ïjHeb je de hoed op", hetwelk den ernst deed overgaan in uitbundigen luim, Eea woord van dank past hier zeker aan beide vcreenigingen voor den gezelli- gen avond ons bezorgd en wij sluiten dit verslag met den wensch dat ze nog me nigmaal in onze bondsafdeeling zullen op treden. 1910" binnenkort zal verschijnen in het Zondagsblad dezer courant. Na het zingen van het Gildelied ging het voldane publiek huiswaarts, allen erkennend, dat het een genotvollen avond was. .Wij kunnen met vertrouwen een d e r- de n avond aanbevelen. gewone jaarfeest aan hare leden, De voor zitter, de heer 'C. H. Koot, opende de vergadering met den alouden Christelij- ken groet, en heette allen hartelijk wel kom. Hij hoopte dat dit 14de jaarfeest wederom den leden veel genoegen ge ven mocht en het een aansporing moge zijn om onder Gods zegen en de be scherming van onzen patroon, den H. Wil- librordus, den Bond steeds tot meerde ren groei en bloei te brengen. Daarna traden de heer van Leeuwen en zijn com pagnon op het tooneel en wfsten de toe hoorders ontegenzeggelijk in hooge mate te boeien door hun 2eer kluchtige en uit stekend gespeelde voordrachten. Vooral noemen we onder de vele stukken en stukjes, die ze ten beste gaven „Dronken Kees", „Het Marker echtpaar", „Steunpi laren van ons koor", „Van de meeting" en ijjTooneelspel tegen wil en dank", die een onbedaarlijk gelach veroorzaakten. We twijfelen er dan ook niet aan, of a.s. Donderdag zal de zaal stampvol zijn. VOORHOUT. Gisterenavond vergader de in Café „De Bonte Koe" de afd. Voor hout van de Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur. De heer Colijn, voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en wenschte den leden van harte geluk. Hij hoopte dat de vereeniging in 1910 in bloei zou toenemen en dit tot voordeel van de leden zou strekken. De notulen worden hierna gelezen door den secretaris den heer Joh. Meijer Azn., die tevens een net jaarverslag uitbracht, waaruit bleek dat de afdeeling telde 71 leden, het batig saldo 1909 bedroeg f 187.24. Voorts dat door den heer R. H. Beerhorst uit Sassenheim een lezing gehouden was over „Zandgronden", dat een verguld-zil veren medaille geschonken was aan de tentoonstelling enz. De heer L. Prins, penningmeester deed mededeeling betreffende den stand der rekening over 1909. De ontvangsten be droegen f 393,77, de uitgaven f 253,74, alzoo het batig saldo f 140,02*, welk be drag voor het grootste gedeelte of de Raiffeisenbank is belegd. De voorzitter periodiek aftredend, wordt met op 1 na algemeene stemmen herkozen. De voorzitter stelde alsnu aan de orde de besprekingen betreffende een auto tocht die door buitenlanders in den bollenstreek zou worden gehouden en waarvan de kosten zijn begroot op f 600 en waarvan de datum is bepaald op 16 April a.s. Besloten wordt een bedrag van f 25 hieraan bij te dragen. Bij de rondvraag werd nog een en ander besproken betreffend het baggeren in de Dinsdagsche Watering, over het lossen van mest langs den openbaren weg terwijl voorts een der leden nogdewen- schelijkheid bepleitte van meer politie toezicht, wanneer de jeugd zich vermaakte met sneenwballen gooien. Na afloop der vergadering werden den aanwezige bloemen waarmede broei- proeven zijn genomen bezichtigd. Door den heer W. van der Laan werden in lichtingen verstrekt over de beplantingen, terwijl door den heer B. Hoogstraten van Sassenheim die in zijn kasten de bloemen in bloei had betrokken daaromtrent breed voerig uitlegging werd gedaan. De verkregen resultaten zijn betrouw baar en vielen in het voordeel van „on gestookte" bollen uit. De prachtige collecties bloemen zullen gedurende deze week in „Boerhaave" blijven tentoongesteld. Na nog eenige besprekingen betreffen de den handel werd deze leerzame ver gadering gesTote n. De heer H. A. G. Bots, arts te Wil- ns en benoemd tot gemeente-geneesheer zat 5uch binnen enkele dagen vestigen in Pensioen hBoerhaave." ZOETERWOUDE. Een