BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. andere wijze het stoomschip „Anhalt" met zijn vracht naar Wladiwostok te doen brengen. Hellfeld diende daarop bij de rechtbank een eisch in tot uitbetaling van een schadevergoeding van vier millioen roebel. Het proces, dat jaren lang- hangen de was, is nu dezer dagen geëindigd met de toewijzing van zijn eisch aan Hellfeld, terwijl tegelijkertijd beslag werd gelegd op de deposito's van de Russische regee ring bij de firma Mendelssohn. De Russi sche regeering heeft nu onmiddellijk een hooggeplaatst ambtenaar, den heer Dy- nowski, naar Berlijn gezonden om de pijn lijke quaestie tot oplossing te brengen. Amerika. Er zijn lieden, die het nu eenmaal niet kunnen hebben, dat er om hen gelachen wordt. Dat prikkelt hen dan zoo, 'dat zij onaangenaam worden voor zichzelf en anderen. Zoo was er'dezer dagen te Bal- timore een man, die, op straat wandelend, dacht dat twee meisjes hem uitlachten. JHij sneed den kinderen dus den hals af. Toen lachten zij ook niet meer. Daarop holde hij naar huis, sloot zich in zijn kamer op, stichtte brand, en kwam in de vlammen om. De man leed naar nader bleek aan hallimcinaties. Zweden. Te Stockholm treedt er met 1 Januari oen nieuwe verordening op den drank- verkoop in werking. Die bepaalt dat er op werkdagen na 's avonds 6 uur en op Zon- en feestdagen na 's middags 2 uur, geen sterkedrank mag verkocht worden beneden den prijs van 2.50 kronen (f 1.65) de liter, behalve punch, die tot den ouden prijs mag verkocht worden. Koninklijke Besluiten. Bij het Departement van Binnenl. Za ken zijn met ingang van 1 Jan. 1910 benoemd: a. tot hoofdcommies A. W. Riem-Vis en J. G. Tromp, beiden thans commies b. tot commies R. S. de Haan, thans adjunct-commies. Met ingang van 1 Januari 1910 is benoemd tot eerste klerk bjj het Kabi net der Koningin, A. J. Becht A.Jzsi. thans 2e klerk bij dat Kabinet. Bij het personeel van den genees kundigen dienst van het leger in Ned.- Indië, is benoemd en aangesteld tot of ficier van gezondheid der 2e klasse de arts .P Cool. Met 1 Jan. a.s. is benoemd tot bui tengewoon adelborst bij de Kon. Marine reserve: U. Udema, H. J. H. Meyer, tW. J. van der Horst en A. de Haam Aan den officier van administratie der 2e klasse bij de zeemacht M. C. Jautze met 1 Januari 1910 is eervol ont slag uit den zeedienst verleend. Benoemd is bij het wapen der artil lerie, bij het le Reg. Veast. Art. tot ^kapitein de le luitenant J. M. A. Ni- colaï, van het korps. Benoemd zijn voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 Aug. 1910: le. tot leeraar aan de R. H. B. S. te Meppol H. F. Grondijs, thans leeraar aan de R. H. B. S. te 's Hertogenbosch met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking. 2e. iot leeraar aan de R. H. B. S. te 's Hertogenbosch G. J. Stocksmeier, te Amsterdam. Sterfte en sterfte-oorzaken Het Centraal Bureau voor de Statis tiek publiceert in een zijner Bijdragen de statistiek van de sterfte naar den leef tijd en naar de oorzaken van den dood over 1908. Hieraan wordt het volgende Ontleend. Per 1000 zielen van ieder geslacht stierven in 1908 15.42 mannen en 14.64 vrouwen, totaal 15.03 personen. De hoogste verhoudrngscijfers werden waar genomen in de provinciën Noord-Bra bant en Limburg resp. 20.33 en 18.25 per 1000, de laagste in Friesland, Noord Holland, Groningen, en Zuid-Fiolland, resp. 13.07, 13.18, 13.21, en ;3.95 per 1000. In de groepen van gemeenten naar de grootte der bevolking is de relatieve sterfte in de laatste jaren, met uitzon dering van de jaren 1907 en 1908, groo- ter naarmate de bevolkingscijfers klei ner worden. In den loop van de totale sterftever- houdingen is eene geregelde daling waar te nemen. Zij daalde van 26.56 in 1840 49 tot 15.03 in 1908 per 1000 inwo ners. Uit de cijfers van de sterfte naar den leeftijd blijkt dat