Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van 5 Januari. BUITENLAND. België. De Vlamingen zijn zeer voldaan dat 'de koning kennis eischt van 't Vlaamsch bij allen die hem omringen. Het „H. v. A." heeft plezier over de nieuwe Brusselsche poststempel. Hls nog beter, dan we meenden en het betaamt, meenen wij, het te zeggen, om de goede noot die M. Helleputte verdient, nog te verbeteren Dus men stempelt niet: Bruxelles- NordBrussel-Noord; maar: Brussel- NoordBruxelles-Nordhet is te zeg gen het Vlaamsch staat van boven. Het behoort wel zoo te zijn, vermits •Brussel in meerderheid Vlaamsch is, maar de Vlamingen zijn nog zoo weinig gewoon hun recht te bekomen, dat ze er met vreugde mogen op wijzen als dat ,al eens gebeurt. De Duitsche architect Stubbe, die in de laatste jaren het volle vertrouwen ge noot van koning Leopold, schrijft in een der Duitsche bladen nog het volgende omtrent de koninklijke plannen, die Leo pold II nog had. „Leopold II, zoo schrijft hij, had nog talrijke plannen in de portefeuille tot ver fraaiing van Brussel, Antwerpen en voor al van Ostende. Zullen die plannen door zijn opvolger worden uitgevoerd? Het zou te bejammeren zijn, als de mooie ideeën van den koning, vooral die niet alleen op papier geteekend zijn, maar die ook voor een deel of geheel reeds zijn voorbereid, niet werden uitgevoerd. „Onder meer was in voorbereiding het plan tot het aanleggen van een weg van 30 a 50 meter breedte tusschen Brussel en Antwerpen voor het auto-verkeer. Men zou niet goed doen dit plan te laten va ren, vooral met het oog op het drukke verkeer tusschen beide steden, dat nu langs zeer slechte wegen plaats heeft. De „Frankfurter Zeitung", „de Post" en meer persorganen hebben, zich ten bewijze dat België meer en meer een prooi der kloosterorden wordt, een cor respondent te Brussel aangeschaft, een Belg dus die het precies weten kan en sinds dien tijd leeren we pas inzien hoe diep België al gezonken is 1 De „Frankfurter Zeitung" haalt een artikel aan van den Belgischen „schrijver Har ry" waaruit ten duidelijkste blijkt, dat de kloosters sinds jaar en dag bezig zijn België te verarmen en systematisch uit te buiten, terwijl de ontzaglijke geld sommen die zij zoodoende aan de han deldrijvende en arbeidende klassen ont stelen als Pieterspenning naar Rome worden gezondenJa, 't wordt toch Waarlijk een beetje erg met die kloosters zou men zoo zeggen. De „Köln. Volkszt." is op onderzoek uitgegaan en is nu in staat het doop ceel van den berichtgever der Frank furter en de andere anti-katholieke or ganen, den heer Gerard Harry te lichten. Deze waardige journalist richtte de door hem zelf gestichte „Petit Bleu" binnen korten tijd te gronde door allerlei onwaar sensatie-nieuws, zoódat hij ten slotte bij den bekenden speelholonder nemer Marquet aan moest kloppen, die het blad daarop als reclameorgaan voor zijn speelondernemingen en hotels in Dstende, Brussel en Luik aankocht. De heer Harry is verder dezelfde, die zijki „Petit Bleu" tegen een vast maandgeld in dienst stelde van de regeering van den vroegeren Kongostaat en de leiding van het blad moest neerleggen toen de 'bekende kapitein Lemaire hiervan kennis kreeg en hem dwong de ontvangen „fooien" aan de cassa van den Kongo staat terug te betalen. Een geheele reeks van processen is daarvan het gevolg ge- FEUILLETON. Het geheim van het Keizersslot. 