BUITENLAND. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. lukkig besluit. Die tentoonstellingen, toch beantwoorden dikwijls niet aan het doel het verspreiden van kennis onder de land bouwbevolking. Ook hier ligt dus voor de K. N. L. een ruim arbeidsveld braak, dat het bewerken overwaard is. De groote beteekenis toch van de vete provinciale, locale en speciale tentoonstel lingen ligt in de opvoedende kracht, die ervan uitgaat. En dat kan alleen bij goe de organisatie worden verkregen. Ook op de bekroningen, nu soms gegeven aan al lerlei voorwerpen (als werktuigen, gewas sen, zuivelproducten) zonder grondig on derzoek moet orde worden gesteld. Behalve aan onze nationale tentoonste- lingen, is, vooral door tuinbouwers en zuivelbereiders, in de laatste jaren ook deelgenomen aan buitenlandsche tentoon stellingen, speciaal in Engeland, Duitsch- Iand en Hongarije. Dit jaar zal op groo te schaal deelgenomen worden aan de tentoonstelling te Brussel en waarschijn lijk ook aan die te Buenos Aires. öet hoofddoel van het meedoen aan deze tentoonstellingen is, onze Neder- landsche producten in het buitenland be kend te maken, en daardoor den afzet te vergrooten. Ook hier behoort echter, ter bereiking van het doet, tevoren het terrein goed verkend te worden. Nagegaan moet worden, met welke producten voordeel kan behaald wordenook op de wijze van tentoonstellen komt, tegenover de mede dingers van andere landen, veel aan. Welk succes men daardoor kan bereiken heeft de tentoonstelling te Berlijn geleerd. Op dit nuttig gebied zal de K. N. L. zonder twijfel ook zeer nuttig werk ver richten, door den Nederlandschen land en tuinbouwer den weg te wijzen en te helpen. Zij heeft dit zelf ingezien en is reeds werkzaam om samenwerking te ver krijgen tot deelneming aan een aantal tentoonstellingen van kruidenierswaren en voedingsmiddelen in Engeland, en aan de tentoonstellingen te Brussel en te Buenos-Aires. Onze land- en tuinbouwtentoonstellin gen staan thans op een keerpunt. Van die tentoonstellingen wordt meer geëischt dan vroeger, en de besturen, belast met de organisatie dier tentoonstellingen, zul len daarmede rekening moeten houden. Juist te goeder tijd, is dooor samenwer king van vele maatschappijen, de K. L. V. opgericht. Wij mogen de hoop koeste ren, dat de vereeniging haar doel zal bereiken en voor het geheele land- en tuinbouwtentoonstellingswezen in ons land uitstekende uitkomsten zal weten te verkrijgen. België. De bladen mekten, dat er door bemid deling van de Brusselsche Bank een eer ste verdeeling van de nalatenschap van koning Leopold heeft plaats gehad. De verdeeling liep over 20 millioen* Frankrijk. De Minister van Financiën vraagt een crediet van 2.600.000 fr. voor onderwij zerspensioenen. Er zijn 2050 verzoeken betreffende achterstallig pensioen, waar van somihige van onderwijzers, die al sinds 1902 recht op hun jaargeld heb ben. Italië. Naar uit Livornö gemeld wordt, zal Musolino de beruchte bandiet, die eenige jaren geleden zooveel van zich deed spre ken, eerstdaags uit de gevangenis te Por to Longone naar een krankzinnigenge sticht voor misdadigers worden overge bracht. De celstraf heeft Musolino krank zinnig gemaakt. Zes jaren heeft hij in een donkere cel doorgebracht. Hij mocht nie mand spreken. Hij mocht niet zingen en zelfs niet in zich zelf praten. De verstan delijke vermogens van Musolino hebben die zware proef niet kunnen doorstaan. De eens zoo gevatte bandiet is allengs stompzinnig geworden en moet thans vot- slagen krankzinnig zijn. Het Koninklijk Gezin. Wij lezen in de „Haagsche Kroniek" der Nieuwe Gron. Crt: „Laat mij beginnen met een bericht in uw nummer van Vrijdag te verduide lijken. Het Koninklijk bezoek aan Am sterdam las ik daar zal eerst ge schieden na de benoeming van den nieu wen burgemeester. Dat is wel juist maar zeker is