Een mistige avond. BUITENLAND. BINNENLAND. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van 5 Februari. Uit de Pers. Duelleerende officieren. Wij lezen in „De Gelderlander" f Due 11 ee r vr ij, m ij ne h ee r e nl ■„Ge kunt er wei drie dagen hechtenis mee oploopen, maar ge hebt „uw^ eer gered", en ge blijft met die eer in Harer Majesteits leger. Ziehier wat de Minister van Oorlog aan sommige leden der Eerste Kamer antwoordt, die aandrongen op ontslag van officieren, die duelleeren: Aan den minister is geen wetsbepa- Bng bekend om den hoofdofficier, die aan het bekende duel deelnam, het leger te doen verlaten om die reden. Maar ook in dien zoodanige wetsbepaling bestond, zou cr, gelijk de Minister in de Tweede Kar mer reeds heeft gezegd, geen aanleiding .zijn om die ten aanzien van den bedoel den kolonel toe te laten." „Het Centrum" teekent hierbij aan: „Ons dunkt, dat het opschrift boven dit stukje iets te ver gaat. Duelleerende officieren worden met straf bedreigd en werden ook reeds ge straft, al zal men toegeven, dat de licht heid der straf geenszins in verhouding stond tot den ernst van het gepleegde feit Dat op verzwaring dier straf moet wor den aangedrongen, lijkt dus een redelij ke en noodzakelijke eisch. Wat echter vooral moet worden be streden is het dwaze vooroordeel, dat een officier aan zijn positie verplicht is, in sommige gevallen te duelleeren en dat hij zijn stand beleedigen zou door een uit daging van de hand te wijzen. Wij hebben er reeds de aandacht op ge vestigd, dat, tengevolge van dit vooroor deel, een niet-officier of een gepension- neerde het steeds in de macht heeft, den iactief dienende voor het dilemma te plaat sen, om óf de strafwet te overtreden en tegen zijn geweten te handelen, óf zijn carrière bedreigd te zien. Van den Min. van O. verwachten wij in het mondeling debat de u i t d r u k k e 1 ij- k e verklaring, dat een officier, die wei gert, zich met een tweegevecht in te la ten, aeswege een goede noot verdient, welke de achting voor zijn persoon ver hoogt en voor zijn bevordering het tegen overgestelde van nadeelig zal zijn."- Onderlinge Tuinbouw-Verzekering. Onder het opschrift „Het échec der Onderl. Tuinbouwverzekering" schrijft >,Het Vaderland" „De mededeelingen van den heer Stork in de Eerste Kamer over het échèc van de onderlinge verzekering te gen ongevallen in den Land- en Tuin bouw, en meer nog zijn aandrang op den Minister om deze vrijwillige verzekering zoo spoedig mogelijk (ot eene verplich te te maken en onder de Ongevallenwet op te nemen, zijn voor de heerschende inzichten'aangaande sociale verzekering van niet geringe beteekenis. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat de Land- en Tuinbouw Onderlinge werd gesticht, onder de auspiciën van twee bekende en hoogst bekwame voor standers van het particulier initiatief op dit gebied de heeren Lovink en De Kruyff. De steun van den heer Lovink, die den land- en tuinbouw zoo goed kende, die wist over welke krachten zij beschikken, en wiens steun en medewer king vertrouwen inboezemde en tot da den van organisatie en samenwerking bezielden, deze steun in het bijzonder hield op zichzelf reeds eene belofte yan Welslagen in. Met de aanvankelijke resultaten is van SJe zijde der voorstanders outrance van het particulier initiatef destijds nog |al geschermd. Van onze zijde hebben wij 'n afwach- FEUILLETON. 