Gemengd Nieuws. kelijke opschrift) de majoor der infanterie van het leger in Ned.-lndië P. J. Spruyt. Voor den nog overigen duur van het tegenwoordig zendingsjaar van den kolo nialen Raad in de kolonie Curasao is be noemd tot onder-voorzitter van 'dat col lege het lid A. G. Statius Muller. Tegen de kwakzalverij. Naar aanleiding van de korte discussie over kwakzalverij in de Tw eede Kamer, schrijft de hoogleeraar in de pharmacie, P. van der Wielen, een brochure, waarin hij de stelling verdedigt, dat reeds met handhaving der bestaande wetsartikelen en een kleine wijziging binnen het jaar allicht 99 pCt. der kwakzalversmiddelen uit Nederland verdwenen zou zijn. Voor al zou dan streng gehandhaafd moeten worden de bepaling, dat op de verpak king van ieder geneesmiddel, in de phar- macopee of officieele geneesmiddelenlijst niet vermeld, een opschrift moet aanwij zen naar welke voorschriften ze bereid zijn, alsmede de bepaling dat vergiften, niet door een geneeskundige voorgeschre ven, alleen mogen worden afgeleverd in een verzegeld voorwerp met den naam en het woord vergift duidelijk er op. Voorts zou dan het ten verkoop bieden en ten verkoop in voorraad hebben wettelijk ge lijkgesteld moeten worden met verkoo- pen. Spoorwegtarieven. Naar we uit den Haag vernemen, kan de invoering der nieuwe spoorwegtarie ven eerst tegen Januari 1911 tegemoet worden gezien. (Tel.) Uit een hoofdartikel van de „Tribu ne" knippen wij dit citaatje: „De arbeiders gijn gelijk het vee, zij moeten gedreven worden", zei eens een intellectueel revisionist tegen ons, daar mee bedoelende, dat de arbeiders niet in staat waren, en daaraan ook geen be hoefte hadden, de socialistische leer in groote trekken zich eigen te maken. 'tWas voldoende als de leiders dat inzicht hadden, die konden de arbeiders dan wel op het goede pad voortdrijven. STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. In de gistermiddag gehouden verga dering stelde de voorzitter, de heer Schimmelpenninck voor, om de verschil lende hoofdstukken der ^Staatsbegroo- ting, benevens eenige andere wetsont werpen i n de afdeelingen te onderzoe - ken, waartoe besloten werd. Niets meer aan de orde zijnde, wordt daarna de vergadering gesloten. Volkstelling en volksontwikkeling. Een redacteur van het „Hbl." is met een der tellers in Amsterdam rond ge weest, in een buurt waar in de kazerne woningen zes huisgezinnen op één trap leven. Aan zijn verslag ontkenen wij de vol gende ervaringen: Moeder de vrouw, een blozend en pien ter wijfke, babbelde met buurvrouw, die "kich snel uit de voeten maakte naar drie hoog ,toen het bezoek onverwacht bin nen kwam, schuld-bewust als zij zich ge voelde, omdat ook bij haar de telkaarten nog oningevuld op de commode slinger den. „Kom u binne", noodde het vrouw tje, „ik heb niks ingevuld, omdat ik 't niet kon, en me zoon niet, omdat-ie niet wou! Daar zit-ie meneer, spreek u zelf maar met-em!" In 't kleine kamertje, opgepropt met huisraad en een waschtobbe, stond een zware walm van wasch- en menschen- lucht Op tafel, in een chaos van vuile kousen kopjes en potdeksels, lagen een groot knipbrood en een homp rogge naast de resten van een hutspotmaaltijd en i n de aangroeiende broeihitte, uitge- gestoomd door een potkacheltje, soesde een jongen van omstreeks negentien over een krantenfeuilleton. 