geval van be smettelijke ziekte, diphtheritis doet zich ivoor ten huize van den tuinier J. V. aan den Rijndijk onder deze gemeente. Het maken van een drijvende aan legplaats met toeleidende brug en land- hoofd te Terneuzen en het maken en inihangen van twee paar vloei-ijzeren ebdeuren aan de Oostsluis te Terneuzen is door den Minister van Waterst. opge dragen aan de firma Van Egmond en Co., alhier voor f34.200. Ingezonden Mededeelingen i 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren 1 Ito fleveranciers. Kantpor ^u^steeg LEIDEN. Q3) Kerknieuws. Pastoor C. W. Kortekaas. f Gisterenmiddag omstreeks vier uur is de Zeereerw. Heer C. W. Kortekaas, pastoor te Bleiswijk overleden. Geboren in 1860 en in 1888 priester gewijd, was pastoor Kortekaas lange jaren kapelaan der parochie van O. L. Vr. Rozenkrans en den H. Dominicus aan het Spaarne te Haarlem, in jvelke parochie door zijne bemoeiingen een nieuwe kerk werd gebouwd'. Pastoor Kortekaas was een volijverige priester, die nooit arbeid of moeite schroomde. Ofschoon eerst sedert 1907 •'Is pastoar t« Bleiswijk werkzaam, frad hij ook 'daar door zijn jjver en toewij ding aller harten' gewonnen. Algemeen Nederlandsch Studenten- congres. Zaterdag hebben de eerste feestelijk heden plaats gehad ter eere van het studentencongres te Antwerpen. Het glanspunt van den eersten dag was de galavoorstelling in de Vlaamsche Opera. Het grootste deel van den Zondag morgen en gedeeltelijk ook den namid dag was gewijd aan de Congreszitting in het Grand Café, Breydelstraat. Pol de Mont sprak de openingsrede. Hij had het over zijn studententijd, over de studentenbeweging in 1877; over de Davids, de Vuylsteke en de Rodenbach's, en over ,,'t Zal wel gaan", het heerlijke ,,'t Zal wel gaan De heer de Mont sloot zijn rede met een krachtig pleidooi voor de onmisbare Vlaamsche Hoogeschool in België, en drukte de hoop uit dat de Vlaamsche stu denten den eersten steen voor den Al gemeen en Nederlandschen Studenten- bond mochten leggen. Onder geestdrifti ge toejuichingen en luid hoera geroep, verliet hij de tribune. Na een tweede welkomstrede door den heer Perreau, was dokter Van de Perre aan het woord. Hij had het voor namelijk over de noodzakelijkheid van de toenadering tusschen Noord en Zuid, en ook over de geldigverklaring der Nederlandsche diploma's in België en der Belgische diploma's in Nederland. Mevrouw dr. Ghuchtenaere, van Gent, stelde België's achterlijkheid in het licht wat betreft de studie der vrouw. Nadat de heer Rudelsheim het tol- en legerverbond had behandeld, en de toenadering tusschen Noord en Zuid, weerlegde een Leidsch student de grief van den heer Rudelsheim, als zou de Hollander tot heden te weinig voor de beweging onder de hoogeschool leer lingen gedaan hebben. In Leiden is een vakantie-cursus, zei hij, en de Belgische kameraden volgen deze gaarne. Komt er in sterker getale naar toe, en ge zult ondervinden, wat de Hollander voor de beweging vermag. Bij de ontvangst ten stadhuize heette de heer De Vos de jongelieden wel kom, en bood hun den eerewijn aan en de heer Perreau van Antwerpen en een student van Leiden, antwoordden op de hartelijke woorden van den Burge meester. Na een hulde aan Conscience, op het Conscienceplein, en een nieuwe ont vangst in het Hooger Handelsgesticht door den academieraad kwamen de con gresleden in het Hotel Métropole bijeen aan v een feestmaal. De eerste toast bracht daar de voor zitter van het Congres uit op Hare Ma jesteit Koningin Wilhelmina. Oorverdoo- vend applaus volgde en ging over in een „Wilhelmus van Nassauwen." Daarop bracht de generaal-consül Van den Bergh hulde aan het Belgische vor stenpaar. Na veel heildronken onder veel le ven trokken om tien uren de congresle den naar den Poesjenellenkelder, waar ter hunner eere een galavoorstelling ge geven werd. Maandagmorgen hielden de Neder landsche studenten in het Grand Café, onder voorzitterschap van den eher