het niet. Indien het Hof dit jaar naar de Hoofdstad gaat, wat nog onzeker is, zal het tijdstip voor dit bezoek eerst worden bepaald na de be noeming van het nieuwe hoofd der ge meente. En nu is de kwestie deze dat de Regee ring nog al eenige moeilijkheid schijnt te ondervinden in de bezetting van den gewichtigen post van eersten magistraat der hoofdstad. Evenmin als de heer Zim merman, de burgemeester van Leeu warden, schijnt jhr. Roêll, de burgemees ter van Arnhem, in strijd met de des wege in omloop gebrachte geruchten werkelijk voor het hooge ambt te zijn aangezocht. Wel moeten er besprekin gen hebben plaats gehad met een paar, ook op poütiek terrein zeer bekende per soonlijkheden, maar de lust om de plaats van den heer van Leeuwen in te nemen, blijkt niet zeer groot en zoo zou het niet onmogelijk kunnen zijn, dat de vacature gedurende een betrekkelijk langen tijd onvervuld bleef en het ambt door den oudsten wethouder waargenomen werd. In dat geval zou het Vorstelijk bezoek ver moedelijk voor dit jaar achterwege blij ven. Maar zelfs indien de zetel van mr. van Leeuwen al spoedig werd bezet be weert men dat het nog onzeker is of de Koninklijke familie in 1910 de hoofdstad zal bezoeken en zulks in verband met geheel andere, niet nader te omschrijven redenen van huiselijken aard, waarom - trent men dan eerst later zal worden in gelicht." Aan de Haagsche correspondentie in de Prov. Gron. Ct. ontleenen wij het volgen de. Ziedaar, wat ik u van ons Hof kan mededeelen. Er wordt in sommige krin gen, ook nog gespreken van de reeds sinds langen tijd bij geruchte vermelde reis van 'den Prins der Nederlanden naar Oost-Indië, doch daarvan zal, naar ik hoor, voorloopig nog wel niets komen. Er moet wel ernstig sprake zijn geweest dat de Prins de eerste reis met het nieu we pantserschip „Hertog Hendrik" zou medemaken, maar er zijn omstandig heden, die 't zeer twijfelachtig maken of Z. K. H. zich voor zeer langen tijd bui tenslands en vooral zóó ver wèg zat begeven. Abonentendeurdemi mot en ik onthoud me er dus van het geheele woord neer te schrijven. Reeds geruimen tijd geleden heeft de Brusselsche wPetit Bleu" eenzelfde ge rucht wereldkundig gemaakt. Geheelonthouding gevaarlijk? In een bespreking van dr. Gerard Brom's geruchtmakend boek „Een nieu we Kruistocht", had de „Tijd" (van 11 November) geschreven: „Voor niet weinigen, ook en vooral on der de hoogstaande, intellectueele man nen, is de geheelonthouding onraadzaam, ja gevaarlijk, omdat daardoor het evenwicht tusschen lichaam en ziel ernstig zou bedreigd worden"; Met deze uitspraak is de geleerde Je- suiet pater J. P. van Kasteren het zóó weinig eens, dat hij niet zoo in het open baar durft te zeggen, wat hij er eigenlijk van gelooft. Hij zegt er intusschen in de jongste aflevering van „Sobriëtas" dit van: „Gebruikers", die in meer dan éénen zin het evenwicht verloren, heb ik „niet weinige" gekend, geheelonthouders nog geen enkele. En indien ik er een ontmoet, zal ik me nog wél driemaal bedenken, vóór ik het euvel juist aan het gemis van alcohol toeschrijf. Zelfs zou ik zonder eenig gewetensbezwaar aan iedereen, hoog- of laagstaand, die in het vraagstuk belang stelt, den gemoedelijken raad dur ven geven, om naar de wijze der oude Nazareërs eens eenige weken of maan den de practische proef te nemen. Wie na die proef mij over verloren of behou den evenwicht komt spreken, zal ik met dankbare belangstelling aanhooren. Reeds vóór 15 eeuwen intusschen heeft een zoo hoogstaand intellectueel man" als de H. Hieronymus, na meer dan ëéne proef, zijne ervaring in deze woorden utigesproken„Zegge ieder wat hij ver kiest: ik spreek mijn eigen bewustzijn uit: Ik weet dat én het onderbreken der onthouding mij geschaad én het hervatten mij gebaat heeft". Sport. Weer een uitvinder. Uit Groningen meldt men Hier is een Duitsche