Uit Stad en Omgeving. Burgerlijke Stand. Kloot Meijbuig, Voorthuizeji en deRooij. Punt 10. Voorstel op de nog loopende leening bij de Alg. Ned. Verz. Bank bedragendie f 77600 af te lossen f24000. Comptabiliteit 1910 en buitengewone afrossing van f 24000, zonder hoofd, stem ming aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. ROELOFAREN DSVEEN. Bij Konink lijk Besluit van 20 Januari j.l. werd aan het R. K. Par. Kerkbestuur van St. Pe trus Banden alhier machtiging verleend tot aanvaarding van een legaat van pij len J. P. Pz. Deze week gaf de kortelings op gerichte tooneelclub „St. Pancratius" reeds hare derde uitvoering en, het zij aanstonds gezegd, weer met groot suc ces. En dit, ondanks den zeer korten tijd ter voorbereiding en de moeielijke, hartstochtelijke passages die ten too- neele moesten gebracht worden. Hier voor een woord van hulde aan het be leid en den durf van den leider kap. j. M. Vermeulen en aan de bekwaam heid der spelers. Opgevoerd werd liet treurspel „De kapucijn Theobald Mathew" of „De Wraak der twee Broeders". Het nuttige gaat hier met het aangename samen de toeschouwers worden bekend gemaakt met, en opgewekt tot de drankbestrij ding. En dit geschiedt op zoo klare, heldere en boeiende wijze dat men vei lig verwachten mag dat door de schoo- ne opvoering van dit treurspel bij velen de kiemgelegd zal zijn tot een dege lijke drankbestrijding, een kiem, die ten zijnen tijde vrucht zal dragen. Door ongezochte verwikkelingen en ontknoopingen, weet de samensteller van liet stuk P. fr. Servatius van Ensche dé, zijn pleidooi gloed en kracht bij te zetten. Alle middelen Wedt hij aan tc wenden om geest en hart te winnen en de aandacht te boeien ten einde toe. Enkele veelzeggende statistische gege vens werden op frissche wijze tusschen het spel in gel as Clït, aangrijpend is de zang der kinderen voor Ierlands bekee ring, welke doordringt tot de spreek kamer van 't vondelingenhuis te Cork treffend het spel der jeugdige knapen, die het slachtoffer werden van het drank misbruik, aandoenlijk hun kinderlijk ge bed onder het onboetvaardig afsterven van den wanhoopenden dronkaard. Onder een heftige samenspraak worden de voornaamste grieven tegen de drankbe strijding weerlegd. Zoo wordt op 0e vraag wat er dan van al die herbergen enz. moet komen, geantwoord, dat het drankgebruik niet in eens zal ophouden en men dus geleidelijk andere middelen van bestaan zal kunnen opzoeken, wat te gemakkelijker zal vallen wijl bij ver minderen van drankgebruik de vraag naar andere artikelen zal toenemen en handel en nijverheid zich meer zullen ontwikkelen en dat, al zouden ook meer deren door de drankbestrijding eenig tijdelijk nadeel ondervinden, dat dit niet opweegt tegen de stoffelijke en geeste lijke ellende, dre overal door den drank verspreid worden. Die ellende wordt in helle kleuren voor oogen gestéld. Sommige oegenbl/kken maakten zelfs 'n pijnlijken indruk, ómdat men begreep hier niet slechts een spel der verbeel ding, maar een beeld der werkelijk heid voor oogen te hebben. Moge die pijnlijke indruk voor belanghebbenden, te gelijk oök een hetizamen en duur- zamen indruk zijn. Nogmaals een woord van lof aan al len, die tot de schoone uitvoering mee werkten, meer in 't bijzonder aan de vertolkers der moe'elijke rollen van den grooten drankbestrijder „Pater Theo bald Mathew, van den door drank on gelukkig geworden Jeffrey O' Derby en diens broeder Francis O' Derby, resp. D. v. d. Zwet, L. Hoogenbooin Lz. en B. v. d. Meer Lz. De zeereerw. (Pastoor Kuijpers, die de uitvoering met zijne tegenwoordig heid vereerde, bracht op het einde den spelers ge.oerd zijn openlijken dank. Ten slotte nog een woord van lof voor ae heeren H. H. D. eh K. Dobbe en H. Winnubst, die met zooveel be langstelling en vaardigheid voor het tooneel en de decoratie hebben gezorgd. Lang nog bloeie onze tooneé.club St. PancratiuS, onder haren bekwamen lei der, kap. J. M. Vermeulen. SASSENHEIM. De tentoonstelling van bloeiende bolgewassen vanwege de afdeeling Bloemistknecnts van den R. K. Volksbond alhier zal-worden gehou den 5,6 en 7 Maart a.s. ZOETERWOUDE. Met Staatscourant no. 3U zijn verzonden de Statuten van de Coöperatieve Onderlinge Ongevallen verzekering voor het land- en tuinbouw bedrijf alhier. Aan de ingezetenen van Leiden. De R. K. Amsterdamsche Studenren- Tooneelisten, dankbaar voor den steun gegeven door Leiden's ingezetenen aan hun streven om voor de Vereeniging R. K. Herstellingsoorden voor longlijders en zwakke kinderen gelden te verzame len, wenschen langs dezen weg uiting te geven aan de dankbaariieid. Zij wenschen allen ,zondeT onderscheid toe; Moge Lei den voortgaan door jaarlijksche bijdra gen, een ieder naar verr gen, te steu nen het werk der stichting van een R. K. Herstellingsoord voor longlijders en zwakke kinderen te Oroesbeek bij Nij megen en een voor zwakke kinderen al léén te Wijk aan Zee. Zij wenschen niet beter, dan dat het zelfde aantal jongedames, dat nu zich beijverde voor het plaatsen van toegangs kaarten, zich verder mogen beijveren als zelatricen voor bovengenoemd doel. Namens de R. K. Amsterdamsche Studenten-T ooneelisten PÉPONET. ngezonden Mededeelingenl a 30 cent per regel. HERMAN F.| A. MEN ZOON. Wijnhandelaren! Hofleveranciers. KanW Btjfgsteeg LEIDEN. os) Kerknieuws. Mgr. Van Baars. Z. D. H. mgr. A. J. Callrer, bisschop van Haarlem, bracht gisteravond een bezoek aan Z. D. H. mgr. van Baars, die in het St. Antonius Gesticht te Rotterdam verpleegd v/ordt. De toestand van den doorluchtigen lijder is, de omstandigheden in aanmerking genomen, bevredigend. Kunst en Wetenschappen. „Arti ét Religioni". Deze R. K. gemengde zangvereeniging die reeds een leven van groote werkzaam heid achter zich heeft en reeds heeft ge toond naast liefde voor de kunst, goed Katholiek te zijn, gaf gisterenavond in „de Graanbeurs" haar 7de uitvoering. Dat sinds de vorige uityoering ongeveer een jaar vcrloopen is, ligt vooreerst aan de groote inspanning die de Paus feesten hebben geeischt en voor een groot deel aan de wisseling van directeur, die in het begin des vorigen jaars plaats vondt. Deze omstandigheden in aanmerking ge nomen, is het te prijzen in den nieuwen stafvoerder, den heer Corn. Bonten, dat hij ditmaal niet te groote inspanning van het koor voor deze uitvoering eischte en zich bepaalde tot koornummers van klei neren omvang. Dat deze voorzorg goed was, bleek uit de zeer goede veriolklng van het met smaak saamgestelde program, waarop zeer schoone koornummers prijk ten, die met zorg voorbereid, zeer ten ge- noege van het publiek werden uitgevoerd. Een groote verdienste te meer had deze uitvoering door de