Alsmede tverden door lichtbeelden ver-, toönd verschillende motoren en installa ties die hier en daar in gebruik zijn. De proefnemingen genomen bij aard appels en groenten schijnen zoowel wat vervroeging, als wat opbrengst betreft aan de verwachting geheel en al te vol doen. Omtrent de proefnemingen bij de bol- len-cultuur waren echter nog weinig goe de resultaten bereikt en wat betreft den groei der bollen was weinig of geen ver betering te bespeuren. Spreker hoopte echter dat deze schijn bare mislukte proefneming der leden niet zou ontmoedigen, maar dat er zou sa mengewerkt worden om dergelijke proef nemingen weder te doen houden Gaarne stelde spreker zich zoo ftoodig altijd bereid inlichtingen omtrent de elec- tro-cultuur te verstrekken en de leden met raad en daad behulpzaam te zijn. Een dankbaar applaus aan het einde der lezing viel spreker ten deel. Op aanvraag van den Voorzitter vroeg alsnu den Heer Beerhout uit Sassen- heim het woord en stelde enkele vra gen omtrent de electriciteit in verband met de stikstof die in den grond aanwezig is voorzoover het door de genomen proef nemingen kon worden verklaard werden door den Heer Harkeina de gewenschte inlichtingen verstrekt. De Voorzitter dankte daarna uit aller naam den geachten spreker voor deze- leerrijke lezing, die door middel der licht beelden zoo verduidelijkt was geworden. Verders bracht de Voorzitter zijn dank aan de Afdeeling Oegstgeest en omstre ken d«e de voorbereidende werkzaamhe den aan deze lezing verbonden op zich genomen had, alsmede aan alle aanwe zige leden die door hun trouwe opkomst getoond hadden belang te stellen in alles wat tot verbetering der Bloembollencul tuur noodig is. De Voorzitter hoopt den Heer Harke- ma altijd bereid te zullen vinden den leden met inlichtingen van dienst te zijn en alzoo mede te werken tot bloei en vooruitgang van het Bloembollenvak. Verhuring huis Aalmarkt. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op een verzoek van de Wed. G. W. Karg-Doornaar, om het perceel Aalmarkt 6 te mogen huren voor den tijd van vijf jaar tegen f 250 's jaars. B. en W. meenen, waar adressante be doeld huis voor f 275 in huur heeft en vóór 1907 zelfs f304 betaalde, er geenszins reden tot verlaging bestaat Waarom zou de gemeente niet even goed als ieder particulier van hare be zittingen de hoogste huur mogen trek ken, waartoe zij in staat is? Dat het aangrenzende huis ook voor f 250 verhuurd is, komt B. en W. geen voldoende motief voor. De directeur van Gemeentewerken i$ dan ook van oor deel, dat het huis een huur van f275 zwaard is en bijaldien adr^ssante het ver laten mocht, zal zich .spoedig een ander huurder opdoen. B. en W. geven daarom den Raad in overweging het perceel Aalmarkt 6 met ingang van 1 Mei 1910 voor den tijd van vijf jaar te verhuren aan de weduwe Karg-Doornaar tegen f 275 's jaars en voorts onder de bestaande voorwaarden. Eervol ontslag. B. en W. stellen voor aan P. H. de Mooij ingevolge diens verzoek wegens zijn a.s. vertrek naar Ned.