't Moedertje ,dat zich heel wel scheen te kunnen schikken in deze omgeving van de meest verregaande morsigheid, wees ons op haar zoon, den onwillige. Toen de teller hem vroeg, waarom hij dat werkje niet even'had opgeknapt, keek hij met lodderoogen op van zijn lectuur. „Doe 't zelf", snauwde hij toen. „Wees toch niet zoo onredelijk, weet je wel, dat er zelfs hooge boete op staat op de overtreding van de voorschriften der volkstelling. Moeder en zoon keken elkander, toen ons aan en barstten daarop in een klate renden spotlach uit „Meneer mot geen flauwe kul verkoo- penschaterde de jongen, „u kunt ge rust die bladen weer meenemen. Bij m'n oom hebben de kinderen d'r schooltje mee gespeeld. D'r is van de elf stuks niet één heel gebleven. Hier hebt u ze!" Maar toen de teller moeder e n zoon wees op het cursief gedrukte bovenaan op elke kaart, toen werd het tweetal toch ernstig en 't moedertje vroeg of me neer dan maar voor dien boel wou zor gen. Ze zou blij zijn, ais die papieren het huis uit waren. Ze hield niet van dat spektakel. Tien jaren geleden, toen haar man nog leefde, hadden ze in Leeuwar den datzelfde gezeur had. De telmees- ter had toen zelf maar gauw den heelen boel ingevuld. Of meneer dat nou ook maar wou doen! Neen ,dat deed meneer nie.tl !Was er iets, dat ze niet wisten, dan gaf me neer graag inlichtingen, maar moeder en zoon wisten heel goed waar het op aan kwam .Ze moesten nu die kaarten maar gauw invullen en ze vandaag daar en daar laten bezorgen. „Stel je voor", zei meneer, „ik heb 1250 menschen te tel len. Als ik bij allemaal eens die kaarten moest invullen, dan kwam ik immers in 1910 niet klaar er mee!" „Och ja," zei 't moedertje, dat beschik te over een groote dosis gezonden hu mor. „Och ja, dan hebt u 't óók hard, meneer. Misschien breng ik dan de pa pieren nog wel!" Maar niet allen waren zoo onwillig als deze, al waren er velen, die „die dingen ergens hadden neergelegd, waar ze niet meer te vinden waren." Dan gaf de tel ler nieuwe kaarten, vermaande nog eens om den boel toch vooral bij elkaar te houden. Gaf een aanwijzing, een inlich ting. En velen ook waren er, die de kaarten hadden ingevuld, heelemaal, van A tot Z, maar ach, zoo treurig-onbeholpen, zoo droevig-verkeerd. Een vader schreef van zijn 14-jarigen jongen, dat diens hoofdbe roep was: idioot. Bij een 10-jarig doch tertje vulde een ander in, dat het hoofd beroep van dat kind was: school. In som mige gezinnen leefden, zooveel hoofden als personen; kinderen van vier jaar had den twee vertrekken voor zich, terwijl de heele woning bestond uit kamer, keu ken en alkoof. Achter vraag 10b: tot welke kerkelijke gezindte of vereeniging? had een vader achter de namen van hem zelf, zijn vrouw en zijn vijf kinderen zeven verschillende godsdiensten ingevuld omdat de man niet wist hoe deze vraag te moeten beantwoorden. De zotternij was inderdaad volkomen te goeder trouw geschied en, de man gevraagd zijnde, verklaarde onmiddellijk, dat het heele huisgezin behoorde tót de groote kerk, de Nederduitsch Hervorm de; het jongste kindje alleen, nog geen maand oud, moest nog gedoopt. Met wie zal ik trouwen Op d eze levensbeslissende vraag ant woordt de Fransche humorist Max O'Rell „Trouw een vrouw, die hartelijk lachen kanis haar lach gedwongen, dan deugt zij niet voor uw echtgenoote." Trouw een vrouw, die als alle dure plaatsen in den schouwburg vergeven zijn met gelijke opgeruimdheid ook op een minderen rang gaat zitten; zulk 'n vrouw za! u nooit door haar eerzucht plagen en ook niet