Uit Stad en Omgeving. {drenkeling, .was /eeds geheel >uiten be wustzijn. Woensdag 29 Dec. vergaderde het IBestuur van de Warmondsche IJsclub Jïiaar aanleiding eener circulaire van de l|Zuid-Holl. IJsvereeniging. E>e curculai- re bevatte het plan om te zamen met den l'Ned. Bond voor lichamelijke opvoeding |een schaatsentocht door Zuid-Holland te organiseereny waaraan de leden der [Warmondsche IJsclub kunnen deelnemen !;en waarvoor is uitgeloofd een herinne- ^ingskruis voor elk lid dat dén tocht Volbrengt, en bovendien een zilveren be- ;ker voor de club waarvan procentsge- I,wijze de meeste leden den tocht vol brengen. Het bestuur der Warmondsche 'IJsclub benoemde de heer W. K. Heljl, [tot controle-commissarisgenoemd be- istuurslid aanvaardde de benoeming en 'stelde zich tevens beschikbaar voor le den der ijjsclub en personen die het wen- schen te worden, om alle inlichtingen Aangaande den tocht te verstrekken, ter- jwijl men zich bij hem voor deelname rjcan opgeven. De Warmonders die altijld bekend hebben gestaan, als flinke schaat senrijders, zijn nu in "de gelegenheid^ jüjs en weder dienende, te toonen, dat ze 'het werkelijk zijn. ZEGVELD. De heer A. Maaskant al hier is te 's Gravenhage geslaagd voor het examen wiskunde, lager Onderwijs. Academienieuws. AMSTERDAM. De heer C. P. Gunning heeft bedankt als assessor-secundus van den Amsterdamschen senaat De verkie zing van een opvolger zal na de Kerst- vacantie plaats hebben. Kerknieuws. Z. D. H. Mgr. A. J. Collier. Met groote ingenomenheid ontvangen .wij het bericht, dat het aan onzen H. Va der Pius X behaagd heeft den beminden [Bisschop van het Haarlemsche diocees, ;'Z. D. H. Monseigneur A. J. Callier, te te benoemen tot Assistent-Bisschop bij den Pauselijken Troon. Met deze benoe ming doet Mgr. zijne intrede in het illustre college der Troon-assistenten, waartoe 3p de eerste plaats van rechtswege de Pa triarchen der H. Kerk behooren. Van de Aartsbisschoppen en bisschoppen behoo- 'hooren echter alleen zij tot dit College, 'die door Z. H. vden Paus uitdrukkelijk .daartoe benoemd worden. Zij genieten daarmede het recht op zekere eerbewij zen en eerefuncties, zooals b.v. het as- sisteeren nabij den Paus bij bepaalde fees telijke gelegenheden te Rome, heiligver klaringen enz., terwijl zij alsdan het recht hebben te zetelen op de treden van den Pauselijken Troon. Het aantal der Bis schoppelijke assistenten is onbepaald en staat geheel aan de keuze van Z. H. Uitwendige teekenen van waardigheid zijn aan deze onderscheiding niet verbonden. Met deze korte uiteenzetting der nieu we praelatuur aan Mgr. Callier geschon den kunnen wij volstaan om te doen uit komen, welke hooge onderscheiding hier mede aan onzen beminden Bisschop is verleend. Zijn uitnemende verdiensten als waakzaam herder van een omvangrijk di ocees, dat hij in deze moeilijke tijden met zooveel beleid en wijsheid en kloeke ener gie weet te besturen, hebben ongetwij feld Mgr. deze Pauselijke onderscheiding waardig gemaakt. Met levendige voldoe ning zal deze benoeming dan ook door •"Haarlem's diocesanen vernomen worden. [Mogen dezen, waar Z. H. den Paus al dus voorgaat in eerbetoon, in deze eer volle onderscheiding eep spoorslag te ïneer hebben om onzen geliefden Bis schop, den werkzamen Herder, die steeds de oogen wijd open heeft voor de gees telijke en stoffelijke nooden van alle ran gen en standen in zijn bisdom, te steunen met hun volgzame liefde, hun aanhanke lijkheid en hun vroom, hun dagelijksch gebed. Aan Mgr. Callier onze eerbiedige ge- Iukwensch en de hernieuwde verzekering van onze gehoorzaamheid en trouw. (Msb.) Begrafenis pastoor Van Straelen. Gistermiddag had in allen eenvoud de (overbrenging plaats van het stoffelijk overschot van den Zeereerw. Heer B. C. van Straelen, rustend Pastoor te Kat wijk aan den Rijn. Van het sterfhuis, waar velen nog een laatsten blik op den /[beminden overledene hadden geworpen, ien een hartelijk gebed voor zijn zielerust