monteur, werk zaam op een fabriek, bezig in zijn vrijen tijd een vliegmachine te bouwen. Het wordt een tweedekker van de nieuwste consructe, 6.30 meter lang, 3 meter breed en 1.20 meter hoog. De voortbe weging geschiedt door 2 schroeven, een vertikale en een horizontale. In paats van motorkracht wordt veerkracht toege past. De machine heeft het aanzien van een vogel. De regeling geschiedt met 2 hefboomen en een stuur, die achter de voorste draagvlakken worden aange bracht. Binnen drie a vier weken hoopt de maker gereed te zijn. Hij stelt zich dan voor, in de groote zaal van de Harmonie een proefvlucht te houden. Als deze proef gelukt, stelt de maker zich voor, een machine te maken twee maal zoo groot als de hierboven beschrevene en daarin een motor van 24 P.K. aan te brengen ,otn daarmede een vliegproef in de open lucht te ondernemen. Land- en Tuinbouw. Vooruitgang van het Landbouw- crediet. Het landbouwcrediet gaat in Nederland geregeld vooruit; de kleine boerenleen- bankjes zijn een macht geworden, die onze landbouwers helpen om op allerlei wijze vooruit te komen. Zij sporen aan tot sparen en geven tegelijkertijd crediet aan oppassende landbouwers, die het goed weten te gebruiken. Niets sprekender dan cijfers; daarom geven we de volgende lijstjes, welspre kender dan alle woorden. De plaatselijke boerenleenbanken, aan gesloten bij de Centrale Bank te Eind hoven, hadden allen te zamen aan spaar gelden ontvangen. in 1901 f 779.000 1902 f 1.755.000 1903 - 2.415.000 1904 - 3.293.000 1905 - 4.201.000 1906 - 5.661.000 1907 - 6.940.000 1908 - 8.425.000 Deze banken hadden aan voorschotten aan leden uitgegeven: in 1901 f 364.000 1902 - 684.000 1903 - 982.000 1904 1.606.000 1905 - 2.240.C30 1906 - 3.121.000 1907 - 4.395.000 1908 - 5.307.000 Hoevele oppassende landbouwers zijn door deze voorschotten niet geholpen, om te blijven wat zij waren of om vooruit te komen i n hun bedrijf. In de goede richting. In het blad „De Melkhouder" wordt bericht, dat aan de coöperatieve zuivel fabriek te Aalten, men is begonnen de melk uit te betalen niet alleen naar het vetgehalte, maar ook naar den graad van zindelijkheid. Leveranciers, die zorgen, dat hun melk volkomen rein is, krijgen een betere prijs, dan zij, die hierop niet letten. Op deze wijze hoopt men de zin delijke aflevering der melk te bevorderen. Varkensfokstation in Drenthe. In het voorjaar van 1906 werden door bemiddeling van het hoofdbestuur van het hoofdbestuur van het Genootschapj ter bevordering van den Landbouw in de provincie Drenthe drie varkensfokf- stations opgericht, te Assen, Hoogeveeri en Frederiksoord, ten doel hebbende het inlandsche ras in stand te houden en; te verbeteren en jonge fokdieren te ver- koopen, opdat de koopers halfbloeddie- ren (Yorkshire en inlandsche) aan de markt kunnen brengen. De commissie ter bevordering der varkensfokkerij heeft het wenschelijk geachvt eens een; onderzoek in te stellen naar he,t resul taat der aangewende pogingen en aan de haar bekende koopers in Drenthe een vragenlijst gezonden. Uit de ingekomen antwoorden wordjt geconcludeerd, dat de biggen van een inlandsche zeug en een volbloed York- sliirebeer in kwaliteit sterk uiteenloo- pen. Deze halfbloeden zijn over 't alge meen niet geschikt, om op een Ieef\tijdi van 6 8 weken verhandeld te wor den en een eerste kwaliteit exportvar ken voor de Engelsche markt te leve ren. Het fokken daarvan is in de prac- tijk lastig en omslachttig. Het fokkenf en aan "de markt brengen van deze krui singen is voor Drenthe niet aan te be velen. Daarentegen wijzen meerdere er varingen er op, dat het inlandsche ras; met succes is te gebruiken, om heft ver fijnen en verzwakken van een veredeld! varkensras te voorkomen, eventueel een reeds gedegenereerd ras te herstellen. Dit gebruik van het inlandsche ras is dan; niet een voortgezette