BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. den heer White tot de overtuiging ge bracht, „dat het in de Vereenigde Sta ten minder gevaarlijk is om een hert te Wooden dan een mensd>." White verklaarde aan een dagblad, tr voor te kunnen instaan, dat in het jaar 1910 in de Vereenigde Staten vijf duizend menschen zouden worden ver moord, die allen aan dat lot zouden .ontkomen, indien de strafwetten in de Vereenigde Staten niet zoo slap Wer den toegepast. Ook de onmiskenbare sympathie die het groote publiek in Amerika in vele gevallen voelt voor moordenaars, doet veel kwaad. Twintig jaar geleden werden er jaar lijks een 1500 moorden in de Vereenig de Staten bedreven tegen 8000 's jaars hu. Het percentage moorden in de Ver eenigde Staten is 43 maal hooger dan in Canada en 8 maal hooger dan in Bel- jgië, waar het te dien opzichte toch slecht gesteld is. Nu worden in België Idoodstrafvonnissen niet ten uitvoer ge legd. In Canada worden van elke acht terdoodveroordeelden er zeven geëxcu seerd. In Londen werden in een jaar 13 moordenaars gevonnist, van wie er 11 zijn opgehangen. In de Vereenigde Sta ten wordt op elke 47 moordenaars één terechtgesteld, en de gemiddelde duur Ider vrijheidstraffen bedraagt voor |moordenaars slechts 7 jaar. De straf rechtspleging in de Vereenigde Sta ten is op den duur ontaard tot een ad- Vocatenspelletje. In aansluiting op bovenstaande be- ]Ktiouwingen van White is het wel inte ressant, dat de buiten!andsdie bladen een mededeeling bevatten, waarin het jaantal moorden, in den loop van Janua ri 1910 in Grooter New York gepleegd, |14 heeft bedragen. Engeland. De Katholieke kathedraal. Naar de „Tablet" mededeelt zal de prachtige katholieke kathedraal vsfii Westminster den 28 Juni van dit jaar plechtig worden geconsacreerd. Wel is de kerk, waarvan de bouw nu 15 jaar geleden begonnen werd ,na haar Inwijding, reeds enkele jaren in gebruik en werden er o.a. bij gelegenheid van het Eucharistische congres in jonden In !jl9G8 de kerkelijke plechtigheden in' ge vierd, maar de plechtige consecratie had pog niet plaats gehad. Voor die plechtigheid heeft men nu Wen 28 Juni van dit jaar uitgekozen, iden 60sten verjaardag van het herstel der katholieke hiërarchie in Engeland door Pius IX. Zooals te verwachten is zal de con secratie van de „moederkerk van het katholieke Engeland", zooals de „Ta blet" de kathedraal noemt, voor alle Engelsche katholieken een hooge feest dag wezen. Reeds worden dan ook alle schikkingen getroffen om aan de plech tigheid een grootst mogelijken luister bij te zetten. De bisschoppen van Newport en Cliston zullen bij die gelegenheid prediken. "Omtrent den financiëelen toestand van 1de kathedraal deelt het katholieke week blad nog mede, dat op de kerk nog 84.000 gulden bouwschuld rusten. Voor echter de kerk i mvendig geheel volgens Jde gemaakte plannen tot een der mooi ste kerken misschien van de-wereld ge blaakt zal zijn, zullen nog duizenden noo- idit zijn. De „Tablet" geeft alleen een lijst van hetgeen voor de onmiddellijke behoefte noodig zou zijn en ook dit be loopt een aanmerkeljjk cijfer. Kerknieuws. Opzienbarende bekeering. In Graymoor aan de Hudson, op vijf tig mijlen van New. York, zijn twee kloosters, één mannen- en een vrouwen klooster, van de Anglicaan9che tot de Roomsche kerk overgegaan. Hun pon- gregatie droeg den naam van „Society