9) (Slot). Zij waren allen de kleine zitkamer binnengegaan, en Lady Lester stond haar (handen te warmen, voor het vuur, dat nog helder brandde, want Lyddiard had gedurende'zijn nachtwake de steenkolen |niet gespaard. Hij schudde zijn hoofd. „Ik vrees van niet; ik heb hem al [nauwkeurig bekeken. Hij is splinter- hieuw heeft geen enkel bijzonder kenteeken, en is van het allergoedkoop ste Amerikaansche fabrikaat, een boort, dat bij dozijnen tegelijk gemaakt Wordt. Neen", u behoeft er niet op te re kenen, door dien revolver eenig spoor ,te ontdekken. Maar de ring, daaraan tuit u misschien meer hebben. Het is er een van een heel gewoon model, maar misschien staan er wel een paar letters óf een inscriptie in' „O ja, de ring!" riep Sir Joseph uit. Misschien kunnen wij den schurk daar- Jdoor wel te pakken krijgen. Dank u, [juffrouw Romney." Hij nam den ring jaan, die juffrouw Romney hem over handigde, liep, naai- het venster toe ,en tende houding aangenomen, die de hoop op welslagen niet prijsgaf, maar waar aan, met het oog op de vroeger op dit gebied zoo dikwerf opgedane ontmoe digende ervaringen eenig scepticisme toch niet vreemd was. En thans komt een van de grootste voorstenders van het particulier initia tief openlijk verklaren ,'dat zelfs deze onder zulke gunstige omstandighe den genomen proef geheel mislukt, en wettige regeling onmisbaar is. „Komt die verplichte verzekering niet binnen één of twee jaren tot stand, dan al dus de heer Stork zal de particuliere verzekering in land- en tuinbouw een kwijnend bestaan gaan lijden. De geschiedenis is inderdaad leer zaam Ter verklaring heeft men aangevoerd, dat de Onderlinge aanvankelijk slaagde, omdat de boer vreesde, dat de Staat hem anders de duurdere verplichte ver zekering zou opleggen. Nu de Regee ring evenwel eerst eens wil aanzien, wat er van die particuliere verzekering groeien zal, hoopt hij, dat er niets van komen zal, en onttrekt of onthoudt zich. Het is zeer wel mogelijk dat dit juist is voorgesteld. Maar wat bewijst het anders, dan dat men er zonder het opleggen van dwang niet komt? Of zou men wenschen, dat de Staat tegenover het particulier initiatief ten eeuwigen dage de rol van den boeman bleef spelen, die dreigt: als gij u zelf niet verzekert, doe ik het, en dan kost het U meerl Maar het is duidelijk, dat zulk een eeuwigdurend dreigement niets zou uitha len. Men zou er spoedig aan gewoon raken, en met eenja wel I dreig maar, er komt toch niets van! zich van den vrijwillig aanvaarden plicht afmaken. Doch houdt de Staat op met dreigen, dan verliest de vrijwillige verzekering haren rugsteun en zakt in elkaar. En voert de Staat zijne bedreiging uit, dan is de verplichte verzekering er Bewijst dit iets anders, dan dat het opleggen der verplichting niet af te wen den is, indien pi en iets bereiken wil?" Frankrijk. Sociale Arbeid. 't ïs in geschrift en beeld genoegzaam bekend gemaakt, welk een forsche bewe ging in Frankrijk de Aartsbisschop, Mgr. Amette, heeft op touw gezet, ten voor- deele van den nachtarbeid voor bakkers. In die beweging werd Monseigneur vooral gesteund door een krachtigen bond de „Ligue Sociale d'Acheteurs" gehee- ten, wat we 't best doen door te vertalen met: Verbruikers bond. Thans is die Bond opnieuw aan den arbeid getogen met een niet minder gun stige studie, n.f. over: Den toestand der kellners in ca/fé's en eethuizen. Hun arbeidsomstandigheden zijn zwaar, 16, 18, soms 20 uren arbeid daags, in een omgeving, die met alle eischen der hygië ne spot; geen vast salaris, ja zelfs moet soms een deel der fooien nog aan den „patroon" ornder velerlei titels worden afgestaan. Het voedsel bestaat In afval en over schot en uit zedelijk opzicht laat de om geving, waarin zij werkzaam zijn, ook vaak veel te wenschen over. (Volksb.) Na den watersnood. De bladen maken dankbaar melding van de groote bijdragen uit het buitenland tot leniging der ellende. Alleen van vor stelijke personen en staatshoofden is al 2i/2 millioen franc sbinnengekomen, waar van I1/2 millioen uit Engeland en deVer- eenigde Staten. De inschrijving van het Fransche Perssyndicaat heeft reeds ruim 2 millioen opgebracht. Xallooze vereeni- gingen clubs en maatschappijen in Frank rijk zelf houden