de hooge sterftecij fers voor "Noord-Brabant én Limburg Voornamelijk veroorzaakt worden door de grootere kindersterfte, welke verband schijnt te houden met groote relatieve geboortecijfers in die provincies. Bij de sterftecijfers gesplitst naar de oorzaken van den "dood treden diar rhoea en enteritis bij kinderen bene den 2 jaar het meest op den voorgrond, meer dan 1/4 der sterfte van kinderen beneden 2 jaar. Ofschoon de sterfte aan die ziekte in het jaar 1908 hooger was dan in 1907 was zij in vergelijking met (andere jaren gering. Een in verhouding bijna even groot aantal individuen wordt door longtuber- culose weggenomen, gemiddeld jaarlijks 12.84 per 10.000 mannen en 13.08 per 10.000 vrouwen. Hier zijn echter niet de jongeren, maar meest menschen in de kracht van hun leven, tusschen 20 en 30 jaar de slacht offers. Meer dan 1/3 der sterfgevallen m die leeftijdsklasse 'wordt door long- tuberculose veroorzaakt. Onder de andere vormen van tuberculose is de belang rijkste de hersentuberculose, waaraan ge middeld jaarl. 2 per 10.000 sterven. Tuber culose van de buiksingewanden maakt ongeveer half zooveel slachtoffers als de hersentuberculose, de algemeene tu berculose met scrofulose te zamen even eens. De sterfte aan de zoo gevreesde kan ker, welker voortgang in 1904 gestuit scheen, was in de laatste jaren weder eenigszins stijgende. Aan longontste king stierven belangrijk meer mannen dan vrouwen, de oorzaak hiervan kan ge legen zijn in de omstandigheid dat de mannen in meerdere mate dan de vrou wen in de uitoefening van hun beroep aan weer en wind bloot staan. Het re latief aantal levenloos geborenen neemt in de laatste jaren schier onafgebroken af. Wat de sterfte naar den leeftijd aan gaat wordt ook voor 190708 weder bevonden, dat bijna zonder uitzondering in alle leeftijdsklassen de Roomsch-Kath. de hoogste sterfte hebben en de Israë lieten de laagste en opmerkelijk is dat de uitzondering in 190506, n.l. dat de leeftijdsklasse van 2029 jaar de sterfte onder de Protestanten hooger is dan bij de Katholieken, ook weder voor 190708 althans voor de mannen is ge constateerd. De sterfte van kinderen beneden het jaar op 100 geborenen geeft in 1907 08 voor de Protestanten, Roomsch-Ka- tholieken en Israëlieten de verhoudings- cijfers resp. 10.25, 14.46 en 8,16. Voorts leert een vergelijking der sterf te onder de Protestanten en de Katholie ken, dat bij typhus, influenza, tubercu- loze van de hersenen en blindedarmont steking hoogere cijfers voorkomen voor de Protestanten, dan voor de Katholieken en bij mazelen, erysipelas, hersenverwee- king, stuipen, andere ziekten van het hart en de vaten, acute bronchitis, long ontsteking, asthma bronchiale en maag darmstoornissen (bij kinderen beneden 2 jaar) hoogere (voor longontsteking, asthma bronchiale, stuipen en maagdarm stoornissen veel hoogere) cijfers voorko men voor de Katholieken, dan voor de Protestanten. Belangrijk zijn nog de cijfers van zelf moord bij de drie groepen van kerke lijke gezin dien. Zelfmoord pleegden in 190708 591 Protestanten, 166 Katholieken en 28 Is raëlieten, d. i. per 100.000 levenden van elke categorie resp. 17,11, 8.02 en 23.94. Opschuiving. Het hoofdorgaan der Liberale Unie „Het Vaderland" bevatte gisterenavond een artikel over „De positie der Libe rale Unie", waarin o. a. werd geconsta teerd, dat de Unie „in de laatste jaren is opgeschoven naar links". Sinds 1901 zegt het blad is de Unie beslist naar links blijven opschui ven. 