ouders meer gewicht hechten aan gbed onderwijs en hun kinderen langer naar school zenden. De immigranten en ook de negers zijn van het belang hiervan nog niet voldoende overtuigd. Van de 10-jarige in bedrijven werk zame kinderen bezoeken nog 72.3 pCt. de school, dan echter neemt dat percen tage snel af, en van de veertien jarigen bezoeken nog slechts 1.6 pCt. de school. Sterk is het aantal analphabeten on der de arbeidende kinderen, vooral sterk in de zuidelijke staten, waar zooals ge zegd, zeer jeugdige- kinderen reeds in de katoen fabrieken worden werkzaam gesteld. In Zuid-Carolina bedraagt het aantal analphabeten onder deze kinde ren zelfs 40 pCt. Naast de katoenindustrie dienen voor namelijk glasnijverheid en tabaksindus trie genoemd als bedrijven, waarin kin derarbeid veelvuldig voorkomt. Nu eenmaal de aandacht gevestigd is ©d de gruwelijke misstanden in nog zoo vele staten besjtaande, worden maat regelen overwogen om deze op te heffen, maar het bezwaar is hierbij wel, dat geen algemeene wetgeving mogelijk is, en grondwettelijk het recht van deze wet geving alleen den afzonderlijken sta ten toekomt. Enkele politici willen nu trachten langs een omweg het doel te bereiken. En zoo lreeft bijv. senator Be- veridge voorgesteld om de interstate commerce act aldus aan te vullen, dat aan spoorwegen en stoombooten verbo den zal worden artikelen te vervoeren afkomstig uit fabrieken, waarin kinde ren beneden de veertien jaren arbeiden. Een middel dat zulk een uitgebreide con trole noodig zou maken, dat de misluk- jking er van zeker wel mag worden voor speld. Zuid-Amerika, Omtrent de oproerige beweging in Uraguay wordt weinig nieuws gemeld. Uit een Reuteritelegram uit Montivideo kan worden opgemaakt dat de revoluti- onnairen zich in hoofdzaak nog op Ar- gentijnsch gebied bevinden en zullen .trachten een inval ,te doen in Uruguay. De regeering van deze republiek heeft echter, zoo wordt hierbij gemeld, de noodige voorzorgsmaatregelen genomen, zoodat men verwacht, dat de beweging weldra geëindigd zal ^ijn. Servië. In zake de jongste onhebbelijkheid van prins George op het hofbal tegen over den stadsprefect Alimpits worc^t uit Belgrado aan de Polotische Correspon- denz nog het volgende geschreven Het pijnlijke voorval, dat zich op het hofbal heeft voorgedaan, wordt in re- geeringskringen zeer betreurd. Men ver klaart echter dat de stadsprefect er niet voor verantwoordelijk kan worden ge steld, daar alle maatregelen, welke door Alimpits ten opzichte van den prins ge nomen waren, aan Alimpits door den betrokken minister waren voorgeschre ven. Prins George heeft zich helaas tot ionberaden stappen laten verleiden. Hij zou beter gedaan hebben zjjn bezwaren langs den gebruikelijken weg ter kennis te brengen der regeering, die zeker niet in gebreke zou gebleven zjjn op bil lijke klachten te letten. Prins George heeft de gevolgen van zijn overijld op treden aan zich zelf te wijten. In de om geving van 'den prins wordt ter zijner verontschuldiging aangevoerd, dat hij zich door de lastige politie-bewaking> die hij voor een plagerij van den stads prefect hield, in een overprikkelden toe stand bevond. BINNENLAND. Statenverkiezingen. ï,De Maasb." is deze week reeds be zig geweest met de Statenverkiezingen, die ons dit jaar wachten. Vier provinciën, friesland, Groningen, Drenthe en N. Ho IJ and zijn links; zij zenden naar de 'Eerste Kamer 18 liberalen. In deze pro vinciën moet men dus op buit gaan. De andere provinciën hebben een rechtsche meerderheid. De twee provinciën, waar het voornamelijk op aankomt, zijn Zuid- Holland en Overijsel. De Staten van Zuid-Holland tellen 82 leden, en wel 51 van rechts en 31 van links, zoodat de rechtsche meerderheid .twintig bedraagt r Van die 51 anti-hberalen treden er de- £en zomer 23 af, doch slechts vier van i hen hebben in min of meer gevaarlijke .districten ritting n.l. één te Leiden, één in Schiedam, één in Rotterdam II en één in Rotterdam IV. Negentien zetels