of Antonement" (Sociëteit van Uitboe ting) en trok hare volgelingen uit de vurigste Episcopale Protestanten. Het doel van hen en hun hoogbegaaf den stichter Paul James Francis, was: eenheid te brengen tusschen Anglicaan- sche cn Katholieke Kerken. Tién jaren lang volhardden ze nog in hun dwaal begrippen en in de ittusie dat een we- derzijdsche toenadering mogelijk zou wezen. Een zeer hoogstaand en vooral onder Protestanten zeer verbreid tijd schrift „The Lamp" was bestemd om hun leer te verkondigen. Geen wonder dat hun bekeeripg groot opzien baarde in de Vereenigde Staten. Dezer dagen nu, ontvingen wij een circulaire van het bureau „du Messager du Coeur de Jésus", gevestigd te Dïor- nik, de Fransche vertaling bevattend van een mededeeling en een oproep door de redactie van „The Lamp" in de we reld gezonden. Daarin wordt verhaald, dat het tijdschrift sedert drie jaren in het leven had geroepen een „Gebeden- verbond voor den terugkeer van alle christenen tot de eenhied der Kerk." Verleden jaar eerst hadden ook ee*i groot aantal Katholieken aan die ujt- noodiging gehoor gegeven. En hun ijver voor een intentie, die zoo eervol is voor God, zoo belangrijk voor Gods Kerk op aarde, werd aanstonds beloond. Den 30sten October 1909 werd de religieusc communanteit in haar geheel in den schoot der Roomsche Kerk opgenomen. „Wat kunnen we niet verwachten, zoo gaat de redactie zelve voort, nu „The Lamp" van Protestant officieel Katho liek is geworden? Onze protestantsche abonné's hebben we behouden, en door het feit, dat zij ons bijbleven, hebben we recht te gelooven, dat ook zij van een vurig verlangen bezield zijn om tot de eenheid komqi, dat ook zij hunne gebeden met de onze zullen blijven ver eenigen. Toen dr. Pusey vernam, dat een groot aantal katholieke kloosterlingen op het vasteland voor de bekeering van den 'grooten Newman baden, toen gaf hij als zijn meening te kennen dat de gebeur tenis niet lang meer zou uitblijven. Ook ons is het een ontzaglijke troost geweest tt vernemen, toen we nog in twijfel waren, hoe duizenden Room- schcn hun gebeden vereenigden. voor ons.' t De brief eindigt met een aansporing om de geestelijke aalmoezen van gebed en offer voor hun heilig doel te verdub belen. (Tijd.) De eerste vrouwelijke ingenieur. Mej. F. G. van Neck de eerste da me die dezer dagen het examen aflegde Voor civieNingenieur, en met succes (wordt met ingang van half Februari in dienst gesteld bij de Rijkscommissie voor Wraadmeting en waterpassing alhier, in Hoofdzaak om werkzaam te zijn bij de be tekeningen. (Vad.) „Voor Eer en Deugd." Als opvolger van wijlen Mgr. Corten, Werd door het hoofdbestuur dat gister .te Rofduc vergaderde, tot voorzitter van 'fjEer en Deugd" gekozen de Zeereerw. Zeergef. heer L. Schrijnen, directeur van RoWue. De Berlijnsche correspondent Van het SM. seint: Gedurende zijn oponthoud te Berlijn bracht Prins Hendrik der Nederlanden Cen bezoek aan de Königtiche Preussische 1 IMilrtarbahn te Berlijn, Om de werking te Sten van het apparaat, uitgevonden door Onzen landgenoot J. van Braam, te Parijs "woonachtig, om te verhinderen, dat loco motieven doorrijden, wanneer het signaal Op onveilig staat. Dat toestel, aangebracht op locomotief en seinpaal, gedurende vele jaren reeds in werking *bij de Preuss. 