was gestort, naar de kleine parochiekerk welke sober versierd was. De kerk was dan ook te klein om ,fs a-vonds de talrijke schare te bevatten, 'jdie bij de Metten tegenwoordig waren. Ook hedenmorgen woonde een groote menigte de plechtige uitvaart bij. Het H. Misoffer werd opgedragen door den Zeereerw. He^r W. J. J. van Straelen, Pastoor te Hellevoetsluit, en ^neef van den overledene, geassisteerd (door den ZeerEerw. Heer H. J. Pty. Thomann, Pastoor te Voorschoten en oud-Pastoor van Katwijk, als diaken en den Zeereerw. heer J. P. Hendriks, pas toor der parochie als subdiaken. Onder den H. Dienst voerde het zang"- 1<oor, versterkt met eenige krachten van buiten de Missa Pro detunctus v. Clau- dio Casciolitti en het In Paradiso van F. Eppink uit De lijkrede werd uitgesproken door den Zeereerw. Heer P. L. Dessens, de ken van Leiden, "wiens treffende en ge voelvolle woorden diepen indruk op de geloovigen maakte. De Zeereerw. Deken sprak als volgt: I Als, geft engel van Bethlehem's veld is de dood hier toegetreden. Want eerst na een smartelijk ziekbed kwam zijn ster vensuur. Het was voor hem bet uur der verlossing. En daarom past ons niet zoo zeer droef rouwbetoon, als wel eerbie dige hulde, dankbare herinnering en vooral hartelijk gebed, nu hij henengaat, Bernardus van Straelen, uw oude Pas toor, vol van dagen, in het ach ten zeven-i tigste jaar van zijn leven, het éénenvijf- tigste van zijn H. Priesterschap. Wat heeft hij er hier velen zien gaan en komen, sedert hem in 1874 de herder lijke zorg voor Katwijk's parochie werd toevertrouwd, en vooral wat heeft hij hier in al die jaren ten volle met u lie fen leed gedeeld, de zoo eenvoudige en hartelijke man, "die voor rich zeiven weinig behoefde en voor anderen, niet het minst voor de noodlijdenden, alles over had. Weer zie ik hem, zooals hij zoo menigmaal met u opging ter pro cessie naar Noordwijk, den Briel en Ke- velaer, krachtig en stoer, altijd, ook in zijn ouden dag ijverig en geestdriftig,, altijd vol lust om priesterlijk werk te doen en vooral om Gods woord te pree- ken. En met heel zijn hart wijdde hij aar* u, de kinderen die God hem gegeven1 had, zijn krachten en gaven. Wat had hij u lief, en hoe dierbaar was hem daarom ook uwe aanhankelijkheid. Dat bleek me nog treffend ,bij een bezoek enkele dagen na zjjne bediening. Ondra gelijk was zijn pijn, hopeloos dat wist hij zijne kwaal, maar zooveel doenlijk vergat hij zijn bittere ellende om me te spreken over u,, over uwe deelneminig bij zijn gouden priester-jubilé. En ik mocht niet heengaan, zonder eerst uwe geschenken te hebben gezien, de bewij zen uwer trouwe kinderlijke liefde Maar veel beter dan mijn woord dat kan uitdrukken, weet gij, voelt gij, zijn parochiekinderen, hoe waarlijk de oude vader u In zijn hart droeg. Ge zult hem ook zeker gedachtig blijven in uwe ge beden, iederen dag, als ge voor uwe dierbare overledenen bidt, ook voor hem den barmhartigen God vragen, dat zijn vagevuur verkort en verminderd worde. Och ja, dat is eigenlijk het eenige, waaraan ik u heb te herinnerendat gij voor hem blijft bidden. Dat is zeker ook het eenige, wat lyi u vraagt. Het is waar, wel mogen wij hopen, dat hij bij God genade heeft gevonden. Im mers niet haastig en onvoorzien was zijn dood. Hij had een lange voorbereiding en hij is zwaar beproefd geworden. Een zware beproeving al was zeker de rust, die hij, van nature zoo werkzaam, op hoogen leeftijd moest nemenmaar vooral dat ziekbed, zoo langdurig en smartelijk, waar hij dagen en nachten naar het einde gereikhalsd heeft, waar hij ten slotte, zon der zijn pijn te verergeren, zelfs geen klacht meer kon uiten. O zeker, in die beproevingen heeft God zijn dienstknecht gelouterd, gelouterd als goud in het vuur. Maar niettemin blijft de plicht om voor hem te bidden. Immers staat ook de pries ter door waardigheid en door macht hoog boven allen, meer nog dan de anderen heeft hij na de vernedering des doods, Gods gestrengheid