vele hollandsche werkjes, die tengehoore worden gebracht. Bloemen uit eigen gaarde geplukt en van velerlei schakering. En de wijze waarop de nummers, zonder uitzondering, werden uitgevoerd, maken het moeilijk te bepalen wat nu wel het beste was. Bepalen wij ons dan met de getuigenis af te leggen, dat alles den toets der critiek kon door staan. Vlekjes kleven immers altijd aan menschenwerk, ze waren echter hier niet van dien aard, dat ze behoeven te worden besproken. Directeur en leden zijn allen bezield met een ijver en toewijding, die nog veel goeds doen verwachten in de toekomst en recht hebbeij op moreelen en financieelen steun. Breke voor „Arti" een nieuw tijdperk van bloei aan! Een drietal solisten brachten een schoone afwisseling aan het geheel. Mej. Dora de Graaf, een jonge sopraan, be sprak ik reeds bij vorige gelegenheden. Ik wil er slechts nu nog dit van zeggen, dat zij met haar warme voordracht en goedgeschoolde wijze van zingen, andermaal versterkte de belofte voor de toekomst en veel ge not gaf. Zij legge zich toe op ijverige studie en dan zal zij haar verderen weg van zelve vinden. Mej. Bertels, de alt, eveneens is geen onbekende voor ons. Haar correcte zang, haaT zuivere uit spraak en weloverdachte voordracht zijn de kenmerken van de nauwgezetheid, waarmede zij haar taak opvat. In de solonummers zoowel als in de schoone duetten, met de sopraan waarin vooral uitblonk de zoo groote gelijkheid heeft zij bewijs gegeven voor haar taak volkomen berekend te zijn. De. heer Th. de Groen is een tenor met een echt geluid. Niet opgedreven maar schoon van kleur en gelijk in alle regist^fc Zijn zangkunst staat op peil, doch ka» nog stijgen. Wat hij zong was zeer tc loven en vooral de aria uit de „Schöpftn.E" deed zijn kunnen in heft volle ücht treden. Echter hij hoede zich voor te veel geven, waardoor veelal het tegenovergestelde wordt uitgewerkt van wal hij zich voorstelt. Rust en gedragen heid zijn de factoren, diezjjn zangzilllen vervolmaken en hem een goede plaats onder de toch reeds zoo schaarsche tenoristen zal doen innemen. Resumeerende valt vast te stellen, dat „Arti" een avond heeft afgemaakt, die tn verhoogden bloei moet voeren, wat wij dan ook van harte wenschen. Mej. Batenburg begeleidde de koornum- mers met smaak en correct, terwijl de Directeur de solisten begeleidde mot die toewijding, welke men van den Heer Bonten gewoon is. Hem werd dan ook als bewijs van erkentelijkheid voor zijn velen arbeid een schoone bloemenmand aangeboden. Wel verdiend. Ook de dames solisten werden na het eerste duet bloemen vereerd. Het talrijk publiek waaronder wij met vreugde een zevental Eerw. Heeren Geestelijken zagen heeft den ganschen avond door warm applaus van zijn be langstelling en waardeering getuigd, S. Die Försterchristl is de titel van een Wiener-operette, die gisteravond in den Leidschen Schouw burg werd opgevoerd door een operette gezelschap ter gelegenheid van het 2de lustrum der Vrouwelijke Studentenveree- niging. Ongeveer twee derden van het parterre was ingenomen door dames- studenten, die bij haar binnentreden be groet werden met het Iö Vivat, dat staande werd aangehoord. De operette-muziek was evenals dat van zooveel andere: luchtig, vroolijk en melodieus Men gaat niet naar een ope rette om geacheveerden zang te hooren; maar we hebben wel operettes gehoord, waarin beter gezongen werd. Het spel leek ons veel beter, vooral in de tweede akte, waar Försterchristl, de dochter van den houtvester, in het paleis voor den keizer komt, en in de scène, waarin zij van den keizer afscheid neemt. De costumes waren bijzonder mooi. De dames waren gisteravond bijzonder sterk vertegenwoordigd; zij vulden min stens drie vierden van den Schouwburg. Er hing dan ook een zwoele lucht van parfume ie-geur. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het voorbe reidend kerkelijk examen de heer J. J. Kloots, (Leiden); en voor het Kandidaats examen in de godgeleerdheid 2e ged. de heer A. E. V. Hoogenraad, (Leiden). GRONINGEN. Geslaagd voor het kerkelijk voorbereidend examen de heer G. Ypeij en voor het eerste natuurkundig examen de heer J. J. Lanting. UTRECHT. Candidaatsexamen rechten: de heeren L. K. H. C. van Asch van Wijck en F. C. A. M. Tilman. Theoretisch apothekers examen: de heer A. F. Baert en mejuffrouw W. J. C. de Boer. Aan prof. Brandt is een huldeblijk toegezondendoor oudleerlingen envrienden uit het vaderland. Den thans te Bazel wonende geleerde zal het souvenir, een ring, eenige boekwerken voor hem van groot nut en het gedenkboek, dat de namen der gevers bevat, ongetwijfeld een aangenaam souvenir zijn, omdat men hier met blijkbaar zooveel waardeering aan hem is blijven denken. Naar wij vernemen, bestaat er kans, dat de bekende historicus prof. Lamprecht uit Leipzig die daartoe door de Leidsche en Utrechtsche literarische faculiteit zal worden uitgenoodigd, hier te lande een aantal lezingen komt houden. TELEGRAFISCH WEERBnRiCHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Februari 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt, Hoogste barometerstand 773.6 Coruna. Laagste barometerstand 724.7 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 6 Februari: Toenemende tot krachtige zuid westelijke wind, zwaarbewolkt of betrok ken, waarschijnlijk regen, zachter. LEIDEN, 5 Februari. Eene vergadering van den gemeente raad is belegd tegen Donderdag 10 Febru ari a.s. 's namiddags 2 uur. De veekoopman A. G., uit Delft zakte gisteren op deveemarktalhierplotse- ling ineen. Met behulp van een politie agent werd de man naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd; na een verblijf van enkele uren was hij in zooverre hersteld, dat hij naar zijn woonplaats kon ver trekken. Ter zake van bedelarij en het lastig vallen van ingezetenen om ondersteuning heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen J. M. P., verblijf houdende te Ha- ze rs woud e. Qp -de internationale tentoonstel ling van „Avicultura", te 's-Gravenhage, zijn o.m. de volgende bekranrngen toege kend Fleenders. Zilveren 'antams met ro tan hanen: its pi den heer W. L. A. v. d. Horst tc Leiden; zwarte Ban tams met rozenk hennen, 1ste prijs den heer v. d. Horst; hanen 1909, den livvr j. Zaalberg, te Leiden; hennen 1909 lc prijs den heer ZaalbLrg; Buff Cochin Bantams 1ste prijs den heer Zaalberg; Kraaikoppen (oud) le prijs den heer Zaal berg; Ned. Sabelpoot, krielen, zilv. med. en 1ste prijs, den heer .Zaalberg; Patrijs Holl. krielen, 2e prijs den heer C. J. de Jong te Leiden; Zwarte kraaikopepn (hanen) 2e prijs den heer Zaalberg. Hen nen (oud) le prijs den heer v. d. Horst; hennen 1909 le en 2e prijs den