't Is een waarheid als een koe. Maar de bekentenis van het liberale hoofdor gaan zelve is merkwaardig genoeg om er even de aandacht op te vestigen. R. K. Militairen-Vereenigingen. Dinsdag had te Nijmegen eene alge meene vergadering plaats van de eerw. heeren directeuren der verschillende R. K. Militairen-vereenigingen over het geheele land. Niet minder dan 18 had den aan de oproeping gevolg gegeven. Her doel der vergadering was vóór alles te komen tot nauwere aaneensluiting tusschen de verschillende vereenigingen, teneinde daardoor met nog grooter succes onder onze katholieke militairen te kun nen werkzaam zijn. Algemeen was de instemming met dit plan, en de leerzame besprekingen die volgden waren het duidelijkste bewijs, hoe men door onder vinding en ijver veel van elkander kan leeren. Besloten werd aan den bestaanden algenieenen hoofdraad te Bergen op Zoom de bakermat der R. K. Mili- tairen-vereeniging een afgevaardigde uit elk bisdom toe te voegen en aan dezen de behartiging der algemeene be langen op te dragen. Verder werden nog vele andere punten behandeld, die meer speciaal voor direc teuren van belang zijn. Een officieel verslag zal in het eerst volgend nummer van „De Katholieke Militair" worden opgenomen. De Haarlemsche watervoorziening. In de gisteren gehouden vergadering van den Haarlemschen gemeenteraad is de quaestie van watervoorziening weder om ter sprake gekomen. Als vervolg op een vorige vergadering stelden B. en W. voor, hen te machtigen om stappen te doen ten einde de beschik king te krijgen over de zoogenaamde Eze- lenweide, een plek in de Overveen- sche duinen van mevrouw Van der Vliet, tot het nemen van een proef met diepbo- ring en daartoe in te stellen eene com- misies van drie deskundigen. Het is juist deze Ezelen weide, die door prof. Dubois in zijn bekend rapport is aangewezen. De Raad wenschte zich echter niet aan dit ééne terrein te binden en besloot bé- halve op Ezelenweide ook op andere ter- reinpunten proeven met diepboringen te nemena Landbouw ongevallenverzekering. De commissarissen van j,de Centrale Landbouw-Onderlinge", te zamen vor mende de vertegenwoordigers der Prov. LandbouwVerzekeringsver. hebben be sloten, dat de Landbouw Ongevallen-ver- zekering op 1 januari e.k. in werking zal treden. Voor het personeel in meer dan 2000 landbouwbedrijven zal dus dan de tijd voorbij zijn, dat het niet of zeer on-i voldoende verzekerd is' tegen de gevol gen van ongevallen Het aantal deelnemers neemt nog da gelijks toe. Pech. De liberale „Bredasche Courant" geeft als sommige van hare vrijzinnige zusteren telken jare een hoofdartikel „Kerstmis". Zulk een epistel is dan natuurlijk„zeer vrijzinnig zeer". Dit jaar had ze den Engelenzang „Gloria in exelsis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntatis", ietwat „vrij" vertaald door: „Eere zij God in den hooge, vrede op aarde, in Gode een welbehagen". In haar nummer van 27 dezer wil ze haar „dichterlijke vrijheid" herstellen en zegt: „de lezer zal aanstonds bemerkt hebben, dat hier een fout is ingeslopen: in Gode moet veranderd worden inin de wenschen een welbehagen (sic). „Tijd". St. Bonifacius=Vereeniging. De sedert vele jaren in Friesland be- bestaande H. Bonifacius-Vereeniging is, wegens de lauwheid der leden en tegen werking van onderscheidene kanten, op geheven. Haar doel: het verenigings leven onder de R. K. Friezen tot opkomst en bloei en verbetering te brengen in den stoffelijken en vooral geestelijken toestand der R. K. Friezen, in het bij zonder van den werkman, werd thans niet bereikt. De band, die de R.-K. Friezen sedert vele jaren op sociaal gebied bijeenhield, is thans verbroken. Alle vroeger bij de genoemde vereniging aangesloten ver eenigingen staan daardoor nu geheel op zich zelve. Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (13) LEIDEN, 30 December. De nieuwe Burgemeester. Het gerucht heeft geloopen dat de Amsterdamsche wethouder mr. S. de Vries Czn. in aanmerking kwam voorde benoeming tot burgemeester van Leiden, als opvolger van mr. De Ridder. Het „Handelsblad" vernam echter, dat van een dergelijke benoeming geen sprake is. Gemeentebestuur en Onderwijzers. Op de algemeene vergadering van den Bond van' Nederl. Onderwijzers, die in de Stadsgehoorzaal is gehouden, heeft gisteravond de heer Elzinga (Amster dam) geprotesteerd, onder voortdurend applaus der vergadering tegen de hou ding van het Leidsche gemeentebestuur applaus der vergadering, tegen de hou- genomen, toen deze afdeeling een actie voerde voor verplichte schoolvergaderin gen en in een adres eenige harde woor den aan het adres der hoofden waren opgenomen. De Bond moet er zijn af keuring over uitspreken, dat de Leidsche onderwijzers nog zulke autoriteiten heb ben. Namens de afdeelingen Amsterdam, Dordrecht, Hilversum, Haarlem, Den Haag en Rotterdam wordt een motie van afkeuring voorgesteld, die onder zeer demonstratief applaus bij acclamatie wordt aangenomen. Vijftig jaar uitgever. Een zeldzaam jubilé viert den len Ja nuari a.s. de heer C. P. van Leeuwen, boekhandelaar-uitgever. Dien dag zal het namelijk een halve eeuw geleden gijn, dat hij van zijn vader de bekende katho lieke boekhandelaarszaak J. W. van Leeu wen overnam, die hij tot zulk een aan zienlijke hoogte heeft weten omhoog te arbeiden. De boeken, in die vijftig jaar door den heer van Leeuwen uitgegeven, vormen een uitgebreiden fonds-catalogus van de gelijke werken op het gebied van belletrie, geschiedenis, schriftuur en alle terreinen van gewijde wetenschap en kunst, waar toe zoow:l de bekende Bijbeluitgave van Muré behoort, waarmee de heer van Leeuwen zijn uitgeversloopbaan opende, als het prachtwerk over F ra Angelico en de nieuwste katholieke romans. Nog merkwaardig frisch van geest en lichaam ondanks zijn hoogen leeftijd, houdt de sympathieke jubilaris wakker de zaken bij, daarin het laatste decennium bijgestaan door zijn mede-firmant den heer Karei Fercken. Voor het jaar 1910 zijn benoemd tot assistent bij de Rijksuniversiteit alhier: in het ziekenhuis (afdeeling &eqeesjuyide) A. J. Korteweg, A. A. Hulshof!; in het ziekenhuis (afdeeling heelkunde), M. A. Ittmannj G. Kapsenberg; in hef ziekenhuis (afdeeling verloskunde), H. F. Bauer; in (het ziekenhuis Jafdeeling oog- en oor heelkunde), I. G. Cathvoor de heelkun de, dr. J. H. Zaaijer; voor de heelkunde, tevens belast met het geven van cursus in de verbandleer aan de verpleegsters in het ziekenhuis, M. P. Kingma Boltjes, voor de verloskundige en gynaecologische kliniek en poli-kliniek, Ch. A. Götte; voor de verloskundige en gynaecologische kli- inek en polikliniek, tevens belast met het egven van een cursus in kraamvrouwen- verpleging aan de verpleegsters, D. G. van Hoytema; voor de geneeskunde, W. C. de Graaff, dr. G. Fabius; voor de oog heelkunde, dr. C. S. Lechner; voor de pharmacologie, mejuffrouw J. Polenaar; voor de pathologie, C. J. Kras; voor de bacteriologie en hygiëne, L. Ottenvoor de psychiatrie, R. A. Mees; voor ide physiologie, G. A. Th. Dasbach, J. H. Wieringa; voor de scheikunde, H. J. Bac ker, J. Th. Bornwater, S. A. Koopal, dr. H. J. Taverne, J. L. M. van den Horn van den Bos; voor de natuurkunde, dr. J. A. Vollgraff, W. J. de Haas, C. Dors man Jr.; voor de natuurkunde, S. Wj. Visser, mejuffrouw G. L. Lorentz; voor) de pharmacie, H. B. Koldewijn, Mj. G. J. M. Kerbosch; voor de botanie, mejuf frouw M. F. A. Affourtit; voor de zoölo gie, T. J. Risselada. Voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 December 1910 is benoemd tot prosector bij de pathologische anato mie aan de Rijksuniversiteit alhier J. P. L. Hulst. Voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 December 1910 is benoemd tot conservator bij het natuurkundig labo ratorium ën kabinet aan de Rijksuniver siteit alhier C. A. Crommelin. Dooi den directeur-generaal der Staatsspoorwegen is eene eervolle vermel ding toegekend aan G. van der Laan, ma chinist 2e klasse alhier wegens betoon- oplettendheid. De heer prof. dr. P. Th. L. Kan, alhier is benoemd tot secretaris van den Bond van