te vreezen. Want met het vermeerderen der genadegaven wordt ook de rekenschap zwaarder. O, hoe ge ducht is zijn verantwoording, o, hoe zui ver hioet de hand zijn die consacreert! En daarbij, hoe hoog ook verheven, de pries ter blijft mensch met menschelijke zwak heden en tekortkomingen. Hoe rein ook moet wel de ziel zijn, eer zij in het zonne licht van Gods glorie mag blinken als hemelgoud Zoo dan, blijven we hem gedenken in ons gebed. Inzonderheid gij moet dat doen, zijne parochiekinderen, in wier mid den hij weldoende is rondgegaangij, zij ne parochiekinderen, die zoo menigmalen zijne vermaningen op den preekstoel, 'zij ne waarschuwingen in den biechtstoel, zijne troostwoorden bij het ziekbed ge hoord hebt. Houdt den ouden pastoor, uw vader, in eere en vergeet hem niet in uwe gebeden. En laat ons nu zijn lichaam teruggeven aan de aarde, waaruit het genomen is. Tot weerziens bij God, wien het eigen is barmhartig te zijn en te sparen. Dat Gods engelen hun uitgeleide doen naar het paradijs, en daar bij uwe aankomst ontvangen de martelaarskroon en u bren- ge in de heerlijke stad Jerusalem! Der engelen koor ontvange u en heb met den eens armen Lazarus de eeuwige rust. Amen. Het stoffelijk overschot werd graf waarts gedragen door de kerk- en arm- meesters der parochie. Achter de lijkbaar volgde,i behalve eenige familieleden, en kele eerw. heeren geestelijken, de nota belen van Katwijk alsmede de geloovigen van hier en elders. Op het kerkhof werden de kerkelijke ceremoniën verricht door den Zeereerw. Heer van Straelen. Onder de vroegmis van 7 uur, opge dragen ter intentie van den overledene, waren bijna alle parochianen tot de H. Tafel genaderd. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaans der parochie van den H. Dominicus te Alkmaar de Weleerw. paters A. J. H. A. Baetsen en W. A. Beek- huijzen en tot kapelaan te Rotterdam (H. Dominicus) den Weleerw. pater I. Th. J. Weiter. Gemeenteraad van Warmond. Aanwezig alle leden. Voorzitter; Burgemeester A. .J Schöl- vi.nck. De Notulen der vorige vergadering worden voorgelezen,- goedgekeurd en vastgesteld. De Voorzitter deelt daarna méde, dat a bij de kasopname alles in de beste orde bevonden is, b dat de genomen raadsbesluiten goedgekeurd zijn terug ontvangen van de Ged. Staten, c evenzoo de begrooting voor 1910, d dat de Gedep. Staten bericht hebben gedaan omtrent het bedrag der toegezegde Rijksuifkee- ring voor het onderwijs. De Algemeene vereeniging vooj Bloembollencultuur had een adres gericht tot den Raad verzoeken de wijziging te brengen in het opslaggeld. De Voorzitter achtte het beter vooralsnog geen verandering in die verordening te brengen, en hij twijfelde niet of de Raads leden zouden van dezelfde opinie zijn, als zij bedachten, hoe weinig geld deze verordening had opgebracht in de paar maanden tijd, dat zij in werking is. De heer Kruseman zeide, dat in de bloembollencultuur-vergadering er op ge wezen was, dat vooral in het voorjaar bij den aanvoer van mest, die kosten aan zienlijk hooger zouden löopen, omdat dan veel meer plaats noodig is en de mest soms eenige dagen moest blijven liggen. De Voorzitter stelt voor tenminste één jaar de zaak af te zien, te meer om dat de bewuste verordening pas korten tijd geleden is aangenomen en bekrach tigd. Dit voorstel wordt aangenomen. Vervolgens werd bekend gemaakt, dat de A. N. W. B. een brochure had gezon den, handelend over wegenaanleg en on derhoud, welk onderwerp besproken is op het Wegen-congres te Parijs. De Voorzitter zal deze brochure doen circuleeren onder de raadsleden. De Burgemeester had weder een adres gericht tot H. M. de Koningin toestem ming vragende buiten de gemeente te mogen wonen. Zijn Ed. Achtb. had be richt terug ontvangen met verzoek de meening der Raadsleden hieromtrent te hooren. De heer Heemskerk vond het jam mer dat de Burgemeester niet binnen de gemeente woonde, wat eveneens wordt bevestigd door den heer de Vroomen, die er vooral