heer Zaal berg. Koekkoek kraaikoppen, hennen, le en 2e prijs den heer Zaalberg. Andere kleu ren kraaikoppen, hanen, le en 2e prijs de heer Zaalberg; hennen, 2e pr. de heer Zaalberg. Gekleurde Brabanters, hanen, le prijs, den heur Zaalberg; tewaite I .oil. hoenders -de pr. den heer Zaalberg; patrijs Holl. kiit.: m, hanen, 2e prijs den heer Zaal berg: kalkoenen, hennen, 1909, le prijs den heer Zaalberg. X o nij n e n. Haaskleur en konijngrijze Vlaamsche reuzen rammen 1909 2e prijs den heer G. Knotter jr. te Leiden; zwarte Holl. konijnen le en 2e prijs den heer M. C. Pieck te Oudshoorn; Russische konijnen, voedsters, le prijs den heer C. C. A. Gresnicht te Oudshoorn; nesten jongen 2e prijs den heer PieCk; irutein- gen voor export le prijs den heerJ. van Wiöhen te Woerden. 'D u i v e n. Blauwbonfe Hollandsche kroppers, doffer le prijs den heer W. E. Choufour te Moord wij k-binnen; roode dragons, doffers (oud) 2e prijs den heer Choufour. ALFEN AAN DEN RIJN. Aan hét postkantoor alhier en de daatonderres- sorteerende hulppostkantoren werd ge durende de maand Januari 1910 bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f16187.86 terugbetaald f 19849,07. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 8221. GROENENDIJK. Een zoon van den landbouwer J. de J., kwam bij het voort duwen van een kruiwagen daarop te val len, zoodat hem de tanden door lip en tong drongen en aanhechting door den dokter noodzakelijk bleek. HILLEGOM. Gistermiddag is in de Beek nabij de brug een schuit gezon ken, welke te zwaar geladen was, met hout voo rde Firma Kraaij en Co. Daar deze schuit zeer hinderlijk ligt voor de scheepvaart, is het te hopen, dat men de ze maar weer spoedig zal hebben weg geruimd. Tot gisteravond laat was men nog bezig om het drijvende hout uit het water te visschen. Tot de orde. Toen in de Fransche Kamer tal van sprekers van advies dienden, hoe 'tbest den watersnood te keeren, veroorloofde zich de heer De la Haye uit te roepen: Zou het u niet geraden zijn, van God redding uit den nood af te smeeken? Hiertegen stak een storm van verba zing op. En de voorzitter riep den heer De la Haye tot de orde. Dit teekenf! (Stanfl.) Agenda's. NED. R.-4C. VOLKSBOND. Zondag half 1, vergadering werkende leden propagandaclub, tevens vergade- dering St. Hubrecht. 4 TTr Busjes Hulp in Nood. 45 uur Spaarkas. 5.306.30 bibliotheek. 8 uur uitvoering groote zaal. Maandagavond conversatiezaal geslo ten. 9 uur vergadering Hulp in Nood'. 910 Winterprovisie op de Bestuurs kamer. Dinsdag, Zangrepetitie, schermoefe- ning. Donderdag 9 uur gecombineerde be stuursvergadering. Schermoefening. Vrijdag, repetitie Harmonie. Zaterdag 910 spaarkas en Sociale Bibliotheek. Zondag half 1, verplichte vergadering Tabaksbewerkersgilde. Aller opkomst dringend verzocht, leder lid wordt ver zocht een R. K. vakgenoot mede ie bren gen. St. JOZEFSGEZEL.-VEREEN1G ING. Zondag de zaal open van half 1 tot half 3 voor de leerlingen en gezellen en verder is de zaal gesloten tot half 8 alsdan opening van de zaal voor de feest uitvoering van de gehuwde gezellen. Maandag en Donderdag de zaal open voor de gezellen. Dinsdag van 8 tot 10 uur Bioscope- voorstelling, geheel nieuw programma. 