wers en veehouders van Leimuiden per circulaire opgeroepen op eene openbare vergadering, die gehouden zal worden op Vrijdag 21 Januari a.s. des avonds 7 uur, ten huize van Js. Sneeboer en waar als spreker zal optreden de heer G. W. van Bergen Wairave Jr. van Schie dam met het onderwerp „De Wet op het Arbeidscontract en hare financieele ge- voigen voor de landbouwers en veehou ders." Wij raden 'den belanghebbenden ten sterkste aan, bovengenoemde vergadering te bezoeken. L1SSE. Maandag 17 Januari, 's avonds ten half acht zal in het Bondsgebouw vanwege de R. K. Vereeniging voor Wijk verpleging voor alle gezindten een groote openbare vergadering worden gehouden teneinde voor deze vereeniging den noo- digen steun te verkrijgen. Gisteravond trad in een goedbe zochte vergadering van de afd. Lisse van het H. B. G. als spreker op de heer J. Beumer van Sassenheim met het onder werp: „Grondkennis". In een breedvoerig betoog zette spr. uiteen, welke grond soorten en welke stoffen in den grond noodig zijn om met succes te kunnen teelen. Voor onzen bollenteelt zijn noodig in den grond een voldoende hoeveelheid kalium, kalk, phosphor en stikstof. In een zakelijk betoog toonde spr. aan hoe veel van de verschillende stoffen noodig zijn voor onze planten. Ook de bewer king dezer stoffen werd door spr. uit eengezet Na de gewone zandgronden kregen de kleigronden een beurt, uit welker bespreking bleek, dat deze in vele opzichten geschikt zijn voor de bollencultuur. Spreker vond een aandach tig gehoor en een dankbaar applaus loonden hem voor zijne moeite. In de dezer dagen gehouden be stuursvergadering der R. K. Kiesvereni ging zijn de functie verdeelt als volgt: J. Pijnacker 1ste Voorzitter, P. van Bezu 2e Voorzitter, A. F. G. Plieger lste Sec retaris, J. JYan Zoelen 2e Secretaris, H. Promts Penningmeester en L. Onderwater en J. A. Wensveen Commissarissen. Het bestuur zal later nog worden aangevuld door 2 Commissarissen wegens het niet aannemen van een bestuursfunctie door de heeren M. Beelen en P. Suikerland. Onze afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond zal morgenavond ten half zeven een buitengewone vergadering houden waar als spreker zal optreden de Cen traal President met onderwerpHet Vrou wenvraagstuk" toegankelijk voor leden met hunne dames. Gisteravond werd vanwege onze bonds-afdeeling de 2e Ontwikkelings avond gehouden, waar als spreker optrad de WelEerw. Heer B. J. M. van Rooij Adviseur der afd. met het onderwerp De Romeinscbe kwestie of het Wereldlijk koningschap van Z. H. den Paus. Duidelijk werd dooT spr. aangetoond dat de Romeinsche kwestie is geen Italiaan- sche kwestie maar een wereld kwestie, het groote Katholieke vraagstuk van den dag waarvan ieder rechtgeaard Katholiek op de hoogte moet zijn. De Paus is geen gewone Souverein maar hij is gesteld over 200.000.000 onderdanen. In den breede besprak Z.Eerw. het verbod om deel te nemen aan de ver kiezingen van de Kamer van Italië. Hoe de eigenlijke macht in 1870 aan den Paus werd onrukt Het Hoofd der Kerk moet onafhankelijk zqn omdat hij is de hoogste orde in de wetgevingln den naam van God. Omdat hq is de opperste zede- meester. Alles en allen vallen onder deze hooge orde. Hiervoor is noodig de hooge gave van onafhankelijkheid, daarvoor is noodig vrijheid in elk opzicht. Hoe anders dat ambt van hoogste gezag uit te voeren wanneer Hij zelf onderworpen is aan lagere gebieders. In den breede weidde spr. uit