'MUitarbahn, is door tien'Pruisischen staat voor verschillende spoorwegdirecties aan gekocht. Prins Hendrik, die vergezeld Werd door den gezant en den legatie- raad te Berlijn, woonde de werking op de locomotief bij en toonden zich zeer tevreden. De demonstratie, die bijge woond werd door de leden van den Prui sischen Landdag, geschiedde door de (autoriteiten van de MUitarbahn. De Nederlandsche Staat heeft een Be» •telling gedaan op dit toestel voor een sectje h^rer lijnea Woerdep.—Lejd^en. die rondom het bed geplaatst worden. Dan bedekt men alles onder een laken dat boven aan het bed vastgemaakt om de kommen heen, tot op den grond moet neerhangen, en akius een gesloten ver trekje vormen zaf, dat spoedig geheel met waterdamp gevuld zal zijn. Na eenige uren iijn dan al die veront rustende teekens verdwenen. Een herhaling kan zich nog voordoen tijdens den volgenden nacht, doch men moet zich daardoor evenmin verontrus ten. Men beginne enkel met dezelfde be handeling. (H. v. A.) Land- en Tuinbouw. De valsche kroep. De valsche kroep kan gemakkelijk ver geleken worden bij een spook, dat velen bang maakt, maar dat waarlijk noch een menseh noch een dier ooit heeft kwaad gedaan. Toch heeft het verschijnen dezer voor bijgaande kwaal reeds vele moeders erg bevreesd gemaakt. Gewoonlijk doet zij zich voor, wanneer de roode koorts of de kinkhoest heerscht, maar het is ook mogelijk, dat zij verschijnt zonder bepaal de reden. Het kleine kind ging 's avonds volko men gezond rustig slapen en wordt plot seling zeer opgewonden wakker. Zijne ademhaling schijnt buitengewoon moei lijk. Na eenigen tijd wordt zij zelfs pie pend. Aanvallen van drogen hoest, ver scheuren het de borst. De keel fluit. Het richt zich in zijn bedje op met verwil derde oogen, Iaat duidelijk eene groote benauwdheid bemerken en valt dan weer bezweet neer. Er bestaat eene groote be vangenheid en eene hevige koorts met bloedsopdrang naar het aangezicht volle- digt dit vreesaanjagend schouwspel dat wef geschikt is om gansch het huis over hoop te zetten. Toch moet men er /jch niet om be vreesd maken. Een om ?rzoek dat ieder een gemakkelijk doen kan, zal spoedig de vreesaanjagende kwaal doen ontmas keren. Alles hangt hier van af, of de stem van het kind verdoofd is tijdens de aanvaL Jen. Is zij verdoofd, loop dan snel naar den geneesheer, want gij hebt met de ware kroep te doen. Is -.et verdoofd, dan staat gij enk ■•oor een geval van valsche kroep, of wetenschappelijk ge sproken van piepende keelontsteking, die nog nooit -nds dood veroorzaakt heeft tenzij die vit, de moeders.... uit schrik. Om het onderzoek verder te volledigen, zie men in de keel van den kleinen zieke: de valsche kroep laat geene witte deden zien, die bij de ware kroep zonder moeite word en waa rgenc rn en. Eindelijk moeten wij doen opmerken, dat de ware kroep zich op veel verrader lijke wijze vestigt dan de haar gelijkende piepende keelontsteking en dat zij zich nooit plotseling vertoont zooals de laat ste. Als geneesmiddel heeft menigeen enkel medicament noodig Men legge vooreerst eene spons of doek achtmaal gevouwen en doorweekt met warm water op de keel, waarna alles bedekt wordt met een stuk toileciré, zooals dit gebruikelijk is. Tevens zet men een groote hoeveelheid water te warmen tot het kookt en dan giete men het jn verscheidene kommen Bloembollencultuur. Hoe de restanten der bloembollen aan den man worden gebracht, en van welken verderfelijk