eerlang met eene inleiding over het stuk en den dichter zal verschijnen. Maar over den schrijver vond Spr. on voldoende en tegensprekende of onmoog- lijke opgaven in de tamelijke uitgebreide tooneellitteratuur der laatste jaren. Het jgelukte hem, vooral uit de opgaven van •Rijndorp's jongeren vriend Jan van Ho ven in diens „Ledige Uren" (1720), maar ook uit archiefstukken een eenigs- zins duidelijk beeld van Jacob van Rijndorp samen te stellen, waaruit blijkt dat zelfs de ewinige efiten, ide men tot nog toe over hem meende te [weten, fout zijn. Rijndorp toCh is noch te Amsterdam geboren, noch lid geweest van Nil Volen- Itibus Arduum, en hij leefde niet tot 1733, laat staan tot 1752, maar hij is jgeboren te 's Gravenhage 3 Maart 1662 en gestorven aldaar -en begraven op 5 IDecember 1720. Vervolgens gaf spr. een overzicht over Rijndorp's leven voor zoover hij dit heeft kunnen opdelven en schetste daarna de tooneelisten van jRijndcrp's troep, hun reizen hun reper toire. Den spreker werd na het eindigen zij ner veelzins belangrijke voordracht, Jdaarvoor onder instemming der toe schouwers, dank betuigd door den Voor zitter van Letterkunde, Prof. Dr. C. H. Ph. Bussemaker. R.-K. Bijzondere Onderwijzers. De afd. Leiden en Omstreken van de Dioc. Vereen, van R. K. Bijz. Onderw. hield gisteravond haar jaarvergadering in het gebouw van pen R. K. Volks bond. In zijn openingswoord herdacht de Voorz. de Heer A. van Duin de ge boorte van Prinses Juliana, welke den •Bijz. Onderw. zeker reden tot juichen heeft gegeven, alsmede de opening van de nieuwe school nan het Rapenburg. Na lezing der notulen, kwamen enkele ingekomen stukken ter tafel, o.a. be treffende verplichte ziekteverzekering tot het verkrijgen van meerdere gege vens werd besloten het Hoofdbestuur te verzoeken een nader onderzoek hier omtrent in te stellen. Uit het jaarverslag van den Secr. bleek dat de afd. den stoot heeft gegeven tot oprichting van de Plaatselijke vereeniging voor R. K. Vacantiekolonie's te dezer stede; als blijk van sympathie met het schoone doel dezer Vereen, werd besloten pe vereen .te steunen met eene jaarlijk- sche bijdrage. De rekening en verant woording van den epnningm. vermeldde aan inkomsten f 175,261/9; aan uitgaven f 159,17, zoodat de kas sloot met een batig saldo van f 16,091/2. Hierna werd overgegaan tot verkie zing van een bestuurslid, wegens perio dieke aftreding van den secretaris, den Heer H. Th. v. d. Krogt, die volgens reglement niet herkiesbaar was. Als Secretaresse werd gekozen M e j. C. H. v. d. Drift, onderwijzeres alhier, die de benoeming aannam. Als voorstel voor de volgende Alg. Verg. der Dioc. Vereen, werd besloten1 iaan het Hoofdbestuur op te dragen! steun te verleenen -aan de actie, gevoerd door den Bond van R. K. Onderwijze ressen in het Bisdom 's Hertogenbosch ter verkrijging van wettelijke vergoeding voor de acte-mittige handwerken. Tevens werd aangenomen een voorstel van een der leden, om bet Bestuur een Onderzoek te doen instellen naar het aantal leerlingen per klasse, aan de scholen, welke tot de afd. behooren. Na een woord van dank werd de ver gadering door den Voorz. met gebed gesloten. Leidsch Jaarboekje. Gisteren is het Jaarboekje van Ge schiedenis en Oudheidkunde van Leiden en Rijnland, tevens orgaan der vereeni- ging Oud Leiden, voor het jaar 1910 ver schenen. De commissie van redactie be staande uit de heer en prof. mr. J. E. [Heeres, W. J. J. C. Bijleveld, dr. D. iHartevelt H.Czn., prof. dr. L. Knappert en mr. dr. J. C. Overvoerde