ongelukkig zijn als anderen het verder brengen dan zij. Ontmoet gij op uw weg een bedelaar en wilt gij hem iets geven, neem dan de vrouw niet, die hem voor een bedrieger of luiaard uitmaakt, want zij is hard en egoïstisch. Hebt gij een meisje lief, zoo tracht te weten te komen, hoe zij zich 's morgens bij het ontwaken gedraagt, of zij dan nukkig of knorrig is of wel vroolijk en opgewekt, neem haar in geen geval tot vrouw, als zij deze eerste eigen schappen bezit. Trouw nooit een vrouw, die tegenover haar eigen huisgepooten kort is aange bonden, tegenover vreemden echter lief tallig en vriendelijk is, want denk er aan, dat gij voorloopig nog de aanstaande zijt, maar later tot hare huisgenooten zult be- hooren. Trouw de vrouw, die zich zonder schaamte ook in een eenvoudig huisge waad aan u vertoonen durft, wanneer gij er op bezoek komt; maar neem haar nooit, als zij u lang laat wachten, omdat zij zich eerst moet opknappen. Trouw een trouw, die haar huisge nooten steeds kleine genoegens bereidt, voor haar vader diens pijp stopt, zijn pot- looden punt, voor haar moeder de pan toffels klaar zet, of haar een kussen achter den rug legt, wanneer zij wil rusten. Trouw ook de vrouw, die met groot humeur de plagerijen van haar broers ver draagt; zij zal ook voor u een goede ka meraad zijn en met u door dik en dun gaan." Er i n g e I o o p e n.Zooals men wel denken kan, geven de gunstige bepalin gen der ongevallenwet nog al eens reden tot het veinzen van niet-herstel. Dezer da gen hoorde de „Dordr. Ct." een staaltje van een man, die beweerde, dat hij, na een bedrijfsongeval, zijn arm niet hoo- ger dan zijn schouder kan oplichten. Wat men ook bij de verschillende colleges be proefde, hij hiel vol en men kon het toch zoo moeilijk gelooven. Ten slotte komt de geneesheer op het idee in de gang, waar de man moest wachten, een kapstok te laten maken, ver boven zijn macht, hoog aan den wand. Zonder de minste aarzeling strekte de getroffene zijn arm hoog in de lucht en hing zijn jas en hoed op. Te Dinksperloo is een moord aanslag gepleegd op den arbeider J. te Kaat, door den arbeider B. R., die na eenige woordenwisseling den ander met een mes in de borst verwondde. De toestand van den aangevallene is ernstig. De dader is terstond over de Pruisische grenzen gevlucht. Een krankzinnige, eenigentijd in een gesticht verpleegd, zat Zondag avond onder geleide van zijn broeder en een oppasser in den sneltrein die te 8.49 van Zwolle vertrekt, om naar zijn woon plaats Drachten overgebracht te worden. Tusschen de stations Dedemsvaart en Staphorst sprong hij eensklaps uit den treinfluks werd het remtoestel in bewe ging gebracht, de trein stopte, men zocht, maar er was geen spoor van den vluchte ling te ontdekken. Gisterenochtend vond men echter li et lijk van den ongelukkige, liggende in een plas water; h ijwas waar schijnlijk gestikt Voorts wordt ons medegedeeld: De patiënt Arthur Jacobson, van het Rijkskrankzinnigengesticht te Medem - blik, aan wien een kort verlof naar zijn familie te Amsterdam was toegestaan, heeft van de gelegenheid gebruik ge maakt om naar Engeland over te steken. Genoemde verpleegde was reeds gerui- men tijd in de gezinsverpleging opgeno men en genoot ruime vrijheid. Hij spreekt vloeiend Fransch, Duitsch en Engelsch. (Hbl.) De Haagsche Koutervande „Pr. Gron. Crt" geeft het volgende verhaal „Ik hoor dat de Koningin de kleine Vorstentelg bij audiënties