op wijst met het oog op het feit, dat de Burgemeester ook Hoofd der Politie ter plaatse is. De Voorzitter betuigt, dat, zoo er een geschikte woning komt, hij zeker niet ongenegen is zich binnen de gemeente te vestigen. De Raadsleden keuren daarna goed, dat de Burgemeester ook weder dit jaar buiten Warmond blijft wonen. Daarna kwam ter sprake de verhuur van een gedeelte der los en laad-plaats. Vorige jaren had de heer A. C. z. dj. Geest, dit gedeelte in onderhandschen huur van de gemeente voor de som van f 25, en oök dit jaar wilde hij zulks doen, wat door den Raad werd goedge keurd. Eveneens werd weder toestemming ge geven aan de vereeniging Spijskokerij om de ziekenbarak als kook-lokaal te ge bruiken. De Commissie tot wering van school verzuim was voor het afgeloopen jaar ontbonden, alle vier leden werden ech ter herkozen, n.l. de heeren J. J. de Haas, F. A. N. Machen, J. M. .Heems kerk en J. Schoneveld. Reclames Hoofd. Omslag waren "Inge komen van A. v. Tongeren en C. H„ Krantz, die uit de gemeente vertrokken zijh. Beide reclames werden aangeno men. Verder werd nog ter tafel gebracht de bezoldiging van A. v. Noort, voor dienst als gemeenteveldwachter, als de ze verhinderd of ziek is. De Raad be sloot die bezoldiging te stellen op f 25 's jaars en niet zooals vroeger die bui tengewone diensten per uur pf per dag te betalen. Het hout langs het Lockhorstlaantje, wat eigendom der gemeente is, werd besloten dit jaar weder te verkoopen ten bate der gemeentekas. De kantooruren ter Secretarie werden gesteld op van 's morgens 9 tot namid dags 1 uur. B. en W. vonden dit prac- tischer, zoowel voor de ambtenaren als voor de burgerij. Niets meer te behandelen zijnde, sloot de voorzitter de vergadering, na vooraf een „zalig uiteinde" en een „gelukkig Nieuwjaar3' gewenscht te hebben aan al le raadsleden, hun familie en huisgenoo- ten. Gemeenteraad van Voorhout. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig 6 leden. Door den Voorzitter wordt de Ver gadering geopend, en de notulen voor gelezen door den secretaris, waarop ken nisgeving plaats vindt van de ingekomen stukken a. dat kascgmame is geschiedt bij den ontvanger, waarij f 1912.39 in kas be vonden b. dat de uitkeering aan de gemeente zal bedragen i 3543.12. c. een adres van gemeentenaren waarin steun wordt gevraagd ,nidien zich een dokter in deze gemeente wil vestigen d. een adres Over hetzelfde onder werp van drie vereenigingen ter plaatse n.l. de R. K. Kiesvereeniging, de Werk- liedenvereeniging en de afdeeling van den R. K. Volksbond. Deze adressen zullen behandeld wor den bij de besprekingen daarover. Door den gemeente-secretaris de heer van Sonsbeek, is, doordien hjj dezer da gen benoemd is tot Burgemeester van Gojrle bij Tjlburg, ontslag aangevraagd als secretaris dezer gemeente, en tevens als ambtenaar v. d. Burgelijken Stand. Dit ontslag eervol te verleénen wordt goedgekeurd. I>e Voorzitter brenigt de aftreden de secretaris dank voör zijne diensten der gemeente bewezen, namens alle ge meentenaren, welker achting hij mocht verwerven, en hoopt dat hij voor zijn nieuwe gemeente evenals deze mag zijn en blijven. De Secretaris dankt daarop de Burgemeester, met wien hij zoo prettig samenwerkte, voor het gesprokene, waar bij hij verklaart dat Voorhout en de in gezetenen altijd bij hem in dankbare her innering zullen blijven. Hij wenscht de Raad daarop al het goede en voegt daar aan toe een hartelijk vaarwel aan allen. Door den Burgemeester wordt daarop voorgesteld een tijdelijk waarnemenden secretaris te benoemen, waarvoor de hr. J. H. Langeveld wordt voorgesteld. Met alg. stemmen wordt hiertoe beslo ten en door den heer Langeveld in handen van den voorzitter de verlangde eeden af gelegd. Deze bedankte daarop met een kort woord voor het in hem gestelde vertrouwen. In een vergadering met gesloten deuren wordt het kohier H. O. behandeld, waar na de besprekingen over een dokter aan vangen. De voorzitter zegt dat