Uit Stad en Omgeving genvalier voor onze gemeente, wier fi- ïxantiëele toestand toch niet zoo roos kleurig is. LISSE. In een spoedeisChende verga dering van den gemeenteraad werd me- :dedeeling gedaan, dat het Rijk zjjn bod voor het postkantoor had verhoogd tot f17.500 en werd met alg. stemmen be sloten dit aanbod te aanvaarden op de voorwaarden in Jiet schrijven van den Inspecteur der Posterijen en Telegrafie genoemd. De gemeente zal daardoor de beschikking houden over een stuk grond ter grootte van 100 JVP; de politiepost daarentegen is bij den verkoop inbe grepen. 't Ging gisteren weer slecht met het tramverkeer. Bracht de veetram het tot Leiden, op de terugreis kon hij niet verder dan Postbrug. De tram welke yuim 7 uur van Lisse naar Leiden ver trekt bleef bij den bloemist Onderwater i in de sneeuw steken en was tevens zonder stoom. Met behulp van het personeel van O. werd de ketel volgedragen waarna te fuim 10 uur een machine van Hillegom de tram terughaalde. Den geheelen dag bleef de dienst gebrekkig. NOORDWIJK-BINNEN. Voor de 'Donderdag gehouden aanbesteding van het lossen der steenkolen ten behoeve der Gasfabriek waren slechts twee bil jetten ingekomen. Er werd ingeschreven door L. Steen voorden Senior voor 31/2 cent p. Hecto liter, Frans Steen voorden Jacz. voor 21/2 cent per Hectoliter. Het werk is gegund aan den laagste inschrijver. Om den term te bezigen onder wel ke ons dit bericht bereikte, „gisteren morgen een heele tram met boeren blij ven steken in de klei." Boeren en boertjes welke ter markt gingen kwamen tot de onaangename ontdekking dat de tram niet verder kon dan de Katwijker weg, tengevolge der sneeuw. Eerst te ruim 5 uur keerde deze tram in 't dorp terug. OUDE-WETER1NG. Gisteravond gaf de rederijkerskamer „Joost van den Von- del" haar 7e uitvoering voor donateurs en kunstlievende leden in de zaal va nhet bondshotel „Hollandia." De voorzitter, de heer ."J F. de Ren, opende met een kort woord de feeste lijke bijeenkomst en heette alle neen har telijk welkom, in het bijzonder de leden harre» zustervereeniging van Noordwijk, welke allen aan de uitnoodiging gevolg hadden gegeven deze uitvoering bij te wo- nen. De zaal was goed bezet. No. 1 van het programma luidde: John Alman, drama in 4 tafereelen met een voorspel „de kin derroof". Den inhoud van het stuk weer te geven, achten wij onnoodig. Wat de uit voering betreft, wij kunnen volmondig ge- tuigen, dat deze uitmuntend geslaagd is. Een woord van lof mag daarom den spe lers niet onthouden worden. Dat het pu bliek in het spel opging, getuige de Onafgebroken stilte, welke er heerschte, men kon soms een speld hooren vallen. Jfet stuk nam een groot gedeelte van den avond in beslag. Na de pauze kregen we een blijspel „Het spreekuur van den Dok ter", klueht in één bedrijf. Ook dit stuk verwierf verdiend applaus en zonder on derscheid te maken kunnen we zeggen, dat alle rollen verdienstelijk gespeeld wer den. Een woorcl van hulde aan den re gisseur van „Joost van den Vondel" wien het zeker menig moeitevol en werkzaam uur zal hebben gekost, dezen avond te doen slagen. Maar zijn moeite werd dub bel beloond. De heeren musici, violist en pianist, vulden door hun zeer verdiuen- stelijk spel, de tussch en pauzen aan. Een gezellig bal besloot den avond. De leden van „Joost van den Vondel" mogen met genoegen op dezen avond te- f rugzien en wij hopen nog vaak in de ge legenheid te zijn van zoom avond te pro fiteer en. r Na afloop bracht de president van de reciteerclub „Utile Dulci" van Noordwijk, openlijk dank voor de hartelijke ontvangst (.'en voor den genoegelijken avond onder hen doorgebracht. RIJNZATERWOUDE. In het Café Van den heer Loderus zal op Donder dag 3 Febr. des voormiddags tien uur 1 een vergadering worden gehouden van 1 ;wege onze Afdeeling der Holl. Maatsch-. Van Landbouw ter bespreking der On gevallen Verzekering. De Centrale Landbouw ^Onderlinge ral een spreker zenden om deze voor 'Landbouwers zoo noodige en nuttige 1 zaak in te leiden en nader op te helde- 1 ren. 5 Aile landbouwers uit onze Afdeeling, ook die geen lid zijn, hebben vrije toe gang. Mógen velen hiervan in hun eigen belang gebruik maken. VOORSCHOTEN. Zondag 30 Januari des avonds 7 uur, vergadert de R. K. Kies vereeniging alhier in het Patronaats- fgebouw. Punten van behandeling: '1. Rek. en j verantwoording van den penningmee- ster. 2. Benoeming van bestuursleden. 