gaarne laat be wonderen. Toen onlangs een hoogge plaatst persoon oud-Minister, van een zending buitenslands teruggekeerd, H.M. verslag kwam doen, zat de Prinses in een aangrenzend vertrek en 't werd den bezoeker vergund haar te gaan zien. Maar zij zat zooals andere kinderen van haar leeftijd juist in haar stoeltje en een beetje ineengedoken. „Neen, Juliaantje", voegde H. M. haar toen toe, dat gaat zoo niet; je moet netjes rechtop zitten.... als Wij audiëntie verleenen". De in ge hoor ontvangen heer veroorloofde zich 't handje der Prinses te kussen en de Ko ningin voegde hem toe: „Nu, u is de eerste man die, behalve haar papa, de Prinses heeft gekust". Ontrouwe bedienden. In de Boompjes te Rotterdam is aangehouden de 16-jarige C. L., uit Munster in West- falen, die met 5000 Mark van zip pa troon was gevlucht. Hij had nog 4700 Mark in zij»n bezit. Sedert Maandag is uit Rotterdam voortvluchtig de 34jarige kantoorbedien de W. C. van de Anglo-Dutch Coal Com- pagny in de Boompjes. Hij heeft een bedrag van f 500 verduisterd. Een melkboer in de Ruben straat te 's-Gravenhage, die over practi- schen zin blijkt te beschikken, tracht uit de moeilijkheid welke velen met de invul ling der Volkstellingkaarten ondervinden, profijt te trekken. Hij heeft een biljet voor zijn raam geplaatst, waarop de aankondi ging, dat bij hem gelegenheid bestaat tot het doen invullen van bedoelde kaarten, tegen vijf cent per stuk. B ij een vechtpartij op h e t S p u i te 's-Gravenhage tusschen twee mannen trokkende beide vechtenden het mes. Een hunner werd zoo ernstig verwpnd ter hoogte van de maagstreek, dat hij naar het Ziekenhuis moest worden overge bracht. De ander die slechts licht aan de linkerhand verwond werd, werd naar hef commissariaat aan de Nieuwe Haven ge leid, waar procc :rbaal werd opge maakt. Te Wedde (Westerwolde (Gr.) zijn bij de jaarswisseling groote baldadig heden gepleegd. O.a. werd een wagen ge bracht op het dak van een huis. Het dak bezweek onder dien last en stortte in. Wielen van wagens werden op een schoorsteenkap geplaatst en door geheel Westerwolde werd druk geschoten. Fa illissement-Di eters. Naar de „Prov. Gron. Ct." verneemt, bedraagt het totaal bedrag der vorderingen in het faillissement-Dieters ongeveer f800.000. De zuivere opbrengst van de roerende en onroerende goederen kan niet worden ge schat. Maar vast staat wel, dat enkele der grootste schuldeischers zeer greote scha de zullen lijden. De rechtbank te Groningen heeft de voor'oopige hechtenis van den verdachte met 30 dagen verlengd. De eerste ter mijn zou 3 Januari geëindigd zijn. Te Montreal in Canada heerscht een typhus-epidemie. Er waren bij het afzenden van het telegraphisch bericht ruim 3000 zieken in behandeling en zes sterfgevallen. Aandezuidzijde van den Bren- ner-pas is eergisteren een bobslee met vier personen verongelukt. Alle vier per sonen werden zwaar gewond. Op den spoorweg tusschen Pa rijs en Fontainebleau werd eenigen tijd geleden het verminkte lijk eener vrouw de weduwe Gouin, gevonden. Een uit gebreid onderzoek van de justitie heeft thans uitgemaakt, dat elke gedachte aan een ongeluk is uitgesloten e nïjat het vaststaat dat een moord gepleegd is. Men verdenkt van die misdaad een soldaat van het 31e regiment infanterie te Melun of een individu, dat de uniform van dat regi ment droeg. De justitie kwam tot deze veronderstelling, doordat verschillende personen gedurende de