15) George von Walden draaide het hoofd een weinig ter zijde, want hij dacht aan zijne bruid, die doodelijk beangst over hem was. Een waanzinnige gedachte schoot hem door het hoofd. De roep van zooeven scheen uit Anna's mond te ko men, doch hier was niemand anders aan wezig dan'hij en het alleen in zijne om trekken herkenbare spook van het slot, de Witte vrouw. Wanneer Anna eens hei melijk de woning van haren vader uitge- slopen was om den geliefde te spreken? Dwaasheid, riep George von Walden zichzelven toe en nog eenmaal verhief hij de stem. Geef antwoord of ik schiet. Het scheen hem toe alsof de gestalte Voor hem hare hand ophief, en op dat oogenblik drukte hij af. De werking van het schot, welks licht voor een oogenblik de diepe duisternis Verbrak, had echter •eene geheele andere uitkomst, dan Ge orge had verwacht. Nauwelijks vlamde het vuur op, of hij werd door een slag op het voorhoofd getroffen, en met een half- veistikten kreet stortte hij voor 't portaal van de grafkapel ineen. Hij wilde nog een- weest. Sinds dien zoekt de heer Harry naar een nieuw onderkomen ergens in de pers, maar is tot nu toe in België niet bijzonder gelukkig daarin geslaagd, want behalve een of ander onbeduidend artikel in een der Brusselsche radicale bladen heeft hij het nog niet tot een vaste aanstelling, kunnen brengen. En dat is de man van wien de Frankfur ter, het best geïnformeerde blad der wereld zooals het zichzelve gaarne roemt hare inlichtingen betrekt! Italië. Het huisje van Loreto. Wij hebben onlangs melding gemaakt van het werk van Pater Eschbach over het huisje van Loreto. Behalve den lof, welke de schrijver ontving van den H. Vader, heeft hij ook tal van bewijzen van instemming ontvangen van kardinalen. Kardinaal Rampolla zegt, „dat het werk het godvruchtig en troostgevend geloof versterken zal, zoo dierbaar aan het hart der geloovigen, vooral der Ita lianen, die zulk een schat bewaren in hun vaderland". Kardinaal Ferrata wenscht den schrij ver geluk, „die met zooveel kracht het historisch feit verdedigt tegen de mo derne hypercritiek". Kardinaal Gennari zegt, dat de schrij ver „zooveel licht doet schijnen op de echtheid van het H. Huisje en jle ver dachtmakingen der tegenstanders weer legt en te niet doet". Kardinaal de Laï zegt, „dat hij die geen slaaf is van vooroordeelen inzake de mogelijkheid der mirakelen, na de lezing van het werk geen twijfel meer kan hebben van de waarheid van het feit. Daar zijn zooveel bewijzen bijeen gebracht en sommige moeielijkheden zijn zoo verpletterend weerlegd, dat het feit zelf redelijkerwijze niet meer kan wor den weerlegd". Ook de kardinaal Vives y Tuto en Ferrata brengen den schrijver hulde. (Nbr.) Spanje. De anarchisten te Barcelona hebben van het hoofdcomité te Parijs bevel ont vangen een algemeene staking te ®r- ganiseeren, teneinde aldus de begena diging af te dwingen van de veroordeel den der Juli-troebelen. Generaal Wey- ler, de kapitein-generaal van Catalonië kan van zijn nieuw ambt pleizier bele ven, daar de revolutionnaire elementen reeds uiting hebben gegeven aan hun ontevredenheid over het liberale kabi net, hetwelk zij geen greintje beter ach ten dan het conservatieve van Maura. Denemarken. De oud-minister Alberti heeft voor de tweede maal de Kerstdagen in de gevan genis doorgebracht, nog steeds in voor- loopige hechtenis. Dat de instructie zoo langen tijd duurt, is een gevolg van de stelselmatige instructie In de gevangenis, die emn eerst kort geleden heeft laten varen. Thans is het onderzoek zóóver gevor derd, dat spoedig na Nieuwjaar de in structie zal kunnen worden gesloten. Met hulp van een ervaren boekhouder is de rechter van instructie er in ge slaagd het bewijs te leveren, waar de 15 millioen kronen gebleven zijn, die Alberti van de boerenbank en de boter- uitvoervereeniging heeft verduisterd. Men is lang in 't onzekere geweest over het verdwijnen van een bedrag van om streeks 700.000 kronen, zoodat de mee ning ontstond, dat Alberti dit bedrag op zijde had gelegd, om niet geheel on bemiddeld te zijn na het ondergaan van zijn straf. Later werd dit bedrag terug gebracht tot 100.000 kronen en dezer dagen is het gelukt ook deze som terug te bren gen. Dit laatste bedrag maakt volgens de opgave die Alberti nu onlangs zelf heeft gedaan, de renten