verontschuldigt zich over dit late uitkomen, door te kla gen, dat de -bijdragen zoo laat zijn inge komen. Ov rigens hebben zij ditmaal re denen van erkentelijkheid voor de mede werking van vele zijden ondervonden zoo dat zelfs eenige bijdragen tot een volgen den jaargang moesten blijven liggen. Het boekje opent met een verslag over het jaar 1909 van de vereeniging Oud-Lei den met een ledenlijst waaruit blijkt, dat het ledental 169 beiraagt, waarop een korte kroniek volgt van gebeurtenissen die in het afgelo» en jaar hebben plaats gehad. De afde ing „In icmoriam" is ditmaal bijzonder groot, v; 6lerêenvolgens wor den her acht de wothou.de van financiën de heer rl. C. tua door zijn vriend H. Kokxhoorn, de Academische pedel P. J. Oostveen door L. K. (prof. Knappert), jhr. mr. P. R. Feith, curator der Leid- sche Hoogr ooi, 'door L. K., F. A. Hol- Ieman Jr tro-ir.genieur, onder-direc teur van de -Tdsche Lichtfabrieken, door N. W. van Doesburgh, de heeren J. en J. C. Zaalberg, fabrikanten, door Augs. L. Reimeringer, prof. De Ooeje door prof. C. van Vollenhoven, dr. J. D. E. Schmeltz, directeur van het Rijks Ethno- graphisch Museum, prof. van Boneval Faure door mr. Meirno Rijke en ds. C. G. Chavannes door L. K. Bij de biogra fieën van wijlen de neeren Juta, prof. de Goeje en prof. van Boneval Faure vindt men portret-en De redactie is, zooaJs ze mededeelt, van plan in net Jaarboekje een reeks van levensschetsen .van Leidsche hcogelera- ren uit de tweede helft der 19de eeuw op te neme ren zijn zoo gelukkig geweest een van de Vries' leerlingen, dr. J. W. Muller, bereid te vinden het leven en werk van prof. Matthieu de Vries te>schet- sen. Ook bij dit opstel' is een afbeelding. Verder vindt men in het Jaarboekje een reeks van opstellen in verband met de ge schiedenis van Leiden en haren omtrek. Mr. dr. Overvoorde schrijft over „De der de streek". W. A. Beelaerts beschrijft hoe de Raap- horden in het bezit der Ambachten van Aarlanderveen en Oudshoorn kwamen; S. P. Perdijk vertelt iets van het vijf en twintig-jarig bestaan der Commissie voor de Volksbijeenkomsten, prof. L. Knap pert beschrijft de onthulling van het ge- denkteeken voor prof. Jean Luzac en be rekent de kosten van de feestelijke inwij ding van de Leidsche Hoogeschool op S Februari 1575, J. Kloos geeft een beschrij ving van het „Hof van Heiland" te Noord- wijk Binnen. Bijleveld geeft karakteris tieke bijzonderheden over de aardbevin gen in Leiden en mr. dr. Overvoorde geeft een opstel over den in den laatsten tijd nog al eens besproken Rijnsburg- schen Straatweg. Verder vindt men er nog kleinere stuk ken in van de heeren Overvoorde, Knap pert, W. M. C. de Regt, A. J. Servaas van Rooyen, J. B. van Loenen en anderen. Dezer dagen hield de jeugdige „Wilhelmina Juliana-Vereeniging" een uitvoering in de Stadsgehoorzaal, waar werd opgevoerd het zangspel „Maryke ■van Scheveningen", dat zeer in den smaak viel, maar zoo lang duurde, dat het bestuur en een aantal deftige heeren en dames, waaronder eenige officieren, wat laat aan het souper kwam, dat in het café „In den Verguiden Turk" besteld was. Het gevolg was, dat het souper ook later dan gedacht werd eindigde, tater dan het sluitingsuur van dit café-restau rant, dat op vier uur was bepaald. En 'het gevolg was, dat heel het bestuur... werd bekeurd wegens te laat zich op houden in een vergunningslokaal. Onder de excursies, wellcè dit jaar door de Haagsehe afdeeling van de Ne- derl. Nutuurhistorische Vereeniging zul len worden