kruising, doch moet een bloedverfrissching genoemd worden.; Enkele feiten schijnen er op te wijzen dat de kruising van inlandsche zeugen met beeren van het Duitsch veredeld landvar- ken een beter resultaat geeft dan met Yorkshire-beeren. De kruisingen van st inlandsch varken met het een of ander? veredeld ras zijn groote en sterke dieren* die snel groeien en bijzonder geschikt zijn voor het mesten tot zwaar gewicht Gisteren vond iemand onder Gorsel een doode houtduif, die niet min der dan 179 beukels in de krop had. Misschien was het dier wel door haar vraatzucht om 't leven gekomen. Gistermorgen 10 uur werd de machinist aan de machinefabriek De Et- na van de firma Klep te Breda door een riem van de machine gegrepen, waar schijnlijk bij het smeren van drijfwerk der in gang zijnde machine. De man werd rondgeslingerd doordat zijn kleeren tus schen riem en drijfwerk bekneld raakten< Toen de machine stop was gezet, bleek, dat een been was afgeklemd, het andere gespleten. De ongelukkige leefde nog slechts een kwartier. Dokter Butner ver leende onmiddellijk assistentie. De man laat een vrouw met zeven kinderen ech ter. Gistermiddag is de sneltrein uit Utrecht, bij aankomst aan het station Amsterdam W.P. te 12 uur 44 aldaar* tegen het sto.otjuk gereden met het ge volg, dat drie der reizigers door den for- schen stoot aan hoofd en beenen verwon dingen bekwamen en in het Ziekenhuis voorloopig heelkundig moesten worden behandeld. Een van de drie moest daar voorloopig blijven. Een drietal rijtuigen waren zoodanig beschadigd, dat zij uit den trein moesten worden gezet. Het stootjuk was verbrijzeld en het trottoir buiten het station een heel eind op schoven. Zondagmiddag tegen 5 uur is te IJmuiden uitgebrand het magazijn van ongeregelde goederen met woonhuis van J. Keesje, 't Duurde ruim een uur voor water gegeven kon worden. Toen men daarna den brand krachtig aanpakte, was het gevaar spoedig geweken, ofschoon reeds de tegenoverliggende, en naastbij gelegen perceelen in brand stonden. Ver zekering dekte de schade. De brand moet ontstaan zijn, doordien de bewoner de lamp uit de petroleum kachel, die Zondags brandde voor het drooghouden der goederen, liet vallen. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van 19 Januari. Landbouw-tentoonstellingen. De j,N« R. Ct." herinnert er aan, dat jbmtrent de inrichting van land- en tuin bouwtentoonstellingen in de belangheb bende kringen en ook daarbuiten de denk beelden in den laatsten tijd wel zeer zijn gewijzigd. Onze provinciale landbouw [maatschappijen, de lichamen, die reeds [meer dan eene halve eeuw de zorg voor 'de organisatie dier tentoonstellingen op ïich hebben genomen, beschouwden die tentoonstellingen als een der krachtigste [middelen, vooral om de leden te win- tneri en aan invloed te winnen. Doch de organisatie heeft niet naar een Vast stelsel plaats. Dat kan ook moeilijk Want overal zijn het ieder jaar weer an dere personen, die voor de inrichting der [tentoonstellingen moeten zorg dragen, '.welke bovendien niet altijd wordt opge dragen aan personen, die bij het land- lof tuinbouwvakken betrokken zijn. Eenig nut werpen die kleine tentoon stellingen wel af, maar het is niet steeds 'levenredig aan de kosten en moeiten,- aan die tentoonstellingen verbonden. Reeds geruimen tijd heeft men In de Jbetrokken kringen de noodzakelijkheid gevoeld, in de geheele inrichting van dat tentoonstellingswezen ingrijpende veran deringen aan te brengen. Voor het eerst ïs dit begrepen bij de internationale ten toonstelling, in 1884 te Amsterdam ge houden. Eerst in 1907 werd echter we der een groote nationale en internatio nale tentoonstelling ditmaal te 's Graven- hage, gehouden. In Engeland is men met het houden Van groote jaarlijksche tentoonstellingen het eerst begonnen; zij werden door de .Engelsche Kon. Landbouwmaatschappij