inzamelingen. Ook Bretagne Iaat zich niet onbetuigd. bekeek hem oplettend. Toen, plotseling, riep hij uit: „Gertrude!" Zijn toon had iets scherps en bijtends. Zijn dochter was in een oogwerk bij hem. Een oogenblik heerschte er doode- lijke stilte. Toen keerde Sir Joseph zich langzaam om. Zijn blozende appelwan- gen waren vaal bleek. ,/t Loopt ons niet mee, Imijnheer Lyd diard," zeide hij op strakken toon; der gelijke dingen worden ook bij dozijnen tegelijk gemaakt. Ik zie gaan kans om den man op het spoor te komen, en daar ik, dank zij u, niets heb verloren, vind ik het ook niet de moeite waard, het te probeeren. Wat dien ring betreft, dien zullen we op deze manier maar uit de wereld helpen." Hij wierp den ring in den haard, nam den pook op en drukte dien zoo diep mogelijk in het vuur. Lacjy Lester barst te plotseling in tranen uit. „Och hemel, wat is dat allemaal vreese- lijk", zeide zij op kl.agenden toon. „En ik vind het heefemaal geen prettig denk beeld dat je niet eens wilt probeeren dien slechten kerel te pakken, Joseph! hij kan immers best weer terugkomen en ons een goeden nacht allemaal vermoorden. Je moet er heusch eerst eens over praten met Aubrejy. Ik heb een gevoel alsof het nooit gebeurd zou zijn, als hij maar thuis W geweest. Ijk goy wel .eens wito we- I11 het visschersplaatsje Camaret werd in 1902 door de arme inwoners een vree- selijkert tijd doorgemaiakt, berucht onder den naam van sardinenhongcrsnoocL Alle Parijsche bladen kwamen den Bretagneis te hulp. Camaret jis dit niet vergeten. Zondag marcheerden de gemeenteveld - wachter met een tamboer naast zich het dorp door en deelde overal mede, dat bussen zouden geplaatst worden, zoodal een ieder zijn obool kon storten. En niet tegenstaande ook de tegenwoordige tij den voor hen niet kchitterend zijn, zag men 's middags scharen visschers hun of fergaven plengen. Dë bussen waren ver sierd met de driekleul' en werden bewaakt door schoolkinderen. Zij droegen het op schrift: Les Parisiens furent bons pour Vous, soyez bons pour eux. (De Parijzenaars waren goed voor u; wees thans goed voor hen.) .Te Brest hebben 70 families hun huis beschikbaar gesteld voor kinderen van door den watersnood van hun eigendom beroofde arbeiders. Op voorstel van den directeur van den Parijschen reinigings dienst Col'metDaage, heeft de prefect van politie het gebruik van confetti op mardi-gras (Vastenavond) vei boden, op grond, dat de riolen onder de huidige om standigheden niet de massa's water zou den kunnen verwerken, jioodig om de ontzaglijke hoeveelheden papier weg te spoelen. Ook heeft de rechterlijke ge neesheer dr. Thoinot zich ertegen verzet, omdat hij gevaar voor besmetting vrees de, thans nog meer dan in gewone tij den, van het schoonvegen der onder wa ter gestaan hebbende straten, waardoor natuurlijk veel stof wordt opgejaagd. In de banlieue storten nog al veel ar beiderswoningen in, nu, het water .Weg vloeit Te Courbevoie doet zich een eigenaar dig iets voor. Een huis is daar in zijn ge heel 50 centimeter in den grond gezakt; daarna heeft het zich in tweeën gedeeld; waarvan het eene deel door blijft zakken terwijl de andere helft is blijven staan. Te St. Dénis zijn 1500 slachtoffers uit andere gemeenten onder dak gebracht; Maisons-Alfort ondersteunt nog altijd 4000 ongelukkigen. Een „Matin"-redacteur vertelt enkele staaltjes van zelfverloochening en moed der matrozen, die ten getale van 400 uit de verschillende havensteden jnaar de hoofdstad zijn ontboden, om bij het red dingswerk behulpzaam te zijn. Wie heeft hen niet aan het werk ge zien, schrijft hij, de broek tot boven de knieën opgeslagen, bedaard door de stra ten plassend, om door het water opgeslo ten menschen uit hun huizen te redden. Rustig gingen zij hun gang, zonder te mopperen, maar ook zonder pochen; te