Joe- kes, van Leiden, hun tweede congres,- zitting. De heer Helsdingen besprak de quaestie der vacanti el eergangen om de Belgische studenten aan te sporen ieder in eigen kring voor de tijdelijke leer gangen te Leiden propaganda te maken. Een lid van ,,'t Zal wél gaan" bracht de tijding, dat in Gent de warme propa ganda voor de Hollandsche vacantiecur- susseu reeds begonnen is, en dat de Nederlanders in den zomer dan ook een talrijke groep hoogeschoolleerlingen te Leiden mogen verwachten. Het voorstel tot de stichting van een algemeen Nederlandsch Studentenblad, ingediend door den heer Van den Eede van Antwerpen, lokte een zeer lange be spreking uit. Op het studentencongres in Augustus te Maastricht ,zal de zaak verder bespro ken worden. Het laatste punt van de agenda was de stichting van een Nederlandsch. Stu dentenverbond. Na lange beraadslagin gen kwam de Bond tot stand. Men koos tot voorzitter den heer "Joekes uit Lei den. Het bestuur is samengesteld uit afgevaardigden van' verschillende hooge- scholen. Maandagmorgen, hebben de Noord en Zuid-Nederlandsche studenten hun tweede bijeenkomst gehouden. Als eer ste spreker trad op, de weled. gestrenge heer Lebon, consul-generaal der Neder landen te Antwerpen. Hij wees voorna melijk op de economische gevolgen van de oprichting' eener Vlaamsche hooge school, en zeide o.m.„De personen, die hooger onderwijs genieten versprei den hunne wetenschap onder het min dere volk, dat aldus ook uit dit hooger onderwijs voordeel trekt. Dodhi dit wordt slechts bewaarheid wanneer de hooger ontwikkelden en de mindere mensdien elkander begrijpen en ver- slaan. Het verschil van taal tusschen onze ingenieurs, industrieelen en rijken en onze werklieden, vormt eene zedelijke kloof tusschen beide standen, die slechts door eenheid van tpal gedempt kan wor den. Onze lagere klas is te weinig voor- haar voor eenigszins hoogere ontwikke ling vatbaar te maken. Zij kennen hunntf taal niet en kunnen zich niet onderricht ten in de zoo noodzakelijke vorderingen! die in hun beroep werden gemaakt, omv dat zij geen yakboeken begrijpen en de( personen aangesteld door den Staat om/, bijvoorbeeld onze landbouwers in te lichten de taal van hei volk niet kennen^ Spreker eindigt zijne korte, maar hoogs U belangrijke redevoering met de concli* sie dat het Belgische volk alleen doort een Vlaamsche hoogeschool, tot hoogei) beschaving en beroepsontwikkeling kan gebracht worden. Daarop volgden lange discussies over, de oprichting van een Groot-Nedcr- landsch studentenverbond, waaraan oa.. de bekende Aug. van Cauwelaert enj. Marten Rudelsheim deelnamen. De eerste zei o.m.: „Wij Katholieke/ studenten hebben met vele moeilijkhe-' den te kampen, daarom zoeken wij steun;1 bij de oud-hoog-studenten, wij zullen onsj te Leuven aansluiten bij dc oud-hoogstu dentenbonden en daarna waarschijnlijk bij het Algemeen Nederlandsch Verbond, en dan kunnen wij ook als groep ons! met het Algemeen Verbond vereenigen.' „De heer Marten Rudelsheim is ge-, lukkig dat de leider der Leuvenschej studenten de wakkere heer Aug. van] Cauwelaert'zoo'flink voor'de oprichting) van het verbond in de bres springt. Hij brengt als liberaal, hulde aan de Katho lieke Vlamingen die zoo veel gedaan; hebben sinds den laatsten tijd vooral' met de feesten te Leuven en te Roesse- laere en eindelijk te Mechelen tijdens' het Katholieke congres." (Deze woorden] worden stormachtig toegejuicht). Ten slotte legt men het voorstel ter, stemming: Zal er een algemeen Qroot- Nederlandsch studentenverbond gesticht wordenMet daverende toejuichingen wordt dit aangenomen. Na nog eenige gedachtenwisselingen ging men over tot de benoeming van een] commissie, die de eerste werkzaamheden leiden zal. De heer Joeckes uit Leidcni werd tot voorzitter gekozen en de na volgende heeren tot leden: Struys (Brussel), Van Cauwelaert (Leuven), Leemhorst, (Leiden), Van ltersum, te (Delft), De Ren (Geht), De Smet (Ant werpen), Fuldaucr, (Amsterdam), Spren- ger van "Eijck (Utrecht), Jhr. Tjar- da van StarkenborchLa Haie (Roden- bachsvrienden (Leuven), Schols (Aken), Van Beeck-Kalkoen (Utrecht), Van der Veen (Wageningen). Daarna werd dit belari'gfijke ^ongres gesloten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Februari 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.3 Horta. Laagste barometerstand 728.