over de 70-jarige Babylonische gevangenschap des Pausen. Deze ge vangenschap was vernedering op ver nedering. In onze dagen is de onafhan kelijke soevereiniteit des Pausen noodig. Dit wordt door Italië zelf erkend. In den breede ging spr. na de waarborgenwet welke destijds in Italië gemaakt was. Deze wet werd door spr. af gerafeld, waaruit bleek dat hij feitelijk een wassen neus was. Geen enkele wet, hoe ook gegeven, kan 's Pausen onafhankelijkheid waarborgen. Een onttroonde Paus, zei spr., is een vervolgde Paus Doch Een is die waakt, want in onze troebele dagen is de bJoei onzer kerk grootscher dan nooit Aangetoond werd, dat de ver houding van Italië tegenover den Paus een onmogelijkheid is. Na hierover in den breede te hebben uitgeweid, toonde spr. aan, hoe den Paus de volle vrijheid kon worden teruggegeven. Na de pauze w.rden wederom eenige interessante vragen behandeld, waarna de bijeen komst werd gesloten. NOORDW1JK-BINNEN, Gisteravond vergaderde in café „Het Fortuin" van den heer C. Gordijn, de afdeeling Noordwijk der AJg. Vereeniging van Bloemb.cultuur De opkomst was matig, 36 leden waren tegenwoordig. De voorzitter, de heer L. A. Prins, ©pent de veigadering met een woord van welkom en wenscht dat 1910 voor allen moge zijn een jaar van voorspoed en ge- fnk. Hij dankt voor den steun in het af- geloopen -jaar ondrvonden cn vraagt de ze weer voor dit jaar. De notulen worden door den secretaris voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Ingekomen wat een schrijven van den Ned. Juinbouwraad en van de Hojland- sclie Maatschappij van Landbouw, wélke ter lezing zijn verkrijgbaar gelegd bij den 1 sten secretaris. De voorzitter brengt als algevaardigde i ter laatste algeraeene vergadering te Haarlem, verslag uit, waaruit blijkt dat aan de wenschen der afdeeling is vol daan. Ingekomen is een schrijven van het Hoofdbestuur, waarin wordt erkend dat aan de afdeeling Noordwijk eene subsi- sidie is verschuldigd welke in 1907 had moeten uitbetaald zijn. Ter vereffening door den penningmeester f 300 ontvan gen. De Voorzitter vraagt toestemming het H. B. dank te betuigen voor de vereffe ning dezer kwestie doch men is alge meen van gevoelen, dat méér dank toe komt aan den voorzitter voor de vast houdendheid waarmee hij voor de af deeling ten deze heeft gestreden. Ook wordt mededeeling gedaan dat is inge komen een schrijven van 't gem.bestuur dat d-e Raad heeft beschikbaar gesteld voor de a.s. groote tentoonstelling te Haar lem een gouden medaille, ter waarde van f50. Deze mededeeling wordt met ap plaus begroet en wordt den secretaris opgedragen den dank der afdeeling aan het gemeentebestuur over te brengen. Een 2e mededeeling van gelijke strek king is dat door Graaf Leopold van Lim burg Stirum een extra gouden med. als eereprijs is beschikbaar gesteld, eveneens voor het hiervoren genoemde doel, met dien verstande, dat deze eereprijs zoo eenigszins mogelijk aan een Noordwijk- sche inzending zal worden toegekend. Een luid applaus begroet deze mede deeling en de dank der afdeeling zal spoedig den milden schenker bereiken. Aan de beurt van aftreding waren dit jaar de heeren Th. J. v. Wint en B. de Groot, de eerste wordt met algemeene stemmen herkozen, doch van den heer B. de Groot was een schrijven ingekomen dat hij voor eene eventueele herbenoe ming niet wenschte in aanmerking te ko men. In deze vacature wordt, na eenige stemmingen gekozen de heer P. de Groot Jzn. De