hebben wij derhalve zeker, zoodat mochten wij deze vier zetels verliezen r- er toch nog 47 (28 19) aan ons blijven of een meerderheid van twaalf zetels. Ja, als zelfs Gouda met drie zetels eens tegenviel, dan nog was de meerder heid aan ons n.l. 44 (28^16) tegen 38 .of zes zetels. We komen vanzelf op deze verkiezin gen nog wel eens terug. Maar 't is nu, ialthans wat de kiezerskweek betreft, de rijd van voorbereiding, en daarom is 't noodig den stand der partijen te kennen. K. S. A. Verschenen is de Januari-aflevering van den tweeden jaargang van het tijd schrift der Kath. Soc. Actie. In het artikel ter inleiding wordt op de lezers en lezeressen van het tijdschrift «en dringend beroep gedaan om bovep- al de Kath. Sec, AvUt l£ steUHéit Die steun kan in velerlei vorm ver leend worden, maar allen kunnen bijdra gen tot verspreiding van het tijdschrift je der K. S. A. Het aantal abonné's lezen wij be draagt thans 6331dat is nog ver beneden hetgeen mocht verwacht worden. De plaatselijke comité's en ijverige vrienden der K. S. A. gaan met vernieuwden ijver aan den arbeid om abonné's te winnen. Wij verwachten daarvan rijke vruchten. Doch ook ieder abonné kan, met eeni- ge inspanning, tot de verdubbeling van het thans bestaande aantal abonné's bij dragen. Waardoor? Het middel is zoo uiterst eenvoudig: Wanneer ieder, die thans op het tijd schrift geabonneerd is, in den loop van het jaar, (doch het liefst reeds in de eerste maanden van het jaar) sléchts één nieuwen abonné zou aanbrengen, ware het aantal abonné's reeds verdubbeld. En zou niet ieder in staat zijn slechts één kennis, btoedvenvant, vriend te vin den, dien hij tot het nemen van een abon nement, tegen f0.60 per jaar slechts, zou kunnen overhalen? Ja, dat kan ieder, wanneer hij er ernstig zijn best voor wil doen. Werken op Heiligendagen. Zondag 1.1. is van den kansel in alle R.-K. kerken van Eindhoven en omgeving de volgende verklaring voorgelezen: De Geestelijkheid van Eindhoven en Omstreken is zich bewust van hare ver antwoordelijkheid en den plicht, die op haar rust, om te waarschuwen tegen overtredingen van goddelijke en kerke lijke geboden, om te waken tegen de gevaren van ongeloof, ongodsdienstigheid en zedenbederf, welke de aan hare zorg toevertrouwde Geloovigen bedreigen. Zij acht zich dan ook verplicht, geza menlijk en luide te protesteeren tegen den aanslag, welke op het geweten van honderden Katholieke arbeiders en ar beidsters i s gepleegd, toen dezen gedwon gen werden op den feestdag van de H.H. Driekoningen in een fabriek te Eindho ven arbeid als op gewone werkdagen te verrichten. Het is aan niemand onbekend, dat de viering zoowel van de gebodene Heiligen dagen als van de Zondagen voor de Ka tholieken een zware verplichting is, cn dat die viering moet bestaan niet alleen in het bijwonen der H. Mis, maar ook in het zich onthouden van allen slaaf- schen arbeid. Niet krachtig genoeg kan tot de Ka tholieken de vermaning worden gericht blijft gehecht aan Uw voorvaderlijk Ge loof, bewaart onder U dien echten gods dienstzin, waardoor onze streek zich al tijd heeft gekenmerkt Maar denkt er dan ook aan, dat de ontheiliging van de Zon en verplichte Feestdagen noodzakelijk tot vernietiging van alle godsvrucht, van alle godsdienstige gevoelens leiden moet. Aan U, vooral, ouders, de taak en de plicht daartegen te waken, U zeiven en Uwe kinderen voor dat vervar van gods dienstzin te hoeden. Geplaatst voor de keuze tusschen God en de menschen, moet gij aan God den voorrang geven. Noch voor U zeiven, noch voer Uwe kinderen, moogt gij werk zoeken en den dienst aanvaarden bij menschen door wie bij het opleggen van arbeid feitelijk met den dienst, aan God verschuldigd geene rekening wordt gehouden. Waar men U wi! dwngen aan Uwe godsdienstplichten te verzaken, daar hebt gij te weigeren. Op stoffelijk, doch meer nog op ze delijk en godsdienstig gebied, hebt gij onvervreemdbare rechten, welke gij U door niemand of niets moogt laten