-Indië eervol ontslag te verkenen als onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de openbare lagere school, 3e kl. no. 3 (Korte Mare) Aanbestedingsvoorwaarden. Door de Vereeniging van Ned. Bak steenfabrikanten, is den Gemeenteraad verzocht verschillende wijzigingen te brengen in het bestek, waarnaar door B. en W. de levering van straatklin kers en metselsteenen voor den dienst ;1910 zou worden aanbesteed. B. en W. pi erken op, dat ook afgescheiden daar- yan dat de aanbesteding in kwestie reeds heeft plaats gehad en de gunning is ge schied, door den Raad op dit verzoek geen beschikking zal kunnen worden ge nomen. Immers, volgens het bepaalde bij litt. i van art. 179 der Gemeentewet s,tellen B. en W. de voorwaarden van aanbeste ding der leveranties ten behoeve van de gemeente vast, wanneer de Raad de vaststelling niet aan zich heeft voorbe houden. De vaststelling nu van de voor baarden der hierbedoelde aanbesteding Jieeft de Raad sinds jaar en dag aan B. en W. overgelaten. Maar dan is de Raad ook niet bevoegd wijzigingen te brengeii in de door hen vastgestelde voorwaarden. De Raad kan wél de vast stelling van het bestek in zijn geheel aan zich houden, maar doet hij dit niet, en zijn dus B. en W. ingevolge de Ge meentewet in deze alleen competent dan is de Raad ook niet tot eenige verdere inmenging bevoegd. B. en W. geven, mitsdien in overwe ging het verzoek in hun handen te stel len ter afdoening. Overigens willen zij aan hun pre advies nog wel toevoegen, dat zij gaarne bereid zijn bij volgende aanbestedingen overeenkomstig het door de commissie van fabricage uitgebracht advies, met de thans door adressante te kennen ge geven wenschen rekening te houden. Gemeentelijk W er kloefen fonds. Het bestuur van bet gemeentelijk wcrkloozenfonds, heeft over het afge- loopen jaar een bedrag van f 669.95 meer aan bijslag uitgekeerd dan de krachtens de desbetreffende verordening te zijner beschikking gestelde som van f 1500. Oorspronkelijk werd een bedrag van f 1000 voor dit doel beschikbaar ge steld. Later werd het subsidie bepaald op f 1500. Niettemin heeft het fondsbe stuur ook thans weer het toegekend be drag belangrijk overschreden, ondanks de rem, door de verordening aangelegd. Terecht mag de vraag gesteld tot welk een bedrag de bijslag zou zijn opgevoerd indien aan het bestuur geheel de vrije hand werd gelaten. Men kan thans, mee nen B. en W. met de nu opgedane ervaring wel eenigszins bepalen hoeveel het bestuur noodig heeft en daarom wil len B .en W. het jaarlijksch subsidie op ten hoogste f 2250 bepalen. Werkloosheid. Naar aanleiding van een adres van den Leidschen Bestuurdersbond om met hei oog op de heerschende werkloosheid zoo spoedig mogelijk te willen overgaan tot hei; uitvoeren van werken en ook te bepalen dat bij voorkeur Leidsche werkkrachten in dienst zullen genomen worden, deelen B. en \V. mede, dat ver schillende werken reeds zijn aanbesteed of zullen worden aanbesteed, zooals: ophooging van het land aan den Zoeter- woudschen singel, de bouw van een idio- tengesticht, vernieuwing eener school en overwelving van het Kort Rapenburg. Inzooverre wordt dus aan den wensch van adressant voldaan, doch wat aan gaat het verzoek te bepalen dat bij voor keur Leidsche werklieden in dienst zul len worden genomen, daarop kan niet anders dan afwijzend worden beschikt, omdat het niet aangaat op deze wijze de aannemers aan banden te leggen, wat zou kunnen beteekenen schade aan de gemeentekas. Bij het onlangs gehouden examen voor milicien-sergeant, waaraan door 17 milicien-korperaals van het 4e Regiment Infanterie werden deelgenomen, slaag den er 9. Bij beschikking van den comman dant der 2e Divisie wordt de le luite nant F. E. Jochim van Nootdorp van het 11e Regiment Infanterie, thans gedeta cheerd bij de, militaire verkenningen te 's-Graveiihage, met ingang van 1 Februari a.s. overgeplaatst bij het 4e Regiment Infanterie. Morgen (Woensdag) om half elf zal de begrafenis met militaire eerbewijzen plaats hebben