en invloed zij voor het bloem bollenvak zijn, geeft 't onderstaande weer een duidelijk bewijs. We schreven reeds half Januari, toen op de markt, in een der plaatsen onzer noordelijke provincies, een reizend han delaar in bloembollen deze restanten trachtte te verkoopen. Handelaar, staande achter een kar, met eenige kisten minderwaardige Hyacin then, narcissen, crocussen, knollen van Calla's of Aronskelken enz., wist zijn waar wel aan te prijzen. Hij schilderde deze haast onbruikbare bollen met zijn daavoor welgekozen woorden uit als de grootste wonderplanten die er bestaan. De handen ongeveer een meter uiteen houdend, toonde hij aan de hbogte der plant, de bladeren en bloemen werden eveneens op de onmogelijkste wijze voor gesteld. De behandeling werd, op de meest eenvoudigste wijze voorgespiegeld en ten slotte verkocht voor 10 cents per twee bollen. Het spreekt van zelf, dat tal van onwe tende koopers hierop ingaan, en van deze wonderbollen zich al de schoonste illusies voorstellen en al in hun geest de bloemen voor de ramen zien prijken. Genoemde wonderplanten waren echter bollen van minderwaardige narcissen, welke al zoo ver uitgeloopen waren, dat een bloem voortbrengen haast niet meer mogelijk is. Eveneens werden op dezelfde manier van aanprijzing verkocht bolletjes van miniatuur Hyacinthen voor den prijs van 5 cent per stuk. Deze miniatuur Hy acinthen werden door den handelaar ge noemd „Ster van Bethlehem". Zoo ook zullen de kaalgepeldc crocussen ook wel voor 5 ct. per stuk worden verkocht, mis schien wél' als droogbloeier of Colchi- cum of zoo iets. Onnoodig is het te zeggen, hoe derge lijke toestanden een na-deeligen invloed! uitoefenen op het bfoembobllenvak, en de koopers, die eens beetgenomen zijn, zullen terughouden weder bollen te koo- pen. Op deze wijze wordt ook zeer ze ker de markt voor de tuinbouwproducten verknoeid en de liefhebberij van het pu bliek gefnuikt "Wanneer echter de bloembollenkwee kers hun restanten bloembollen niet voor een Juttelen prijs aan z.g. marktventers verkoopen, zal in dezen toestand veel ver beterd kunnen worden. Wanneer dan het publiek zich voor den aankoop van bloem bollen zal wenden tot vertrouwde blocm- bollenh3ndelaars, en dan niet in Januari maar reeds in den voorherfst, dan zal in ieders belang in deze zaak voor goed een einde worden gemaakt. Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Mijnheer de Redacteur. Nu heeren Regenten van het R.K. wees en Oudeliedenhuis gemeend hebben door middel van uw blad eenige opheldering te geven in zake het niet opnemen van gehuwde oude lieden in bovengenoemde inrichting, verzoekt ondergeteekende nog maals eenjge plaatsruimte. Met ingenomenheid constateer ik, dat oak heeren Regenten gevoelen de leemte die bestaat. Uit de mededeeling door het geacht bestuur gegeven blijkt thans, dat de oorzaak van dat noodlottig besluit niet aan hun maar helaas aan de gehuwde lieden zelf ligt. Dit is zeer te betreuren en nog meer, daar deze de aanleiding zijn, dat ook hier de goeden voor de kwaden moeten lijden. Ook heeren Regenten zien dezen toe stand niet gaarne bestendigd, zij zel- ven betreuren het besluit wat eerst genomen werd nadat zij alle pogingen in het werk hadden gesteld. Zij erkennen dan ook volmondig, dat het niet opnemen van gehuwde oude lieden een euvel is, dat het gesticht aankleeft. En, M. de R., een