weinig heeft men dezer dagen recht laten wedervaren aan hetgeen die matroosjes, uit verre havensteden naar het groote Pa rijs gekomen, hebben tot stand gebracht. Vooral hun moreelen steun heeft den zwaarbeproefden Parijzenaars goed ge daan. Zij hebben dien menschen het voor beeld gegeven, de handen aan het werk te slaan en ook zelf hulp te bieden. Een hoornblazer van de „Arquebuse" bleef gedurende zes uren in het water, zijn broek vroor vast aan zijn lichaam, maar onverstoorbaar boog hij telkens we der opnieuw de sterke schouders onder den last van een geredde, en zette hem veilig op den beganen grond. Ten slotte moest hij het opgevenhij werd in het hospitaal opgenomen met een bevroren been. Een bottelier sprong op de place Mau- bert te water en redde twee personen, die op het punt waren te verdrinken. Een korporaal bracht geheel alleen achtereen volgens zestien menschen op het droge. Een kwartiermeester werd te hulp ge roepen door een vrouw, "die tevergeefs getracht had in haar huis te komen, waar haar vijf kinderen door het water werden bedreigd. Door het inslaan van een ven ster verschafte hij zich toegang, kleedde de kleuters een voor een aan en bracht ze in zijn bootje. Met het jongste, een wicht van een jaar, wist de ruwe zeeman eerst geen raadtoen, ras besloten, greep hij een groote broodmand en pakte daar ten, waar hij eigenlijk is? Hij heeft gister avond toch getelegrapheerd, dat hij met den nachttrein zou terugkeeren. Dan kon hij nu toch al hier zijn?"- „Het is al veel te Iaat voor den nacht trein", zeide Sir Joseph kortaf. „Hij zat vandaag bepaald niet thuiskomen, tr- hij zal wel opgehouden zijn. Maar je be hoeft je niet ongerust te maken, er zat wel -een telegram komen .Harrison, brengt mevrouw naar haar kamer zij is dood-op". Hij zweeg, totdat zijn vrouw de kamer had verlaten. 5,U zeide immers, dat u den inbreker zijn masker had fge- rukt, mijnheer Lyddiard? Hebt u zijn ge zicht ook gezien?, Zou^dt u hem kunnen herkennen „O, neen, alles ging zóó vlug in zijn werk, ik zou hem zeker niet her kennen/' zeide Lyddiard op beslisten toon. Sir Joseph' glaf geen antwoord. Hij nam den arm' van zijn dochter en ver liet 'de kamer. Beiden zagen' Bleek. Eeh paar üllr later verlieten' juffrouw, Romney en Lyddiard Hollycroft en be gaven zich samen op yeg naar de 'pasto rie. Beiden schenen het als vanzelfspre kend te beschouwen; dat Lyddiard zich daar zou laten voorstellen. iZij hadden patbijt g^, Sï£arbij zij het luidkeels schreeuwende kind in. En zoo noemt de journalist nog eenige heldendaden op, die hij zag verrichten of opving uit den mond dier eenvoudige zee lui zelf, die meenden slechts hun plicht gedaan te hebben De „Croix" maakt melding van een schrijven dat mgr. Amette, de aartsbis schop ontvangen heeft van den Londen- schen lord-mayor, die, zooals men weet, een inschrijving geopend heeft voor de slachtoffers van de overstroomingen. In dat schrijven zegt de lord-mayor de eer te hebben den aartsbisschop een cheque te mogen sturen van 25.000 francs, speciaal voor de Katholieken, die bij de overstroomingen geleden heb ben. Tevens geeft de lord-mayor de ver zekering van de oprechte sympathie van de stad Londen met de slachtoffers der ramp. 1 De aartsbisschop antwoordde, dat hij, diep getroffen was door het edelmoe dig bewijs van sympathie en dankte na mens de Katholieken hartelijk voor de gezonden gelden. Zooals men weet is de lord-mayor van Londen dit jaar Katholiek1. Kardinaal Lu9on voor den rechter. Donderdag kwam opnieuw voor de rechtbank het bekende proces van den bond van openbare onderwijzers van het Departement der Marne, tegen den aartsbisschop van Reims, kardinaal Lu^on, in behandeling. De procureur van de republiek Bos- sut, gaf van zijn standpunt uit een be schouwing over den rechtstoestand der geestelijken