van den overleden inva lide P. B. Arens. Hierbij zal van het 4e Regiment een detachement militairen tegenwoordig zijn onder bevel van een officier. Met ingang van 1910 is mr. A. J. Blok alhier benoemd tot lid van het Historisch Genootschap en heeft deze benoeming aangenomen. Vanwege het Ministerie van Wa terstaat is aan de firma Van Egmond Co., alhier, opgedragen het maken van een drijvende aanlegplaats met brug en het maken en inhangen van 2 paar ijzeren ebdeuren in de Oostsluis te Ter Neuzen voor een bedrag van f 34.200. Het zesde Ned. Phiiologencongres dat onder voorzitterschap van prof. dr. J. van Leeuwen Jr. op Woensdag 30 en Donderdag 31 Maart alhier in het Academiegebouw gehoudeii zal worden, zal verdeeld zijn in vier afdeelingjen, aldus: le. klassieke philologie; 2e. Gerr manistiek en Romanistiek3e. geschie denis (zoowel oude als middeleeuw- sche en nieuwe) en archaeologie4e. paedagogiek. In elke afdeeling zullen vier spre kers optreden, met lezingen, welke ,ten hoogste een half uur zullen duren, waar na een half uur gelegenheid is voor de bat. Bij resolutie van den Minister van Koloniën is P. H. Mooij alhier ter be schikking van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië gesteld, om te worden benoemd tot onderwijzer der derde kl. bij het openbaar Europeesch lager on derwijs daar te lande. GOUDA. Bij het inwerking treden der verhooging van den accijns op het ge distilleerd, werden door de commiezen zes vaten gedistilleerd ontdekt,, die niet voor den verhoogden accijns waren aan gegeven en verstopt waren door den koffiehuishouder N. v. D. te Waddinx- veen. Thans is hem betaling van de hoogste boete, f 400, opgelegd. HAARLEMMERMEER. Tot onder wijzer aan een bijzondere school te Am sterdam is benoemd de heer E. v. Ek; alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. In ho tel De Roskam" werd gisterenavond van wegc het Holl. B. G., door prof. Rit- zema Bos, verbonden aan het instituut voor Phytopathologie, een lezing gehou den met het onderwerp „Ziek,ten van Tulpe.: en Narcissen". De voorzitter van het Holl. B. G. opende met een kort woord de vergadering, de aanwezigen dankend voor hun trouwe opkomst, en vertrouwende op de dankbaarheid der aanwezigen voor het geen de geachte spr. dezen avond ten gehoore brengen zou, daarna het woord gevende aan ge noemden spreker. In zijn voorrede, zeide spr., het $en aangename taak te vinden over de leer der plantenziekten hier meer breedvoe rig H Kwjp.ep tiiUvijde/). VJcgejr d 'daar minder de aandacht op gevestigd. Doch de ziekteleer der planten is jong, en jeugd en onwetendheid gaan dikwijls gepaard. Voorbeelden van steeds meer voorko mende ziekten van planten worden steeds talrijker. Van deze ziek(ten is vooral het z.g .vuur een der kwaadsten, waardoor eerst het loof word»; aange tast, waarna heft op de bollen overgaat, deze daardoor .te klein blijven en niet leverbaar groeien. Vooral Narcissen heb- ken van deze ziekte te lijden, welke bij dezen pas na den bloeitijd invalt, en daar de bladeren zeer veel van hun voed sel uit de lucht halen en op den bol overbrengen, sterven deze te vroeg en kan het gewas daardoor nooit bevredi gend zijn. 