ingericht. In Duitschland is in 1885 de Deutsche Landwirtschaftliche Gesell- schaft in het leven geroepen, die jaar lijks, dan hier dan daar, haar ook in ons land bij velen bekende tentoonstellingen houdt Die tentoonstellingen zijn voor treffelijk georganiseerd, en aangezien zij jaarlijks gehouden worden, beschikt de Duitsche vereeniging over een groot, ge schoold personeel en eene ervaring, als nergens anders hét geval is. De in 1907 te 'sGravenhage gehouden tentoonstelling het werk van de Holl. Maatschappij van Landbouw, die krachtig door de groote landbouwmaatschappijen en door de regeering zoowel financieel als met een zeldzaam mooie inzending is ge steund heeft in ons land de oogen geheel geopend, en doen zien, hoe zulk een tentoonstelling, zonder feesten, kan zijn een bron van studie voor allen, die willen komen om te leeren. Toen is voor een ieder duidelijk geworden, welken kant wij op moesten. Ter gelegenheid van die tentoonstelling is tevens sterk behoefte gevoeld aan een Nederl. Maatschappij, welke, evenals in Duitschland, alle krachten om zich zou kunnen vereenigen, en over een ge schoold personeel beschikken. Inzonder heid de heer Löhnis, de insepeteur van den Landbouw, heeft, in zijne rede bij het uitreiken der prijzen, daarop gewezen. Dank zij het gelukkig initiatief van Prins Hendrik is thans een dergelijke vereeniging opgericht. De „Koninklijke Nederl. Landbouwvereeniging", die te schouwen is als een bond der groote land- bouwvereenigingen in ons land, zal, blij kens de rede, waarmede de Prins verle den week de vergadering geopend heeft, in de eerste plaats de organisatie van ons landbouwtentoonstellingswezen dan ook krachtig ter hand nemen. Wij juichen dit van g'anscher harte toe. Dat die vereeniging niet uitsluitend haar krachten zal beproeven aan het orga- niseeren van groote nationale en interna tionale tentoonstellingen, doch dat zij voorlichting en steun wil en zal verleenen ook bij het inrichten der kleinere tentoon stellingen in de provincies, mede een ge- FEUILLETON. Het geheim van het Keizersslot. 21) Nu zaten de beide vrienden bij een flesch wijn, de laatste, die zij samen drinken zouden. In den aanvang heersch- te er een-somber stilzwijgen en slechts met moeite kwamen de afzonderlijke boorden over de lippen 'dier beiden. Op eens kwam Stephan von Gyzen over de ziekte des Keizers te spreken die boven in zijne vertrekken lag-, zon der dat een arts werkelijk vermocht' te helpen. Hoe denk jij daarover, George? vroeg de officier. George von Walden hief het bleeke hoofd op en zeide met een toonlooze stemFranz zal sterven. Verschrikt deinsde de ander terug. Wat brenfft J'e °P deze verschrikke lijke gedachte? George iiaalde meermalen de schou ders op, doch wilde verder geen woord loslaten. Je gelooft dus werkelijk aan het spook der Witte vrouw vroeg den an der. Moet, ik dat dan nietf? antwoordde George. .Wanneer het niet bestand, dan ware ik weer blijmoedig en gelukkig zooals weleer. Ik weet, dat ook de Wit te vrouw aan den Keizer is verschenen, en hij zal sterven. De wachthebbende officier lachte ge dwongen Is zij ook niet aan jou verschenen en teekende zelfs je voorhoofd, of schoon ik met honderd anderen eerder aanneem, dat je inet je hoofd tegen de puntige kanten van de ijzeren deur bent aangeloopen, vanwaar de met bloed beloopen plaatsen kwamen. Maar je leeft immers nog. -Ook ik zal haren poep moeten vol gen, wanneer zij voor de derde maal aan mij verschijnt, luidde George's ant woord. Deze kalmte had echter iets huive ringwekkends over zich. Je meent dus, begon de officier opnieuw, dat onze Keizer Als hij de Witte vrouw ten derden male gezien heeft, zijn laatste uur is geslagen. Luitenant Von Gyzen stond op, want een gedruisch vyas tot zijn oor doorge drongen. Tot zijn uiterste verrassing opende zich plotseling de