging verband houdende, door ons werden genomenhij, de heer van Heeckeren was tijdens zijn vorige betrekking (gezant te Stockholm) van die kwestie gesaisisseerd geweest. Toen vervolgens nog andere leden het woord wilden voeren, stelde de heer Van Nierop sluiting van het debat voor waartoe werd besloten ,en vervolgens werd het voorstel der vijf leden om comité-generaal te houden verworpen Het overige leest men in ons verslag. LEIDEN, 10 Februari. Met „Staatscourant" No. 34 zijn verzonden de goedgekeurde gewijzigde Statuten van de Vereeniging „Leidsch Kruisverbond", alhier. De le luitenant J. J. J. van Stuijve- sant-Meijen van het 4e Regiment-Infanterie alhier wordt den 21 en Februari a. s. ge detacheerd bij het Regiment Grenadiers en Jagers ten einde aldaar zitting te nemen als lid in de examen-commissie voor den rang vaii militie-2e luitenant De afdeeling Leiden van de „Maat schappij tot bevordering der Toonkunst" geeft 1 Maart a.s. een instrumentaal concert onder leiding van den beer Evert Cornelis, met medewerking van de Orkest-vereeniging der afdeeling. Als solist treedt dan Julius Röntgen op met het eerste piano-concert van Schumann en enkele kleine werken van Brahms. De Bond van huiseigenaren voor Leiden en omstreken heeft besloten zich met een gemotiveerd adres tot ue hooge regeering te wenden, speciaal met het verzoek, bij de herziening van de Wo ningwet maatregelen te nemen, dat vereenigingen, die met financieeleu steun van het rijk en gemeente werkmans woningen bouwen, niet meer een oneer lijke concurrentie voeren met particuliere huiseigenaren, door den huurprijs be neden het normale peil te doen dalen en in deze huisgezinnen op te nemen, die hun oude woningen met schuld verlaten. Op Vrijdag 11 Februari zal de heer Scheuer voor de lndologen-Vereeniging alhier, een Lezing houden over: „Een woord voor Indië". De Lezing begint des avonds te 81/* uur en wordt gehouden in het Klein- Auditorium. Alhier is Dinsdag een vijftienjarig meisje, A. S., enkele dagen nadat het aangetast werd door de zoogenaamde nekkramp meningitis, aan deze gevreesde ziekte overleden. (Volk.) In de heden gehouden openbare vergadering van den Raad van State, Afd. voor de geschillen van bestuur, wejd mededeeling gedaan van het Koninklijke besluit, houdende de beslissing; dat onder voorwaarden vergunning is verleend: aan A. J. Kat te Leiden, voor eene fabriek en bewaarplaats van vuurwerk te Oegstgeest. ALPHEN. Op Zaterdag, 19 Febr. a.s., des avonds ten half 8 ure zal in een der lokalen van de openbare school door een officier van het 4e Regiment Infanterie uit Leiden voor belangstellenden eene voordracht worden gehouden betreffende de Schietoefeningen ter verhooging van 's lands weerkracht, welke oefeningen van 1 Mei tot 1 September a. s. zullen plaats hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor een stampvolle zaal gaf de Tooneelvereeni- ning, ditmaal met medewerking der afd. Symphonie en de Liedertafel St. Cecilia, de laatste uitvoeringen in dit seizoen in de zaal der St. Josephvereeniging. Opge voerd werd Prof. Droomstede, blijspel in 2 bedrijven, Een Studentengrap, operette, Het nieuwe Informatiebureau, kluchtspel, afgewisseld door eenige muziek- en zang nummers, alsmede een voordracht op het nieuwe St. Joseph-Gesticht, en tot slot de komische ensemble-ssène De terug komst van den pleziertrein Alphen— Amsterdam. Waariijk, wel een program om te ge nieten en de tooneelisten toonden na een zoo korten tijd van voorbereiding wel berekend voor hun taak te zijn en bleken de verschillende rollen in goede handen. Ook de liedertafel „St. Cecilia", die voor 't eerst als vereeniging 't pupliek vergastte op een paar goedgekozen nummers, toonde dat 't haar ernst