3. Benoeming van afgevaardigden voor j het Centraal Bestuur. 4. Stellen van I candidaten. I WASSENAAR. Het ongunstige weder I en. de slechte wegen waren zeker oor f Zaak dat de alg. vergadering van den Boerenbond slecht was bezocht Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleric, dat er een klein saldo iu kas was. Bij de bespreking der oprichting een er onderlinge brandassu- rantie in vereeniging met den Boeren bond van Leidschendam bleek, dat de aanwezigen volstrekt niet tegen een „on derlinge" waren, en dat ze met Leid schendam wel wilden samenwerken. Van de afschaffing der 2 pet. bij verkoop van Kaas verwachtte men niet veel. Er zijn hier te weinig kaasmakers om eeni- ge actie te kunnen uitoefenen. Beslo ten werd de kwestie der assurantie op een volgende vergadering nog eens te behandelen. Alen twijfelde er niet aan of veel afwezigen zullen ook rpeegaan. WARMOND. Donderdag gaf de R. K. Harmonie- en Tooneelvereeniging „St. Caecilia" alhier haar vastenavonduitvoe ring. Dezen keer waren de afdeelingen Har monie en Tooneel aan de beurt, terwijl de avond besloten werd met de tradi- tioneele nieuwjaars wensch van Thomas- va er en Pieternef. Wij kunnen den heer Vink gelukwenschen met deze uitvoering Hwelke, behoudens enkele kleine foutjes, uitstekend slaagde, gezien het veelzij dige programma. De „VaTse Basque", was verrassend mooi en ^,La Duchesse d'Etamps", is een krachtig, goed in de puntjes uitgevoerd muziekstuk. Ook op de andere nummers valt niets aan te merken. Een wcord van dank komt toe aan de beide directeuren voor Harmonie en voor zang, de heeren J, Vink en Corn. A. Bonten, die twee prachtige vioolsolo's met pianobegeleiding ten beste gaven. Zij teerden al spelende, de werken van Mozart en Beethoven ten gèhoore bren gen, door hun voorbeeld om met 'toe- wijdng en efinstigc- voorafgaande stu die, aan onze muzikanten en zangers, hoe den weg te vinden, naar de meer volmaakte uiting van de toonzetting der grootmeesters op muzikaal gebied. Nu moge hier of daar al eens een stem uit 't publiek opgaan en spreken van niet begrijpen, maar 't werkt opbouwend. Toen wij moesten Teren lezen en schrijven, begrepen wij er cok in 't eerst niets van, en toch zijn wij nu die kunst machtig. Herhaaldelijk weerklonken toejuichin gen. Het tweede deel van dezen avond rustte op de schouders onzer tooneelisten. No. 1 stond op het program: „Uit de Kleine Republiek." De vereeniging heeft eenige jonge krachten aangenomen, die ditmaal sommigen voor den allereer- sten, anderen voor bijna den eersten keer de pTanken betraden. En wer kelijk, 't is ons meegevallen, zoo goed door deze mannetjes gespeeld is. Nu ja, zoo nu en dan een onhandige gestie, een beetje gejaagde uitspraak, maar daar zijn ze ook eerstbeginnenden voor. En de typen waren allerleukst. We hebben een flinken grimeur in den heer Henri Osendarp. Vooral dje droge snijder was eenig in z'n soort. We wenschen dit nieuwe clubje veel succes toe, en zijn overtuigd dat ze in de toekomst St Cecilia's tooneel-reputatie zullen handhaven en nóg hooger voeren. Wat te zeggen van Thomasvaer en Pie ternel? Zooals altijd was de creatie „up tot date" en vol verrassingen. Kwamen Thomas en Pieternef vorig jaar per vlieg- machien op Warmonds tooneef neerstrij ken, wel! nu kwam ,Th. o prolschaat- sen ten tooneele gereden, terwijl Pieter nef maar njet begrijepn kon, waar haar dierbare wederhelft gebleven was. 