BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. school, omdat de vergadering, die de motie aannam, voor niemand een pae- dagogische, zelfs niet een op politiek (gebied onzijdige is. De tegenstanders van ons openbaar onderwijs, en die r.iet alleen, stellen haar voor als mid del om de jeugd te vervreemden van den bestaanden regeeringsvorm en 't regeerend vorstenhuis en staan daar bij sterk door de uit politiek oogpunt eenzijdige samenstelling van het hoofdbestuur van den Bond, een een zijdigheid, die zich ook öp andere wij zen in den Bond uit". „Het Schoolblad" spreekt de bonds leden ten slotte aldus toe „En daarom, collega's, wie wil me dewerken, om ons volk, reeds zoozeer door kerkelijke dogma's verdeeld, ook ïiog te splitsen door kwasi-paedago- gische, wie de Nederlanders nog meer van de openbare school wil vervreem den, hij stemme voor de motiemaar wie de rechten der ouders erkennen de en lettende op de tijdsomstandig heden, de openbare school wil behou den en weder groot maken, hij stemme er tegen. „De beteekenis der openbare school is de overheidsschool voor het gan- sche volk. Door uw stem aan de mo tie te geven, helpt ge die beteeke nis verzwakken en drijft ge de jeugd paar plaatsen, waar het dogma bij het onderwijs nummer één is. Dat kan uwe noch onze bedoeling zijn en daar om stemt tegen dje motie". „De Tijti", voegt hieraan toe Het is zeker geen gemakkelijke po sitie, waarin zich op dit oogenblik de Voorstanders der openbare school bevin den. Een zoo ernstige crisis heeft zij nog piet meegemaakt en het is onmogelijk te berekenen, wat daarvan in de naaste toekomst de gevolgen zullen zjjn. Een strijd ais thans tusscben de open bare onderwijzers zei ven is ontstaan en die gisteravond te Amsterdam in een vergadering zeer duidelijk naar hutten is getreden, moge al voorspeld zijn, dat de uitbarsting ervan zoo nabij was is lek er niet algemeen gedacht Voor hen, die in de eerste plaats ge roepen zijn, om voor goed onderwijs der jeugd te zorgen, zal de zaak we zen, den komenden strijd tusschen de overheid en haar ambtenaren over „het dogma der openbare school" niet met de handen in den schoot aan te zien. Ge lukkig hebben we een Schoolwet, die pu eerst zal blijken een groote wel daad te zijn voor het Nederlandscne volk. België. De Katholieke vrouwen in België krij gen naar 't schijnt een pracht-organi- satie. Alvorens naar Rome te vertrekken, heeft Mgr. Merrier tal van bestuurde- ressen van Katholieke vereenigingen tot een vergadering bijeengeroepen in zijn ^artsbisschoppelijk paleis. Zijn doel was om alle vrouwelijke ver eenigingen tot een federatie bijeen te roepen en daarna in drie afdeelinglen te verdeelen, n.l.godsdienstige, liefda dige en sociaal economische. Na een breedvoerige gedachtenwisseling is be sloten een centraal comité samen te stellen en in deze maand nogmaals te Brussel bijeen te komen. Frankrijk. Overstroomingen Briand heeft in den Ministerraad me degedeeld, dat de gevolgen der over stroomingen minder ernstig zijn dan pien verwacht had. De vrees voor een epidemie is verdwenen. Financieele maatregelen, om den slachtoffers ver goeding van geleden schade te verze keren, zijn m studie genomen. Heden bedroeg de geheele val der .Seine 3.60 M. In het verkeer en in den toestand der electrische verlichting komt verbetering. In het le arrondiss5ement is het ver keer overal hersteld. Neuilly a.d. Seine is geheel vrij van water. Eenige stra ten staan nog onder water in Neuilly en Plaisance. Te Charenton is een huis ingestort; een vrouw is onder het puin bedolven. Onze lezers weten, dat het Seine- yater, ook een deel van de Parijsche (diergaarde heeft overstroomd. Men heeft er heel wat moeite gehad de die ren uit hun ondergeloopen hokken in veiligheid te brengen. De vrouwtjesgi raf is er bij omgekomen. Het dier wei gerde zich naar