vóór en nk de wet tot schei ding van Kerk en Staat. Onder het concordaat waren de bis schoppen en aartsbisschoppen ambtena ren in den vollen zin van het woord; zij waren onderworpen aan de strengste discipline. Alle opeenvolgende regeeringen sinds de sluiting van het concordaat, hebben de hand gehouden aan de eerbiediging dier verplichtingen, zelfs het gouverne ment, dat hun het best gezind was, dat der restauratie. De scheidlngsWet heeft aan' de Fran sche geestelijkheid, tot nu toe ongeken de vrijheden gegeven vrijheid van drukpers, vrijheid van Vereeniging, vrij heid om te kiezen, politieke vrijheid, m,aar die vrijheid mag geen aanleiding worden tot een aanslag op de rechten van derden, noch op de wet, anders stelt men een casus-belli. Het herderlijk schrijven kan in deze woorden worden samengevat: De neu trale school dat is de vijand. De procureur erkende, dat zekere schoolboeken over moraal ongelukkige zinnen bevatten, maar de taak van de bisschoppen is er de aandacht der open bare macht op te vestigen, ten einde maatregelen ter verbetering te nemen. De bisschoppen mochten geen ver oordeeling uitspreken, noch de onderwij zers aanvallen. Zooals wij al zeiden, beschouwde de procureur de zaken van zijn standpunt, dat niet anders is dan het kleine en bekrompen standpunt, dat de regeering tegenover de Katholieke Geestelijkheid blijft aannemen. De rede van de procureur is natuur lijk een doorloopende eeazijdigfheid. Duitschland Studentenboek. De Academische letterkundige vereeni ging te Berlijn, doet een oproep aan alle studentenvereenigingen, 0111 mede te wer ken aan een Duitsch standaard studenten- boek, dat in 1913, ter gelegenheid van de honderdste verjaring der volkeren-neder laag bij Leipzig, zal verschijnen. Dit boek zal een volledige samenstelling zijn waar in zich het huidige studentenleven zuiver en geheel zal weerspiegelen. Niet alleen zal dit boek de schoonste studentenliede ren mededeelen, maar het zal tevens het streven en leven van de studentenwereld in-zijn wezen en zijn afbeelden. Het breed opgevatte werk belooft te geven een hei- bediend waren door een beschaamd kijkend dienstmeisje, dat zij een j>aar uur te voren als Columbine hadden gezien. Maar verde rhad zich niemand vertoond. Toen zij het hek uitgingen, kwam er juist een telegrambesteller aan. "Lyd diard bleef staan. „Een telegram vroeg hij nanchalant. „Ja, mijnheer." „Voor Sir Joseph Lester?" „Jawel, mijnheer." „O, dank -je!" zeide Lyddiard. iZij liepen door. i—Het golf-terrein schitterde in den zonneschijnvan de riiist was geen spoor meer te kennen. Juffrouw Romney verbrak een langdu rig? stilzwijgen. „Eleanor heeft mij wel eens verteld," zeide zij, „dat die zoon een vreeselijke losbol is, en altijd tot over zijne ooren in de schulden zit. Zij hebben niets dan verdriet van hem. Sir Joseph zou al lang zijn handen van hem afgetrokken hebben, als Lady Lester niet zoo zielsveel van hem hield." „Juist, zeide Lyddiard. „De terrier was bij u in de kamer. Hij heeft niet geblaft, toen de inbreker binnenkwam," ging juffrouw Romney voort. „Neen, hij heeft niet gjeblaft," zeide Lyddiard. uDjat telegram, dat ik' gejezen heb, j deren blik op den geest en het hart vaj| den Dujtschen student. Amerika. Mijnrampen. De oorzaak van de ernstjge ramp in de mijn te Browder in Kentucky, waarbij 33 dooden onherkenbaar werden ver minkt, moet gefegen zijn in een gebrek aan een mijnlamp, tengevolge waarvan het mijngas ontplofte. De kracht der ont ploffing was zoo gewePtlig, dat de geheelei oostelijke vleugel van de mijn werd ver woest, zelfs de kipkarren en het zware houtbeschot in de gangen werden ver brijzeld. Zóózeer zijn de lijken der om gekomenen verminkt, dat herkenning on mogelijk is. Wie de slachtoffers zijn, moest worden uitgemaakt door het houden van appèl