reis op 15 De cember den dag van den moord op gemerkt hebben dat een aantal soldaten met halsdoeken het nummer op hun kraag trachten te bedekken. Uit de beschrij - ving, die zij van deze doeken gaven, werd opgemaakt dat het 't 31ste regiment ge weest moet zijn. Bovendieii werd in den trein een 3è kl. spoorkaartje van een mi litair Melun-Parijs gevonden, dat bij che misch onderzoek bleek, met bloed bevlekt te zijn. Men ziet dat de aanwijzingen nog uiterst vaag zijn. Door de politie te Londen zijn twee vreemdelingen, een Hongaar en een Franschman, gearresteerd, in wier be zit photographische platen werden ge vonden, dienende voor de vervaardiging van valsche bilejtten van de Oosten- rijksch-Hongaarsche bank. Het blijkt nog niet, of de valsche munters reeds zulke biljetten hadden uitgegeven. Zij werden gearresteerd tengevolge van een twist, waarbij de Hongaar den Franschman met een of ander bijtend vocht had overgoten en de Franschman den Hongaar met een flesch op het hoofd had geslagen. Vol woede over de behandeling, van zijn vriend o ndervonden, verklikte toen den Franschman, dat de Hongaar een val sche munter was, en zoo nam de poli tie hen beide gevangen. Een volledige valsche munterij werd in hun woning ge vonden Volgens eenartikelindeAzia- tische Rundschau zouden de Chineezen reeds in de derde eeuw onzer jaartelling de kunst hebben verstaan om met behulp van papier oude inschriften en teekenin- gen van steenen af te drukken. Hierbij kwam natuurlijk het beeld, dat in den steen verdiept was, wit op het papier, terwijl dit overigens zwart werd. De te genovergestelde wijze n.l. letters en beel den op steenen uit te snijden en op die wijze te verveelvuldigen, moest reeds se dert 593 onzer jaartelling bekend zijn. In dat jaar n.l. verordende een keizer uit een nieuwe dynastie, dat voortaan de beelden (bedoeld werd waarschijnlijk het beeld van Boeddha) en letters (waar- schijnlij ksanskrit) in hout uitgesneden moesten worden. In Europa daarentegen stammen de eerste houttafels, waarvan gedrukt werd, uit het begin der 15de eeuw. Van 600 900 drukten de Chineezen reeds boe ken op papier met behulp van houtsne den. Eigenaardig is het, dat geen Chi nees, doch een Turksche prins, gouver neur van Noord-China, de eerste was, die de klassieke boeken van Confusius drukken liet. Dit was in 't jaar 932. Van af 954 waren de Chineesch-studen- ten van de moeite ontheven, hun leer boeken over te schrijven, daar zij deze reeds gedrukt konden verkrijgen. Tus schen 1011 en 1049 is er van losse let ters sprake, die uit terracotta werden vervaardigd en van af 1368 waren be wegelijke letters uit koper in gebruik. In het plaatsje Geinsheim in Hessen is op 31 Dec. een boevenstuk ver toond, dat levendig herinnert aan het op treden van den kapitein van Köpenick. 's Avonds ongeveer 6 uur vervoegde zich een ongeveer 25-jarig man bij den ontvanger en deelde dezen mede, dat bij de inspectie te Darmstadt een ano nieme brief was ontvangen, waarin werd verklaard, dat de ontvanger zich aan on regelmatigheden in zijn beheer had schuldig gemaakt. Derhalve was hem gedragen, zoo verklaarde de jonge man, de kas te revideeren. Twee andere ambtenaren waren met een automobiel onder weg en zouden binnenkort aanko men. De ontvanger hoewel hij zich van geen kwaad bewust was, stond bedrem meld en haalde boeken en contracten voor den dag. De controleur bladerde in de boeken, maakte quasi