credietaanvrage voor de gratis verlotingen tot een maximum van f25 wordt toegestaan. De besprekingen omtrent de te hou den excursie ter gelegenheid der groote tentoonstelling, welke zeer uitgebreid zijn hadden tot resultaat, dat Noordwijk in deze niet ten achter zal blijven. De voorzitter deelde mede dat eene autotoer zoude plaats hebben en Noord wijk ook zoude bezocht en volgens het voorloopige plan, als 't ware in 't rond zoude worden gereden. Daar echter de kosten moeten worden gedragen door alle afdeelingen, welke in dezen tour vallen, waren er personen, welke economie ten opzichte der kas waren toegedaan; weer anderen bespraken 't mogelijke nut van dezen tour en meende royaal uit den hoek te moeten komen. Den voorzitter werd machtiging ver leend te beschikken over een bedrag tot een zeker maximum. De heer Braun brengt dank aan den voorzitter, voor den ijver, door hem aan den dag gelegd, om ook Noordwijk te doen bezoeken door deze excursie. De voorzitter doet de vergadering het voorstel het salaris van den secretaris te brengen op f 20, doch de heer N. M. Ai- kemade meent dat eene belooning voor de vele werkzaamheden aan onze afdee ling verbonden, werkelijk wel f 25 mag bedragen. Na stemming wordt het sa laris op f25. Vastgesteld, waarvoor de secretaris zijn dank betuigt Bij de rond vraag deelt de voorzitter mede dat door het bestuur der afdeeling N. van H. B. G. een schrijven is ingekomen, waarin wordt gevraagd om steun der afdeeling tot het verkrijgen van 1. schouw over scheidinggreppels, 2. betere bediening ten postkantoren, gedurende de uren 121 en 46. Over dit tweede was men het alge meen eens, dat verbetering wenschelijk was. Over het eerste ontspon zich eene discussie, waaruit bleek dat de toestand dringende voorziening vereischt, doch ook dat moeielijkheedn zich zullen voordoen. Men zal echter trachten met samenwer king tot greppelscbouw te komen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de ver gadering gesloten. NOORDWIJK. Naar wij vernemen zal de Noordwijksche Fietsclub rdovici" o pl9 Januari a.s. haren gezefligen avond houden in café j,FIora", In tegenstelling met andere jaren geeft zij dit jaar slechts één avond. Alleen geintroduceerden heb ben dien avond toegang. NOORDW1JKERHOUT. - Door de wed. D. Meijland, alhier, is een rund, lijdend aan tuberculose aan het rijk ter overname aangeboden. De houders van spaar- en voorschot- boekjes der Raiffeisenbank worden er aan herinnerd, dat zij hunne boekjes bij den kassier moeten inleveren op straffe van boete van f 1. NOORDWIJKERHOUT. Gelijk wij reeds in een vorig no. vermeldden geeft onze tooneelvereeniging „Hulp der Ar men" a.s. Dinsdag en Woensdag hare 6e uitvoering. Het programma voor de aanstaande uitvoering in rijk voorzien var. stukken die een groot succes beloven te geven. Voegen wij hier nog aan toe, dat tot slot een tahlau vivantf wordt gegeven, voorstellende de H. Elisabeth ^nder de armen dan kunnen wij verwachten, dat Noordwijkerhouts publiek een aangena- meö avond zal worden bereid. NIEUWKOOP. Een ingezetene dezer gemeente had met vrouw en groote kin deren zes loten a 25 cents gekocht van den R. K. Volksbond te Breda. Dezer dagen ontving hij bericht, dat op een zijner loten den tweeden prijs (salon ameu blement) gevallen was. Aangezien geld den man beter te pas komt, dan zulke fraaie meubelen, bood hij het de commissie der loterij te koop aan. Deze wilde daar niet van hooren, zoodat den gelukkigen