'Hier op volgde luim en ernst van gehalte en kracht steeds met de jaren stijgende. Tb. en P. verschenen vijf jaren geleden hier voor het eerst en zijn trouw telken jare, toenemende in wefbehagélijkheid, ewer opgetreden, hier roemend, daar steke- ligheidjes uitdeelende, maar steeds han delende in den geest van onze vereeni ging, de Roomsch Katholieke Banier hooghoudend. En dan was de hulde hun gebracht door een oud vriend namens het bestuur der vereeniging, verdiend. Onnoodig te zeggen, dat Th. en P. her haaldelijk moesten halt maken, wegens bijval en handgeklap. WOERDEN. De heer J. van der Zee, eerste ambtenaar ter secretarie, alhier, is in plaats van nu wijlen den heer H. Hengeveld tot waarnemend secretaris benoemd. De Raad besloot voorts dat de ge meente zich zou aansluiten bij den een tralen keuringsdienst. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Januari 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt, Hoogste barometerstand 761.2 Riga. Laagste barometerstand 735.4 Sylt. Verwachting tot den avond van 30 JanuariKrachtige later afnemende noord westelijke tot westelijke wind, aanvanke lijk buiig, later opklarend, kouder. Gemeenteraad van Noordwijk. Vrijdagmiddag ten half drie vergader de onze gemeenteraad. Afwezig de Heeren Hom an en Van Limburg Stirum, beiden met kennisge ving en de Heer J. Zwarts. De Voorzitter: Burgemeester Van Panhuis wensch te vóór de opening een kort woord te spreken tot den Gemeen teraad, daar dit de eerste Vergadering was in 1910, welk jaar ongetwijfeld nieuwe moeielijkheden en nieuwe zor gen zal brengen. Hij wenschte niet te rug te zien op het gebeurde in 1909, doch hij zeide tc mogen verwachten dat nieuwe zaken van beteckenis voor de ingezetenen zich zullen voordoen en sprak den wensch en de hoop uit dat aile leden zich doordrongen zouden ge voelen van den plicht hen door de ge meentenaren opgelegd. Als dit zoo mag zijn, zal ook 1910 zeer zeker goede vruchten dragen. Hierna opent de Voor zitter de Vergadering. De Notulen werden yoorgelezen en ongewijzigd vast gesteld. De Voorzitter doet mededeeling, dat van den Heer Zwarts is ingekomen een schrijven wa.arin hij mededeelt dat hij de gemeente gaat verlaten en daarom zijn lidmaatschap van den gemeenteraad moet neerleggen. De Voorzitter voegt hieraan toe, dat de afwezigheid van de Heer Zwarts al reeds een uitvoering is van zijn besluit. Hij kan niet nalaten hem een woord van dank te brengen voor het vele dat hij voor de gemeente heeft gedaan. Hij spreekt den wensch uit dat het hem in t verdere leven welga. Ingekomen stukkeneen schrijven der Afd. Noordwijk der Algeni. Ver. v. BI. Cultuur, dankbetuigen voor het beschik baar stellen eener gouden medaille voor de a.s. Groote Tentoonstelling. Een schrijven van Ged. Staten waarin de onderhandsche aanbesteding van 't ver voer. van gemeente materialen wordt goedgekeurd. Een kennisgeving van den Commissaris der Koningin dat de Heer C. G. J. Alkemade is benoemd als lid van liet college van Zetters inplaats van den Heer C. Alkemade Senior. Een schrijven van Gedep. Staten dat indien eene geldleening plaats heeft, de af lossingstermijn voor klinkerbestrating moet worden gesteld op 20 jaar en voor eene keibestrating op 25 jaar. Een toe zending van Ged. StaJen van een adres van Graaf L. v. Limburg Stirum tot af voering van den logger van gemeente wege van den Schulpweg (in 't Lange- veld) hetgeen door den Voorz. wordt ge vraagd te stellen in handen van B. en W. tot nader onderzoek. De overige stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. De nieuwbenoemde leden der school commissie hebben allen deze benoeming aangenomen behalve de Heer A. de Bes. In deze vacature zal in eene volgende vergadering worden voorzien. Aan weesgelden zal over 1909 worden uitgekeerd f 1015.02 waarvan de. wees huismeesters bericht zal worden gezon