gemaakt komen o.m. voor een bezoek aan den Hortus Botanicus en het Botanisch Laboratorium alhier en een bezoek aan de bloemententoon stelling te Haarlem. De heer Ph. L. Battefeld gaf eer gisteravond in "Hotel-Restaurant „Plaats Royaal" alhier een simultaan-seance in dammen. Er waren 17 deelnemers, die allen door den heer B. in 1 uur 50 min. werden verslagen. De meesten traden toe tot de „Leid sche Damvereeniging", afdeeling van den Nationalen Dambond, die dien avond werd opgericht. Bij de directe belastingen, invoer rechten en accijnzen is bevorderd met ingang van 1 dezer tot rijksklerk le kl. de rijksklerk 2e kl. de heer A. S. van Ewijck ten kantoor alhier (directe be- ilastingen). De sergeant-majoor, administrateur W. F. H. Guijken van het 4e Regiment- Infanterie alhier is door den kolonel commandant van dat Regiment benoemd tot adjudant-onderofficier bij het 3e Ba taljon van dat korps te Gouda. BOSKOOP. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Januari 1910 bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 5015.297s, terugbetaald f8659.231/,. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1752. HAARLEMMERMEER. Als knaap, die nog nauwelijks wist wat hij wilde, ge voelde hij zich aangetrokken tot het zil te nat, en na bij vader en moeder wat ge zeurd te hebben, kreeg hij toestemming om te „teekenen" bij de Marine. Hij ging af op den schijn. Dat leuke, luchtige matrozenpak van onze Jantjes bekoorde hem, maar toen hij kennis met de werkelijkheid maakte en eenmaal als licht-matroos diende aan boord van H. M.'s ,,Sommeïsdijk", beviel het hem min der goed. En toen hij nog maar enkele m.- uiden gediend had, ceg hij zco n ti enzin, in wat hem eerst zoo mooi had toege schenen, dat hij maar besloot ,,'m te smeren.' En hij vmeerde hem werkelijk, zonder dat hij iets meer van de zaak hoorde. Totdat hij zich dezer dagen moest aange ven voor de inschrijving der Nationale Militie en zijn desertie uit moest komen. Van hooger hand werd last gege ven hem over te brengen naar zijn bo dem, welke hij in 1908 had verlaten: Hr. „Sommelsdijk" te Den Helder. En alzoo is geschied, dat hij thans door een der veldwachters werd overgebracht naar Haarlem om hem in handen te stellen van de militaire autoriteit. Het betrof een jongeling der lichting 1911 uit deze gemeente. (O. H. Ct.j HAZERSWOUDE. Eergisteren heeft de barbier Jac. C., even buiten het dorp een slaj, van ceu paard gehad die hem een vrij ernstige hoofdwonde bezorgde. Bij den val op den grond bezeerde hij een zijner handen zoodanig dat hjj voorloopig zijn beroepsbezigheden wel niet zal kun nen uit oefenen. H1LLEGOM. Uitslag der aanbesteding van een bloembollenechuur voor de firma C. Keur en Zn. Ingeschreven is doorFa, Kaub en Biei boom, Haarlem f 7187, H. Oudshoorn en J. Slingerland, Velèereord, f 6650, M. Th. Pos, Hillegom, f6475, D. H. Granneman, Hillegom, f 5996. C. J. Janssen, Hillegom, f 5748. J. v. d. Bosch, Hillegom, f 5688. J. H. Suykeiiland, Lisse f 5420. Joh. v. Schagen, Haarlem, f 5156,50, De gunning is aangehouden. Volgens de uitkomsten van de laatste volkstelling bedroeg het aantal inwoners dezer gemeente op 1 Januari 1.1. 