ieder is het thans duidelijk, dat dit euvel enkel en alleen kan en zal verholpen worden, wanneer het bestuur door geldelijke bijdragen daarin wordt gesteund. Ik hoop dan ook, dat het bestuur spoedig in staat wordt gesteld aan hare plannen gevolg te geven en iedereen moge bijdragen aan dit zoo bij uitsteK werk v„a christelijke naasten liefde. Dan zal Leiden weer spoedig in het bezit zijn van een R. K. gesticht voor ouden van dagen, voor hen, welker maat schappelijke positie een dergelijke ver pleging zoo hoog noodzakelijk maakt. U, Mijnheer de Redacteur, mijn vrien delijken dank voor de aan mij afgestane plaatsruimte. H. B. IJ. W1JTENBURG Men meldt uit Rosmalen aan de 'sH. Ct.: Vermoedelijk door een defect aan de Vlampijpen was de machine van trein 1404 die hier Zaterdag ongeveer 11 uur voor middag passeerde, in brand geraakt. Of schoon de vlammen reeds onder de ma chine uitsloegen en een rookwolk het ge- heele onderdeel der locomotief omhulde, was het ongeval voor het treinpersoneel toch onopgemerkt gebleven. Door de op lettendheid van den arbeider-rangeerder J. B. Snijders die op het stations-emplace ment dienst deed, en die zoo spoedig hij het ongeval bemerkte, het waarschu- wingssein tot stoppen gaf aan den machi nist, is het te danken dat grootere on gelukken zijn voorkomen. De arbeiders- ploeg onmiddellijk ter assistentie opgeroe pen, wist na korten tijd de vlammen te blusschen. Eerst nadat een hulpmachine uit Den Bosch was ontboden, kon de trein de reis voortzetten. In het Friese he dorp Mil dam is een man zekere J. H., die sinds gerui- men tijd aan hoogmoedswaanzin leed, plotseling in zoodanige mate krankzinnig geworden, dat hij al zijn huisraad; ver nielde, 't behang van den muur scheurde en hij zijn 2 buren met een dikken stok en een vork mishandelde. Ook zijn hond moest het ontgelden, waarbij den stok van een schoffel, waarmee hij 't dier on - barmhartig sloeg, in twee stukken brak. In het belang van de veiligheid der huisgenooten en buren begaven twee per sonen zich naar den burgemeester te Hee renveen, die nu twee maréchaussees naar de woning van den ongehikkige zond om de noodige maatregelen te nemen. Te Leek (Gr.) hebben bal dad i- gen bij nacht een gat geboord in het schip van den heer Z. de Wit, zoodat, toen het scheepsvolk ontwaakte, het vaartuig zin kende was. Met pompen en scheppen is het schip met groote moeite boven gehou den, waarna de opening werd dichtge maakt. Naar de daders wordt gezocht. Een 21-jarig meisje M. L., uit Zegwaard en dienende te Zoeterwoude, had zich gesteld onder behandeling van een z.g. deskundige voor vrouwen fc Dordrecht. Het meisje is overleden, doch het lijk door de politie rn beslag geno men. Wel had een geneesheer de ver klaring afgegeven, dat hersenvliesontste king de doodsoorzaak was, doch hij was pas geroepen toen het meisje al stervende was en hem een valsche voorstelling van de oorzaak der ongesteldheid was gege ven. De politie werd echter door den stief vader gewaarschuwd; deze stelde een ern stig onderzoek in, waarvan het gevolg W»s, dat de vrouw in hechtenis werd genomen. De justitie die de zaak verder onderzocht, vond termen de gearresteerde in voorloopige bewaring te houden. Te Dinxperlo deed een onder wijzeres aan de openbare dorpsschool vergecfsche moeite om haar salaris over het laatste kwartaal te krijgen, omdat er geen