het vroeger be sproken, en de adressen ingezonden getui gen dat het gewenscht is en een be hoefte, en door deze adressen het gemeen tebestuur vrijheid van handelen heeft ge kregen. Het voorstel van B. en W. is, dat een jaarwedde wordt toegekend aan een plaat selijk dokter van f350, waarvoor deze dan zal gehouden zijn doodschouw, vacci natie en armenzorg op zich te nemen, en voor wat nader te regelen is, zorg te dra gen. Hiervoor zal een oproep moeten ge plaatst worden, 'wat zal geschieden en waarmee de Raad zich vereenigen kan, uitgesloten de heer Van Rijn, welke zich van stemming onthoudt. Nadat door den heer van Rijn nog op gemerkt is, dat de weg bij het Engelsche bosch zoo uitermate slecht is, wordt de vergadering gesloten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 December 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 773.3 Lahogue. Laagste barometerstand 740.7 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 31 December: meest matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind zwaarbewolkt of be trokken lucht, weinig of geen neerslag, zachter. LEIDEN, 30 December. Naar aanleiding van berichten, be treffende het in aanmerking komen van de wethouders mr. De Vries (Amster dam) en De Wilde (Den Haag) voor het burgemeesterschap der gemeente Leiden, vernemen wij, dat althans aan den Haag- schen wethouder, den heer De Wilde, hiervan zelf niets bekend is en dat hij bovendien die betrekking niet begeert. AARLANDERVEEN. De heer J. Th. Hulst, landbouwonderwijzer te Enschedé, zat op 21 Januari a.s. alhier eene lezing houden over „De volledige bemesting met kunstmest." NIEUWVEEN. Woensdag jl. geraakte een vrachtwagen, beladen met zakken haver, lijnkoeken etc., van den graan handelaar Habermehl, tengevolge van het schrikken der paarden te water. Met veel moeite werd de lading op- gevischt en de wagen, zeer beschadigd, op het droge gebracht. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft heden zonder stemming de Indische begrooting goed gekeurd. Hofbericht. H. M. de Koningin verleent heden- narpiddag te half uur een bijzonder gehoor aan Aristarchi Bey ter overhandi ging zijner geloofsbrieven als gezant van Turkije bij het Nederlandsch Hof en van de terugroepingsbrieven van zijn ambts voorganger Missak Effendi. De nieuwbenoemde diplomatieke ver tegenwoordiger der Porte werd bij H. M. ingeleid door den Minister van Buiten- landsche Zaken. In het gebruikelijke galarijtuig werd de gezant, begeleid door den Kamerheer- Ceremoniemeester der Koningin, van het Turksche legatiegebouw naar het Paleis gebracht en terug. BRUSSEL, 29 Dec. Prins Philips van Coburg eischt van de nalatenschap van Koning Leopold terugbetaling van 1,331,000 kronen, de som, die hij vroeger betaald heelt aan, schulden zijner vrouw, princes Louise. PETERSBURG, 29 Dec. Ingevolge het a.s. bezoek van de keizerlijke familie aan Petersburg heeft de politieprefekt bekend gemaakt, dat ieder die te Peters burg aankomt en niet voldoet aan de verplichting van zich bij de politie aan te geven en zijn identiteit te verklaren, gestraft zal worden met een boete van 7500 irancs of 3 maanden gevangenis. I Heerlijk land) Bij het onderzoek van het op. Duitsch gebied liggende gedeelte van den spoorweg Koevorden-Neuenhaus - wel ke nu gereed ïs van Neuenhaus tot Em- licheim aan de Drentsche grens f—is een ongeluk ge"beurd, waarbij al de rei zigers min oT meer gewond werden, ool^ de Landrath. De trein was, namelijk ge- loopen op twee op de lijn staande zandwa- gens, welke de machinist niet had opge merkt. De beambte, die voor de veilig heid van dezen spoorweg had te zorgen,- werd onmiddellijk in hechtenis genomen. Marktberichten. LEIDEN. 30 December. Boter. Heden w aren aangevoerd en vaten. Ie kwal. per vat f 60 a 64, 3e kw. per vat f 54 a 58, Ie qualiteit per KG. f 1,50 a f 1,50, 2e qualiteit per KG. f 1,35 a f 1,45. Verkocht 5120 K G. Turf. haardrb. 