een droge verblijfplaats (over te laten brengen en stond tot aan den buik in het water. Toen is het gaan liggen en stierf; het geraamte komt in het museum. Italië. Uit Mugello bij Florence wordt ge meld, dat in de eerste uren van den avond van Donderdag tusschen Vaglia en San Pietro tallooze kleine ronde; gloeiende luchtsteenen zijn neergeval len, waarvan de velden schade beloo- pen hebben. Daarna werd om tien uur de komeet klaa ren duidelijk zichtbaar. (De bevolking verkeert in groote op schudding en bidt in de kerken. Spanje. Uit Madriu wordt gemdd, dat de M' pister-presidenl Moret meuc&cdce)d heeft, dat ingevolge openbaar gemaak te besluiten leckenscholen geduld zul len worden, maar de scholen van Ferrer niet. Deze blijven gesloten, omdat hier in dingen onderwezen zijn, die van een vijandige gezindheid jegens vaderland en huisgezin blijk gaven, wat volgens de strafwet niet toegelaten kan worden. De Ferrerianen zullen met dit eerst zco toegejuichte ministerie, nu ook wel niet tevreden zijn. Rusland. De leden der tweede Doema, die ver oordeeld zijn wegens samenzwering, zijn te St. Petersburg zwaar geboeid naar het station gebracht om naar de Siberische mijnen te worden vervoerd. De socialistische leden der huidige Doe ma trachtten vergeefs den vertrekkënden een ovatie te brengen. In den laatsten. tijd zijn weer velen in hechtenis genomen. De couranten! mogen er geen melding van maken en ook geen berichten openbaar maken over de revolutionaire beweging. „Verlicht" bijgeloof. De Haagsche correspondent van de „Standaard" geeft in dat blad eenige staaltjes van „verlicht" bijgeloof. We schrijven 't jaar tien van de 20e eeuw. 't Is een en al verlichting, waar kom je vandaan, zooals de menschen dat zeg- gen. In letterlijken en overdrachtelijken zin. We beleven dagen van wat de Duit- scher eigenaardig noemt „Aufklarung" Ook in. Den Haag. Vooral in de Re sidentie moet men over die verlichting niet zoo min denken. Toch of moet ik zeggendus is men hier bijgeloovïg. Zooals blijkt uit een ongehoord feit. We nummeren hier onze straten, als elders, volgens de rekening van Bartjens zoodat iedere straat heeft haar nummer 11 en haar nummer 13. Nu kwam er, in een mooie, gezonde wijk, in een heel respectabele buurt met geriefelijke huizen, verleden Jaar een huis leeg, dat het „gekkennummer" 11 droeg. En verbeeld u, waarde lezers, dat dit huis nu niet weer verhuurd kon wor den. Kijkers genoeg, maar geen huurders. Ter wille van het nummer. Althans zoo verzekerde bij hoog en bij laag de huiseigenaar, die geloofde dat zijn huis dadelijk weer verhuurd zou zijn, als het maar een ander num mer kreeg, waarom hij een verzoek in dien geest tot het gemeentebestuur ge richt heeft Den Haagss Yroedste vaderen hebben naar aanleiding van dat verzoek over leg gepleegd, en wel met het gevolg lach niet dat dezer dagen in de verlichte stad, 's Gravenhage, in een; mooie, gezonde wijk, in een heel respec tabele buurt, uit een rij van allergerie- felijkste huizen nummer 11 verdwijnen zal en vervangen zal worden door 10A. Nederlandsch Natuur- en Genees kundig congres en de Katholieken. 20—22 April 1911 zal het Ned. Nat. en Gen. Congres te Groningen gehouden worden. In het bestuur dat uit 11 le den bestaat, zit geen enkele Katholiek. Moeten de Katholieken zich nu van deel name onthouden? Ons inziais niet,doch wd zal het goed zijn in de openbare zitting op deze zaak te wijzen. Vermoe delijk houdt dan een volgend congres rekening met onze billijke verlangens want ook wij hebben jnannen, die met eere in het bestuur kunnen zitten. (Tijd) Prof. Kouwer en de Kwakzalverij. Naar liet „N. T. v. G." verneemt, heeft ook Prof. Kouwer een aanklacht tegen den Rad-Jo-zwendelaar ingediend. Zooals men wéét heeft deze kwak zalver in Duitsdiland ten onrechte be weerd, dat H. M. dei Koningin bij de geboorte van