berekeningen, telde het geld en zeide eindeljjk„U kunt gerust zijn, mijnheer, ik heb de zaak in orde bevonden. Ik zal u even naar Schulze (den restaurateur in de buurt) gaan, om de beide andere heeren te ha len, die nu wel aangekomen zullen zijln. Als zij geteekend hebben, is de zaak weder in orde. Peinzend over de slechtheid van de menschen, die zich niet ontzien een eer lijk ambtenaar onverdiend een smet aan aan te wrijven, bleef de ontvanger zitten wachten op de terugkomst van den con troleur. Toen er echter na geruimen tijd niemand kwam opdagen, begon hij arg waan te krijgen, hij telde het geld na en bemerkte dat er 500 Mark ontbraken. De ontvanger, die er in zijn verbouwer eerdheid niet aan had gedacht zipi be zoeker naar zijn legimitatie te vragen, was het slachtoffer van een siuwen be drieger geworden. Te Brussel is een moord g e - pleegd op een Nederlandsche officierswe duwe ,mevr. Van Hille, geb. Boonekamp, die daar op kamers woonde in de Rue de l'Etude. Men vond haar geworgd, met een touw om den hals en alle kasten en laden waren opengebroken. De moord werd dus blijkbaar gepleegd om te stelen maar de dame, die van haar pensioen leef de, bezat geen vermgen. Men heeft nog geen spoor van den moodernaar ontdekt. Rechtszaken. Rotterdamsche Rechtbank. Diefstal te Waddinxveen. De landbouwer A. de Raadt te Wad dinxveen vermiste den 2den Decem ber j.l. uit zijn schuuc. eenige landbouw gereedschappen, toebehoorende aan een paar van zijn arbeiders. De verdenking van dezen diefstal viel op een 43-jari- ge arbeider J. v. d. Z. aldaar, dien hij als lossen werkman in zijn dienst had, omdat zooals getuige gisteren voor de rechtbank verklaarde het jïieer voor kwam dat v. d. Z. als hij e,z\\ borrel op had, zijn vingers niet van een anders goed kon afhouden De Raadt ging op onderzoek uit en vond de vermiste voorwerper, terug in de schuur van G. Vis, die verklaarde ze van beklaagde te hebben jjekocht. Deze laatste bekende vo1 mondigals verontschuldiging voerde hij aan, dat hij, toen hij den diefstal beging, min of meer suf was, doordat hij den dag te voren nog al stevig had gedronken. Dit werd bevestigd door den caféhouder D. van Niekerk, bij wien hij dien (dag verschep dene malen drank had gehaald en tevens* bij een dier gelegenheden een glazen ka-j raf voor de helft met bitter gevuld hadi medegenomen. Tenminste kort na het be-i zoek van beklaagde werd de karaf ver-j mist en bij een pnmiddellijk ingesteld! onderzoek ten huize van beklaagde ge-: vonden. De officier schilderde beklaagde als een man, die voortdurend misbruik maakt van sterken drak en daardoor zijln huis,-; houden ongelukkig maakt. Zijn vrouw had hem zelfs het huis ontzegd. Wegens beide diefstallen werd zes maanden ger vangenisstraf geeischt. De toegevoegde verdediger, mr. F. S. M. Rits releveerde zich aan 't oordeel der rechtbank. De Rotterdamsche rechtbank veroor deelde: N. U„ 31 jaar, boomkweeker te Boskoop, wegens vernieling, tot 10 gulden boete subsidair 5 dagen hechte nis. J. v. d. V., 60 jaar, landbouwer te Gouda, wegens eenvoudige beleedi- ging, tot één gulden boete subsidair één dag hechtenis. Verkoopingen. LEIDEN, 7 Januari 's morgens 10 u. Afbraakveiling op het terrein van het Botanisch Laboratorium aan de Nonnen steeg. Deurwaarder J. F. Teunis. OEGSTGEEST, 11 Januari 's mor gens 10 u. Esschenhout op het land van C. Bakker. Deurwaarder P. H. van Thiel. NOORDWIJKERHOUT, 7 Januari morgens 