Ó Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 3 Februari: meest matige zuidwestelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkte lucht; waarschijnlijk regenbuien, zelfde tempe ratuur. STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. Vergadering van Dinsdag 1 Februari. (Vervolg). Aan de orde zijn de algemeene be schouwingen over het dienstjaar 1910. De heer Van der Doesde Wille-i bois oordeelde, dat de regeering tef- genwoordig te veel regelingen treft, waardoor inbreuk gemaakt wordt op de; bevoegdheden der commissarissen der, Koningin. Opnieuw bepleitte spr. de op neming der commissarissen van politie in het burgerlijk penisioenfonds. De heer Breebaart klaagde over; den tragen gang in zake de droogleg ging der Zuiderzee. J De heer Reekers, het eedsvraagft stuk besprekende, bestreed breedvoe rig het stelsel, dat de regeering blijk baar als het meest aannemelijke voor komt, n.l. behoud van den eedsdwangj met vrijstelling van hen, die gemoedsbe zwaren tegen den eedsaflegging hebben. De voorkeur zou verdienen de algeheele afschaffing van den eed als een minder! bezwaarlijke en gelijkmatiger werkende regeling. De heer Van Ni erop, financieel^ beschouwingen houdende, achtte het be- grijpelijk dat de uitgaven steeds sfij-1 gende zijn en stijgende zullen blijven! j piet het oog op de uitbreiding der be-j volking van ons land en de steeds hoo gere cisChen door de gemeenschap ge- steld, maar hij betwijfelde zeer emstigjl of wel de noodige en zeer geboden) j zuinigheid wordt betracht. Spreker acht-l te het voorts verkieslijker de aflossingjj onzer leeningen te vergrooten, dan om, tot dekken van /een te kort op de gewo-r ne uitgaven over een kort tijdsverloop) eene nieuwe leening aan te gaan, loopen-| de over een reeks van' jaren en waar-, voor onze kindskinderen nog den rente»; last zullen moeten dragen. De heer Staal protesteerde tegen del z.i. geheel voorbarige en onbillijke Cri», tiek in het voorloopig verslag der Kamer,; tot uiting gekomen in zake het beleid der Ministers van Oorlqg en Marines beide uitnemende deskundigen op hu» gebied, en hoogstaande mannen, die van de zaken, welker speciale behartiging hun is toevertrouwd, alle capaciteiten] buiten, fih die Aiicep N1EUWVEEN. De commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente ver gadert op Woensdag 9 Februari 1910, des namiddags te 7 uur. Het verkeer over de Kattenbrug is van af heden tot Zaterdag 12 Februari 1910 gestremd. Gedurende dien tijd zal door een pont in het verkeer worden voorzien. NOORDW1JK. De heer P. de Groot, onderwijzer aan de openbare school al hier, is benoemd tot hoofd van de openb. lagere school 1 te Bleiswijk, bij Rotter dam. Gisteravond had in café „Het For- .iwln" plaats de eerste jaarlijksche fees telijke bijeenkomst van de leden van het S. Jeroen-Gilde. De voorzitter, de heer C. J. L. v. d. Meer opent deze bijeenkomst en spreekt zijn genoegen uit zoovelen samen te zien. Hij memoreert ook tot zijn grooten spijt dat in den laatsten tijd aanvragen voor 't lidmaatschap moeten worden afgewezen doordat de zaal' een grooter getal in 2 avonden niet zou kunnen bevatten. Echter, een volgend jaar zouden de leden over drie avonden worden verdeeld, zoodat hij thans „de Gilde" in ieders steun kon aan bevelen. Voor de pauze werden opgevoerd: „Miskende trouw", een tooneelspel in 3 bedrijven, hetgeen kranig en zonder fouten werd opgevoerd. Voorat het stille spel wat tusschentijds plaats vond, was jnooi. Na de pauze kregen we op verzoek .van „Utile Dulci" een extra-nummer