uit van verkoch te obligatiën, die Alberti in zijn boeken steeds als bestaande liet verschijnen. De veelvuldige transactiën hebben hem bo vendien in den loop der jaren aanzieai- maal trachten op te staan, want een stem die hij maar al te zeer kende, bereikte zijn oor, doch toen viel er een sluier over zijn zinnen en hij wist niet, wat er verder met hem voorviel. Een woest angstgeschreeuw deed zich door het sombere Burgplein hooren. Help, help! Red hem, anders sterft hij. Het spook van het slot heeft hem ten verderve gedoemd. Het duurde een heele poos, voordat de wacht eindelijk gealarmeerd was en met eenige lantaarns in de duisternis ging zoe ken .Ten laatste kwamen de soldaten op het kleine voorplein, dat de toegang tot de slotkapel vormde. Ontsteld deinsden zij terug, want op den steenen vloer lag lang uitgestrekt de luitenant George von Wal den en over hem heen in een licht nacht gewaad gehuld, Anna, de dochter van den hofarchivaris s V, - UIT EEN OUDE KRONIEK. Het yvas in denzelfden nacht omstreeks tegen 11 uur toen de Keizerlijke Kamer dienaar zich aan de kleine woning van den hofarchivaris Dominikus aanmeldde, en dezen te spreken verlangde. Zoo iets was volstrekt niet vreemd en daarom opende Dominikus, die met zijn dochter, welke dezen AVgüd zich .bijzonder ppge- lijke rechtstreeksche verliezen berok kend. Ofschoon Alberti persoonlij niet wei nig bezittingen had, zijn de beheerders van zijn faillieten boedel toch van mee ning, dat tegenover de passiva slechts een actief van ongeveer 2 pCt. staat. Interessant in ieder geval is de waarne ming, dat Alberti er niet naar gestreefd heeft zich persoonlijk te verrjjken ook was zijn levenswijze betrekkelijk be scheiden. 't Is dus meer eer- dan geldzucht ge weest, wat hem heeft gedreven. De eene passie is tVouwens even gevaarlijk als de andere. Rusland. Het geknoei in Rusland. Het senaatslid Garin gaat nog steeds voort met zijn onderzoek naar het ge knoei in alle mogelijke takken der ad ministratie. Zoo heeft hij bij alle banken inlich tingen ingewonnen, omtrent de bedra gen welke de intendanten tegen wie een vervolging is ingesteld, daar hebben ge deponeerd. De civiele eisch tegen die intendanten loopt slechts over de laatste 5 jaar. Te Petersburg heeft de politie een inspectie op haar program staan van een aantal fabrieken, waarin men linnen ge vonden heeft met het stempel van de Kroon erop. Men herinnere zich het ge schrevene (Jver het geknoei van geheele fabrieken van verrotte goederen in Rus land wie weet wat deze inspectie hier weer aan het licht zal brengen. Ook het geheele spoorwegwezen zal in de maand Januari worden geïnspec teerd ook hier zal weer Garin de lei ding hebben. Hij wil beginnen met het materieel en het heet reeds dat er groo- te schandalen en onthullingen op komst zijn, met name ten aanzien der kolenle- veranties en de uniformen der lagere beambten. Echter zal de inspectie niet beperkt blijven tot de centrale bestuursinstellin gen, maar elke spoorwegmaatschappij af zonderlij'k en haar boekhouding zullen erin worden "betrokken. Verder wordt beweerd, dat de maat schappijen afzonderlijk van den staat groote garantiebedragen hebben in ont vangst genomen in strijd met de over eenkomst. Vooral de Zuidwest-, de Weichsel- en de Moskou-Windau-Ry- binsk spoorweg-maatschappijen zullen 'n bijzonder streng onderzoek ondergaan. Amerika. Taft en de trusts. President Taft, die tegenover de Trusts zoo welgezind scheen, schijnt van gedach ten veranderd. Liet Rcosevelt het bij woorden, Taft komt met daden. Hij zal Donderdag een bijzondere boodschap naar het congres zenden, welke betrek king heeft op de anti-trustwet. Vrijdag zal hij eveneens het Congres een bijzon dere boodschap doen toekomen over de tusschenstaatsche handelswet. Men meent dat hij in de laatste zal aanbevelen, dat belet worde