10 u. Houtverkooping in de, bosschen van de Erven Victor en A. Gui- demond. Notaris Binnendijk. ZEGVELD, 27 Januari 's morgens 9 u. Boelhuis op de hofstede van nu wijlen W. van Doorn. Notaris Jhr. P. J. van Winter. ALFEN AAN DEN RIJN, 19 en 26 Ja nuari 's morgens 11 u. Hotel St. Joris Twee woonhuizen aan de Julianastraat 267 en 268 resp. 3.40 A. en 2.59 A. NOORDW1JK, 18 Januari 's morgens 11 u. Hotel Hof van Holland. Winkel-i huis aan de Westeindervoorstr., twee woonhuizen aldaarwoonhuis, van Lim burg Stirumstr.teel- en weiland in Boe- kersloot. Notaris Binnendijk. LEIDEN 8 en 15 Januari, 's avonds 7 u. Notarishuis aan den Burg. Winkel huis, Vischmarkt 6, 97 c.A.; heerenhuis Heerengr. 25, 3.4 A.huis, Kraaicrstr. 2, 1.77 A.huis Rapenburg 102, 67 A. huis Vliet 42, 68 c.A. winkelhuis, Hoo- gewoerd 159, 81 c.A.; huizen Vogelstr. 7 en 9, 39 en 38 c.A.; huis Langegracht 132, 1.14 A. Notaris C. Versluijs. LEIDEN 8 en 15 Jan., 's avonds 7 u. Notarishuis aan den Burg. Winkelhuis N. Rijn hoek Langestr., 1.22 A. Notaris Hoppe te Delft. GOUDA, 13 en 20 Januari, 's morgens 11 u., café „de. Harmonie", hofstede „Sf. Elisabetshoeve", benevens 3 perceelen wei- en hooiland, ter gezamenlijke groot te van 15 H.A. 53 A. 16 c.A. aan den Bloemendaalschen weg onder Waddings veen. LEIDEN 8 en 15 Januari, 's avonds 7 u„ Notarishuis aan den Burg, Winkel huis Nieuwe Rijn 58, 1.20 A.winkelhuis Haarlemmerstr. 6, 1.14 c.A. Notaris J._ J. ter Laag Czn. NIEUW VENNEP, 11 Januari, 's mid dags 2 u„ café A. Duivenvoorde, Bouw en weiland aan den Hoofdweg 1. 34.39. H.A.vijf arbeiderswoningen en bouw terrein 58.53 A. Notaris J. A. Overmeer.; LEIDEN 8 en 5 Januari, 's avonds 7j u. Notarishuis aan den Burg. Zes hee renhuizen in het Wilhelminapark onder Oegstgeest, elk groot 2.25 A. Notaris G. D. du Rieu te Voorburg. VOORSCHOTEN, 12 en 19 Januari, 's morgens 11 uur, „Het Wapen van Voorschoten", Burgerwoning nabij de Vink onder Zoeterwoude, 3.28 A. Notaris Schoor LEIDEN 21 en 28 Januari, 's middags 12 u. „Zomerzorg", Bouwmanswoning „Weltevreden" met wei- en hooiland on der Rijnsaterwoude, 17.30.60 H.A. Nota ris Scl:< or. LEIDEN 2t en .28 Januari, 's middags 12 u„ „Z< r. zorg", Wei-, teel- en hooi-, land ojkl.t Remade in de Blijver-, Her- togs- en Akk r slootpolders, 12,80.70 H.A. weiland onder Woubrugge 91.70 A. No taris Schoor. SASSENHEIM 11. en 18 Januari, 's morgens 11 u. „Het Bruine Paard" Hee renhuis aan de Dorpstraat, twee bloem- boHenschuren en diverse perceelen bouw terrein. Notaris O. ten Bruggencate. LEIDEN 8 en 15 Januari, 's avonds 7, u. Notarishuis aan den Burg. Huis, Bin- nenvestgr. 23, 42 c.A.; winkelhuis Rijn straat 23, 46 c.A.huis, Oortestr. 12, 57, c.A.huis Oortestr. 16, 51 c.A.; winkel huis, Ruime Conscientiestr. 16, 36 c.A.; huis, Waardgr. 40, 49 c.A.huis, Klarestr, 39 44 c.A.huis Uiterstegr. 79, 45 c.A.; huis, Moriaanstr. 9, 32 c.A. Notaris inr, J. A. F. Coebergh. LEIDEN 8 en 15 Januari, 's avonds 7,. u. Notarishuis aan den Burg, Winkelhuis aan den Maresingel hoek Koningsstr.; twee nieuwgebouwde en twee onafge werkte huizen aan de Koningstr.tien na genoeg geheel afgewerkte huizen aan de Pr Frederikstr.twee huizen aan de Hee- renstr. 38 en 40huis aan de Minnebroers- gracht 13; huis aan de Rabarberpoort 3; huis aan de Lcege Werfsteeg 16; huis aan de Bouwelouwest. 16; huis aan de Oeerestr. 17. Notaris Klaverwijden,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6