den. B. en W. stellen voor texbenoemen tot opzichter der Algemeene Begraafplaats op eene jaarwedde van f150. De Heer J. B. Reid. De Voorzitter bepleit deze voordracht door dezelfde persoon ook is aangesteld als nachtwacht met 't voor uitzicht ook deze functie te zullen Wor den opgedragen. De Heer Kervel had hiervoor liever eene openbare oproe ping gezien, daar hem bekend is dat ook anderen hiervoor wenschten in aanmer king te komen en ziet niet in dat 't no od zakelijk is dat deze twee func ties worden vereenigd. Ook de Heer Balkenende is een zelfde meening toe gedaan. Daar echter de nachtwacht al zooveel als deze functie is toegezegd kunnen beide heeren en ook de overige leden zidi bij deze voordracht aansluiten en is de Heer Reid als opzichter aange steld. Bij de regeling van uitgaven is geble ken dat deze moeten worden verhoogd met f 308.66V2 hetgeen op andere klei ne posten moet worden bezuinigd. Alsnu komt een behandeling een schrijven van Ged. Staten inhoudende 't verzoek een of meer afgevaardigden te zenden naar hunne Openbare "Vergade ringen op Dinsdag 7 Feb. a.s. waar o.m. zal worden Deftandefd het verzoek van >den Heer C. J. L. v. d. Meer tot het afvoeren van aen logger vanwegen en voetpaden van Noordwijk van het „Boe- renburgerlaantje." Alsvoren d ebesprekingen worden ge opend vraagt de Heer C. J. L. v. d. Meer het woord en zegt: Mijnheer de Voorzitter. Jk heb verzocht per request aan het College van de Ged. Staten, het bekende Boerenburgerlaantje te mogen verleggen en wet op een afstand van 142 Meter (35 RijnL roeden) lengte. M. de V. Ik noem hierbij de Rijnl'. maat, daar de meesten onzer dagelijks met die maat omgaan en zij daardoor zich gemakkelijk een kleine afstand van 142 M. kunnen voorstellen. Zooals bij de meeste gelegenheden vond ook dit verzoek bestrijding en zeer zeker niet ten onrechte, immers er is geen zaak, waar bij geen vóór en tegen, beide aanwezig zijn. Nu het hier gaat om een openbaar belang, wil ik eerst het tegen vermelden, waarna ik nog wel een woordje zal kun nen vinden, dat voor genoemd verzoek pleit. M. de V. allereers^ pleit tegen een dergelijk verzoek, het (verandering bren gen in een bestaanden toestand, ten twee de getuigt tegen dit verzoek, het feit dat men in plaats van de naaste, van zeker punt. van de gemeente uit, naar eenige perceelen land, huizen of dergelijken, tc gebruiken een omweg of we! een lan gere weg wil nemen. Dit laatste is iets wat in onzen tijd beslist ernstig over wogen dient te worden. Verder is er nog een derde geval wat tegen een dergelijk verzoek spreekt en voldoende overweging verdient voor hen die hun meening gevraagd worden dat zijn de openbare verzoekschriften om aan een dusdanig verzoek niet toe tc ge ven. M. de V. Deze zijn zoowat de 3 hoofd punten die zooals ik mij voorstel tegen genoemd verzoek ingaan, en pleiten tegen het verleggen van de Boerenburgerlaan. Het behoeft dus niemand te verwonde ren, dat wanneer men voor dergelijke l'eiten gesteld wordt, om daaromtrent te besluiten, men zonder aarzelen, een ont kennend advies uitbrengt. Doch M. de V., in gewone omstandig heden worden ook de feiten overwogen, die voor de zaak pleiten en die gevallen kan men zich ook wel indenken. Voor eerst dit, wanneer men rëdelijker wijze iets vraagt of verzoekt neemt men over het algemeen dat verzoek gunstig in ont vangst, overweegt het voor en tegen en besluit naar omstandigheden. In zeer veel gevallen, zeker althans wanneer het bil lijk en niet te veeleischend is, besluit men in gunstigen zin. Ik heb dan gevraagd M. de V. genoemde weg te mogen ver leggen, niet met het doel om er gelde'^'k op te beteren, ik verzocht alleen o'm een betere verdeeling mijner landerijen te verkrijgen, in het kort, om een onpret tige toestand te verbeteren. Ik ben er van overtuigd, dat U allen het inet mij eens zijt, dat nu die eenmaal woeste gron den door groote geldelijke ofefrs en werk krachten tot flinke en degelijke tuinen zijn herschapen, U mijn verzoek kunt billijken om namelijk die onvrije en voor elkeen ondoelmatige weg, middlen door mijne landerijen loopend, te verleggen, opdat die tuin met de anderen een geheel kun ne vormen. 