Slechthoorenden. Mej. N. Klaassen, tijdelijk leerares in de natuur- en scheikunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes al hier, is benoemd tot tijdelijk leerares in de wiskunde aan de Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs met vijfjarigen cursus te Haarlem. Bij de gistermiddag gehouden aan besteding door commissarissen der stede lijke fabrieken van gas en electriciteit van „het bouwen van een magazijn" waren ingekomen 12 inschrijvingen, t. w. van de heeren A. Smittenaar f 32.780, P. Brijer f 32.600, H. van Dalen en J. de Cler f 32.500, F. G. Barthen f 29.930, P. J. Verhoog f 29.923, J. Dietz f 29.868, H. van der Wiel Co. te 's-Gravenhage f 28.839, firma J. J. Planjer f 29.774, J. Zitman f 28.700, J. W. Vreeswijk en J. van Riet f 27.844, K. Stapper te Alfen a. d. Rijn f 27.395, H. J. Sloots f 26.600. Zooverre geen woonplaats vermeld van de inschrijvers, is die te Leiden. Bij beschikking van den Minister van Oorlog wordt de sergeant-adspirant- militie-officier J. J. Weijs van het 4e Regiment-Infanterie alhier op zijn ver zoek ontheven van zijne vrijwillige ver bintenis als zoodanig, komende daardoor de uitsluitend uit de Militiewet voort vloeiende plichten weder op hem te rusten. Ingevolge beschikking van den Hoofdintendant wordt de 2e luitenant kwartiermeester A. C. van Oorschot van het 4e Regiment-Infanterie alhier, aan gewezen om, met ingang van 3 Januari 1910 op te treden als officier, toegevoegd aan den Intendant der le Divisie, ter ver vanging van den le Luitenant-Kwartier meester H. v. d. Erve van het 2e Regiment- Veld-Artillerie. ALFEN AAN DEN RIJN. De jongeling C. Panneirs uit deze gemeente heeft zich aangemeld tot het afleggen van het examen voor lichamelijke geoefendheid (getuigschrift E) tot toelating bij het Reservekade. ALKEMADE. Blijkens bekendmaking van Burg. en Weth. dezer gemeente moe ten de schippers en "bewoners van woon wagens die tusschen 26 December 1909 en 1 Januari 1910 in hetj)uitenland ver toeven en niet vóór 1 Februari 1910 in Nederland terugkeeren, vóór laatstge noemde dag schriftelijk de noodige op gaven voor de volkstelling doen. GOUDA. De vereeniging De Ambachts school voor Gouda en omstreken heeft gisteren aanbesteed het bouwen van een ambachtsschool. Laagste van de 19 in schrijvers de heer M. Steenks, te Boskoop, met centrale verwarming f 37,650, zonder f 37,000. HAARLEMMERMEER. Aan den IJ- weg alhier heeft een ernstige schoor steenbrand plaats gehad bij den arbei der Polok. Groot gevaar heeft een blok huizen geloopen, door brand vernield te worden. De brand werd nu intijds gebluscht. De schade wordt gedekt door assurantie. Gedurende eenige dagen is de stand van het water in onzen polder buitengewoon hoog geweest. Tengevol ge hiervan hoort men algemeen de klacht dat kelders, zelfs die, welke anders al tijd droog zijn, thans gedeeltelijk yol water staan. Dat zulks veel last veroor-> zaakt, is begrijpelijk. Gelukkig is dooi) aanhoudend pompen der .watergemalen' het peil weer laag. De groote win terpaardenmarkt zal te Hoofddorp gehouden worden op 18 Januari a.s. Vele arme gezinnen van Nieuwn Vennep werden ter gelegenheid van het Kerstfeest verrast met vleeschwaren en krentenbrood. Voor menigeen een ware verrassing, daar anders zulks er allicht het eerst ontbreekt. In de binnenwegen yan Nieuw- Vennep zullen eerstdaags verscheidene boomen gerooid worden, omdat ze te dicht op elkaar staan. Een groote ver betering en verfraaiing voor ons dorp. Tegen A. K., wonende nabij Sloten in onze gemeente, is proces-verbaal op gemaakt wegens dierenmishandeling. L1SSE. De bloemistwerklieden vereeni ging St. Isidorus hielde gisteravond hare jaarvergadering. Na het gebruikelijke ge bed opende de voorzitter met een op wekkend woord de vergadering en wierp een terugblik op het afgeloopen jaar waarna de notulen