ontne men, niet door bedreigingen ook niet door «enige geldelijke voordeelen, welke men U zou aanbieden. Verdedigt die rechten fier en met alle kracht. Zoekt daartoe steun bij elkander, sluit u aan bij de R. K. Vakorganisatie en denkt aan het woord van den Paus, die niet zonder reden u heeft toegeroeepn: Arbeiders, vereenigt U, waar gij als een ling machteloos staat, daar kunt gij veel ja alles door ouderlingen steun en alge meene samenwerking. Het Duel. In de afdeelingen der Eerste Kamer werd bij de behandeling der begrooting van Oorlog algemeen goedgekeurd, dat de Minister zich onomwonden tegen het duel heeft uitgesproken. Sommige leden meenden echter, dat de Minister den com mandant van het 3e regiment huzaren, die aan een duel heeft deelgenomen, en zicb daardoor schuldig gemaakt heeft aan een strafbaar feit en daarom ook gevangen nisstraf heeft ondergaan, niet in het leger had mogen handhaven. Zij wezen daarbij, vooreerst op het moedwillig, met voorbedachten rade over treden der wet door een persoon, die, als overheid over anderen gestuu, dezen eerbied voor de wet moet inprenten, en ten anderen op het oud, gelukkig niet meer zoo veelvuldig toegepast gebruik gebruik onder militairen, om hem, die de uitdaging weigert aan te nemen, al is hij de partij die het onrecht leed en al 'is zijne weigering gegrond op zijn godsdienst zooals bij de Roomsch Ka tholieke officieren het geval is r— niet slechts elke bevordering, maar elk ver blijf in het Nederlandsche leger onmo gelijk te maken. Mocht men, aldus vroegen deze leden, uit de handhaving van bedoelden hoofd officier opmaken, dat ook het legerbe stuur van oordeel is, dat een officier in het leger in het algemeen gedwongen is djici nu;! ai te ttoaa ta dal daai- om h et aannemen van een duel niet van invloed kan zijn op de beoordeeling van een officier? Men zou gaarne het gevoe- Ten van den Minister hieromtrent ver nemen en meer in het bijzonder wensch te men de vraag te stellen oï de Minis ter geen bezwaar zal maken, wanneer een officier een duel afslaat en of hij in dat geval dien officier de hand bo ven li et hoofd zal houden. Andere leden, hoewel afkeurende, dat bedoelde hoofdofficier dc wet geschon den heeft, konden toch niet inzien, dat hij wegens dit feit niet in het leger zoude knunen blijven. Hct: misdrijf is door de ondergane straf geboet. Staatscommissie Werkloosheid. Binnenkort zal, naar men ons mede deelt, de Staatscommissie over de werk loosheid vragenlijsten verzenden voor een uitvoerig onderzoek naar den omvang en de oorzaken- der werkloosheid in alle be drijfstakken over de laatste vijf jaren. De vragenlijsten zullen worden gericht aan Kamers van Koophandel, Kamers van Arbeid, vereenigingen van werkgevers, vakvercenigingen, algemeene werklieden- vereenigingen cn verder aan alle veree nigingen, commissies en comité's, die zich met werkloosheid bezighouden of daar mee in aanraking komen. De commissie is er van overtuigd, dat dit onderzoek slechts dan resultaat zal hebben, wanneer zoowel werkgevers, ar beiders als belangstellenden hunnen steun steun verleenen ter verkrijging van juis te kennis der feitelijke toestanden. Om de goede invulling der vragenlijs ten te bevorderen is het bureau der com missie versterkt met S adjunct-secreta rissen, die voor schriftelijke maar cok voor mondelinge inlichtingen ter be schikking staan. Daar het wel niet mogelijk is allen te bereiken, die in staat en bereid zijn om de staatscommissie voor te lichten, stelt zij het op prijs, dit ieder, die gegevens heeft, doch geen vragenlijst ontving, aan het bureau een lijst aanvraagt. Voorar geldt dit voor de vereenigingen commissies en .comité's voor werkver schaffing, of het verleenen van hulp bij werkloosheid. Opgave der adressen van de besturen aan het bureau der Staats commissie Nieuwe Uitleg 110. 