'Dit derhalVe is ook geschied, ik heb Verzocht de weg, die zeker op de legger van voetpaden en wegen voorkomt, en voor den openbaren dienst bestemd is, doch waarover niemand mij zou kunnen Weerhouden het recht te betwisten, te mogen verleggen en wel daarvoor in de plaats te stellen een weg op een afstand van 142 M. (35 R. R.) lengte, zooals ik in liet begin mijner rede zeide, en deze in een meer Zuidwestelijke richting ter dubbele breedte van de thans be staande dus 6 M. daarbij Voldoende hard gemaakt. Na deze beschouwing mag ik dan wet U allen vragen: is mijn ver zoek onbillijk, is het onredelijk, is het te veel eischend? Ik ben overtuigd, dat U allen in beginsel instemt, te meer nog daar ik het genoegen heb een adres van instemming te mogen overleggen, onder teekend door hen die eenparig vragen dat gene wat ik als belanghebbende het Col lege van Gedeputeerde Staten gevraagd heb. Hierbij werd bedoeld stuk getee- kend door 48 belanghebbenden voorge lezen. Hieraan kan ik nog toevoegen, dat at die verzoekers onmiddellijk belangheb benden zijn bij de verlegging van den genoemden weg, daarbij is er zelfs een 12-tal van de 26 onderteekenaars van het vroeger verzonden adres, die tot een be ter inzicht gekomen zijn, een bewijs dat zoo die menschen een goede hard ge maakte weg op een zeer kleine afstand van de vroegere mulle zandweg kunnen krijgen, zij zich gaarne die kleine omweg zullen getroosten. Ten tweede kan ik me- dedeelen, dat de overige onderteekenaars (74 in getal) allen inwoners van Noord wijk a., Zee zijn, die misschien die weg wel eens hebben zien liggen, of hoog stens noodgedrongen of noodgedwongen ten koste van hunne paarden van den weg gebruik hebben gemaakt. Mijne heeren, dit alles pleit voor een eenvoudig, billijk en redelijk verzoek. Hierna doet de Voorzitter het voor stel of de raad zich op die Vergade ring zal doen vertegenwoordigen. De Heer C. Alkemade Sen. zegt dat op eene vóórgaande vergadering is beslo ten om dit wegje niet af te voeren hetgeen echter het gevolg was van .een tegen adres. Nu blijkt echter dat er méér voor als tegen en zelfs 12 vroe gere tegen adressanten nu voorstanders zijn. De Heer Barxhoom zegt dat er ook wel ietst egen is omdat de weg langer wordt. De Heer B. Alkemade vraagt of na verloop van tijd het Boer en burgerwegje niet hard zal worden hetgeen de Heer v. d. Meer ontkent als zijnde hijzelf de onderhoudplichtige het geen echter weer ontkent wordt door den Voorzitter als niet als zoodanigi voorkomend op den legger. De Heer v. d. Meer verdedigt zijn standpunt aan gaand de respectieve eigenaars in 1554 72-79, trachtend te bewijzen dat Boer- en-Burg geen servituut heeft als onder houdplichtige. De Heer J. de Groot Jun. doet een ander voorstel en wenscht: A. terug te komen op het besluit ten deze op eene vorige vergadering geno men ,door het voor de gemeente niet van voldoende belang is, en B. zich van advies van Ged. Staten te onthouden. Wethouder Alkemade kan zich met de ze voorstellen zeer goed vereenigen zoodat deze worden aangenomen en in dien geest een schrjjven met motievee ring aan Ged. Staten zal worden ge richt. Alsnu is aan de ordedc verbree ding van twee wegen tc Noordwijk aan Zee door B. en W. wordt voorgesteld om op aannemelijke voorwaarden te mo gen koopen een gedeelte der panden van den Heer J. v. Kan om zoodoende te komen tot eene verbreeding der Oude Zeeweg (aan 't einde, op den hoek) en een gedeelte der panden van dc Hee ren Bei ke.neijer, Aikemade ep. v. Rej sen om zoodoende een tweede uit». onding der Hoofdstraat te verkrijg gen. Het eerste wordt al zeer spoedig) goedgekeurd doch het tweede wordtj door de Heeren W. N. Alkemade ent/ Dr. Kervel als te financieel drukkend! beschouwd. De Voorzitter verdedigt het voorstelj- als zijnde gebaseerd op <Je toekomst en den vooruitgang der badplaats. Ech»] ter bij stemming kon het geen genadejj inden bij de leden en werd verworg epn. 