'Entree 20 cents. Maandagavond van 810 uür, ver- koopen van kaartjes en plaats bespre ken in de Bestuurskamer en verder aan het Gebouw de rVereeniging. Woensdag te half 9 vergadering van den Raad van Bestuur. Maandag en Woensdag teekenschool, bouwkundig van 79 uur en Dinsdag en Donderdag handteekenen van half 8 tot half 9. Zaterdag Biblioitheek en spaarkas als gewoon. ZITA-VEIREÈNKMNG. Zondag om half 8 H. Mis voor 'de leden en weldoeners der vereeniging waarna algemeene Communie in de kerk jian de Hartebrug. 's Avonds viering van bet jaarfeest, na het Lof, tot half 11. Zondag geopend van af 12 uur 121 uur bijeenkomst van leden der zangh vereeniging (afd. A). 2 uur afd. D., half 6 tot half 7 afd. B. 's Avonds tot 10 uur gezellige bij eenkomst in de lokalen der winkel en juffrouwen en dienstboden. Maandagavond, groote jaarvergade ring Dinsdag van 11 12 uur voormiddag worden inlichtingen verschaft voor be trekkingen. *s Avonds van 8 tot half 10 uur cursus voor kostuumnaaien. Van 89 uur repetitie zangcursus af- deeling C. Woensdagavond van 810 uur gezel lige bijeenkomst voor dienstbodenvan 8 tot half 10 uur knipcursus. Donderdagavond van 8 tot half 10 uur knipcursus voor kostuumnaaien. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofberichten. Met het mooie weder van beden is het Prinsesje in een gesloten rijtuig in den omtrek de Scheveningsohefiosch- jes rondgereden. H. M. de Koningin heeft benoemd lo. tot eersten Kamerheer den Kamerheer, Jhr. W. J. P. van den Bosch; 2o. tot Kamerheer in buitengewonen dienst: a. den Kamerjonker Jhr. Mr. Dr. van Karnebeek, referendaris aan he.' Departement van Koloniën, b. J. M. D. Graaf van Lijnden, wonende Huize Wilt- lust, gemeente Lisse. De Minister van Justitie, Mr. Nilis- sen, is voornemens Zaterdag 12 dezer zijn vetblijf in het buitenland, iti het belang zijner gezondheid, aan te vangen. Zijn afwezigheid zal een paar maanden duren, en gedurende dien tijd wensdht de Minister volstrekte ruit te nemen.' Vandaar dat, gelijk bekend, het beheer van zijn Departement door een van Ministers ambtgenoöten zal woTÜen ge voerd. Een vree s e lij-ke misdaad heeft zich afgespeeld in het Russische do»pje: Porwenitsjek. Daar nam onlangs op een nacht een uit Amerika terugkeerende land; verhuister intrek bij een landbouwer, die! familie van haar was. Zij vertelde dat ze nog 200 roebel bezat. De boer besloot haar te dooden en te berooven. Zooals' dat in kleine plaatsen In Rusland de ge-, woonte is, werd aan de vtouw een "nacht-! verblijf aangewezen boven de stookpalats. De man haalde intuaschen een bijl. Ter wijl de man weg was, was de in ed wieg liggende zuigeling beginnen tc huilen en de landverhuister had daarop de moeder voorgesteld voor haar bij het kind te wa ken, terwijl de vrouw des huizes zoolang de slaajigelegenheid boven de stookplaats zou betrekken. Spoedig daarop trad de; man met de bijl binnen en hij sloeg de bo ven de stookplaats liggende vrouw dood.' Toen hij zijn vergissing bemerkte, hing hij zich uit wanhoop op. t LEIDEN. GEBORENCornelis, z. v. H. J. Sie- bert en J. Jaspersen. Cornelis, z. v. J. A. v. d. Reijden en A. M. Bet- ram. Jacobus Wilhelmus Johannes, z. van G. Clements en C. D. Labordus. Cornelis Ghristoffel ,z. v. H. J. van' den 'Bosch en M. F. Hakkert. Maria, d. van A. Knijff en E. v. d. Wetering. Geertruida, d. van W. Kikkert en' A. Broomans. Wilhelmina Barendina' Johanna ,d. v. J. Barendse en W. Ligt- voet. Jacoba, d. van