12, te 's Gravenhage wordt gaarne tegemoet ge zien. Diep treurig. leder idfie van z'n geloof afvalt valt gewoonlijk diep, floor van het een tot het ander te vervallen, zoodat hij ten slotte in een afgrond terecht komt, waar uit geen reddang meer mogelijk is. Wanneer een priester afdwaalt, valt deze meestal helaas nog dieper dan een leek. Gewoonlijk toont hij dan in 't openbaar haat en wrok tegen de Kerk, waarvan hij eenmaal een dienaar was. Zoo bijv. de afgevallen priester Van Vorst. Deze werd socialist, maar zijn openlijke haat tegen de Kerk maakte hem zelfs onmogelijk als propagandist voor de S. D. A. P. Hij stichtte een afdeeling van de god- Ioochenaars-vereeniging „De Dageraad". Hij richtte met eenige andere afgevallen priesters een anti-papistisch geschrift op ,;De Kruisspin". Juist moest aan dat geschrift den naam van dit vergiftige, gevaarlijke ondier ge geven worden, om die Kerk zooveel mo gelijk te belagen. Hij maakte propaganda voor het Neo- Malthusianisme. Hij verkoopt pornogra fische lectuur. Het meest zedeloose wordt door hem in woord en geschrift geprezen. Hij.... maar waartoe nog verder? Deze afvallige werd door -de socialisten in de Tweede Kamer hoog verheven als een toonbeeld van het volk. Binnenkort zal Rotterdam de treurige eer genieten hem met zijn vrouw binnen zijn muren te huisvesten, daar het Ka tholieke Maastricht hem heeft uitgewor pen. (Volksb.) Voor de bijzondere school. In een artikel over de neutraliteit der openbare school, zegt het „Handelsblad," te gelooven, dat de ouders invloed zou den mogen oefenen op de inzichten vol gens welke hun kindcïcn worden opge voed, „en kon dit b.v. door de keuze van de schoot geschieden, wij zouden het toejuichen". Met deze woorden spreekt het „Hbl." zich feitelijk voor de bijzondere school uit. Alleen de bijzondere school geeft aan de ouders den invloed dien het blad voor hen opeischt, in ieder geval wenschelijk oordeelt. De openbare school kent hun dien in vloed niet toe, kan hun uiteraard dien invloed niet toekennen. Men mag we! zeggen, dat het begin sel der bijzondere schooi r— al moet hier bij niet uitsluitend aan confessioneele scholen gedacht worden in den laatsten tijd aanmerkelijk terrein wint 1 Het is ook het eenige, dat aan de ouders bij de opvoeding hunner kinde ren de rechten toekent, die hun toeko men, (ögz-) Den Haag—Voorburg. Door sommige leden der Eerste Ka mer werd bij de behandeling der Water- staatsbegrooting voor 1910, gewezen op de vvenschejijkheid, dat spoedige tot standkoming van een electrische tramver binding tusschen Den Haag en Voor- bjii'g door den Minlstef wonfe fovorderd. Het kwam hem voor, dat het hem niet moeilijk zou vallen, om waar het blijkens hetgeen Z. Exc. in de Tweede Kaméit heeft medegedeeld, slechts gaat om de vraag door wie die lijn zal ge bouwd worden en hoe daarbij met de verkeersbelangen van de tusschen Voor burg en Leiden gelegen dorpen reke ning zal worden gehouden de belang hebbenden tot elkander te brengen en zoodoende ;den spoedigen aanleg van deze 'gewenschte verbinding te verzeke ren. Koninklijke Besluiten. Met ingang van 1 Febr. is benoemd tot kantonrechter te Haarlemmermeer mr. VV. van Son, thans kantonrechter te Zaandam. Aan L. Cuppen is op zijn verzoek met ingang van 1 Februari eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Escharen. Met ingang van 1 Febr. is bevor derd tot commies der posterijen le kf. B. Boogaart, thans commies der poste rijen 2e klasse. Tentoonstelling te Brussel. De opening der tentoonstelling is op 23 April bepaald. Van een voorgenomen bezoek onzer .Kon. Familie is nog niets bekend. Land- en Tuinbouw. (Vervolg). Ruim 50 vereenigingen waren verte genwoordigd. Met bijna algemeene stem men werd gekozen tot voorzitter in de plaats van den heer ,H. j. Lovink de heer A1r. J. C. de Marez Oyens, oud-minis ter van Waterstaat, Handel en Nijver heid te 's-Gravenhage. De aftredende le den van het centraal bestuur werden her kozen. Uit het jaarverslag bleek dat' er thans 65 vereenigingen zijn aangesloten met 19000 leden. Uitvoerig worden ver der i:i het verslag verschillende