1ste soort stuks. Turf grauwe) stuks. Lange Zwarte stuks, f 4.75 a f 5,— per 1000 stuks. DELFT, 30 Dec. Graanmarkt. Westlandsche rogge f 6.— k 6.50, Zeeuwsche rogge f 6.25 6.75, Westlandsche tarwe f 7.50 k 10,50, Zeeuw sche tarwe f 8.50 a 12.—, Chevaliergerst f6.75 k 7.25, Westl. zomergerst f 6.k 6.60, korte haver f 4.— 4.50, duivenboonen f 7.50 £7.75, paardenboonen f 6.50 a 7.bruine boonen f 9.— a 16.50, groene erwten 9.25 k 16.50, kool zaad f 0.— a mixed raais f 4.25 a 0.—, lange haver f 3.75 a 4.—. Boter f 54 k 65 per vat van 40 Kg. Aan voer 199/8, 43/16, wegende samen 4410 Kg. Lijnolie vliegend f 33, lijnkoeken f 13.— a 13.50. 30 Dec. Veemarkt, vette koeien le kw. f 200 k 270, 2e kw. f 140 a 190, kalfkoeien le kw. f 180 a 250, 2e kw. f 140 a 180, vaarkoeien f 130 a 200, 2e kwr. f 90 k 130, vette kalveren f 70 klOO, 2e kw. f 40 a 70, vette schapen le kw. f k vette lammeren le kw. f 15 21, magere varkens le kw. f 16 a 36, Biggen f5 k 14, nuchtere kalveren le kw. f 6 a 18, paarden f 40 a 120. Rundvleesch per Kilo f 0.76 k 0.68 a 0.60, vet kalfsvleesch per kilo f 1.a 0.90 0.80. Aanvoer 276 runderen, 9 paarden, 22 vette kalveren, 114 magere kalveren, 234 schapen of lammeren, 189 varkens, 200 biggen, 26 geiten of bokken. SCHIEDAM, 29 December. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 10% per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn flauw. Spoeling per ketel f 1,60. Graan-Spiritus f 17% a 17%. Melasse-Spiritus 15 a 15%, ruwe Spiritus f 8% DELFT, 29 December. Op de vette Varkens- markt waren aan gevoerd 66 stuks. Prijs per kg. le soort 54 c., 2e soort 50 c. WOERDEN, 29 December. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 153 partijen (waar onder gestempelde). Prijs van Goudsche le soort f 32.50 k 34.—. 2e soort f 30.k 32.— id. zwaardere f 34.a id. gestempelde k Edammer le soort f a 2e soort f per 50 kilo. Handel matig. Op de heden gehouden vee- en varkensniarkt besteedde men voor vette koeien f a vaarzen f a kalveren f k schapen f 18 k 23.lammeren f 13 17.— jonge dito f a varkens f a biggen f 6 A 9, zeugen f a per stuk. Beurs van Amsterdam. 30 December 1909. Vorige Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3 /0 Cert. dito 2dito Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli Portugal. 4%% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland.4%% Obl. 1909Ned.Rec. 4% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co.èG.R. 125 Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4u/o Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 /Q Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amcr. Car Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mtjnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij. aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr.- Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deii Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat Pi. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormi). Aand. Mij. t. Expl. v. Siaatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen bpw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4ü/0 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLien Obl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew.aand, Union Pac. Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 L Theiss. Regulir. Ges. 5% Staaisl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloien 1888 Panama-kanaal loten Koers. 91 %6 903, 76% 99*i« 95,S 93; e 94H 87 803-16 «4 Va 1U5H 444, 53% 102 V 87 [208% 89% 72% 91 Va 177% 144 189% 251% 890 448 193% 167% 7 Vb 24% >91 100% 54 70% :96 5 V« 96% 29 121% 87% 51% 33% 102% 48% 99% 48\Vi 133% 32 %e 204%, 102 V, 24% 110% f 1.80 Koers heden 91% 901%, 76 95%, 45% 53% 102% .76 72 53% f46.— f73.— 9Xe 36». 51 34 44X. 49), 49 50X. 133J-4 32 H 206 101X 26H 109), Prolongatie rente 33^ h 4%. CORRESPONDENTIE. W., alhier. In den vorm, waarin uw ingezonden stuk is gesleld, kan het niet worden opgenomen.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3