't Gebeurt soms ook'dat bol len gezond zijn uiigeplant, doch ziek op komen en niet bloeien, dan ontwaart men gewoonlijk op den bol kleine zwar te spikkels. Wat kan liet dikwijls, zei spr., tot een onverkwikkelijke strijd met buitenlandsche afnemers aanleiding ge ven, wanneer zich zooiets voordoet. Dikwijls toch ligt hier dc schuld aan afnemers, die de bollen te lan£ inge pakt laten staan. Zoogenaamde gekookte bollen verkrijgt men daardoor. Een slijm- achiige massa bacteriën vindt men daar in. De buitenste spikkels worden spoe dig genoeg ontdekt, doch van binnen gaat de ziekte ongehinderd voort. Voor al niet uitstekend gezonde bollen, on dervinden, vooral als ze aan een voch tige atmosfeer zijn blootgesteld, daar van veel hinder Een der ziekten die zich al 25 a 30 jaar, doch vooral de laatste 15 jaar, sterk uitbreidt in de tulpenvelden zijn de gevreesde kwade plekken ook be stempeld met „het wegblijven der tul pen". De meesten door deze ziekte aan getaste bollen komen niet boven den grond. In hoofdzaak gronden, zeer dik wijls met tulpen en Irissen, vooral Iris Hispanica beplant, zijn zeer gevaarlijk. 'tZou zelfs kunnen gebeuren, dat men zulke besmette gronden gerust tot wei land zou kunnen maken. Een bol met gezonde wortels, kan sums door een zwam aan den neus worden aangetast, waardoor een soort schimmel ontslaat. Deze zwam, welke men parasieten van planten noemt, beschadigt die, waarna ze sterven. Bij de bekende aardappel ziekte komt die zwam op het loof, valt op den aardappel en tast ook deze aan. Evenzoo bij Narcissen. Van kwade plekken is zwam ook de schuld. Deze zwam zend zijn draden in den neus der bol, verspreidt zich tusschen de schub ben, en tast verder de heele bol aan. De jonge bol wordt soms wel, soms niet aangetast, doch daar komt in den regel niet veel van terecht, doordat die geen voeding genoeg vindt. Die genoem de zwamdraden worden bij zoo'n bol knobbeltjes, schrompelen in elkaar als geen voedsel meer aanwezig is. Zeer gewenscht is het die doode bollen spoe dig te verwijderen, daar deze oorzaak kunnen zijn, dat later jonge gewassen worden aangetast, en de heele bodem besmet wordt, wat soms te laaft opge merkt wordt. Zelfs door schoenen en werktuigen niet te reinigen kan de be smetting worden overgebrachft. Ook kan zulks geschieden door het overwaaien van stuifzand. Hiervoor zijn op de eer ste plaats vartbaar alle soorten .tulpen, verder Gladiolussen, Irissen en ook \oor een gedeelte Hyacinthen. De besmetting heeft in hoofdzaak in den herfst plaatslaat planten is hier voor dus aan te bevelen; volgens spr. kan genoemde ziekte niet door den bo- dem worden overgebracht, doch alleen door den grond. Hoe die ziekte dan soms bij particulieren in den tuin zich voordoet, valt moeilijk te zeggen, doch als oorzaak geeft men vooral op, het be trekken van versche gronden voor hunne tuinen uit besmette landerijen, wat na tuurlijk onwëtendgeschiedt. Daardoor worden ziektekiemen overge bracht en andere grond besmet. Het is ook daarom dat deze'ziekte zoo moeilijk te bestrijden is, omdat zij in den grond woedt. Na vele jaren proeven genomen te hebben o.a. te Noord wijk, is het meest rationeele middel gebleken te zijn, uitgraven en daardoor den grond zuive ren. Breng de besmette grond op een doo de plaats, bv. in een diepe kuil engiet deze met een zwamdoodend middel, bv. zwavelzure amonia en ongebluschte kalk. Wanneer de ziekte zich ook voordoet in beplantte gronden, wordt door spr. aan bevolen het door z.g. snotkokers, verwij deren der zieke bollen, door welk gereed schap men ook een gedeelte van den be smetten gond wegneemrt, het gat daar- nu vullende met carbolineum, een zwam doodend middel. Er doet zich echter bij de tulpen nog een andere ziekte voor, n.l. de zooge naamde stekers, welke zich anders voor doet dan eerstgenoemde, en dikwijls ook met