kasgeld was. Toen zij ten gemeente huize zich daarover beklaagde, zonder eenig resultaat, zeide zij den burgemees ter hierover te zullen aanklagen. De bur gemeester vond het optreden van zoo'n kind ongepast. Gevaarlijk genoegen. Een agent van politie heeft Zondagmiddag te Rot terdam een jongen van 14 jaar gegre pen, die een dwarslegger plaatste op de tramrails in de Tweede Rosestraat. Ge vraagd waarom hij dit deed, zeide de jon gen, dat hij wel eens zou willen zien hoe het ging als er een tram derailleerde. Aangaande de ontploffing in een mijn te Primero wordt gemekt dat 79 lijken zijn teruggevonden aan den voet van den luchtkoker, waarde mannen klaar blijkelijk gepoogd hebben zich te redden, zoodat zij gestikt zijn, bij den strijd voor de vrijheid. Officieel wordt bekend ge maakt dat 149 man in de mijn werkten, op het oogenblik der ontploffing. Te Ne wcas 11 c-und c r-Ly m e is 'n vrouw tot boete en kosten van het geding veroordeeld, omdat zij op een verkiezings dag den unionistischen candidaat in zijn tuf met blauwsel het overgoten. De vrouw zei„Op de verkiezingsdag geldt er geen wet, dan kan je doen waar je zin in hebt". De rechter beduidde het haar an ders. M a i c t j e J a r e t h i, ee n kind van 10 jaar te Berlijn, heeft Zondagavond een poging tot zelfmoord gedaan, door zich uit de vierde verdieping te werpen. Za terdag had hare moeder haar opgedragen de kamer schoon te maken. In plaats van dit te doen, had zij 's middags op straat gespeekl. Toen de moeder het kind een standje gaf en met een pak slaag dreigde, schoof het plotseling een raam open en sprong naar beneden. Het kind viel op een grasveldje op de binnenplaats. Be wusteloos eu in hopeloozen toestand werd het in een gasthuis opgenomen. Een Roeraeensche boerin heeft het leven geschonken aan een kind met 2 hoofden, vier armen en vier beenen. Eigen lijk is men 't er niet over eens of het één of twee kinderen moeten genoemd wor- de.u. Daar de moeder zeer ziek is, wor den de tweelingen, die de Siameesche tweelingen in merkwaardigheid overtref fen, kunstmatig gevoed. De ouders heb ben reeds tal van aanbiedingen gekregen van ondernemers van tentoonstellingen. Bij een Jjefdadjgh eidsf e e s t ip het stadhuis van ViHamosa bij Palermo waar schoolkinderen onthaald werden, is de vloer inge2akt. Tal van kinderen 2ijn gewond. Kamper ui in den Oost. Aan j,De Locomotief" wordt uit Makassar geseind Veertien dagen geleden werd van Ba tavia een ambtenaar van de in- en uit voerrechten hierheen gedirigeerd, die met een geheel' complete kantoorinrichting kwam en in opdracht had, zich naar een plaats Palolong te begeven die in het ge west Celebes moest liggen, ten einde V daarna op die plaats een tolkantoor té) openen. Hier gekomen bleek echter dat! het bestaan van dat Palolong aan niemand? bekend was, zoodat die ambtenaar met: de volgende boot weer naar Batavia is* teruggekeerd. Dat geval werkt hier groo te hilariteit. Omtrent het spoorwegonge luk van den Brighton-sneltrein aan het station Stoat's Nest, waarvan de tele grammen berichten, worden volgende bij-1» zonderheden gemeld. De trein bestond uit een locomotief,' tien personenwagens en een Pullman- waggon. Het ongeluk moet veroorzaakt zijn door het breken van een wagenkoppe- lmg. Het voorste gedeelte reed een eind voort, tot het eindelijk tót saan' ge bracht kon worden; het achterste ge