deur en Ma ria Theresia in eigen persoon stond op den drempel. Met een ruk stond George von Walden op en keek hevig ontsteld de Kcjzerin^an. Deze had een avondmantel omgeworpen en hare blikken herkenden terstond Ge orge. Zij scheen juist hem te zoeken, want onmiddellijk trad zij op hem toe en gaf den officier van de wacht bevel om de deur te sluiten. George von Walden, zeide Maria Theresia, terwijl hare lippen licht beef den. Ge staat op het punt om den Keizerlijken Burg en uw vaderland te ver laten. Ik wil daarover met u niet rechten. Gij zijt echter de eenige, die tegenover deze vreeselijke verschijning der Witte vrouw tooverkracht bezit; de eenige, die moed en vastberadenheid genoeg heeft om ook een laatste maal deze verschij ning onder de oogen te zien. Ik ver moedde, dat ge hier beneden waart, en uwe Keizerin doet u thans een laatste ver zoek: Volg mij oogenblikkelijk in de zie kenkamer van mijn gemaal. De Keizer houdt de deuren gesloten en de bedien den hooren, hoe hij met iemand spreekt. Duidelijk kan mén zulks in het voorver trek vernemen. Wederom klinkt daarbij de naam van de Witte vrouw, en ik ben met doodelijken angst vervuld, want ook de lijfarts durfde de deur niet openen. Gij echter kent geen vrees en zult nu aan mijne zijde in het ziekenvertrek van mijn gemaal verschijnen. Maria Theresia wachtte geen antwoord aft doch wendde zich naar de deur, die luitenant Von Gnyzen met een bleek ge zicht geopend had. De officier wist, dat alles, wat hij hier vernam, door hem als een diep geheim bewaard moest blijven. George von Walden schreed aan de zij de van Maria Theresia, die niet voor de eerste maal zelfstandig een dergelijk be sluit nam, naar het voorvertrek des Kei zers. Daar vond hij ook onderscheidene bedienden, die allen met een ontsteld ge laat en schuw naar den ingang van het ziekenvertrek blikten. In de nabijheid daarvan stond de Keizerlijke lijfarts met een wanhopig gelaat. Majesteit, mompelde hij, naar mijn herhaald kloppen schijnt niet geluisterd te worden. En toch is de Keizer niet al leen, want nog steeds spreekt hij tot iemand. Kom, beval Maria Theresia en nu ging zij naar den muur, waar zich op den druk van hare hand een geheime deur opende. Er vertoonde zich een smalle, donkere gang. Een der bedienden bracht een kaars en George volgde met den lijfarts de vooruitgaande Keizerin. Deze stond plotseling stil en drukte andermaal op een knop. Een gedeelte van den wand week terug en thans lag het zwak verlichte zie kenvertrek van Franz I vóór hen. De Kei zerin gaf de haar volgende personen een wenk en noch de lijfarts, nocli George voq .Wflld,en verroerden zieh..lu De zijden gordijnen van het bed, waarop de Kei zer lag, waren weder toegetrokken. Een huiveringwekkende stilte heerschtc en toen vernam men duidelijk de woorden* welke de Keizer sprak. Ik heb uw oproeping vernomen, en zal daaraan spoedig gevolg geven, wijl de Heer aldus besloten heeft. Maria Theresia bracht de hand aan haar hart, even alsof zij daar een hevige pijn gevoelde. Andermaal gaf zij door eene handbeweging aan de beide mannen te beduiden, dat zij hunne plaatsen niet zou den verlaten, en schreed nu behoedzaam op de teenen naar het inwendige van het vertrek, waar zij bij het bed des Keizers bleef staan. Een breede tafel, waarop een aantal medicijnflesschen stonden, beletten haar verder door te loopen. Franz! fluisterde de Keizerin zacht als een ademtocht, hoe is het met je. Ik heb je bevelen overschreden en desniet temin toch bij je gekomen. De Keizer scheen een beweging van schrik te maken. Men hoorde een hall luid, onverstaanbaar geluid van zijne lip pen, daarop viel hij weder in de kussens achterover en stak Maria Theresia zijna hand toe. Het loopt met mij ten einde, zeide hij nauw hoorbaar. (Wordt vervolgd)..

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5