aan alle tusschenstaatsche spoorwegmaatschappijen aandeelen te be zitten in concurreerende lijnen of toege voegde aandeelen uit te geven zonder goedkeuring van de tusschenstaatsche commissie. Verscheidene directeuren van spoorwegmaatschappijen hebben met Taft gesproken en beproefd hem ervan te overtuigen, dat hij door verdere wetge ving in dezen geest de spoorwegmaat schappijen en de industrieele wereld zal omverwerpen. Uit Washington wordt nader gemeld, dat president Taft besloot zijn boodschap aan het Congres over de tusschenstaat sche handelswet uit te stellen tot de vol de week. Het is van beteekenis, dat dit uitstel volgt op het onderhoud dat Taft had met de directeuren van de spoorwegmaat schappijen. Naar uit New-York gemeld Wordt, is wonden toonde, de deur en heette den kamerdienaar welkom. Deze trad de hel der verlichte woonkamer binnen, doch gaf terstond den hofarchivaris een teeken dat hij hem alleen wenschte te spreken. Anna stond terstond van tafel op en ver liet de kamer, want het betrof hier wel licht eene Keizerlijke mededeeling. Nadat de beide mannen alleen waren, kwam de kamerdienaar zonder omwegen ter zake. Het was zeer zeker een buitengewoon ge val. Zijne Majesteit deed den ouden hofar chivaris terstond bij zich in zijne particu liere vertrekken ontbieden en wel onder omstandigheden, die even ongewoon wa ren. Dominikus moest aan het bevel echter toch gevolg geven, en verklaarde, on danks het late avonduur zich bereid, om binnen tien minuten met een oud boek, 't welk Frans I uit de Keizerlijke Biblio theek en wel uit het geheime archief ver langde, zich bij Zijne Majesteit te bevin den. De kamerdienaar meende echter, dat hij in opdracht had Dominikus zeiven daarheen te brengen, en er schoot dus niets anders over dan dat de archivaris hem naar de kanselarij medenam, Is het veroorloofd ,dat ik mijne doch ter eenige geruststellende woorden zeg, voor ik heenga? zeide de archivaris. De kamerdienaar knikte. Anna kwam op een roepe^ y^tj ji^ar jrader, jjaar jvp Morse, vroeger bekend als de ijskoning die over een kapitaa lvan 22 millioen dollar beschikte, overgebracht naar de gevangenis te Atlanta (Georgië) waar hij 15 jaar zal hebben te zitten. Drie jaar geleden was Morse veroordeeld we gens verduistering van gelden en ver- valsching der boeken in zijn hoedanig heid van bankcontroleur. Terwijl de zaak in verschillende instanties behandeld is, stelde Morse alles in het werk om zijn schulden te voldoen en zijn crëdiet te herstellen. Hij vertrouwde vast op vrij spraak in de hoogste instantie. Maar dat is misgeloopen. Hij kreeg 15 jaar, het geen een verschrikkelijke slag is voor zijn familie, die tot 't laatst in rijn on schuld geloofde. Alvorens naar Atlanta te vertrekken, heeft Morse een op aandoenlijken toon gesteld stuk in de kranten ingezonden, waarin hij zegt dat de regeering blijk baar verblind is geweest in haar dolle jacht naar een slachtoffer. Morse's echtgenoote wil haar man niet verlaten. Zij zal haar intrek nemen in een landhuisje in de onmiddellijke na bijheid van de gevangenis en zal daar al de vijftien jaren van Morse's straftijd blijven wonen. Een aantal vrienden bracht Morse bij zijn vertrek naar de gevangenis een afscheidsgroet. Japan, A rbeidswetgeving. Aan het „Berliner Tageblatt" werd uit Tokio geschreven, dat er nu toch kans bestaat dat het onlangs door de Regee ring openbaar gemaakte ontwerp van wet, betreffende bescherming van den ar beid tot wet zal worden verheven. Het ontwerp bepaalt zich tot het allernoodzakelijkste, wat de Japan- sche industrie behoeft, om een lcernge- zonden, geoefenden arbeidersstand te verkrijgen, die haar in staat zal stellen om ook met de langzaam ontwakende Chineesche industrie te blijven mededin gen, Over het geheel vond het ontwerp bij belanghebbenden een goede ont vangst. De lucifer- en