van jden óud-voorzitter. Deze wist weer op kranige wijze den lachlust op te wekken. Alsnu werden we vergast op „Locaal- .operette 1910". Eene zeer kunstig sa mengestelde revue. Wij zeggen niet te veel, als we dit het succes van den avond noemen, niet alleen, doch ook niet wan neer we dit als „iets beters dan voorheen" betitelen. In deze operette welke voorstelt te zijn j,de Bruiloft van Kloris en Roosje" of j,Thomasvaer en Pieternel", wordt bij den aanhef, na een lustig lied te hebben gezongen, gespeecht op ongeveer alles, oud en nieuw. Zelfs LugdunumLeiden, Jacoba van Beieren in den St. Joris Doe len, alhier. Jan van Schaffelaar op den to ren, jan Douza en Van den Bronckhorst, allen krijgen een beurt; verder vervalt deze speech in „rake zetten", o.a. de ge heimhouding in onzen gemeenteraad, de badgasten enz. enz. Weer verder wordt dit een nieuwjaarswensch aan den Zeer- Eerw. Heer Pastoor, Burgemeester, Ge meenteraad, Electrisch licht, hetgeen eer-, lang met gloeiende spijkers 't strand zal verlichten, het bestuur der gilde, de kies- yereeniging en wat al niet meer. Kt wordt gevolgd door een gemengd koor dat zingt: Vaarwaterlief, vaarwaterlief, Wanneer zal men u graven? De schipperij is hier in nood, Niets dan een vuile moddersloot, Vaarwaterlief, vaarwaterlief, Wanneer zal men u graven? Het behoeft geen betoog dat dit lied in sloeg. Niet minder het lied bezingend den lof op den chef onzer politie met lijn hond „Betsy". Evenzoo het lied op de rolschaatsensport, hetgeen hier moei lijk uit te oefenen is door „de slechte we gen." Dan weer komt men vertellen dat de kermis nog niet wordt afgeschaft en jdat onze Oranje Vereeniging vooral de Prinses Julianadag in hooge eere moet houden. Ook de besturen der IJsclubs alhier werden niet vergeten en werden verweten dat ze altoos hardrijderij'en uit schreven als het ging dooien enz. enz. Niemand en niets werd vergeten. Ook niet koningin Emma of koningin Wilhel- tnina of prinses Juliana, wien in kern- jachtige bewoordingen hooge fof werd toegezwaaid, eindigend met een driewerf ijlang leve." Daarna werd een dans uitgevoerd op 'de muziek van ,,die Freischütze", welke levenals het voorgaande zeer mooi w?.s Oprecht gemeend en welverdiend was dan ook het woord van dank door den voorzitter na afloop u-igesproken. Wel gemeend het woord dat „Utile Dulci" Js de kracht en steun der St. Jeroen-giFde, |welke is een noodzakelijke instelling om :hare onderafdeelingen niet alleen, maar Vaarvoor „Utile Dulci" toont iets dege- 'fijks te kunnen voortbrengen, als beloo ning voor bet Gilde-lidmaatschap. De voorzitter dankte ook nog den heer Nijsten, ue'ke zich geheel belangeloos be schikbaar heeft gesteld ter vioolbegelei ding. Onwetens en onwillig werd door den voorzitter iemand vergeten en wel' den regisseur, kapelaan Niehus. Wij meenen echter volmondig te mogen vertolken het gevoel van dank van alle aanwezigen voor de vele en groote moeite welke het instu- deeren en samenstellen van het program ma van hedenavond moet hebben gehad. Ook komt een woord van lof toe aan Idea grimeur, den heer v. <i Heijden wiens werk dezen avond onberispelijk tyas. Wij meenen hierin te mogen toevoe gen dat eene voorstelling der dub hl «e k!ee<Jtrdrqth.t „Locaal operette NOORDW1JKERHOUT. R. K. Kies- vereeniging. Dinsdagavond vergader de R. K. kiesvereeniging Recht en Orde. Nadat de notulen gelezen waren, deed de penningmeester rekening en verant woording, waaruit bleek, dat de rekening sloot met een batig saldo van fil.Oó1/^, terwijl de inkomsten bedroegen f 125.49i/a De daartoe benoemde commissie stel de voor den penningmeester te dechar- geeren, hetgeen geschiedde. De vooriTitter, de heer B. Bulten, gaf verslag der Centrale en Bondsvergade ringen. Vervolgens zette hij in een Vorte rede de gronden uiteen, waarom hij niette genstaande de vrije stemming der vorige vergadering, toch zijne benoeming als voorzitter niet kon aanvaarden. De heer S. Pennings