7990, waarvan 4080 mannen en 3880 vrouwen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onze ge meente zal wat winkels en etalages be- betreft spoedig voor andere niet meer behoeven onder te doen. Nu is het de rijwielhandelaar en reparateur W. Ver- hart, die door verplaatsing naar Voorstraat 83 zijn zaak een groote uitbreiding heeft doen ondergaan. De etalage, die dan ook zeer de aandacht trekt, lokt veel bekijks. LISSE. Op Vrijdag 11 Februari des avonds te half acht zal venwege onze bondsafdeeling wederom een ontwik kelingsavond worden gehouden waar als dan door den W.E.W. Heer B. J. B. v. Rooij zal worden behandeld „De Vas ten uit geschiedkundig oogpunt." De Electrische geleidingen op de bollenvelden van de bloembollenkwee- ker N. Dames zullen thans worden over geplaatst op den tuin aan de Engel om dezen zomerproeven te nemen. Door de pro.pagandaclub der R. K. Kiesvereeniging is met de Kiezerskweek begonnen. In het belang der Katholieke zaak is ieder verplicht hen hierin zooveel mogelijk te steunen. LEIDSCHENDAM. Woensdag avond gaf die Harmonie-Muziekvereen. „Apol lo" haar laatste uitvoering in dit seizoen in het Hotel „de Zwaan". De stampvolle zaal gaf getuigenis hoezeer de uitvoerin gen -Yam deze vereeniging door liet publiek o pp rijs gesteld worden. Voor afwisseling van de muzieknum mers werd op belangelooze wijze ge zorgd door de Haagsehe letterlievende vereeniging „Kunst na den Arbeid". Het was een heerlijke avond, vol kunstgenot. Het muzikale gedeelte, doer Apollo ge geven, getuigde van flink samenspel. Het programma werd geopend met de Zuid- Holl. vlagmarsch, welke zeer opgewekt en frisch ten gehoore werd gebracht. My Queen (concertwais) alsmede Norma (ca price sur I'opcra) en de andere nummers gaven blijken van ernstige studie; er werd beschaafd geblazen, niet ruw of hard, maar zeer verdienstelijk, door het in acht nemen der teekens. Den ijverigen directeur, den heer G. P. Loeber, komt zeker een woord van lof toe voor de wijze waarop hij zijn korps weet te lei den, want het is lang geen gemakkelijke taaie, als men weet met welke moeilijk heden genoemde directeur heeft te kam pen Het blijspel „De slachtoffers der cine- matograaf" in drie bedrijven trok door het beschaafde, natuurlijke spel der uit voering terstond d<e grootste belangstel ling. Ondanks den ongunstigeji toestand op zoo'n klein tooneel, speelden allen met een vastheid in de roJ, een losheid van bewegingen, dat men in hen geen acteurs op het tooneel, maar menschen in het wer kelijke Leven zag. Niet te verwonderen, dat zulk een vereeniging zooveel prij zen, behaald op wedstrijden, aan haar vaandel heeft prijken. De ademlooze stil te onder het spel, telkens afgebroken door een gullen schaterlach van het publiek, maakte de vraag, of men zich amuseerde, overbodig. Na het vallen van het gordijn, dat tweemaal tot ontvangst der hulde op gehaald moest wordten, bleek het pu bliek, zooals den geheelen avond, onder den indruk van de beschaving, die er van goede muziek en zulk tooneelspel kan uitgaan. Een gezellig uurtje na, afgewisseld door een dansje, deed den avond besluiten. Zooals gezegd, 't was een heerlijke avond, een waar succes voor „Apollo." NOORDWJJK AAN ZEE. Gisteren be vonden zich alhier voor de kust 2 of meer stoomschepen, welke vermoedelijk misleid door den zwaren mist, te dicht waren genaderd. Onophoudelijk werd de misthoorn ge blazen, doch toen ten ongeveer 1 uur de mist eanigszins opklaarde, waren zij spoedig in noordelijke richting verdwe nen. "NOORDWIJK. Gisterenavond'hield de afdeeling Noord wijk van het H. B. G. een vergadering rn het achterzaaltje van „Het Fortuin", waar 26 leden tegenwoor dig waren. De voorzitter, de heer G. J. G. van Pa rijs opent met pen kort woord van wel kom de vergadering. De notulen worden voorgelezen, doch ditmaal niet ongewijzigd vastgesteld. De heer