deze verward wordt en gebleken is geheet anders te zijn. Deze ziekte is niet op bepaalde plaatsen verbonden. Zoo dra de stengel eeijige c.M. uit den bol komt, sterft deze flf, zonder ontplooien van bladeren. Soms ook groeit een kant door, de .andere niet. Deze ziekte ont staat ook door zwammen, andere echter dan bovengenoemde. Deze doet de boven- grondsche deelen sterven. Soms alle bla deren, soms ook de bol. Die zwam vormt dikwijls een soort luis, die als ze door de wind loslaten op de tulpen vallenals het niet te koud is ontkiemen, en oorzaak zijn, dat de bol ziek wordt. In ditgeval kan dus verbreiding door de lucht plaats de ziekte door den bodem. Deze ziekte doet zich voor zoover spr, weet alleen voor bij tulpen. De kennis op dit gebied is echter nog zeer beperkt. .Wel weetf r. dat door laatstgenoemde ziekte de bol niet heelemaal dood gaat, door de eerste wel. 't Is echter zeer raadzaam deze bollen niet tc verkoopen voor den broei. We! kunnen ze uitgeplant worden. Het bestrij dingsmiddel hiervoor is: het opplanten van zuivere bollen, en in den bloeitijd het gewas zuiveren door de snotkokers. Het op den mesthoop werpen der zieke bollen kan reeds besmetting veroorzaken. Tot bestrijding van andere ziekten als vuur heeft spr. helaas nog geen tijd kunnen vinden. Wel weet spr. dat deze ziekte ook ontstaat door zwammen. Deze ziekte verbreidt zich soms in één dag. Vooral D N van Sion, Ajax Princeps is vatbaar. Golden Spur, Trompet Major zijn minder vatbaar, terwijl Albo Pleno odorato en Poeticus Ornatus in 't geheel niet daarvan te lijden hebben. Hiertegen zijn de laatste jaren wel proeven genomen door be sproeiing met Bordeausche pap, naar men meent met succes. Velden waarvan een gedeelte wel, een ander gedeelte niet besproeid waren, gaven het bewijs dat het middel bij goede toepassing uitstekend werkt. De besproeide bedden bleven zelfs groener dan in gewone omstandigheden, terwijl de onbesproeide spoedig ziek wa ren. Een getal bollen van besproeide bedden hadden zelfs een gewicht van 14 K.G., tegen onbesproeide slechts 9 K.G. Besproeide waren goed leverbaar, niet besproeide voos en slecht. Ook het resultaat van besproeien van Hyacin then was bevredigend/Met tulpen zijn voor zoover bekend nog geen proeven genomen. Na eenige verklaring gegeven te hebben over de bereiding van Bor-r Bordeauxsche pap en enkele personen op een vraag desbetreffende dit middel beantwoord hebben, eindigde spreker zijn leerrijke rede en werd met daverend applaus beloond. Met eenige welgekozen woorden dankte de voorzitter spreker voor diens nuttige en aanschouwelijke voordracht. Dankte de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor en sloot daarna de vergadering. LISSE. Zondagavond hield onze bondsafdeeling de buitengewone verga dering welke ook toegankelijk was voor vrouwen en waar als spreker optrad de Centraal president. De groote vergader zaal van het Bondsgcbouw was gevuld met belangstellenden van beider ge slacht. Na het gebed opende de voor- ztiter de vergadering en wenschte allen een zalig nieuwjaar en werd het Bonds lied gezongen, waarna de heer J. W. Smit, het woord verkreeg. Omtrent de stand van zaken in deze afdeeling, verklaarde spr. dankbaar te zijn. De bestaande onderafdeelingen bloeien en nieuwe worden van tijd tot tijd opgericht. Een woord van warme waardeering bracht hij aan den adviseur der afdeeling Lisse voor het houden der ontwikkelingscursussen. Niet genoeg kan spr. aansporen deze cursussen te volgen. Ze geven ons pen