prinses "Juliana van dit geneesmiddel zou hebben gebruik ge maakt. Aanslag van studenten. Een inzender in „De Tijd", schrijft naar aanleiding van het bericht onder bovenstaand opschrift, dat eenige dagen geleden ook door ons gepubliceerd werd het volgende: Ik vind dit een hoogst merkwaardige beschikking der Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, eene beschikking die menigeen den angst om het hart zal hebben geslagen. Ged. Staten hebben geen bedenking tegen de mededeeling van de studente, dat de kosten harer studie door haren vader slechts worden voorgeschoten; dat zij die ter leen ontvangen gelden aan haren vader moet teruggeven, zoo dat, naarmate zij geld ontvangt er eene schuld ten haren laste ontstaat tot ge lijk bedrag. Het ontstaan dier schuld ontneemt niet, naar de meening van Ged. Staten, aan het ontvangene het karakter van in komen. Bijgevolg: le. Indien iemand huizen koopt voor f 100.000, maar den koopprijs schuldig blijft tegen rentebetaling van 4 pCt. s ja ars, en hij ontvangt jaarlijks aait ïuu» pent iigen van die huizen f 4000, zaji mp.et hij naar dezep urechjstite]" r 1 i'1:1 Iin "iJL! worden aangeslagen, naar een inkomen van f 4000. Met de f 4000, die voor interest moet betaald worden, bemoeit zich de belastingheffer niet/ j 2e. Een koopman verdient in zijnen handel f 20.000 per jaar, maar geeft uit voor interesten van opgenomen ka pitaal, huur van pakhuizen, loonen van bedienden, enz., f 10.000, zoodat feite lijk en redelijk het inkomen van den koopman uit zijnen handel slechts be draagt f 10.000. Toch zal volgens Ged. Staten met terzijde stelling van fei ten en rede de koopman over f 20.000 belasting moeten betalen En nu de argumenten waarmede Ged. Staten nader kracht bijzetten aan hunne beslissing. Een minderjarige, wiens kosten van studie worden betaald door bloed- of aanverwanten in de rechte lijn, zijn bij de verordening vrijgestelddus zoo redeneeren Gedeputeerden ligt het in de bedoeling der verordening om meer derjarigen te belasten. Ged. Staten hou den evenwel bij die redeneering1 geen rekening met de voornaamsten factor en daardoor is hun redeneering fout. Zij vergeten, dat tegenover de ontvang sten der studente, een schuld ten haren laste ontstond, terwijl zij er verder niet aan denken, dat tegenover de studiekos ten der minderjarigen geen schuld te hunnen laste ontstaat, zoodat, om dezen een aanslag, in de belasting te laten ontgaan, er een speciale bepaling, een vrijstelling te hunnen behoeve in de ver ordening noodig was. Bleven Ged. Staten zich geheel conse quent, dan zouden ze in het geval sub 1 door mij gesteld nog een stap verder moeten gaan en de geheele f 100.000 als inkomen moeten belasten. STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. Vergadering van Vrijdag 4 Febr. (Vervolg). De Minister van Binnenland sche Zaken zet zijn rede voort. Op de opmerkingen van den heer van den Biesen betreffende de Woningwet ging de Minister op het oogenblik niet diep in, aangezien men binnenkort 's ministers wijziging der Woningwet te overwegen krijgt. Hetzelfde geldt het betoog van den heer Vermeulen betref fende de vivisectie, in afwachting van het rapport der commissie betreffende dit vraagstuk. Ook aangaande het behoud van monumenten en gebouwen met his torische waarde is de oudheidkundige commissie bezig met onderzoek. Bij be studeering van het rapport dier com missie zal de Minister het gesprokene door den heer Vermeulen ter harte nemen en ook op de financieele zijde Ietten. Ten slotte beantwoordde de Minister het gesprokene over de onderwijsaangelegen- heden. Hij gaf den heer Woltjer toe, dat alvorens eenige onderwijszaken partieel te regelen, vastlegging vooraf van het systeem wenschelijk is. Over de moge lijkheid van wettelijke vastlegging van een systeem kan eerst beoordeeld worden nadat de