mede deeli gedaan over de verrichtingen van de:j tuinbouwraad in het afgeloopen vercenigingsjaar, waaruit bleek dat de raad met succes in het belang van den Ne- derlandsclien tuinbouw werkzaam is kun nen zijn. Uit de mededeelingen van het centraal-bureau bleek dat de door de Bus- sumsche Onderlinge Tuinbouwvereeni- ging gewenschte ongevallenverzekering van pa troons in 't tuinbouwvak reeds van het oogenblik af dat de ongevallen- regeling voor de tuinarbeiders in wer king trad de bijzondere aandacht van de directie der Tuinbouw-Onderlinge en van de commissie van toezicht op dc Tuin bouw Onderlinge gehad heeft. Dank zij de bemoeiingen en voorlichtingen dier directie en commissie, kon in de verga dering van het centraal-bestuur van 6 Januari eer. patroons-ongevallenrcgeling worden vastgesteld, welke waarschijnlijk op 1 Maart a.s. in werking zal treden. Aan liet centraal-bestuur werd opgedragen de noodige stappen te doen, welke er toe kunnen leiden dat versche tuinbouwpro ducten die daarvoor in aanmerking ko men per spoor naar het buitenland en in het binnenland zullen kunnen worden vervoerd als ijlgoed tegen tarief van vrachtgoed. Hierna werd pauze gehou den. Prof. Ritzema Bos gaf in overweging dat de Tuinbouwraad zich tot den Min. van Landbouw zal wenden met het ver zoek te bevorderen dat we krijgen een wet,, in de plaats van de in enkele ge meenten bestaande verordeningen, ;fen doel hebbende de verdwijning van den Amerikaanschen kruisbessenmeeldauw. Besloten werd na eenige besprekingen dat de Tuinbouwraad zich tot de regee ring zal richten met verzoek, wejttelijke maatregelen vast te stellen ter be strijding van den kruisbessenmeeldauw Over een voorstel om vanwege den Ned. Tuinbouwraad zoo spoedig moge lijk over te gaan to/t het oprichten Van een onderlinge glasverzekering tegen hagelschade werden langdurige bespre- knigen gevoerd. Het Centraal Bestuur had dienaan gaande voorgesteld, aan het Centraal Bestuur op te dragen zoo spoedig mo gelijk een onderzoek in te stellen naar de wenschelijkheid en uitvoerbaarheid van 'n onderlinge glasverzekering tegen hagel schade, al of niet zich uitstrekkende to,t wind of andere schade. Uit de vergadering gingen ech(ter stemmen op om zich meer definitef uit te spreken en zich meer in begjnsel te verklaren voor een onderlinge ver zekering1. Ten slotte werd dan ook aangenomen een motie waarin de vergadering zich in beginsel uitsprak voor de oprichting van een broeiglas-verzekering en het Centraal Bestuur uitgenoodigd word|t, bij voldoende instemming der tuinbou wers, de definitieve oprichting van een onderlinge glasverzekering te bevorde ren. Het laatste aan de orde zijnde voor stel hield in, om het centraal Besjtuur op te dragen op te dragen er bij de regeering op aan te dringen de verze kering der land- en tuinarbeiders tegen de geldelijke gevolgen van bedrijfson gevallen bij de wet te regelen. Blij kens ter vergadering gedane mededee- ling bleek dc bedoeling van dit voorstel te zijn bij de wet de deelneming aan de verzekering verplicht te maken'. Daar het Centraal Bestuur meende, dat het nu niet het juiste oogenblik is bij de regeering op verpijcjite yp/zgfee- ring aan te dringen, luidde diens prae-, advies het voorstel terug te nemen. Nall eenige besprekingen deden de voorstel lers dit ook. Bij de rondvraag sprak eei^der aan wezigen den wensch uit, dat vanwege: den Tuinbouwraad een Nederlandsche?; inzending van groenten en fruit op dd' tentoonstelling te Boedapest en op die! te Parijs zou worden bewerkstelligd. De ondervoorzitter deelde hierop mede, datf door het Centraal Bestuur van een in-, zending op de Boedapester tentoonstel-! ling was afgezien, als zullende geen nut voor ons land opleveren, daar de af standen te ver zijn en Hongarije tegen woordig zelf afvoerplaatsen voor zijne producten zoekt; de kwestie van inzen-, ding op de tentoonstelling te Parijs was: nog niet aan de orde ^geweest, dochl daarover zou nog beraadslaagd worden1»' Ten slotte sprak de heer E. H. Krc- lage onder luide instemming der ver- gitering een woord van hulde en dank! aan het adres van den onder-voorzitter, den heer Van Lennep, voor diens uitste kende leiding der organisatie in de moei tevolle dagen na het vertrek van den' heer Lovink. Gemeenteraad van Lisse. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig wethouder van Parijs. De installatie van het nieuwbenoemds lid, den heer graaf van Lijnden, wordt uitgesteld, aangezien deze nog niet van zijn Indische reis is teruggekeerd. Medegedeeld wordt, dat van Ged. Stat. een schrijven is ingekomen, houdende dc mededeeling, dat zij den Raad voor stellen, de salarissen van de ambtena ren van den Burg. Stand te verhoogen tot een minimum van f165 en een maxi mum van f275. Hierbij werd een request gelezen van den heer Van Hemert, 2e ambtenaar ter secretarie alhier, houdende het verzoek om eene vergoeding voor de door hem te verrichten werkzaamheden betreffende den Burgerlijken Stand. B. cn W. stelden dienaangaande voor, om het salaris van den ambtenaar van den B. S., den heer J. C. Zaneveld, te verhoogen met het door Ged. Staten voorgestelde minimum, namelijk f165 en aan den heer Van Hemert eene vergoe ding te geven van f50 per jaar. Dat voor stel wprdt met algemeene stemmen aan genomen. Omtrent den verkoop van het postkan toor, waarover de besprekingen reeds eerder en ook nu vóór den aanvang de zer vergadering in geheime zitting waren gevoerd, deeled de Voorzitter me de, dat de gemeente aan het Rijk had voorgesteld, het postkantoor voor f20000 te verkoopen, en dat het Rijk een be drag van f16.000 had gepresenteerd. Nadat deze mededeeling van het Rijk? was ontvangen was door de gemeente een serhijven gericht aan den inspecteur der posterijen en telegrafie, dat het rijk hoogstwaarschijnlijk van de veronderstel ling was uitgegaan, dat 't een gewoon burger woonhuis betrof, doch dat men wel in aanmerking moet nemen, dat dit gebouw door haar uiterst gunstige lig ging en indeeling voor vele doeleinden geschikt is. Voorts dat dit gebouw, met inbegrip van den aankoop van den grond een be drag van f24.350 heeft gekost, en dat, als de gemeente tredende in het bod van f16.000, de leening aangaande dit gebouw, groot f 17.000, niet eens kan delgen. Een schriftelijke mededeeling op dit schrijven was van het Rijk niet ingeko men, doch heden was mondeling mede gedeeld, dat het rijk zijn aanbieding met f 1000 wilde verhoogen en dus bracht op( f17.000. B. en W. stelden nu voor om het rijk te berichten, dat men genegen is het postkantoor af te staan voor f18.000. Dit voorstel' werd met algemeene st. aangenomen. Verder wordt door B. en W. voorge steld het aangaan van een tijdelijke geld leening tot een bedrag van ten hoogste f3000 en wel in verband met de bestra ting -van den Stationsweg. De heeren van Zanten en Prins, maakten de opmerking, dat de gemeen teopzichter van meening was, dat het ge- heele werk thans f 6000 a f 6500 zou kos ten, en dat men het jammer vond, nul men toch een tijdelijke geldleening moet sluiten ,dat het niet in eens werd uitge voerd. De heer v. d. Me ij stelde voor om een leening te sluiten tot een bedrag van ten hoogste f7000 en dat men dan in een volgende vergadering een besluit kan nemen om dit werk in eens uit té voeren, ja dan neen. De Voorzitter was echter van mee ning, dat de verkoop van het postkantoor nu spoedig wel geschieden zaJ, zoodat men later wel anders kan besluiten, indien zulks noodig is. Hij wenschte dus het voorstel van B. en W. in stemming te brengen, namelijk! om een tijdelijke geldleening aan te gaan: tot een bedrag van f3000. Dit voorste* werd met algemeene stemmen aangeno men. Door den heer Lef eb er werd me degedeeld, dat er een commissie zal ge constitueerd wordien, tot het verkrijgen; van een waterleiding voor de gemeenten Lisse, Hillegom en Sassenheim. Daarna, yygj# jte Y£»-gad£rjpg geslpiCJ),,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6