J. van Went nfeende te moeten op merken dat in deze notulen niet is opgeno men het aanwezig zijn van een vraag in de vragenbus (door hem zeiven er inge worpen) en de besprekingen daaromtrent. Na eenige overweging bleek dat deze besprekingen plaats hadden gehad, nadat de vergadering was gesloten, doch spe ciaal veer dat doel was heropend. Deze toevoegingen aan de notulen had dan ook actueel plaats. Uit liet jaarverslag van den secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar 6 ver gaderingen waren gehouden, 4 nieuwe leden waren aangenomen en 5 hadden bedankt en het ledental thans bedraagt 55. Ook gewaagde het verslag van de opgerichte beurs, en dat onder directie van het bestuur een groene en een drooge l^oembojleuyeiiing lia,dden £la&ls gehad1 en een excursie der leerlingen van den tuinbouwwintercursus naar Aalsmeer was gehouden. Dit verslag .wordt met applaus der ver gadering begroet en de secretaris oogst den dank van den voorzitter. Uit de rekening en verantwoording v.an den penningmeester welke wordt nage zien door de heeren J4. de Groot en J. van Went, blijkt dat ofsehoon 1909 de kas een tekort gebracht had van f21.76, deze thans een batig saldo oplevert van f4.74. De voorzitter zegt, dat de penning meester aan de beurt van aftreding is, en hoopt dat de vergadering aanstonds bij de verkiezing zal' toonen het nauwkeurig beheer op hoogen prijs te stellen. Deze verkiezing volgt hierop en de heer P. A. Alkemade Cz. wordt met algemeenc stemmen tot bestuurslid herbenoemd en neemt ook deze benoeming aan. Uit het verslag der laatste algenieene vergadering wordt slechts een kort resu mé der hoofdpunten gegeven. Omtrent een conforme centimetermaat zegt de voorzitter dat het howfdbestuur in overleg zal treden met het scheidsge recht omtrent de beurs, dat voor de af- deelingen Hoorn, Hillegom en Noordwijk een reglement zal worden ontworpen. De prijslijst zal voortaan alléén aan leden worden toegezonden. De voorzit ter deelt thans mede dat een lezing niet kon worden gehouden omdat de kas le dig is. Als deze wordt aangevuld zal dit punt het eerst in onderhandeling worden genomen. De greppelschouw, zooals die als zeer wenschelijk wordt voorgesteld, zal zeer veel moeite kosten. De voorzit ter zal echter in combinatie met den secre taris der afd. N. van de Alg. Ver. v. B. C., trachten ha-ndteekeningen voor dit doel te verzamelen. (Wij kunnen hieraan van bevoegde zijde toevoegen dat zulks bijna tot de onmogdijkhederi behoort) Het request tot verbetering der bedie ning ten postkantore is op weg. Het Bestuur heeft eenparig besloten de avondveilingen niet meer te houden, en uit de besprekingen bleek dat in geen ge val het bestuur van standpunt zou ver anderen. De voorzitter stelt thans voor bij een leventue-ele benoeming van 2 afgevaardig den deze te benoemen voor den tijd van .3 jaren, en tevens om de vergoediug.voor 'hen te verhoogen. Volgens de voorreke- :ning van den voorzitter was de vergoe ding voor een reisje naar Haarlem veel te gering. De heer J. van Went zegt dat deze re kening foutief is en dat door het hoofdbe stuur voor Noordwijk eene hoogere ver goeding is vastgesteld. Het bestuur hand haaft echter op voldoende wijze zijn standpunt. De heer v. Went zegt nu dat terwiile van den slechten toestand der kas de vergoeding niet mag worden ver hoogd. De ondervinding die men als afge vaardigde krijgt van zoo een algenieene vergadering moest voor de afgevaardig den voldoende vergoeding zijn. De heer J. Meinian merkt hierop te