conclusiën waartoe de ineen- schakelingscommissie is gekomen, bekend zullen zijn geworden. Ten aanzien van de houding der open bare onderwijzers betoogde de Minister, dat de overheid bij de benoeming van onderwijzers niet officieel moet vragen naar de richting der onderwijzers. Het middel door den heer Van der Feltz aan gegeven van tijdelijke aanstelling zooals in Zwitserland, lachte den Minister niet toe. Het andere denkbeeld, om de ouders invloed toe te kennen bij de benoeming, ontslag en plaatsing der onderwijzers, eischt zeer gezette overweging. Het komt neer op converteering van de openbare school in de bijzondere school, wat door het gewijzigd Unie rapport wordt ver langd. Dat dit thans door den heer van der Feltz wordt aanbevolen moge zeer aangenaam zijn voor de onderteekenaars van dat rapport, maar, zooals gezegd, van wege de Regeering eischt dit zeer gezette overweging. Na replieken werd de begrooting van Binnen'^.ndsche Zaken zonder stemming goed0 Keurd waarmee de vergade ring werd verdaagd tot Maandagmiddag 2 ure. Tweede Kamer. Trekhonden. Blijkens de Memorie van Antwoord van den Minister van binnenlandsefte zaken betrekkelijk het wetsontwerp hou dende wettelijke bepalingen betrcG. ri de het gebruik van trekhonden, wei sch< de Minister een volstrekt verbod om trekhonden tc bezigen niet aan de orde te stellen. Daardoor zou onnoodig ruw worden ingegrepen in een overal ge volgde gewoonte, waartoe te minder aan leiding is, nu ook uit een wetenschappe lijk oogpunnt tegen het oordeelkundig be zigen van den hond als trekdier geen bezwaar zou bestaan. Dat voorts rassen, die bruikbare trek honden opleveren, in ons land niet zou den voorkomen, wordt door deskundigen ontkend, getuige een schrijven in Ne- derlandsche stemmen van 1 December 1909, van Mr. C. Ridder van Rappard secretaris van den bond tot bescherming van den trekhond. Evenmin kan de Minister zich veree nigen met het denkbeeld om althans tot een plotse! ijk algeheel ve* bod wette lijke machtiging te verleenen. Intusschen behouden de gemeentebesturen krach tens art. 135 der Gemeentewet hun volle vrijheid om in het belang van de vei ligheid van het verkeer het gebruik (van trekhonden op bepaalde we gen en op bepaalde uren te verbieden. Met den voorslag om bewijzen van inschrijving uit te reiken en die op eer ste aanvraag te doen vertoon en, kan de Minister instemmen. Niet de houder van de hondenkar als zoodanig, doch de geleider zal dit we- wijs bij zich hebben te dragen, hetzij deze zelf houder is van de kar, hetzij het geleide hem door den houder is opgedragen. Nog op eenige andere punten is het wetsontwerp gewijzigd. Een nota van wijziging, bij de Memorie van Antwoord gevoegd, vermeldt deze wijzigingen. LEIDEN, 7 Februari. Gemeenteraad. De agenda der vergadering van den Gemeenteraad, die op Dohderdag 10 Feb. a.s. des namiddags te twee uur gehouden wordt,vermeldt de volgende onderwerpen lo. Benoeming van een lid der Plaat selijke Schoolcommissie. 2e. Benoeming van een leeraar in de Aardrijkskunde aan de Hoogere Burger school voor Jongens. 3o. Verzoek van Mej. A. M. van der Zanden om eervol ontslag als onder wijzeres aan de school 3e klasse no. 1. 4. Verzoek van Mevr. E. J. Kinderman- Klinkhamer om ontslag als Regentes van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. 5o. Verzoek van Mej. H. J. C. Hartevelt om ontslag als Regentes van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. 6o. Verzoek van het bestuur der Zon dagsschool „de Graankorrel" om het gebruik van een 4e lokaal der school 3e klasse no. 2. 7o. Voorstel tot bestendiging van de verhuring van het bovenhuis Oude Hee rengracht no. 1 aan A. de Mooy. 8o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de ophooging van het wei land aan den Zoeterwoudschen Singel. 