was met het bestudeeren der zang. Ook de Symphonie gaf blijken onder haar ijverigen directeur goede vorderingen te hebben gemaakt. Een weinig meer stilte van de zijde van 't publiek ware zeker hier wel gewenscht. Zelden hebben wij het enthousiasme zoo h oog opgevoerd gezien als Maandag avond toen aan het slot van de voor dracht, waarin tie bouw van het nieuwe gesticht bezongen werd, de heer IJ. Pon- sioen, m aansluiting met het voorgaande een schoon gedicht zong, als een hulde aan den wakkeren hoofd-regent, den Z. Eerw. Heer Deken. Toen gevoelden wij in die ademlooze stilte dat er iets grootsch zou plaats grijpen en nog voordat de laat ste woorden: Leve onze .ZEerw. Deken, gezongen waren, brak er een spontane huldebetuiging los, afgewisseld door een „lang zal hij leven!" Het werd uitgeju beld door die honderden kelen, en er was zeker geen eind gekomen aan deze uiti'i^ van geestdrift en liefde, als Z. Eerw. niet opgestaan was om even een woord van dank te spreken. Zichtbaar aangedaan dankte Z. Eerw. voor de hulde hem gebracht en wenschte op de eerste plaats ook hulde te bren gen aan de Eerw. Zusters, die het Ge sticht besturen, want zonder die hulp was Z. Eerwaarde*s werk ijdel. Dan bracht Z.Eerw. dank voor dezen avond aan de tooneelisten, die, na zoo'n korten tijd bewezen hebben, wat zij kunnen, als ook aan de Symphonie en Liederta- fe!, en een tweevoudige hulde aan den directeur der Liedertafel en Sjymphonie, den heer A. J. Markse, en een drievoudige hulde aan kapelaan van Baaren, den ma ker van dat schoone gedicht, den mode rator dezer drie vereenigingen, die hij weet te bezielen door zijn ijver en toe wijding. Hjeraa klonk nogmaals een „lang zal hij leven", en kwamen de reizigers was, en hiermede was het programma van den pleiziertrein met veel geraas en gejoel naar huis, ieder bezingend en too- nend wat ondervonden en meegebracht ten einde. Waarlijk, we hebben genoten en roepen allen een hartelijk tot weer ziens toe. HAZERSWOUDE. Gisteravond om streeks 5 uur had op den Stationsweg onze Leidsche-Courant-loopster het on geluk van een wagen af te springen met het gevolg, dat zij zich erg aan hoofd en hand bezeerde, zoodat zij door een politieagent naar het ziekenhuis werd gebracht. De koetsier van den sleepers wagen W. v. d. M. had er geen schuld aan, daar zij niet had gezegd dat zij er at moest en er toch onder het rijden af ging- In de vergadering van de commis sie tot wering van schoolverzuim is tot voorzitter herkozen de heer W. C. H. Düneker, terwijl het nieuwbenoemde lid, de heer A. P. Heijker, werd geinstal- leerd. Ook werd het jaarverslag ove 1909 v or den gemeenteraad vastgesteld. Op de veiling der V. P. V. werd voor de kippeneieren besteed f 5.10 f 5.50 per 100 stuks. Appelen f 2.72 f 4.80 per H.L. Peren f 2.56 f 4.00 per H.L. Rapen f 0.88 a f 1.20 per H.L Wortelen f 1.24 per H.L. Roode kool 3H i 5 cents per stuk. Savoije kool 3J4 6 cents per stuk. Bus-groenten 18 A 19 cents per bus. KATWIJK. Vrijdag a.s. te 7 uur is door het bestuur der „Onderlinge Ver. Land bouwbelang" alhier een vergadering uit geschreven >n Café „de Kroon". Punten van behandeling zijn: Opening. Notulen vorige vergadering. Bestuursverkiezing. Rekening en verantwoording van den sec. en penningmeester. Algemeenebespreking. Verloting. KATWIJK AAN DEN RIJN. De heerj. Mirmée Chz. heeft ontslag genomen als secretaris der afdeeling Katwijk van het Hoil. Blo e »n bol i enk w ceders g*. nootschap. LISSE. Gistermorgen te half zes had de werkman Th. Bakker het ongeluk; terwijl hij om een schuit zand ging, aan de Rolbrug overboord te vallen en kwam deswege in de diepe Ringvaart terecht.' Hij wist zich echter spoedig op het droge te werken, zoodat hij er met een opfris- sching en den schrik afkwam. De R. K. Vereeniging voor wijk verpleging voor alle gezindien is thans ook aangesloten bij het Interc. Telefoon net. In het Piusgesticht is een gasmotor geplaatst ten behoeve der waterleiding in deze instelling. Voorheen geschiedde' dit met de hand, doch dat bleek op den duur ondoenbaar. OEGSTGEEST. Zaterdag 12 Februari 1910 des namiddags te 2H uur vergadert de gemeenteraad. Onderwerpen ter be-, handeling: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Aanbesteding rioleering Leid- sche Buurt. 