recht aan dat de meesten niet genegen zijn als afgevaardigden te fungeeren en meestal geen tijd hebben. Het bestuur zal echter het Hoofdbe stuur over deze te kleine vergoeding interpeHeeren. De Voorzitter stelt voor thans over tc gaan tot de gratis ver loting van een prachtige collectie bloei ende tulpen door den heer J. Soeteman welwillend gratis beschikbaar gesteld. Een welverdiend woord van dank door den voorzitter aan den vrijgevigen sehen ik er gericht, was het loon. Gisteravond hield de dansclub Ons genoegen, haar feestavond in café Flora. De Voorzitter, de heer A. J. Ever- hardt, heette de aanwezigen met een hartelijk woord welkom en hoopte dat dezen avond een aangename» indruk zoude achterlaten. Het was hem een ge noegen te mogen getuigen dat onder de uitstekende leiding van den ballet- meester, de heer A. G .van Leeuwen van Leiden, zich een goede geest en harmonie in de club kenmerken. De spreekt den wensch uit dat dezen avond in ongestoorde vreugde moge voorbij gaan. Hierop volgen eenige dansnuramers. De dansnummers werden afgewisseld door verschillende voordrachten, door de leden der club gegeven, welke allen goed van stapel liepen. Vooral ,/t Stap horster paartje", viel zeer in den smaak. NIEUWKOOP. 'tl6 hier zooals op vele andere plaatsen. Elke Vereeniging wil het bepaalde aantal uitvoeringen geven en de vastenavond is van dit jaar zeer kort, zoodat men nauwelijks van het eene feest is huiswaarts gekeerd, of men maakt zich weer gereed voor een ander. Gisteravond gaf de Vereeniging „Ge zellig Verkeer" een uitvoering voor haar leden. De van een vorige keer zoo gunstig bekende heer Vrugt uit Haarlem hield, geholpen door zijn dochtertje, het gezel schap door luimige, nette voordrachten den geheelen avond aangenaam bezig, zoodat het bijna middernacht was, toen men in een vroolijke stemming scheidde. NIEUWEWETER1NG. Uit het ver slag der Commissie tot Wering van Schoolverzuim alhier, blijkt, dat de toe stand zeer goed is. Ongeoorloofd school verzuim kwam in 1909 niet voor, ter wijl de geoorloofde verzuimen in aantal minder waren dan in 1908. Het per centage van schoolverzuimen wegens ziekte was 2.2 pCt. wegens tuinbouw 0.5 pCt. godsdienstplichten 0,6 pCt. fa miliefeesten 0,4 pCt. en ongesteldheid yap bloedverwanten 0,7 pCt. De Voor zitter, de Heer H. van Dgroond, en de Secretaris, de Heer Th. Roosendaal!' werden herkozen. Tegen J. P. v. d. B. en M. K. *1| hier werd door den veldwachter p. d. P. proces-verbaal opgemaakt wegens ver nieling, op klachte van den veehouder T. R. OEGSTGEEST. Naar men ons meldt heeft de heer C. Bakker alhier zijn be kenden fokpaardenstal uitgebreid door aankoop van een eerste klas dekhengst in Oldenburg. Wij wensch en in de eerste plaats den heer Bakker, doch ook de paardenfokkers in Leidens omgeving van harte geluk met dezen aankoop, aangezien een prima vaderdier hier veel nut kan stichten ter verbetering van het paardenras,en twijfelen niet of vele Landbouwers zullen van deze gelegenheid gebruik maken, om een be- langrijk onderdeel van hun bedrijf meer rendabel te maken. OUDSHOORN. De verkiezing van een lid van den Raad, «oodig geworden door het vertrek van Dr, O. H. van Waasber gen, is bepaald op 22 Maart, de stem- ming op 31 Maart en de herstemming zoo noodig op 7 April a*s. In de jongste -gemeenteraadsverga dering waren afwezig de heer G. F. L. van Voorthuizen. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Ingekomen een schrijven van de heeren Lobrijn en Zwart dat ze hun benoeming tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim aannemen, als ook van den •heer Dr. Asmau, dat hij zijn benoeming als gemeentegeneesheer voot 1910 aan neemt. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring van het Suppf. kohier en liet raadshesluü van 15 Dec. in zake de ;algemeene politieverordening en hoofd, omslag' en hondenbelasting. Schrijven van den raad van Alphen dat •is herbenoemd als lid der gascoinmissie de heer M. W. A. Dros en als plaats- vervangeaid lid de heer C. v. d. Linden. Kennisgeving van den heer Dr. G. H. Waasbergen, dat hij ontslag neemt als ge meenteraadslid wegens vertrek naar el ders. De Voorzitter wijdt een woord van dank aan den heer. van Waasber gen, dat hij niettegenstaande zijn drukke werkzaamheden nog tijd en lust bezat mn de belangen der gemeente te behartigen en stelt voor de verkiezing voor een nieuw Jid te houden op 22 Maart a.s. Een schrijven van de commissie tot wering van schoolverzuim, dat de heeren H. H. v. d. Kloot-Meijburg en Verduin •zijn herbenoemd en dat het moedwillig •schoolverzuim tot de zeldzaamheden be koort. Adres van de afdeeling Alphen, Ouds hoorn en Aarlanderveen, van de Holl. Maatschappij van Landbomv, betreffende de oprichting van een openbaar slacht huis. In aansluiting met dit adres is van de gemeente Alphen ontvangen een schrij ven, dat is uitgenoodigd den heer Dr. H. Remmelts, inspecteur voor de vleesehkeu- ring te 's Gravenhage om een lezing te houden voox de raadsleden, zoo Ouds hoorn en Aarlanderveen belangstelling toonen. Voorstel van B. en W. te berichten dat Oudshoorn veel belangstelt in een open baar slachthuis en stelt voor de verga dering bij te wonen. Zonder hoofd, stem men wordt besloten. Punt 2. Ontslagaanvrage onderwijzer Eindhoven, zonder hoofd, stemming aan genomen om met 1 April 1910 eervol ontslag te verLeenen. Punt 3. Benoeming onderwijzer met verplichte hoofdacte en acte Franseh. Op de voordracht geplaatst de heer J. P. v. d. Oest, te Rbenen, C. BooK te Hellevoetsluis en J. G. Koen. Met aJgem.eene stemmen wordt de heer J. P. v. d. Oest te Rhenen benoemd om 1 April a.s. in dienst te treden. Punt 4. Ontslagaanvrage Dr. G. H. van Waasbergen als gemeente geneesheer belast met de armenpraktijk. B. en W. stellen voor met 1 Fëbr. in gaande, ontslag te verleenen. Zonder hoofd, stemming aangenomen- Punt 5. Ontslagaanvraag van den heer Asm an, als gemeente geneesheer, belast met de kostelooze vaccinatie. B. en W. stellen voor gevraagd ontslag te verlee nen. Zonder hoofd, stemming aangeno men. Wijziging wordt gebracht in art. 2 der CoiLsiructie gemeente geneesheer. Hij zal een salaris ontvangen van f 300, daarvoor alle medicijnen leveren en kosteloos geneeskundige hulp verschaffen. Ook aan de veldwachters. De heer v. d. Be rg vraagt wat er on der veldwachters verstaan wordt. Zijn ook de nachtwachts daaronder begrepen. De Voorzitter: (dat is opgenomen,- als er soms nog een veldwachter komt dan niet meer behoeven te wijzigen. Met algenieene stemmen wordt de heer W. v. d. Sluis, arts, te Oudshoorn be noemd als gemeentegeneesheer. Wegens overlijden van den heer v. Nie- kerk is er een vacature in het college voor zetters. Op de voordracht zijn ge plaatst de heer C. Pannevis en P. jé Brugman. Als lid van het stembureau van de Ge meenteraad werd benoemd de heer rt. H. v. d. Kloot Meijburg, als plaatsverv. lid en als leden de heeren Clant en y. 4 Kloot M n rg. .Voor de IJrov. Staten de heeren v, A

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2