werd daarna als voorzitter gekozen niet 26 van de 37 stemmen, ter wijl als bestuursleden in plaats der hee ren P. Verdegaal en H. Heemskerk, die ook bedankten, de heeren A. van Leêu- wen en P. Kerkvliet werden gekozen. Met een opwekkend woord ook voor 'de vorming van het comité van bijstand, sloot de voorzitter de vergadering. SASSENHEIM. Aan het postkantoor alhier is gedurende de maand Januari 1910 ingelegd f765.49 en terugbetaald f1702,69. Het laatste door het. kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 410. De gymnastiek- en schermvereeni- ging „Sparta" alhier geeft 7 Februari a.s. eene uitvoering voor hare donateurs met medewerking van de heeren Van Leeuwen en Helmann, uit Leiden. De R. K. Tooneelvereeniging „Ge not door Samenwerking" onderafdée- ling van den Ned. R. K. Volksbond gaf Dinsdagavond een uitvoering voor hare donateurs en kunstlievende leden. In zijn openingswoord verzocht de voorzitter aan de dames hare hoeden! af te zetten en de heeren voor eenige uren het rooken te laten, aan welk yer- zoek bereidwillig werd voldaan. Opgevoerd werden „De zoon van den werkstaker" „De gefopte Socialist", Het betooverde Logement" en „dé twee Kunstbroeders", welke stukken ook op de f eestvergadering van de afdeeling waren opgevoerd en nu even best van stapel liepen, als op die avonden. De spelers gaven blijk, dat zij voor hunne taak berekend waren, alle onge voerde stukken kenden zij op hun duimp je, hun viel dan ook een langdurig ap;- pLaus ten deel. De heeren H. Osen- darp, van Warmond, toonde ook dezen avond, (fat hij een bekwaam grimeur is, eyenals de heer J. Corel, van. Noordr vvijkerhout, die een uitstekende pianist Is- Ten slotte gaf de heer M. Bruijnen nog een voordacht getiteld „Aan het venster," welke voordracht zeer in den smaak viel. Tn zijn sluitingswoord dankte de voor zitter voor het applaus de vereeniging! ten deel gevallen', waaruit bleek, dat de gegeven stukken zeer in den smaak waren gevallen. Ook dankte hij de aan wezigen voor de trouwe opkomst (de geheele zaal was bezet) tevens deelde hij mede, dat wanneer bij een volgende uitvoering het aantal donateurs en kunst lievende leden de 150 had overschre den, het bestuur der tooneelvereeniging) het plan had opgevat, de uitvoeringen in twee avonden te splitsen. De yoorzitter dankte ook nog den regisseur, den heer J. Bruijnen, die zich zooveel moeite ge geven had om dezen avond goed te doen slagen. Na de uitvoering bracht men' nog eeni ge uren gézellig in1 de zaal door. VALKENBURG. Gisterenavond gaf ons harmonie- en tooneelgezelschap haar 12de uitvoering, ondier leiding van den directeur, die heer J. A<L Hupkens. Deze uitvoering werd aangeboden aan h.h. do nateurs en begunstigers in de concertzaal, ingang Sluissteeg na 5, Bij het zien van het programma bleek het dat het weder rijk voorzien was, er prijkten n.m;. 9 muzieknummers op, welke allen uitstekend werden afgespeeld. Doch het lachsucces kwam pas bij de voordrachten, welke, ais no. 5, „Ook een Lid," no. 6, „Twee slachtoffers der nieu we Woningwet," no. 7, „Joost Uilenspie gel", blijspel in .één bedrijf. Hier was Jcost de hoofdman, het moet gezegd en het was ééne roep uit de zaal: wat speelt die Joost zijn rol toch bijzonder goedl Daarna kregen we te hoorenï,Het gala diner te Poppefendam." Dit stuk viel ook danig in den geest Alles te samen genomen is deze uit voering prachtig gestaagd. Ook de gri meering was prachtig verzorgd. Dus ook een pluimpje aan den heer Kortekaas van Oegstgeest. Nog zij vermeld dat a.8. Don derdag hetzelfde programma zal worden gegeven tegen een entrée van 50 cent per plaats. Als deze zoo slaagt gelijk dfe van gisteravond, dan kan het Harmoniegezel schap van Valkenburg gerust weer studie gaan maken voor een volgende uitvoe ring want daar wordt al met verlangen naar uitgezien I VOORSCHOTEN. Qistera/vond gaf de Mym Ss» RJ& VsftabsfiiiJJte M.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2