A. H. Siierings, en W. de Vos. Christiaan, z. van N.' v. d. Linden en C. Teege.aar. Wiihel- mina, d. van J. Eradus en F. v, Voet. Bartholomeus, z. v. B .v. Dam en P. Koet. Willemijntje Maria, d. v. H. van Tongeren en E. H. jongen eel. Angenieta, d. van C. G. v. d. Berg en E. Zirkzeea. Gerhard Arend Jan,' z. v. D. Schaake -en C. B. Horsting. Susanna, d. van J. A. Olivier en C. W. van Ettinger. Willem Fnedenk, z. van W. F. Tietemon en J. A. v. d. Bos. Floris Willem Hendrik, z. v. H. tvan der Steen en M. Favier. OVERLEDEN C. Fucks, d. 23 j.— A. Plu, z. 71 jD.. v. d. Puil, z# 16 j. M. Piket, geb. Kosfter, w. 84 j. H. A. M. v. d. Ree, z. 23 j. M. Knijff, d. 5 m. J. Bom, w. 86 j. J. v. Duin, geb. Glasbergen, v., 37 j. T. Vlieland, z. 16 m. S. P. Plat- teel, d. 1'6 m. W. Verhoog, z. 33 j. A. Smet, w. 56 j. A. F. M. v.Dijk, geb. Bronshof, w. 86 j. Afloop Verkoopingen. LISSE. „De Boekhorst" ter gezamen lijke groote van 75 H.A. 16 A.en 18 cA., is gecombineerd afgemijnd op f 111.020 door den heer W. Bosman te Heemstede. Marktberichten. LEIDEN, 5 Februari. Boter. Heden waren aangevoerd 223/8 ^en 21/16 vaten, lekwal. per vat f 68 a 72, 2e kw. per vat f 62 a 66, le qualitéit per K G. f 1,70 a f 1,80, 2e qnaüteif per K G. f 1,55 a f 1;65. Verkocht 4820 V. G. Tmrf. haardbr. 1ste soort stuks. Turf grauwe) stuks. Lange Zwarte 270000 Stuks 4.50 a f 4,75 per 1000 stuks. UTRECHT, 5 Feb. Op de weekmarkt waren lieden 325 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 90 i 180, voor vaarzen f 130 a 195, voor pinken f 110 k T55, voor melk koeien f 140 A 215, voor kalfkoeren f 195 295, voor vaarskoeien f 135 ii 205, voor vette koeien f 460 230, voor nuchtere balvaren i 6 18 voor magere kalveren f k voor magere varkens f 25 70, voor biggen f 6 -ó 13. ALKMAAR, 4 Febr. Aangevoerd 444 «topels kaas, gew. 68,830 kilo. Prijs voor kleine f32,5C commissie f 31,50 middelbflre f 3250. Handel vlug ZWOLLE, 4 Februari. Aangevoerd ter vee! markt 1412 stuksete:€59renderen, lT§1catveren 16 schapen en lammeren, 99 varkens en 52» biggen. Handel iets beter. Men besteedde voor neurende en verech ge kalfde koeien f 405 a 250, dit© vaarzen«n schot ten f 95 a 200, gu6te koeien voor de vetwei f 90 a 190, dito vaarzen f 75 a 175, voorjaar^ kalvende koeien f 90 a 190, osse« *oor <tevet- weide f 95 a 185; 1M-jarigespi«rent75 150, lj»£-jarige pinken f 70 141. jarige fok» kalveren f 25 k 40, nuchtere kalveren 1 8 a 20 vette koeien en ossen aan bouten 52 66 dito stieren 52 k 1)6 c., dito kalveren "65 96 c. dito schapen 50 80 c. per kilo, lammeren f 00 a Oj 6-weeksche biggen f 8 k ll, 10-weeksche ditc f 18 20, drachtige varkens f 40 k 80, mager< dito f 30 45 peT stuk; vette dito 48 50 c, dito voor Londen 46 5 47 c., per kilo. Aardappelen f 2,50 f 3 per H.L. 1 Boter. Aanvoer 2770 KG. prij6 f 150 a .65 pe< kilo, per J-t vat van 20 kilo, prima f 32.00a 33.00' afwijkende f 31.50 a 32.2de soort T 30.50 f 31.—, fier He vat van 10 kilo f 15.— a 16.2! naar qual. Handel zeer vlug. Kipeieren f 3^0 a 425 per 160 stuks. SCHIEDAM, 4 Februari. Noteerwg van <fy Beurscommissie. Moutwijn f per Ned. val «onder fust en zonder dc belasting. Moutwijn kalm. Spoeling per ketel f 1.70. Graan-Spiritus f 15H a 16.— vtelasse-Spiritu( f 13k 13^g, ruwe Spiritus f 7H

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3