9o. Voorstel tot wijziging van de be grooting, dienst 1910, ter voorziening in de behoefte aan kasgeld. lOo. Verzoek van W. Goosen om een standplaats voor een gebakkraam op de kermis ondershands te mogen pachten. 11 o. Verzoek van N. Mooyman ter be koming in huur van een gedeelte berm nabij de Piet Gijzenbrug. 12o. Voorstel tot wijziging der begroo tingen, dienst 1909 en 1910, ten behoeve van de kosten van herstelling van den Raadhuistoren en van den Lodewijks- toren. 13o. Voorstel tot wijziging der veror dening regelende de heffing van plaatse lijke directe belasting te Leiden. 14o. Voorstel tot het verleenen van afschrijving van plaatselijke directe be lasting, dienst 1909. )5o. Voortzetting van de behandeling der verordening, regelende de voorwaar den, waaronder aan bijzondere bewaar scholen subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend. 16o. Verordening, houdende wijziging der verordening van 10 April 1902 (Ge meenteblad no. 8), voer de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen. 17o. Verordening, houdende wijziging der verordening van 19 April 1900 (Ge meenteblad no. 8) regelende de heffing van schoolgeld aan de gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers en Onder wijzeressen. 18o. Verordening betreffende de samen stelling en de bezoldiging van het per soneel, verbonden aan het hoofdkantoor en aan de hulpkantoren van de Bank van Leening te Leiden. 19o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening van 14 October 1880 voor de Plaatselijke Schoolcommissie te Leiden. (Gemeenteblad no. 8.) 20o. Verzoek van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen om wijziging der verordening, regelende den door de ge meente te verleenen steun ter bevorde ring van de verzekering tegen de gelde lijke gevolgen van werkloosheid. 21 o. Voorstel tot onderhandsche ver pachting van de buffetten in de Stads gehoorzaal aan Th. J. Heins. 22o. Bezwaarschriften tegen aanslagen in dc plaatselijke directe belasting, dienst 1909. Met „Staatscourant" no. 31 zijn verzonden de statuten van het Typo- gtrafengilde, onder patronaat van den H. Joannes, Evangelist, vakafdeeling van de af deeling Leiden en Omstreken van den Ned. R. K. Volksbond, aangeslo ten bij dien R. K. Typografenbond, alhier. De fourier-instructeur C. J. Kem penaar, van het 4e Reg. Infanterie al hier, is door den kolonel, Commandant van dat Regiment benoemd tot sergt.- majoor-administrateur. Bij het onlangs bij het 4e Reg. Infanterie alhier gehouden examen voor sergeant, waaraan 35 adspiranten deel namen, voldeden 11 korporaals. AARLANDERVEEN. Op Woensdag den 9en Februari a.s., des voormiddags ten 10 uren zal de Gemeenteraad verga deren ter behaindeling van de volgende agenda* 1. Mededeeling van ingekomen stukken» 2. Voorstel tot wijziging in het maken der plafonds bij de te bouwen school* 3. Voorstel tot huur eener tijdelijke wo ning voor den onderwijzer. 4. Voorstel tot verkoop inschrijvingen Grootboek. 5. Voorstel inzake den bouw van d< spoorbrug over den Rijn. 6. Voorstel tot bouw van feen slacht* huis. 7. Vaststelling Kohier hoofdomslag. 8. Wat verder wordt ter tafel gebracht* DeR. K. Kiesvereeniging in het dorp zal op Donderdag 10 Februari des avonds te 7 uren in de zaal van den heer Korte- kaas vergaderen. Alsdan zal het verslag over het afgeloopen jaar worden uitge-: bracht. .Tevens zaï er voorzien moeten; worden in een vacature in het Bestuur* GOUDA. De gemeenteraad verleende den heer P. Klinkenberg, wegens zijne benoeming te 's Gravenhage eervol ont slag als onderwijzer bij een der openbare scholen met ingang van 1 April as. Medegedeeld werd, dat alle leden der Commissie voor de Stadsmuziekschool als zoodanig ontslag hebben genomen. Het nieuwbenoemde lid in die commissie, de heer C. Van Veen Az„ heeft tevens die benoeming niet aangenomen. De geloofsbrieven van de nieuwbenoem de leden van den Raad