glasindustrie, die er nog niet al te best voor staan en goedkoope vrouwen- en kinderarbeid nog niet kunnen ontberen, zijln tegen het ontwerp gekant. Maar de katoenindus- trieelen wijzen er op, dat wat in het ontwerp als eisch gesteld wordt, reeds uit vrije beweging door hen in het leven werd geroepen, uit welbegrepen êïgen- lang. De in het ontwerp gegeven voorschrif ten betreffen veiligheid en hygiene in de fabrieksgebouwen, bevatten verder het verbod op den arbeid van kinderen, be neden den twalfjarigen leeftijd, en be perking van den duur van den vrouwen en kinderarbeid. Ook is nog daarbij voor zien in schadeloosstelling- voor arbeids ongevallen en zorg voor de nagelaten betrekkingen van verongelukte arbeiders. Indien het ontwerp tot wet verheven wordt, i s de mogelijkheid niet uitgeslo ten, dat de Europeesche industrie^ zij het ook tijdelijk, op de Aziatische markten een deel van het terrein herovert, dat de Japansche industrie met hare goed koope werkkrachten en lagere transport kosten aan zich heeft weten te trekken. Australië. Volgens een "besluit dat werd aange nomen in de jongste vergadering van 29 December j.L hebben de vertegen woordigers van de mijnwerken in Zuid- Wales 1 Januari aan de mijneigenaars een besluit ter hand gesteld, waarin mee gedeeld wordt, dat over drie maanden algemeen met het werk zal worden op gehouden. De bedoeling- schijnt echter niet, dat onvoorwaardelijk einde Maart zal wor den gestaakt, want te voren zullen on derhandelingen plaats hebben, teneinde tot overeenstemming te komen over ver schillende hangende kwesties. In de laatste vergadering verwierpen de mijnwerkers alle voorstellen van de eigenaars der mijnen, maar men hoopt dat toch nog. overeenstemming zal wor den bereikt. heden opvallend bleek en in de oogen van het jonge meisje stond duidelijk de angst te lezen, die haar binnenste vervul de. De oude vader keek met geheime zorg zijne dochter aan, maar daar Anna hem op zijne vroegere vragen, wat haar scheel de, slechts ontwijkende antwoorden had gegeven, zoo deed hij haar thans geen ver dere vragen meer Zijne Majesteit de Keizer heeft mij bij zich ontboden, mijn kind, zeide hij, ik weet nog niet wanneer ik terugkeer, want Zijne Majesteit verlangt, dat ik hem eene plaats uit een oud boek verklaar, dat ik eerst nog uit hef Staatsarchief moet ha len. Je moet je inmiddels maar ter ruste begeven ,doe het ter wille van je ouden vader, die zich zeer bezorgd over je maakt, 't Is een leelijke nacht en het on weer schijnt zoo spoedig niet te zullen op houden. Hij kuste Anna op het voorhoofd en verliet toen met een kamerdienaar het ver trek. De beide mannen liepen zwijgend coor de lange gangen van den Keizerlijken Hofburg, antwoordden ook meermalen op het aanroepen van de wachtposten, die terstond terugtraden toen zij door den ka merdienaar een woord toegeroepen kre gen. Weldra' was de ingang van het Staats archief bereikt en Dominikus' opende liet zwg-re slot. Binnen in de groote zaal, wier Abessinlë. Reeds voor den dood van den Negtis begint de opstand te woeden. Ofschoon; de toestand alles behalve rooskleurig is, schijnen de mogendheden, die het toch wel zullen weten, niets daarover te wilH len loslaten. Uit brieven aan de Univers vernemen we het volgende over den toestand in, Abessinië. Dedjaz Abraha de gouverneur van Men hele, een neef van den vroegeren negus, verhinderde den raz Sebehat, tot prei fect van Agamié benoemd, zich naar zijhe! standplaats te begeven. Deze nu vroeg aanstonds hulp uit de hoofdstad. i. Den vertegenwoordiger van Menelik in Tigre, Ouag-Choum-Abahé, werd toen opgedragen hem ter hulp te komenl Daarop had den 15den October een hevig gevecht plaats bij Orem, waarbij een enorme slachting plaats had. De ded- jaz Abraha werd geslagen en yan zijn 4000 man sneuvelden er 3000 en werden er 700 