winner nu niets overblijft dan geduldig te wachten, tot zich een kooper aanbiedt. OUD ADE. Op Dinsdag 11 en Don derdag 13 Jan. heeft de tooneelver. „door vriendschap saamgebracht", al hier beide avonden een uitvoering gege ven in Café „Klein Rustoord". Was de opkomst den eersten avond niejt zeer talrijk, den tweeden avond was er geen plaatsje onbezet, er werd dan ook in aanmerking genomen, dat de vereeni- niging pas een jaar bestaat zeer goed gespeeld. Het eerste stukje „twee rug- ren uit een varken," klucht door vijf ïeeren viel dadelijk in goede aarde. De ze klucht werd gevolgd door eenige voordrachten welke ook bijzonder in den smaak vielen, werd op gevoerd„Daar komen de bóeren of eerlijk duurt het langst" De transvaalsche pakjes, ge leverd door den heer v. d. Lijke, waren eenig mooi, en de grinjgur deed zijn werk uitmuntend. De stemming was den heden avond zeer vrolijk ,en toch onder liet spelen was het stlJ, zoodat men al les goed kon verstaan. Den eersten avond kwam de Zeer Eerw. Heer pastoor tajt aan den pauze, belovende den tweeden avond na de pauze het andere te komen hooren. Toen het programma afgewerkt was nam zijn Eerwaarde het woord en dankte spelers en pianist voor hun spel. OUDE WETERING. Door den Ge meente-Veldwachter P. du Pau is 12 dezer proces-verb. opgemaakt tegen edn gezagvoerder van de stoomsleepboot „Haarlemmermeer 3" van de firra^Pan- nevis te Gouda, wegens overtreding van art. 2 der Verordening op de stoomvaart in de boezemwateren der Provincie Zuid- Holland. 't te snel varen in de Oudewe tering). Genoemde sleepboot metsleep- trein legde de afstand van 1200 M. af in 7 minuten 54 seconden, terwjjl de maximum-snelheid in de verordening be paald is op 100 M. per minuut voor een sleep. ROELOFARENDSVEEN. Donderdag avond hield de alhier gevestigde Veree niging „Tuindersbelang" eene Algemee ne ledenveigadering. Het doel dezer ver gadering was in hoofdzaak belegd over het besluit te nemen inzake den doperw tenverkoop. Nadat de voorzitter medegedeeld had, dat tegen hoogere prijzen als verleden jaar verkocht kon worden, ook dat de Tuindersbond reeds Verkocht had aan den heer J. A. Koeleman, werd na eenige be spreking besloten weder te verkoopen aan genoemden koopman. Bij de mededeelin- gen volgden eenige zaken ter afdoening van huishoudelijken aard, waarin o. m. hulde werd gebracht aan den ZeerEerw. heer Koopman, Deken en Pastoor te Al- fen, voor diens optreden ten gunste van de vereeniging. De voorzitter deelde ver volgens mede, dat voorzitter en secretaris eenige afnemers van augurken in Duitsch- land bezocht hadden. In verband hiermee gaf de secretaris op verzoek van den voor zitter eenige beschouwingen ten opzichte van den augurkenhand el op Duitschland. In de eerste plaats kon de secretaris zeggen dat de afnemers tevreden waren over de sorteering. Ook was bevestigd geworden dat de zeer hooge prijzen van den afgeloopen zomer niet het gevolg wa ren van minder eerlijke concurrentie hier ter plaatse (zooals vaak beweerd wordt) maar dat wel degelijk zeer hooge prijzen besteed zijn in sommige streken van Duitschland. Het was gebleken dat onze augurken niettegenstaande den buitenge wonen prijs in het westen van Duitschland met meer voordeel konden betrokken worden dan die afkomstig van de gren zen van Oost-Pruisen. Naar gezegd werd waren die augurken vaak acht dagen on der weg, hetgeen een waardeverlies van 60 a 70 procent beteekent. De secreta ris