werden door een commissie nagezien en in orde bevonden en tot toelating der heer^n J. De Jong Hz. en L. J. Jaspers besloten. Tot lid der Commissie voor de Gas- contröle werd benoemd de heer B. W. Van Eldik Thieme. Het afwijzend praeadvies van B. enW. in zake het bezwaar van het bestuur der R. K. Leesvereeniging tegen een opgelegde vergoeding wegens het onbruikbaar maken van een gasmeter, werd aangenomen, na dat een voorstel van den heerjongeburger om die schadevergoeding op f 10 te be palen was verworpen. Besloten werd tot '1 overdoen van 't Be- stedelingenhuis aan de Gemeentegasfabriek voor de som van f50.000; tot het aan vragen van een hooger Rijkssubsidie ten behoeve van de Avondschool voor Am bachtslieden tot minnelijken aankoop der voor de verbetering van den toegang tot de Prins Hendrikstraat noodige perceelen voor de som van f 14.000. Het bedrag, waarmede de Electrische Centrale wegens inneming van gemeente gronden zal worden belast, werd bepaald op f 15.000. Naar aanleiding van het afwijzend prae advies van B. en W. over de oprichting eener gemeentelijke arbeidsbeurs, deed de heer Kolijn het voorstel, wèl een derge lijke beurs op te richten en daarvoor een bedrag van f500 op de begrooting te brengen. Dit voorstel werd met 8 tegen 5 stemmen aangenomen. Een voorstel van den heer Van der Ree, om aan B. en W. op te dragen een kosten-berekening te ontwerpen, verviel daardoor. HILLEGOM. In de bloembollenstreek is de eerste voorjaarsbezigheidhet los- dekken van de hyacinthen, begonnen.. Het winterdek wordt voor de helft weg-, genomen, en zoo de temperatuur niet aanzienlijk daalt, niet weer aangebracht. Bij deze werkzaamheid bleek waarheid, wat men reeds vermoedde de bollen, verleden herfst in den grond gebrachl, zijn na de eerste periode van ontwikke ling, de wortelzetting, niet ais andere jaren in hun verderen groei belemmerd. Overal komen de spruiten reeds boven den grond, enkele bereikten zelfs een lengte van eenige centimeters. Deze ver- toonen nu al den bloemknop, zoodat bij gunstig voorjaarsweer een bijzonder vroege bloei verwacht wordt In de Zaterdagavond gehouden ver* gadering van de Patroonsvereenigingjj in het Bloembollenbedrijf is na eenige} discussie met 14 tegen ,4 stemmen tot opheffing dezer vereeniging besloten. De in kas zijnde gelden ten bedrage van pl.m. f 100, zullen onder de beide al* hier bestaande Wijkverplegingen wort den verdeeld. Aan de vereeniging Het Witte Kruis zal een vijfde worden ge* schonken. KATWIJK AAN DEN RIJN. De voor* standers der Tuinbouw Onderlinge al* j hier zullen zeker met voldoening ge lezen hebben, het door „De Leidsche\ Courant" van Zaterdag 5 Februari uit „Het Vaderland" overgenomen artikel „Het echec der Onderlinge Tuinbouw- verzekering. Reeds ongeveer 5 wekot geleden is door den Jieer van Meerwijk! in hotel De Roskam alhier voor eenj slechts gedeeltelijk gevulde zaal een Ie* zing gehouden over de Tumbouw-Onder* linge. Kort daarna is aan de tumdersj gezonden een kort overzicht der stat tuten, uittreksel uit het reglement met ook een aanvraag-formulier voor het lidmaatschap. I Men schijnt hier echter voor zoo ietsl nog niet veel te gevoelen. Ook hiai schijnt men er aan te willen meewer ken, dat de Tuinbouw Onderlinge een' kwijnend bestaan zal gaan lijden, zooals de heer Stork in de Eerste Kamer het uitdrukte. Zooals het in zijn geheel door „Het Vaderland" is- voorgesteld, kan| rren zeggen ,dat het in werkelijkheid en onzent is. De tijd van vergaderen! is echter nog niet voorbij. Van het actieve bestuur der „Onderl1.; Ver. Landbouwbelang" alhier kan men;! misschien in deze zaak verwachten datf op bun initiatief een plaatselijke afdeeb ling der Tuinbouw Onderlinge wordf ongericht. Voo.namelijk voor de aan deH ze. verjeeniging ^gfcsjQtep.ep is, Z W

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2