gevangen genomen, waaronder, Abraha zelf die, met ketenen geboeid^ naar Addis-Abeba gevoerd werd. De overwinning kostte aan Ouag- Choum 1550 dood en en aan Sebahat 78 Nicaragua. Het schijnt in Nicaragua niet rustig te willen worden. Generaal Estrada is weer op het oorlogspad gegaan. Hij is er in geslaagd zijn troejpenmacht weder, te versterken en met een goed gewa,-< pend legertje rukt hij thans naar Mana gua op. De regeerings troepen trekken; hem tegemoet en binnen enkele dagen; wordt een treffen verwacht. BINNENLAND. Koninklijke Besluiten. Benoemd tot notaris binnen het arron dissement Roermond, ter standplaats de gemeente Nederweert, P. J. Biezenaar,; candidaat-notaris te Haarlem. Met ingang van 8 Januari is be noemd tot burgemeester der gemeente Kerkrade, M. F. Hendricks, met toeken ning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Heer. Met ingang vau 1 Febr. is aan Jhr. W. G. van der Wijck eervol ont slag verleend als schoolopziener in het arrondissement Ommen. A .Lindeman van Bloemen Waan- ders is benoemd tot burgemeester der ge meente Kattendijke. Aan de tijdelijk gepensionneerde eerste luitenants E. Thesingh en E. A. Prager, resp. van het wapen der artillerie en der infanterie, is ter zake van li chaamsgebreken, onderscheidenlijk met ingang van 27 Januari en van 6 Februari bij vernieuwing een tijdelijk pensioen voor den tijd van vijf jaren verleend. De Amboineesche korporaal der in fanterie van het leger in Ned.-Indië M, Loliy (alg. stamb. no. 53730) is ter zake van zijn gedrag bij de vermeestering van den versterkten kampong Langa (Flores) op 13 September 1907, alsnog benoemd tot ridder 4e klasse der Militaire Willems orde. De Oost-Indische ambtenaar met verlof J. G. Craner, laatstelijk meester knecht-instrumentmaker bij' den artiilerie- construetiewinlcel te Soerabaja is gere kend van en met 2 November 1909 eervof uit 's lands dienst ontslagen. Aan C. M. Ritmeester te Utrecht is met ingang van 1 Mei eervol ontslag ver leend als opzichter van den Rijkswater staat der le klasse. Met ingang van 1 Januari is aan P. Th. L. Grimvis Plaat, Oost-Indisch hoofd ambtenaar met verlof, hoofdingenieur der le kl. bij den Waterstaat en 's Lands Bur gerlijke Openbare Werken a la suite, eer vol ontslag verleend als buitengewoon hoogleeraar in de waterbouwkunde aan de Technische Hoogescnool te. Delft. Ter zake van zijn als kapitein-com mandant yan de excursie-colonne op het eiland Flores, tevens civiel-gezaghebber van Oost-Flores, bewezen diensten, is be giftigd met den eeresabet (met het gebrui- vensters van dikke ijzeren tralies waren voorzien, heerschte een benauwde, zwoe le lucht. Er scheen van de vele folianten een muffe r euk uit te gaan. De kamerdienaar had reeds bij het bin nentreden eenige waskaarsen aangesto ken ,die op een luchter stonden, en trad daarop naar den ouden archivaris, om de zen naar het bewuste boek te helpen zoe ken. Er lag nu over de trekken van Domi nikus een groote onrust, want hij begreep niet wat het bevel des Keizers te beteeke- nen had. Zijne hand beefde een weinig,- toen hij een stevig versperde, ijzeren deur opensloot, die zich aan een wandkast be- vond. Hierin echter schenen de oudste boeken van het Keizerlijk Archief gebor gen te zijn. Dominikus zocht een tijd lang, haalde het eene boek er uit, schoof het weder op zijne plaats, om eindelijk het juiste vinden. Hij knikte den kamerdienaar toe,- sloot de deuren weder en volgde den ka merdienaar naar boven in de voorkamer van den Keizer. Daar vonden zij een twee den dienaar, die vlak bij den ingang van de werkkamer van Frans I öp een stoel zat en wachte op mogelijke bevelen des Keizers. Zijne Majesteit vroeg reeds een maal of mijnheer de hofarchivaris nog niet was aangekomen, zeide de man zacht. (Wordt yeryolgd)*

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5