krachtig wa pen in de hand tegen de belagers on zer beginselen. Spr. zeide, zich dezen avond niet te zullen bepalen tot het vrouwenvraagstuk, omdat dit een te veel zijdige strekking heeft, doch spr. zou in het kort de wijzigingen der statuten bespreken omdat deze direct de zaken van de bond raken en tevens aantoonen de rechten welke deze stajtuten de vrou wen geven. Duidelijk toonde hij aan, dat in de tegenwoordigen Maatschappij de werk zaamheden der Bond zich moeten uit strekken over het geheele volk en zich niet enkel moeten bepalen tot de man nen. De verplichtingen van het lidmaa,t schap werden besproken. Altijd pn over al moeien wij kleur bekennen. Bij art. 3 bleef spr. eenigen tijd verwijlen om dat hierin een ingrijpende wijziging is aangebracht, doordat het woord man nen is vervallen. Er bestaat een strooming, vooral in de groote steden om de vrouwen tot or ganisatie te brengen. Maken wij er in onze Katholieke vereeniging geen werk van, dan wordt alles rijp en groen, on der den socialistischen vlag gehaald en dan zijn de gevolgen niet te overzien. Men denke slechts aan het groote aan tal gemengde huwelijken. Doch nu de vrouwen het recht hebben lid te wor den van den Bond, rust op hen nog] meer den plicht hunne mannen aan te sporen, een plicht, waaraan ze tot nu toe nog at eens te kort schoten. ^Het bezwaar van Mgr. Callier tegen gemeng de tooneel- of zangvereenigingen werd mede besproken. Dit bezwaar wordt door ons geëerbiedigd, waaruit weer duidelijk onze Katholiciteit blijkt. Ook is er een strooming merkbaar voor chris telijke organisatie. Hiertegen heeft ech ter Z. H. den Paus in een schoone les gewaarschuwd. In den breede werd dit schrijven besproken, alsmede wat het Kath ..Soc. Weekblad hierover schreef. Wij kunnen federatief samen werken, doch ieder blijft op eigen .beginselstand punt staan. Door het Centraal Bestuur waren aan de afdeelingen vele practi- sche wenken gezonden, welke spr. na der toelichtte. Met een aansporing dat alle vrouwen zich bij den Bond zouden aansluiten, sloot spr. zijn met1 alle stil te aangehoorde rede, waarop een dank baar applaus volgde. Na het dankwoord van den voorzitter werd de vergadering gesloten. Bij Mkd.t i§ begonnen met het verdunnen van b<| hyacinthendek. Door het buitengewonrf zachte winterweer zijn de bollen vroeg? Op Dinsdag 25 en Woensdag 2<J! Januari zal dc tooneeivcreeniging „Nut en Genoegen", hare 22ste uitvoering gef.' ven voor Donateurs en kunstlievende Ie- den, in het hotel van Ruiten, telkensi des avonds te half acht. Opgevoerd zullen worden Liefde zoekt List, oorspronkelijk blijspel in drie be drijven en Intijds Ontdekt, blijspel in twee bedrijven, benevens nog een paar, voordrachten door de heeren C. en B'. Elfering. Een en ander belooft een ge- zeliigen avond. Thans reeds, zeker ook ai door, het zachte weer, ziet men in den Zemel polder een zwerm kieviten. Deze zijn toch zeker ook wel in de war. Gisteravond werd alhier een groote openbare vergadering gehouden, welke was belegd door de R. K. Vereeniging van Wijkverpleging voor alle gezinten. De groote vergaderzaal van het Bonds- ;ebouw was stampvol. Door den heer G. M. Haare werd de vergadering geopend en werd door hem, als dokter, hel practische gedeelte van wijkver pleging uiteengezet. Met voorbc u>n tljt de practijk toonde spr. de nom elijk- heid van wijkverpleging aan. O het nuttige van deze verpleging Werd door spr. uitvoerig uiteengezet. De genezing der zieken wordt er niet weinig door bevorderd. Ook bij kleine operaties ver richten de verpleegsters groote diensten. De weleerwaarde heer B. J. M. van Rooij besprak in een gloedvol en helder betoog de wijkverpleging uil hel oog punt van christelijke lieldadigheid. Met de parabel uit het Evangelie van de barmhartige Samaritaan zette spr. dit ge deelte uiteen. Aan het slot spoorde spr. allen aan, ieder naar zijn vermogen, le steunen. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd geen gebruik gemaakt, zoo dat de vergadering onder dankzegging voor de betoonde belangstelling werd gesloten. Terwijl den knecht van de grutter A. Verduijn gistermiddag met de grutters- wagen door het dorp reed brak van de wagen een der achterassen zoodat de wa gen dermate achterover helde dat de inhoud over de straat rolde. Door den schrik sloegen de paarden op hol doch werden spoedig tot staan gebracht. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. LEtMUlDEN. De tooneelvereeniging „Voortwaarts" alhier, zal hare 2de uit voering in dit seizoen geven op Maan dag 24 en Woensdag 26 Januari a.s. in het café van den heer J. Keijzer al hier. Behalve eenige voordrachten, zui len worden opgevoerd twee blijspelen n.l. Het spreekuur van den Dokter en Een nacht in de Cachot. Die de vorige uitvoering bijwoonden, zullen ongetwijfeld deze tweede niet ver zuimen. Wij kunnen een bezoek ten zeer ste aanbevelen. Plaatsbespreking is we gens de te verwachten drukke opkomst zeer aan te raden. N1EUWVEEN. Zaterdagavond is uit de motorschuit van de gebr. Hoogervorst een bedrag van f 90 ontvreemd. De dader, zekere J. R. is Zondagmiddag door de politie van Leimuiden (de schuit lag in het Aarkanaal onder de gemeente Lei muiden) gearresteerd. Hij had nog f 60 in zijn bezit en heeft volledig bekend. NIEUWKOOP. De landbouwer C. v. d. B. gelastte 's avonds zijn 12 jarigen zoon naar de koeien te gaan om te zien of zij nog eten hadden. De jongen, die met een lantaarn in de hand voor de koeien liep, werd plotseling door een dezer dieien op de horens ge nomen en in de hoogte gesmeten. Op zijn geschreeuw kwam de vader toesnellen, bracht zijn zoontje uit de stal in de huis- j kamer waar gelukkig bleek, dat de jongen er met gescheurde kleederen en eenige ontvellingen afgekomen was. NOORDWIJK. Naar wij vernemen zul len de uitvoering-avonden voor de lederi van het St. Jeroens-gitde gehouden wor- den op 1 en 2 Februari a.s. j Den eersten avond zat bet programma afgewisseld worden door eene lezing. OUDADE. Een vergadering van inge-j landen van den Boterhuispolder onder Al- kemade en Warmond is belegd tegen Donderdag den 27 Januari a.s. des aam,: 1,2 uur ten huize van J. O. van Veld-i huizen te Leiden. Onderwerpen ter behandeling: 1. Reke ning over 1909. 2. Begrooting voor 1910, OUDEWETERlNo. Aan den vertof- gnager der Militie J. van der Lip is bij beschikking van den Minister van Oorlog onder zekere voorwaaredn toestemming) verleend om zich tot 1 Februari 1911 irfj Noord-Amerika op te houden, met vrij-j stelling van opk-.mst onder de wapenen, erf van onderzoek. RIJPWETERING. Zondag 16 Januari vierde de Heer A. N. Van Immerzeel zijn goudenfeest: het was, namelijk den dag, dat hij vijftig jaren lid van het zangkoor was geweest Ter eere van den Jubilaris werd een H. Mis opgedragen en gezongen: Missa in honorem Sanctae Luciae voor 4 stem mig gemengd koor van Fr. Wltl. Hiema volgde de receptie aan de Pas torie, waar den Jubilaris als blijk van waardeering eene gouden bril wwdaa»; geboden.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2