meende, dat men hier niet te angstval lig moest blijven staren op de groote uit breiding van deze cultuur hier in de om geving en elders, maar dat gestreefd moet worden naar een vooruit dringen op de wereldmarkt. Dat de augurkenteelt in Oost-Pruisen en over de grenzen nog een veel grootere beteekenis heeft dan hier in onze omgeving, getuige dat een ons van nabij bekende Duitsche firma in dit afge loopen seizoen alleen voor f 600.000 aan augurken betrokken heeft uit de streken van Oost-Pruisen. Volgens bekomen me dedeeling, zeide spr., was de augurken- oogst in Oost-Pruisen zeer gunstig ge weest, geheel in tegenstelling met de an dere streken waar augurken geteeld wor den. Op de reis was opgemerkt gewor den dat in die streken een nieuw soort au- gurkeu ingevoerd was, welk soort ge roemd wordt als het ideaal der inleggers van augurken. Voor proef zal een paar kilo zaad aan onze vereeniging gezonden worden. Ook zeide de secretaris, dat aan gedrongen was om zoo spoedig mogelijk in het komende seizoen met de pluk van inmaakaugurken te beginnen, daar wel reikhalzend naar de nieuwe oogst zal uit gezien worden. Ten slotte meende de secretaris dat om vooruit te komen op.de wereldmarkt met onze augurken ieder naar best ver mogen daar toe moet mede werken. De een door uitbreiding van den handel, aderen, door goede aflevering, weer an deren door goede behandeling bij de ver pakking en verlading. Dit laatste zeide spreker was een groote grief van de af nemers, dat onze augurken zoo mishan deld verzonden worden. Dat de vele ge broken en verpletterde augurken getui gen van een zeer ruwe behandeling, zoo- uit geen anderen streek waar te nemen Spr. hoopte dan ook dat alle belang hebbenden hiervan nota zullen nemen, daar het voorzeker een Tuindersbelang is. Ook dat schade uit zulk een behandeling voortvloeiende zeker voor rekening komt van den afzender, daar het Duitsche Han delsrecht ook op dit punt zeer gunstige bepalingen bevat voor den kooper. Hierna werd de vergadering met een roord van dank door den voorzitter op e gebruikelijke wijze met gebed geslo ten. Donderdag 13 Jan. jh des av. 7 uur had in de bovenzaal van 't café Wagenaar de uitvoering plaats van het fanfare-corps Liefde voor Harmonie" alhier. Een zestal muziekstukken, waaronder een solo voor piston, Werden uitnemend .ten gehoor e gebracht en lolden veel ap plaus uit Na de pauze werd opgevoerdGébr. Zonlicht „in zeep", klucht in twee be drijven, waarop volgden een voordracht „Kunstbroeders" de klucht in een be drijf „Wenken van het Noodlot of de Inkwartiering" en de voordracht „Twee schipbreukelingen der maatschappij." Op de uitvoering viel waarlijk weinig aan te merken. De rollen waren dan ook in goede handen. Het in grooten getale opgekomen pu bliek juichte de sprekers dikwijls har telijk toe. De lotelingen der lichting 1910 dezer Gemeente Jacobus van der Meer Jz. en Johannes Anthonius van der Zwet hebben bij het te Leiden gehouden on derzoek voldaan aan de eischen van militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid, bedoeld in art. 104 der Militïewet 1901. De bewijzen kunnen ter Secretarie worden afgehaald. SASSENHEIM. Door de politie alhier zijn gedurende het jaar 1909 140 proces verbalen opgemaakt. WASSENAAR. De tuiarbëider V. D. S., wien Donderdagmorgen zoo'n nood lottig ongeluk overkwam, is in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden aan den gevolgen overleden. WASSENAAR. Op Dinsdag 18 Janua- ari des avonds ten 7 uur vergadert de afdeeling van Bloembollencultuur, waar op eene lezing zal worden gehouden over de tuinbouw-onderlinge. ZOETERWOUDE. Op Vrijdag 21 de zer des avonds half zeven zal ten hui ze van C. Angenent, op het dorp, de jaarvergadering plaats hebben voor de leden van den Boerenbond, afdeeling „Zoeterwoude". Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. No tulen der vorige Vergadering1. 3. Jaar verslag. 4 Rekening en verantwoording over 1909. 5 Wijziging van hét Regle ment. 6 Verkiezing van twee Bestuurs leden. Aftr. de heer P. Paardekooper en J. Straathof. 7. Vaststelling der Con tributie voor 1910. 8 Stieren keuring. 9 Mededeelingen en 10 Rondvraag. 11 Uitreiking van Leeslectuur van den Mi nister van Landb. enz. De heeren M. J. Mooyman; en J. A. de Groot, hebben met goed gevolg het examen afgelegd ter verkrijging van de bewijzen van Mili taire bekwaamheid en lichamelijke ge oefendheid. Ingezonden Mededeelingen k 30 cent per regel. HERMAN F, A. DAMEN ZOON. Wijnhandeli'en =jffö(leveranciers. Kantpor Bprgjteeg 03) Kerknieuws. Mgr. Jos. Sweens. Bij de plechtige consecratie van Mgr. Jos. Sweens, in de St. Jacobskerk te 's Hertogenbosch op Donderdag 20 Ja nuari 's morgens 9 uur, zal de wijdende bisschop zijn Z. D. H. Mgr. W. v. d. Ven, bisschop van den Bosch, en de 2 assistentbisschoppen Z. D. H. Mgr. J. H. Derhmanns, bisschop van Roermond en Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, bisschop van Haarlem. Na zijne wijding zal Mgr. Sweens zoo spoedig mogelijk naar zijn missiegebied in Zuid-Nyanza (Duitsch Oost-Afrika) ver trekken. Welk gedeelte van het vicariaat Zuid- Ny'anza onder het bestuur van Mgr, Sweens komt, zal Mgr. zelf eerst verne men, nadat hij in de missie is aangekomen en Mgr. Hirth, de apost.-vicaris van Zuid-Nyanza, die ongeveer 20 jaar in de missie werkzaam is, zijn coadjutor diens residentie zal hebben aangewezen. In de missie van Zuid-Nyanza zijn een twaalftal Nederlandsche priesters van de Witte Paters werkzaam en even zooveel Fransche, al de overigen zijn Duitschere. Het is dus voor Nederland een bijzon der groote eer, dat in een Duitschemissie een Nederjandsch priester tot de bis schoppelijke waardigheid wordt verheven' Mgr. Sweens is de eerste Nederlands sche bisschop van de Congregatie deif Witte Paters en ook de eerste Nederig bisschop in geheel Afrika. Het apostolisch vicariaat van Zuid* Nyanza omvat drie districten: dat van Moeanza, ten zuiden van het .Victoria Nyanza Meer, dat van Boekoba ten wesV ten van datzelfde meer en dat van Roean- da, weer ten westen van het voorgaande district gelegen. De volgende cijfers geven een kort en duidelijk beeld dezer missie: Het vicariaat Zuid-Nyanza telt 17 mis siestaties en een seminarie, 77 missiona rissen, 10 religieusen, 190 catechisten, 11331 neofieten, 10317 catechumenen, 48 Katholieke scholen, die bezocht worden! door 1490 jongens en 336 meisjes; 17j' weeshuizen, 2 hospitalen en 19 armenapo- theken, waar de missionarissen in den' loop van het vorige jaar (van Juni 1908 tot Juni 1909) niet minder dan 10934 zieken verpleegd hebben. In datzelfde tijdperk heeft men opge- teekend 1232 doopsels van volwassenen^ 667 van kinderen van neofieten, 1455 van stervenden, voorts 1257 vormsels, 298 ka tholieke huwelijken, 185470 biechten eiï'i 309351 communiën. Het wapen van Mgr. Sweens is samen gesteld door dr. Xavier Smits en bestaat hoofdzakelijk uit het wapen, dat een lid