werden gelezen en het jaarverslag door den Secretaris uitgebracht waarvoor hij den dank der vergadering inoogstte. Uit het verslag van den Pen ningmeester bleek dat er aan inkomsten viel te boeken f 53,25 en de uitgaven hadden bedragen-f49,59H alzoo een batig saldo van f 3,65^4. Als verificateurs werden aange wezen de heeren M. v. d. Lans en S. Langelaan. De aftredende bestuursleden werden bij enkele candidaatstelling her benoemd. Tot afgevaardigde naar de 6e Algemeene vergadering van het Bloemist en Tuinlieden Secretariaat werd gekozen de heer S. Langelaan. De behandeling der beschrijvingsbrief van bovengenoemde ver gadering lokte nogal eenige bespreking uit Na een breede overweging werd de houding der afdeeling Lisse bepaald. Hierna hield de geestelijke adviseur een korte en krachtige lezing over het onder werp „Waarom Vakorganisatie"? Een dankbaar applaus loonde den spreker voor zijne moeite. Daar in de rondvraag niemand meer het woord verlangde werd de vergadering met gebed gesloten. N1EUW-VENNEP. Gisteravond trad de heer A. M. Vrugt, karakter-komiek uit Haarlem, voor de vereeniging Eens gezindheid, met eenige mooie voordrach ten in het café Duivenvoorden op. Vooral het laatste nummer viel bij zonder in den smaak van het vrij talrijk publiek. Om het publiek gemakkelijk te ma ken omtrent de openingsuren van jhet Post- en Telegraafkantoor alhier, laten we hei hieronder volgen Het kantoor is geopend op werkdagen voor postzaken van 911 uur v.m., van 24, en van 67 uur 's namiddags voor telegraafdienst van 8.3011 uur voorm., van 121 uur, van 23 uur en van 67 uur 's namiddags. Op Zon- en Feestdagen is het geopend voor postzaken van 89 voorm., voor Telegraafdienst van 89 uur voorm. ROELOFARENDSVEEN. Dat een on geluk op een kleiji plaatsje ligt, onder vond heden ook C. R., van Nieuwewe- tering. Rijdende langs de Veenwetering alhier, geraakte hij nabij de Noordelijke brug met zijn rijwiel te water en wel zoo, dat hij genoeg gelegenheid had de diepte van de Veenwetering te meten. Rappe handen brachten hem evenwel oj) spoedig op het droge. Lachend, (ver moedelijk als een boer die kiespijn heeft) sprong hij weder op zijn rijwiel en reed weg. VOORBURG. Dinsdagavond vergaderde de Tuinbouw vereeniging voor Voorburg en Omstreken. Jaarverslag en rekening wezen op een toenemenden bloei dezer vereeniging. Secretaris en penningmeester verwierven en welverdiend woord van lof voor de wijze, waarop ze hunne functies waargenomen hebben, Het is daarom te betreuren, dat de eerste wegens drukke bezigheden ver plicht was ontslag te nemen voor zijne functie. Staande de vergadering werd in zijn plaats de Jochems benoemd met alge meene stemmen. De voorzitter bracht een woord van dank aan den afgetreden secre taris en hoopte, dat de nieuwbenoemde in diens voetstappen treden zou. In het huishoudelijk reglement werden eenige wijzigingen aangebracht, de prijs vragen voor het volgende jaar werden vastgesteld en daarna de vergadering met een woord van dank voor de groote opkomst, gesloten. VOORSCHOTEN. B. en W. maken bekend, dat de jongelingen, die in 1891 geboren zijn, zich te rsecretarie kunnen' aanmelden de geheele maand Januari, voor de aangifte voor de Nationale Mi litie. Meer bepaaldelijk is daartoe ech ter gelegenheid op Maandag 17 Janl^' van 10 tot 1 uur. Veiling van 29 December. Aange voerd 710 eieren, f6.10 a f7.per 100, 8 hanen 80 a 100 ct., 6 kippen| 60 ct. a f 1. 16 konijen 30 a 60 ct. 2 zakken peren f 1.10, roode kool 3 ct. WARMOND. Een zoon van A. v. L.# in het Lage land alhier, werd, doordat de schuitboom tusschen zijn kiel schoot en de wind zeer sterk was, van zijri vaartuig afgedrongen en kwam terecht in het diepe water van het Vennemeer., Met g;o Ie mo k 'c.i de Gebr. KL. hem icudcu, uo^ n.et bi^jds, .want de

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2