over de overlevenden. Elke naam£ waarop niet geantwoord werd, was do naam van een doode, en gaf aanleiding tot hartroerende tooneelen onder de ver wanten, die om de appèlplaats waren sa-1 mengeschoold. In de mijn Primero in Colorado wordt het opruimingswerk nog voortgezet Men vordert echter zeer weinig, daar vete gan gen zijn ingestort. Er zijn nog een paai! lijken gevonden en hier en daar zagen de redders lichaamsdeelen uit het puin ste- ken. Van de 37 vermisten is echter nog! geen spoor gevonden. De atmosfeer in de, mijn is zoo slecht, dat men aan hun be houd moet wanhopen. Bevolkingscijfers. Eenigen tijd geleden wezen Wij eropj hioe de geboortecijfers van de eerstej zeven maanden van het jaar 1909 op* vallend lager waren dan die van de eerste zeven maanden van 1908. Met uitzondering van de maanden Oc->i tober en November, die eene lichte stij-* ging aangeven, heeft zich dit verschijn-, sel in het afgeloopen jaar ook in de vijf laatste maanden gehandhaafd. Over; het geheele jaar berekend is het geboor-; te-percentage, dat voor 1908 nog 29.94, per 1000 inwoners bedroeg, gedaald tot 29.16. Gaat de daling zoo voort, dan fijnj wij binnen 10 jaren genaderd tot de. geboortecijfers van Frankrijk, welke daar thans door die der sterfte worden; overtroffen, De hoogste geboortecijfers leveren Noord-Brabant (33.36), Drente (33.27) en Limburg (33.16)de laagste Fries-; Land (25.56) en Noord-Holland (25.14). Van de steden zijn het voornamelijk: Amsterdam, Haarlem, Zaandam, Arn hem, Leeuwarden en Groningen, die zich door zwakke geboorten onderscheiden; Ten gevolge der betrekkelijk lagei sterftecijfers heeft ejr overiiet algemeen nog eene vrij belangrijke vermeerdering; der bevolking plaats. Haarlem en Amster dam schijnen reeds vrijwel tot stilstand te zijn gekomen. Armoede en Kerkbezoek. In de „Bedumer Ct." verschijnen brie- van uit Amerika, de ervaringen van een, landverhuizer uit het Noorden van on$ vaderland beschrijvende. De schrijver verhaalt, dat hij daat! ginds in de Hollandsche(Protestant- sche) kerken als geregelde kerkgangers mannen aantrof, die hier naar geen kerkj omkeken. 1 Verblijdend verschijnsel. Maar wat nu merkwaardig is Dat de schrijver die mannen hier ge kend heeft als de allerarmste onder dt schamelen, terwijl ze nu ginds een ze kere mate van welvaart genoten, ten minste als men dat zegt „goed huji brood" hadden. Wat wel opmerkelijk is. ,,'t Zijn sterke beenen, die de weeMei kunnen dragen"... groote voorspoed leidt niet zelden van God af. Maar ook aan den anderen kant is|j nijpende armoede in den regel een be-, lemmering voor den uiterlijken gods*,' dienst, die al werkt hij de zaligheid was om vijf minuten over drieën aan het; Charing Cross-station afgegeven," zeide juffrouw Romney. Ij „De reis van Londen naar Claversham duurt nog geen volle drie uur," zeide Lyddiard. f; „Ik heb er geen oogenblik' aan ge-, dacht, te kijken, of er soms iets indien,'! ring gegraveerd was," ging juffrouvfi Romney voort. „Ik ook niet," zeide Lyddiard. j Er volgde een lange stilte, die duurde;- totdat zij dicht bij het hek van de pasto-: rie waren gekomen. Toen keek juffrouv£, Romney glimlachend op. „Ik zou wel eens willen weten," zeide' zij op nonchalante toon, „of u het ge zicht van den inbreker duidelijk hebt; gezien, toen u hem zijn masker afrukte „Duidelijk zou misschien een beetje overdreven zijn," zeide Lyddiard. „U moet niet vergeten, dat het in de mist was. Mij dunkt, dat het voor alle parn tijen maar het beste zou zijn, of laten we liever zeggen vooral voor Lady Les^ ter, om dat verder maar „In de mist te laten," stelde juffrouMj Romney voor, glimlachend, maar todj met iets ernstigs in haar stem. „Juist, in de mist te laten'/-' h'eijj haalde Lyddjard heel ernstig].

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5