3. Brandkranen. RIJNSBURG. Door den Heer P. Heems-, kerk Johz. alhier, zal in 't begin van Maart, wederom eene tentoonstelling van bloeiende bolgewassen worden gearran geerd. Het behoeft geen betoog, daar de capaciteiten van den heer Heemskerk als] tulpenbroeier voldoende zijn bekend, we ook wederom eene zéér interessante en voor vaklieden van beteekenis zijnde tentoonstelling, hebben te wachten. SASSENHE1M. Woensdagavond was het op ons anders zoo stil dorpje eene heele drukte. Bij den kruidenier J. C. van der Voet werden van 7 tot 9 uur lichtbeelden vertoond. Bijna alle lichtbeeldeu hadden betrekking op de fabriek, verzending en verpakking der koffie, thee en tabak der firma Van Nelle te Rotterdam. Aan de dames werden gratis uitgereikt pakjes thee en koffie, terwijl de heeren een pijp en een pakje tabak ontvingen. VOORSCHOTEN. Trouwe dienst. Op Zondag 13 Februari herdenkt C. Bouw meester den dag, waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij den Heer C. Eggink alhier, bij wien hij tot nu toe onafgebroken is werkzaam geweest. ZOETERWOUDE. Dinsdagavond LI. werd door de politie aangehouden J. B, landbouwknecht, die ten nadeele van zijn baas G. O. landbouwer, wonende te' Gelderswoude alhier een hoeveelheid levensmiddelen, spek, meel enz. had ontvreemd. Staande de aanhouding werd het ontvreemde bij hem bevonden. Zijn plan was om zijn ouders daarmede te verrijken, die elders wonende zijn. Na het ingestelde onderzoek, des anderen daags, is hij in vrijheid gelaten, doch wat hem te wachten staat, laat zich denken. TELEGRAFISCH WEtRBcRtCHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 10 Februari 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.0 Horta. Laagste barometerstand 735.4 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 11 Februari: matige tot krachtige meest zuidwestelijke wind, zwaar bewolkte tot betrokken lucht, regenbuien, zachter. Ingezonden Mededeeiingen 30 cent per regel. Kerknieuws. Mgr. Van Baars. Gisteren heeft Z. D. H. Mgr. van de Wetering, Aartsbisschop van Utrecht, incognito een bezoek afgelegd bij Mgr. v. Baars in het St. Antoniusgesticht te Rot terdam. In den toestand van Mgr. van Baars is nog weinig verandering gekomen. Academienieuws. „St. Virgiliua" te Delft. Het nieuwe bestuur der R. K. S. V. „St. Virgilius" is als volgt samengesteld: SL van Schaik, voorzitterC. Duyzings, 1ste secretaris; P. Dujardin, penningm. H. Bauduin, 2e secretaris; B. van Vie- men, Boekerijbeheerder. AMSTERDAM. De heer H. R. Woltjer is voor het loopende studiejaar, met in gang op 1 Januari j.benoemd tot ad- sisteiT aan het natuurkundig laboratorium van de universiteit alhier. Aan den heer J. W. Terwen is eer vol ontslag verleend als adsistent aan de anorganisch-chemische afdeeling van het Scheikundig Laboratorium alhier en als zoodanig benoemd de heer S. Postma. Aan den heer J. van Assen is eer vol ontslag verleend als buitengewoon inwonend adsistent aan de afdeeling van den hoogleeraar dr. O. Lanz in het Binnengasthuis alhier, en als zoodanig benoemd de heer C. H. ten Horn, arts. Een herinneringsfeest De* „lo Vivat" en andere studentenU»"

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2