'j Hierna vraagt de Voorzitter machti- ging voor B. en W. om te trachten een' betere uitmonding van den oude Zeeweg te verkrijgen, als thans bedoeld en wel langs de stal van Konijnenburg, welke lgaarne wordt verleend. Daar 't moeielijk is op heden keien te', bekomen voor de aangenomen bestratin gen en de prijzen resp. ook zeer hoog zijn stellen B. en W. voor gedeelten keien! op te nemen en te vervangen door klin-l kers, n.l'. te Noordwijk a. Zee een ge deelte der Hoofdstraat en te Noordwijk Binnen een gedeelte der Van Limburg j Stirumstraat. Toch zoude hiervoor de on j kosten moeten worden verhoogd met on geveer f 1500. De heer Barn hoorn zegt dat door de keien zeker zullen worden gebruikt in zijn buurt en de anderen klinkers krij gen. De leden kunnen zich best met deze erhooging van onkosten vereenigen. Bij de rondvraag doet de heer Kervel het voorstel de aandacht der politie te vestigen op het z.g, kaatspel, waardoor zoo nu en dan ar eens personen gekwetst zijn en ook op het sneeuwballen gooien.' De Voorzitter zegt toe de politie hier op te wijzen. De heer Barnhoorn vraagt' een lantaarn voor de .Toekomststraat te Noordwijk a. Zee. De Voorzitter zal onderzoeken. De heer Kervel wenscht eene verorde- ning in 't leven te roepen op het koopen of overnemen van bouwterrein, inet het, oog op eventueel te verschaffen verlich ting of bestrating. De voorzitter zal hiernaar een onder zoek instellen. De heer Balkenende stelt voor in) d)e, maanden Maart tot October des avonds te vergaderen. Met dezen wensch zal re kening worden gehouden. Daar niemand meer het woord verlangt sluit de Voorzitter de vergadering. Bears van Amsterdam, 29 Januari 1910 Nederland. Obl. Ncd. Werk. Schuld 3 Cert. dito 23s% d'to Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-luli Portugal. 4%% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland. 4%% Obl. 1909Ned.Rec. 4% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co.èG.R. 125 Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3 /o Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Pound C. Cert. v.g. A. Unit.Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontrc 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mi]nb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Llm. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoorraij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 18754» Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison T opeka Cert. v. aand. Chesapeake &Öhio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gewaand. Rock Island Gew. aand. South Pacific A fgest gew. aand. South RIw. C ert. v.gew. aand. Union Pac. Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten 91% 76% 99% 95 97%; 65J-4 943-4 95? jo 07J-4 8044 95tf 103% 44 55% 103 87 198% 82% 653-i 83% 122 127% 179% 141 188% 253 907% Koers heden 92%, 919i# 76jó 99% 95% 94*K» 87%, 81% 95% 10336 44%* 55 80% 64%, 85% 252 910% 123% 433% 197% 165% 7 21% 590 99% 446 74% 505 5%, 1036 36% 84 89% 96% 129%, 116.% 83% 42%, 29% 75% 38% 102% 41% 100 44% 41% 129J* 29% 186% 102 21% 586' 507% 10% 36% 116% 84% 42% 29% 3831» 41% 44%; 41%, 127% 29% 185% 21% 108% 1.90 i 1,95 80% I 8036 97'%. 120% 160 176 70% 5336, f47.- 70,45 Prolongatie rente 2% 97% LEIDEN, 29 Januari. Heden omstreeks 6 uur ontstond er brand in de woning van den letterzetter C. aan de Paul Krugerstraat. De man had een kwartier te voren het huis ver-j laten om zich naar zijn werk te begevenJ De brand werd ontdekt door de vrouwJ die zich nog te bed bevond. Nadat mei

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2