deelte ontspoorde en het vierde rijtuig viel omver. Zes der gedoode passagiers en de meeste der ernstig gewonde za ten in dat rijtuig. Voorts zijn nog wa gens omvcrgevalleu en op de steenen helling verbrijzeld. De zevende die om het leven kwam was geen passagier, maar iemand die zich op 't perron bevond en onder den omvervallenden waggon werd verplet terd. v De dertien passagiers in den Pullmon- waggon bleven ongedeerd. Er zijn, gelijk men weet, 2ó men schen meer of minder ernstig gewond. De eerste man, die op de plaats van" het ongeluk kwam, hielp een meisje uit een verbrijzelde wagen halen. Haar borst was deerlijk gekneusd. Ze vroeg met zwakke stem haren helper„Zoudt gij mij een kus willen geven, vóór ik sterf. Dan weet ik, dat er tenminste iemand bij me was die van mij hield."- De man gaf haar een kus en snelde schreiend heen. Althans, zoo lezen we in een Engelsch blad. Aan de gewonden werd snel en met veel zorg en toewijding hulp verleend. Bij het herkennen van de dooden door hunne betrekkingen zag men hartroeren de tooneelen. Onder de passagiers waren ook twee jonggehuwden op de huwelijksreis. Zij kwamen er echter goed af; de jonge vrouw werd gewond, maar slechts licht. Verkoopingen. LEIDEN, 11 en IS Febr. 's Morgens 11 u. Notarishuis aan den Burg, Bomv- manswoning met weiland aan den Wei- poortschen weg onder Zoeterwoude gr. 8.39.62 H A. Notaris mr. C. H. P. Klaver- wijden. LEIDEN, 12 en 19 Febr. 's Avonds 7 uur, Notarishuis aan den Burg, 43 hui zen en erven, allen te Leiden, nader in de annonces van deze courant omschre ven. Notaris mr. J. A. F. Coebergb. LISSE, 9 en 16 Febr. 's Namiddags 2 uur. Kolliehuis ;,De .Witte Zwaan". Heerenhuis, bloembollenhuis en bouwter rein 13.82 A. Notarissen van .Traa en ,Weve te Rotterdam en TuijmeFaar te Lisse. LEIDEN, 5 en 12 Febr. 's Avonds 7 uur, Notarishuis aan den Burg. Café- Restaurant j,Zum Rathskeller", Breestraaf 99, 1.14 A.; huis Wille Laan 7, 45 c.A.i scheepstimmerwerf met woonhuis, te Lei- derdorp, Doeslaan 40, 12.34 A. Notaris J. C. A. Oordon. KOUDEKERK, 8 Febr. 's Morg. 11. uur, Koffiehuis van van Egmond. Afsi. Broodbakkerij met woonhuis en stalling. Notaris C. Korteweg. RIJNSBURG, 3 en 10 Febr. 's Morg. 11 uur, café Coster, vijf woonhuizen aan den Noordvvijkerwegeen aan de Smit- steeg, hvee aan den Vliet en een aani den Heerenweg; een blok van 6 woningen aan den Vliet, en een van 5 woningen! aan den Heerenweg. Notaris Binnendijk', te Noordwijk. HAARLEMMERMEER. 14 Febr., 's j Morgens 11 uur. Koffiehuis Loogman. j Huis met schuur aan de Ringvaart bij de' Leeghwater. 8.45 A. Notaris W. Veen-' stra te Oudewetering. RIJNSBURG, 17 en 24 Febr. 's Mor gens 11 ure, café Central. Vier percee- len leel- of bloembollenland. Notaris mr. D. van Riesscn te Katwijk. AARLANDERVEEN (dorp.),- 3 Febr, 's Morgens 10 uur, Boerderij van P. i Schouten Dzn. Boelhuis. Deurwaarder I'. H. Versluis te Alfen. BODEGRAVEN, 15 Febr. 's Morgens 11 uur. Koffiehuis Zaal. Woonhuis aan; de Tocht, 1.51 A. Notaris B. D. Kriisc- mann. AARLANDERVEEN, 4 Febr. 's Mor-; geus 10 uur, Boelhuis'ten s'terfhune van j. van Stein, Noor'deinde. Notaris mr. C. v. d. Lee. BOSKOOP, 16 en 23 Febr. 's Morg, 11 uur, hotel Klaassen, Juinveld met ge bouwen en getimmerten 2.73.81 U- Aj Huis aan de Voorkade 28, 5.23 A, No*i tarjs Maarschalk,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6