der familie Sweens als regeeringslid der stad 's Hertogenbosch tijdens „het interi mair administratief bestuur van het voor-; malig gewest Bataafsch Brabant" voer de. In den rechter bovenhoek is geplaatst de afdeeling van O. L. V. van Goeden' Raad (Roma), terwijl Mgr. tot spreuk heeft gekozen „Iter para tutum" d. i. (Ma-, ria) „bereid mij eene veilige reis", het-, geen ook betrekking heeft op de vele dienstreizen, die Mgr. Sweens in zijn aan gewezen Missiegebied zal te maken heb- 3en De pelikaan in den staf doelt op het wapen van den Ordestichter, kardinaal Lavigerie. Mgr. Ambr. van Baars. Uit voorzichtigheid en voorzorg zijn Jsteravond aan Mgr. Ambr. van Baars, ïisschop van Curasao, verpleegd in het St. Antoniusgesticht te Rotterdam, de laatste H. Sacramenten toegediend. Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid leed de laatste dagen bij voortduring aan ernstige benauwdheden. Pastoor Witte. De ZeerEerw. heer S. Witte, pastoor van Uitgeest, is in het St. Elisabethsgast- huis te Alkmaar opgenomen, waar zeer- eerw. gisteren een kleine operatie onder ging. De toestand van den zieke is naar omstandigheden goed. Pastoor A. F. J. van den Berg O. P. f Hedennacht halftwee is Z.Eerw. heer, v. d. Berg, pastoor van de Steigerscbej kerk te Rotterdam na een langen dood'H strijd overleden. 1 Ambrosius Fredericus Joannes van den Berg werd den 7den Maart 1842 tel Rotterdam geboren. Na zijn lagere stu-, deis te Venraij met succes te hebbenl voltooid trad hij in de orde der Domii nicanen en ontving in 1860 in het kloos ter te Huissen het Ordeskleed. Op den 29sten September 1861 legde hij daar zijn professie af en den 5den| Augustus 1866 werd hij tot priester ge-j wijd. Als jong priester was hij twee jaren; prefect aan het college van Domii- nicus te Nijmegen. In 1869 werd hij tolt kapelaan te Utrecht benoemd, in wel ke zelfde stad hij in 1872 tot' jDrioil van het Dominicanenklooster werd ge-, kozen n 1878 werd hij tot dezelfde waar digheid geroepen in het hoofdklooster, te Huissen, en in 1883 werd hij' tolt prior benoemd van het pas gestichjpe Dominicanenklooster te Rotterdam. Den 12den October 1896 werd prior,, van den Berg als opvolger van pastoor,, Reynders benoemd tot pasmoor van de Steigersche kerk. In deze functie vierde hij in 1891 op luisterrijke wijze zijn zilveren pries terfeest. Den 1.4den April vierde pastoor van!- den Berg zijn .12i/2-iar'E jubilé als pa-, stoor der Steigersche kerk, op welken, dag hij de feestgave, hem na de jubilé-i, Mis door het feestcomité aangeboden^ een kapitale som gelds aan 6e Rotter-^' damsche vereeniging van Onderwijs afa 'droeg. R. I. P. Kunst en Wetenschappen. Madeleine-Tournée. De veel besproken ■-veel becritiseer. de met een zekere gereserveerdheid ontvangen droomdanseres Madeleine, gaf gisterenavond in den Schouwburg! een seance, die door een zeer klein getal bezoekers —zoowat «en 40—50 persoi nen werd bijgewoond. Hebben w« indertijd de evolutien van miss Dunean, met gemengde gevoelens gade geslagen, nu ook weer werden wij gesteld voo< twee uitersten of het is bedrog dan is er geen quaüficatie, hoe ook ge< uit, of zij is nog te zacht, of bet is werkelijkheid dan is het een publiek te raden niet op t!e gaan naar zöo'n sean^ ce, om de eenvoudige reden, dat dai^ een zoo jong wezen ontheven wordtva^ de verplichting, zich een klein uur tl wringep en te ploojep in allerlei fcoqg

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2